CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Korisničkoime

#726 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Korisničkoime » 16/02/2019 15:31

moonca wrote:Zasto pilicija nije pucala na incident ispred Americke ambasade - prije par godina - na bradatog gospodina sa oruzjem u rukama :-)
Njega su trebali zivog, bradati znaju raditi u celijama, grupama tako da je Mevlid (haman da mu je tako ime) bio vrijedniji ziv nego mrtav jer realno mogli su ga ubiti hiljadu puta na sto raznih nacina. Vec nakon prvog rafala je mogao biti upucam PS je u neposrednoj blizini.
Ovaj niko nije trebao ziv a haman da ni on nije htio da dalje zivi.

славянин

#727 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by славянин » 16/02/2019 17:40

Korisničkoime wrote:
moonca wrote:Zasto pilicija nije pucala na incident ispred Americke ambasade - prije par godina - na bradatog gospodina sa oruzjem u rukama :-)
Njega su trebali zivog, bradati znaju raditi u celijama, grupama tako da je Mevlid (haman da mu je tako ime) bio vrijedniji ziv nego mrtav jer realno mogli su ga ubiti hiljadu puta na sto raznih nacina. Vec nakon prvog rafala je mogao biti upucam PS je u neposrednoj blizini.
Pa sakrila se policija i virkala iza coskova-cekala specijalce koji umalo ne izgidose... nemoj mi samo reci da policajci nemaju ovlasti da pucaju na covjeka koji rafala u centru grada ispred ambasade i ps i to bez da razmisle ili pitaju mogu li pucati...

shandrprcSA

#728 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by shandrprcSA » 16/02/2019 17:50

славянин wrote: Pa sakrila se policija i virkala iza coskova-cekala specijalce koji umalo ne izgidose... nemoj mi samo reci da policajci nemaju ovlasti da pucaju na covjeka koji rafala u centru grada ispred ambasade i ps i to bez da razmisle ili pitaju mogu li pucati...
Image

:izet:

Korisničkoime

#729 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Korisničkoime » 16/02/2019 18:51

славянин wrote:
Korisničkoime wrote:
Pa sakrila se policija i virkala iza coskova-cekala specijalce koji umalo ne izgidose... nemoj mi samo reci da policajci nemaju ovlasti da pucaju na covjeka koji rafala u centru grada ispred ambasade i ps i to bez da razmisle ili pitaju mogu li pucati...
Ne znam zasto umal neizgidose, nije pitanje imaju li ovlasti ili nemaju, nisu htjeli da ga ubiju i postojala su i naredjenja u tom pravcu, znaci trebalo ga je onesposobiti a za precizan i pouzdan pogodak bolje je cekati specijalce koji su i sa oruzanjem opremljeni u tom pravcu. Znam da si prilicno aktivan na temi domaca NI i da se razumijes u naoruzanje tako da mislim da znas bolje do mene koja su oruzija podobnije za ovu vrstu zadatka

славянин

#730 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by славянин » 16/02/2019 19:00

Korisničkoime wrote: Ne znam zasto umal neizgidose, nije pitanje imaju li ovlasti ili nemaju, nisu htjeli da ga ubiju i postojala su i naredjenja u tom pravcu, znaci trebalo ga je onesposobiti a za precizan i pouzdan pogodak bolje je cekati specijalce koji su i sa oruzanjem opremljeni u tom pravcu. Znam da si prilicno aktivan na temi domaca NI i da se razumijes u naoruzanje tako da mislim da znas bolje do mene koja su oruzija podobnije za ovu vrstu zadatka
Zato sto su zalutali specijalci sa kombijem i slucajno izletili pred njega pa u rikverc - srecom dali se i on zbunio ili nije htio pucati dobro su prosli jer su krenuli u rikverc kada su skontali...

Da razumijem ja pristup da se ceka da nije bukvalno ispred stanice a desetine ljudi su ugrozene... ne znam dali je iko pucao prema njemu uopste prije snajpera.Pokusavam da kazem u tom momentu kada je otvorio vatru ... ocekivati je da ce policija uzeti puske (kojih ima u PS) i odmah odgovoriti na vatru kako bi sprijecili da neko strada ... medjutim iznenadilo me da su cekali bukvalno sat vremena da ga snajper neutralise - opet sreca nije niko poginuo.

muha_sa

#731 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by muha_sa » 17/02/2019 08:35

jest da nije BiH, al nebitno :-) ko ima dobar želudac nek procita :( ja nemam

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/crn ... zid-434246

Bivši policajac Suad F. pušten iz zatvora kako bi bio s djecom: Premlatio svoju 14-godišnju kćer, davio je, bacao je po ulici i glavom nabijao u zid

Bloo
Globalna šefica

#732 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Bloo » 17/02/2019 08:40

muha_sa wrote:jest da nije BiH, al nebitno :-) ko ima dobar želudac nek procita :( ja nemam

Bivši policajac Suad F. pušten iz zatvora kako bi bio s djecom: Premlatio svoju 14-godišnju kćer, davio je, bacao je po ulici i glavom nabijao u zid
Znaš kako izgleda liječe od alkoholizma barem u Sa?

Drotovi dobiju terapiju (obična raja ne) koju trebaju da piju (samokontrolisano) i koja u slucaju konzumiranja alkohola izaziva mucninu i povracanje. Niko te ne kontrolise da li si popio.
Takode dobijes i apaurine, te se organiziraju grupne sesije priča i razgovor tako to.

Sociolog

#733 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Sociolog » 18/02/2019 06:11

Jel istina da je Edinu Gacicu onaj tiip iz Podorasca bio duzan veliki novac i sjekao/krao mu sumu?? :roll: :roll: :?

mali_balon

#734 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by mali_balon » 18/02/2019 06:36

Korisničkoime wrote:
Mevlida nisu odma skinuli iz dva razloga, prvi je vec djelimicno opisan u gonjem postu a i bojalo se nema kakav eksploziv na sebi koji bi se aktivirao a drugi razlog je nije se znalo ko da ga onesposobi sipa ili mup ks....jer sipa cuva objekat na kojeg puca sa tramvajske koja je pod kontrolom mupa ks....znam smijesno ali to je jos jedan razlog za centrealizovane policijske strukture, koje kriminalnoj vlasti ne odgovaraju

berenice

#735 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by berenice » 19/02/2019 02:58

Bloo wrote:
muha_sa wrote:jest da nije BiH, al nebitno :-) ko ima dobar želudac nek procita :( ja nemam

Znaš kako izgleda liječe od alkoholizma barem u Sa?

Drotovi dobiju terapiju (obična raja ne) koju trebaju da piju (samokontrolisano) i koja u slucaju konzumiranja alkohola izaziva mucninu i povracanje. Niko te ne kontrolise da li si popio.
Takode dobijes i apaurine, te se organiziraju grupne sesije priča i razgovor tako to.
Svi dobiju potrebnu terapiju. Normalno da se pije samokontrolisano - niko te ne tjera da se liječiš. Naravno da se i kontroliše - na prepad - onaj ko se provali po ko zna koji put, bude izbačen. Ne dobiješ kilo apaurina, pa da ih ždereš kad hoćeš, nego se propišu po potrebi. Grupne terapije različitih sadržaja su jedna od osnova za liječenje svih vrsta ovisnosti.
Tako je to bilo prije 8 godina - barem u Sarajevu.

JThomas

#736 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by JThomas » 19/02/2019 09:10

pa jeste dobrovoljno tebi koja nisi opasna odnosno nisi počinila krivično djelo, nego si se sama javila. ali postoji i obavezno liječenje koje se izriče u krivičnom postupku. u ovom tekstu piše da jeste to bilo. i naravno da bi obavezno liječenje izrečeno krivičnom presudom moralo biti strogo nadzirano...

berenice

#737 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by berenice » 19/02/2019 09:41

JThomas wrote:pa jeste dobrovoljno tebi koja nisi opasna odnosno nisi počinila krivično djelo, nego si se sama javila. ali postoji i obavezno liječenje koje se izriče u krivičnom postupku. u ovom tekstu piše da jeste to bilo. i naravno da bi obavezno liječenje izrečeno krivičnom presudom moralo biti strogo nadzirano...
Upravu si. Na kraju i ti takvi završe s normalnom rajom u grupi - ne mogu ih držati na psihijatriji ili zatvoru vječno... ili plate kauciju ili šta već... ne treba čovjek ovo ni čitati majke mi

Sanjarko

#738 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Sanjarko » 19/02/2019 15:45

Kod mene je dobrovoljno, ali i obavezno nema nacina da se kontrolise da li neko pije terapiju ili ne. Cak iako je popije moze da ode u WC da je povrati.

Apaurini su vam za spavanje, nisu bas za smirenja. Za smirenja su bolji tipa Azolar sto ja pijem.

Ali uzimanje boba nerjesava problem. Ako je neko nasilan bit ce vecinom idalje nasilan i sa bobama, a pogotovo nerjesava alkoholizam pa ni druge neke probleme, dublje prirode. To samo psihoterapije mogu rijesiti, drzava sa zakonima, ogranicenjima itd.

Jos ako su u pitanju zivotni problemi kao u mene. Sreca evo polako se pokrenulo kod mene rjesavanje toga.

vješalica

#739 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by vješalica » 20/02/2019 13:35

Gacic ce biti ukopan na Vlakovu
Ako se niko ne javi od rodbine onda bez vjerskog sluzbenika
Bas me zanima stace biti sa njegovom imovinom

moonca

#740 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by moonca » 20/02/2019 13:37

Zasto je pitanje imovine?

JThomas

#742 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by JThomas » 22/02/2019 14:57

ako nema nasljednika ide opštini, uvijek bilo, i prije rata i sad.

JThomas

#743 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by JThomas » 22/02/2019 15:00

a ni apaurin (diazepam) nije "prva linija" za spavanje i u tu se svrhu koristi samo kratkotrajno, mada se kod nas tako najčešće (zlo)upotrebljava. remeti faze sna. on je prva linija za anksioznost. i ti hoćeš zbog anksiolitičkog dejstva sigurno lakše zaspati, ali ćeš se slabije naspavati. nije mu to svrha.

Sanjarko

#744 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Sanjarko » 22/02/2019 15:56

Ne znam ja o tome. Samo znam da ga meni za spavanje daju. A nije nesto za smirenje. Bolji ovaj Azolar za to. Kontrolise mi depresiju valjda, sta znam. Iako pise da je za sizofreniju. A to mi i vode. Ja se nisam puno bunio u vezi te dijagnoze jer su me nasavjetovali da se ne bunim pa da neko pravo na nju ostvarim.

PTSP vojnici me nasavjetovali i receno od strane pojedinih sluzbenika da cu valjda i dobiti primanje na ovu dijagnozu.

Step by step probleme pokusavamo rijesiti. Jedan smo rijesili, sad nesto drugo ide i trebao bi tokom godine da na ovu dijagnozu probam da ostvarim pravo neko.

Porodice Foht

#745 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Porodice Foht » 04/03/2019 07:46

Kako onog momka kod Ponijeri nisu nasli a les otkriven jucer 500 m od te vikendice gdje je boravio!? :? Kakva je to Solakova CZ?

holowey

#746 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by holowey » 04/03/2019 08:19

Porodice Foht wrote:Kako onog momka kod Ponijeri nisu nasli a les otkriven jucer 500 m od te vikendice gdje je boravio!? :? Kakva je to Solakova CZ?
okopnio snijeg :(

Porodice Foht

#747 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Porodice Foht » 04/03/2019 08:40

holowey wrote:
Porodice Foht wrote:Kako onog momka kod Ponijeri nisu nasli a les otkriven jucer 500 m od te vikendice gdje je boravio!? :? Kakva je to Solakova CZ?
Ma znam to, nego tolika potraga prvih dana a 500 m je nekakav prvi prsten temeljite pretrage terena. Nije valjda peh da je jadnik bio bas na mjestu gdje je bilo 3 metra snijega i nisu mogli ni prici! Malo mi cudno.

Jimmy McNulty
Čiča Gliša

#748 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Jimmy McNulty » 04/03/2019 12:07

Porodice Foht wrote:
holowey wrote:
Ma znam to, nego tolika potraga prvih dana a 500 m je nekakav prvi prsten temeljite pretrage terena. Nije valjda peh da je jadnik bio bas na mjestu gdje je bilo 3 metra snijega i nisu mogli ni prici! Malo mi cudno.
Kazu da je tu u danima kad je bila intenzivna potraga nanos snijega bio veci od jednog metra.

Naslovnica

#750 Re: CRNA HRONIKA - Bosna i Hercegovina

Post by Naslovnica » 06/03/2019 10:09

Valjda će stići uplatiti tikete i pojesti masne bureke do kraja smjene...

Post Reply