Zeničani psuju Markale

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#1 Zeničani psuju Markale

Post by pedeset »

http://www.avaz.ba/clanak/180585/skanda ... -tri-prsta

Zašto se ovo događa? Jesu li roditelji krivi jer većinom to rade "djeca" rođena u vrijeme kad se desio masakr.
Ovo pod hitno treba drastično kažnjavati!!! A medije molim da objave imena kažnjenih, odnosno nadležnih ukoliko ništa ne poduzmu po ovom pitanju.

Ljudsko smeće, sram da vas bude!!!
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#2 Re: Zeničani psuju Markale

Post by amortizer »

Seljacine i kompleksasi!
pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#3 Re: Zeničani psuju Markale

Post by pedeset »

Zaboravih napisati i ovo sa tri prsta. Bilo bi lijepo ako neko zna da napiše ime ovog retardiranog momka sa slike koji diže tri prsta.
User avatar
omega369
Posts: 9437
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#4 Re: Zeničani psuju Markale

Post by omega369 »

A ko kaze da ova fotka nije montaza?? avaz i njegovi "novinari" su zadnja bica na planeti kojima treba nesto vjerovati.

Sta se odmah zalijecete...
Last edited by omega369 on 01/06/2015 09:05, edited 1 time in total.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#5 Re: Zeničani psuju Markale

Post by Opetja033 »

omega369 wrote:A ko kaze da ova fotka nije montaza?? Sta se odmah zalijecete...
:thumbup:
pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#6 Re: Zeničani psuju Markale

Post by pedeset »

omega369 wrote:A ko kaze da ova fotka nije montaza?? avaz i njegovi "novinari" su zadnja bica na planeti kojima treba nesto vjerovati.

Sta se odmah zalijecete...
A psovke? Imaš stotine svjedoka. Psovke su gore od tri prsta. Razmisli malo.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#7 Svi psuju sve

Post by dobar osjecaj »

Svi u ovoj zemlji psuju sve. Zrtve se stite uglavnom u korist dnevnih sticanja dobiti. Svako ko prisustvuje bilo kojoj utakmici bilo kojeg naseg kluba, ima priliku cuti nevjerovatne stvari koje izgovaraju navijaci. Uglavnom se vode krilaticom "sto ogavnija to bolja psovka".
Boli me briga ko dize tri prsta kad ih svi dizete u skladu s potrebama.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#8 Re: Zeničani psuju Markale

Post by BarbaDue »

Ovo je vrlo škakljiva situacija, ne treba se zalijetati. Ali ako je istina navijaće osuditi i poslati u zatvor, a klub u kantonalnu ligu.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#9 Re: Zeničani psuju Markale

Post by nightvision »

ovakve stvari su nazalost prisutne na svim stadionima u bih. koliko znam jednom prilikom u tuzli su gostujuci navijaci iz sarajeva psovali kapiju a domaci markale. koji je to samo mazohizam, za nepovjerovati. to sve nema nikakve veze ni sa sarajlijama ni sa zenicanima, ni sa tuzlacima. rijec je o tome da su svi navijaci isti primitivni primati. sreca da se ja ne pitam, jerBO ja bih im prvo podijelio puske da se pobiju a ono sto prezivi streljao. poslije saveza navijaci su najveca stavka koja unistava bh nogomet jer od njih normalan covjek ne moze otici na utakmicu. to na utakmicu dodje samo da pravi sranje, veze to sa navijanjem nema.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#10 Re: Zeničani psuju Markale

Post by Opetja033 »

Pa bar jedno desetak godina nisam cuo Robijase da psuju Markale, vjerovatno i duze. Nakon ubistva pokojnog Vedrana Puljica od strane ubica iz Listice, momci su poslali delegaciju u Sarajevo na Vedranovu sahranu te konstatno bili uz nas. Kada su navijaci FK Sarajeva dozivjeli saobracajnu nesrecu dok su putovali na gostujucu utakmicu (onda kada je rahmetli Bjelak poginuo), Robijasi su se prvi organizovali i dosli u kantonalnu bolnicu u Zenici da daruju krv povrijedjenim momcima. Nakon toga je i bila ona parola zahvale Robijasima na nasem Sjeveru.

Poslije ova dva tragicna dogadjaja ja vise na Robijase ne gledam istim ocima i odnosi su dosta opusteniji nego sto je to bilo ranije.

Ovo ako je istina, radi se o pojedincima koji uopce nisu na istoj tribini sa Robijasima i koje treba procesuirati. Sramotno u svakom slucaju. Ali jos jednom ponavljam: ne pamtim kada sam zadnji put na utakmici u Zenici cuo nekoga da psuje Markale.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#11 Re: Zeničani psuju Markale

Post by Opetja033 »

nightvision wrote:ovakve stvari su nazalost prisutne na svim stadionima u bih. koliko znam jednom prilikom u tuzli su gostujuci navijaci iz sarajeva psovali kapiju a domaci markale. koji je to samo mazohizam, za nepovjerovati. to sve nema nikakve veze ni sa sarajlijama ni sa zenicanima, ni sa tuzlacima. rijec je o tome da su svi navijaci isti primitivni primati. sreca da se ja ne pitam, jerBO ja bih im prvo podijelio puske da se pobiju a ono sto prezivi streljao. poslije saveza navijaci su najveca stavka koja unistava bh nogomet jer od njih normalan covjek ne moze otici na utakmicu. to na utakmicu dodje samo da pravi sranje, veze to sa navijanjem nema.
Hajde ne lupetaj molim te. Koji su to navijaci iz Sarajeva psovali Kapiju? Pa HZ su polagali vijenac pred Kapijom, klub (FK Sarajevo) je ove godine i zvanicno odao pocast zrtvama na Kapiji. O cemu pricas?

Srecom ti se navijaci vise pitaju nego ti. Tako je bilo, tako ce i ostati. ;-)

A od svih ovih gluposti najveca mi je ta sto se dezurni lozionicari vazda vade na navodne huliganske problema zbog svojih neodlazaka na utakmice. Kako da ne.
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#12 Re: Zeničani psuju Markale

Post by Stjui »

pedeset wrote:http://www.avaz.ba/clanak/180585/skanda ... -tri-prsta

Zašto se ovo događa? Jesu li roditelji krivi jer većinom to rade "djeca" rođena u vrijeme kad se desio masakr.
Ovo pod hitno treba drastično kažnjavati!!! A medije molim da objave imena kažnjenih, odnosno nadležnih ukoliko ništa ne poduzmu po ovom pitanju.

Ljudsko smeće, sram da vas bude!!!
balijska posla.ne bih da ispadne da relativizujem,pošto je pašče iz zenice,al' za ovo smo svi krivi.inače,prošle il' pretprošle godine je momčić(bošnjak) od nekih 20-22 g.,platio glavom crtanje srpskih simbola po fasadi zgrade gdje živi.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#13 Re: Zeničani psuju Markale

Post by Kikibombona »

pedeset wrote: Ljudsko smeće, sram da vas bude!!!
Last edited by Kikibombona on 01/06/2015 09:39, edited 1 time in total.
User avatar
U_kost
Posts: 306
Joined: 22/08/2014 14:30

#14 Re: Zeničani psuju Markale

Post by U_kost »

Tri prsta je aludiranje na 3 gola u mreži Slobode.

Over 'n Out!!!
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15 Re: Zeničani psuju Markale

Post by Kikibombona »

...
Last edited by Kikibombona on 01/06/2015 09:40, edited 2 times in total.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#16 Re: Zeničani psuju Markale

Post by nightvision »

Opetja033 wrote:A od svih ovih gluposti najveca mi je ta sto se dezurni lozionicari vazda vade na navodne huliganske problema zbog svojih neodlazaka na utakmice. Kako da ne.
Navodne huliganske probleme??? U kojoj ti utopiji zivis?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#17 Svi u ovoj zemlji psuju sve

Post by dobar osjecaj »

nightvision wrote:
Opetja033 wrote:A od svih ovih gluposti najveca mi je ta sto se dezurni lozionicari vazda vade na navodne huliganske problema zbog svojih neodlazaka na utakmice. Kako da ne.
Navodne huliganske probleme??? U kojoj ti utopiji zivis?
Zivi u zemlji gdje su navijaci i sarajevski taksisti najuzorniji ljudi koje mozes zamisliti :D
User avatar
astala_vistala
Posts: 1423
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#18 Re: Zeničani psuju Markale

Post by astala_vistala »

Kakvo kupovanje publiciteta jeftinim senzacionalistickim vijestima,Ekskluziva.ba za njih New York Times !!

Desava se dosta toga,Zenicani imaju svojih bubica ali veliku vecinu koju poznajem su jako dobri i razumni ljudi,a prije svega patriote.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#19 Re: Zeničani psuju Markale

Post by Tomahawk11 »

nightvision wrote:ovakve stvari su nazalost prisutne na svim stadionima u bih. koliko znam jednom prilikom u tuzli su gostujuci navijaci iz sarajeva psovali kapiju a domaci markale. koji je to samo mazohizam, za nepovjerovati. to sve nema nikakve veze ni sa sarajlijama ni sa zenicanima, ni sa tuzlacima. rijec je o tome da su svi navijaci isti primitivni primati. sreca da se ja ne pitam, jerBO ja bih im prvo podijelio puske da se pobiju a ono sto prezivi streljao. poslije saveza navijaci su najveca stavka koja unistava bh nogomet jer od njih normalan covjek ne moze otici na utakmicu. to na utakmicu dodje samo da pravi sranje, veze to sa navijanjem nema.
Pazi, kazes da nema veze sa Sarajlijama, Zenicanima ili Tuzlacima, dakle ne generaliziras, a onda kazes kako su svi navijaci primitivni primati. Evo ja sam se kao navijac FK Sarajevo iskreno uvrijedio ovakvim atributom. Ne ponasam se primitivno, ne psujem nicije svetinje. Siguran sam da ima jos takvih navijaca.
Druga stvar, imas tribinu za vatrene navijace (recimo, sjever), pa onda istok gdje je malo blaza atmosfera i zapad, pa izaberi. Tacno je da se psuje na svim stranama, no to je dio kulture balkanskih naroda, nikako iskljucivo navijacki asortiman.
Tacno je i da ima bagre na stadionima, ali opet kazem, nisu svi takvi.
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#20 Re: Zeničani psuju Markale

Post by Partijaner »

Ovog sa tri prsta treba dobro izlemati, a za psovanje Markala nije istina i ovim putem ovaj avaz treba tuziti za velike lazi koji se ovdje propagiraju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66204
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#21 Re: Zeničani psuju Markale

Post by _BataZiv_0809 »

Prvo naslov teme je poprilicno neprecizan, da ne kazem tendenciozan.

Drugo, na prilozenoj fotografiji se vidi jedan lik.

A sad ako uzememo u obzir da je sve napisano istina, onda se zalazem da se toj grupi huligana doživotno zabrani ulazak na stadion i da se Čelik kao klub ogradi od takvog ponašanja pseudonavijača, a i da nadležni organi Fudbalskog saveza sankcionišu klub ubuduće ukoliko se to ponovi.

Psovati jednu od najbolnijih sarajevskih rana mogu samo ograničeni poluidioti i babuni.

Ne smijemo (mislim na dva grad i dva kluba) biti taoci iskompleksiranih budala :!:
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#22 Re: Zeničani psuju Markale

Post by Opetja033 »

Fazon je u tome sto su na ovom forumu, na temi o Premijer Ligi BiH, pisali momci koji su bili na ovom gostovanju u Zenici i niko od njih nije spomenuo psovanje Markala. Jbg, nekako mi je to detalj za koji bi mi bilo logicno da odmah spomenem da sam na njihovom mjestu. Prema tome ovu senzacionalisticku vijest zaista uzimam sa ogromnom rezervom.
Ci-Nick
Posts: 5179
Joined: 15/03/2015 17:38

#23 Re: Zeničani psuju Markale

Post by Ci-Nick »

Čuj ovo:
"Hoće li se jaz između gradova Sarajeva i Zenice te klubova Čelik i Željezničar smanjiti ostaje da vidimo u budućnosti." :lol: :lol: :lol:
Jaz je ogroman. Ja kad u Sarajevo dođem stalno se osvrćem da me ne bi neki sarajlija spucao ciglom. :lol: :lol: :lol:
Naši mediji žive od crne hronike i umrlica. O pozitivnim ljudima, događajima i ekonomiji, nikad ni riječi.
Ubiše i ono malo volje i kreativnosti u ljudima.
Ako treba nek izmišljaju pozitivne događaje ali ljude treba potaći da nešto rade, stvaraju, budu konstruktivni, kreativni i tolerantni.
A ne samo pesimizam, mržnja i derstrukcija.
iTo
Posts: 923
Joined: 06/06/2013 14:37

#24 Re: Zeničani psuju Markale

Post by iTo »

na prvom gostovanju Zelje poslije rata u Zenici su nam skandirali "noz zica srebrenica"
Od tad mrzim Zenicane...
User avatar
jalijas74
Posts: 1349
Joined: 17/11/2010 15:10

#25 Re: Zeničani psuju Markale

Post by jalijas74 »

iTo wrote:na prvom gostovanju Zelje poslije rata u Zenici su nam skandirali "noz zica srebrenica"
Od tad mrzim Zenicane...
Koje je to godine bilo ?
Locked