Kako nastadosmo? Iz nicega, bog, vanzemaljci, ili...?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

MyTao

#326 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by MyTao » 25/07/2015 04:20

shiljak wrote:
MyTao wrote:
shiljak wrote:NASA najavila objavu velikog otkrića: Ovo smo čekali hiljadu godina
Image

NASA otkrila Kepler 452B planet najsličniji Zemlji
:sad:

NASA: Na Kepler 452B mogla bi putovati naša djeca
Image

On je otkrio i da se Kepler 452B nalazi 1400 svjetlosnih godina od nas

Znači priznaju da mogu ići brže od svjetlosti :run:
:run: Ko bolan "priznaje" da se moze putovati brze od svjetla?

Tema je za :-) :-)

Odlican primjer sta se desi kad se neuki ljudi pocnu baviti naukom.
Piše da je udaljeno 1400 svjetlosnih godina, a da bi našadjeca mogli otići tamo, tako stoji u članku.
OK... i? Kako to pobija Einstainovu teoriju relativnosti??

AntiKrist

#327 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by AntiKrist » 25/07/2015 14:47

Ja sam nasto u nekakvom satoru na Orebicu,prico mi jednom stari kad je bio usecerio :D

Russki

#328 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by Russki » 25/07/2015 16:55

Ja sam potomak Annunaki rase, vezan sam krvnom linijom s kraljevskim porodicama.

walter kurtz

#329 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by walter kurtz » 25/07/2015 16:58

ja sam vremenski putnik

shiljak

#330 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by shiljak » 25/07/2015 23:21

MyTao wrote: OK... i? Kako to pobija Einstainovu teoriju relativnosti??
Nisi čitao temu pa ne znaš šta pišem. Ne radi se da li je izvodljivo da se tom brzinom ide, nego da ćeš imat tu tehnologiju za 50-100 godina.

Radi se o izvanzemaljcima koji lete svakodnevno oko nas i ima raznih klipova, ali to je državna tajna. Oni nam daju tehnologiju. Članak napisan da će naša djeca možda preći 1400 put, pa je logično na osnovu teorija zavjere da su nam izvanzemaljci dali tehnologiju i ispade ili je greška u članku ili se nasa izdalala.

Naravno ne mislim ništa od tog, nego pišem na način kako ovi pišu po temi, zavjere o izvanzemaljcima.

MyTao

#331 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by MyTao » 26/07/2015 00:12

shiljak wrote:
Nisi čitao temu pa ne znaš šta pišem. Ne radi se da li je izvodljivo da se tom brzinom ide, nego da ćeš imat tu tehnologiju za 50-100 godina.

Radi se o izvanzemaljcima koji lete svakodnevno oko nas i ima raznih klipova, ali to je državna tajna. Oni nam daju tehnologiju. Članak napisan da će naša djeca možda preći 1400 put, pa je logično na osnovu teorija zavjere da su nam izvanzemaljci dali tehnologiju i ispade ili je greška u članku ili se nasa izdalala.

Naravno ne mislim ništa od tog, nego pišem na način kako ovi pišu po temi, zavjere o izvanzemaljcima.
Ahh... ok... to je ta logika znaci.

Ja bi samo jos da dodam da na dolaru ima piramida sa okom, i da je Elvis Presley ziv.

Dobrinja80

#332 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by Dobrinja80 » 27/07/2015 15:21

Kako se zvao tvoj pradeda?

Image

Bloo
Globalna šefica

#333 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by Bloo » 27/07/2015 16:22

shiljak wrote:

brzina svjetlosti ili ne, upravo saznah da ne mogu ni do Zen'ce..tak..

statixx

#334 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by statixx » 27/07/2015 17:04

Irske piramide...

Image

Image

TheMule

#335 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by TheMule » 28/07/2015 07:09

panay wrote:glede raznoraznih teorija o prirodi koja nas/vas okružuje , a okruživala je i razne naše ljudske pretke i prethodne civilizacije čiji materijalni ostaci su nalaženi postepeno (piramide,uskršnji otoci itd) , i svih religija i mitova starijih i novijih datuma, posmatrano u vijekovima unazad , a danas već i u milenijima te nama iole poznate i uvezane/neprekinute zapisane i/ili usmeno prenesene istorije , vjerujem da su svi čuli i za jednu stvar koja se naziva ''peti element'' , a kao pojam vezan je za sklop fizičko/hemijskih uslova na Zemlji , tj postojanje ''četiri osnovna elementa'' :

1. vode ,
2. zemlje ,
3. zraka
4. vatre.

.
Ama to su samo pokusaji ranijih ljudi da opisu prirodu. Nisu to nikakvi osnovni magicni elementi, to je hemija iz srednjeg vijeka od koje nikad nista nije ispalo, u istom rangu sa astrologijom. Mozes komotno reci da je peti elemenat plastika, ili radio talas, ili nesto drugo - nigdje veze. To je dio nase interesantne historije, ali je samo mitologija- nista vise.

SSemir

#336 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by SSemir » 28/07/2015 07:51

haj ti to, al kako su nastali vanzemaljci?? :shock: :shock:

realna do boli

#337 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by realna do boli » 28/07/2015 10:15

SSemir wrote:haj ti to, al kako su nastali vanzemaljci?? :shock: :shock:
E..to i mene zanima..i kako je nastao Bog...isto tako.

sema911s

#338 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by sema911s » 28/07/2015 10:27

Bog/vanzemaljci nastali od srba bar tako stručnjaci sa one strane drine kažu, i par portala

Blooo gdje zapeloooo,,, jel to drugarica u velikom bmw, što trenira karateu i radi u koordinaciji policijskih tijela,što joj je tata advokat a brat u sreskoj nešto opet kakalaaa

fortaleza

#339 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by fortaleza » 28/07/2015 13:29

sema911s wrote:Bog/vanzemaljci nastali od srba bar tako stručnjaci sa one strane drine kažu, i par portala
To su donedavno govorili, sad su se smirili, sad je aktualan BANU, a ne SANU. :D

Sad je aktualna hiljadugodišnja tradicija.

sema911s

#340 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by sema911s » 28/07/2015 14:26

fortaleza wrote:
sema911s wrote:Bog/vanzemaljci nastali od srba bar tako stručnjaci sa one strane drine kažu, i par portala
To su donedavno govorili, sad su se smirili, sad je aktualan BANU, a ne SANU. :D

Sad je aktualna hiljadugodišnja tradicija.
Klikno sam na par njihovih portala pa često se iznenadnim tim novim zakonima, svjedočenja,

Sanjarko

#341 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by Sanjarko » 28/07/2015 18:29

Ma nastali smo od spermatozoida i ovuma.
E sad kako to (jaje) nastade i kako kokos nastade
i sta je prvo nastalo kokos ili jaje.
To je pravo pitanje.

Niemand

#342 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by Niemand » 28/07/2015 18:36

Niemand wrote:Na stranu sve teorije, al sto se uvijek konta da postoji neka "naprednija" civilizacija od nas a ne obrnuto :cekam:
'ta me ignorisete :repetirana:

Ramzess Veliki

#343 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by Ramzess Veliki » 31/07/2015 11:56

SSemir wrote:haj ti to, al kako su nastali vanzemaljci?? :shock: :shock:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Joj dobar! :D

Ramzess Veliki

#344 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by Ramzess Veliki » 31/07/2015 11:58

shiljak wrote:NASA najavila objavu velikog otkrića: Ovo smo čekali hiljadu godina
Image

NASA otkrila Kepler 452B planet najsličniji Zemlji

NASA: Na Kepler 452B mogla bi putovati naša djeca
Image

On je otkrio i da se Kepler 452B nalazi 1400 svjetlosnih godina od nas

Znači priznaju da mogu ići brže od svjetlosti :run:
... i priznali su da već hiljadu godina imaju lijek protiv starenja, ili u NASA-i rade besmrtnici? :shock:

Leo_alfa

#345 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by Leo_alfa » 31/07/2015 17:31

Pokvarise temu zlobnici :lol: nikog ozbiljnog nema.
Bilo bi dobro otvoriti jednu temu za teoreticare zavjere, ali i ostale srodne ideje recimo oko paranormalnog i sl. Jest' da ja licno ne pisem, a i ne slazem se s tim idejama uopste, u stvari imam negativno misljenje, mada blago, nenapadno :mrgreen:. Ponekad nesto procitati od strane zaljubljenika na tu temu je vrhunska zabava.
E sad jos ako bi se mogli objediniti na jednoj temi razni gosti iz emisije Na rubu znanosti, zatim pisati o radu Jovana Deretica, pa onda Miroljuba Petrovica, naravno i Semira Osmanagica, spomenuti vidovnjake od Milana Tarota i ekipe sa tv-a iza ponoci do onih zena sto gledaju u kasike/dzezve po mahalama, Ancient Aliens zvijezde, zasto ne i razni nadriljekari koji lijece stravama i zapisima, ali i pustanjem krvi, pa vjeroucitelji, astrolozi itd.
Ja mislim da bi ta tema bila definitivno najbolja na forumu, sve bi nas ujedinila i pomirila u zajednickom cilju traganja za istinom. Samo ja nisam prava osoba da je pokrenem ili da pisem ista na njoj, ne znam toliko toga, ja sam vise za citanje iste :lol: :evil:.

Sad kad vidim sta sam sve nabrojao, nema sanse za ovakvom temom, ovi ljudi se svi izmedju sebe ne slazu... Mada bi bili dream team.

Dobrinja80

#346 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by Dobrinja80 » 31/07/2015 20:48

Dobrinja80 wrote:Kako se zvao tvoj pradeda?

Image

Ustvari drevni vanzemaljci kad su slutili na zemlju, bili samo muška posada, i nisu imali šta da nategnu, nego majmunica im se učinila najzgodnija od svih vrsta i tako našta civilizacija.....

Dozer

#347 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by Dozer » 11/08/2015 17:45

Gotov godisnji... :(. Lazu da je u Grckoj kriza...samo sto pricijeg mlijea nema :D

A, da vidimo gdje smo ovdje.... hmmmm...
Dobra ova karikatura gore. Ako je karikatura.... Po Darwinu, u teoriji evolucije i naseg postanka od majmuna, nedostaje jedna karika koja bi nas direktno povezala s majmunima i tom evolucijom.

S druge strane - mozda je upravo ovaj jedan sivi s gornje slike, prvi s lijeva, "zasluzan" za tu modifikaciju naseg DNK...? Da budemo nacisto, nasa i majmunska DNK je 93% identicna, a to znaci da je vjerovatnoca da nam majmuni zaista jesu preci vrlo velika.
Ali, i dalje nedostaje ta jedna karika, taj jedan korak, stepen, faktor ili sta god, a koji je uticao na to da od tog nekog majmuna postanemo mi, ljudi.
U ovom svjetlu, sasvim realno pitanje je - da li smo mi geneticki modifikovani majmuni? Ko nas je modifikovao? Bog? Yeah, right... Toliko je poznat po svojim genetickim znanjima da ih ni jednom nije spomenuo u vjerskim knjigama...

Dalje...sta cemo s onom lobanjom iz Perua za koju je nedavno DNK testovima definitivno potvrdjeno da ne pripada ovoj planeti niti ijednoj nama poznatoj vrsti, a pogotovo da nije ljudska?
Lici na nasu, ali je i prilicno razlicita. Hocemo li negirati i nalaze kompletne geneticke naucne zajednice?

nadžak

#348 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by nadžak » 11/08/2015 17:55

Đe si dozeru? Imal grkinja u grčkoj? :D

Stani ba ti si barem ozbiljan čojek. Što pitaš kad već imaš odgovor i takav način odgovora na temu? Mislim na ovo što si rekao:

Ko nas je modifikovao? Bog? Yeah, right... Toliko je poznat po svojim genetickim znanjima da ih ni jednom nije spomenuo u vjerskim knjigama...

Koliko vidim nisi mi odgovorio na pitanje iz ranijih postova. U tim istim ismijavanim vjerskim knjigama napisano je da je majmun nastao od čovjeka a ne obrnuto i nadalje da su postojale ranije civilizacije koje su bile i moćnije i brojnije od nas a koje je Bog uništio zbog njihovog ponašanja. I ta lobanja bi mogla biti od jednog takvog naroda. Takođe, može biti i to što si rekao, da nije odavlen, takve stvari nikako ne osporavam.

sizifinho

#349 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by sizifinho » 11/08/2015 18:10

Kad neko napiše da smo mi "evoluirali" od majmuna sav se naježim. Pa ljudi, imate internet, provjerite činjenice prije nego ih napišete.

Za neupućene: nije čovjek se razvio od majmuna, niti čovjekolikog majmuna (za one što poznaju razliku). Da smo imali zajedničkog pretka, jesmo. Ali negdje na putu je došlo do razdvajanja... preci majmuna su otišli na jednu, preci homo sapiensa na drugu stranu. Ali reći da je čovjek evoluirao od majmuna jednostavno nije tačno.

Dozer

#350 Re: Kako nastadosmo - od boga ili vanzemaljaca, ili je to isto?

Post by Dozer » 16/08/2015 20:12

Ooooooo, sidje Nadzace :D
Ima grkljanki, jasta radi :thumbup:

A za ovo gore, ma...nije to ismijavanje, nego cinjenicno stanje. Kao i ovo sto si i ti napisao - cinjenicno stanje koje stoji u tim knjigama. Zato, ali i radi drugih stvari u njia, meni licno te knjige nisu nista vise od ljudskih interpretacija necega sto jos nismo dokucili sta je tacno.
Vec sam pisao ranije, a to je da ja mislim da su te knjige proizvod malo inteligentnijih ljudi iz datog vremena, a koji su na taj nacin pokusali kontrolisati neuke mase, i uspjeli u tome.
Istovremeno, ja uopste ne iskljucujem mogucnost da su Mojsije, Isus, Muhammed, ali i neki faraoni prije njih, pa i neki starogrcki bogovi poput Zeusa i sl. bili, zapravo, vanzemaljci.

Pa, samo po najnovijim saznanjima o svemiru i nekim galaksijama i njihovim brzinama kretanja, vrlo je upitno da li su nasi zakoni fizike uopste tacni. Takodjer, ja mislim da je lud onaj ko trvdi da medju 100 milijardi zvijezda poput naseg Sunca, i 100x vise planeta od toga, nema zivota.

I, da...da ne zaboravim - pogledajte koju epizodu novih X-Files. Ako ono nije klasicni uvod i priprema masa za nesto sto slijedi, ja onda fakat ne znam sta je....

Post Reply