Arapi u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
nasa

#326 Re: Arapi u Sarajevu

Post by nasa » 11/08/2015 22:32

pa oni bacaju smece zato sto su navikli da imaju irgete koji skupljaju za njima, a to sto mi bacamo I onda preskacemo preko istog ne znam stvarno kakav ce dojam ostaviti na turiste iz bilo koje zemlje da dodju

supercali

#327 Re: Arapi u Sarajevu

Post by supercali » 11/08/2015 22:35

sjedoh danas u onu bastu ispred bbi-ja blize kinu
i bas gledao te arape kojih nije bilo toliko koliko se prica i po meni za to vrijeme se nista drugacije nisu ponasali od ostalih ljudi
djeca takodjer

sjedio sam neka 2-3 sata tako da sam mogao vidjeti i upratiti pofino ljudi koji su bili tu

XXS

#328 Re: Arapi u Sarajevu

Post by XXS » 11/08/2015 22:39

Zavrseno je Titino bratstvo i jedinstvo, a sada nas izgleda ceka ovo bratstvo, nejedinstvo i neravnopravnost sa arapima.

Sve me podsjeca na poljske, ceske, bugarske i ostale komunjare kako su, pred kraj drugog svjetskog rata, sa pjesmom i radoscu docekivali jedinice crvene armije po svojim gradovima. Dolaze braca i sestre.

pemanapemani

#329 Re: Arapi u Sarajevu

Post by pemanapemani » 11/08/2015 22:56

Za pare se prodaje i majka.

Tako su neki prije mjesec dana pisali o " poganim i prljavim" Arapima, koji bezobrazno traze upaljac od njegove cure pored buregdzinice na Ilidzi, a danas osudjuju rasiste koji se protive arapskim turistima. Vjerovatno izdata kuca u Sokolovic koloniji.

Pare su cudo i vrte tamo gdje vidijum burgija nece. :)

insomnia78

#330 Re: Arapi u Sarajevu

Post by insomnia78 » 11/08/2015 23:07

:lol:

klixlove

#331 Re: Arapi u Sarajevu

Post by klixlove » 11/08/2015 23:21

madner wrote:
nasa wrote:
madner wrote:Jedini problem koji imamo je sto smo rasisti a ovi potvrdjuju stereotipove.

No i nije neki problem, osim za panislamiste.
Sve zajedno, masa argumenata i pro i kontra pokazuje kako mi tumacimo kretanja u svijet, ograniceno...
Moja avlija cijeli svijet...
Nema se nista pretjerano tumaciti, ovo je klasicni kultur shock za Bosance koji su navikli da im gosti dolazi iz civilizacijski blizih krugova.

Svako ko je radio sa Arapima zna vrlo dobro zasto su tu gdje jesu, samo vecina nije imala privilegiju viditi ta plemena u akciji.
Ma ja tu su gdje jesu, jer im redovno avioni tih civilizacijskih krugova poruše gradove, škole, bolnice, nanesu traume svakoj generaciji. :-)

Mani se šuplje i navikavaj se polahko na braću, na realnost. :D A i ove nove generacije bošnjaka većinom su prava braća pa ne možeš više ni skontat razliku između arapa i bošnje.
Mašaallah.

zrakomlat

#332 Re: Arapi u Sarajevu

Post by zrakomlat » 11/08/2015 23:28

Poznajem vlasnike jednog restorana, česti gosti su im Arapi, i vrlo su zadovoljni njima, kao i konobari. Pričaju mi, čovjek u Jajcu, Hrvat, je nakon par grupa Arapa u njegovom restoranu, prilagodio ponudu, pa tako napravio prostoriju gdje žene mogu biti odvojene, i prostor da klanjaju.
A prvi čak je i konobara Arapa imao, i nabavio onu njihovu neku kafu. Ovi oduševljeni, pozvali ih na hadž, sve oni snose troškove :D
Ljudi mlate pare na Arapima, manjim grupama, u Sarajevu dolaze u velikom broju i smetaju. Pa nek smetaju, drugi će im pare kupiti.

the_stick

#333 Re: Arapi u Sarajevu

Post by the_stick » 11/08/2015 23:38

Image

:D
Last edited by the_stick on 11/08/2015 23:44, edited 3 times in total.

pemanapemani

#334 Re: Arapi u Sarajevu

Post by pemanapemani » 11/08/2015 23:40

:) Tako to ide kod nas, mashalanje pa naknadno ibrecenje.
Vazno je istaknuti i boldirati etnicku pripadnost i uriniranje teritorija. Prave zivotinjice.

Samo neka se vrte pare.

Gojeni H

#335 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Gojeni H » 12/08/2015 09:07

bjelave wrote:
Gojeni H wrote:
bjelave wrote: Ja ovo gore vidim kao problem imajuci u vidu kako vlast funkcionira. A ti?

A pod 2 boldirano,to je moje licno iskustvo od neki dan i stoga je meni itekako relevantno. Tim prije sto znam da se jedan dio djece tamo upravo tako vaspitava.Zivio u Qataru pa znam. To su ti razliciti kulturni kodovi o kojima govorim. I to su cinjenice koji moze negirati neko ko je potpuni neznalica ili koji to ignorira iz ideoloskih razlika, tj novokomunistickih :roll:.

A sto se tice link koji je zakacio kolega forumas slazem se da psihopata i sadista ima svugdje ali to nema veze sa ovom pricom. Odnosno moze se ciniti da ima ako ne poznajes kontekst.

Javi se opet slobodno ako ti sta nije jasno.
Kazes zivio u Kataru? Da li tebi zvuci realno/moguce da bi jedan Katarac dosao u Bosnu da bi dobio njeno drzavljanstvo?
Hvala
Ne znam sta konkretno pitas. Da li bi neko od njih to htio ili da li za to postoje zakonske pretpostavke?

Ne znam kakav je kod nas zakon za stjecanje drzavljanstva ili kako ide sa kupovinom nekretnina. Ne znam takodjer koliko dugo se u Bih moze boraviti na turisticku vizu. Bilo bi interesantno da neko od pravnika, ko je blizak toj regulativi, to ovdje pojasni.

Qatar je bogata zemlja ali je klima gadna. Generalno smatram da postoji jedan dio ljudi iz zaljeva koji bi se rado u Bosni nastanio. Zbog klime, cijena i sl.
Postoji zakon koji je isti za svakog stranca. Neko je napisao da je potrebno 7 godina zivota u BiH da bi se dobilo drzavljanstvo.

I ti mislis da bi se neki Katarac, Emiracanin, ili Kuvajcanin odrekao svog drzavljanstva radi bosanskog? :lol:
Ako si bio u Kataru, a vrijeme nisi provodio u kampu u pripizdini, onda bi trebao da znas otprilike koliko drzava daje gradjaninu Katara, te koliko dobije po svakom djetetu, te kako ga drzava kreditira za stan, te da li placa skolu, zdravstvo, te da li bolje studente o drzavnom trosku salju u Chemeriku i Ujedinjeno Kraljevstvo?

Bjelave, ja sam godinama na Bliskom Istoku i po Africi. Dobro znam kako stvari stoje i sama pomisao da bi gradjanin neke zaljevske zemlje uzeo bosansko drzavljanstvo me goni na pisanje od smijeha.

Ljudi imaju interes, tradicionalno, da provedu najtoplije mjesece (juni, juli, avgust), u nekim nesto hladnijim krajevima.
Prije su isli u Liban, Tursku, Francusku i Spaniju, a nekima je sada, po principu ponasanja stada, za oko zapala Bosna.
Ma bujrum do neba! Ja od njih licno nemam nista, ali ce imati moj narod. A ljudi imaju para i trose nemilice.

sumirprimus

#336 Re: Arapi u Sarajevu

Post by sumirprimus » 12/08/2015 09:11

a to je to..vidim ja poveca grupa u jablanici,kontam,aaa culi i ovi za janjetinu u bosni :D
pardon hercegovini.

HAVANA

#337 Re: Arapi u Sarajevu

Post by HAVANA » 12/08/2015 09:30

Ma jebo to nego halo bing kako brat? Imam jedno 2 duluma zemlje u trnovu,cijena sitnica,jedno 300 milja :oops:

sumirprimus

#338 Re: Arapi u Sarajevu

Post by sumirprimus » 12/08/2015 09:32

e jebo 300 milja trnovo.pa nije nafta ispod.

VladaFBiH

#339 Re: Arapi u Sarajevu

Post by VladaFBiH » 12/08/2015 09:48

Hadzi Lojo wrote:Izgleda mnogi bi ovdje kao sto rade dalmatinci, da im gosti uplate a ako mogu da i ne dolaze!
Pa da vidite po Evropi kako se pare uzimaju, mozes svasta zanovjetati, ali imas i da platis, pa ko voli nek izvoli!
Za bezobrazne goste ima i policija i sve srede na fini nacin!
A ovi dezurni islamofobi i ostali fobicari sa malim kitama sto dave o zabrani sunecenja i bla bla, okanite se ljudi uzivajte u suncanom danu!
:thumbup:

HAVANA

#340 Re: Arapi u Sarajevu

Post by HAVANA » 12/08/2015 09:53

sumirprimus wrote:e jebo 300 milja trnovo.pa nije nafta ispod.

:lol: E tako ti formiraju cijenu ovi sto ih vodaju.Kazes mu 170 000 kuca i dva duluma zemlje...Kaze on reci 300 000 :shock: :lol: Reko bolan ne bio jesi ti ikad u zivotu vidio 300 000 km,sve i da hoce za 300 000 kako mislis to naplatiti,da ti ja potpisem kod notara na 300000 a tebi dam 130 000 km? Nako.
Dam ti racq da izbijes oko.Mozes dobiti 3% kao sto dobije agencija koja se bavi tim poslovima,legalno registrovana.Inace imam jedan problem,alergican sam i mrzim bukvalno mrzim ljude koji rade na crno i klepaju veliku lovu, a redovno su im puna usta o losoj drzavi i sistemu...

sumirprimus

#341 Re: Arapi u Sarajevu

Post by sumirprimus » 12/08/2015 10:21

jos malo pa ko fuzbalski transferi kuca i dva dunuma..cijena 12k eura mjesecno plus premije,i iudca preprodaja 5% :lol: :D

gurabija78

#343 Re: Arapi u Sarajevu

Post by gurabija78 » 12/08/2015 11:26

nasa wrote:Jedini problem koji mi imamo s ovim arapima turistima jeste sto su to jos uvijek sitna buranija, nismo ni arapima s dubljim dzepom posebno zanimljivi...eto to je nasa tuzna stvarnost!
:thumbup:

ali nasoj fukarastini je i ovo zauhar...

bjelave

#344 Re: Arapi u Sarajevu

Post by bjelave » 12/08/2015 11:26

Gojeni H wrote: Postoji zakon koji je isti za svakog stranca. Neko je napisao da je potrebno 7 godina zivota u BiH da bi se dobilo drzavljanstvo.

I ti mislis da bi se neki Katarac, Emiracanin, ili Kuvajcanin odrekao svog drzavljanstva radi bosanskog? :lol:
Ako si bio u Kataru, a vrijeme nisi provodio u kampu u pripizdini, onda bi trebao da znas otprilike koliko drzava daje gradjaninu Katara, te koliko dobije po svakom djetetu, te kako ga drzava kreditira za stan, te da li placa skolu, zdravstvo, te da li bolje studente o drzavnom trosku salju u Chemeriku i Ujedinjeno Kraljevstvo?

Bjelave, ja sam godinama na Bliskom Istoku i po Africi. Dobro znam kako stvari stoje i sama pomisao da bi gradjanin neke zaljevske zemlje uzeo bosansko drzavljanstvo me goni na pisanje od smijeha.

Ljudi imaju interes, tradicionalno, da provedu najtoplije mjesece (juni, juli, avgust), u nekim nesto hladnijim krajevima.
Prije su isli u Liban, Tursku, Francusku i Spaniju, a nekima je sada, po principu ponasanja stada, za oko zapala Bosna.
Ma bujrum do neba! Ja od njih licno nemam nista, ali ce imati moj narod. A ljudi imaju para i trose nemilice.
Ko tvrdi ili je spomenuo da bi oni ovdje uzimali drzavljanstva osim tebe? I zbog cega je to bitno?

No, to ne znaci da se dio njih ovdje ne bi htio nastaniti ili barem provoditi znatan dio godine, recimo penzioneri, oni koji ne rade a primaju socijalne beneficije itd. Pretpostavljam da se zato i masovno kupuju nekretnine iako mi nije jasno da li za tako nesto postoji zakonsko osnov kad je rijec o strancima.

Drzavljanstvo i nastanjvanje ne moraju biti nuzno povezani moj gojeni.

I lijepo je da si vidio svijeta i proputovao. Pomaze to da se prosire vidici.Iako nisu bas svi u zaljevu bogati, jeste vecina, a to zna svako ko tamo nije boravio u kampu ili kakvoj pripizdini.

Muhamed Đakmić

#345 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Muhamed Đakmić » 12/08/2015 19:40

Banned user for reason "Kršenje pravila foruma, vrijeđanje"

>> The BEN10

7 dana

Ne bi škodilo da poradiš na kulturi izražavanja.

>> klixlove

1 mjesec

Prestani spominjati i prizivati ratove i klanje, drugi put će biti trajno

>> greenergy

trajni

Kada otvoriš dvije ovakve teme i pritom optužiš jedan cijeli narod da smrdi, diskvalifikuješ se s foruma dugoročno. A i forum bi ti onda trebao biti najmanji problem u životu.

Temu ću ostaviti, čisto jer je pitomija od prošle, ali to ne znači da neće biti zatvorena ako počnete sa rasizmom.

Gojeni H

#346 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Gojeni H » 12/08/2015 19:51

nasa wrote:Jedini problem koji mi imamo s ovim arapima turistima jeste sto su to jos uvijek sitna buranija, nismo ni arapima s dubljim dzepom posebno zanimljivi...eto to je nasa tuzna stvarnost!
Kao sto rekoh, prije nekoliko dana na aerodromu. Stoji do mene gospoja u crnom hidzabu i abaji. S njom dvije gare, rekao bih Etiopljanke po izgledu.
Hajde sto gazdarica izvadi katarski pasos, vec i ove dvije sluskinje isto. :shock:
Znas ko to moze? Neko ko je jak k'o zemlja u Kataru. Onaj ko moze odrediti kome i kakav se pasos moze dati.
Na izlazu, svakakvih natpisa ... jedan kaze Mr. ili Mrs. Al-Thani.
Vidjeti pod koja dinastija vlada Katarom.
Dovoljno pametnom. Ima parali raje dolaze. Ko bude znao, halal mu svaka marka.

Mogu posavjetovati ovakve k'o HAVANA sta ljudi vole i gdje se lopatom moze uzeti ... pojeftino, dogovoricemo se. :D

Dobrinja80

#347 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Dobrinja80 » 12/08/2015 19:58

Muhamed Đakmić wrote:Banned user for reason "Kršenje pravila foruma, vrijeđanje"

>> The BEN10

7 dana

Ne bi škodilo da poradiš na kulturi izražavanja.

>> klixlove

1 mjesec

Prestani spominjati i prizivati ratove i klanje, drugi put će biti trajno

>> greenergy

trajni

Kada otvoriš dvije ovakve teme i pritom optužiš jedan cijeli narod da smrdi, diskvalifikuješ se s foruma dugoročno. A i forum bi ti onda trebao biti najmanji problem u životu.

Temu ću ostaviti, čisto jer je pitomija od prošle, ali to ne znači da neće biti zatvorena ako počnete sa rasizmom.

Samo srbin Greeneregy dobi crveni karton ?

Slučajno?

Muhamed Đakmić

#348 Re: Arapi u Sarajevu

Post by Muhamed Đakmić » 12/08/2015 20:10

Evo i ti ćeš, da ti bude lakše podnijeti.

Banned user for reason "Kršenje pravila foruma, komentarisanje rada moderacije"

>> Dobrinja80

trajni

Pa kad registruješ desetog klona, onda probaj sa njeg raspravljati o obrezanim i neobrezanim.

Nek ovo bude upozorenje i ostalima, a ako vam se ne sviđa moj rad znate kome se možete žaliti i na koji način.

badalpur

#349 Re: Arapi u Sarajevu

Post by badalpur » 12/08/2015 20:25

To su ti turisti :run: Vojničko prije nekoliko dana

Image

hornet

#350 Re: Arapi u Sarajevu

Post by hornet » 12/08/2015 20:26

limeni wrote:Cirkus tema ocam pa sta vi mislite da smo mi u svijetu? Primjer civilizacije, emancipacije, rada, kulture, uspjeha, cistoce, ponasanja u saobracaju, kriminalu?
Pa znate li vi da su nase izbjeglice iz istocne Bosne u Americi ucili sta je frizider, ves-masina, tv?
Sva nasa dijaspora (cast mladim izuzecima) radi najgore poslove, pljuju te i omalozavaju kada ti saznaju da si iz BiH i opcenito Balkana koji slovi za najbjediju regiju u Evropi. Drugo je sto Meho za godisnji ponese sve sto je zastedio i renta bjesno auto pa mislimo da zive nekim ugodnim zivotom a satrase se ljudi da bi imali hljeba.
Sta ljude u svijetu podsjeca na BiH? Mi smo prvo za njih divlji Balkanci, krvolocni koji se pokolju svakih 20-30 godina. Drugo kod nas pederi ne smiju javno hodati po ulici a nasilje u porodici je i dalje visoko, imamo nezaposlenost ihihi.
Od kulture mozemo ponuditi ono sto je Osmansko Carstvo ostavilo ovdje, prije njih smo skakali po sumi a i poslje nije bilo nista znacajno. Hvalimo se cevapima i burekom koji su specijaliteti sa bliskog istoka.
Normala je da komsijnica baci kesu smeca sa prozora, da lutalica ima milion, da klinci vec bacaju smece gdje stignu, nismo u stanju kanalizaciju popraviti, tramvaji se usmrdili ma haos.
U saobracaju ginu svaki dan, trke svaku noc po ulici murija se zajebaje, parkirana auta na svakom cosku ne mozes trotoarom proci, hamo u potkosulji ti iz auta psuje sto prelazis na pjesackom.
Kriminal isto sega citav grad zna ko su ti likovi a niko ne lezi svi normala hodaju.
I sta sad imam ja arapima reci? Vazda se pljuvalo po drugim prvo hercegovci pa sandzaklije, albanci sad arapi...nije problem u njima ljudi problem je sto mi imamo cudan mentalitet nerada, poganluka i zabijanja glave u pjesak pred problemima.
A sto iz istocne Bosne, u drugim krajevima BiH su znali sta je frizider ili ves masina al eto u istocnoj Bosni jos nije bilo stiglo to cudo tehnike. Ja sam cuo drugu pricu, da su stranci u toj svojoj prepotentnosti ili sta vec, pokazivali kako se ukljucuje ves masina, ili ustvari sta je uopste, a nasi su kolutali ocima, sa izrazom tipa 'joj debila, pa sta oni misle ko smo'. Siguran sam da je ova moja verzija vjerovatnija, jer hajmo sad pljuvati po svom narodu, u smislu da nisu znali sta je frizider. Jadno.

Locked