Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
hrasno38
Posts: 31397
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#176 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by hrasno38 »

Stoner wrote:Ja sam fudbal i počeo gledati zbog one Unitedove generacije 99'. Keane, Beckham, Solskjaer. Pa logično da i danas simpatišem United.
Ali slažem se sa gospodom da klub treba prije svega biti nešto s čime se ljudi mogu poistovjetiti, dio ličnog identiteta.
E odlicno si napisao "simaptisem" sto je ogromna razlika od "navijam". I ja trenutno simpatisem tj simpatisao sam MC dok je Dzeko igrao u njemu, Romu radi Pjanica, Stouk radi Begovica ali simpatija dodje i prodje.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#177 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by supercali »

Pa stvara on velikane al bez uspjeha dzaba lokal patriotizam
Kao sto rekoh ne znamo zasto ko za koga navija zato ne treba unaprijed osudjivati osim onih koje licno znas koje kao i ja mogi nabrojati pa se prse da navijaju za barsu od gvardiole onaj za celzi otkako je rujo doso onaj za real kako su zizo roni figo i kompanija u realu i sl
Evo kakva korist radu iz beograda kad ima tako odane navijace i vjerovatno najvece lokalpatriote u bivsoj jugi kad nemaju uspjeha i ostaju na istom nivou godinama
Zasto zvezda ima toliko navijaca sirom bivse juge a sada srbije
Zasto zeljo ima vjerovatno najvise navijaca u bih poslije rata ako uzmemo mladje generacije? Zbog uspjeha

Vazno je biti prvi sve ostalo dodje uz to
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#178 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by supercali »

Stoner wrote:Ja sam fudbal i počeo gledati zbog one Unitedove generacije 99'. Keane, Beckham, Solskjaer. Pa logično da i danas simpatišem United.
Ali slažem se sa gospodom da klub treba prije svega biti nešto s čime se ljudi mogu poistovjetiti, dio ličnog identiteta.
Pa o tome govorim
Nisi sigurno poceo gledati zbog skore smjecanina dedica i ostalih kad su harali 99-e ili zubanovic vazda i sl 98-e iako nisu harali
User avatar
Stoner
Posts: 1537
Joined: 16/05/2010 17:00
Location: Sarajevo

#179 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Stoner »

supercali wrote:
Stoner wrote:Ja sam fudbal i počeo gledati zbog one Unitedove generacije 99'. Keane, Beckham, Solskjaer. Pa logično da i danas simpatišem United.
Ali slažem se sa gospodom da klub treba prije svega biti nešto s čime se ljudi mogu poistovjetiti, dio ličnog identiteta.
Pa o tome govorim
Nisi sigurno poceo gledati zbog skore smjecanina dedica i ostalih kad su harali 99-e ili zubanovic vazda i sl 98-e iako nisu harali
Pa dobro kako reče forumaš gore ima i ljudi koji su rođeni ili odrastali u toj eri komercijalizacije fudbala, kad je fudbal postajao ozbiljan biznis.
Što sam stariji simpatije prema Unitedu sve više i više blijede.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#180 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by supercali »

Pa to navijanje za strane klubove nije novo to je pocelo polovinom 80-ih
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#181 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by bjelave »

S ovom pricom o navijanju za strane klubove odvedoste pricu nizbrdo, u totalni off.
Eto ima otvoren topic bas o tome o cemu diskutirate pa se tamo preselite.
Inace ovaj topic je skroz interesantan, pa ga nemojte kvariti.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#182 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by supercali »

Pa i ovo je tema jer je i prije bilo navijaca stranih klubova ne kao danas al ih je bilo
Sto se tice navijaca domaca 2 kluba sve je otprilike receno nema neke granice gdje je ko i koliko zivjelo
Jer su i sarajevo i zeljo prerasli taj neki lokalni nivo
Sad su na drzavnom nivou na kojem je prije bila cetvorka
A zvjezda je bila na dobro putu da preraste taj nivo i da postane sto su danas bajern real milan i sl
bjelave
Posts: 3944
Joined: 20/01/2010 09:34

#183 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by bjelave »

supercali wrote:Pa i ovo je tema jer je i prije bilo navijaca stranih klubova ne kao danas al ih je bilo
Sto se tice navijaca domaca 2 kluba sve je otprilike receno nema neke granice gdje je ko i koliko zivjelo
Jer su i sarajevo i zeljo prerasli taj neki lokalni nivo
Sad su na drzavnom nivou na kojem je prije bila cetvorka
A zvjezda je bila na dobro putu da preraste taj nivo i da postane sto su danas bajern real milan i sl


Evo da se vratimo temi. Nisam siguran da je Zvezda u Sarajevu bas imale neke brojne navijace. Ja ih se licno ne mogu sjetiti, osim dvojice-trojice koji su govorili ekavski. Zvezda je bila nacionalna srpska furka. Navijali su za njih Pale, Romanija masovno i i silazili u grad na utakmice. Tad im se pjevalo 'hebo mater, hebo oca ko je siso sa Sokoca'. Mislim da je Partizan imao puno vise navijaca u Sa jer je vecina vojnih lica i pridajuceg im podmlatka navijala za ovaj klub.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40651
Joined: 29/06/2011 23:39

#184 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by dječak sa šibicama »

Anestezija wrote: :D
Mladen Delic 8-) Nudzeim Geca :D a vidi ekipe VN :-D
User avatar
hrasno38
Posts: 31397
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#185 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by hrasno38 »

bjelave wrote:
supercali wrote:Pa i ovo je tema jer je i prije bilo navijaca stranih klubova ne kao danas al ih je bilo
Sto se tice navijaca domaca 2 kluba sve je otprilike receno nema neke granice gdje je ko i koliko zivjelo
Jer su i sarajevo i zeljo prerasli taj neki lokalni nivo
Sad su na drzavnom nivou na kojem je prije bila cetvorka
A zvjezda je bila na dobro putu da preraste taj nivo i da postane sto su danas bajern real milan i sl


Evo da se vratimo temi. Nisam siguran da je Zvezda u Sarajevu bas imale neke brojne navijace. Ja ih se licno ne mogu sjetiti, osim dvojice-trojice koji su govorili ekavski. Zvezda je bila nacionalna srpska furka. Navijali su za njih Pale, Romanija masovno i i silazili u grad na utakmice. Tad im se pjevalo 'hebo mater, hebo oca ko je siso sa Sokoca'. Mislim da je Partizan imao puno vise navijaca u Sa jer je vecina vojnih lica i pridajuceg im podmlatka navijala za ovaj klub.
Zvezda bar u moje vrijeme je imala solidan broj navijaca u Sarajevu ali bas u Sarajevu.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#186 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by supercali »

To ko je vise imao u sa partizan ili zvezda ne znam niti se moglo znati posebno ne pred rat kad je to vec bilo nacionalisticki obojeno
Pa je mozda tvoj komsija milan koji je bio na jugu ili sjeveru bio delija s dna kace i sl
To je tesko otkriti
Ja danas srecem covjeka s kojim popricam i koji je navijao za zvezdu a kako je poceo rat prestao navijati za klubove bar zvanicno sad ganja samo kladionicu dok jedan kolega navijao za partizan a isti slucaj sada ne prati bas fudbal tako
Da napomene da nit su srbi nit je ovaj dijete vojnog lica
Kao sto rekoh moj otac je bio zvezdas a iz sarajeva
Zasto kako nikad necu saznati jer je izgubio zivot 86-e
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40651
Joined: 29/06/2011 23:39

#187 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by dječak sa šibicama »

supercali wrote: Citava dalmacija navija za hajduk iako imaju klubove i u svojim gradovima pa od prevlake do like i tog kraja otprilike haman nema zida gdje ne pise hajduk zivi vjecno i sl natpisi
Citava Dalmacija osim Sibenika, tamo je sigurno preko 90% ljudi navijaci Dinama. Sibenik i Split se ne mogu ocima gledati.

Nije poznat razlog zasto :D
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#188 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by supercali »

dječak sa šibicama wrote:
supercali wrote: Citava dalmacija navija za hajduk iako imaju klubove i u svojim gradovima pa od prevlake do like i tog kraja otprilike haman nema zida gdje ne pise hajduk zivi vjecno i sl natpisi
Citava Dalmacija osim Sibenika, tamo je sigurno preko 90% ljudi navijaci Dinama. Sibenik i Split se ne mogu ocima gledati.

Nije poznat razlog zasto :D
Ma znam napisao sam haman da ne idemo sad bas u podjele
I hajduku se na tom klanja a kad kazes da neko navija za neki drugi klub a da nije iz tvog grada odmah je prica ubija se fudbal itd
Uglavnom u sarajevu je bilo otprilike pola pola sarajevo zeljo onda su po mom misljenju prednjacili navijaci zvezde pa partizana poslije njih velez i hajduk dok su ostali bili haman izuzeci kao dinamo buducnost rijeka ofk beograd i slicni
A vjerovatno je bilo i onih koji navijaju za celik slobodu borac al se nisu izjasnjavali ocito zbog rivalstva i brojnosti
User avatar
Tvrtko II Kotromanić
Posts: 4818
Joined: 15/03/2009 01:28
Location: Rajvosa

#189 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Tvrtko II Kotromanić »

e hajmo ljudi da se malo vratimo na temu, ovih zadnjih par postova je otislo u onu neku "modernu" pricu ovih seratora velikih navijaca stranih klubova (eto odmah dadoh i svoje misljenje, halalite ako sma uvrijedio jednog od ovih :D )

nego nego gore rece za Zenu, koliko znam (a mozda i grijesim) Zena je zeljovac?

takodjer, neko spomenu, i prije sam cuo za tu pricu, za to prijateljstvo Hordi i Lesinara pa eto ako moze da se neki banjalucanin, mozda bas prijeratni Vultures (znam da ima par ljudi iz bl na forumu) da se javi i isprica kako je to islo gore, pogotovo taj period 90-92 kada se prvo fura ta probosanska furka a onda nastupa rat.. (opet malo skretanje sa teme, ali eto, opet blize nego barsa,real i sl fazoni)

takodje, od ovih starijih, ko je prvi pokrenuo onu staru "_____,______, Bog i carsija, neka zivi Bosna nasa drzava"? (posto sam cuo razlicite varijante :D)

eto par pitanja za "djuturume" :D

inace, :thumbup: za doprinos ucesnika temi
ins
Posts: 2710
Joined: 12/05/2005 10:50

#190 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by ins »

Ja samo da cestitam svima na odlicnoj temi :D

:thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#191 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Edin H. »

KatarinaKosaca wrote:
Sociolog wrote:Postovanje, pozdravljam sve forumashe...naime, gledajuci neke Neletove intervju , on govori kako je ko, za koga navijao u Sarajevu. Ne bih zelio, da on bude predmet, rasprave , on ima svoje teme. Potaknut nekim izjava u kojem on kaze, da su za Želju navijavali, većinski 90% srbi, i gotovo 100 % Hrvati, a za Zvezdu, prigradski i ruralni Srbi..pa, se malo zaiteresirah.. Pitah u svojoj porodici, gdje sam 4 generacija koja zivi u Sarajevu, i vecinski se sloze sa mnom... Ovo je malo sociološki fenomen, (studirao sociologiju), pa sam je stavio ovdje, da ne ide u neke druge podgrupe. Volio bih, da odgovore raja, koja su prije rata zivjela u Sarajevu, stariji forumashi...kako je KO otrpilike navijao u Sarajevu?

Bez vrijedjanja, uvreda, provokacija na bilo kojoj osnovi... Objektivno mislim, da je zanimljiv fenomen...pozzdravljam :)
Da, i Vedran Puljić pokojni spada u ovih 100% Manijaka-Hrvata. Ne zna se ko je gori sociolog, ja ti, ja Nele :-) :-) Zejebali ste i onu profu engleskog i njenu anketu.
Navijali svatko za svakog , da ti kažem. I za Hajduk i za Zvezdu (znam nekoliko Hrvata zvezdaša) i za Partizan i za Želju i Sarajevo, tako da ne sramoti se bar ti, ako se Nele davno osramotio :zzzz: :run:
:lol: :lol: :lol:

:thumbup:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#192 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by sabina1 »

Da se ne petljam previše u teme o kojima gotovo ništa ne znam a koje me mnogo i ne zanimaju reći ću samu jednu riječ.

Željo :-D <3
ibizza
Posts: 4575
Joined: 05/06/2008 00:46

#193 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by ibizza »

supercali wrote:Pa stvara on velikane al bez uspjeha dzaba lokal patriotizam
Kao sto rekoh ne znamo zasto ko za koga navija zato ne treba unaprijed osudjivati osim onih koje licno znas koje kao i ja mogi nabrojati pa se prse da navijaju za barsu od gvardiole onaj za celzi otkako je rujo doso onaj za real kako su zizo roni figo i kompanija u realu i sl
Evo kakva korist radu iz beograda kad ima tako odane navijace i vjerovatno najvece lokalpatriote u bivsoj jugi kad nemaju uspjeha i ostaju na istom nivou godinama
Zasto zvezda ima toliko navijaca sirom bivse juge a sada srbije
Zasto zeljo ima vjerovatno najvise navijaca u bih poslije rata ako uzmemo mladje generacije? Zbog uspjeha

Vazno je biti prvi sve ostalo dodje uz to
Ima al u .... :D
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#194 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Edin H. »

ibizza wrote:
supercali wrote:Pa stvara on velikane al bez uspjeha dzaba lokal patriotizam
Kao sto rekoh ne znamo zasto ko za koga navija zato ne treba unaprijed osudjivati osim onih koje licno znas koje kao i ja mogi nabrojati pa se prse da navijaju za barsu od gvardiole onaj za celzi otkako je rujo doso onaj za real kako su zizo roni figo i kompanija u realu i sl
Evo kakva korist radu iz beograda kad ima tako odane navijace i vjerovatno najvece lokalpatriote u bivsoj jugi kad nemaju uspjeha i ostaju na istom nivou godinama
Zasto zvezda ima toliko navijaca sirom bivse juge a sada srbije
Zasto zeljo ima vjerovatno najvise navijaca u bih poslije rata ako uzmemo mladje generacije? Zbog uspjeha
Izbaci vjerovatno :oops:
Zastozato
Posts: 997
Joined: 27/09/2014 23:18

#195 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Zastozato »

Tvrtko II Kotromanić wrote:e hajmo ljudi da se malo vratimo na temu, ovih zadnjih par postova je otislo u onu neku "modernu" pricu ovih seratora velikih navijaca stranih klubova (eto odmah dadoh i svoje misljenje, halalite ako sma uvrijedio jednog od ovih :D )

nego nego gore rece za Zenu, koliko znam (a mozda i grijesim) Zena je zeljovac?


takodjer, neko spomenu, i prije sam cuo za tu pricu, za to prijateljstvo Hordi i Lesinara pa eto ako moze da se neki banjalucanin, mozda bas prijeratni Vultures (znam da ima par ljudi iz bl na forumu) da se javi i isprica kako je to islo gore, pogotovo taj period 90-92 kada se prvo fura ta probosanska furka a onda nastupa rat.. (opet malo skretanje sa teme, ali eto, opet blize nego barsa,real i sl fazoni)

takodje, od ovih starijih, ko je prvi pokrenuo onu staru "_____,______, Bog i carsija, neka zivi Bosna nasa drzava"? (posto sam cuo razlicite varijante :D)

eto par pitanja za "djuturume" :D

inace, :thumbup: za doprinos ucesnika temi
Zena je zeljovac kao i ostali iz nadrealista. Ima cak i video na ZeljoTV. Ne znam za koga je navijao pokojni Zijo.
Ras Al Ghul
Posts: 2296
Joined: 25/09/2012 22:14
Location: Sarajevo

#196 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Ras Al Ghul »

bjelave wrote:
supercali wrote:Pa i ovo je tema jer je i prije bilo navijaca stranih klubova ne kao danas al ih je bilo
Sto se tice navijaca domaca 2 kluba sve je otprilike receno nema neke granice gdje je ko i koliko zivjelo
Jer su i sarajevo i zeljo prerasli taj neki lokalni nivo
Sad su na drzavnom nivou na kojem je prije bila cetvorka
A zvjezda je bila na dobro putu da preraste taj nivo i da postane sto su danas bajern real milan i sl


Evo da se vratimo temi. Nisam siguran da je Zvezda u Sarajevu bas imale neke brojne navijace. Ja ih se licno ne mogu sjetiti, osim dvojice-trojice koji su govorili ekavski. Zvezda je bila nacionalna srpska furka. Navijali su za njih Pale, Romanija masovno i i silazili u grad na utakmice. Tad im se pjevalo 'hebo mater, hebo oca ko je siso sa Sokoca'. Mislim da je Partizan imao puno vise navijaca u Sa jer je vecina vojnih lica i pridajuceg im podmlatka navijala za ovaj klub.
Uključujući prijeratnih koliko deset opština Sarajeva, Zvezda je imala ubjedljivo najviše navijača, ali ubjedljivo, jer je uvijek bila najveći klub u Jugoslaviji. Moj babo rahmetli bio je Zvezdaš, sve mu je bila Zvezda, ali je i simpatizao Željezničar, kao i dedo rahmetli! Po pričama amidže Zvezda je jednostavno bila fenomen u bivšoj državi, od Vardara pa do Triglava. Kod nas Srbi iz Istočne Bosne, pa ovdje Romanije, Sokolac, Pale 90 posto samo Crvena zvezda.

Hajduk je bio isto dobro zastupljen u Sarajevu. Zeka Turković kao mali je navijao za Hajduk, na Čvili kao dječak njegova ekipica samo nosila bijele majce kad su igrali fudbal :D Dinamo je bio marginalan klub u Sarajevu, meni najodvratniji od svih klubova bivše države, vjerovatno i najodvratniji u Jugoslaviji.

Partizan je isto imao podršku u Sarajevu i tih deset opština, ali ni blizu kao Zvezda. Jebiga sarajevski Srbi su se odmah uhvatili da je Zvezda srpski klub i to je to. Još prije rata bio je postulat onog četnika Đujića da postoje četiri stuba srpstva, Srpska Pravoslavna Crkva, SANU, novine Politika i Crvena zvezda!

Kad je rahmetli stari vidio koliko je sati, prešaltao se na "plavo-bijele" :D amidža ne može protiv sebe i dalje kaže, ne znam šta mi je ali opet samo Crvena zvezda, i malo Željezničar :D , a rođene su Sarajlije i jedan i drugi!

Najjača podgrupa Delija prije rata van Beograda bila je Delije Sarajevo!
Last edited by Ras Al Ghul on 08/05/2015 01:12, edited 1 time in total.
svi u napad
Posts: 1869
Joined: 14/10/2012 14:40

#197 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by svi u napad »

Dragi Tvrtko, nije to bilo nikakvo prijateljstvo nego su postojale simpatije prema Hordama jer je Borac izlazio na kraj i cesto pobjedjivao Sarajevo. Zeljo ti je bio najveci problem Borca jer nije bio problem samo u porazima nego u bukvalnom rasturanju (iskreno par utakmica je bilo zivo izivljavanje nad nasim "janjcem"). I rodjeni su rasturali janjca (Borca) ali raja nije mrzila rodjene iz nekog postovanja prema BMV i jer je smatrala da Velez ima super ekipu sto se nije mislilo za Zelju (iako je imao dobre igrace). No najveci grijeh je sto je jedne godine Borac ispao iz lige zbog poraza od Zelje (to nije bio pravi razlog ali raja je mislila da Zeljo mora pustiti tekmu Borcu). Pored toga Manijaci su uvijek bili Manijaci pa su svojim izazivanjima samo dosipali so na ranu. Tako je npr. jedan moj rodjak sa Kovaca, inace izrod u rodbini :D navijac Zelje (sta ces radio na zeljeznici) znao doci u BL i otici kod cuvenog cevabdzije Muje Dzuzela (rahmet im obojici) vatrenog borcevca te prilikom porucivanja najboljih cevapa na svijetu i blizoj galaksiji, upozoriti Muju da mora dobiti najbolje cevape ili ce mu dovesti Zelju da mu sredi Borca. Bio sam jednom svjedok kad ga je Mujo zbog podjebavanja istjerao iz cevapcinice bez narucenih cevapa.
U Banjaluci je inace najvise carsijske raje navijalo za Partizan i postojao je i klub navijaca Partizana. Crveno-beli su imali najvise pristalica jer sva okolina BL nastanjena srpskim pucanstvom za njih navijala i stadion je uvijek bio pun ko sipak kad je gostovala Zvezda. Takva je situacija bila i u SA i mogu reci da su Partizanovci iz BL uvijek u Doboju prilikom presjedanja za BG tj. odlaska na vjeciti derbi propustali prvi voz iz SA za BG jer su u njemu bili "Cigani" (Delije kao nadimak je dosao pred rat za ove mladje). I policija (tada milicija) je uvijek bila izmedju voza i navijaca Grobara na peronu da ne bi doslo do sukoba. Jedan dio starijih banjalucana je navijao za Dinamo jer su tamo studirali prije i iza drugog rata (nekad je BL bila okrenuta ZG).
Kako sam imao priliku puno putovati kroz bivsu Yu i gledati mnoge tekme tj. klubove iz bivse drzave u prilog ovoj diskusiji mogu samo dodati da je Hajduk imao najbolje navijace. Prije svega cijela Dalmacija je zivjela za Bile i to je bila patriotska duznost svakog Dalmosa. Pored toga Bili su imali i navijace sirom Yuge. Velez je imao nesto slicno tj. cijela Hercegovina je bila uz njih (ili velika vecina) ali oni nisu imali svoje navijace sirom Yuge (raja ih je simpatisala ali ne i navijala za njih). Izuzev velike 4 koji su imali navijace sirom Yu (najvise zahvaljujuci svojim rezultatima) ostali klubovi su imali lokalne navijace tj. iz svojih sredina.
Dosta od mene za ovaj put. "Djuturum" :mrgreen: mora na spavanje. Zivi, zdravi i veseli mi bili. Naprijed BiH. :thumbup: :bih:
P.S. - kako sam ja pola Sarajlijica a pola banjalucanin te uz to iz ugledne fudbalske/nogometne familije javit cu se kasnije na ovu temu sa nekim zapazanjima.
Zastozato
Posts: 997
Joined: 27/09/2014 23:18

#198 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Zastozato »

Nikako mi nije jasno kako neko moze biti rodjeni Sarajlija a ne navijati za jedan od sarajevskih klubova. Bas me interesuje da li je medju Zagrepcanima i Beogradjanima bilo navijaca Sarajeva ili Zelje. To su ti nasi kompleksi nize vrijednosti.
Ras Al Ghul
Posts: 2296
Joined: 25/09/2012 22:14
Location: Sarajevo

#199 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by Ras Al Ghul »

Zastozato wrote:Nikako mi nije jasno kako neko moze biti rodjeni Sarajlija a ne navijati za jedan od sarajevskih klubova. Bas me interesuje da li je medju Zagrepcanima i Beogradjanima bilo navijaca Sarajeva ili Zelje. To su ti nasi kompleksi nize vrijednosti.
Normalno da nije! Željezničar i Sarajevo bili su realno mali klubovi u poređenju sa Crvenom zvezdom, Hajdukom i Partizanom! Dinamo, ne znam kako su oni dio te četvorke, najljigaviji klub ubjedljivo, valjda što su u to vrijeme bili iz drugog najvećeg grada Jugoslavije. Realno porediti rezultate pomenuta tri kluba sa Dinamom za vrijeme Jugoslavije je presmiješno, ubjedljivo najmanje trofeja su osvojili!
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#200 Re: Kako, je ko, i za koga navijao /a ,u Sarajevu?

Post by supercali »

ibizza wrote:
supercali wrote:Pa stvara on velikane al bez uspjeha dzaba lokal patriotizam
Kao sto rekoh ne znamo zasto ko za koga navija zato ne treba unaprijed osudjivati osim onih koje licno znas koje kao i ja mogi nabrojati pa se prse da navijaju za barsu od gvardiole onaj za celzi otkako je rujo doso onaj za real kako su zizo roni figo i kompanija u realu i sl
Evo kakva korist radu iz beograda kad ima tako odane navijace i vjerovatno najvece lokalpatriote u bivsoj jugi kad nemaju uspjeha i ostaju na istom nivou godinama
Zasto zvezda ima toliko navijaca sirom bivse juge a sada srbije
Zasto zeljo ima vjerovatno najvise navijaca u bih poslije rata ako uzmemo mladje generacije? Zbog uspjeha

Vazno je biti prvi sve ostalo dodje uz to
Ima al u .... :D
to je cinjenica
isto kao sto ce sada sarajevo pokupiti ove generacije sto sada pocinju pratiti fudbal ako ovo sa tanom uspije
jbg publika uvijek ide uz pobjednike ma sta mi mislili
Post Reply