Gras Sarajevo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#51 Re: Gras Sarajevo

Post by Hemera »

Po novom propisu pokrenuće prekršajni postupak pred naležnim sudom i 50KM će ti biti kazna. :)
gimnazijalka002
Posts: 36
Joined: 13/05/2014 21:22

#52 Re: Gras Sarajevo

Post by gimnazijalka002 »

Dobro ljudi ne prepadajte me s tom pasoskom kontrolom platicu kaznu :D a uostalom, koliko sam ja shvatila, i kako pise na onoj kazni, taj sudski proces se pocinje nakon sto prodje vise od 8 dana a ne platis kaznu, a ja sam kaznu dobila juce a idem sutra. Tako da cisto sumnjam da bi to bio problem.
A ovaj gore momak koji se pravi pametan i koji je nasao mene i moje roditelje da vrijedja, prvo neka svoj rjecnik malo pogleda pa onda neka dodje i puni glavu glupostima ovdje. Za sta bolan da dajem pare? Sto po 45 minuta sjedim u tramvaju cekajuci da proradi? Ili sto se smrzavam po autobuskim stanicama cekajuci autobuse u poluraspalom stanju? Ne pada mi na pamet. Da je neki momak s izbrijanom glavom bio na mom mjestu juce nijedan od revizora mu prisao ne bi, nego nadju djevojke i zene sto znaju da im ne mogu nista pa im kazne pisu. Toliko od mene :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#53 Re: Gras Sarajevo

Post by _BataZiv_0809 »

Kad se budes vracala, mogu te uhapsiti odmah na granici :(
User avatar
i_ja_na_forumu
Posts: 923
Joined: 11/03/2010 23:08

#54 Re: Gras Sarajevo

Post by i_ja_na_forumu »

stvarno mi nisu jasni ljudi koji nece da plate kartu jer grasovi tramvaji ne valjaj, jer kasne.. jer ovo jer ono---
pa kako ce valjati kad puno ljudi,a i oni sami, koriste njihove usluge a ne placaju ih..

jel bgt koristite necije usluge interneta, pa kad malo konekcija oslabi, odlucite da ne placate, a oni vam i dalje daju internet ? naravno da ne. iskljuce vam internet ako ne platite.

nikad, al nikad nijedan izgovor nije validan za neplacanje karte. sve dok bude izgovora za neplacanje karte GRAS ce biti ovakav kakav jeste.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#55 Re: Gras Sarajevo

Post by julisiz es grant »

P308 wrote:Pozitivna je vijest sto sljedece godine planiraju postaviti naplatne rampe na odredjena stajalista, upravo zbog ovakvih stvari.
Kako sam ja onda proputovo lijep komad svijeta (o čemu ima dokaza i na forumu) od kad mi 2005. napisaše kaznu, koja mi nikad nije stigla? :D
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#56 Re: Gras Sarajevo

Post by karanana »

e sad je ono vjecito pitanje koka ili jaje.

da li bi gras prvo trebao obezbijediti odgovarajucu infrastrukturu pa onda da se za taj kvalitet usluge placa, ili bi ja trebo placati za rupu bez dna gdje se najmanji dio od onoga sto platim ulaze na nove autobuse, tramvaje, cistocu, redovnost....?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#57 Re: Gras Sarajevo

Post by julisiz es grant »

i_ja_na_forumu wrote:stvarno mi nisu jasni ljudi koji nece da plate kartu jer grasovi tramvaji ne valjaj, jer kasne.. jer ovo jer ono---
pa kako ce valjati kad puno ljudi,a i oni sami, koriste njihove usluge a ne placaju ih..

jel bgt koristite necije usluge interneta, pa kad malo konekcija oslabi, odlucite da ne placate, a oni vam i dalje daju internet ? naravno da ne. iskljuce vam internet ako ne platite.

nikad, al nikad nijedan izgovor nije validan za neplacanje karte. sve dok bude izgovora za neplacanje karte GRAS ce biti ovakav kakav jeste.
To je forma građanskog neposluha, što je legitiman (ne LEGALAN) način borbe za svoja prava.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#58 Re: Gras Sarajevo

Post by Bloo »

julisiz es grant wrote:
P308 wrote:Pozitivna je vijest sto sljedece godine planiraju postaviti naplatne rampe na odredjena stajalista, upravo zbog ovakvih stvari.
Kako sam ja onda proputovo lijep komad svijeta (o čemu ima dokaza i na forumu) od kad mi 2005. napisaše kaznu, koja mi nikad nije stigla? :D
+1
Korisnikk
Posts: 416
Joined: 20/08/2011 22:59

#59 Re: Gras Sarajevo

Post by Korisnikk »

Stvarno su mi najsmjesniji i najcudniji ovi sto kazu "da placam kartu sto po 45 minuta sjedim u tramvaju cekajuci da proradi Ili sto se smrzavam po autobuskim stanicama cekajuci autobuse u poluraspalom stanju." Pa niko te ne tjera da koristis taj tramvaj ili autobus, da se smrzavas na stanicama! Uzmi biciklo. Vozi se Centrotransom. Kupi sebi kola. Vozi se sa komsijom, drugom koji ide na posao. Ovi prosipaju price kao da ih GRAS-ovci tjeraju da koriste njihove usluge, koje priznajem jesu ispod svakog nivoa. Ako je autobus u poluraspalom stanju sto ga uopste koristis. Fino platis markicu-dvije Centrotransu i vozikas se u besprijekornom autobusu.
shandrprcSA
Posts: 9795
Joined: 23/02/2013 08:16

#60 Re: Gras Sarajevo

Post by shandrprcSA »

kome ne valja Gras uvijek ima one s kombijima na crnjaka sto rade...svako 5 min su na stajalistu :D
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#61 Re: Gras Sarajevo

Post by Hemera »

Bloo wrote:
julisiz es grant wrote:
P308 wrote:Pozitivna je vijest sto sljedece godine planiraju postaviti naplatne rampe na odredjena stajalista, upravo zbog ovakvih stvari.
Kako sam ja onda proputovo lijep komad svijeta (o čemu ima dokaza i na forumu) od kad mi 2005. napisaše kaznu, koja mi nikad nije stigla? :D
+1
Nije ti nikad stigla jer tada nisu imali zakon i nisu pokretali prekršajne postupke kao što su uveli od ove godine.Teško za shvatiti zar ne?
Post Reply