Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
piupiu
Posts: 16640
Joined: 05/01/2008 05:08

#5801 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by piupiu »

skupljac_zeljeza wrote:
piupiu wrote:
skupljac_zeljeza wrote: Sunjam da je Stojadin mogao izdržati duže od 15 godina da mu ne protruhne pod. :mrgreen: Pogledaj slike Sarajeva pa usporedi od Titove do Čengić Vile onda i danas. Ne mora biti vrijeme špice.
Nije sve u autima, nešto je i u zagadjenju i plućnim oboljenjima ... :oops:
Sjećaš li se kakav je bio smog zimi u Sarajevu sedamdesetih? Istina, onda se nisu studenti vozali taksijima nego šverali u tramvajima i opet. :P
Ne sjećam. :oops:

Bila sam na moru sa školom, džaba iliti mukte. :D
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5608
Joined: 12/10/2014 01:12

#5803 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by skupljac_zeljeza »

piupiu wrote:
Bila sam na moru sa školom, džaba iliti mukte. :D
Aaaaaaaaa, a ja morao svaku platiti. Možda bih i ja glorifikovao onu civilizaciju da je i meni bilo tako.
User avatar
piupiu
Posts: 16640
Joined: 05/01/2008 05:08

#5804 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by piupiu »

skupljac_zeljeza wrote:
piupiu wrote:
Bila sam na moru sa školom, džaba iliti mukte. :D
Aaaaaaaaa, a ja morao svaku platiti. Možda bih i ja glorifikovao onu civilizaciju da je i meni bilo tako.
Nisi imao sve petice ... :lol: :kiss:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#5805 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by supercali »

piu dodji zaboravi nudim ti kafe carobne
Image
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#5806 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by HAVANA »

piupiu wrote:
skupljac_zeljeza wrote:
piupiu wrote:
Bila sam na moru sa školom, džaba iliti mukte. :D
Aaaaaaaaa, a ja morao svaku platiti. Možda bih i ja glorifikovao onu civilizaciju da je i meni bilo tako.
Nisi imao sve petice ... :lol: :kiss:
Nisam ni ja imao sve petice,al sam išao na skijanje na dobre vode u mamino postansko odmaralište.I poljubio dzenitu. :sretan: A tek izvidjaci i logorske vatre ...Meni je tito valjo i na ljubavnom planu,pravo mi je valjo.Živio drug tito.Kriiivo je moooreeee...
User avatar
piupiu
Posts: 16640
Joined: 05/01/2008 05:08

#5807 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by piupiu »

supercali wrote:piu dodji zaboravi nudim ti kafe carobne
Image
Eh, dragi moj respo, ja bih, ali nestaće misterije ... osim što imam neuništive brkove, kad pijem kafu glasno srčem. :(
User avatar
piupiu
Posts: 16640
Joined: 05/01/2008 05:08

#5808 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by piupiu »

HAVANA wrote:.Živio drug tito.Kriiivo je moooreeee...
Od tebe će biti dobar pionir, druže Havana! :P
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#5809 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Mohamad Sissoko »

Dozer wrote:
Mohamad Sissoko wrote:
hAZNADAR wrote: Pa ako je BiH stvarno smetljiste - glavni krivac za to je upravo civiliacija koje je stvorila preduslove za smetljiste.
auuu, direktno u srž.
Ovo samo pokazuje koliko ti nemas pojma :D
Jes', eto...Juga je kreirala Srbe, Hrvate, Bosnjake, njihove religije, nacionalizme i sve pripadajuce hajvanluke, a nisu ni slucajno postojali dosta prije Tita i SFRJ :D
Od tebe covjek samo dobije glupe kvalifikacije, dosadan si.
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5810 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by zateznistub »

HAVANA wrote: Nisam ni ja imao sve petice,al sam išao na skijanje na dobre vode u mamino postansko odmaralište.I poljubio dzenitu. :sretan: A tek izvidjaci i logorske vatre ...Meni je tito valjo i na ljubavnom planu,pravo mi je valjo.Živio drug tito.Kriiivo je moooreeee...
Ne laži svijeta, nisi im'o ni jedne...


Al te tambura vadila...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66172
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5811 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by _BataZiv_0809 »

piupiu wrote:
Bato, ljubim te, promijeni DJ-a ... :zekzek: :cmok:
Ma bitni su naslovi pjesama :kiss:
User avatar
piupiu
Posts: 16640
Joined: 05/01/2008 05:08

#5812 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by piupiu »

Paz'te ovo ... ORA Kozara 1976. :lol:

Image
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5813 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by zateznistub »

piupiu wrote:Paz'te ovo ... ORA Kozara 1976. :lol:

Image
:thumbup:
đe iskopa?
User avatar
piupiu
Posts: 16640
Joined: 05/01/2008 05:08

#5814 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by piupiu »

FB - Jugoslavija za početnike i ponavljače. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66172
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#5815 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by _BataZiv_0809 »

HAVANA wrote: Nisam ni ja imao sve petice,al sam išao na skijanje na dobre vode u mamino postansko odmaralište.I poljubio dzenitu. :sretan: A tek izvidjaci i logorske vatre ...Meni je tito valjo i na ljubavnom planu,pravo mi je valjo.Živio drug tito.Kriiivo je moooreeee...
Moja prva sarajevska ljubav se tako zvala :kiselavoda:
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5816 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by dale cooper »

Šta ono Katarina kaže? Morala četiri godine učiti Andrića u školi? Pa je li čovjek bio jedan od naših
najboljih i najvećih pisaca ikada a uz to još i nobelovac? Da ne govorimo o činjenici da je rođenjem bio
i Bosanac. Valjda bi svakom Bosanskom patrioti kakvim se predstavlja Katarina ne bi trebalo smetati
što je toliko Andrićevih knjiga pročitala u školi. I ja sam, kompletan opus i to više puta.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#5817 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by KatarinaKosaca »

dale cooper wrote:Šta ono Katarina kaže? Morala četiri godine učiti Andrića u školi? Pa je li čovjek bio jedan od naših
najboljih i najvećih pisaca ikada a uz to još i nobelovac? Da ne govorimo o činjenici da je rođenjem bio
i Bosanac. Valjda bi svakom Bosanskom patrioti kakvim se predstavlja Katarina ne bi trebalo smetati
što je toliko Andrićevih knjiga pročitala u školi. I ja sam, kompletan opus i to više puta.
Lažeš da to kažem. Podlo lažeš, jer nemaš argumenta, znanja ni sjećanja.
Napisala sam jasno, da se cijeli 4. razred gimnazije radio Andrić, a samo jedno Krležino djelo. Jasno napisano. Međutim, od tebe je puno i očekivati da razumiješ :roll:

A kakve je "kadrove" izrodila ta Yugoslavija, evo, pokazuje sasvim jasno nik @dale cooper i njegovo poimanje Bošnjačkog nacionaliste kroz Krlažu :-) :-) :-) :D
User avatar
Bratov brat
Posts: 631
Joined: 06/07/2011 09:23
Location: ja sam samo prolazio i nemam pojmaaaa...

#5818 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Bratov brat »

HAVANA wrote:Živio drug tito.Kriiivo je moooreeee...
:lol: :thumbup:

U secanje na sve Jadranske galebove.
piupiu wrote:FB - Jugoslavija za početnike i ponavljače. :D
Bila je dobra ona emisija " SFRJ za pocetnike" ali neki ljudi uklonise sa YT-a.
User avatar
dale cooper
Posts: 28470
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5819 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by dale cooper »

KatarinaKosaca wrote:
dale cooper wrote:Šta ono Katarina kaže? Morala četiri godine učiti Andrića u školi? Pa je li čovjek bio jedan od naših
najboljih i najvećih pisaca ikada a uz to još i nobelovac? Da ne govorimo o činjenici da je rođenjem bio
i Bosanac. Valjda bi svakom Bosanskom patrioti kakvim se predstavlja Katarina ne bi trebalo smetati
što je toliko Andrićevih knjiga pročitala u školi. I ja sam, kompletan opus i to više puta.
Lažeš da to kažem. Podlo lažeš, jer nemaš argumenta, znanja ni sjećanja.
Napisala sam jasno, da se cijeli 4. razred gimnazije radio Andrić, a samo jedno Krležino djelo. Jasno napisano. Međutim, od tebe je puno i očekivati da razumiješ :roll:

A kakve je "kadrove" izrodila ta Yugoslavija, evo, pokazuje sasvim jasno nik @dale cooper i njegovo poimanje Bošnjačkog nacionaliste kroz Krlažu :-) :-) :-) :D
Ah, lapsus. Znači samo ste 4 razred obrađivali Andrića? Onda je još gore što ti je to smetalo. A očigledno ti je smetalo,
jer si Andrića spomenula kao primjer kao što to i mnogi drugi nacionalisti rade.

Nisam Yu kadar, a Krležu sam čitao jednako kao i Andrića. Nikada mi ni jedan nije smetao niti sam ih gledao u kontekstu
nacije i mjesta kojem su pripadali. Za razliku od nekih...očigledno.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#5820 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by HAVANA »

zateznistub wrote:
HAVANA wrote: Nisam ni ja imao sve petice,al sam išao na skijanje na dobre vode u mamino postansko odmaralište.I poljubio dzenitu. :sretan: A tek izvidjaci i logorske vatre ...Meni je tito valjo i na ljubavnom planu,pravo mi je valjo.Živio drug tito.Kriiivo je moooreeee...
Ne laži svijeta, nisi im'o ni jedne...


Al te tambura vadila...
Vidi školskog što se javlja :twisted: Jesam do sedmog skoro sve,u osmom kod ljube i rikalovke...Tad je počeo rokenrol , blud i nemoral... :kontrabas:
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#5821 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by animals »

Jugoslaviju glorifikuju stariji forumasi,i oni koji su dobro zivjeli u njoj..
normalno..samo nemojte zaboraviti da je bilo i oni koji nisu dobro zivjeli u toj drzavi..
e sad ko je kriv za to..
User avatar
Bratov brat
Posts: 631
Joined: 06/07/2011 09:23
Location: ja sam samo prolazio i nemam pojmaaaa...

#5822 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Bratov brat »

animals wrote:Jugoslaviju glorifikuju stariji forumasi,i oni koji su dobro zivjeli u njoj..
normalno..samo nemojte zaboraviti da je bilo i oni koji nisu dobro zivjeli u toj drzavi..
e sad ko je kriv za to..
Nije se dobro zivelo u zapadnoj Hercegovini i gde jos ?
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#5823 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by zateznistub »

HAVANA wrote: Vidi školskog što se javlja :twisted: Jesam do sedmog skoro sve,u osmom kod ljube i rikalovke...Tad je počeo rokenrol , blud i nemoral... :kontrabas:
Mome starom se obrve počele skupljati negdje u 5. Prvi kec mi dala Jeleva, a sa sinom joj dobar bio ...vidiš kakva su to vremena bila


I cigare iza škole...
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#5824 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by animals »

Bratov brat wrote:
animals wrote:Jugoslaviju glorifikuju stariji forumasi,i oni koji su dobro zivjeli u njoj..
normalno..samo nemojte zaboraviti da je bilo i oni koji nisu dobro zivjeli u toj drzavi..
e sad ko je kriv za to..
Nije se dobro zivelo u zapadnoj Hercegovini i gde jos ?
Seljaci su zivjeli bijedno, pogotovo Bosnjaci, a ni Hrvati nisu bolje prosli..
Bosanska sela jad zivi..
User avatar
Ali Kemal
Posts: 2060
Joined: 04/01/2012 18:49

#5825 Re: Jugoslavija je bila ozbiljna civilizacija, ovo što sada živimo je smetljište

Post by Ali Kemal »

animals wrote:Jugoslaviju glorifikuju stariji forumasi,i oni koji su dobro zivjeli u njoj..
normalno..samo nemojte zaboraviti da je bilo i oni koji nisu dobro zivjeli u toj drzavi..
e sad ko je kriv za to..
A ko sada dobro zivi?
Post Reply