Husein- kapetan Gradascevic

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Stoner

#26 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Stoner » 20/05/2015 16:30

Ma nije samo do Islama, ova turkofilija je vec folklor. Muslimani su i Chadu pa ih Mujaga ne jebe ni 5%.

Itakoto

#27 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Itakoto » 20/05/2015 16:32

Stoner wrote:Ja mislio Islam vam od Allaha "dosao" a ne od Turcina.
A sta mislis sta ili ko je Allah? Kako bi bilo da se malo informises prije nego sto napises ovakve nebuloze.
Allah je arapska rijec za Boga i arapski krscani i jevreji tu rijec koriste isto kao i muslimani kad se obracaju Svemocnom.
Last edited by Itakoto on 20/05/2015 16:35, edited 1 time in total.

Stoner

#28 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Stoner » 20/05/2015 16:35

Itakoto wrote:
A sta mislis sta ili ko je Allah? Kako bi bilo da se malo informises prije nego sto napises ovakve nebuloze.
Allah je arapska rijec za Boga i arapski krscani tu rijec koriste isto kao i muslimani kad se obracaju Svemocnom.
Wow. Dobro eto od Boga, Gospodara, Svevisnjeg. I dalje ste smijesni.

Itakoto

#29 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Itakoto » 20/05/2015 16:36

Ko mi? Ja uopste nisam musliman. Otarasi se prvo predrasuda pa se opet vrati na temu. :D

Hajvan

#30 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Hajvan » 20/05/2015 16:42

islam je svima došao..
Kuran je poslednja poznata božja objava- svim vjernicima…
to što neki vjernici nece da se updateiraju sa V2.1 i V2.2 na verizju V3, njihov problem.

:lol:

Stoner

#31 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Stoner » 20/05/2015 16:44

@Itakoto

Pa eto koja je poenta tvoje glupe replike onda?
Allah koriste i kriscani i jevreji. Pa sta? Kako to mijenja sustinu mog upisa?

Itakoto

#32 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Itakoto » 20/05/2015 16:50

Doslo mi samo da nesto napisem jer mi bode oci. Nerijetko se arapska rijec "Allah" od nemuslimana koristi u negativnom kontekstu neznajuci da ovo nije nikakvo ime vec samo imenica za jednog Boga, vjerovatno istog Boga u kojeg vjeruju krscani i jevreji. Izvini ako sam pretjerao sa kritikom. :thumbup:

insomnia78

#33 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by insomnia78 » 20/05/2015 16:57

Itakoto wrote:Doslo mi samo da nesto napisem jer mi bode oci. Nerijetko se arapska rijec "Allah" od nemuslimana koristi u negativnom kontekstu neznajuci da ovo nije nikakvo ime vec samo imenica za jednog Boga, vjerovatno istog Boga u kojeg vjeruju krscani i jevreji. Izvini ako sam pretjerao sa kritikom. :thumbup:
Pa isto k'o sto bosnjo svako arapsko ime smatra muslimanskim a vecina arapskih krscana ima upravo ta arapska "muslimanska" imena

Tito_i_Partija

#34 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Tito_i_Partija » 20/05/2015 17:05

Romantizacija osmanskog doba i dan danas u punoj snazi. :lol:

Cujem iz pouzdanih izvora da Bake pregovara sa Redzepom da opet budemo turski vazali, jer najbolje je onako kako nam oni kazu. Narod zna.

Stjui

#35 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Stjui » 20/05/2015 17:07

U-zap wrote:Ne kontam zasto odmah sve okrecete na religiju. Imate podforum religija pa tamo koliko god hocete. Mene zanima zasto se prostiru zastave okupatora? Zasto se isto ne radi kad dodje delegacija iz Austrije? Zasto Poljaci ne prostiru Njemacke zastave kad im dodje delegacija iz Njemacke? To samo ovdje ima.
religija je neizostavna kada se analiziraju bošnjačko-turski odnosi.što se tiče mahanja zastavama,mislim da je to vrlo slično mahanju vatikanskim zastavama pripadnika katolicizma(bez obzira na njihovu nacionalnost).

karanana

#36 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by karanana » 20/05/2015 17:14

...mada ovaj U je donekle u pravu, iako je provokator, ali bilo je ovakvih tema i prije njegove.

shtokholmski sindrom.
valjda bosnjaci traze neko uze za koje bi se mogli uhvatiti jer druga dva naroda to uze imaju u blizini.

a sutra da rehabilitovana srbija ili ovaj U krene rezat vratove, ne bi se turchin ni po onoj stvari pochesho za svoju bracu.
samo dok je u njihovom interesu, bit ce braca i dobri s tobom a prodali bi te za dolar. takav mentalitet valjda. i arapi su slicni.

insomnia78

#37 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by insomnia78 » 20/05/2015 17:20

karanana wrote:...mada ovaj U je donekle u pravu, iako je provokator, ali bilo je ovakvih tema i prije njegove.

shtokholmski sindrom.
valjda bosnjaci traze neko uze za koje bi se mogli uhvatiti jer druga dva naroda to uze imaju u blizini.

a sutra da rehabilitovana srbija ili ovaj U krene rezat vratove, ne bi se turchin ni po onoj stvari pochesho za svoju bracu.
samo dok je u njihovom interesu, bit ce braca i dobri s tobom a prodali bi te za dolar. takav mentalitet valjda. i arapi su slicni.
Pa ne bi im bilo prvi put
Vec su nas prodali jednom, bukvalno

karanana

#38 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by karanana » 20/05/2015 17:35

da. haj njihov dolazak i prisustvo ovdje neko moze smatrat okupacijom i tamnicom a neko blagostanjem i donosenjem islama i orijentalne kulture i napretka, ali prodaja i izdaja kad su odlazili je za mnoge bila ravna smrtnoj presudi. i opet se raji dize chuna na njih. a beze su ko ljudi.

nemampojma0

#39 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by nemampojma0 » 20/05/2015 17:41

Nema Bosnjo nacionalne svijesti, vazda nekom trci pod skute.
Treba se ugledat na Albance..kako njihovi parlamentarci fino odbrusise Erdoganu.Od njih treba uciti.

Erdogan od nas hoce da pravi neki istureni salter njegove moci u Europi, a mi bi trebali biti sretni zbog toga..eto sta nam nudi kilavi Bakir.
Da se razumijemo, protiv turskog naroda nemam apsolutno nista, ali politika njihovih zvanicnika nama ne donosi nista dobro.Uostalom kao ni kad smo bili u sklopu Osmanske imperije.
Tad su nam uvezli u zemlju one koji bi da je danas nema,pobili nam sve sto je imalo pameti ( Ilhamiju, Hamzevije, Kapetana Huseina...), a sirotinju koristili da za njih gine protiv Rusa i Austrijanaca.Nisu nam dali samostalnost kad su dali i Srbiji i Bugarskoj, pa nas isporucili drugom okupatoru.
A danas nam opet sole pamet lafinama,dok ozbiljne pare ulazu u Hrvatsku i Srbiju i time oporavljaju njihovu privredu, a nama nude kredite isto ko da im to necemo vracati.
Turci su ljudi od biznisa i politike,a tu nema emocija i vjere, a nasi se zavaravaju.Eto i tekiju u Blagaju su uzeli od nas, pa sad naplacuju ulaznice..i sta mi imamo od toga..veliko nista. Isto ko da je to njihovo, ostavili kod nas na ostavu, pa im sad mi vratimo.

EDIT:
Za nas sramota imati nacionalnu svijet i interes, jer nas neko laze da onda nismo dobri muslimani. A Turci svemu daju nacionalni predznak, pa i drzavljanstvo kad uzimas moras uzeti neko tursko prezime..

Hajvan

#40 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Hajvan » 20/05/2015 17:48

nemampojma0 wrote:Nema Bosnjo nacionalne svijesti, vazda nekom trci pod skute.
Treba se ugledat na Albance..kako njihovi parlamentarci fino odbrusise Erdoganu.Od njih treba uciti.

Erdogan od nas hoce da pravi neki istureni salter njegove moci u Europi, a mi bi trebali biti sretni zbog toga..eto sta nam nudi kilavi Bakir.
Da se razumijemo, protiv turskog naroda nemam apsolutno nista, ali politika njihovih zvanicnika nama ne donosi nista dobro.Uostalom kao ni kad smo bili u sklopu Osmanske imperije.
Tad su nam uvezli u zemlju one koji bi da je danas nema,pobili nam sve sto je imalo pameti ( Ilhamiju, Hamzevije, Kapetana Huseina...), a sirotinju koristili da za njih gine protiv Rusa i Austrijanaca.Nisu nam dali samostalnost kad su dali i Srbiji i Bugarskoj, pa nas isporucili drugom okupatoru.
A danas nam opet sole pamet lafinama,dok ozbiljne pare ulazu u Hrvatsku i Srbiju i time oporavljaju njihovu privredu, a nama nude kredite isto ko da im to necemo vracati.
Turci su ljudi od biznisa i politike,a tu nema emocija i vjere, a nasi se zavaravaju.Eto i tekiju u Blagaju su uzeli od nas, pa sad naplacuju ulaznice..i sta mi imamo od toga..veliko nista. Isto ko da je to njihovo, ostavili kod nas na ostavu, pa im sad mi vratimo.

EDIT:
Za nas sramota imati nacionalnu svijet i interes, jer nas neko laze da onda nismo dobri muslimani. A Turci svemu daju nacionalni predznak, pa i drzavljanstvo kad uzimas moras uzeti neko tursko prezime..

Boldirano je sva poenta ove jednostrane i idolopoklonske ljubavi jednog dijela bošnjačkog naroda.

Nekad se fakat iznenadim koliko smo bespameti. :(

It_is_a_Leclerc

#41 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by It_is_a_Leclerc » 20/05/2015 17:49

Gradaščević nije nikakav slobodoumni, otvoreni, evropski gerilac, već najobičnija retrogradna, konzervativna, anti-reformska kreatura koja se protivila uvođenju bilo kakvih - vojnih, političkih, obrazovnih, ekonomskih reformi u Bosnu i Hercegovinu. Prema tome, poštedite nas više te patetike. Šatro - bosanska nezavisnost. :roll:

Što se Bošnjaka i Erdogana tiče, pa valjda je svakom sa dvije-tri funkcionalne nervne ćelije jasno da su Bošnjaci rijedak, ali uistinu rijedak, primjer naroda koji ne zna živjeti bez čizme nad glavom. Nama je jednostavno potreban - sultan, vezir, kralj, reis, car, maršal, predsjednik turske, da bismo mogli da se aklimatiziramo u svoj historijski i prirodan položaj - vječne žrtve, sadakli naroda koji ponizno dočekuje gospodu mašući njihovim zastavicama, jer svoje ne zna ni pravilno okrenuti.

Bošnjaci su vrlo vjerovatno narod sa najmanje nacionalnog ponosa i dostojanstva u Evropi. I to ne kažem zbog svakodnevnog palacanja jezikom po svakom Turčinu koji nazove selam, pa i po Erdoganu, već je to dokazano kroz sve vijekove našeg boravka ovdje. Mi sebi dozvolimo jednog Fikreta Abdića, jednog Fahrudina Radončića, sebi dozvolimo da 20 godina nakon genocida nemamo gotovo nikakva prava na pedeset posto naše matične države, sebi dozvolimo da, umjesto po herojima koji su branili ovu državu, škole i ulice nazivamo po sultanima i predsjednicima zemalja koje su nas prodale Kaurima za 40 hiljada forinti.

Tužno je to sve i vrlo frustrirajuće.

P.S. Nemojte gluposti da lupote o tome kako je neko donio svjetlost Islama u BiH. Da je Bog htio, rodili bi se u Kambodži, pa bi bili budisti i govorili kako je budizam super.

Stjui

#42 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Stjui » 20/05/2015 18:02

It_is_a_Leclerc wrote: P.S. Nemojte gluposti da lupote o tome kako je neko donio svjetlost Islama u BiH. Da je Bog htio, rodili bi se u Kambodži, pa bi bili budisti i govorili kako je budizam super.
a vi nemojte da lupate o nacionalnom ponosu i dostojanstvu,g.lekler!nemojte zaboraviti da ste na forumu vrijeđali svoje sunarodnjake muslimanske vjere na najbrutalnije načine povodom onog obračuna u parizu.a zašto?vjerovatno da ispadnete cool pred dušmanima koji su te dane kružili po klix forumu kao lešinari.

nemampojma0

#43 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by nemampojma0 » 20/05/2015 18:05

It_is_a_Leclerc wrote:Gradaščević nije nikakav slobodoumni, otvoreni, evropski gerilac, već najobičnija retrogradna, konzervativna, anti-reformska kreatura koja se protivila uvođenju bilo kakvih - vojnih, političkih, obrazovnih, ekonomskih reformi u Bosnu i Hercegovinu. Prema tome, poštedite nas više te patetike. Šatro - bosanska nezavisnost. :roll:

Što se Bošnjaka i Erdogana tiče, pa valjda je svakom sa dvije-tri funkcionalne nervne ćelije jasno da su Bošnjaci rijedak, ali uistinu rijedak, primjer naroda koji ne zna živjeti bez čizme nad glavom. Nama je jednostavno potreban - sultan, vezir, kralj, reis, car, maršal, predsjednik turske, da bismo mogli da se aklimatiziramo u svoj historijski i prirodan položaj - vječne žrtve, sadakli naroda koji ponizno dočekuje gospodu mašući njihovim zastavicama, jer svoje ne zna ni pravilno okrenuti.

Bošnjaci su vrlo vjerovatno narod sa najmanje nacionalnog ponosa i dostojanstva u Evropi. I to ne kažem zbog svakodnevnog palacanja jezikom po svakom Turčinu koji nazove selam, pa i po Erdoganu, već je to dokazano kroz sve vijekove našeg boravka ovdje. Mi sebi dozvolimo jednog Fikreta Abdića, jednog Fahrudina Radončića, sebi dozvolimo da 20 godina nakon genocida nemamo gotovo nikakva prava na pedeset posto naše matične države, sebi dozvolimo da, umjesto po herojima koji su branili ovu državu, škole i ulice nazivamo po sultanima i predsjednicima zemalja koje su nas prodale Kaurima za 40 hiljada forinti.

Tužno je to sve i vrlo frustrirajuće.

P.S. Nemojte gluposti da lupote o tome kako je neko donio svjetlost Islama u BiH. Da je Bog htio, rodili bi se u Kambodži, pa bi bili budisti i govorili kako je budizam super.
Ovo iz prvog pasusa nema veze s historijskim cinjenicama. Nije htio nizam, pa digao bunu..jel? Ma daj.
Srbija dobija autonomiju, pripaja dijelove bosanskog pasaluka koji su bili preko Drine, a Bosnjo se buni zbog vojnih reformi :-)
Evo i da se slozim s tobom, al sto pobise Hamzevije? Sto ubise Ilhamiju, sto u kasidi kaza kakvi su i sta nam cine? Sto protjerase i ubise Hasana Kaimiju?
Nista bosansko njima nije odgovaralo. I sluzbenike koje su postavljali bili su preobraceni Srbi i Hrvati, al Bosnji nema mjesta.
Najstariji svetosavski manastir u Bosni je izgradjen 1547. u Papraci, 30-tak km od Zvornika. Do tada u Bosni nije bilo svetosavlja i prekodrinskih komsija.
Oni su nas temeljito :izet:

S ostatkom posta se slazem u cjelosti.Mada je i to posljedica djelovanja Turske i A-U.

It_is_a_Leclerc

#44 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by It_is_a_Leclerc » 20/05/2015 18:10

Stjui wrote:
It_is_a_Leclerc wrote: P.S. Nemojte gluposti da lupote o tome kako je neko donio svjetlost Islama u BiH. Da je Bog htio, rodili bi se u Kambodži, pa bi bili budisti i govorili kako je budizam super.
a vi nemojte da lupate o nacionalnom ponosu i dostojanstvu,g.lekler!nemojte zaboraviti da ste na forumu vrijeđali svoje sunarodnjake muslimanske vjere na najbrutalnije načine povodom onog obračuna u parizu.a zašto?vjerovatno da ispadnete cool pred dušmanima koji su te dane kružili po klix forumu kao lešinari.
Nije to ništa istina.

Stjui

#45 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Stjui » 20/05/2015 18:11

It_is_a_Leclerc wrote: Nije to ništa istina.
:lol: kako nije g.lekler? :lol:

Fudo387

#46 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Fudo387 » 20/05/2015 18:13

It_is_a_Leclerc wrote:Bošnjaci su vrlo vjerovatno narod sa najmanje nacionalnog ponosa i dostojanstva u Evropi.
Ovo uopste nije tacno.
Malo koji evropski narod ne bi prodao svoje dostojanstvo u situaciji u kakvoj smo se nasli devedesetih.
Mi ipak nismo.
Ti sad mozes testirati svoju teoriju, vjerovatnoca je da ces naci neke koji ce ti potvrdno klimati glavom. However, ja opet vjerujem da ces
naci i one koji ce te zbog takvih stavova zabiti u zemlju k'o kolac.
:D

It_is_a_Leclerc

#47 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by It_is_a_Leclerc » 20/05/2015 18:26

Fudo387 wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Bošnjaci su vrlo vjerovatno narod sa najmanje nacionalnog ponosa i dostojanstva u Evropi.
Ovo uopste nije tacno.
Malo koji evropski narod ne bi prodao svoje dostojanstvo u situaciji u kakvoj smo se nasli devedesetih.
Mi ipak nismo.
Ti sad mozes testirati svoju teoriju, vjerovatnoca je da ces naci neke koji ce ti potvrdno klimati glavom. However, ja opet vjerujem da ces
Pa normalno da ću naći. Budala, bitangi i primtiivaca nikad nije falilo na ovim prostorima. Dapače, čine veliku većinu.

Dovoljno je samo pogledati Albance, da vam bude jasno da su moji stavovi vrlo jasni. To je ono što ja zovem nacionalnim ponosom. Ovo naše postavljanje ljiljana na naslovnice facebooka, uz istovremeno salijevanje srbijanske pive, hrvatske vode, krađe bosanske šume, je, da tako kažem, najobičnije mudo labudovo.

Fudo387

#48 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Fudo387 » 20/05/2015 18:30

It_is_a_Leclerc wrote:
Fudo387 wrote:
Ovo uopste nije tacno.
Mi ipak nismo.
Pa normalno da ću naći. Budala, bitangi i primtiivaca nikad nije falilo na ovim prostorima. Dapače, čine veliku većinu.

Dovoljno je samo pogledati Albance, da vam bude jasno da su moji stavovi vrlo jasni. To je ono što ja zovem nacionalnim ponosom. Ovo naše postavljanje ljiljana na naslovnice facebooka, uz istovremeno salijevanje srbijanske pive, hrvatske vode, krađe bosanske šume, je, da tako kažem, najobičnije mudo labudovo.
Albanci?
Pricas a onima sto su ga kolektivno nabrali put Albanije kad su ugledali prvi srpski tenk?

Stoner

#49 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by Stoner » 20/05/2015 18:38

Sta kazes leklerk, da se oprobamo u ekonomskom nacionalizmu kad nam ovaj obicni ne ide?
Prosla su ta vremena,niko to ne ferma vise. neka srpskih piva i hrvatske vode i chocolipsa.
Kad smo vec kod toga, nasa vanjskotrgovinska politika je takva da je turcima dato toliko olaksica na uvoz da ce se za par godina najveci skart iz anadolije ovdje prodavati.
I opet manje ulazu u hersekbosnu nego u kroejsa.kme. :(

limeni

#50 Re: Husein- kapetan Gradascevic

Post by limeni » 20/05/2015 18:40

@Leclerka ne uzimajte za ozbiljno, to je jedan frustrirani kamenjar koji pljuje po svemu sto dolazi iz Bosne i Hercegovine kako po Dzeki, Pjanicu, Susicu, Caticu, Teletovica a hvali gnjide i izdajice kao sto su Nurkic, samo na SEA rusioca ne smije.
Razni petokolonasi kao sto su @creasy, bach ili ovaj leclerk se infiltriraju i predstavljaju kao Bosnjaci da bi ovdje sirilu smutnu tako da OPREZ!!
Nabijem ja i Srbiju i Hrvatsku koji docekuju na podanicki nacin Putina a Merkelovu a on prica o drzavotvornosti Bosnjaka :-)

Post Reply