Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

John Cleese
Posts: 36665
Joined: 25/05/2010 18:30

#29226 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

Bloo wrote: 01/08/2022 23:27
John Cleese wrote: 01/08/2022 23:24 jasno je da mislim da su radne navike i odgoj usko povezani.
I da, i to bi spadalo u kulturu.
Mi i Japanci, dva udaljena naroda povezana radnim navikama. :D
:lol:
broj dva
Posts: 4484
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#29227 Re: Danasnji "feminizam"

Post by broj dva »

John Cleese wrote: 01/08/2022 23:38
broj dva wrote: 01/08/2022 23:21

Ismijavanje MORA biti dopušteno bez.obzira je li se radi o bogu isusu alahu muhamedu pride pokretu pederima politici ratovima...jedina racionalna granica slobode.govora je poziv na nasilje i možda namjerna laž.Ko se uvrjedi nek se uvrjedi, budi uvrjeđen boli me neka stvar to su samo tvoje emocije, neće ti ništa biti.
Ocito je da ne MORA, jer nije. I sta cemo sad? :D
Ja znam šta ću a ti po ćeifu :D
John Cleese
Posts: 36665
Joined: 25/05/2010 18:30

#29228 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

n+1 wrote: 01/08/2022 23:11
John Cleese wrote: 01/08/2022 22:50

Stvarno? :D
Ako je tako - OK boomer :D :lol:
Nisam rekao da to stanje uma možeš definirati po vlastitom nahođenju. :D
Naravno da nisi :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#29229 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

broj dva wrote: 01/08/2022 23:21
John Cleese wrote: 01/08/2022 22:40

Generacijska podjela koju smo spominjali se odnosi na grupe ljudi rodjenih u vremenskim intervalima odredjenim pretpostavkom o slicnim kulturnim iskustvima - intervali su dugi i naravno da postoje i izvjesne razlike u kulturnim iskustvima osoba rodjenih pocetkom i onih rodjenih krajem nekog intervala, kao i znacajne slicnosti izmedju, na primjer, potonjih i rodjenih pocetkom narednog intervala.
No sve to u datom kontekstu zapravo i nije bitno, jer radne navike izravno ovise o odgoju, a ne o pripadnosti nekoj generaciji.

Glede fotografije... Ne bih to bas nazvao govorom mrznje, ali nesumnjivo jeste ruzno i uvredljivo ismijavanje i ne bi trebalo biti dopustivo.
Ismijavanje MORA biti dopušteno bez.obzira je li se radi o bogu isusu alahu muhamedu pride pokretu pederima politici ratovima...jedina racionalna granica slobode.govora je poziv na nasilje i možda namjerna laž.Ko se uvrjedi nek se uvrjedi, budi uvrjeđen boli me neka stvar to su samo tvoje emocije, neće ti ništa biti.
Moze li se lista dopuniti sa djecom sa posebnim potrebama i zenama silovanim u Srebrenici?
broj dva
Posts: 4484
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#29230 Re: Danasnji "feminizam"

Post by broj dva »

Bloo wrote: 01/08/2022 23:47
broj dva wrote: 01/08/2022 23:21

Ismijavanje MORA biti dopušteno bez.obzira je li se radi o bogu isusu alahu muhamedu pride pokretu pederima politici ratovima...jedina racionalna granica slobode.govora je poziv na nasilje i možda namjerna laž.Ko se uvrjedi nek se uvrjedi, budi uvrjeđen boli me neka stvar to su samo tvoje emocije, neće ti ništa biti.
Moze li se lista dopuniti sa djecom sa posebnim potrebama i zenama silovanim u Srebrenici?
Pogledaj srbijansku štampu,.mensčini da može. Nije poenta u tome je li to prevazilazi granice ukusa i kulture nego je pitanje slobode izražavanja. Danas pričamo viceve o aušvicu, o kolonizaciji, o robovlasništvu, o drugom svjetskom, o indijancima i...sve su to veće i bolnije traume od naše ali nisu svete krave.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#29231 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

broj dva wrote: 01/08/2022 23:52
Bloo wrote: 01/08/2022 23:47
Moze li se lista dopuniti sa djecom sa posebnim potrebama i zenama silovanim u Srebrenici?
Pogledaj srbijansku štampu,.mensčini da može. Nije poenta u tome je li to prevazilazi granice ukusa i kulture nego je pitanje slobode izražavanja. Danas pričamo viceve o aušvicu, o kolonizaciji, o robovlasništvu, o drugom svjetskom, o indijancima i...sve su to veće i bolnije traume od naše ali nisu svete krave.
Ali nisu nase traume.
Znas li ijedan vic i Srebrenici i genocidu?

Ako uzmemo u obzir onda da treba sve dopustiti, nema zgrazanja nad srbijanskom stampom. Sve dok nije bas govor mrznje ili poziv na nasilje vec sloboda misljenja.
John Cleese
Posts: 36665
Joined: 25/05/2010 18:30

#29232 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

Bloo wrote: 01/08/2022 23:29
John Cleese wrote: 01/08/2022 23:24 Govor mrznje je (ili bi barem trebao biti) krivicno djelo, a primjer koji si ti naveo bih radije nazvao prekrsajem - razlika je velika.
Koja vrsta prekšaja?
Nematerijalna steta - nanosenje psihicke boli.
broj dva
Posts: 4484
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#29233 Re: Danasnji "feminizam"

Post by broj dva »

Bloo wrote: 01/08/2022 23:55
broj dva wrote: 01/08/2022 23:52

Pogledaj srbijansku štampu,.mensčini da može. Nije poenta u tome je li to prevazilazi granice ukusa i kulture nego je pitanje slobode izražavanja. Danas pričamo viceve o aušvicu, o kolonizaciji, o robovlasništvu, o drugom svjetskom, o indijancima i...sve su to veće i bolnije traume od naše ali nisu svete krave.
Ali nisu nase traume.
Znas li ijedan vic i Srebrenici i genocidu?

Ako uzmemo u obzir onda da treba sve dopustiti, nema zgrazanja nad srbijanskom stampom. Sve dok nije bas govor mrznje ili poziv na nasilje vec sloboda misljenja.
Ja ne znam niti jedan o Srebrenici, niti bi ponovio da čujem.Ali to sam samo ja, a ja nisam mjerilo ničega osim onoga što meni leži/ne leži. A znam viceve o ww2, o indijancima, o aušvicu, o gladi i suši,.o kolonizaciji, o KKK i nekim drugim mračnijim poglavljima istorije. Zgražam se nad komplet srbijom ne samo štampom ali to sam opet samo ja. Moje zgražanje nije dovoljno dobar razlog za uskraćivanje slobode govora. Da jeste svjet bi bio puno drugačiji, sa puno.manje članova porodice Karashian.
John Cleese
Posts: 36665
Joined: 25/05/2010 18:30

#29234 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

n+1 wrote: 01/08/2022 23:33 Kad se samo sjetim diskursa oko Je suis Charlie i kako je tada lijevo-liberalna struja zagovarala pravo na slobodu govora kao čistu tekovinu Zapadne civilizacije, pa makar taj govor bio ismijavanje, karikiranje, ili puko vrijeđanje tuđih svetinja.

How tables have turned. Danas ti isti pojedinci zauzimaju potpuno suprotan vrijednosni i filozofski stav kada je riječ o kritikovanju ili karikiranju njihovih svetinja.

:D
Zanimljivo - i ja sam se toga ovim povodom sjetio :D

Ne sjecam se vise sta sam tada pisao (a jesam nesto, sigurno) - sjecam se da sam bio bas ozlojedjen onim masakrom.
Inace, namjerno vrijedjanje ljudskih osjecanja, pogotovo neselektivno, mi nije omiljeni oblik ljudskog ponasanja.
I dalje mislim da prijetnja ubistvom nije prihvatljiv odgovor na bilo kakvu uvredu, a izvrseno masovno ubistvo da i ne spominjem.
Rekao bih ipak da je ta storija odvec slozena i bitno razlicita da bi uspjelo poredjenje s ovim o cemu ovdje pisemo.

Sta si ti svojevremeno mislio o tome, ako se sjecas? :D
User avatar
n+1
Posts: 6922
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#29235 Re: Danasnji "feminizam"

Post by n+1 »

John Cleese wrote: 02/08/2022 00:16
n+1 wrote: 01/08/2022 23:33 Kad se samo sjetim diskursa oko Je suis Charlie i kako je tada lijevo-liberalna struja zagovarala pravo na slobodu govora kao čistu tekovinu Zapadne civilizacije, pa makar taj govor bio ismijavanje, karikiranje, ili puko vrijeđanje tuđih svetinja.

How tables have turned. Danas ti isti pojedinci zauzimaju potpuno suprotan vrijednosni i filozofski stav kada je riječ o kritikovanju ili karikiranju njihovih svetinja.

:D
Zanimljivo - i ja sam se toga ovim povodom sjetio :D

Ne sjecam se vise sta sam tada pisao (a jesam nesto, sigurno) - sjecam se da sam bio bas ozlojedjen onim masakrom.
Inace, namjerno vrijedjanje ljudskih osjecanja, pogotovo neselektivno, mi nije omiljeni oblik ljudskog ponasanja.
I dalje mislim da prijetnja ubistvom nije prihvatljiv odgovor na bilo kakvu uvredu, a izvrseno masovno ubistvo da i ne spominjem.
Rekao bih ipak da je ta storija odvec slozena i bitno razlicita da bi uspjelo poredjenje s ovim o cemu ovdje pisemo.

Sta si ti svojevremeno mislio o tome, ako se sjecas? :D
Naravno da prijetnja nasiljem nije prihvatljiva, to nikada nije ni bilo predmet dvojbe.

Govorim o tome da se vodila debata da li vrijeđanje tuđih svetinja potpada pod slobodu govora. Ako predstaviš poslanika Muhameda kao teroristu, je li to sloboda govora?

Manje-više sva lijevo-liberalna intelektualna krema tih godina zauzimala je kategoričan stav da govor, čak i onda kada je vrijeđanje, mora biti zaštićen od reprekusija bilo koje vrste. Naravno, ubistvo autora je ekstremni oblik reprekusije. Debata se, zapravo, vodila o pitanjima progona i (auto)cenzure. Treba li se autor autocenzurirati ako će povrijediti osjećanja drugih? Treba li ga cenzurirati urednik ili država? Treba li ga država smatrati odgovornim ako stigmatizira određene grupe?

Slučaj Charlie je diskurs doveo do usijanja, zbog čega ga i uzimam za primjer, ali sam dijalog o ovim pitanjima trajao je barem desetak godina duže. Pa tih godina je kao pjesmica po internetu kružila ona maksima da živjeti u slobodnom društvu znači živjeti u društvu gdje će ti, prije ili kasnije, neko povrijediti osjećanja. Pluralitet mišljenja i tisuću cvjetova demokratije, ne?

I taj i takav stav, koji su branili Hitchens i ekipa, sviđao se nekome ili ne, bio je savršeno poravnat sa tradicijom liberalizma, od njenih samih početaka, od Miltona preko Voltaira, pa sve do one olinjale fraze koja se pripisuje Chomskom: "If you believe in freedom of speech, you believe in freedom of speech for views you don't like." Ljudima koji su zastupali suprotno se spremno odgovaralo: suck it up, snowflake! :D

Fast forward u present tense. Muhamed kao terorista i svastika u LGBT bojama. Ja se izvinjavam, u čemu je tačno razlika? Zašto je ovo prvo sloboda govora, a drugo govor mržnje? Ako kažemo da je ekipa u Charliju svojim karikaturama, zapravo, kritikovala islamizam, dakle politički islam kao izazov sekularizmu, zašto onda ne možemo reći da LGBT svastika kritikuje totalitarne tendencije unutar politika identiteta, poput cancel kulture?

Razlika je, ustvari, u tome što ovaj put gledamo ideološko mlaćenje na smrt. Braneći slobodu govora, Hitchens je branio kompletnu filozofsku tradiciju na kojoj je ponikla Zapadna civilizacija, pa i po cijenu da bude optužen kako katalizira huntingtonovski sukob civilizacija. Ovi što im je sloboda govora kad je Muhamed terorista, ali im je govor mržnje LGBT svastika, ne brane ništa, osim vlastite hipokrizije, u bespoštednoj borbi za moć.

Što se mene tiče, smatrao sam tada, a smatram i sada, da je neumjesan govor neotuđivo pravo svakog čovjeka. I da je, suprotno onome što pišeš na prethodnoj stranici, kada kažeš da isti ne bi smio biti dopustiv, zapravo, presudno bitno da bude dopustiv.

Onog trenutka kada ljude počnemo sankcionisati zato što su "neodgojeni", već smo se probudili u Orvelovom svijetu.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#29236 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

broj dva wrote: 02/08/2022 00:07
Bloo wrote: 01/08/2022 23:55

Ali nisu nase traume.
Znas li ijedan vic i Srebrenici i genocidu?

Ako uzmemo u obzir onda da treba sve dopustiti, nema zgrazanja nad srbijanskom stampom. Sve dok nije bas govor mrznje ili poziv na nasilje vec sloboda misljenja.
Ja ne znam niti jedan o Srebrenici, niti bi ponovio da čujem.Ali to sam samo ja, a ja nisam mjerilo ničega osim onoga što meni leži/ne leži. A znam viceve o ww2, o indijancima, o aušvicu, o gladi i suši,.o kolonizaciji, o KKK i nekim drugim mračnijim poglavljima istorije. Zgražam se nad komplet srbijom ne samo štampom ali to sam opet samo ja. Moje zgražanje nije dovoljno dobar razlog za uskraćivanje slobode govora. Da jeste svjet bi bio puno drugačiji, sa puno.manje članova porodice Karashian.
:thumbup:
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#29237 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 01/08/2022 18:57 Ista ta Lufthansa bi trebala moći prevesti te ljude koje slave. A s obzirom na njihove svakogodišnje štrajkove i otkazivanja letova zbog štajkova, više će uslikati aviona sa zastavama i sjedištima u duginim bojama nego što će prevesti ljudi koje te zastave reprezentuju.

Korporacije i njihova društvena svijest :roll:

Lufthansi bi bilo bolje da se pobrine za svoje radnike, od toga bi i LGBT zajednica imala koristi. Šta im koristi zastava na avionu koji ne leti, a treba im let, jer piloti štrajkuju :lol:
Gej turisticke destinacije :evil:
John Cleese
Posts: 36665
Joined: 25/05/2010 18:30

#29238 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

n+1 wrote:
Show
n+1 wrote: 02/08/2022 02:28 Naravno da prijetnja nasiljem nije prihvatljiva, to nikada nije ni bilo predmet dvojbe.

Govorim o tome da se vodila debata da li vrijeđanje tuđih svetinja potpada pod slobodu govora. Ako predstaviš poslanika Muhameda kao teroristu, je li to sloboda govora?

Manje-više sva lijevo-liberalna intelektualna krema tih godina zauzimala je kategoričan stav da govor, čak i onda kada je vrijeđanje, mora biti zaštićen od reprekusija bilo koje vrste. Naravno, ubistvo autora je ekstremni oblik reprekusije. Debata se, zapravo, vodila o pitanjima progona i (auto)cenzure. Treba li se autor autocenzurirati ako će povrijediti osjećanja drugih? Treba li ga cenzurirati urednik ili država? Treba li ga država smatrati odgovornim ako stigmatizira određene grupe?

Slučaj Charlie je diskurs doveo do usijanja, zbog čega ga i uzimam za primjer, ali sam dijalog o ovim pitanjima trajao je barem desetak godina duže. Pa tih godina je kao pjesmica po internetu kružila ona maksima da živjeti u slobodnom društvu znači živjeti u društvu gdje će ti, prije ili kasnije, neko povrijediti osjećanja. Pluralitet mišljenja i tisuću cvjetova demokratije, ne?

I taj i takav stav, koji su branili Hitchens i ekipa, sviđao se nekome ili ne, bio je savršeno poravnat sa tradicijom liberalizma, od njenih samih početaka, od Miltona preko Voltaira, pa sve do one olinjale fraze koja se pripisuje Chomskom: "If you believe in freedom of speech, you believe in freedom of speech for views you don't like." Ljudima koji su zastupali suprotno se spremno odgovaralo: suck it up, snowflake! :D

Fast forward u present tense. Muhamed kao terorista i svastika u LGBT bojama. Ja se izvinjavam, u čemu je tačno razlika? Zašto je ovo prvo sloboda govora, a drugo govor mržnje? Ako kažemo da je ekipa u Charliju svojim karikaturama, zapravo, kritikovala islamizam, dakle politički islam kao izazov sekularizmu, zašto onda ne možemo reći da LGBT svastika kritikuje totalitarne tendencije unutar politika identiteta, poput cancel kulture?

Razlika je, ustvari, u tome što ovaj put gledamo ideološko mlaćenje na smrt. Braneći slobodu govora, Hitchens je branio kompletnu filozofsku tradiciju na kojoj je ponikla Zapadna civilizacija, pa i po cijenu da bude optužen kako katalizira huntingtonovski sukob civilizacija. Ovi što im je sloboda govora kad je Muhamed terorista, ali im je govor mržnje LGBT svastika, ne brane ništa, osim vlastite hipokrizije, u bespoštednoj borbi za moć.

Što se mene tiče, smatrao sam tada, a smatram i sada, da je neumjesan govor neotuđivo pravo svakog čovjeka. I da je, suprotno onome što pišeš na prethodnoj stranici, kada kažeš da isti ne bi smio biti dopustiv, zapravo, presudno bitno da bude dopustiv.

Onog trenutka kada ljude počnemo sankcionisati zato što su "neodgojeni", već smo se probudili u Orvelovom svijetu.
Osjetljiva je to problematika i ovisi o previse cinilaca da bi je mogli tako jednostavno trajno rijesiti.

Ideal bi bila nekakva fina ravnoteza prava i odgovornosti - vjerujem da se, priblizujuci se krajnostima, od tog ideala udaljavamo. (A krajnost je i carte blanche, u istoj mjeri kao i striktno nametanje rigidnih pravila.)
Hakiz
Posts: 39944
Joined: 30/07/2015 20:01

#29239 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 02/08/2022 17:59
Hakiz wrote: 01/08/2022 18:57 Ista ta Lufthansa bi trebala moći prevesti te ljude koje slave. A s obzirom na njihove svakogodišnje štrajkove i otkazivanja letova zbog štajkova, više će uslikati aviona sa zastavama i sjedištima u duginim bojama nego što će prevesti ljudi koje te zastave reprezentuju.

Korporacije i njihova društvena svijest :roll:

Lufthansi bi bilo bolje da se pobrine za svoje radnike, od toga bi i LGBT zajednica imala koristi. Šta im koristi zastava na avionu koji ne leti, a treba im let, jer piloti štrajkuju :lol:
Gej turisticke destinacije :evil:
Džaba destinacije kad ne lete, štrajkuju. Svake godine.
Hakiz
Posts: 39944
Joined: 30/07/2015 20:01

#29240 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

dale cooper wrote: 01/08/2022 23:26 I ako znamo kakve su monstruzne zločine činili fašistički
režimi,
Ovo me je uvijek čudilo. Iako su nacisti činili mnogo gore zločine od fašista, termin "fašizam" se udomaćio kao opis krajnjeg političkog zla.

Usput, nema fašističkih režima. Ima fašistički režim. Fašisti su bili samo u Italiji (pogledati pojam i njegov korijen).

Svi ostali koje kolikvijalno zovemo fašisti (Franko, Salazar itd), nisu fašisti. Oni su diktatori svoje provenijencije, ne italijanski.

I fašisti, oni pravi, italijanski, nisu bili ni blizu nacistima. Ni blizu. Nisu imali rasnu teoriju kao podlogu svoje ideologije, tako da nisu pravili zločine temeljene na rasnoj dominaciji.

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Fa%C5%A1izam

Ne slažem se sa Umbertom o tome da je upravo fašizam univerzalan, nije ograničen samo na Italiju, dok nacizam nije univerzalan, ograničen je samo na Njemačku. Mislim da je i fašizam ograničen samo na Italiju. Da se drugim diktatorima dodijele njihove ideologije, neka se ne kite tuđim :lol:
Hakiz
Posts: 39944
Joined: 30/07/2015 20:01

#29242 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Nemoj ih ti branit', Lajze ti Mineli :shock:

A liči malo na Ellen, pardon, Eliot Page.
Last edited by Hakiz on 02/08/2022 20:34, edited 1 time in total.
User avatar
n+1
Posts: 6922
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#29243 Re: Danasnji "feminizam"

Post by n+1 »

User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29244 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

suspect_zero wrote: 31/07/2022 17:49
konoplja wrote: 31/07/2022 17:41 Ma ajde... Ima kupiti!

Naplati li se moderacija il' je to volonterski kucni rad?
Dobila je rokovnik, privjesak, upaljač i hemijsku prošle godine...zakinuli su je za kalendar :sad:
Kalendar je ostavljen za poslovne partnere. Tipa Symphony.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29245 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

John Cleese wrote: 02/08/2022 18:45 Osjetljiva je to problematika i ovisi o previse cinilaca da bi je mogli tako jednostavno trajno rijesiti.

Ideal bi bila nekakva fina ravnoteza prava i odgovornosti - vjerujem da se, priblizujuci se krajnostima, od tog ideala udaljavamo. (A krajnost je i carte blanche, u istoj mjeri kao i striktno nametanje rigidnih pravila.)
Ništa od toga.

Čiji je lobi jači u zapadnom svijetu to će diktirati šta je govor mržnje, a šta sloboda govora. Opet je gotovo sve do novca, moći i uticaja. Svako hoće dio kolača.
Hakiz
Posts: 39944
Joined: 30/07/2015 20:01

#29246 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

MarlboroGold wrote: 02/08/2022 22:05
John Cleese wrote: 02/08/2022 18:45 Osjetljiva je to problematika i ovisi o previse cinilaca da bi je mogli tako jednostavno trajno rijesiti.

Ideal bi bila nekakva fina ravnoteza prava i odgovornosti - vjerujem da se, priblizujuci se krajnostima, od tog ideala udaljavamo. (A krajnost je i carte blanche, u istoj mjeri kao i striktno nametanje rigidnih pravila.)
Ništa od toga.

Čiji je lobi jači u zapadnom svijetu to će diktirati šta je govor mržnje, a šta sloboda govora. Opet je gotovo sve do novca, moći i uticaja. Svako hoće dio kolača.
To bi bilo to.
User avatar
n+1
Posts: 6922
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#29247 Re: Danasnji "feminizam"

Post by n+1 »

MarlboroGold wrote: 02/08/2022 21:58
suspect_zero wrote: 31/07/2022 17:49

Dobila je rokovnik, privjesak, upaljač i hemijsku prošle godine...zakinuli su je za kalendar :sad:
Kalendar je ostavljen za poslovne partnere. Tipa Symphony.
:lol:
Hakiz
Posts: 39944
Joined: 30/07/2015 20:01

#29248 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Ko još nije postao vegetarijanac, kuku njemu. Za sve je kriva ljevica kada je sa klasne borbe prešla na ladyboy green teme:


https://m.youtube.com/watch?v=UuZCLAYqSEE
Nierika
Posts: 4118
Joined: 17/03/2020 00:41

#29249 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Nierika »

Ne ide uz anemiju. :|
John Cleese
Posts: 36665
Joined: 25/05/2010 18:30

#29250 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

MarlboroGold wrote: 02/08/2022 22:05
John Cleese wrote: 02/08/2022 18:45 Osjetljiva je to problematika i ovisi o previse cinilaca da bi je mogli tako jednostavno trajno rijesiti.

Ideal bi bila nekakva fina ravnoteza prava i odgovornosti - vjerujem da se, priblizujuci se krajnostima, od tog ideala udaljavamo. (A krajnost je i carte blanche, u istoj mjeri kao i striktno nametanje rigidnih pravila.)
Ništa od toga.

Čiji je lobi jači u zapadnom svijetu to će diktirati šta je govor mržnje, a šta sloboda govora. Opet je gotovo sve do novca, moći i uticaja. Svako hoće dio kolača.
Ideali su prakticno neostvarivi? Pa toliko valjda znamo :D
Post Reply