Najezda Arapa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40788
Joined: 29/06/2011 23:39

#201 Re: Najezda Arapa

Post by dječak sa šibicama »

Ta Ilidza je uvijek bila mimo svijeta i nekakva antipaticna... dok su na njoj zivjeli Srbi, puna zapreznih kola i onih grmalja sa koznim gunjevima preko ledja, gledaju te poprijeko.
Onda dosle Sandze, isto grmalji ali sad sa koznim jaknama i utokama za pojasom, pucnjave u maloj aleji na dnevnoj bazi.

Eto sad i Arapa.

Sljedeci su valjda ISIL-ovci.
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#202 Re: Najezda Arapa

Post by dpjokala26 »

foton wrote:
zateznistub wrote:
dpjokala26 wrote:oni su faktor samo u bosnjackom dijelu bih.neko izgradi robne kuce u elitnom dijelu sarajeva a da niko ziv ne zna odakle stigose pare. :run: jednog dana cemo saznati zasto su pokupovali ovoliku zemlju. naivno je misliti da su zemlju kupili za vikendice ili za gradnju radnickih odmaralista. :lol:
:thumbup:
Smiješno. Arapi su kupili pola Vojvodine, kupuju stanove/kuće u Beogradu, grade "Beograd na vodi" ili kako se već zove...

A onaj koji kaže da nigdje u svijetu stranac ne može imati kuću u drugoj zemlji :D :D pitaj Džeku... Ili mene :D U stvari kod nas je zakon mnogo restriktivniji, tako da zaista samo firme mogu kupiti zemljište...
molim te mi javis kad arapi krenu da grade "beograd na vodi" :lol: pa ni vucic vise ne vjeruje u tu pricu.
znam da su arapi bili zainteresovani za kupovinu nekih kombinata(ne znam dal je realizovano) al se zna namjena te zemlje.
ovde kupuju a da niko ne zna zasto i kome?
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#203 Re: Najezda Arapa

Post by razonoda »

:roll:

to je samo fama i predrasuda.
kuca u njemackoj se moze naci za 60 hiljada eura a za 10 eura puna korpa kruha, salate , mesa , pive ...hotelska soba 40 eura itd jeftinije nego u bosni
----------------------

Da, ali Njemacka nije ---islamska zemlja, i kod Njemca ne mozes raditi sta hoces.
User avatar
BHCluster
Posts: 23405
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#204 Re: Najezda Arapa

Post by BHCluster »

dječak sa šibicama wrote:Ta Ilidza je uvijek bila mimo svijeta i nekakva antipaticna... dok su na njoj zivjeli Srbi, puna zapreznih kola i onih grmalja sa koznim gunjevima preko ledja, gledaju te poprijeko.
Onda dosle Sandze, isto grmalji ali sad sa koznim jaknama i utokama za pojasom, pucnjave u maloj aleji na dnevnoj bazi.

Eto sad i Arapa.

Sljedeci su valjda ISIL-ovci.
Zar nije Al-Qaeda vise in?
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#205 Re: Najezda Arapa

Post by simonese »

najezda Arapa,Kerova,Turaka,Shabana
saso mange
User avatar
soraya93
Posts: 111
Joined: 03/12/2013 13:39

#206 Re: Najezda Arapa

Post by soraya93 »

foton wrote:
soraya93 wrote:Cijene nekretnina na Ilidzi su radi arapa skocile kao da je Beverli Hils. Za oko 2 dunuma zemlje sa starom kucom se sada trazi skoro milion KM. Kvadrat stana u novoizgradjenoj zgradi u Luzanima je 3600 KM i vec je skoro sve prodato.. arapima naravno. Kad prosetate Ilidzom vidjeti cete vise arapa nego nasih ljudi sto stvara bas neki neugodan osjecaj kao da ste vi stranaci ovdje a ne oni..
Mozda bi i bilo ok da jednaka prava nasi drzavljani imaju kod njih, u arapskim drzavama.. da tako lako mozemo kupiti nekretninu (kod nas je potrebno samo da imaju registrovanu firmu sa kapitalom od 2000 KM), a cak nam i viza treba (za Kuvajt se ceka i 7 dana) :twisted:
Nisam vjerovao pa pogledao, kvadrat adaptiranog stana u Lužanima ispod 2000KM.
http://www.market.ba/oglas/stanovi/embr ... aign=Donji

A ja da imam kuću koju mogu da prodam za milion ili dva, ko si ti da mi kažeš koja je cijena? Sad ne valja ni da se trošna kuća debelo plati i renovira? A ko šeta ulicama.... pa idi u Barcelonu i vidi ko to tamo hoda :D

Oko boldiranog reciprociteta se slažem...
Mislila sam na novogradnju, naravno da je razlika u cijeni izmedju stare i novoizgradjene zgrade.


http://www.olx.ba/artikal/17349168/ilid ... ca-320-m2/
SSP
Posts: 188
Joined: 23/07/2015 20:08

#207 Re: Najezda Arapa

Post by SSP »

insomnia78 wrote: Ali, nemaju uticaja
Da nemaju nebi budale koje tvrde da je zeni zabranjeno ici iz Sarajeva do Zenice punili dvorane. Mi ako ovako nastavimo zavrsit cemo kao Palestina, u najboljem slucaju.
das auto
Posts: 224
Joined: 23/07/2015 17:38

#208 Re: Najezda Arapa

Post by das auto »

insomnia78 wrote:
das auto wrote:
insomnia78 wrote:I nista nisi naucio
Doduse i kako bi, predstavljas se ko poljak
a ti se azilntima iz alzira predstavljas kao senad iz tuzle i sa njima ides na dzumu.
vodis li kuci poslije dzume na pivu.
bas ti zavidim :-D
ja cu supcima govoriti ko sam i sta sam , ne pada mi na pamet
Ne druzim se sa arapima, ne idem u dzamiju
Takodje nisam ni ksenofob, ako nista barem zbog cinjenice da sam i sam stranac

nisam nikakav ksenofob.
previse volim bosnu
bosna je jako ranjiva zemlja
mala, malo nas je progutace nas
meni niko ne smeta i ja sam dosao u tudju zemlju trbuhom za kruhom
oni arpai ne dolaze u bosnu trbuhom za kruhom. niko od njih nije dosao da radi tako je usporedba sa mnom nemoguca
sta oni traze u bosni. turisti su ljudi koji budu 7 dana i odu. nije ni nemoze biti turista onaj ko pravi kucu negdje
oni nisu radnici kao ja i ti u njemackoj
oni takodje nisu azilanti kao njihova braca u njemackoj
oni su nesto trece . oni donose problem
mi nismo njemacka ni engleska.
usporedbe su potpuno besmislene. bilo kakve usporedbe sa mnom sa njemcima sa desnicarima su besmilne i glupe do bola
ko su ti ljudi i sta oni rade u bosni ? to je ptanje svih pitanja .
oni kada dodju u njemacku svabo ih pita ? policija i uredi za strance pitaju ? ko si? sta si kako si dosao i sta hoces ?
kod nas ih to niko ne pita oni dolaze na pripremljen teren kao na svoje rodjeno . jeza me hvata place mi se od toga kako moju zemlju svako pisa zahvaljujuci SDA bandi
User avatar
BHCluster
Posts: 23405
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#209 Re: Najezda Arapa

Post by BHCluster »

Image
Ah ti Arapi...
das auto
Posts: 224
Joined: 23/07/2015 17:38

#210 Re: Najezda Arapa

Post by das auto »

razonoda wrote::roll:

to je samo fama i predrasuda.
kuca u njemackoj se moze naci za 60 hiljada eura a za 10 eura puna korpa kruha, salate , mesa , pive ...hotelska soba 40 eura itd jeftinije nego u bosni
----------------------

Da, ali Njemacka nije ---islamska zemlja, i kod Njemca ne mozes raditi sta hoces.
ja o tom cijelo vrijeme pricam :-) 3 sata ja o tome tipkam ovdje
statixx
Posts: 8793
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#211 Re: Najezda Arapa

Post by statixx »

soraya93 wrote:Kad prosetate Ilidzom vidjeti cete vise arapa nego nasih ljudi sto stvara bas neki neugodan osjecaj kao da ste vi stranaci ovdje a ne oni.
Meni nije neugodno, ali da je tuzno jeste, jer uvijek zene sa nikabom idu iza sa djecom a lola predvodi i cacka zube. Ne treba generalizovati, ima ih svakakvih, kulturnih i nekulturnih.
foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#212 Re: Najezda Arapa

Post by foton »

dpjokala26 wrote: molim te mi javis kad arapi krenu da grade "beograd na vodi" :lol: pa ni vucic vise ne vjeruje u tu pricu.
znam da su arapi bili zainteresovani za kupovinu nekih kombinata(ne znam dal je realizovano) al se zna namjena te zemlje.ovde kupuju a da niko ne zna zasto i kome?
Ne znam ni ja je li grade, ali Vučić bi guze dao da počnu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#213 Re: Najezda Arapa

Post by insomnia78 »

das auto wrote:nisam nikakav ksenofob.
previse volim bosnu
bosna je jako ranjiva zemlja
mala, malo nas je progutace nas
meni niko ne smeta i ja sam dosao u tudju zemlju trbuhom za kruhom
oni arpai ne dolaze u bosnu trbuhom za kruhom. niko od njih nije dosao da radi tako je usporedba sa mnom nemoguca
sta oni traze u bosni. turisti su ljudi koji budu 7 dana i odu. nije ni nemoze biti turista onaj ko pravi kucu negdje
oni nisu radnici kao ja i ti u njemackoj
oni takodje nisu azilanti kao njihova braca u njemackoj
oni su nesto trece . oni donose problem
mi nismo njemacka ni engleska.
usporedbe su potpuno besmislene. bilo kakve usporedbe sa mnom sa njemcima sa desnicarima su besmilne i glupe do bola
ko su ti ljudi i sta oni rade u bosni ? to je ptanje svih pitanja .
oni kada dodju u njemacku svabo ih pita ? policija i uredi za strance pitaju ? ko si? sta si kako si dosao i sta hoces ?
kod nas ih to niko ne pita oni dolaze na pripremljen teren kao na svoje rodjeno . jeza me hvata place mi se od toga kako moju zemlju svako pisa zahvaljujuci SDA bandi
S ovim se, djelimicno, mogu sloziti
Naslovnica
Posts: 27896
Joined: 20/03/2013 15:38

#214 Re: Najezda Arapa

Post by Naslovnica »

Razastru dekice, stolice, termosice, i nasred travnjaka pored fontane kod hotela...
Samo gledam kada će me neko od njihove djece pokupiti na biciklu.
Tuga šta napraviše od onako lijepog izletišta.
Ne samo arapi, nego prvenstveno Ilidžanska politička mafija.
User avatar
BHCluster
Posts: 23405
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#215 Re: Najezda Arapa

Post by BHCluster »

das auto wrote:
insomnia78 wrote:
das auto wrote:
a ti se azilntima iz alzira predstavljas kao senad iz tuzle i sa njima ides na dzumu.
vodis li kuci poslije dzume na pivu.
bas ti zavidim :-D
ja cu supcima govoriti ko sam i sta sam , ne pada mi na pamet
Ne druzim se sa arapima, ne idem u dzamiju
Takodje nisam ni ksenofob, ako nista barem zbog cinjenice da sam i sam stranac

nisam nikakav ksenofob.
previse volim bosnu
bosna je jako ranjiva zemlja
mala, malo nas je progutace nas
meni niko ne smeta i ja sam dosao u tudju zemlju trbuhom za kruhom
oni arpai ne dolaze u bosnu trbuhom za kruhom. niko od njih nije dosao da radi tako je usporedba sa mnom nemoguca
sta oni traze u bosni. turisti su ljudi koji budu 7 dana i odu. nije ni nemoze biti turista onaj ko pravi kucu negdje
oni nisu radnici kao ja i ti u njemackoj
oni takodje nisu azilanti kao njihova braca u njemackoj
oni su nesto trece . oni donose problem
mi nismo njemacka ni engleska.
usporedbe su potpuno besmislene. bilo kakve usporedbe sa mnom sa njemcima sa desnicarima su besmilne i glupe do bola
ko su ti ljudi i sta oni rade u bosni ? to je ptanje svih pitanja .
oni kada dodju u njemacku svabo ih pita ? policija i uredi za strance pitaju ? ko si? sta si kako si dosao i sta hoces ?
kod nas ih to niko ne pita oni dolaze na pripremljen teren kao na svoje rodjeno . jeza me hvata place mi se od toga kako moju zemlju svako pisa zahvaljujuci SDA bandi
Bosna postoji vec koliko? Prezivjela sve i svasta prezivjeti ce i ovu ksenofobiju, homofobiju, islamofobiju, antisemitizam, rasizam, separatizam, sovinizam i ostala politicka sranja... Nisu nas mogli progutati 90 kad su bili 4. vojna sila ko ce sada?
Latte
Posts: 643
Joined: 11/07/2015 11:49

#216 Re: Najezda Arapa

Post by Latte »

Udjite u bilo koji hotel u Sarajevu sve je puno do te mjere da nema ni spajz slobodan.
Od Radon Plaze,Bristola,Evrope,Saraja,Sarajeva i svih ostalih manjih hotela,svi kreveti puni.
Svi kombiji za rentanje iznajmljeni.

A i da se doseljavaju ovdje,neka se doseljavaju boze moj.
Nasi ljudi idu u ameriku,eu,australiju.Seobe su uvijek prisutne
foton
Posts: 710
Joined: 05/07/2004 11:02

#217 Re: Najezda Arapa

Post by foton »

Sve vam je ovo šuplja kad dođu brojevi...

U posljednjih deset godina stalni boravak u BiH odobren je za 3.737 osoba.

Hajde da poredimo sa bilo kojom zemljom, ovo će biti komadić godišnjeg priliva.

2014. odobreno je ukupno 763 zahtjeva za stalni boravak u BiH.

U protekloj godini Služba za poslove sa strancima izdala je novih 916 radnih dozvola za strance koji su posao pronašli na području BiH, a 1.385 radnih dozvola je produženo.

Ukupan broj stranaca kojima je odobren privremeni boravak po osnovu radne dozvole iznosi 2.301.

I sad par hiljada ljudi od kojih možda ni 10% nisu Arapi mijenjaju ZAKONE??? HALOOOO!!! Baš su moćni. Većina ovih ljudi su (pretpostavljam) predstavništva firmi, sandže, srbijanci, kosovari, turci...
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#218 Re: Najezda Arapa

Post by razonoda »

Latte wrote:Udjite u bilo koji hotel u Sarajevu sve je puno do te mjere da nema ni spajz slobodan.
Od Radon Plaze,Bristola,Evrope,Saraja,Sarajeva i svih ostalih manjih hotela,svi kreveti puni.
Svi kombiji za rentanje iznajmljeni.

A i da se doseljavaju ovdje,neka se doseljavaju boze moj.
Nasi ljudi idu u ameriku,eu,australiju.Seobe su uvijek prisutne
Bosna je mala zemlja.
Gdje ce se dijapora vratiti :shock:
User avatar
BHCluster
Posts: 23405
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#219 Re: Najezda Arapa

Post by BHCluster »

foton wrote:Sve vam je ovo šuplja kad dođu brojevi...

U posljednjih deset godina stalni boravak u BiH odobren je za 3.737 osoba.

Hajde da poredimo sa bilo kojom zemljom, ovo će biti komadić godišnjeg priliva.

2014. odobreno je ukupno 763 zahtjeva za stalni boravak u BiH.

U protekloj godini Služba za poslove sa strancima izdala je novih 916 radnih dozvola za strance koji su posao pronašli na području BiH, a 1.385 radnih dozvola je produženo.

Ukupan broj stranaca kojima je odobren privremeni boravak po osnovu radne dozvole iznosi 2.301.

I sad par hiljada ljudi od kojih možda ni 10% nisu Arapi mijenjaju ZAKONE??? HALOOOO!!! Baš su moćni. Većina ovih ljudi su (pretpostavljam) predstavništva firmi, sandže, srbijanci, kosovari, turci...
:thumbup:
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#220 Re: Najezda Arapa

Post by beautyfool »

Taj zakon o kojem vi pricate da firma mora biti registrovana da bi stranac kupio nekretninu je prahistorijski zakon i odavno vec vazi zakon koji navodi da moze kupiti nekretninu onaj kod kojih mi mozemo kupiti nekretninu, dakle, ako mi mozemo u Dubaiu kupiti nekretninu, mogu i oni kod nas.

A arapi su uvijek putovali s tim da sad dolaze ovdje zbog problema i ratova koji se vode u Siriji, Egiptu, Tunisu...tako da nije samo Bosna puna njih vec i citava Evropa a uglavnom putuju familijarno, tako da im je i trosak boravka znatno veci od npr nekog "kulturnog" stranca iz UK koji putuje sam s ruksakom i obilazi svijet.
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#221 Re: Najezda Arapa

Post by McMoy »

Najezda trolova, ksenofoba i malih fašista.
Latte
Posts: 643
Joined: 11/07/2015 11:49

#222 Re: Najezda Arapa

Post by Latte »

Dijaspora sto se vracala vracala se.Sumnjam da ce se druga i treca generacija vratiti.cetvrta ce vec pitati sta je Bosna i Hercegovina
User avatar
BHCluster
Posts: 23405
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#223 Re: Najezda Arapa

Post by BHCluster »

Latte wrote:Dijaspora sto se vracala vracala se.Sumnjam da ce se druga i treca generacija vratiti.cetvrta ce vec pitati sta je Bosna i Hercegovina
Gdje da se vrate? U ovu vukojebinu koja je najsiromasnija zemlja u Evropi. :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81731
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#224 Re: Najezda Arapa

Post by Truba »

jedva čekam neki fajt da se zavade arapi i šandžaklije oko nekih para ili koka pa da se krenu šopat
da uzmem kokice :lol:
das auto
Posts: 224
Joined: 23/07/2015 17:38

#225 Re: Najezda Arapa

Post by das auto »

Bosna postoji vec koliko? Prezivjela sve i svasta prezivjeti ce i ovu ksenofobiju, homofobiju, islamofobiju, antisemitizam, rasizam, separatizam, sovinizam i ostala politicka sranja... Nisu nas mogli progutati 90 kad su bili 4. vojna sila ko ce sada?
progutace te arapi. po zakonu :-D
kako ono onaj brankovic kupi stan i napravi kucu ? po zakonu
kako se arapi useljavju i kupuju zemlju i prave kuce ?
trebas imati firmu odnosno komad papira na kojem pise da imas kapital od 200 maraka
dakle opet po zakonu. Koji naravno ima rupe i koji se kroji tako namjerno da se moze tumaciti i ovako i onako
sta je zakon ?
jedna recenica na papiru koju donosi banda od ovih SDA politicara
tako sutra kada se probudis i ugledas siriju u svom dvoristu ne treba brines
sve je po zakonu
Locked