Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#29301 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

Koji je fazon feministica i dlakavih pazuha?
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#29302 Re: Danasnji "feminizam"

Post by suspect_zero »

Snake Eyes wrote: 05/08/2022 18:44 Koji je fazon feministica i dlakavih pazuha?
Logika :D ....vraćanje u prirodno stanje, žene se depiliraju radi vas muškaraca, da je vama oku ugodno, glatko i mirisno.....inače mi bi pustile da druge žene pocrkaju od našeg danfanja :oops: :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29303 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote: 05/08/2022 18:14
MarlboroGold wrote: 04/08/2022 09:51 Ono što je apsurdno u svemu tome je takva kazna, a koja je smiješna. Nisam pravnik, ali jebeš takav zakon sa takvim kaznama.

Ali eto municije radikalnim feministicama da pokušaju nekako opravdati ovaj čin u smislu garant je zlostavljao na ovaj ili onaj način, pa je "huda" žena u očaju izvršila ovako nešto.
Da, jebes takav zakon.

Evo cekamo da se radikalne feministice oglase.

...
..
.
Pa nisam mislio samo na forum :mrgreen:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#29304 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

suspect_zero wrote: 05/08/2022 19:12
Snake Eyes wrote: 05/08/2022 18:44 Koji je fazon feministica i dlakavih pazuha?
Logika :D ....vraćanje u prirodno stanje, žene se depiliraju radi vas muškaraca, da je vama oku ugodno, glatko i mirisno.....inače mi bi pustile da druge žene pocrkaju od našeg danfanja :oops: :mrgreen:
Nema drugog objašnjenja, nažalost to je još jedan dokaz o kakvom retardiranom pokretu se radi.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29305 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Image
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#29306 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#29307 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: 05/08/2022 19:19 Pa nisam mislio samo na forum
Pa evo cekamo da se bilo ko oglasi osim forumasa i komentatora ispod same vijesti. :D
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#29308 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

konoplja wrote: 03/08/2022 22:00 Jesi ti radikalni ljevicar?
Jesam ja, je l' to neka prozivka? Kakve veze imaju radikalni ljevičari (koji bi abolirali kapitalizam i uveli političku anarhiju) sa ovim asortimanom histerika i nadobudnih identitaraca iz tvog ljutitog posta? Radikalni ljevičari su eko-aktivisti, ovi ozbiljni. I neka su. Ili ćemo se sami obračunati sa svojim egoizmom ili će nas priroda stresti s grbače jednom zasvagda, kako manje više i zaslužujemo.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#29309 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ¤ jelena ¤ »

Snake Eyes wrote: 05/08/2022 19:27
suspect_zero wrote: 05/08/2022 19:12

Logika :D ....vraćanje u prirodno stanje, žene se depiliraju radi vas muškaraca, da je vama oku ugodno, glatko i mirisno.....inače mi bi pustile da druge žene pocrkaju od našeg danfanja :oops: :mrgreen:
Nema drugog objašnjenja, nažalost to je još jedan dokaz o kakvom retardiranom pokretu se radi.
Mene je uvijek zanimalo zašto se muškarci ne briju ispod pazuha (ne svi, naravno, nego samo oni praaavi).

Jednom sam pitala jednog...blago rečeno zapuštenog...zašto uzgaja te stalaktite ispod pazuha, kako mu nije neprijatno i tako to... i kaže on: ma, to mi je od dezodoransa, ne smrdi to.
Dobro, rekoh, zašto ih ne obriješ (ili barem ošiša), ružno izgleda...kaže on: šta me briga kako izgleda, nisam ja peder pa da brijem to.

A ne bih ga ni pitala da nije mahnuo poznaniku u daljini, meni hudoj ispred nosa...i ne samo meni.

Elem, traumatično iskustvo i za nos i za oči i za uši onoga ko mu je bio primoran prisustvovati.

Takvu glupost i taj prizor nemoguće je zaboraviti.

I, uopšte nije iskljućeno da ću se nekad, u daljoj budućnosti, identifikovati s tim likom i pustiti potpazušno busenje da neometano raste...po principu:

žrtva nasilja postaje nasilnik u velikom procentu slučajeva. :cry:
Last edited by ¤ jelena ¤ on 06/08/2022 17:14, edited 1 time in total.
User avatar
n+1
Posts: 6897
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#29310 Re: Danasnji "feminizam"

Post by n+1 »

Ko bi rekao da se i feministkinje bave body shamingom. :D
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#29311 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

¤ jelena ¤ wrote: 06/08/2022 17:02
Snake Eyes wrote: 05/08/2022 19:27

Nema drugog objašnjenja, nažalost to je još jedan dokaz o kakvom retardiranom pokretu se radi.
Mene je uvijek zanimalo zašto se muškarci ne briju ispod pazuha (ne svi, naravno, nego samo oni praaavi).

Jednom sam pitala jednog...blago rečeno zapuštenog...zašto uzgaja te stalaktite ispod pazuha, kako mu nije neprijatno i tako to... i kaže on: ma, to mi je od dezodoransa, ne smrdi to.
Dobro, rekoh, zašto ih ne obriješ (ili barem ošiša), ružno izgleda...kaže on: šta me briga kako izgleda, nisam ja peder pa da brijem to.

A ne bih ga ni pitala da nije mahnuo poznaniku u daljini, meni hudoj ispred nosa...i ne samo meni.

Elem, traumatično iskustvo i za nos i za oči i za uši onoga ko mu je bio primoran prisustvovati.

Takvu glupost i taj prizor nemoguće je zaboraviti.
Ne mogu a da se potpuno ne slozim sa svim sto si napisala, ne postoji razlog zasto bi zene brijale pazuhe a muskarci ne, ili obrnuto, to je čin osnovne higijene obavezan za svakoga pa je time cudjenje i veće sto postoji taj odredjeni sloj zena, feministica, koji hoda dlakavih pazuha.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#29312 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Hajmo, postroj se!

Ko se sve od forumaša sa ove teme brije u tom podruČju :D ?
Hakiz
Posts: 39902
Joined: 30/07/2015 20:01

#29313 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Bloo wrote: 06/08/2022 18:04 Hajmo, postroj se!

Ko se sve od forumaša sa ove teme brije u tom podruČju :D ?
Razumem druže komandiru!

:oops: Itd.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#29314 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

User avatar
n+1
Posts: 6897
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#29315 Re: Danasnji "feminizam"

Post by n+1 »



Image
User avatar
konoplja
Posts: 2411
Joined: 12/09/2018 19:31

#29316 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

piupiu wrote: 06/08/2022 16:25
konoplja wrote: 03/08/2022 22:00 Jesi ti radikalni ljevicar?
Jesam ja, je l' to neka prozivka? Kakve veze imaju radikalni ljevičari (koji bi abolirali kapitalizam i uveli političku anarhiju) sa ovim asortimanom histerika i nadobudnih identitaraca iz tvog ljutitog posta? Radikalni ljevičari su eko-aktivisti, ovi ozbiljni. I neka su. Ili ćemo se sami obračunati sa svojim egoizmom ili će nas priroda stresti s grbače jednom zasvagda, kako manje više i zaslužujemo.
Ma ja, naravno da su to radikalni ljevicari... U tvom uskom krugu i vasem vernakularu.
Kao sto radikalni desnicari samo zele mir, red, i slobodu za svakoga da misli i da se izrazava kako zeli. :D
John Cleese
Posts: 36661
Joined: 25/05/2010 18:30

#29317 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

konoplja wrote: 07/08/2022 16:55
piupiu wrote: 06/08/2022 16:25

Jesam ja, je l' to neka prozivka? Kakve veze imaju radikalni ljevičari (koji bi abolirali kapitalizam i uveli političku anarhiju) sa ovim asortimanom histerika i nadobudnih identitaraca iz tvog ljutitog posta? Radikalni ljevičari su eko-aktivisti, ovi ozbiljni. I neka su. Ili ćemo se sami obračunati sa svojim egoizmom ili će nas priroda stresti s grbače jednom zasvagda, kako manje više i zaslužujemo.
Ma ja, naravno da su to radikalni ljevicari... U tvom uskom krugu i vasem vernakularu.
Kao sto radikalni desnicari samo zele mir, red, i slobodu za svakoga da misli i da se izrazava kako zeli. :D
Radikalni ljevicari, izmedju ostalih, jesu i ti koje drug Kanarinac spominje - u ne tako uskom krugu onih koji znaju sta sve ta sintagma inace znaci :D

I zasto bi (i kako) uopce neko ko u forumskim komentarima blagonaklono gleda na politiku identiteta bio "radikalni ljevicar" kad radikalna ljevica politiku identiteta percipira i kao huskanje identiteta na identitete koje rezultira ignoriranjem ogromnih i rastucih socioekonomskih problema velikih grupa i pogoduje samo vladajucoj klasi? :|
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#29318 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ¤ jelena ¤ »

Snake Eyes wrote: 06/08/2022 17:19
¤ jelena ¤ wrote: 06/08/2022 17:02

Mene je uvijek zanimalo zašto se muškarci ne briju ispod pazuha (ne svi, naravno, nego samo oni praaavi).

Jednom sam pitala jednog...blago rečeno zapuštenog...zašto uzgaja te stalaktite ispod pazuha, kako mu nije neprijatno i tako to... i kaže on: ma, to mi je od dezodoransa, ne smrdi to.
Dobro, rekoh, zašto ih ne obriješ (ili barem ošiša), ružno izgleda...kaže on: šta me briga kako izgleda, nisam ja peder pa da brijem to.

A ne bih ga ni pitala da nije mahnuo poznaniku u daljini, meni hudoj ispred nosa...i ne samo meni.

Elem, traumatično iskustvo i za nos i za oči i za uši onoga ko mu je bio primoran prisustvovati.

Takvu glupost i taj prizor nemoguće je zaboraviti.
Ne mogu a da se potpuno ne slozim sa svim sto si napisala, ne postoji razlog zasto bi zene brijale pazuhe a muskarci ne, ili obrnuto, to je čin osnovne higijene obavezan za svakoga pa je time cudjenje i veće sto postoji taj odredjeni sloj zena, feministica, koji hoda dlakavih pazuha.
OK, jasno je meni da se ti ne možeš ne složiti s napisanim, ali ja sam sigurna da bi se mogao naći neko ko se ne slaže i ko može formulisati sasvim jasno i logično razloge zbog kojih ne brije pomenuto područje jer objektivni razlozi za to postoje.

Problem nastaje samo onda kada se oni muškarci koji se ispod pazuha ne briju - i kojima ne pada im na pamet da to urade - bune kada vide čupave pazuhe kod žena. I još se nešto čude i snebivaju pa čak su spremni i da uvrijede...

DakleM, ko se ne brije ispod pazuha, nema pravo kritikovati nekoga ko to isto ne radi.

Msm...može taj neko komentarisati i misliti šta god hoće.... sloboda govora i tako to, jel...ali bilo bi korisno da barem uoči sopstveno licemjerje pa će se vremenom, ako ništa drugo, osloboditi i tog nekakvog silnog čuđenja i te silne potrebe da se drugačije higijenske navike vrijeđaju iz pozicije umišljene, a neosnovane, superiornosti.

Dlake ispod pazuha imaju svoju funkciju...brijanje dlaka ispod pazuha takođe ostavlja nekakav neprijatan trag, najčešće u obliku fleke na odjeći i to povelike, bogme, kod ljudi koji se mnogo znoje (što jesu najčešće muškarci, ali ima i žena) ili bubuljica raznoraznih...što isto tako ružno izgleda i neprijatno je kada se upali pa svrbi, a zna i da se usmrdi nakon par sati, potpuno isto kao i onaj busen ili dio busena....

Prema tome, uopšte nema razloga za čuđenje jer koju god opciju da izabereš... bilo brijanje ili nebrijanje....znojenje, smrad ili nekakva neprijatnost ti ne ginu. Ljudi samo biraju onu opciju koja im je, lično, podnošljivija dok nijedna, objektivno, nije ništa bolja ni "higijenskija" od druge kad se čovjek redovno kupa.
Hakiz
Posts: 39902
Joined: 30/07/2015 20:01

#29319 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Dlake treba imati samo na dva mjesta, naročito žene: Kosa i obrve. I ako trepavice gledamo kao dlake, onda na tri. Ali, neko baš lijepo izgleda i bez kose.

Više nigdje.

Eh, sad... :mrgreen:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#29320 Re: Danasnji "feminizam"

Post by -Chesterfield- »

¤ jelena ¤ wrote: 08/08/2022 02:26
Snake Eyes wrote: 06/08/2022 17:19

Ne mogu a da se potpuno ne slozim sa svim sto si napisala, ne postoji razlog zasto bi zene brijale pazuhe a muskarci ne, ili obrnuto, to je čin osnovne higijene obavezan za svakoga pa je time cudjenje i veće sto postoji taj odredjeni sloj zena, feministica, koji hoda dlakavih pazuha.
OK, jasno je meni da se ti ne možeš ne složiti s napisanim, ali ja sam sigurna da bi se mogao naći neko ko se ne slaže i ko može formulisati sasvim jasno i logično razloge zbog kojih ne brije pomenuto područje jer objektivni razlozi za to postoje.

Problem nastaje samo onda kada se oni muškarci koji se ispod pazuha ne briju - i kojima ne pada im na pamet da to urade - bune kada vide čupave pazuhe kod žena. I još se nešto čude i snebivaju pa čak su spremni i da uvrijede...

DakleM, ko se ne brije ispod pazuha, nema pravo kritikovati nekoga ko to isto ne radi.

Msm...može taj neko komentarisati i misliti šta god hoće.... sloboda govora i tako to, jel...ali bilo bi korisno da barem uoči sopstveno licemjerje pa će se vremenom, ako ništa drugo, osloboditi i tog nekakvog silnog čuđenja i te silne potrebe da se drugačije higijenske navike vrijeđaju iz pozicije umišljene, a neosnovane, superiornosti.

Dlake ispod pazuha imaju svoju funkciju...brijanje dlaka ispod pazuha takođe ostavlja nekakav neprijatan trag, najčešće u obliku fleke na odjeći i to povelike, bogme, kod ljudi koji se mnogo znoje (što jesu najčešće muškarci, ali ima i žena) ili bubuljica raznoraznih...što isto tako ružno izgleda i neprijatno je kada se upali pa svrbi, a zna i da se usmrdi nakon par sati, potpuno isto kao i onaj busen ili dio busena....

Prema tome, uopšte nema razloga za čuđenje jer koju god opciju da izabereš... bilo brijanje ili nebrijanje....znojenje, smrad ili nekakva neprijatnost ti ne ginu. Ljudi samo biraju onu opciju koja im je, lično, podnošljivija dok nijedna, objektivno, nije ništa bolja ni "higijenskija" od druge kad se čovjek redovno kupa.
Ja se u potpunosti slažem s tobom. I mislim da bi i šupak svi trebali prati. Da se to nekako ozakoni...
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#29321 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

¤ jelena ¤ wrote: 08/08/2022 02:26
Snake Eyes wrote: 06/08/2022 17:19

Ne mogu a da se potpuno ne slozim sa svim sto si napisala, ne postoji razlog zasto bi zene brijale pazuhe a muskarci ne, ili obrnuto, to je čin osnovne higijene obavezan za svakoga pa je time cudjenje i veće sto postoji taj odredjeni sloj zena, feministica, koji hoda dlakavih pazuha.
OK, jasno je meni da se ti ne možeš ne složiti s napisanim, ali ja sam sigurna da bi se mogao naći neko ko se ne slaže i ko može formulisati sasvim jasno i logično razloge zbog kojih ne brije pomenuto područje jer objektivni razlozi za to postoje.

Problem nastaje samo onda kada se oni muškarci koji se ispod pazuha ne briju - i kojima ne pada im na pamet da to urade - bune kada vide čupave pazuhe kod žena. I još se nešto čude i snebivaju pa čak su spremni i da uvrijede...

DakleM, ko se ne brije ispod pazuha, nema pravo kritikovati nekoga ko to isto ne radi.

Msm...može taj neko komentarisati i misliti šta god hoće.... sloboda govora i tako to, jel...ali bilo bi korisno da barem uoči sopstveno licemjerje pa će se vremenom, ako ništa drugo, osloboditi i tog nekakvog silnog čuđenja i te silne potrebe da se drugačije higijenske navike vrijeđaju iz pozicije umišljene, a neosnovane, superiornosti.

Dlake ispod pazuha imaju svoju funkciju...brijanje dlaka ispod pazuha takođe ostavlja nekakav neprijatan trag, najčešće u obliku fleke na odjeći i to povelike, bogme, kod ljudi koji se mnogo znoje (što jesu najčešće muškarci, ali ima i žena) ili bubuljica raznoraznih...što isto tako ružno izgleda i neprijatno je kada se upali pa svrbi, a zna i da se usmrdi nakon par sati, potpuno isto kao i onaj busen ili dio busena....

Prema tome, uopšte nema razloga za čuđenje jer koju god opciju da izabereš... bilo brijanje ili nebrijanje....znojenje, smrad ili nekakva neprijatnost ti ne ginu. Ljudi samo biraju onu opciju koja im je, lično, podnošljivija dok nijedna, objektivno, nije ništa bolja ni "higijenskija" od druge kad se čovjek redovno kupa.
Probleme koje si navela više su povezani sa greškama koje se rade prilikom brijanja nego sa samim brijanjem. Prva greška je smjer brijanja u odnosu na prirodni rast dlake. Izbrijavanje ili brijanje uz dlaku je ono koje izaziva iritacije, crvenilo, peckanje, naposljetku i bubuljice. Druga greška, stetna za zdravlje, je korištenje dezedoransa koji u svom sastavu imaju pudere (npr. Rexona) koji su tu da zaustave znojenje, znojenje je korisno i ne smije biti zaustavljeno. Treća greška je preredovito brijanje. Dlake ispod pazuha su tanke, mekane, rastu sporije i nema potrebe da se briju svaki dan.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#29322 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Hakiz wrote: 08/08/2022 04:09 Dlake treba imati samo na dva mjesta, naročito žene: Kosa i obrve. I ako trepavice gledamo kao dlake, onda na tri. Ali, neko baš lijepo izgleda i bez kose.

Više nigdje.

Eh, sad... :mrgreen:
Ja bih to uvela i za muske. :|
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29323 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Podsjeti me Jela na jednu otvorenu grupu na fb, a koja se zvala "žene brijte pičke i skidajte brkove i dlake sa pazuha" ili nešto tako.

I logično muških tu preko 90%. Onda se pojavi neka ženska sa slikom muškarca dlakavih leđa, sa šumom na prsima i ispod pazuha, sa dlakavom kitom kad se kita i ne vidi. Odmah tajac :lol:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#29324 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

Rodila je majka dlakavu.
Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#29325 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: 08/08/2022 07:38 Podsjeti me Jela na jednu otvorenu grupu na fb, a koja se zvala "žene brijte pičke i skidajte brkove i dlake sa pazuha" ili nešto tako.

I logično muških tu preko 90%. Onda se pojavi neka ženska sa slikom muškarca dlakavih leđa, sa šumom na prsima i ispod pazuha, sa dlakavom kitom kad se kita i ne vidi. Odmah tajac :lol:
:|
jesi morao biti bas toliko graphic
Post Reply