Kako nastadosmo? Iz nicega, bog, vanzemaljci, ili...?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

stari_rastafari

#3126 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by stari_rastafari » 26/07/2016 13:17

sizifinho wrote:
stari_rastafari wrote: @sizifinho, nista manje ne offtopicim do tebe, budi iskren, jos uvijek nisi ni pokusao napisati nesto na temu. ;)
budi iskren, samo si ko padobranac uletio na temu

jer da si tu od pocetka znao bi koliko sam u pocetku posao

elem, u svakom slucaju necu ti replicirat dalje ko sto nisam ni Dozeru
Procito sam 80% tvojih postova na ovoj temi. Namjenski sam se potrudio i krenuo od prve stranice. Znam o cemu pricam. Dosad si komentarisao samo ono sto drugi pisu, i skoro od samog pocetka se natezes sa ostalima.

Dozer

#3127 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Dozer » 26/07/2016 15:32

Eh, moj Stari...ja mu to govorim mjesecima, ali - ili ne konta sta mu se govori, ili nece da skonta... A cijelo vrijeme ocekuje i trazi "argumentovanu" raspravu, pri cemu niti daje ikakve argumente, niti zna postaviti vlastitu analizu bilo cega... Samo Copy&Paste sta je neko negdje napisao, ili komentar necega sto je neko ovdje napisao...
I kako onda imati regularnu diskusiju...?

belfy

#3128 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by belfy » 26/07/2016 16:27

mah, "regularne diskusije" su precijenjene. svako iole karakteran ima zelju povremeno da se nagovori nekome. meni je to jedna od cari foruma vala. ako se predje crta, onda je red upozoriti, a normalan insan ce se izviniti i sve se nastavlja. tako su se barem uvijek na forumu pravila "prijateljstva". ako je neko samo tu da baci lajk na neciji komentar hebes to.

uvijek sam vise cijenio one koji pisu sto misle, nego da se uvlace drugim forumasima. hebiga, odrastao u onom sistemu kada smo svi mrzili uvlaciguze. no, svjestan sam i da je danas situacija malo drugacija...

pravi karakter sebi ne bi mozda trebao dozvoliti da bude isprovociran, ali hebem ga, barem je kod nas uvijek vazilo pravilo: "Hebes karakter koji nije labilan." :D no, to sam samo ja, jel...

stari_rastafari

#3129 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by stari_rastafari » 26/07/2016 16:31

@Dozer
Ma znam, a i sam znas sta sam dosada pisao i njemu i ostalima. Moj prvi post na temu je bio, sad iz ove perspektive, propao pokusaj da povezem vise aspekata sa ovom temom, jer, barem po meni, ima i te kako smisla. Svi smo paranoici i duduci cim napises, izjavis ili podijelis nesto sto se ne slaze sa uvrijezenim "narodnim" misljenjem. Ja samo mislim da ove stvari koje vidimo danas imaju veze i sa ovom temom i objasnio sam u kojem smislu to ja vidim. Ti ces se Dozeru vjerovatno sjetiti. Htio sam ja jos stosta tu napisati ali me smetnuse raznim podvaljivanjima i nesuvislim napadima na moju osobu i misljenje. Stavise fasovah ban ni kriv ni duzan i to samo zato sto sam odlucio da se suprostavim tim napadima. Valjda je uredu meni lijepiti etikete ali nije uredu da ja na to i odgovorim. Bilo kako bilo, nemam ja sad nesto ni plaho vremena da se prepirem ovdje niti me to nesto bas i zanima. Mislim ono sto mislim, imam razloga zasto to mislim, i svjestan sam da je to oprecno od misljenja velike vecine. A mislim da je velika vecina u zabludi i izmanipulisana nametnutim, vjestacki proizvedenim strahom od drugog i drugacijeg pa se ta vecina brani mrznjom itd... Treba vidjeti sta se desava po Europi. Nekome ko se iole zanima historijom ce biti jasno da sve sto se danas desava se desavalo vise puta kroz historiju. I tako dalje, i tako sire...

I dalje tvrdim, da umjesto rasprave o nasem nastanku trebamo voditi razgovor o nasem opstanku. Velikim koracima se blizimo slijedecoj ljudskoj katastrofi, nazalost.

stari_rastafari

#3130 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by stari_rastafari » 26/07/2016 16:33

@belfy

Sve udure, i treba da budu oprecna misljenja, jer samo tako mozemo i nauciti nesto novo. Evo npr, ja se sa Dozerom u nekim stvarima mozda i ne slazem al necu na njega sasuti drvlje i kamenje i nazivati ga svakakvim imenima, epitetima i tako dalje... Ljudi smo, svako ima svoj mozak pa nekad je potreban i tzv brainstorming i zustra rasprava, ali treba ostati u granicama normale i raspravljati argumentima.

Dozer

#3131 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Dozer » 27/07/2016 10:37

Stari, ti i ja se slazemo u vecini stvari, i vec sam rekao da je ono sto si navodio i te kako u vezi sa svim ostalim o cemu sam i ja pisao. Tih primjera manipulacije danas, ali i kroz istoriju, imamo zaista sirok izbor.

Ali, kako i sam kazes, velika vecina ljudi to ne vidi, ne razumiju, a ne razumiju i ne vide upravo jer se njima manipulise od rodjenja. Sve nas se pokusava utrpati u nekakva pravila, usmjeriti misljenje o necemu, i onda to tako odrzavati vijekovima.
Istovremeno, jedini cilj svega toga jeste moc zestoke manjine nad tom ogromnom vecinom. Nista vise, i nista manje. Dovoljno je samo pogledati cinjenicno stanje o raspodjeli svjetskog bogatstva - 1% ljudi posjeduje 80% svjetskog kapitala. A taj kapital je = moc.
Sta dalje treba od ovoga? I ako neko misli da ce se tih 1% odreci svega toga tako lako, taj je u prestrasnoj zabludi. Nece, nego ce na sve moguce i nemoguce nacine pokusavati to da sacuvaju za sebe. A, u te nacine, kojima ta manjina vecinu drzi u zabludi, spadaju lazi, podmetanja, prikrivanja, dezinformisanje, ucjene, prisila i sila. Libija je fantastican primjer primjene sile u cilju cuvanja vlastitih pozicija.

I ti, i ja, i svako ziv je sigurno na vise nacina u zivotu izmanipulisan, za razne stvari, i sigurno se to desava i sada. Ja ne tvrdim da to nije tako, niti bih mogao. Ali, svijest o tome je pocetak odmicanja i izmicanja iz te manipulacije, pa ma kakva da ona jeste i na ma koliko frontova da se desava.

Vec sam to govorio i ranije, ali ova nasa situacja u poslijeratnoj BiH je fantastican primjer manipulacije. Kod nas se odlicno vide svi moguci elementi ciljane manipulacije manjine vecinom, a sve se ogleda kroz sljedece elemente, i to se desava(lo) bukvalno ovim redom:
- Srozavanje kvaliteta obrazovnog sistema, kao prvog i osnovnog preduslova bilo kakvog progresa
- Usporavanje razvoja ekonomije
- Srozavanje postojecih ekonomskih subjekata, pogotovo velikih
- Uvodjenje vjerske indoktrinacije u obrazovni sistem
- Medijsko ispiranje mozga konstantnom implikacijom i fabrikovanjem straha na etno-vjerskoj osnovi, cime se vec 20 godina postepeno kreira i odrzava etno-nacionalisticka mrznja
- Kreiranje finansijske nesigurnosti kroz vecinom nepotrebna ino zaduzivanja
- Namjerna nefunkcionalnost preglomaznog i preskupog sistema vlasti
- Odrzavanje niskog zivotnog standarda, cime se vecina ljudi skrece s razmisljanja o bilo cemu drugom osim o prezivljavanju, jer nizak zivotni standard onemogucava ljude i da putuju i licno spoznaju druge i drugacije stvari, sisteme i nacine zivota
- Odstranjivanje svih samomislecih ljudi iz svake pore vlasti, a uvodjenje i instaliranje iskljucivih poslusnika
- Konstantno laganje javnosti o svemu i svacemu bitnom za tu javnost

Odrzavanjem stanja nesigurnosti pomocu nabrojanih elemenata, vladajuca kasta (ne kaste, jer se ovdje radi o jednoj kasti, koja se medjusobnim dogovorom "podijelila" na 3 dijela kako bi lakse manipulisali narodom), sebi obezbjedjuje dugorocnu vladavinu, time i moc, kao i vladanje i upravljanje kapitalom.

Eh, sad... Da bi se ovo uopste moglo primijetiti, a onda i sagledati, potrebno je imati dovoljno godina zivota, kao i neke druge referentne tacke s kojima bi se sve to moglo porediti, i na osnovu cega bi se mogao izvuci neki zakljucak. I to je ono sto sam ja i ranije ovdje spominjao - zivotno iskustvo. Na to su se neki ovdje bacakali i ismijavali to, pri cemu uopste nisu ni htjeli razmisliti, na licnom nivou naravno, da li je ono sto im se govori bar malo tacno i ispravno. Cak su, puni sebe, govorili i da to nema nikakve veze ni sa cim i da ne mora znaciti da je neko ko je obisao cetvrtinu svijeta, radio sa stotinama ljudi iz drugih drzava, i vidio i upoznao sisteme i zivot u tim drzavama, zivotno iskusniji od nekoga ko nije makao iz svoje sobe i grad(ica)a u BIH...

Nazalost, ali mi danas u BiH imamo preko 90% mladih ljudi, do 35 godina, koji nisu makli dalje od svog mjesta rodjenja (osim do Neuma, na more), i koji zive u strasnim predrasudama, strahu i nesigurnosti od svega izvan tog svog mjesta rodjenja i zivota. A sve je to direktni rezultat gore nabrojanih elemenata manipulacije koji se ovdje primjenjuju.

Eto, samo jedan mali primjer koji je svakodnevno vidljiv svima nama. Samo je pitanje - zelimo li, i mozemo li to da vidimo...?

A, sto se tice naseg opstanka - moje licno misljenje je da smo mi vec krenuli na put bez povratka, tj. na put unistenja. Ovo sto se sada desava sirom svijeta samo je konacni svima vidljvi pocetak toga, dok se stvarni pocetak desio prije 15 godina, s WTC-om, sto je takodjer bila jedna velika manipulacija.
Ovo sada ce samo konstatno eskalirati i siriti se...

Moje licno predvidjanje bliske buducnosti, od 1-3 godine, jeste da ce se svijet prilicno zatvoriti, ljudi ce, na licnom nivou, postati tjeskobni i nepovjerljivi prema svakome, drzave ce postepeno sve vise zatvarati granice zbog povecanja stepena sigurnosti, a radi cega ce poceti trpiti ekonomija. Ljudi ce sve manje putovati izvan svojih granica, ali ni to nece biti dovoljno za zastitu jer ce se i fabrikovani i stvarni terorizam sve vise siriti.
To ce dovesti do masovnih protesta sirom svijeta, gdje ce ljudi od svojih vlada traziti da se sve to okonca jednom za sva vremena, sto ce dovesti do dodatne eskalacije sukoba na Bliskom Istoku, ali i uzvratnih napada sirom svijeta, a to ce onda voditi opstem haosu.
Mozda ovo izgleda pesimisticno, crno do bola, i sta ja znam kako...ali sve sto se trenutno desava zapravo je upravo ovo... Sto bi vjernici rekli - daj boze da nisam u pravu... Ali....

Banksy

#3132 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Banksy » 27/07/2016 21:35

stari_rastafari wrote:

O cemu JFK prica? Zasto? - Moje misljenje je da je ovdje predsjednik ucinio svoju duznost. (Ovo ponavljam jer je vrlo bitno.)

Nego da vas usput priupitam, vas se uopste ne tice sta se desava na Bliskom Istoku? Mislite da su Afganistan, Irak, Libija, Sirija, Burma, Somalija itd puka slucajnost i da su zasluzili to sta im se trenutno desava? Ili vas to uopste ne tangira niti zanima? Zanima li vas uopste zasto se oformio BRICS? Zasto Kina manipulise juanom? Da li ste uopste culi za TTIP i koja je svrha toga? Znate li da Francusko tuzilastvo trazi jednog od Rothschild-a iz francuskog kraka porodice, i ne mogu da ga nadju? Jeste li svijesni cinjenice da je u Iraqu do sada ubijeno negdje oko milion i po stanovnika? I taj broj raste, dok mi pricamo! Znate li u kakvoj je situaciji danas Palestina i kako je uopste do toga doslo? Zasto je pola Afrike zarazeno sidom a druga polovina ebolom? Da mlade Indijke umiru od poslijedica vakcinacija, postaju sterilne ili bolesne? Da je u Indiji velika stopa samoubistava u seljaka/farmera? Znate li da se u Venecueli odmah po smrti Chaveza desio puc i da se na vlast vratila burzujska vlada? Znate li da su u Libiji srusili najvecu irigacionu rijeku na svijetu - Gadafijevo osmo cudo svijeta? Da je u Peruu obican narod odvojen zidovima od imucnih? Da ljekari na "zapadu" zbog straha od otkaza ne smiju davati prirodne lijekove a narocito ne prirodne lijekove protiv raka - nego moraju kemoterapiju? Znate li da oko milion slavenskih zena godisnje prodje kroz Izraelske bordele? Kakva je danasnja uloga Rusije u svijetu? Da su crnci najcestiji gosti korporativnih zatvora u SAD? Da tamo ljudi rade po 3 posla da bi prezivjeli? Mislite da je sranje kod nas slucajno? Znate li da je Fukashima jos uvijek aktivna? Da li vas uopste zanimaju ove stvari? Da li vas zanima uopste sta je iza toga? Ako ni za jednu od ovih tek nekoliko cinjenica niste culi ili vas ne zanima onda ste naprosto ignoranti.

Dovoljno je samo malo se zanimati za svijet oko sebe i ne biti egocentrican. Stvari nisu onakve kakve vam se cine i jednog dana cete nadoci i osjetiti ular na glavi.

Zapamtite, u mainstream medijima necete nikad dobiti pravu informaciju.

Za "naucnike" koje zanima prava literatura mogu preporuciti da se obrate na primjer slijedecim autorima: Aldous Huxley, Henry Ford, William Guy Carr, Carol Quigly, Naom Chomsky, Karl Marx, Lenin, David Rockefeller, Benjamin D'Israeli, Edward Griffin, John Robinson, Albert Pike, Churchil, George Orvell... To su tek neki od autora. Ako vas zanima na koje radove da obratite paznju recite, mada se sa malo cackanja nesto moze naci na netu samostalno :) Procitajte barem jedan rad od barem jednog autora pa hajmo onda diskutovat? BTW, mislim da sam postavio dvije vrlo zanimljive knjige u jednom od postova.
Bar je TTIP sad na čekanju. Kako je meni ova tema promakla...

KB9

#3133 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by KB9 » 28/07/2016 08:44

kod pojedinih ljudi ne razumijem postavljanje javnih tajni i stvari koje skoro pa eto svi znaju u ulogu nekih strasnih zavjera koje na citavom svijetu zna minimalni broj ljudi

sizifinho

#3134 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by sizifinho » 28/07/2016 08:50

KB9 wrote:kod pojedinih ljudi ne razumijem postavljanje javnih tajni i stvari koje skoro pa eto svi znaju u ulogu nekih strasnih zavjera koje na citavom svijetu zna minimalni broj ljudi
dont feed them :-)

mango bob

#3135 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by mango bob » 28/07/2016 09:24

Živimo na svijetu kojeg su stvorili nazovimo ih popularno vanzemaljci to jeste Bog je naredio gradnju jel i radovi su bili uspješni i sad na svjetu je Bog odlučio stvoriti a-dam, Adama, što znači čovjek. Na sliku božansku je stvoren čovjek.
Popularan naziv je danas vanzemaljci za one odozgo, ali u Bibliji naprimjer se opisuju kao nebeski.
U Bibliji sve piše, ko nas je stvorio, kako, odakle je, i ima još nekih detalja. Naprimjer jasno piše da je Bog stvorio čovjeka od elemenata zemlje, zato smo ovisni o tim elementima, i poslije je uspavao dubokim snom adama i uzeo mu rebro nekom naprednom operacijom te od rebra ili genetskog materijala stvorio ženu evu.
Piše i to da je izbio rat na nebu.
Pobuna. Mi svi trpimo zbog zlih pobunjenika. Ima još mnogo toga što piše a može se otkriti ko čita pažljivo. Ali ipak pogrešno je čitati Bibliju iz motiva traženja svemiraca, jer tamo je bolje čitati poruke koje su putokaz kako preživjeti i dobiti bolju budučnost kad za to dođe vrijeme.
Bog nas je stvorio. Nisu nas stvorili vanzemaljci tipa mali zeleni, sivi, i tako, nego Bog nas stvorio na svoju sliku.

Banksy

#3136 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Banksy » 28/07/2016 09:38

Tobias Stone wrote:
History tells us what will happen next with Brexit & Trump
KB9 wrote:
nevjerovatno koja kolicina paranoje u tom tekstu,
primjer paranoje onako iz udzbenika, sad da li ti to zelis prihvatit je skroz drugo nesto
''Prihvatio'' je Newsweek.

http://europe.newsweek.com/history-tell ... 3671?rm=eu

KB9

#3137 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by KB9 » 28/07/2016 09:53

Banksy wrote:
Tobias Stone wrote:
History tells us what will happen next with Brexit & Trump
KB9 wrote:
nevjerovatno koja kolicina paranoje u tom tekstu,
primjer paranoje onako iz udzbenika, sad da li ti to zelis prihvatit je skroz drugo nesto
''Prihvatio'' je Newsweek.

http://europe.newsweek.com/history-tell ... 3671?rm=eu
sta se sve prihvati zarad klikova

KB9

#3139 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by KB9 » 28/07/2016 10:41

samo ti kolutaj, znam da ne mozes odgovorit adekvatno po tom pitanju kad znas kakve se sve splacine plasiraju za klik kod nas samo a da ne govorim u svijetu

Dozer

#3140 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Dozer » 28/07/2016 11:13

Kontra toga bi bilo - sta se sve nece odbaciti radi licnih uvjerenja i vjerovanja, zar ne? :D

sizifinho

#3141 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by sizifinho » 28/07/2016 12:23

Količina hipokrita na ovoj temi je preko krova. :D

Dozer

#3142 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Dozer » 28/07/2016 13:12

Slazem se. Znam da imas ogledalo :D

medjutim

#3143 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by medjutim » 28/07/2016 20:41

KB9 wrote:kod pojedinih ljudi ne razumijem postavljanje javnih tajni i stvari koje skoro pa eto svi znaju u ulogu nekih strasnih zavjera koje na citavom svijetu zna minimalni broj ljudi
Nije poenta u javnim tajnama koje svi znaju, problem je sto niko ne reaguje na iste, jedan praktican primjer je vladavina stranaka u BiH, znaci svi znamo da kurcu ne valja nista, ali opet svi sute i puse...

Dozer

#3144 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Dozer » 22/08/2016 13:46

Otprilike tako nekako... :D

A, sta cemo s Nibiru-om...?
Ovo vrijedi pogledati u kompletu - https://www.youtube.com/watch?v=kibsHlFCBQ0

KB9

#3145 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by KB9 » 23/08/2016 12:44

o cemu se radi?

vidim ovaj naslov i sta ono jos koji dan imamo za apokalipsu, u septembru vec teorija pada?

Dozer

#3146 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Dozer » 23/08/2016 15:00

Koliko ja skontah, spominje se sep ili okt 2017...

KB9

#3147 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by KB9 » 23/08/2016 16:19

znaci naslov klipa je tu da nas zavara?

Zaitsev

#3148 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Zaitsev » 23/08/2016 23:47

Dozer wrote:Ja...i...?
Gdje sam te nazvao "pudlicom"? Rekao sam da se drzis kaveza za pudlice, ne da si ti pudlica...

A to drugo, pa iz tog posta je vise nego ocigledno sta je meni sve receno prije toga, pa ne bih komentarisao... Ali, bujrum. Ko god misli da sam ga uvrijedio, neka slobodno prijavi.
Ti iscitaj sve vase uvrede kroz temu, pa da vagamo. Moze?
Heeeeeej evo meeeeee, moji stari drugovi :D

Jesi ozbiljan s ovim svime? Rekao si da se držim kaveza za pudlice ne da sam ja pudlica i to ne smatraš uvredom?

I kako ne bi komentarisao? Sve to ne mijenja činjenicu da si ti izvrijeđao ljude u jednom postu a onda kao zadnja žirafina noga prijaviš sve one koji su tebe uvrijedili i hoćeš da vagaš... Kakav si ti to intelektualac svega ti ?

Zaitsev

#3149 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Zaitsev » 23/08/2016 23:48

Chmoljo wrote:eksplicitna slika odrubljivanja glave je sasvim dovoljan razlog za ban...
Nije baš odrubljivanje glave nego odrubljena glava, ali nejse, da sam zaslužio - jesam... :D

Dozer

#3150 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Dozer » 24/08/2016 12:34

E, valja li ova, pro verzija :D

Image

Uz jedan dobro narezan .338 LM, desilo bi se bas to radi cega te banovase :D

Post Reply