Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Hakiz
Posts: 39929
Joined: 30/07/2015 20:01

#30951 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Bloo wrote: 18/03/2023 21:36
Riddle wrote: 18/03/2023 21:32 Da, rekao bih. Nema apsolutno nikakve potrebe za tim. Treba primijetiti da je ona naravno ostala čitava, a on je iz tolike ljubavi sebe unakazio. Baš džentlmen neki i sigurno bolji čovjek od mene. :mrgreen:

Volio bih da im mogu zapamtiti imena i sjetiti se ovoga te za nekoliko godina vidjeti kako priča završava. :lol:
Pa koji je tvoj prijedlog za bracni par koji ne zeli da ima vise djece?
Ne zele da koriste kondome, hormone i metodu vadenja...
Apstinencija je bogu ugodna.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#30952 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

Bloo wrote: 18/03/2023 21:36
Riddle wrote: 18/03/2023 21:32 Da, rekao bih. Nema apsolutno nikakve potrebe za tim. Treba primijetiti da je ona naravno ostala čitava, a on je iz tolike ljubavi sebe unakazio. Baš džentlmen neki i sigurno bolji čovjek od mene. :mrgreen:

Volio bih da im mogu zapamtiti imena i sjetiti se ovoga te za nekoliko godina vidjeti kako priča završava. :lol:
Pa koji je tvoj prijedlog za bracni par koji ne zeli da ima vise djece?
Ne zele da koriste kondome, hormone i metodu vadenja...
Odlazak psihijatru.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#30953 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Ja cekam neki ozbiljan odgovor i prakticni savjet. :) Ali ocito cu se nacekati...jer...znamo. :D
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#30954 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Riddle »

Bloo wrote: 18/03/2023 21:36
Riddle wrote: 18/03/2023 21:32 Da, rekao bih. Nema apsolutno nikakve potrebe za tim. Treba primijetiti da je ona naravno ostala čitava, a on je iz tolike ljubavi sebe unakazio. Baš džentlmen neki i sigurno bolji čovjek od mene. :mrgreen:

Volio bih da im mogu zapamtiti imena i sjetiti se ovoga te za nekoliko godina vidjeti kako priča završava. :lol:
Pa koji je tvoj prijedlog za bracni par koji ne zeli da ima vise djece?
Ne zele da koriste kondome, hormone i metodu vadenja...
Kako svi normalni ljudi rade. Šta fali izvaditi? Ako je to toliko teško, zašto ja imam samo sestru, a ne još petoricu braće? :mrgreen:

Ali ako već imate te mazohističke porive, onda se oboje podvežite da se ništa ne prepusti slučaju i ujedno ispoštuje jednakost. :lol:

Ja ne mogu da vjerujem šta ti zagovaraš.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#30955 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Riddle wrote: 18/03/2023 21:47 Kako svi normalni ljudi rade. Šta fali izvaditi? Ako je to toliko teško, zašto ja imam samo sestru, a ne još petoricu braće?

Ali ako već imate te mazohističke porive, onda se oboje podvežite da se ništa ne prepusti slučaju i ujedno ispoštuje jednakost.

Ja ne mogu da vjerujem šta ti zagovaraš.
Pa da li je tebi ugodno da izvadis prije svrsavanja ili je pak ugodnije kada ne moras da razmisljas o tome nego da svrsis tamo gdje treba (a ne od plocice)? Da li je tvojoj zeni ugodno tokom seksa i da li razmislja da li ces da izvaditi na vrijeme?
Da li znas da postoji mogucnost trudnoce i prilikom koristenja te metode?
Sta ako ti bude dobro i ne izvadis ga na vrijeme?

Mozda su njih dvoje razgovarali i dosli zajednicki do odluke ko ce sta da podveze, sumnjam da je gospodin natjeran.

Usput, vazektomija je mnogo sigurnija i manje složenija operacija od podvezivanja jajnika.

S obzirom da ona jos uvijek doji to posljednje dijete, nekako sumnjam da je za zahvat od kojeg se oporavljas sedmicama, za razliku od vazektomije gdje oporavak traje danima.
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#30956 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Riddle »

Bloo wrote: 18/03/2023 21:54Pa da li je tebi ugodno da izvadis prije svrsavanja ili je pak ugodnije kada ne moras da razmisljas o tome nego da svrsis tamo gdje treba (a ne od plocice)? Da li je tvojoj zeni ugodno tokom seksa i da li razmislja da li ces da izvaditi na vrijeme?
Da li znas da postoji mogucnost trudnoce i prilikom koristenja te metode?
Sta ako ti bude dobro i ne izvadis ga na vrijeme?

Mozda su njih dvoje razgovarali i dosli zajednicki do odluke ko ce sta da podveze, sumnjam da je gospodin natjeran.

Usput, vazektomija je mnogo sigurnija i manje složenija operacija od podvezivanja jajnika.

S obzirom da ona jos uvijek doji to posljednje dijete, nekako sumnjam da je za zahvat od kojeg se oporavljas sedmicama, za razliku od vazektomije gdje oporavak traje danima.
Ja sam već bio postavio pitanje - šta ako ona poželi još djece kasnije kao što se našalila? On je tu onda beskoristan i ne može više s njom dobiti potomke. Šta ako ga ostavi i uzme mu djecu? Ne može imati više djece ni sa drugom ženom. Kao muškarac, kad stavim ova pitanja na vagu zajedno sa dozom dopamina koju bih osjetio da ga ne vadim, izbor je vrlo lagan. Zapravo i ne postoji.

Ovo sve na stranu, protiv toga sam da se uklanja bilo šta što te ne ugrožava.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#30957 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

Bloo zapravo postavlja pitanje kojom glavom razmisljati, donjom ili gornjom?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#30958 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Riddle wrote: 18/03/2023 22:04 Ovo sve na stranu, protiv toga sam da se uklanja bilo šta što te ne ugrožava.
Pa za mene je ok i podvezivanje jajnika i vazektomija. U ovom specificnom slucaju, s obzirom da imaju malu djecu i jedno dijete jos uvijek doji, ona ne moze da podveze jajnike jer oporavak dugo traje i vece su sanse za komplikacije.

Generalno, ako par koji je u braku i ne zeli da ima vise djece, obje opcije su OK. Ne zele da se zajebavaju sa kondomima (spasimo prirodu!), da se ona truje sa hormonima ili da stalno budu pod stresom vadenja...zasto da ne.

Ti si protiv toga, ja sam za i svako neka odluci za sebe. :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#30959 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Riddle wrote: 18/03/2023 22:04 Ja sam već bio postavio pitanje - šta ako ona poželi još djece kasnije kao što se našalila? On je tu onda beskoristan i ne može više s njom dobiti potomke. Šta ako ga ostavi i uzme mu djecu? Ne može imati više djece ni sa drugom ženom
Znas li da se sperma moze cuvati kao i jajne celije? :) Vjerujem da su ovo dvoje poznatih to i uradili.
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#30960 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Riddle »

Bloo wrote: 18/03/2023 22:18
Riddle wrote: 18/03/2023 22:04 Ja sam već bio postavio pitanje - šta ako ona poželi još djece kasnije kao što se našalila? On je tu onda beskoristan i ne može više s njom dobiti potomke. Šta ako ga ostavi i uzme mu djecu? Ne može imati više djece ni sa drugom ženom
Znas li da se sperma moze cuvati kao i jajne celije? :) Vjerujem da su ovo dvoje poznatih to i uradili.
Znam, kao što znam da mora postojati i saglasnost za upotrebu ili oplodnju tih ćelija. Što u scenariju razvoda može biti problem i opet se vraćamo na moje pitanje - šta ako? Ne vrijedi uklanjati svoje biološke sposobnosti za nekoliko trenutaka užitka. To je prosto glup potez.

Ali i ti duboko kopaš čisto rasprave radi. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#30961 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Riddle wrote: 18/03/2023 22:28 Znam, kao što znam da mora postojati i saglasnost za upotrebu ili oplodnju tih ćelija. Što u scenariju razvoda može biti problem i opet se vraćamo na moje pitanje - šta ako? Ne vrijedi uklanjati svoje biološke sposobnosti za nekoliko trenutaka užitka. To je prosto glup potez.

Ali i ti duboko kopaš čisto rasprave radi.
Pa njegovi spermatozoidi su njegovi...ne dijele se nakon razvoda. Kada su u braku i odluce da imaju jos jedno dijete, njegovi spermici su dostupni. Ako se razvedu, njegovi spermici ostaju njegovi, ne pripada pola njoj nakon razvoda. :lol: Nije kuca.
Ne razumijem tvoju recenicu ocito najbolje...nadam se...

Da li je coitus interruptus užitak?
Neki bi rekli da nije.

Kopam duboko? Pa diskutujemo...ili pak ti navikao da se diskusija zavrsi nakon 3 recenice? To onda nije diskusija, cak ni za niske forumske standarde. "Duboko kopanje" bi bila razmjena studija o ovoj metodi, koliko je efikasna, sta je potrebno raditi da bi bila efikasna i tako dalje i tako dublje...
Sto se mene tice OK. :)
Kraj price.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#30962 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Ko ne zna izvaditi na vrijeme bolje nek se ne sexa :mrgreen:
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#30963 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Riddle »

Bloo wrote: 18/03/2023 22:38
Riddle wrote: 18/03/2023 22:28 Znam, kao što znam da mora postojati i saglasnost za upotrebu ili oplodnju tih ćelija. Što u scenariju razvoda može biti problem i opet se vraćamo na moje pitanje - šta ako? Ne vrijedi uklanjati svoje biološke sposobnosti za nekoliko trenutaka užitka. To je prosto glup potez.

Ali i ti duboko kopaš čisto rasprave radi.
Pa njegovi spermatozoidi su njegovi...ne dijele se nakon razvoda. Kada su u braku i odluce da imaju jos jedno dijete, njegovi spermici su dostupni. Ako se razvedu, njegovi spermici ostaju njegovi, ne pripada pola njoj nakon razvoda. :lol: Nije kuca.
Ne razumijem tvoju recenicu ocito najbolje...nadam se...

Da li je coitus interruptus užitak?
Neki bi rekli da nije.

Kopam duboko? Pa diskutujemo...ili pak ti navikao da se diskusija zavrsi nakon 3 recenice? To onda nije diskusija, cak ni za niske forumske standarde. "Duboko kopanje" bi bila razmjena studija o ovoj metodi, koliko je efikasna, sta je potrebno raditi da bi bila efikasna i tako dalje i tako dublje...
Sto se mene tice OK. :)
Kraj price.
Ja govorim o slučaju da jedna osoba želi da se oplodi ta ćelija, a druga ne. Na ovo me potaknuo jedan video gdje je sud naložio da se sve uništi, pa onda žena plače zbog toga, jer nema više svojih ćelija, a ni novog partnera. Uglavnom nebitno, znam za metodu čuvanja što si pitala.

Ovdje si pomiješala šta je šta. Ja sam mislio na užitak koji si ti prvobitno spomenula što je da se ne vadi, a ne ovo drugo.

Pod kopanje mislim na stvari koji prvobitno nisu ni bile važne za priču.

Uglavnom, da se sumira. Ja smatram da kratkotrajni užitak nikako nije vrijedan odricanja mogućnosti reprodukcije. Ti vjeruješ u nešto drugo. Ugodnu noć ti želim.
rikta123
Posts: 262
Joined: 13/03/2023 08:46

#30964 Re: Danasnji "feminizam"

Post by rikta123 »

Pitanje za djevojke.

Jeste se ikada druzili sa feminizaranim muskarcima i kako se ponasate u komunikaciji s njima?
User avatar
piupiu
Posts: 16351
Joined: 05/01/2008 05:08

#30965 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

Bloo wrote: 18/03/2023 19:31 izmedu ostalog
a woman who is a member of an order of knighthood

Gdje mogu Haplicirati :D

Viteskinje coskavog stola!
Naš je bajrak je ulozak sa crvenom flekom. Na egidama su jajnici!
E, (o)to već može!

Evo, pitala sam Dall.Ea da nam dočara ovu sliku, nije loš :D

Image
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#30967 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Riddle »

Image

Omfg :lol:
snijeg_led
Posts: 6679
Joined: 08/12/2019 21:35

#30968 Re: Danasnji "feminizam"

Post by snijeg_led »

Bloo wrote: 18/03/2023 22:16
Riddle wrote: 18/03/2023 22:04 Ovo sve na stranu, protiv toga sam da se uklanja bilo šta što te ne ugrožava.
Pa za mene je ok i podvezivanje jajnika i vazektomija. U ovom specificnom slucaju, s obzirom da imaju malu djecu i jedno dijete jos uvijek doji, ona ne moze da podveze jajnike jer oporavak dugo traje i vece su sanse za komplikacije.

Generalno, ako par koji je u braku i ne zeli da ima vise djece, obje opcije su OK. Ne zele da se zajebavaju sa kondomima (spasimo prirodu!), da se ona truje sa hormonima ili da stalno budu pod stresom vadenja...zasto da ne.

Ti si protiv toga, ja sam za i svako neka odluci za sebe. :)

Nije ni jedno ni drugo ok. Sta ako nastanu neke druge zdravstvene posljedice od toga?
Ima drugih nacina zastite dosta.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#30969 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Tito_i_Partija »

Riddle wrote: 18/03/2023 22:04
Bloo wrote: 18/03/2023 21:54Pa da li je tebi ugodno da izvadis prije svrsavanja ili je pak ugodnije kada ne moras da razmisljas o tome nego da svrsis tamo gdje treba (a ne od plocice)? Da li je tvojoj zeni ugodno tokom seksa i da li razmislja da li ces da izvaditi na vrijeme?
Da li znas da postoji mogucnost trudnoce i prilikom koristenja te metode?
Sta ako ti bude dobro i ne izvadis ga na vrijeme?

Mozda su njih dvoje razgovarali i dosli zajednicki do odluke ko ce sta da podveze, sumnjam da je gospodin natjeran.

Usput, vazektomija je mnogo sigurnija i manje složenija operacija od podvezivanja jajnika.

S obzirom da ona jos uvijek doji to posljednje dijete, nekako sumnjam da je za zahvat od kojeg se oporavljas sedmicama, za razliku od vazektomije gdje oporavak traje danima.
Ja sam već bio postavio pitanje - šta ako ona poželi još djece kasnije kao što se našalila? On je tu onda beskoristan i ne može više s njom dobiti potomke.
Vazektomija je sasvim reversibilna. Nema potrebe za maštanjem o jadnoj muškoj žrtvi.
snijeg_led
Posts: 6679
Joined: 08/12/2019 21:35

#30970 Re: Danasnji "feminizam"

Post by snijeg_led »

Ma svoj ti poso, moj ne bi to radio 🙂
Neriya
Posts: 181
Joined: 21/03/2023 15:24

#30971 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Neriya »

Tito_i_Partija wrote: 22/03/2023 01:37
Riddle wrote: 18/03/2023 22:04

Ja sam već bio postavio pitanje - šta ako ona poželi još djece kasnije kao što se našalila? On je tu onda beskoristan i ne može više s njom dobiti potomke.
Vazektomija je sasvim reversibilna. Nema potrebe za maštanjem o jadnoj muškoj žrtvi.
kastracija
možda
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#30972 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Riddle »

Tito_i_Partija wrote: 22/03/2023 01:37Vazektomija je sasvim reversibilna. Nema potrebe za maštanjem o jadnoj muškoj žrtvi.
Radije bih da se nikad ne moram uvjeriti, nema zajebancije oko toga.

Uostalom, više smisla ima da to uradi žena. Pošto ima prirodnu odgovornost začeća i nošenja djeteta i toliko više prava od muškarca u donošenju određenih odluka po tom pitanju, logično mi je da se sama za sebe pobrine ukoliko ne želi tu odgovornost.

Uvijek se isto ponavlja. Imamo problem, neka muškarac pomogne ili riješi. :mrgreen:
User avatar
n+1
Posts: 6918
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#30973 Re: Danasnji "feminizam"

Post by n+1 »

Tito_i_Partija wrote: 22/03/2023 01:37
Riddle wrote: 18/03/2023 22:04

Ja sam već bio postavio pitanje - šta ako ona poželi još djece kasnije kao što se našalila? On je tu onda beskoristan i ne može više s njom dobiti potomke.
Vazektomija je sasvim reversibilna. Nema potrebe za maštanjem o jadnoj muškoj žrtvi.
Neobično je vidjeti da i ti širiš dezinformacije i poluistine.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10997
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#30974 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Tito_i_Partija »

n+1 wrote: 22/03/2023 02:59
Tito_i_Partija wrote: 22/03/2023 01:37

Vazektomija je sasvim reversibilna. Nema potrebe za maštanjem o jadnoj muškoj žrtvi.
Neobično je vidjeti da i ti širiš dezinformacije i poluistine.
Oko čega, reversibilnosti vazektomije? Ovo je činjenica stara k'o i sama vazektomija. Sasvim rutinska procedura sa minimalnom invazijom.

https://stanfordhealthcare.org/medical- ... ersal.html

Ne razumijem čemu se razbacuješ nepotrebnom terminologijom poput "dezinformacije" i "poluistine" za nešto što je normalno, priznato, i opšteprihvaćeno u medicinskom svijetu.
User avatar
n+1
Posts: 6918
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#30975 Re: Danasnji "feminizam"

Post by n+1 »

Tito_i_Partija wrote: 22/03/2023 03:46
n+1 wrote: 22/03/2023 02:59

Neobično je vidjeti da i ti širiš dezinformacije i poluistine.
Oko čega, reversibilnosti vazektomije? Ovo je činjenica stara k'o i sama vazektomija. Sasvim rutinska procedura sa minimalnom invazijom.

https://stanfordhealthcare.org/medical- ... ersal.html

Ne razumijem čemu se razbacuješ nepotrebnom terminologijom poput "dezinformacije" i "poluistine" za nešto što je normalno, priznato, i opšteprihvaćeno u medicinskom svijetu.
Samo ću citirati raniji post s ove iste teme, jer se ista laž javlja u pravilnim razmacima.
n+1 wrote: 29/06/2022 10:04 Nakon 3 godine, vazektomija je reverzbilina samo u 50% slučajeva, uz progresivno smanjenje vjerovatnoće sa svakom narednom godinom. Ako govorimo o reverzbilnosti unutar jedne godine dana, četvrtina muškaraca ostaje trajno neplodna, a kako vjerovatnoća od 25% nije mala, to negira hipotezu o posve reverzibilnom procesu, te definitivno isključuje istu kao privremeno sredstvo kontracepcije. Sve relevantne zdravstvene institucije, uključujući WHO, vazektomiju tretiraju isključivo kao permanentno sredstvo kontracepcije.

Mizandrija na temi je opet out of the roof.
Samo provjerite bazične činjenice prije nego zajašete ideološkog konjića.
Post Reply