Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#24001 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Humljanin »

Hakiz wrote: 11/05/2022 20:56 Sada se možemo posvetiti ozbiljnim temama:

https://www.klix.ba/lifestyle/vezeiseks ... /220509086
Candice, koja je napustila visoko obrazovanje radi karijere na stranici za odrasle OnlyFans kaže: "Privlačno je ako netko brzo shvati stvari, kao i emocionalna inteligencija i brza duhovitost."
Ispade lakše zbariti Kate Middleton nego ovu
Hakiz
Posts: 40405
Joined: 30/07/2015 20:01

#24002 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Humljanin wrote: 11/05/2022 21:42
Hakiz wrote: 11/05/2022 20:56 Sada se možemo posvetiti ozbiljnim temama:

https://www.klix.ba/lifestyle/vezeiseks ... /220509086

Ispade lakše zbariti Kate Middleton nego ovu
Ma dobro to, nego visoko inteligentna žena odabere karijeru na OnlyFans.

Umjesto da tako inteligentna gradi karijeru na MIT i sličnim mjestima, ona napusti školovanje zbog karijere na OnlyFans.

Možda je naprosto činjenica da što je žena inteligentnija, više shsvata da je bolje imati velike sise nego veliki IQ?
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#24003 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Humljanin »

Hakiz wrote: 11/05/2022 21:59
Humljanin wrote: 11/05/2022 21:42

Ispade lakše zbariti Kate Middleton nego ovu
Ma dobro to, nego visoko inteligentna žena odabere karijeru na OnlyFans.

Umjesto da tako inteligentna gradi karijeru na MIT i sličnim mjestima, ona napusti školovanje zbog karijere na OnlyFans.

Možda je naprosto činjenica da što je žena inteligentnija, više shsvata da je bolje imati velike sise nego veliki IQ?
A ima ih tako koji rasture na testu inteligencije ali su ustvari glupi ko kurac. To skoro ništa ne znači.
Da se pohvalim, da i meni skoro svaki test pokaže iznadprosječnu inteligenciju (nisam radio mensu) pa sam glup ko kurac u stvarnom životu.
To je bezze, uočavanje nekih pravilnosti i uzoraka. Da se čak naučiti te testove vježbanjem.

Za mene je mjerodavnija pamet, da neko zna upraviti svoj život dugoročno u dobrom pravcu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#24004 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

To je ono sto sam ja pisala Hakizu ranije da postoji mogucnost da joj komisija odobri i da je logy da saceka odluku.
Hakiz
Posts: 40405
Joined: 30/07/2015 20:01

#24005 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Humljanin wrote: 11/05/2022 22:07
Hakiz wrote: 11/05/2022 21:59

Ma dobro to, nego visoko inteligentna žena odabere karijeru na OnlyFans.

Umjesto da tako inteligentna gradi karijeru na MIT i sličnim mjestima, ona napusti školovanje zbog karijere na OnlyFans.

Možda je naprosto činjenica da što je žena inteligentnija, više shsvata da je bolje imati velike sise nego veliki IQ?
A ima ih tako koji rasture na testu inteligencije ali su ustvari glupi ko kurac. To skoro ništa ne znači.
Da se pohvalim, da i meni skoro svaki test pokaže iznadprosječnu inteligenciju (nisam radio mensu) pa sam glup ko kurac u stvarnom životu.
To je bezze, uočavanje nekih pravilnosti i uzoraka. Da se čak naučiti te testove vježbanjem.

Za mene je mjerodavnija pamet, da neko zna upraviti svoj život dugoročno u dobrom pravcu.
Ako je pamet količina znanja, a inteligencija sposobnost upotrebe tog znanja, jedno bez drugog nemaju koristi.

Inteligencija je, u stvari, korisnija, jer ono šta ne znaš možeš saznati (literatura itd) ali, ako puno znaš a nisi sposoban da to uspješno upotrijebiš, džaba ti znanje.
snijeg_led
Posts: 6732
Joined: 08/12/2019 21:35

#24006 Re: Danasnji "feminizam"

Post by snijeg_led »

Testovi inteligencije nisu neki pokazatelji koliko je neko stvarno pametan. Vise su sabloni i razbibriga, nesto sto moze da te zainteresujes ako zelis da se zabavis.
Hakiz
Posts: 40405
Joined: 30/07/2015 20:01

#24007 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 11/05/2022 22:18
To je ono sto sam ja pisala Hakizu ranije da postoji mogucnost da joj komisija odobri i da je logy da saceka odluku.
Sljedeći korak je naći doktore koji neće imati prigovor savjesti i izvršiti potrebne zahvate. Koliko će to čekati?

I ako je budu redom odbijali na taj način, sve i da prijavi doktore koji ne žele da izvrše zahvate, koliko će se čekati na rješavanje prijava?

Malo ljudi se upušta u borbu sa institucijama jer je dugotrajna i svako postavlja prepreke. A ljudima brzo dosadi ista tema svaki dan, tako da i podrška javnosti kratko traje.

Tako da može postati simbol, mučenica, svetica, ali svoj konkretan problem ne riješiti.

A šta ako skonta da ne može više čekati materijalizovanje, izvršenje, pozitivne odluke, krene u Sloveniju, a oni joj kažu, kada nisi odmah prihvatila našu ponudu, nemoj sada ni dolaziti? Ne bi to rekli vjerovatno, ali ko zna?

Sa srećom joj u svakom slučaju.
no_sikiriki
Posts: 17163
Joined: 11/12/2012 13:21

#24008 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

vjeshalica wrote: 11/05/2022 22:18
To je ono sto sam ja pisala Hakizu ranije da postoji mogucnost da joj komisija odobri i da je logy da saceka odluku.
Znam...nadam se da će imati više "sreće" sa samom procedurom i što prije završiti s tim.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#24009 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Humljanin »

Hakiz wrote: 11/05/2022 22:19
Humljanin wrote: 11/05/2022 22:07

A ima ih tako koji rasture na testu inteligencije ali su ustvari glupi ko kurac. To skoro ništa ne znači.
Da se pohvalim, da i meni skoro svaki test pokaže iznadprosječnu inteligenciju (nisam radio mensu) pa sam glup ko kurac u stvarnom životu.
To je bezze, uočavanje nekih pravilnosti i uzoraka. Da se čak naučiti te testove vježbanjem.

Za mene je mjerodavnija pamet, da neko zna upraviti svoj život dugoročno u dobrom pravcu.
Ako je pamet količina znanja, a inteligencija sposobnost upotrebe tog znanja, jedno bez drugog nemaju koristi.

Inteligencija je, u stvari, korisnija, jer ono šta ne znaš možeš saznati (literatura itd) ali, ako puno znaš a nisi sposoban da to uspješno upotrijebiš, džaba ti znanje.
Tako nekako. Ja na iq gledam kao na harver, a pamet kao softver.
Vrijednije je biti pametan, pa makar i skromnih benčmarka :lol: jer će te zdrava glava daleko odvest i vrlo vjerojatno ce ti biti lijep život.
Džaba visoka inteligencija kad ako to ne prati pamet, ode sve onda u kurac krasni.
Jako puno sam znao i znam visoko inteligentnih ljudi koji nisu nigdje prispjeli niti su iskriistili tu svoju inteligenciju za nešto dolično.
A sve više sam siguran da je i ta inteligencija koja se mjeri vrlo fluidna. Na stranu što je šablonizirana i što od velikog spektra potencijala mozga mjeri samo usko specijalizirane parametre koji se daju navježbati, nego mislim da nije uvijek ista. Primjetio sam na sebi, a mislim da je i kod drugih slučaj da ta mjerljiva inteligencija ovisi i o obrazovanju, trenutnom zdravstvenom stanju, životnim zadovoljstvom, psihičkim tegobama, brigama itd... Kada si opterećen i nasekiran, nema šanse da ćeš lstvariti visok rezultat za razliku od toga kad si odmoran, u mentalnoj kondiciji, zadovoljan, radostan...itd
Tako da, iako taj IQ nešto govori, mislim da je njegova upotrebna vrijednost samo kurcenje.
Najvise se pamet vidi kroz djela i uspjehe.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#24010 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Nierika »

Humljanin wrote: 11/05/2022 23:43 Najvise se pamet vidi kroz djela i uspjehe.
Ne znam šta se smatra djelima na forumu. :D
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#24011 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

Hakiz wrote: 11/05/2022 21:59
Umjesto da tako inteligentna gradi karijeru na MIT i sličnim mjestima, ona napusti školovanje zbog karijere na OnlyFans.
Pametna žena. Zna šta se prodaje. American dream ima veću težinu u Americi nego raditi na MIT-u.
Možda je naprosto činjenica da što je žena inteligentnija, više shsvata da je bolje imati velike sise nego veliki IQ?
Mišljenja su podijeljena. Neki kažu da je bolje imati veliku zadnjicu. :D
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#24012 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

Humljanin wrote: 11/05/2022 23:43 Tako da, iako taj IQ nešto govori, mislim da je njegova upotrebna vrijednost samo kurcenje.
Najvise se pamet vidi kroz djela i uspjehe.
Za čitav post, da ne kopiram sve :thumbup:

Jedna od najboljih defnicija inteligencije koju sam davno čula je sposobnost prilagodjavanja novim okolnostima/situacijama. Malo je darvinistička, ono, survival of the fittest, ali sigurno ima težinu.
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#24013 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

murga225883 wrote: 11/05/2022 12:12
[img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 29.jpg[img]

O ovome govorim
https://www.google.com/search?q=ww2+wom ... AHoECAEQAA

I odtada su im postala bolja prava.

Nekako mi ne prija itini da je samo jedan spol bio privilegovan u srednjem vijeku i ranije a znajuci da je zivotna dob slabo prelazila 40 godina
Nema tebi šta 'prijati istini', sve je to već napisano, samo nije u top 10 resultata pretraživanja na Googleu. Čitaš britansku istoriju. Stoga se nadam se da si čitao Charlesa Dickensa i Emila Zolu (ako bi da predješ Kanal), osim što nalaziš postere na Internetu? Samo će ti dvije knjige ove dvojice otvoriti oči o radu žena i djece tokom industrijske revolucije. Viktorijanska Engleska je Mordor za siromašne, radničku klasu, itd... tu žene ne sjede kući da ne bi muškarcima oduzimale posao, nego zajedno s djecom silaze u rudnike. Jesi li makar gledao "Olivera Twista" i "Germinal", ako nisi čitao knjige? Nisi nikad čuo da su žene na selu kod nas radjale u polju i vraćale se odmah na posao? Šta misliš da su svi bili feudalci/begovi/zemljoposjednici ili buržoazija, čije su žene sjedile kući, vezle i čitale? :D

Evo dva tekstićs o bosanskom roblju, interesantni su...

https://www.academia.edu/35404669/ROBOV ... AL_BOSNIA_

https://knjizevnost.fandom.com/bs/wiki/ ... u%C5%A1tvu
snijeg_led
Posts: 6732
Joined: 08/12/2019 21:35

#24014 Re: Danasnji "feminizam"

Post by snijeg_led »

piupiu wrote: 12/05/2022 03:33
murga225883 wrote: 11/05/2022 12:12
[img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 29.jpg[img]

O ovome govorim
https://www.google.com/search?q=ww2+wom ... AHoECAEQAA

I odtada su im postala bolja prava.

Nekako mi ne prija itini da je samo jedan spol bio privilegovan u srednjem vijeku i ranije a znajuci da je zivotna dob slabo prelazila 40 godina
Nema tebi šta 'prijati istini', sve je to već napisano, samo nije u top 10 resultata pretraživanja na Googleu. Čitaš britansku istoriju. Stoga se nadam se da si čitao Charlesa Dickensa i Emila Zolu (ako bi da predješ Kanal), osim što nalaziš postere na Internetu? Samo će ti dvije knjige ove dvojice otvoriti oči o radu žena i djece tokom industrijske revolucije. Viktorijanska Engleska je Mordor za siromašne, radničku klasu, itd... tu žene ne sjede kući da ne bi muškarcima oduzimale posao, nego zajedno s djecom silaze u rudnike. Jesi li makar gledao "Olivera Twista" i "Germinal", ako nisi čitao knjige? Nisi nikad čuo da su žene na selu kod nas radjale u polju i vraćale se odmah na posao? Šta misliš da su svi bili feudalci/begovi/zemljoposjednici ili buržoazija, čije su žene sjedile kući, vezle i čitale? :D

Evo dva tekstićs o bosanskom roblju, interesantni su...

https://www.academia.edu/35404669/ROBOV ... AL_BOSNIA_

https://knjizevnost.fandom.com/bs/wiki/ ... u%C5%A1tvu
Prava si enciklopedija, cime se inace bavis ?
KraljicaIzJajca
Posts: 3993
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#24015 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

snijeg_led wrote: 12/05/2022 03:41
piupiu wrote: 12/05/2022 03:33

Nema tebi šta 'prijati istini', sve je to već napisano, samo nije u top 10 resultata pretraživanja na Googleu. Čitaš britansku istoriju. Stoga se nadam se da si čitao Charlesa Dickensa i Emila Zolu (ako bi da predješ Kanal), osim što nalaziš postere na Internetu? Samo će ti dvije knjige ove dvojice otvoriti oči o radu žena i djece tokom industrijske revolucije. Viktorijanska Engleska je Mordor za siromašne, radničku klasu, itd... tu žene ne sjede kući da ne bi muškarcima oduzimale posao, nego zajedno s djecom silaze u rudnike. Jesi li makar gledao "Olivera Twista" i "Germinal", ako nisi čitao knjige? Nisi nikad čuo da su žene na selu kod nas radjale u polju i vraćale se odmah na posao? Šta misliš da su svi bili feudalci/begovi/zemljoposjednici ili buržoazija, čije su žene sjedile kući, vezle i čitale? :D

Evo dva tekstićs o bosanskom roblju, interesantni su...

https://www.academia.edu/35404669/ROBOV ... AL_BOSNIA_

https://knjizevnost.fandom.com/bs/wiki/ ... u%C5%A1tvu
Prava si enciklopedija, cime se inace bavis ?
Charles D. IEmil Zola su klasićna djela, čitala su se u srednjoj školi.

@piupiu je izuzetno pametna osoba i hodajuća enciklopedija. :-D
User avatar
murga225883
Posts: 1059
Joined: 26/09/2020 11:28

#24016 Re: Danasnji "feminizam"

Post by murga225883 »

piupiu wrote: 12/05/2022 03:33
murga225883 wrote: 11/05/2022 12:12
[img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 29.jpg[img]

O ovome govorim
https://www.google.com/search?q=ww2+wom ... AHoECAEQAA

I odtada su im postala bolja prava.

Nekako mi ne prija itini da je samo jedan spol bio privilegovan u srednjem vijeku i ranije a znajuci da je zivotna dob slabo prelazila 40 godina
Nema tebi šta 'prijati istini', sve je to već napisano, samo nije u top 10 resultata pretraživanja na Googleu. Čitaš britansku istoriju. Stoga se nadam se da si čitao Charlesa Dickensa i Emila Zolu (ako bi da predješ Kanal), osim što nalaziš postere na Internetu? Samo će ti dvije knjige ove dvojice otvoriti oči o radu žena i djece tokom industrijske revolucije. Viktorijanska Engleska je Mordor za siromašne, radničku klasu, itd... tu žene ne sjede kući da ne bi muškarcima oduzimale posao, nego zajedno s djecom silaze u rudnike. Jesi li makar gledao "Olivera Twista" i "Germinal", ako nisi čitao knjige? Nisi nikad čuo da su žene na selu kod nas radjale u polju i vraćale se odmah na posao? Šta misliš da su svi bili feudalci/begovi/zemljoposjednici ili buržoazija, čije su žene sjedile kući, vezle i čitale? :D

Evo dva tekstićs o bosanskom roblju, interesantni su...

https://www.academia.edu/35404669/ROBOV ... AL_BOSNIA_

https://knjizevnost.fandom.com/bs/wiki/ ... u%C5%A1tvu
Nisam citao Dikensa
Dobro pročitat cu te linkove, cuo sam da su se poradjale na polju, i 40 dana po običaju morale ležati nakon poroda, brigu je preuzimala svekrva.
Hocu da kazem da nije bilo biti tad dovoljno samo muskarac ,odmah status kao kod kralja kako se zeli predstaviti .
KraljicaIzJajca
Posts: 3993
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#24017 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Ali.., školovana gospoda medicinari nisu nikad uradili isti, to im je daljnji izgovor da ne žele uraditi isti. :-)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45471
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#24018 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Chmoljo »

piupiu wrote: 12/05/2022 03:33
murga225883 wrote: 11/05/2022 12:12
[img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... 29.jpg[img]

O ovome govorim
https://www.google.com/search?q=ww2+wom ... AHoECAEQAA

I odtada su im postala bolja prava.

Nekako mi ne prija itini da je samo jedan spol bio privilegovan u srednjem vijeku i ranije a znajuci da je zivotna dob slabo prelazila 40 godina
Nema tebi šta 'prijati istini', sve je to već napisano, samo nije u top 10 resultata pretraživanja na Googleu. Čitaš britansku istoriju. Stoga se nadam se da si čitao Charlesa Dickensa i Emila Zolu (ako bi da predješ Kanal), osim što nalaziš postere na Internetu? Samo će ti dvije knjige ove dvojice otvoriti oči o radu žena i djece tokom industrijske revolucije. Viktorijanska Engleska je Mordor za siromašne, radničku klasu, itd... tu žene ne sjede kući da ne bi muškarcima oduzimale posao, nego zajedno s djecom silaze u rudnike. Jesi li makar gledao "Olivera Twista" i "Germinal", ako nisi čitao knjige? Nisi nikad čuo da su žene na selu kod nas radjale u polju i vraćale se odmah na posao? Šta misliš da su svi bili feudalci/begovi/zemljoposjednici ili buržoazija, čije su žene sjedile kući, vezle i čitale? :D

Evo dva tekstićs o bosanskom roblju, interesantni su...

https://www.academia.edu/35404669/ROBOV ... AL_BOSNIA_

https://knjizevnost.fandom.com/bs/wiki/ ... u%C5%A1tvu
meni je nekoliko slika ostalo u glavi od Germinala: njihovi rudarski domovi, bijes žena što onog hudnika nisu dohvatile nego je lupio glavom i umro, pa su mu od huje otkinule penis i nabile ga na štap, konj u rudniku, prosut mozak suparnika i obijeljeli Etien. i naravno, zadnja scena kad se oprašta.

al ovo sa ovom ženskom ruljom mi je posebno interesantno bilo, kako su simbolično uzele njegovog na prutić - ono godinama si nas zlostavljao iskorištavajući našu bijedu, kad te nismo ubile, bar ovako da obilježimo tvoj nestanak.
Hakiz
Posts: 40405
Joined: 30/07/2015 20:01

#24019 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Nego, okončanje trudnoće.

Kako sada stvari stoje, i kao što sam pisao, žena, iako je dobila pozitivno mišljenje, ne može naći doktora u Hrvatskoj koji će obaviti zahvat, svi se vade ili na prigovor savjesti ili na to da ne znaju jer to u Hrvatskoj nikada nije rađeno. I kako njena advokatica reče, Slovenija ostaje opcija.

To je bilo odmah za očekivati, onog trenutka kada je njen slučaj iz konkretnog problema prešao u borbu sa Hrvatskom, izgubila je. Zbog toga što više medicina tu nije igrala ulogu, nego je prešlo u dokazivanje nje nad Hrvatskom i Hrvatske nad njom. Država će teško popustiti pojedincu, a ima veće resurse od pojedinca za vođenje sukoba. Čak i ako institucije, kao u njenom slučaju, kažu da pojedinac ima pravo, uvijek se nađe način da, ovdje kroz prigovor savjesti, ne možeš naći osobu koja će to pravo dobijeno od institucije tom pojedincu praktično omogućiti, izvršiti odluku.

Well,I told you so.

Dakle, ono za šta se borila neće ostvariti. Da u Hrvatskoj izvrši prekid trudnoće. A da je odmah otišla u Sloveniju, već bi riješila problem.

Kako trenutno izgleda jedino šta će uspjeti je to da zahvat u Sloveniji plati Hrvatska umjesto ona iz svog džepa.

Ako sada ode u Sloveniju i pusti da Hrvatska plati, ispade da je sve ovo i bilo zbog novca :shock:
KraljicaIzJajca
Posts: 3993
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#24020 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 12/05/2022 13:23 Nego, okončanje trudnoće.

Kako sada stvari stoje, i kao što sam pisao, žena, iako je dobila pozitivno mišljenje, ne može naći doktora u Hrvatskoj koji će obaviti zahvat, svi se vade ili na prigovor savjesti ili na to da ne znaju jer to u Hrvatskoj nikada nije rađeno. I kako njena advokatica reče, Slovenija ostaje opcija.

To je bilo odmah za očekivati, onog trenutka kada je njen slučaj iz konkretnog problema prešao u borbu sa Hrvatskom, izgubila je. Zbog toga što više medicina tu nije igrala ulogu, nego je prešlo u dokazivanje nje nad Hrvatskom i Hrvatske nad njom. Država će teško popustiti pojedincu, a ima veće resurse od pojedinca za vođenje sukoba. Čak i ako institucije, kao u njenom slučaju, kažu da pojedinac ima pravo, uvijek se nađe način da, ovdje kroz prigovor savjesti, ne možeš naći osobu koja će to pravo dobijeno od institucije tom pojedincu praktično omogućiti, izvršiti odluku.

Well,I told you so.

Dakle, ono za šta se borila neće ostvariti. Da u Hrvatskoj izvrši prekid trudnoće. A da je odmah otišla u Sloveniju, već bi riješila problem.

Kako trenutno izgleda jedino šta će uspjeti je to da zahvat u Sloveniji plati Hrvatska umjesto ona iz svog džepa.

Ako sada ode u Sloveniju i pusti da Hrvatska plati, ispade da je sve ovo i bilo zbog novca :shock:
Previše si nepravedno nadrkan na ženu!

Doktori medicine u konkretnoj specijalnosti vrlo dobro poznaju ovakve vrste abortusa.
Hakiz
Posts: 40405
Joined: 30/07/2015 20:01

#24021 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 12/05/2022 13:55
Hakiz wrote: 12/05/2022 13:23 Nego, okončanje trudnoće.

Kako sada stvari stoje, i kao što sam pisao, žena, iako je dobila pozitivno mišljenje, ne može naći doktora u Hrvatskoj koji će obaviti zahvat, svi se vade ili na prigovor savjesti ili na to da ne znaju jer to u Hrvatskoj nikada nije rađeno. I kako njena advokatica reče, Slovenija ostaje opcija.

To je bilo odmah za očekivati, onog trenutka kada je njen slučaj iz konkretnog problema prešao u borbu sa Hrvatskom, izgubila je. Zbog toga što više medicina tu nije igrala ulogu, nego je prešlo u dokazivanje nje nad Hrvatskom i Hrvatske nad njom. Država će teško popustiti pojedincu, a ima veće resurse od pojedinca za vođenje sukoba. Čak i ako institucije, kao u njenom slučaju, kažu da pojedinac ima pravo, uvijek se nađe način da, ovdje kroz prigovor savjesti, ne možeš naći osobu koja će to pravo dobijeno od institucije tom pojedincu praktično omogućiti, izvršiti odluku.

Well,I told you so.

Dakle, ono za šta se borila neće ostvariti. Da u Hrvatskoj izvrši prekid trudnoće. A da je odmah otišla u Sloveniju, već bi riješila problem.

Kako trenutno izgleda jedino šta će uspjeti je to da zahvat u Sloveniji plati Hrvatska umjesto ona iz svog džepa.

Ako sada ode u Sloveniju i pusti da Hrvatska plati, ispade da je sve ovo i bilo zbog novca :shock:
Previše si nepravedno nadrkan na ženu!

Doktori medicine u konkretnoj specijalnosti vrlo dobro poznaju ovakve vrste abortusa.
Pratiš li ti vijesti?

Ja ne znam poznaju li doktori ili ne, znam da mediji prenose (konketno vijesti danas na AlJazeeri) da doktori neće da urade zahvat jedni zbog prigovora savjesti, drugi zbog toga što kažu da ne znaju.

Možeš se ti ljutiti na mene što sam bio u pravu, ali dogodilo se upravo ono šta sam govorio da će se dogoditi, kako se na vijestima može čuti, teško da će u Hrvatskoj dobiti uslugu i time je moja priča da joj je bilo bolje odmah ići u Sloveniju i to završiti ispala tačna.

Doduše, ovako će joj drugi platiti, to je uspjela od sve borbe dobiti.

Ja na nju nisam nadrkan, želim joj da uspješno riješi problem, ali ta igra naduravanja sa Hrvatskom, umjesto da što prije rješava problem koji ima, bila joj je nepotrebna, da ne napišem nešto drugo.
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#24022 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

Chmoljo wrote: 12/05/2022 12:39 meni je nekoliko slika ostalo u glavi od Germinala: njihovi rudarski domovi, bijes žena što onog hudnika nisu dohvatile nego je lupio glavom i umro, pa su mu od huje otkinule penis i nabile ga na štap, konj u rudniku, prosut mozak suparnika i obijeljeli Etien. i naravno, zadnja scena kad se oprašta.

al ovo sa ovom ženskom ruljom mi je posebno interesantno bilo, kako su simbolično uzele njegovog na prutić - ono godinama si nas zlostavljao iskorištavajući našu bijedu, kad te nismo ubile, bar ovako da obilježimo tvoj nestanak.
To je jedna tako francuska scena... na više nivoa :lol:
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#24023 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#24024 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 12/05/2022 13:23

Kako trenutno izgleda jedino šta će uspjeti je to da zahvat u Sloveniji plati Hrvatska umjesto ona iz svog džepa.

Ako sada ode u Sloveniju i pusti da Hrvatska plati, ispade da je sve ovo i bilo zbog novca :shock:
Zbog cega bi placala nesto u SLO kad je drzava duzna da to obezbijedi kad je vec i regulisala zakonom i omogucila?Neka bolnica ne mora imati odgovarajuceg ljekara ili materijalno tehnicke uslove, ali onda neka to plate na drugom mjestu.Previse histerises.
KraljicaIzJajca
Posts: 3993
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#24025 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 12/05/2022 14:05
KraljicaIzJajca wrote: 12/05/2022 13:55

Previše si nepravedno nadrkan na ženu!

Doktori medicine u konkretnoj specijalnosti vrlo dobro poznaju ovakve vrste abortusa.
Pratiš li ti vijesti?

Ja ne znam poznaju li doktori ili ne, znam da mediji prenose (konketno vijesti danas na AlJazeeri) da doktori neće da urade zahvat jedni zbog prigovora savjesti, drugi zbog toga što kažu da ne znaju.

Možeš se ti ljutiti na mene što sam bio u pravu, ali dogodilo se upravo ono šta sam govorio da će se dogoditi, kako se na vijestima može čuti, teško da će u Hrvatskoj dobiti uslugu i time je moja priča da joj je bilo bolje odmah ići u Sloveniju i to završiti ispala tačna.

Doduše, ovako će joj drugi platiti, to je uspjela od sve borbe dobiti.

Ja na nju nisam nadrkan, želim joj da uspješno riješi problem, ali ta igra naduravanja sa Hrvatskom, umjesto da što prije rješava problem koji ima, bila joj je nepotrebna, da ne napišem nešto drugo.
I treba da joj plate ako nisu istrenirarani, a jednako tako, cda se plati trening doktorima ako nisu sposobni uraditi ovakav zahvat. Pisala sam, u Jugi je prakticiran.

Hrvatski HDZ i Popadija se naduravaju, a ne cijela Hrvatska!

Ne brini, njoj je rečeno kako če riješiti problem.
Post Reply