Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#1051 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by sarlo »

drndalo wrote:
sarlo wrote: Ovako su i meni rekli strucnjaci.
Glavni izvor zagadjenja zraka u SA su automobili. Automobili generisu mikrocestice do PM 10 i PM 2,5 velicine. Zato su i velicine koje mjeri ambasada na Marinadvoru tako znacajne.
Kako onda objasnjavas ovo s prosle strane?
Izvori emisije PM10 u 2013. godini, prema sektoru iz kojeg potiču su:
- Javni sektor i industrija 1296 t (51 %)
- Stambeni sektor 1028 t (40 %)
- Saobraćaj 220 t (9 %)
Gdje su vrsena ova mjerenja?
U Sa nema industrije, nazalost.
Preko 100 000 stambenih jedinica ( direktno i indirektno) se grije na plin - ekolosko gorivo.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#1052 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by Milenkov buraz »

Nero Histrion wrote:
Milenkov buraz wrote:
sarlo wrote:Automobila ima previse, prestari su i previse ih trosi dizel.
Ah, svi su ispali iz kraljevkse *ice, bahati u svom komforu, zaboga oni su platili policu osiguranja, oni će da tuže državu...mislim da tako pravdaju svoj stav.
Nisam protiv par-nepar, ali izjaviti da su automobili glavni zagadjivaci je van pameti, o tome se radi. Vozac sam, ali rijetko vozim kola, sve mi blizu, vozim kad nisam i BiH. I potrudit cu se da ne budem vise. Ovo je lose mjesto za zivot.
Ovo je vrlo opasno mjesto za život tako da imamo svi opciju nastaviti "živjeti" ovako k'o ugursuzi ili ko normalani ljudi.
User avatar
mk ultra
Posts: 19517
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1053 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by mk ultra »

Naslovnica wrote:Žao mi nedužnih, pogotovu djece, ali nešto kontam...bolje i nismo zaslužili nego da sami sebe ugušimo vlastitim govnima. Možda to i jeste 'konačno rješenje' našeg pitanja.
Sami sebe ugušili, ko ih j*be.
Surovo, nema šta.
pa šta misliš da dođeš negdje u blizini minhena i zakopaš kuću samostalno
dođe ti neka općina koji je već tamo đavo i kaže ne može tako, moraš platiti dozvolu, priključke, itd, nema loženja uglja, nekih koža, guma

ti kažeš da nemaš para za to i nećeš

šta misliš ko će koga istjerati :mrgreen: :mrgreen:

podilaženje nekoj socijalnoj varijanti da bi svi bošnjaci živjeli u sarajevu pa makar se grijali zimskim gumama je politika koja nam je ovo donijela
bogami ne ismijavam ničiji socijalni status ni koliko ima, ali urbani dijelovi se MORAJU kontrolisati iako ljudi koji su došli iza rata i u vrijeme rata morali su to da učine.
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#1054 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by Naslovnica »

Čuj daj otkaz?!
Da ja dam otkaz zato što glupa vlast nije u stanju riješiti problem zagađenja, pa će mene jebavati tako što će mi zabraniti da vozim na ekološki najčišće gorivo - plin, ali će dozvoliti krkanu da vozi G2 na ložuku, bez katalizatora, jer on je paran a ja neparan? I to je po tebi OK?!
Hahahahahahahahahaha
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1055 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by drndalo »

sarlo wrote:
drndalo wrote:
sarlo wrote: Ovako su i meni rekli strucnjaci.
Glavni izvor zagadjenja zraka u SA su automobili. Automobili generisu mikrocestice do PM 10 i PM 2,5 velicine. Zato su i velicine koje mjeri ambasada na Marinadvoru tako znacajne.
Kako onda objasnjavas ovo s prosle strane?
Izvori emisije PM10 u 2013. godini, prema sektoru iz kojeg potiču su:
- Javni sektor i industrija 1296 t (51 %)
- Stambeni sektor 1028 t (40 %)
- Saobraćaj 220 t (9 %)
Gdje su vrsena ova mjerenja?
U Sa nema industrije, nazalost.
Preko 100 000 stambenih jedinica ( direktno i indirektno) se grije na plin - ekolosko gorivo.
Covjek i link stavio:

https://mpz.ks.gov.ba/sites/mpz.ks.gov. ... _zraka.pdf

Min. Prostornog uredjenja
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#1056 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by sarlo »

Kazu i da neboderi/zgrade izgradjeni na pogresnom mjestu (ruze vjetrova) strssno uticu na zagadjenje odnosno cistocu zraka.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#1057 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by TheGodfather001 »

Teško je povući paralelu između prihoda i zagrijavanja, više je do svijesti stanovnika ovog kancerogenog sela. U bivšem komšiluku komšija je bio direktor jedne JU, vozio LC150, žena novog pola, ljetovanja, zimovanja, markirane stvari, a on nakon renoviranja stana ispred zgrade cijepa u komade stare kuhinjske elemente, ormare i parket jer mu "dobro gori u kaminu". Od države ne očekuju se subvencije nego provođenje vlastitih odluka i sankcionisanje lica koja krše odluke.
A da ima volje i želje, za jednu noć stručnjaci mogu otkriti gdje, ko i šta loži, na zapadu navečer dignu dronove za ispitivanje kvalitete zraka i pilotiraju iznad većih stambenih i privrednih objekata da utvrde da li se pridržavaju zabrane loženja nekih štetnih materijala...
U mom kvartu, ljeti kontejneri su puni otpada, zimi komunalci prođu 1 u 5 dana jer nema smeća, sve naložiše kreteni... A Konaković vrti nebuloznu priču par-nepar, dok gleda sa Poljina kako se Sarajevo guši. Kao i ostali čobani iz vlade i vlada koji žive na selu ili na "elitnim" brdima oko Sarajeva sa Arapima...
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#1058 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by Nero Histrion »

sarlo wrote:Kazu i da neboderi/zgrade izgradjeni na pogresnom mjestu (ruze vjetrova) strssno uticu na zagadjenje odnosno cistocu zraka.
Tacno, Ali o tome ni ova nova vlast nece govoriti. Nego par-nepar, to ce rijesiti problem. :-)
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#1059 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by Nero Histrion »

TheGodfather001 wrote:Teško je povući paralelu između prihoda i zagrijavanja, više je do svijesti stanovnika ovog kancerogenog sela. U bivšem komšiluku komšija je bio direktor jedne JU, vozio LC150, žena novog pola, ljetovanja, zimovanja, markirane stvari, a on nakon renoviranja stana ispred zgrade cijepa u komade stare kuhinjske elemente, ormare i parket jer mu "dobro gori u kaminu". Od države ne očekuju se subvencije nego provođenje vlastitih odluka i sankcionisanje lica koja krše odluke.
A da ima volje i želje, za jednu noć stručnjaci mogu otkriti gdje, ko i šta loži, na zapadu navečer dignu dronove za ispitivanje kvalitete zraka i pilotiraju iznad većih stambenih i privrednih objekata da utvrde da li se pridržavaju zabrane loženja nekih štetnih materijala...
U mom kvartu, ljeti kontejneri su puni otpada, zimi komunalci prođu 1 u 5 dana jer nema smeća, sve naložiše kreteni... A Konaković vrti nebuloznu priču par-nepar, dok gleda sa Poljina kako se Sarajevo guši. Kao i ostali čobani iz vlade i vlada koji žive na selu ili na "elitnim" brdima oko Sarajeva sa Arapima...

S Poljina se i moze ovakva nebuloza izreci:

Čuli smo da ugalj nije jedan od glavnih problema u KS-u, jer sumpor dioksida nema u zraku pa nema tog sagorijevanja. Ja bih opet uradio mjere poput par-nepar. Te stare motore Euro 1, 2 da isključujemo iz saobraćaja i da stavimo zdravlje građane ispred svega"
, rekao je Konaković.

Mislio sam da se promijenio, ali nije.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#1060 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by Milenkov buraz »

Naslovnica wrote:Čuj daj otkaz?!
Da ja dam otkaz zato što glupa vlast nije u stanju riješiti problem zagađenja, pa će mene jebavati tako što će mi zabraniti da vozim na ekološki najčišće gorivo - plin, ali će dozvoliti krkanu da vozi G2 na ložuku, bez katalizatora, jer on je paran a ja neparan? I to je po tebi OK?!
Hahahahahahahahahaha
Pa ta bivša vlast nije ništa radila na rješavanju ovog stanja kao ni oko vodovoda, GRASA i svega ostalog, ovo danas je samo posljedica. Nisam mislio bukvalno da daš otkaz a na kraju to je tvoja stvar privatna stvar, samo pokušavam plastično dočarati ti da tvoji i moji privatni problemi ne smiju biti prepraka u borbi protiv ovog problema danas. Jer na kraju kada bi se na to tako gledalo u civilizovanom svijetu uvijek bi imao kategorije stanovništva kojima nešto ne odgovara. Par/nepar bi trebala biti jedna od mjera, naravno ne jedina i glavna ali svakako jedna od. Tvoja udaljenost od posla i bilo šta drugo subjektivno i privatno bi trebalo isključiti kada govorimo o javnom dobro i javnom zdravlju. Bolje da ti dobiješ otkaz nego da ljudi zbog takvih izgovora fasuju teška oboljenja. Ekonomski manja je šteta da ti ili ja dobijemo otkaze. Ono nemam ništa protiv tebe i zuadnje je što želim da neko ostane bez posla ali opravdanja su ti baš bezveze.
The BEN10
Posts: 7568
Joined: 19/09/2011 09:03

#1061 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by The BEN10 »

Dozer wrote:I od srijede ce se na parkinzima moci vidjeti E5 i E6 vozila stara godinu-dvije-pet, parkirana jer imaju parne ili neparne tablice, a na cesti ce piciti Gogo 2, 3, 4 i gomila drugih slicnih E 0, 1, 2 starih 15, 20+ godina...

Da sve bude gore, i prosle godine smo imali famozni par-nepar sistem, i dokazano se nista nije promijenilo, jer ni 20 vozila ne izbaci ni priblizno P10 i vecih cestica koliko jedna cumurnjaca u nekoj kuci...

Ja razumijem kompletnu nasu BH situaciju, u potpunosti, i vise sam nego svjestan i penzija, i plata, i kompletnog standarda i uslova zivota. Ali, to niposto ne znaci da se zbog toga nista ne smije i ne mora raditi na poboljsanju uslova zivota, pogotovo ekoloskih.
Najgora moguc varijanta je ne raditi nista jer ce, eto, neko biti pogodjen tim nekim mjerama. Svaka moguca promjena, pogotovo velika, sa sobom nosi efekte za vecinu stanovnistva, najcesce inicijalno negativne, ali u svakoj promjeni uvijek treba gledati dugorocne benefite za sve, pa tako i one koji ce u pocetku trpiti neke negativnosti.


Ovako, ne radeci nista, negativnosti trpe svi, a benefita nema niko.
Bravo!
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#1062 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by Milenkov buraz »

Nero Histrion wrote:
sarlo wrote:Kazu i da neboderi/zgrade izgradjeni na pogresnom mjestu (ruze vjetrova) strssno uticu na zagadjenje odnosno cistocu zraka.
Tacno, Ali o tome ni ova nova vlast nece govoriti. Nego par-nepar, to ce rijesiti problem. :-)
Onda hajmo rušiti nebodere, lakše to nego uzvoditi par-nepar. :mrgreen: Nikako da skontate da je prošlo vrijeme kada se imalo vremena natenane razglabati već se mora djelovati. Nero isto k'o moj komšija 1992, uveliko se roka na sve strane a on govori kako ćemo u ponedjeljak svi na posao i kako je ovo prolazno. :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#1063 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by Naslovnica »

Razumiješ li ti da ja sa svojim automobilom manje zagađujem okolinu nego neko ko ispuši kutiju cigareta dnevno.
Zašto bih ja ispaštao?! Ja i moje auto nismo problem zagađenja.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#1064 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by L u c i f e r »

Par nepar...kifla opet u istoj demagoskoj supljoj
... :roll:

Ne pada mi na pamet da na ovom otrovu idem pjeske na posao.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1065 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by drndalo »

Naslovnica wrote:Razumiješ li ti da ja sa svojim automobilom manje zagađujem okolinu nego neko ko ispuši kutiju cigareta dnevno.
Zašto bih ja ispaštao?! Ja i moje auto nismo problem zagađenja.
Ko tebe sta pita? Dino rek'o...
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#1066 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by Milenkov buraz »

Naslovnica wrote:Razumiješ li ti da ja sa svojim automobilom manje zagađujem okolinu nego neko ko ispuši kutiju cigareta dnevno.
Zašto bih ja ispaštao?! Ja i moje auto nismo problem zagađenja.
A zašto bih ja ispaštao da ti ne poštuješ jednu od mjera kojim bi moglo svima biti bolje?

Btw. Vozim i ja vozilo Euro 5 kategorije ali sutra ću ga ostaviti ako se izda mjera par/nepar. Ti nikako da skontaš a to je problem u našem društvu da ti kao pojedinac nisi iznad zakona i mejra kojima može svima biti bolje. Zar je to tako teško?
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1067 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by Edin H. »

Naslovnica wrote:Razumiješ li ti da ja sa svojim automobilom manje zagađujem okolinu nego neko ko ispuši kutiju cigareta dnevno.
Zašto bih ja ispaštao?! Ja i moje auto nismo problem zagađenja.
150k si dao za Teslu?

Image

Bravo :izet:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#1068 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by Milenkov buraz »

L u c i f e r wrote:Par nepar...kifla opet u istoj demagoskoj supljoj
... :roll:

Ne pada mi na pamet da na ovom otrovu idem pjeske na posao.
pa dobro ti si svakako na državnoj jasli tako da za tebe nema zime, vama sa Bjelašnice u konzervama donose vazduh. :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#1069 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by Naslovnica »

Milenkov buraz wrote:
Nero Histrion wrote:
sarlo wrote:Kazu i da neboderi/zgrade izgradjeni na pogresnom mjestu (ruze vjetrova) strssno uticu na zagadjenje odnosno cistocu zraka.
Tacno, Ali o tome ni ova nova vlast nece govoriti. Nego par-nepar, to ce rijesiti problem. :-)
Onda hajmo rušiti nebodere, lakše to nego uzvoditi par-nepar. :mrgreen: Nikako da skontate da je prošlo vrijeme kada se imalo vremena natenane razglabati već se mora djelovati. Nero isto k'o moj komšija 1992, uveliko se roka na sve strane a on govori kako ćemo u ponedjeljak svi na posao i kako je ovo prolazno. :mrgreen:
Kasno je da se djeluje ove godine
Podrumi su puni najlošijeg ćumura, odavno.
Tek kada se zabrani prodaja ćumura domaćinstvima, možemo pričati o početnim koracima.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#1070 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by sarlo »

drndalo wrote: Gdje su vrsena ova mjerenja?
U Sa nema industrije, nazalost.
Preko 100 000 stambenih jedinica ( direktno i indirektno) se grije na plin - ekolosko gorivo.
Covjek i link stavio:

https://mpz.ks.gov.ba/sites/mpz.ks.gov. ... _zraka.pdf

Min. Prostornog uredjenja
Ovdje je glavni zagadjivac NOx.
Studija je iz 2013. godine. Koliko je aktuelna?
The BEN10
Posts: 7568
Joined: 19/09/2011 09:03

#1071 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by The BEN10 »

Naslovnica wrote:
Milenkov buraz wrote:Pa dobro gdje je problem da se uvede i par/nepar? Mrsko vam noge portegnuti, bolje fasovati kakvu boleščugu nego jedan dan pjehe odraditi. Jebena smo mi sorta, prejebena zato i imamo ovakvo stanje.
To sa par-nepar, da nije žalosno bilo bi smiješno.
Rješenje problema da stoje parkirana auta sa E5, E6 i LPG standardima, a da uredno voze trulje bez ikakve norme i sa izrezanim katalizatorima?
Na stranu što prvi ja do posla vozim 65km u jednom pravcu, imaš li neko rješenje? Da ne govorim o privrednim vozilima.
Dohavizajte se ba, kakav par-nepar, kakvo protezanje nogu, šta vam je?!
Upravo tako. Treba napraviti poređenej koliko otrova ostavlja šklopocija E2 ili E3 i auta sa normama 5 i 6.
Gledaj ovo: Euro 1 izbacuje 2 puta više od Euro 1 norme PM čestica, a uopšte nema smisla porediti ga sa normama 4, 5 i 6.
https://www.theaa.com/driving-advice/fu ... -standards
Euro 1 emission limits
CO – 2.72 g/km (petrol and diesel)
HC+ NOx – 0.97 g/km (petrol and diesel)
PM – 0.14 g/km (diesel only)

Euro 2 emission limits (diesel) January 1996 (January 1997)


CO – 1.0 g/km
HC+ NOx – 0.7 g/km
PM – 0.08 g/km

Euro 3 emission limits (diesel)
CO – 0.64 g/km
HC+ NOx – 0.56 g/km
NOx – 0.50 g/km
PM – 0.05 g/km

Euro 4 emission limits (diesel)
CO – 0.50 g/km
HC+ NOx – 0.30 g/km
NOx – 0.25 g/km
PM – 0.025 g/km

Euro 5 emission limits (diesel)
CO – 0.50 g/km
HC+ NOx – 0.23 g/km
NOx – 0.18 g/km
PM – 0.005 g/km
PM – 6.0x10 ^11/km

Euro 6 emission limits (diesel)
CO – 0.50 g/km
HC+ NOx – 0.17 g/km
NOx – 0.08 g/km
PM – 0.005 g/km
PM – 6.0x10 ^11/km
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1072 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by Bloo »

Koliki je nivo zagadenosti bio u nedelju u 14 i navece?
Koliki u ponedjeljak ujutru?
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#1073 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by Nero Histrion »

Milenkov buraz wrote:
Nero Histrion wrote:
sarlo wrote:Kazu i da neboderi/zgrade izgradjeni na pogresnom mjestu (ruze vjetrova) strssno uticu na zagadjenje odnosno cistocu zraka.
Tacno, Ali o tome ni ova nova vlast nece govoriti. Nego par-nepar, to ce rijesiti problem. :-)
Onda hajmo rušiti nebodere, lakše to nego uzvoditi par-nepar. :mrgreen: Nikako da skontate da je prošlo vrijeme kada se imalo vremena natenane razglabati već se mora djelovati. Nero isto k'o moj komšija 1992, uveliko se roka na sve strane a on govori kako ćemo u ponedjeljak svi na posao i kako je ovo prolazno. :mrgreen:
Ne govori to Nero, nego se grozim situacije i izjave da ugalj nije izvor zagadjenja,najveci izvor su automobili pa bih ja (on, Konakovic) uveo par-nepar ... ko biva to ce rijesiti situaciju. Stanje je alarmantno, katastrofalno. Uvodjenej par-nepar je natenane rejsenje, kako ne kontas? Ovo je sve obisno zamazivanje ociju u startu, zaobilazenje osnovnih uzrocnika zagadjenja. To se ni spomenulo nije. Zivi bili pa vidjeli, ostat ce na par-nepar i nista se nece rijesiti. Treba sve dici na noge, ako si stvarno zabrinut za zdravlje gradanja, zatvoriti skole, djeca ce nadoknaditi, sto neko rece zatvoriti javne ustanove, izbaciti stare automobile, progovoriti o neprimjerenoj gradnji u Sarajevu, o tome da nema prohoda zraka u ovoj vukojebini i ti jos gradis gdje stignes na mjestima na kojima mozda i moze proci koji dasak cistog zraka. Potrebno je poduzeti drasticne mjere odmah. A ne ovako, par-nepar i izjaviti da su automobili glavni zagadjivaci. Ponavljam - ne vozim trenutno i nece mi smetati. Ali s Poljina je drugacije disati, jarane, a drugacije u Kotlini.
Naslovnica
Posts: 27901
Joined: 20/03/2013 15:38

#1074 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by Naslovnica »

Milenkov buraz wrote:
Naslovnica wrote:Razumiješ li ti da ja sa svojim automobilom manje zagađujem okolinu nego neko ko ispuši kutiju cigareta dnevno.
Zašto bih ja ispaštao?! Ja i moje auto nismo problem zagađenja.
A zašto bih ja ispaštao da ti ne poštuješ jednu od mjera kojim bi moglo svima biti bolje?

Btw. Vozim i ja vozilo Euro 5 kategorije ali sutra ću ga ostaviti ako se izda mjera par/nepar. Ti nikako da skontaš a to je problem u našem društvu da ti kao pojedinac nisi iznad zakona i mejra kojima može svima biti bolje. Zar je to tako teško?
Znam ja vrlo dobro šta je zakon, a šta su NEBULOZNE mjere. Ti nikako da skontaš da mjera par-nepar ne može napraviti nikakvu razliku, pogotovu ne na ovom nivou zagađenja, i da u istu ravan stavlja vlasnike automobila koji imaju euro 6 normu, električna auta, lpg i one koji su prodali katalizatore, sipaju ložuku i nemaju nikakvu normu!
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#1075 Re: Zagađenost zraka u gradovima BiH | Aktuelno stanje i rješenja

Post by strong69 »

Neka Konakovic pročita koliko dugo London provodi mjere i kako ih provodi. Kakav par - nepar...
Post Reply