Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#126 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by insomnia78 »

okanomalo wrote:
insomnia78 wrote:
okanomalo wrote:daj izvor, gdje nadje taj podatak?

:lol: il' masta moze svasta.
Hu iz ju, i dje se uvijek mene svezete?
E'o jaranice
http://www.vecernji.hr/svijet/pero-gude ... uda-827887
doveo si covjeka u direktnu vezu sa pljackom humanitarne.samo trazim izvor, a ovo to nije. :jok:
Hajde i ti tajodje lijepo procitaj ponovo pa se javi
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#127 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by Naslovnica »

animals wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
animals wrote: Ali ima ih povis Jardola, Bukve..pa Divjak, Grbavica..ma dolje je sve izmjesano..
Samo sto se tice naseljavanja, Bosnjaci su se naseljavali na Hrvatsku zemlju, a ne obratno..
primjer Grbavice..
Dobro, to je sad vec tematika u koju ne bih ulazio, ali sam htio naglasiti da je vjerovatnoca da je ona parcela vlasnistvo muslimana, manja, nego da se nalazi preko rijeke, pa recimo 3 kilometra u pravcu Zenice.

A dovoljno je da je na tudjoj zemlji da bude pogresno, nacionalnost je stvarno nebitna.
Ta parcela je bila drzavna, od starog Fisa..Komunisti su je oduzeli lokalnom stanovnistvu, poslije drugog sv, rata.
bila je zemlja Hrvata, tacno cija, ne znam..znaju ljudi dolje..moracu pitati..
Drago mi je da su glasine koje sam ja čuo izgleda netačne! :thumbup:
User avatar
hrasno38
Posts: 31408
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#128 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by hrasno38 »

_BataZiv_0809 wrote:
hrasno38 wrote:
salik79 wrote:Samo sa jednim Veljkom Trivunom, koji vedri i oblaci od Ekonomskog fakulteta do svih mogucih i nemogucih nadzornih i upravnih odbora u KS (i sire), cu zacepiti usta svakom ko bi mi ovakvo pitanje postavio. Drugi par opanaka je sto je Veljko veci balija od bilo kojeg balije sa "podobnijim" imenom. :D
ha pa dobro to se uklapa u onih 5% sto sam i rekao mozes slobodno pronaci jos kojeg da se uklopi u procenat mada ces se polomiti!
Ima i u Banjaluci Dzerard Selman :D
Zaboravio si Galijatovica!
User avatar
Kombat
Posts: 887
Joined: 06/09/2014 06:29
Location: Sadaka City

#129 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by Kombat »

Eeeee....sudeci po upisima, biti ce to dzenaza za pamcenje koja ce se generacijama prepricavati a dobri bosnjanin Pera ce ravno u enciklopediju :shock: :P

laku noc svima
User avatar
okanomalo
Posts: 922
Joined: 09/01/2015 16:10

#130 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by okanomalo »

insomnia78 wrote:
okanomalo wrote:
insomnia78 wrote: Hu iz ju, i dje se uvijek mene svezete?
E'o jaranice
http://www.vecernji.hr/svijet/pero-gude ... uda-827887
doveo si covjeka u direktnu vezu sa pljackom humanitarne.samo trazim izvor, a ovo to nije. :jok:
Hajde i ti tajodje lijepo procitaj ponovo pa se javi
to ti babi :meza1:
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#131 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by Ljakan »

Mediji dobivaju cesto suplju pricu ili je baziraju na nekom svom proracunu, zato prvi dan, dva ne treba shvatat nista ozbiljno sto kazu,pola baci u vodu.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#132 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by vješalica »

vettel wrote:Joj sto ovi mediji znaju srat'... Koliko sam mogao cuti od onih koji su peru poznavali bio je veoma organizovan covjek, koji je gigant bio a opet stizao i harmoniku svirat i festat, e sad... sumnjam da bi osoba takvog karaktera podigla ruku na sebe,, mislim svima nama dodje zuta minuta ali treba imati muda ko lubenicu pa dic ruku na sebe,, a i policija bez dublje analize ne moze tek tako tvrdit da samoubistvo, jer mrtva usta ne govore,a da je htio samoukinut se uradio bi to jer je bio svjestan (ziv je bio znaci mogao je roknut se komotno, tako da iskljucujem mogucnost samoubistva), daj Boze da prezivi i da kaze sta je bilo,, meni nesto smrdi ovdje, a i nacin akta je isti kao i Kafadar :roll:
razvodi se pa valja dijeliti stečeno i ostale budalaštine
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#133 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by insomnia78 »

De forenzicari, pomalo
Ima parafinska rukavica i ostale metode
I kakve veze ima sto je bio ziv, masa ljudi se "predomisli" nakon pokusaja pa puste da ih se spase
belfy
Posts: 7648
Joined: 06/08/2007 09:00

#134 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by belfy »

de ba francuz, ohladi i ti malo. ovdje si se istovario za barem cetiri osobe. nacin na koji ti tovaris ovaj forum je samo skundu od zviza. hljebe...
mg
Posts: 976
Joined: 22/07/2004 19:28

#135 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by mg »

belfy wrote:de ba francuz, ohladi i ti malo. ovdje si se istovario za barem cetiri osobe. nacin na koji ti tovaris ovaj forum je samo skundu od zviza. hljebe...
Strasno kako je naporan. Smori...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#136 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by JThomas »

vettel wrote:Joj sto ovi mediji znaju srat'... Koliko sam mogao cuti od onih koji su peru poznavali bio je veoma organizovan covjek, koji je gigant bio a opet stizao i harmoniku svirat i festat, e sad... sumnjam da bi osoba takvog karaktera podigla ruku na sebe,, mislim svima nama dodje zuta minuta ali treba imati muda ko lubenicu pa dic ruku na sebe,, a i policija bez dublje analize ne moze tek tako tvrdit da samoubistvo, jer mrtva usta ne govore,a da je htio samoukinut se uradio bi to jer je bio svjestan (ziv je bio znaci mogao je roknut se komotno, tako da iskljucujem mogucnost samoubistva), daj Boze da prezivi i da kaze sta je bilo,, meni nesto smrdi ovdje, a i nacin akta je isti kao i Kafadar :roll:
generalno, samo oko jednog od pet samoubistava uspije. možeš ti biti svjestan koliko hoćeš kad je protiv temeljnih nagona.

u ovakvom slučaju bi trebalo vrlo lako da se utvrdi ako jeste. a ako nije biće malo teže utvrditi šta je stvarno bilo...
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#137 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by calculator »

hrasno38 wrote:....A ne bi me zacudilo da neko postavi da je FIS izgradjen na temeljima neke dzamije ili nekog mezarja...to je sad postalo moderno za "gdje god nadjes zgodno mjesto tu dzamiju posadi"!

A zar nije? :D


No dobro, nije na temeljima džamije, ali jeste u prijeratnoj vodozaštitnoj zoni :oops:

A onda, korist koju je Pero Gudelj "FIS"-om kreirao za stanovništvo Viteza, SBK i cijele Federacije, neprocjenjiva je :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#139 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by _BataZiv_0809 »

Znači Pero se promašio, kao i Mišo Kovač birvaktile.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#140 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by ExNihilo »

Gledam ponovo ovaj intervju sa Senadom, iz marta.

Uglavnom, Pero optužuje tog nekog Peška za dug. FACE zove Peška na telefon, a ovaj kaže otprilike: "Peri je bolje da rješava probleme koje ima u obitelji". Što će reći, ako je istina sve ovo za ženu, nije to od juče.
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#141 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by iz dna duše »

Imala sam priliku par puta biti u društvu ovog čovjeka. Onako fin čovjek, fino se ponaša prema okolini, sjecam se, posmatrala sam ga kako se odnosi prema konobarima i osoblje na jednom prijemu na jednom imanju... Gotovo drugarski i onda se obavezno prihvati harmonike i zapjeva "Harmoniko moja".
Za razliku od nekih drugih privrednika iz BiH, koji su se kao i on obogatili nakon rata ili uz rat, on je skroman i pristojan.

Mene lično najviše nervira trenutno ovo pisanje medija o njegovom privatnom životu... Taman i da se rastaje, mene zaista ne zanima zasto to cini, sta je on ili njegova supruga "uradila" sto bi moglo dovesti do razvoda. To je njihova privatna stvar.

Mogu misliti šta će još svašta da se piše...a prava istina?! Ko zna, mozda nikada ne saznamo, nismo ni za vlasnika Ovnaka. Peri želim da se oporavi, zbog njega samoga ali i zbog njegovih zaposlenika i opstanka FIS-a, jer ako on ode, ode i FIS i hiljade ljudi koji žive direktno ili indirektno od rada u FIS-u bit će na ulici. Rijetko koja naša firma nadživi vlasnika, na duže vrijeme (Kopex Sarajlić, Bobar...)
bumerangss
Posts: 4461
Joined: 12/01/2015 16:47

#142 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by bumerangss »

ovo je jedan od dokaza da se ne treba zeniti bez predbracnog ugovora :D da je kurva znala da bi se morala vratiti materi s koferom prljavog vesa koje je i donijela od roditelja, sipak bi imala muda da ga prevari! Dapace, drzala bi ga ko kap vode na dlanu do kraja zivota. Ovako, zahvaljujuci vjencanom listu (bez predbracnog) ce postati milionerka jer se prilikom razvoda sva imovina stecena u braku dijeli na pola bez obzira ko je radio a ko ne i koliko je ko zaradio.

Da je bio pametan trebao je kučku roknuti a ne sebe! Psihicki bi mu bilo lakse, samo bi odlezao par godina i opet bi bio prav i zdrav. Ovako kako je uradio, ispao je pi*ka koja bjezi od problema i prepusta svoju zenku mladjem mužjaku :D

Pero, zelim ti prz oporavak i da postanes udovac! :wink:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#143 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by HAVANA »

Stvarno je glupo raspravljati o necijem braku i ko je koga jebo...Covjek je pozitiva stroga i svu mu srecu zelim.Velik je to teret,toliki novac,firma...U vecini slucajeva zavrsi nesretno.
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#144 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by McMoy »

iz dna duše wrote:Imala sam priliku par puta biti u društvu ovog čovjeka. Onako fin čovjek, fino se ponaša prema okolini, sjecam se, posmatrala sam ga kako se odnosi prema konobarima i osoblje na jednom prijemu na jednom imanju... Gotovo drugarski i onda se obavezno prihvati harmonike i zapjeva "Harmoniko moja".
Za razliku od nekih drugih privrednika iz BiH, koji su se kao i on obogatili nakon rata ili uz rat, on je skroman i pristojan.

Mene lično najviše nervira trenutno ovo pisanje medija o njegovom privatnom životu... Taman i da se rastaje, mene zaista ne zanima zasto to cini, sta je on ili njegova supruga "uradila" sto bi moglo dovesti do razvoda. To je njihova privatna stvar.

Mogu misliti šta će još svašta da se piše...a prava istina?! Ko zna, mozda nikada ne saznamo, nismo ni za vlasnika Ovnaka. Peri želim da se oporavi, zbog njega samoga ali i zbog njegovih zaposlenika i opstanka FIS-a, jer ako on ode, ode i FIS i hiljade ljudi koji žive direktno ili indirektno od rada u FIS-u bit će na ulici. Rijetko koja naša firma nadživi vlasnika, na duže vrijeme (Kopex Sarajlić, Bobar...)
:thumbup:
Jako korektan i odmjeren post.
Pravu istinu će da nam kažu privatni detektivi sa foruma. :roll:
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#145 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by ho oponopono »

...gdje je onaj Horatio, da razrovari i ovo... kad je spoznao da se Hose Pederas rodio iz braka sa svojom tetkom eh...mora da sam namcor kad mi je ovo smor... :pusi2:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#146 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by insomnia78 »

Horejšio sve rješio
User avatar
MisterNo1
Posts: 882
Joined: 23/01/2014 10:22

#147 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by MisterNo1 »

Moj rođak imao firmu, razvaljiv'o, sad kopa kanale, život mu katastrofa.

Svemu tome je doprinijela kocka i posuđivanje novca kod lihvara.
Takođe i njega su našli na groblju ali srećom samo sa izmjenjenim ličnim opisom i slomljenim rebrima.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#148 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by KatarinaKosaca »

Prava istina.. odosmo u filozofiju, a i ne treba nas se ticati. Ono što svakako privlači pozornost je da "Nije sreća para puna vreća"
Nego, čitajući postove stvori se utisak da se radi o jednom dobrodušnom (da ne kažem priglupom) veseljaku koji samo svira ponekad za raju i zanemaruje taktiku... :roll:
A proizvodnja sama od sebe radi, plasman te proizvodnje Bog rasporedi da dobro ide, tržni centri od Viteza do Beča se sami vode, a dobrodušni čovjek svira i voli ljude :-) :-) :-) :-)

Ovo je razina razmišljanja djetata predškolskog uzrasta, a onaj ko misli da zna koliko je teret to imati sve na leđima i nostiti, vara se. Jer, jednostavno nema.
Kako napisa @Havana, valja to sve vući.... Neka se oporavi brzo, ako ništa drugo, bar nije radio nacionalnu selekciju upošljavanja kadra što je tamo uobičajena i normalna stvar koja se podrazumjeva "Da uzmeš svog"
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#149 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by sunceKOtepsija »

bumerangss wrote:ovo je jedan od dokaza da se ne treba zeniti bez predbracnog ugovora :D da je kurva znala da bi se morala vratiti materi s koferom prljavog vesa koje je i donijela od roditelja, sipak bi imala muda da ga prevari! Dapace, drzala bi ga ko kap vode na dlanu do kraja zivota. Ovako, zahvaljujuci vjencanom listu (bez predbracnog) ce postati milionerka jer se prilikom razvoda sva imovina stecena u braku dijeli na pola bez obzira ko je radio a ko ne i koliko je ko zaradio.

Da je bio pametan trebao je kučku roknuti a ne sebe! Psihicki bi mu bilo lakse, samo bi odlezao par godina i opet bi bio prav i zdrav. Ovako kako je uradio, ispao je pi*ka koja bjezi od problema i prepusta svoju zenku mladjem mužjaku :D

Pero, zelim ti prz oporavak i da postanes udovac! :wink:
neshvatljivo, covjek ima tolke pare ( i da nema, nebitno) i da se ubije :-) pa zar nije lakse bilo, ako treba nju poslat pod zemlju, zagondiji odsjec muda, kako je to rijesio onaj gospodin iz krajine kad mu je zena pobjegla s konobarom, al izgleda pero emotivac :-)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#150 Re: Pokusaj ubistva ili samoubistva - Pero Gudelj?

Post by JThomas »

statistike su jasne na cijelom svijetu, što više imaš to je veća mogućnost da ćeš se ubiti.
Locked