Kako nastadosmo? Iz nicega, bog, vanzemaljci, ili...?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#1901 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by KB9 »

po cemu se razlikuje vjerovanje u dogadjaje iz svetih knjiga od vjerovanja u razne teorije zavjere koje ne mozes dokazat?
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1902 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Dozer »

@KB9
Za "teorije zavjere", ipak, uvijek postoji cijeli niz stvari koje na njih ukazuju. Kod TZ je problem sto se ono na sta su usmjerene vrlo dobro krije, iskrivljuje, skrece, maskira, itd., ali uvijek postoje neki elementi koji ukazuju da tu postoji nesto vise. A ti elementi onda uvijek otvaraju mogucnosti za nagadjanja.
Naravno, oni protiv kojih su ta nagadjanja usmjerena i koji se optuzuju za zavjere, u konkretnom slucaju vezano za NLO i vanzemaljce to su vlade najmocnijih zemalja svijeta, nikada nisu uspjeli dati bilo kakvo suvislo obrazlozenje svega toga, a da ne pricamo o bilo kakvim naucnim cinjenicama kojima bi sve uvjerili da se tu radi samo o glupostima. Na kraju krajeva, upravo su oni i skovali termin "teorija zavjere", i njime vrlo uspjesno manipulisu vec decenijama, i to za raznorazne stvari za koje budu optuzeni. Naprosto, cim se desi neki insider koji pocne pricati, ekspresno se povlaci prica da je to "teorija zavjere", i na taj nacin se odmah u startu sasijeca neki veci razvoj price.

Imamo cijelu kamaru primjera za ovo, poput:
- visedecenijske satanizacije konoplje (radi svih njenih osobina i mogucnosti, koje bi podobro narusile postojeci establishement farmaceutske, celicne, naftne i auto industrije), ili
- afera tipa Watergate ili Enron (koje su imale strasne i ekonomske i politicke posljedice u svijetu), ili
- supresije masovne upotrebe tehnologija koje bi omogucile mizerno jeftine ili cak i besplatne energente za sve i svasta (od konoplje, do hidrogena za koji je potrebna najobicnija voda. Npr. lik koji je prvi napravio generator hidrogena za vozila sa SUS motorom je otrovan, tj. ubijen), pa do
- Asanza i Snoudena, koji pokazase/progovorise i svemu i svacemu (a onda su odmah bili prvo optuzeni za "teoriju zavjere", ali i (vele)izdaju).

Za sve ove slucajeve vlade su UVIJEK u startu govorile da se radi o "teorijama zavjere" koje za cilj imaju ovo i ono, a najcesce nekakav napad na vlast, stvari bitne za nacionalnu sigurnost, bla, bla, a sve ovo su, u stvari, uvijek i samo paravani kojima se krije ono sto je uradjeno ili za sta ta neka manjina smatra da vecina ne smije znati.
saimidin wrote:zanimljivo
iako mu kazes da se ne slazes sa njim on to nekako protumaci da se ipak slazes.
nije tebi dobro covjece sa iskustvom.
:-)
Interesantno...
Jesi li rekao da sve sto nauka trenutno zna o nasem (ljudskom) postanku jeste da ne zna nista zasigurno i da samo pretpostavlja? Jesi.
Da li ja to isto govorim od samo pocetka teme? Govorim.
U cemu se onda nisi slozio sa mnom?
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#1903 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by sizifinho »

Apsolutno nikakve razlike nema izmedju religijskog.fanatika i Dozerove predanosti.Jedino drugacije su motivi koji okrecu kotacice, sve ostalo je isto.

_________

ova tema je bas postala dosadna, provlace se iste stvari samo s drugim ljudima. Jedino sto se nije promijenilo je Dozerovo prisustvo.
Hajde, ima li iko ista zanimljivo da isprica, raspravi, predstavi zanimljivu ideju (koju nece pokusati dokazati franaticno fragilnim "dokazima")?

Znate li sta je jedno od mogucih objasnjenja zasto nismo ostvarili kontakt?
velika diskrepanca izmedju nacina komunikacije.
Uvijek, kad se raspravlja o ovim stvarima, ljudi krecu egoisticno, smatrajuci da ce sav zivot u svemiru biti prema nasem kalupu.
Tako su se forumasi na pocetku ofirali,stavljajuci kosti izoblicene,ali idalje humane, pokazujuci.nam leseve nekakve - sve humano. Dvije ruke, dvije noge, dva oka, koza...- tvrdeci da su to dokazi et-a.
Nauka pretpostavlja da vanzemaljci najvjerovatnije nece biti nista nalik nama, buduci da postoji milion kombinacija koje uvjetuju evoluciju, a inteligencija i bipedalizam i pokretni palac... to nije ultimativni cilj evolucije. Ko zna kakav bi primat evolucija obezbjedila na planeti koja je samo malo vise udaljena od svoje zvijezde, sa mozda malignijom florom i faunom.
Upravo sve ovo je najvjerovatnije ralog neostvarivanja kontakta s drugima. Jednostavno,mozda uopste ne komuniciraju verbalno.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1904 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Dozer »

Ali, s obzirom da vi "naucnici" ovdje trazite samo naucne dokaze, pri cemu ni jednom niste rekli kakav bi to nacuni dokaz trebao biti, hajde da se malo igramo sa "nenaucnim" dokazima, a koji se u dokumentima raznih vlada vode kao CLASSIFIED, i koje prezentuju ljudi titulirani sa "dr.".

Pa kaze:
FM USMISSION USUN NEW YORK TO SECSTATE WASHDC IMMEDIATE 5997 INFO AMEMBASSY BRIDGETOWN C O N F I D E N T I A L SECTION 02 OF 02 USUN NEW YORK 05425 6. DR. FRIDAY THEN INTRODUCED LT.COL. LARRY COYNE, U.S.ARMY, WHO APPEARED IN A PRIVATE CAPACITY. COYNE DESCRIBED TO THE SPC A PERSONAL ENCOUNTER WITH A UFO NEAR COLUMBUS, OHIO IN 1973 WHEN HIS ARMY HELICOPTER ALMOST COLLIDED IN MID-AIR WITH A UFO. HE ACKNOWLEDGED THAT HE WAS PREPARING A MANUSCRIPT ABOUT HIS EXPERIENCE FOR A BOOK. 7. THE CHAIR RECESSED THE SPC SO THAT THE FILM ON UFO'S COULD BE SHOWN. DR. HYNEK INDICATED THAT EACH OF THE SIGHTINGS DEPICTED IN THE FILM HAD BEEN THOROUGHLY INVESTIGATED AND SEVERAL OF THEM WERE HIGHLY SUSPECT. 8. WHEN THE AFTERNOON SESSION OPENED, DR. FRIDAY ANNOUNCED THAT EX-U.S. ASTRONAUT L. GORDON COOPER WAS UNABLE TO ATTEND THE MEETING AS SCHEDULED. HE DID, HOWEVER, READ
https://wikileaks.org/plusd/cables/1978 ... 425_d.html (ima jos kamara za citati tamo, sve pod "povjerljivo")

Ili, malo obavjestajnih podataka s NSA servera, naravno - strogo povjerljivih. Masa ih je vec poskidana sa servera i nisu dostupni, ali se po naslovima sasvim lijepo vidi o cemu se tu govori (bio bih zahvalan kada biste dali bar nekakav odgovor na pitanje - zasto su ti dokumenti sada nedostupni ako u njima nema nista sto razbija "teoriju zavjere" i ne pokazuje da je ovo "teorija" visak u toj konstrukciji...)
https://cryptome.wikileaks.org/jya/nsa-ufo.htm

Hajmo dalje.. Sta kaze naucnik, s obzirom da vi samo njima vjerujete...
1989, Bob Lazar and Area 51
In the 1980's up until the present time, Robert Lazar, an engineer and scientist, maintains that he had been studying several different captured alien UFOs at the infamous Groom Lake/Area 51/S4 bases in the Nevada desert, home of the stealth bombers, and probably the most highly secret and guarded underground military base in America.

Although he doesn't claim to have seen any aliens, Lazar states emphatically that these craft are definitely "not from this world," and that the American Government has been secretly test flying alien spacecraft at the base, and reverse-engineering the technology for years. Other witnesses, and some tantalizing video footage, so far verify his allegations and stories continue to abound of underground UFO bases in other parts of America and around the world.
Na sta vam ovo lici..?
Image
Ili ovo (palo u Kini):
Image Image

@Sizife
Da si odgledao bar djelic onoga sto su nabrajali oni neki o svim vrstama koje nas posjecuju, vjerovatno bi uvidio da ih ima koji uopste ne lice na nas, a niti komuniciraju verbalno. Naravno, i to ces preskociti, iako i sam svojim zadnjim postom kazes da je to mozda istina.
Usput, ako nema nikakve razlike izmedju ovoga o cemu ja pricam i o cemu pricaju religije, hajde neka nam onda i religije postave koju sliku boga, raja, pakla i sl. Ili, bar neki dokument koji se cuva kao :stroga tajna"... Mislim... poredjenja su vam = "nidje veze"...
Last edited by Dozer on 30/03/2016 10:33, edited 1 time in total.
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#1905 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Maxxtro »

Dozer wrote:
Hajmo dalje.. Sta kaze naucnik, s obzirom da vi samo njima vjerujete...
1989, Bob Lazar and Area 51
In the 1980's up until the present time, Robert Lazar, an engineer and scientist, maintains that he had been studying several different captured alien UFOs at the infamous Groom Lake/Area 51/S4 bases in the Nevada desert, home of the stealth bombers, and probably the most highly secret and guarded underground military base in America.

Although he doesn't claim to have seen any aliens, Lazar states emphatically that these craft are definitely "not from this world," and that the American Government has been secretly test flying alien spacecraft at the base, and reverse-engineering the technology for years. Other witnesses, and some tantalizing video footage, so far verify his allegations and stories continue to abound of underground UFO bases in other parts of America and around the world.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bob_Lazar - "Lazar claims to hold degrees from the California Institute of Technology and Massachusetts Institute of Technology. In 1993, the Los Angeles Times looked into his background and found there were no records to support those claims at either institution."
hmmm...seems legit :)
Bonus: "In 1990,[4] Lazar was arrested for aiding and abetting a prostitution ring. This was reduced to felony pandering, to which he pled guilty." :lol: :lol:
Dozer wrote: Na sta vam ovo lici..?
Image
Fotosopiran F14-Tomcat:https://www.youtube.com/watch?v=AxSzDz-GKqA - 0:49
Dozer wrote:Ili ovo (palo u Kini):
Image Image
Ostaci ruske rakete:
http://www.huffingtonpost.com/2014/05/1 ... 53750.html
https://www.youtube.com/watch?v=6aOzfxjM_Rc - 2:15
Dozer wrote:...hajde neka nam onda i religije postave koju sliku boga, raja, pakla i sl. Ili, bar neki dokument koji se cuva kao :stroga tajna"... Mislim... poredjenja su vam = "nidje veze"...
Image
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#1906 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by sizifinho »

Dozer wrote:Ali, s obzirom da vi "naucnici" ovdje trazite samo naucne dokaze, pri cemu ni jednom niste rekli kakav bi to nacuni dokaz trebao biti, hajde da se malo igramo sa "nenaucnim" dokazima, a koji se u dokumentima raznih vlada vode kao CLASSIFIED, i koje prezentuju ljudi titulirani sa "dr.".
FM USMISSION USUN NEW YORK TO SECSTATE WASHDC IMMEDIATE 5997 INFO AMEMBASSY BRIDGETOWN C O N F I D E N T I A L SECTION 02 OF 02 USUN NEW YORK 05425 6. DR. FRIDAY THEN INTRODUCED LT.COL. LARRY COYNE, U.S.ARMY, WHO APPEARED IN A PRIVATE CAPACITY. COYNE DESCRIBED TO THE SPC A PERSONAL ENCOUNTER WITH A UFO NEAR COLUMBUS, OHIO IN 1973 WHEN HIS ARMY HELICOPTER ALMOST COLLIDED IN MID-AIR WITH A UFO. HE ACKNOWLEDGED THAT HE WAS PREPARING A MANUSCRIPT ABOUT HIS EXPERIENCE FOR A BOOK. 7. THE CHAIR RECESSED THE SPC SO THAT THE FILM ON UFO'S COULD BE SHOWN. DR. HYNEK INDICATED THAT EACH OF THE SIGHTINGS DEPICTED IN THE FILM HAD BEEN THOROUGHLY INVESTIGATED AND SEVERAL OF THEM WERE HIGHLY SUSPECT. 8. WHEN THE AFTERNOON SESSION OPENED, DR. FRIDAY ANNOUNCED THAT EX-U.S. ASTRONAUT L. GORDON COOPER WAS UNABLE TO ATTEND THE MEETING AS SCHEDULED. HE DID, HOWEVER, READ
znači, sposobni su da dođu sa drugog planeta, ali nisu sposobni za manevar pa su se "skoro" sudarili sa helikopoterom, čija putanja je ono kao totalno - nepredvidljiva? ----> ovo je totalno logična stvar.
Gdje se tu spominju vanzemaljske letjelice? UFO nije vanzemaljska letjelica.
Ako ćeš iskreno, ono što najviše se približava dokazima su ovi wikileaksi koje lijepiš. Tu ima nečeg, ne kažem da je vanzemaljsko, već da ima nečeg (ne uvijek, ali nekad). Da li su to eksperimentalne letjelice sa Zemlje ili vanemaljci, ja to ne mogu razlučit, ne bi ni ti mogao, no eto.

Ove fotografije ne želim ni komentarisati budući da znamo koliko je teško danas modifikovat fotografiju

EDIT: Eto, Maxxtro ti je i fotografije raskrinkao. :lol:


Image
ova fotografija je samo dokaz da ti nemaš nikakav filter koji bi odvojio moguće stvarne DOKAZE o nekakvim anomalijama, cover-upovima, i sličnim pokušajima zataškivanja i ovakvih manipulacija.
A ovo je samo jedan od primjera gdje su ti ljudi raskrinkali nešto što si pokušao nametnuti kao dokaz - a ti ćeš opet ovu sliku ubacit za 10ak stranica i reći da niko nije replicirao na nju.
Dozer wrote:Hajmo dalje.. Sta kaze naucnik, s obzirom da vi samo njima vjerujete...
1989, Bob Lazar and Area 51
In the 1980's up until the present time, Robert Lazar, an engineer and scientist, maintains that he had been studying several different captured alien UFOs at the infamous Groom Lake/Area 51/S4 bases in the Nevada desert, home of the stealth bombers, and probably the most highly secret and guarded underground military base in America.

Although he doesn't claim to have seen any aliens, Lazar states emphatically that these craft are definitely "not from this world," and that the American Government has been secretly test flying alien spacecraft at the base, and reverse-engineering the technology for years. Other witnesses, and some tantalizing video footage, so far verify his allegations and stories continue to abound of underground UFO bases in other parts of America and around the world.
Pa da vidimo šta se kaže za Bob Lazara:
Lazar claims to hold degrees from the California Institute of Technology and Massachusetts Institute of Technology. In 1993, the Los Angeles Times looked into his background and found there were no records to support those claims at either institution.UFOlogist Stanton Friedman was able to substantially verify that Lazar took electronics courses in the late 1970s at Pierce Junior College in Los Angeles.His occupation was listed as a self-employed document photo processor.His educational and professional background cannot be completely verified.
Lazar's stories have garnered some media attention and controversy. Lazar's story has some supporters, however the majority of scientific community remains skeptical. Stanton Friedman, a ufologist, claims to have looked into Lazar's background. Friedman claims that Lazar lied about attending MIT and cannot even remember the year he obtained his masters. No professors at MIT remember Bob Lazar or have any photos of him, nor are there records for him attending.
Physicist Dr. David L. Morgan says that he has scientifically refuted most of the ideas that Lazar had elaborated on in his description of the alien spacecraft, particularly its propulsion systems and use of Ununpentium, or Element 115. Morgan stated that, "After reading an account by Bob Lazar of the 'physics' of his Area 51 UFO propulsion system, my conclusion is this: Mr. Lazar presents a scenario which, if it is correct, violates a whole handful of currently accepted physical theories. That in and of itself does not necessarily mean that his scenario is impossible." Morgan went on to argue that "the presentation of the scenario by Lazar is troubling from a scientific standpoint. Mr. Lazar on many occasions demonstrates an obvious lack of understanding of current physical theories."
Vidi se da je tvoj čovjek.


Dozer wrote:@Sizife
Da si odgledao bar djelic onoga sto su nabrajali oni neki o svim vrstama koje nas posjecuju, vjerovatno bi uvidio da ih ima koji uopste ne lice na nas, a niti komuniciraju verbalno. Naravno, i to ces preskociti, iako i sam svojim zadnjim postom kazes da je to mozda istina.
Mogu i ja komotno svoju maštu uključiti i izmisliti 50 vrsta. Ja NIGDJE nisam rekao da je nešto "MOŽDA ISTINA", nemoj mi prevrtati stvari. Rekao sam da nauka pretpostavlja
Dozer wrote:Usput, ako nema nikakve razlike izmedju ovoga o cemu ja pricam i o cemu pricaju religije, hajde neka nam onda i religije postave koju sliku boga, raja, pakla i sl. Ili, bar neki dokument koji se cuva kao :stroga tajna"... Mislim... poredjenja su vam = "nidje veze"...
jesi nam ti postavio sliku sa druge planete, od druge civilizacije? Nisi. Zašto bi ti oni lijepili boga, raja, pakla itd. Uostalom, ja mislim da su oni čak bliži vanzemaljcima nego ti. Njihova priča je više uvezana... Tvoja ima negdje nekakvih uporišta na koje bismo mogli razglabati, kao što su državni dokumenti, ali ima bogami i hvatanja za slamku u većini slučajeva.

I naravno, samo da se pozovem na ovo deminoriziranje naučnika na forumu. Možeš se ti smijati paša koliko hoćeš, ali činjenica je da si ti od nauke udaljen koliko sam ja udaljen od matematike (da se razumije, matematika je nauka ali ja je nikad nisam volio niti ću). Samo što ja znam gdje je moj limit a ti ne znaš svoj. Možeš se ismijavati nama "forumskim naučnicima" koliko hoćeš, ali jednog dana ću ja biti u svijetu nauke (nadam se i da ću na neki način doprinjeti) a ti ćeš biti idalje čovjek koji na forumu vodi krstaške ratove u ime Borgova iz Delta kvadranta, lijepivši fotošopirane avione i tvrdeći da su vanzemaljskog porijekla.
:lol: :lol:
saimidin
Posts: 2797
Joined: 20/05/2011 17:53

#1907 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by saimidin »

Dozer wrote:
saimidin wrote:zanimljivo
iako mu kazes da se ne slazes sa njim on to nekako protumaci da se ipak slazes.
nije tebi dobro covjece sa iskustvom.
:-)
Interesantno...
Jesi li rekao da sve sto nauka trenutno zna o nasem (ljudskom) postanku jeste da ne zna nista zasigurno i da samo pretpostavlja? Jesi.
Da li ja to isto govorim od samo pocetka teme? Govorim.
U cemu se onda nisi slozio sa mnom?
ja se stobom neslazem ni u cemu.

:run:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#1908 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by KB9 »

zakova legenda slike iz fotosopa ko dokaze :lol:

dozeru, branit teorije zavjere u globalu je identicno ko branit religije, tu samo vjerujes jer da ih dokazes ne bi imo potrebe da vjerujes tako slijepo
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1909 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Dozer »

:lol: :lol: :lol:
"Raznijeli" ste me sad k'o beba zvecku :lol: :lol:
Dakle, vi ste fakat nenadjebivi :D

Ja vam postavim citate s WikiLeaks-a, za koji se nadam da znate da objavljuje STROGO POVJERLJIVE dokumente ukradene iz raznih US vladinih agencija, u izvornim oblicima i sadrzajima, a vi onda kao kontru postavite neke napise s Wikipedie i drugih medija, a u kojima se vrsi diskreditacija lika i djela onoga koji je citiran u vladinim dokuemntima :D .
Sta da vam kazem na to osim - procitajte ovih pa r ranijih postova u kojima se opisuju metode i alati diskreditacije :thumbup:
Vjerovatno cete shvatiti da sam opisao upravo te i takve nacine diskreditacije.

Sto se fotoshopirano F14 Tomcat-a tice, ono je ocito donja strana letjelice.... A evo kako izgleda F14 Tomcat odozdo...

Image

Ovako izgleda F14 A...
Image
Slicnosti ima, ali ono nije F14 Tomcat sigurno. A ni F14 A.... I, kako i zasto ste toliko sigurni da se tu ne radi o drugoj vrsti photoshop-iranja, pa da to sto se izvlaci izgleda kao avion? Kako mozemo znati sta je tu zaista originalna slika?

Za Kinu... Da li ste ikada igdje vidjeli ista slicno onome? Ikakav dio bilo cega, a pogotovo rakete ili satelita? Bas lijepo obrazlozenje - raspala se Ruska raketa koja je nosila komunikacijski satelit, ali - da li je igdje kasnije pokazan taj dio koji onako izgleda? Objasnjeno za sta sluzi? Ne, naravno da nije. A cak ni video na tom site-u, a ni na YT, vise nije dostupan :D

Ako vi sva ta naivna obrazlozenja popusite tek tako, i samo zato sto ih daju nekakve vlasti, onda ste zaista teski naivci u zivotu :D
Nije ni cudo sto nas ovi domaci hajvani jasu ovako vec 20+ godina, s obzirom na naucnike kojima vladaju....
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1911 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Dozer »

Apsolutno se slazem.
junior3
Posts: 9078
Joined: 20/02/2014 01:02

#1912 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by junior3 »

I dozeru šta ti procjenjuješ da je na slici?
Da ne čitam sad sve. :mrgreen:
asker
Posts: 2815
Joined: 10/09/2004 18:08
Location: BiH

#1913 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by asker »

:(
User avatar
maraccana
Posts: 1140
Joined: 10/08/2015 05:17

#1914 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by maraccana »

Dobit će Dozer status na ovom pdfu, kad već nije ban ili brisanje njegovih tema nakon hiljada postova spama i trollanja, treće nema. :lol:
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#1915 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Maxxtro »

Dozer wrote: Ja vam postavim citate s WikiLeaks-a, za koji se nadam da znate da objavljuje STROGO POVJERLJIVE dokumente ukradene iz raznih US vladinih agencija, u izvornim oblicima i sadrzajima, a vi onda kao kontru postavite neke napise s Wikipedie i drugih medija, a u kojima se vrsi diskreditacija lika i djela onoga koji je citiran u vladinim dokuemntima :D .
Sta da vam kazem na to osim - procitajte ovih pa r ranijih postova u kojima se opisuju metode i alati diskreditacije :thumbup:
Vjerovatno cete shvatiti da sam opisao upravo te i takve nacine diskreditacije.
Zaista mi se nije dalo pregledati te tomove wikileaks dokumenata, nisam zato ni nista ni pokusao opovrgnuti o njima. Wikipedia ako nisi znao ima navedene izvore. Sto se tice boldovanog, mozes li samo molim pronaci tacno gdje u wikileaks dokumentima se spominje to ime Bob LAzar, pokusao sam search pa nece, fakat me interesuje.
Dozer wrote:Sto se fotoshopirano F14 Tomcat-a tice, ono je ocito donja strana letjelice.... A evo kako izgleda F14 Tomcat odozdo...
Vidis ovdje zasto te niko ne mozes ozbiljno shvatiti Dozeru. Priznaj da nisi pogledao vidio na koji sam postavio link. Kako ocekujes onda da se ozbiljno razgovara sa tobom. Da si pogledao video olupine kako se izvlaci iz mora, vidio bi da je snimljena i iz drugog ugla. Ne vidim da postoji isto za tvoj svemirski brod. Dalje, slika olupine je ocigledno odozgo, a ne odozdo. Radi se o US NAvy F-14B Tomcat modelu, a da si pogledao video kao sto nisi, vidio bi da je postavljena i slika (netaknutog) modela o kome se radi. Evo da ti docaram:

Image
Dozer wrote:I, kako i zasto ste toliko sigurni da se tu ne radi o drugoj vrsti photoshop-iranja, pa da to sto se izvlaci izgleda kao avion? Kako mozemo znati sta je tu zaista originalna slika?
Ne znam, sta ti mislis da ima vise logike?
Dozer wrote:Za Kinu... Da li ste ikada igdje vidjeli ista slicno onome? Ikakav dio bilo cega, a pogotovo rakete ili satelita? Bas lijepo obrazlozenje - raspala se Ruska raketa koja je nosila komunikacijski satelit, ali - da li je igdje kasnije pokazan taj dio koji onako izgleda? Objasnjeno za sta sluzi? Ne, naravno da nije. A cak ni video na tom site-u, a ni na YT, vise nije dostupan :D
Prijavljen je pad ruske rakete otprilike na istoj lokaciji nedugo prije nego su ovi dijelovi pali na ta polja. To mozes naci na skoro svakoj od nekih desetak stranica koje govore o ovom dogadjaju. Jesi li siguran za ovo boldovano, za YT? Ja maloprije pokusao i otvorio mi se video normalno.

Dozer wrote:Ako vi sva ta naivna obrazlozenja popusite tek tako, i samo zato sto ih daju nekakve vlasti, onda ste zaista teski naivci u zivotu :D
Sreca pa su genijalci poput tebe tu da nam otvore oci. Fakat je naivno povjerovat da se srusio avion u more i da su ga morali izvlacit, i pritom napravili dva ocajna fotosopa iz dva razlicita ugla. Puno je vjerovatnije da se radi o letjelici sa druge planete.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#1916 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by KB9 »

izvadjen avion iz mora, diskreditovani vanzemaljci u svemirskom brodu
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1917 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Tomahawk11 »

Dozer wrote: Na sta vam ovo lici..?
Image
Au, Dozeru, ovo je tako ocajan fotoshop :mrgreen: :lol: :lol:
U rangu kad djevojka fotoshopira sliku guze, pa iskrivi oluk :mrgreen: :mrgreen:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#1918 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by nema me tamo »

Dodji evo nas na carsiji Toma ima da te ubijemo vidjeces vanzemaljce! :D
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#1919 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by sizifinho »

morate shvatiti
ljudi koji su underachiveri zauvijek ostaju kivni na one koji su visr postigli. Neki ljudi nemaju kapaciteta za nauku, ucenje i poimanje iste, ali ne mogu to prihvatit, pa se igraju pseudonaucnika, pocnu se pronalazit u ovim jadnim teorijama i krizarskim ratovima usmjerenim protiv ljudi u nauci. To je zalosno, meni je bilo smijesno u pocetku al sad je zalosno. Zamislite zivot takve osobe, ona trosi vrijeme citajuci i gledajuci servirane gluposti koje granice sa patologijom -
i uvjereni su da su oni ti kojima je pogled otvoren a ne tamo neko ko je godine proveo uceci.
Te osobe bi htjele da- bez ikakvog znanstvenog obrazovanja, sa nekoliko mjeseci citanja kojekakvih budalastina - znaju vise od nekog ko je godine, desetljeca svog zivota proveo uceci.
E pa ne moze to tako, na srecu.
Neki ce reci da su citali, ko dozer, da su mjesece proveli u biblioteci nad knjigom, al ta prica se moze bacit u vodu. Jedan od sto je samouk u nauci, Dozer sigurno nije.

Mislim da i vi ostali morate ovo shvatit ozbiljno
Dozer nije neko kome se treba ismijavati, niti je neko koga ce se moci uvjeriti u bilo sta suprotno od njegovog licnog misljenja. Kao takav, sa zacementiranim stavovima, Dozer je zapravo opasan, licno po sebe, tako da je najpametnije ignorisati u postpunosti postove koje pise. To je najbenignije rjesenje, jer svaka rasprava s Dozerom eventualno zavrsi banom njeg i jos nekog. Prosli put mene, ovog puta ko zna. Nije vrijedan toga.

Znanje je moc. Konstruktivna
Neznanje je moc. Destruktivna.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1920 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by Tomahawk11 »

nema me tamo wrote:Dodji evo nas na carsiji Toma ima da te ubijemo vidjeces vanzemaljce! :D
Jesi to jos zemlja :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
Kakvu si ti to brlju tukao nocas :skoljka: :mrgreen:

Ma volim ja tu tematiku s izvanzemaljskim, ali realno je da nemamo nista konkretno. Sto bi rekli, zasad smo sami, dok se drugacije ne dokaze.
saimidin
Posts: 2797
Joined: 20/05/2011 17:53

#1921 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by saimidin »

Paranoja uzela mi dusu sve mi uzela,
paranoja uzela mi dusu sve mi uzela, sve mi uzela.

https://www.youtube.com/watch?v=xn8iCc4gShA

samo za dozera

cojka s iskustvom

:lol:
sizifinho
Posts: 3464
Joined: 31/05/2014 13:14

#1922 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by sizifinho »

Tomahawk11 wrote:
nema me tamo wrote:Dodji evo nas na carsiji Toma ima da te ubijemo vidjeces vanzemaljce! :D
Jesi to jos zemlja :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
Kakvu si ti to brlju tukao nocas :skoljka: :mrgreen:

Ma volim ja tu tematiku s izvanzemaljskim, ali realno je da nemamo nista konkretno. Sto bi rekli, zasad smo sami, dok se drugacije ne dokaze.
to je nešto što Dozer neće shvatiti za vajkada.
Svima nama je fascinantno izvanzemaljsko. Samo zdrav razum je svjestan da trenutno nemamo ništa, a bolestan traži poveznice čak ni tamo gdje ih nema.
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#1923 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by hrastov žižak »

Znanje je moc. Konstruktivna
Neznanje je moc. Destruktivna.
:roll:
jašta. ovaj naivni sofizam skoro da je u rangu s dozerovim doziranjem narubuznanosti iluminacijama :D
User avatar
maraccana
Posts: 1140
Joined: 10/08/2015 05:17

#1924 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by maraccana »

Dozer wrote: Na sta vam ovo lici..?
Image
Fotosopiran F14-Tomcat: https://youtu.be/AxSzDz-GKqA?t=50s
Hahah :lol: pa dokle sa izvaljivanjem...
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#1925 Re: Kako nastadosmo? Ni iz cega, bog, vanzemaljci, ili...?

Post by TheMule »

Iako su slike lazne, Dozer ima jace dokaze u obliku Wikileaks-a nego vi sa wikipediom.
Post Reply