Problem pasa lutalica vol 2

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#1251 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by kakavdanakneiskustvu »

Tomahawk11 wrote:Cuj ko ce ga natjerati? :-)
Onda se nemamo cemu cuditi.

pa ko ce ga natjerati,ljudi imaju desetine hiljada maraka neplaćenih kazni i ne plaćaju ih,cekaju da im zastare,mislis da bi ovdje bilo drukcije?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1252 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Kikibombona »

pakica_ wrote:Analize krvi jesu radjene psima u Praci gdje su ih sad sprcali cca 500-600 komada u 138 boksova..
Ko jos uvijek vjeruje u pricu da se 157 maraka trosi po glavi kera mjesecno, glup je
Psi u Praci jedu budjav lebac i sirove kosti kokosjih bataka.. Vode tanko imaju na plus beskonacno, kolju jedni druge jer ih je puno i starosjedioci napadaju nove koji dodju, i opet mi keroljupci idemo da drljamo njihova govna 40ak kilometara u jednom pravcu, niko nas ne pita, mi to hocemo.. Radimo nesto za ono sto volimo, sta vi radite!? Koliko vas je spakovalo cokoladu i odnijelo djeci bez igdje ikoga? Najlakse je palamudit kako neko tamo nesto ne radi...
20 ljudi je juce bilo tamo da pomogne da se ocisti, da se nahrane psi normalnom psecom hranom (idemo svaki vikend, ali spominjem jucerasnju posjetu jer je bila najbrojnija)
Jeste, sramota je! Jeste, strasno je! Jeste, ne trebaju biti na ulici! Jeste, neke treba uspavati! Ali opet, ljudi dragi, ponavljam milioniti put- sta i da se pobiju sad svi? Ko ce sprijeciti evo npr mene da sutra svoje kerove kehnem na ulicu? Za takve nema posljedica.. Drug koji radi za dogs trust moli vlasnike pasa da ih kastriraju.. Nece.. Sve dzaba, dodje se po cuku, uradi se i vrati se.. Nece ba! A ne paze hoce li njihov pujdo oplodit neku kuju.. Moj je sprc'o zenku kroz kapiju dok jos nije bio kastriran.. Ja zenku hranila, otpitala malce i udomila. Moja su obaveza, moj ker ih napravio. Kad se uradi registar koji ne kosta nista i kad pocnu kazne za napustanje, onda cemo pricat. U zadnje vrijeme sve sto mi je palo saka je rasno. Evo sad kuci imam 8 komada kerova, od toga dva moja, tri bebe bez majke, piticu koja je izbacena sa sisama bez beba (koja sad doji ovo troje), jos jednu piticu ostavljenu od strane vlasnika i staficu ostavljenu od strane vlasnika.. Dosta sto dodz seta ulicom, zamislite da ti isprepadani ugledaju pitbulla bokte.. Evo moja rodica se ukoci kad vidi takvog psa. Ja uzmem, evo mi ih u kuci, i ja ne valjam opet pojedinima. Kroz moje ruke, kucu i avliju je proslo bar 50 pasa koje sam licno vodila na kastracije i sterilizacije. Pa ih natrpam po 6-7-8-9 u kuci, pa opet ne smrde ni oni ni ja, ali u ocima ljudi sam pogancer.. Svima bujrum u moju kucu da upoznate i mene i njih.. Previse osude ima za nesto o cemu mnogi pojma nemaju... Nismo svi isti... Ja prva sam se uvijek zalagala za eutanaziju agesivnih i bolesnih i uvijek govorila da ne trebaju bit na ulici ni slatki i umiljati, ni karandjolozi koji ujedaju.. Ali mi smo svi stavljeni u isti kos. Svi mi "zaradjujemo" i zelimo ih na ulici.. E pa prc! Ja od srca svima zelim da imaju isto para koliko ja imam.. Ali iskreno, ono bas od srca.. Ko misli da valjam kes, nek zavalja isto onoliko koliko ja imam
Ruzno je samo procitati, a kamoli dozivjeti da ti neko jebe majku.. Meni je moja mati zabremedet. I ne volim kad je neko spominje u negativnom kontekstu.. A "mi" uvijek tako budemo docekani bez da nas se saslusa.
Ima sifri i "tamo" i "ovamo" i naucite razgraniciti...
Do tad meni nek vise ne kaze niko "vodi ih kuci" jer ih ja vise nemam gdje :lol:
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Podrska Pakice!

U mojoj mahali, avlijanere niko ne smije dirati. Bilo je pokusaja, pa su otreseni, pa vise ulicom ne prolaze. I nisam samo ja na braniku, ima nas vise. :D

Slazem sa komentarom u cjelosti. Pse treba ukloniti sa ulice ili ih makar svesti na pristojan broj, kao sto je bilo nekada, jedna mahala - jedan ker. Razumijem da se mnogi ljudi plase, da ih je strah za djecu. Nuzno je donijeti zakon kojim ce se drakonski kaznjavati vlasnici koji napuste psa.

Kada smo do te mjere nesposobni i letargicni, kada smo dopustili da problem eksalira, onda lijepo treba platiti azil za pse iz nasih dzepova. Najgora odluka je ubistvom prikriti vlastitu gresku.

Pojedine pse treba eutanizirati. Licno bih prijavio dva psa, od koji je jedan pravo lijep, jer su izuzetno nasilni i ujeli su par ljudi do sada. Komsije su zvale nadlezne da uklone dva kera, ali se niko nikada nije odazvao. I u kome je onda problem? Ostali kerovi nikada nikoga nisu napali a kamoli ujeli. Ne zasluzuju da budu ubijeni.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1253 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Tomahawk11 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Tomahawk11 wrote:Cuj ko ce ga natjerati? :-)
Onda se nemamo cemu cuditi.

pa ko ce ga natjerati,ljudi imaju desetine hiljada maraka neplaćenih kazni i ne plaćaju ih,cekaju da im zastare,mislis da bi ovdje bilo drukcije?
Zato i kazem da se nemamo cemu cuditi.
U drzavi gdje se obecava 100 000 radnih mjesta (a od svega bude sarena laza), gdje se uglavnom nesto prica i zavrsava na toj prici - zvuci mi nevjerovatno da se rijesi i ovaj problem.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#1254 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by kakavdanakneiskustvu »

zasluzujemo mi da hodamo ulicama sa djecom punim kerova i da kontamo koji je od njih ovakav ili onakav
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1255 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by O'zone »

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1256 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Kikibombona »

kakavdanakneiskustvu wrote:zasluzujemo mi da hodamo ulicama sa djecom punim kerova i da kontamo koji je od njih ovakav ili onakav
Pa ako smo stoka, tako nam i treba!

Zasto ne 'eutaniziramo' kriminalce koji imaju dosije kao Al Kapone pa su opet na slobodi?

Veca je prijetnja jedan takav bolesnik nego svi kerovi u BiH.

Jebo ti sve to ako nema zakona i ako se zakon ne postuje. Ok, pohvatati sve kerove, zive ih zapaliti ako treba... al' da od sutra imamo zakon koji ce kaznjavati vlasnike koji ostave psa i institucije koje ce zakon provoditi.

Evo, nevine cuke nam pruzaju sansu da napravimo jedan normalan zakon u ovoj drzavi, koji ce ljudovima biti od najvece koristi.
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#1257 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by pakica_ »

Kikibombona wrote:
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Podrska Pakice!

U mojoj mahali, avlijanere niko ne smije dirati. Bilo je pokusaja, pa su otreseni, pa vise ulicom ne prolaze. I nisam samo ja na braniku, ima nas vise. :D

Slazem sa komentarom u cjelosti. Pse treba ukloniti sa ulice ili ih makar svesti na pristojan broj, kao sto je bilo nekada, jedna mahala - jedan ker. Razumijem da se mnogi ljudi plase, da ih je strah za djecu. Nuzno je donijeti zakon kojim ce se drakonski kaznjavati vlasnici koji napuste psa.

Kada smo do te mjere nesposobni i letargicni, kada smo dopustili da problem eksalira, onda lijepo treba platiti azil za pse iz nasih dzepova. Najgora odluka je ubistvom prikriti vlastitu gresku.

Pojedine pse treba eutanizirati. Licno bih prijavio dva psa, od koji je jedan pravo lijep, jer su izuzetno nasilni i ujeli su par ljudi do sada. Komsije su zvale nadlezne da uklone dva kera, ali se niko nikada nije odazvao. I u kome je onda problem? Ostali kerovi nikada nikoga nisu napali a kamoli ujeli. Ne zasluzuju da budu ubijeni.
Problem je sto oni ne smiju kupiti takve pse, nego tabire one dodji pujdo, dodji i pujdo dodje i uskoci u kombi.. Takve ove mudonje hvataju.. Bijeli na breci je vedrio i oblacio, i ptice na grani znale da napada, pa i njega sklonise "dogmoneyovci" "pascofili" i "paypal aktivisti" a ne strasni lokUm ili rad.. Ne smiju hvatati agresivne.. Znam za copor u jednom Sa naselju koji su gluho bilo.
Ne jedan, ne dva, 20 brato, sve ludo.. To naselje uredno zaobilaze, a tih 20 pasa jeste problem.. E njih bih ja abuba.. Mahalske pujde jok.. Neki dan Zgrbavice pobrali pasce koje ne moze da hoda koliko ga je mahala utovila jer ga svi vole, kamoli da potrci za nekim da ujede. Tu je godinama bez ijednog problema.. I eto njega "uhvatise" tj pokupise s ulice hladno.. E pa jebiga..
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#1258 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kikibombona wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:zasluzujemo mi da hodamo ulicama sa djecom punim kerova i da kontamo koji je od njih ovakav ili onakav
Pa ako smo stoka, tako nam i treba!

Zasto ne 'eutaniziramo' kriminalce koji imaju dosije kao Al Kapone pa su opet na slobodi?

Veca je prijetnja jedan takav bolesnik nego svi kerovi u BiH.

Jebo ti sve to ako nema zakona i ako se zakon ne postuje. Ok, pohvatati sve kerove, zive ih zapaliti ako treba... al' da od sutra imamo zakon koji ce kaznjavati vlasnike koji ostave psa i institucije koje ce zakon provoditi.

Evo, nevine cuke nam pruzaju sansu da napravimo jedan normalan zakon u ovoj drzavi, koji ce ljudovima biti od najvece koristi.


ja stoka nisam

kako ne zelim da nema kriminala u drzavi tako isto ne zelim da i nema kerova lutalica po ulicama jer im tu nije mjesto dok hodam sa djetetom,svakoj drzavi je lakse rijesiti se kerova lutalica nego kriminalaca,pa nek krenu od kerova lutalica kojima nije mjesto na ulicama
Tarzo
Posts: 307
Joined: 09/08/2015 18:22

#1259 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Tarzo »

Niemand wrote:Ne kontam fakat. Citam sad i ispade da su svi ustvari za to da se psi sklone sa ulica i eto da se ne ubijaju. Pa dje zapelo onda? :-?

Jesu ovdje na temi.
Jedni bi da se smjeste u azil i drže valjda do prirodne smrti.
Drugi bi da se sklone sa ulice pa eutanazija.
Treći su Dogs trust, oni bi da se psi sterilišu, označe markicama i vrate u svoje "prirodno stanište", što znači na ulicu, u parkove isl. i da tako čekaju prirodnu smrt. Po njima takvi psi ne predstavljaju opasnost. :?
Tako se nekako i zakuhalo...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1260 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by uglavnomja »

Kikibombona wrote:
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Podrska Pakice!

U mojoj mahali, avlijanere niko ne smije dirati. Bilo je pokusaja, pa su otreseni, pa vise ulicom ne prolaze. I nisam samo ja na braniku, ima nas vise. :D

Slazem sa komentarom u cjelosti. Pse treba ukloniti sa ulice ili ih makar svesti na pristojan broj, kao sto je bilo nekada, jedna mahala - jedan ker. Razumijem da se mnogi ljudi plase, da ih je strah za djecu. Nuzno je donijeti zakon kojim ce se drakonski kaznjavati vlasnici koji napuste psa.

Kada smo do te mjere nesposobni i letargicni, kada smo dopustili da problem eksalira, onda lijepo treba platiti azil za pse iz nasih dzepova. Najgora odluka je ubistvom prikriti vlastitu gresku.

Pojedine pse treba eutanizirati. Licno bih prijavio dva psa, od koji je jedan pravo lijep, jer su izuzetno nasilni i ujeli su par ljudi do sada. Komsije su zvale nadlezne da uklone dva kera, ali se niko nikada nije odazvao. I u kome je onda problem? Ostali kerovi nikada nikoga nisu napali a kamoli ujeli. Ne zasluzuju da budu ubijeni.
znaci u vasoj mahali ne samo da ste dreseri, saptaci pasa nego i veterinari i ekolozi ... :roll: i djeca vam se radjaju imuna na zarazne bolescine ...

""Riječ je o vrlo bolesnim psima koji bi se možda mogli dugotrajnim liječenjem tretirati iako je to neizvjesno. Govorimo već o kategoriji od 62 posto bolesnih pasa od 100. Ako tome dodamo činjenicu da je dobar dio pasa agresivan onda mislim da se apsolutno aktivnosti Vlade KS ne mogu dovoditi pod znak pitanja", rekao je Konaković.

On podvlači da se sve radi u skladu sa zakonima i da demonstranti traže da na ulicama glavnog grada BiH ostanu bolesni i agresivni psi.

"Danas smo napravili presjek stanja tužbi u kojima je protiv Kantona Sarajevo podneseno 127 tužbi. Vjerujte da su neke od tih tužbi zabrinjavajuće. Imamo tužbu žene za naknadu štete koja je pretrpjela fizičke bolove, gubitak djeteta i prekid trudnoće. Molim vas, naša sugrađanka izgubila je bebu zbog napada pasa", navodi premijer.

Spomenuo je još neke od tužbi dodajući da je jedna maloljetna ženska osoba iz Ilijaša dobila epilepsiju kao stresnu reakciju na napad pasa lutalica.

"Tu je i maloljetna ženska osoba kojoj je zbog napada pasa dijagnosticirana trajna bolest dijabetesa. Imamo i slučaj da je u napadu pasa lutalica u Novom Sarajevu na staricu u godišnjoj dobi preko 70 godina, osoba zadobila teške tjelesne povrede sa posljedicom amputacije jedne ruke. To su strašni pokazatelji u kakvom je stanju KS", upozorava Konaković.

Kako nam je kazao premijer Konaković, Veterinarski fakultet u Sarajevu radio je analizu kontaminiranosti tla i biljne vegetacije parazitima koji mogu biti ozbiljni uzročnici bolesti posebno kod djece.

"Na 55 lokacija koje su urađene u Sarajevu pozitivnih je bilo 33. Dakle 60 posto je kontaminiranih lokaliteta. Od toga, parkova 77 posto i igrališta 75 posto. Tamo gdje bi nam djeca trebala slobodno izaći i provoditi svoje vrijeme mi imamo mogućnost da se zaraze opasnim parazitima", istakao je Konaković.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#1261 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by kakavdanakneiskustvu »

ma sta znaju veterinari,ova turalicka to sve bolje zna
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1262 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Kikibombona »

kakavdanakneiskustvu wrote: ja stoka nisam

kako ne zelim da nema kriminala u drzavi tako isto ne zelim da i nema kerova lutalica po ulicama jer im tu nije mjesto dok hodam sa djetetom,svakoj drzavi je lakse rijesiti se kerova lutalica nego kriminalaca,pa nek krenu od kerova lutalica kojima nije mjesto na ulicama
U svakom slucaju, zivis sa stokom, stoka je na vlasti. I ta stoka sada kao treba rijesiti pitanje lutalica tako sto ce iste ubijati, bez da donese zakon koji ce problem istinski rijesiti. Prica mi drug da je covjeku napusteni staford za vrijeme dzogiranja pokidao misic. Ko je kriv za to? Sta ako tebe ili mene sutra napadne napusteni pit i rastrga nam nogu. Ko ce biti kriv? I ne samo to, ja sam se vec jednom suocio sa napadom psa kojeg je vlasnik pustio sa lanca i koji nije imao brnjicu. Parkovima i setalistima kerovi bezbrizno trce, a vlasnici se deru i porucuju 'ne boj se, nece ti nista'. :D Da ti iskreno kazem, posto cesto trcim, vise me strah tih pitova, staforda, doga i drugih 'brendiranih' pasa nego lutalica.

Al' evo, SDA ce rijesiti problem tako sto ce pobiti 70-80% lutalica. I mirni smo onda, pravo. :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1263 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Kikibombona »

uglavnomja wrote:...
Mani me tih SDA predizbornih sranja...

Njima ne vjerujem nista, ma o cemu da govore!!
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1264 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Kikibombona »

pakica_ wrote:Problem je sto oni ne smiju kupiti takve pse, nego tabire one dodji pujdo, dodji i pujdo dodje i uskoci u kombi.. Takve ove mudonje hvataju.. Bijeli na breci je vedrio i oblacio, i ptice na grani znale da napada, pa i njega sklonise "dogmoneyovci" "pascofili" i "paypal aktivisti" a ne strasni lokUm ili rad.. Ne smiju hvatati agresivne.. Znam za copor u jednom Sa naselju koji su gluho bilo.
Ne jedan, ne dva, 20 brato, sve ludo.. To naselje uredno zaobilaze, a tih 20 pasa jeste problem.. E njih bih ja abuba.. Mahalske pujde jok.. Neki dan Zgrbavice pobrali pasce koje ne moze da hoda koliko ga je mahala utovila jer ga svi vole, kamoli da potrci za nekim da ujede. Tu je godinama bez ijednog problema.. I eto njega "uhvatise" tj pokupise s ulice hladno.. E pa jebiga..
Cudno neko vrijeme doslo.

Sjecam se kada sam bio klinac. Svi smo voljeli cuke, gotovo svi. Mene je ker ujeo jer sam provocirao, pa to opet nije probudilo mrznju u meni, jer u konacnici, covjek je uvijek kriv. Valjda smo inteligentnija bica od kerova...

Danasnje generacije su drugacije. Vidim da od ovih klinaca niko ne voli i ne pazi kerove. Tek poneko. I zamisli, ta djeca su slucajno ili ne najkulturnija, spremna pomoci starijima i poslusati ako ih se nesto zamoli. Vecina kerove gadja iz plasticnih pistolja, baca kamenice na njih i sl. To je u moje vrijeme bilo nezamislivo. Tu sadisticku crtu nismo imali.

I sada, isti ti koji su voljeli cuke nekada, pomazu ih danas, kao odrasli ljudi. Moje komsije (i ja sa njima) smo lijecili pse od povreda, hranimo ih i sl.

Sintori su uvijek bili omrzeni jer su donosili smrt, ubijali bica koja su djeca voljela. Sve se promijenilo.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1265 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by uglavnomja »

Kikibombona wrote:
uglavnomja wrote:...
Mani me tih SDA predizbornih sranja...

Njima ne vjerujem nista, ma o cemu da govore!!
aha, znaci pas ako nije agresivan ne moze biti bolestan i zarazan, i pseca govna su bezalzeno i bezopasno gnojivo za cvijece :-)

ko se ne slaze - glasa za sda :roll:


boli me qrac za sda, ali zar te nije briga za djecu?

za onu malu sa dijabetesom zna citavo sarajevo.

i neko je vec prije napisao da je vet fakultet radio ove analize i da se zna kakvi su rezultati.

na neciju zalost ili srecu, izgovorio ih je ovaj lik.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#1266 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by sabina1 »

uglavnomja wrote:
Kikibombona wrote:
uglavnomja wrote:...
Mani me tih SDA predizbornih sranja...

Njima ne vjerujem nista, ma o cemu da govore!!
aha, znaci pas ako nije agresivan ne moze biti bolestan i zarazan, i pseca govna su bezalzeno i bezopasno gnojivo za cvijece :-)

ko se ne slaze - glasa za sda :roll:


boli me qrac za sda, ali zar te nije briga za djecu?

za onu malu sa dijabetesom zna citavo sarajevo.

i neko je vec prije napisao da je vet fakultet radio ove analize i da se zna kakvi su rezultati.

na neciju zalost ili srecu, izgovorio ih je ovaj lik.
I to baš pred oktobar 2016 - izborni.

Kakva "briga i pažnja" a zapravo najjeftiniji predizborni spin.

Licemjeri.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1267 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by uglavnomja »

Kikibombona wrote:
Zasto ne 'eutaniziramo' kriminalce koji imaju dosije kao Al Kapone pa su opet na slobodi?

Veca je prijetnja jedan takav bolesnik nego svi kerovi u BiH.

.
daj dokaz, objasni, matematicki ... jednacina u kojoj su:

najslabiji dio drustva, zene, djeca, starci, 10.000 + kerova samo u sarajevu, 1000 ugriza godisnje koji zavrse u hitnoj, plus nekoliko puta vise neprijavljenih napada ... i taj tvoj al capone

da malo muhabetimo

ja volim matematiku, to je egzaktna nauka.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1268 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Kikibombona »

uglavnomja wrote:
aha, znaci pas ako nije agresivan ne moze biti bolestan i zarazan, i pseca govna su bezalzeno i bezopasno gnojivo za cvijece :-)

ko se ne slaze - glasa za sda :roll:


boli me qrac za sda, ali zar te nije briga za djecu?

za onu malu sa dijabetesom zna citavo sarajevo.

i neko je vec prije napisao da je vet fakultet radio ove analize i da se zna kakvi su rezultati.

na neciju zalost ili srecu, izgovorio ih je ovaj lik.
Za nesrecu djevojcice su krive vlasti koje su dozvolile da problem eskalira. Ne postoje nikakve zakoni, nista...

Mene je napao pas koji ima vlasnika, pa krivicu nisam trazio u psu, nego sam jebao vlasniku milu majku jer ne veze jebenog pit bula, koji mi je nogu mogao otkinuti. Nije pas kriv.

E tako isto sa lutalicama, krive su vlasti. Ja ti kazem, neka ih saberu na kamaru i sve zive zapale, al' da od sutra imamo zakon koji ce kaznjavati vlasnike koji napuste pse. A ne ovako, pobiti neduzne pse bez da masovna klaonica donese ista dobro za buducnost. Daj makar da ta zrtva ima smisla, DA DOBIJEMO ZAKONE.

A te bolesti... Sve sto dolazi iz usta SDA za mene je u startu manipulacija ili laz. Mi u mahali imamo 10ak kerova. Cesto se igramo sa njima, kako mi odrasli - tako i djeca. Jos niko se nije zarazio. Bice da je ovih 10 zdravo i da narusavaju Kiflinu statistiku.

Al' opet, ponavljam... Bolesne, ali stvarno bolesne, pse treba uspavati. Agresivne isto tako. Oko toga nemam dileme.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1269 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by uglavnomja »

Zakon postoji i u njemu fino pise da se stari itd ... eutanaziraju. Ali problem je u primjeni zakona, u lobiju i parama dt koji vec 7 godina hebu grad.
E sad reci da li je u redu da zbog korumpirane vlasti bude ugrozen normalan zivot svih gradjana, uz par izuzetaka ....?

Inace bilo je nekada davno pasa u mojoj mahali, par komada, svi su bili moji ... Nikad ostaci rucka nisu otisli u smece nego njima. Ali to je bilo par domacih kerova, ne copor i bilo je dovoljno hrane i ljudi su ih vodili vetu ako ih udari auto ...

Ovo sada je uzas, ne smije se bez palica do kontejnera otici kad padne mrak.

Bilo je do lani, sad ne znam, nadam se da ih je manje
User avatar
Warhead
Posts: 594
Joined: 26/09/2008 23:07

#1270 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Warhead »

Vidim da je glavna teorija i argument ovih sto su protiv eutanazije to da je za sve krivo napustanje pasa od strane vlasnika. Kao, psi su tu jer ih ljudi izbacuju na ulicu i sl. Teorija je po mom misljenju obicna glupost, kao da kazes da rode donose djecu i pri tome u to zaista vjerujes. Ali eto, obzirom da to tvrde, imaju li neki brojevi, procjene, analize i sl. koje mogu podastrijeti u prilog toj svojoj teoriji?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1271 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Kikibombona »

uglavnomja wrote:Zakon postoji i u njemu fino pise da se stari itd ... eutanaziraju. Ali problem je u primjeni zakona, u lobiju i parama dt koji vec 7 godina hebu grad.
E sad reci da li je u redu da zbog korumpirane vlasti bude ugrozen normalan zivot svih gradjana, uz par izuzetaka ....?

Inace bilo je nekada davno pasa u mojoj mahali, par komada, svi su bili moji ... Nikad ostaci rucka nisu otisli u smece nego njima. Ali to je bilo par domacih kerova, ne copor i bilo je dovoljno hrane i ljudi su ih vodili vetu ako ih udari auto ...

Ovo sada je uzas, ne smije se bez palica do kontejnera otici kad padne mrak.

Bilo je do lani, sad ne znam, nadam se da ih je manje
Uzmimo kao pretpostavku da vlasti pobiju vecinu ili sve kerove... nakon toga, dok bezbrizno ides do kontejnera baciti smece, ujede te za nogu napusteni vucjak...

Sta bi ti onda?
Ko je zakazao u tom slucaju?

Ja bih nekako prezalio kerove ako bi masovna klaonica donijela zakone koji ce se provoditi, pa da sutra neki klosar ne moze TEK TAKO pustiti pit bula na ulicu ili neki djikan sa sela donijeti deset kucica u grad...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#1272 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Kikibombona »

Warhead wrote:Vidim da je glavna teorija i argument ovih sto su protiv eutanazije to da je za sve krivo napustanje pasa od strane vlasnika. Kao, psi su tu jer ih ljudi izbacuju na ulicu i sl. Teorija je po mom misljenju obicna glupost, kao da kazes da rode donose djecu i pri tome u to zaista vjerujes. Ali eto, obzirom da to tvrde, imaju li neki brojevi, procjene, analize i sl. koje mogu podastrijeti u prilog toj svojoj teoriji?
Daleko najveci problem su ljudi sa sela koji u gradove donose male kucice.

Sta sa njima?

Isto tako, problem su neodgovorni vlasnici koji pustaju svoje ljubimce da oplodjuju avlijanerke...

Onda na red dolazi napustanje psa.

Pa prosle godine je covjek iz kombija u nasoj mahali istovario ogromnog sarplaninca. Sa prozora gledam. Izbaci ga i gas. Ker kao planina, dva dana se nije pomjerao sa mjesta, ocekujuci da ce vlasnik doci po njega. Kada je vidio da je prepusten sam sebi, zaputio se prema centru. :D

Za ovakve slucajeva niko nikad nije odgovarao.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1273 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by vješalica »

pa jesu li ikada ove paščofilke protestantske pravile proteste i tukle ove što napuštaju pse?
jašta su
tukli se sa šintorima...ili jebavale :mrgreen:

čast izuzecima u svakom slučaju,i tema je prvenstveno posvećena slikama i prilikama poput amele turalić i onog lika sa njom što se u početku nametao na svakom ćošku....takvi probleme prave
neki još uvijek nisu došli tobe da pse iz pračanskog azila neće usvojiti a vrijeme leti
eutanazija je rješenje...
web stranica,oglašavanje,izgubljeno,nađeno,napušteno-kažnjen vlasnik,pregledi ako treba na ulicama vlasnika i pasa i sl...
tek tada možemo se smatrati civiliziranim
a ne kako to nam pojedinci objašnjavaju da ako se primjeni eutanazija kod nas to je zato što smo seljaci,a u ostalim uređenim državama o tome se ne smije pričati
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1274 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by vješalica »

Kikibombona wrote: Daleko najveci problem su ljudi sa sela koji u gradove donose male kucice.
najveći su problem aktivisti koji razmještaju pse i dovlače kučiće po kvartovima
opsjednuti ste teorijom o porijeklu pasa sa sela,kad to nije tako
tamo nema uzgajanja pasa kao u gradu i kao što aktivisti prave nered,jer tamo je stoka vrijednija od pasa,koji samo mogu biti štetočine i ubijati kako imaju običaj
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1275 Re: Problem pasa lutalica vol 2

Post by Nepass »

sizifinho wrote:
Niemand wrote:Bgm sizife, sudeci po tvom rjecniku, nisi ni ti daleko odmako od nas pecinskih ljudi. Al hajd. :-)
ma pogledaj samo salvu komentara iznad ovog pa mi repliciraj
cime se bave? Ljudima koji su dosli ili nisu dosli, dok rijetki zapravo raspravljaju o rjesenju problema.

E sad zasto si se ti svrstala u isti kos s ljudima o kojima ja pricam, ne znam. To je nesto do tebe.

A ovaj Ljakan ili kako vec, ne nisam bio na protestima. Po obicaju pretpostavke vode pogresnim zakljuccima.
Cilj je sarajevo bez lutalica, rjesenje treba ekonomski najefikasnije da bude.
Ne znam sta se tu ima raspravljati i traziti rjesenja.
Cuj azil za cuke dok prirodnim putem ne krepaju?
Kupi livadu u kakvim pizdicima, ogradi, ganjaj donacije sto se mene tice i prosi, pokupi cuke i brini se o njima.
Nekom prahnulo da mu bude zao cuka i sad drzava da placa dom cuku?
Post Reply