Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#18451 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 29/11/2021 18:01
Hakiz wrote: 29/11/2021 17:43

https://en.wikipedia.org/wiki/Castrato

Samo, da se zna, kastracija nije nužno impotencija. Hoće reći, može mu se dići, samo ne može ejakulirati. Jedan od najsalvnijih italijanski karstrata je primjer.

Tako da kastracija kao oblik kazne nije nužno efikasna. Može spriječiti trudnoću žrtve, ali je ne spasava od penetracije. Doduše, efikasna je ako se želi spriječiti razmnožavanje neke grupe, u konkretnom slučaju Roma u Slovačkoj.

Zato su kastrati bili popularni kod žena, mogli su jebati, a žene se nisu morale plašiti trudnoće.

Ako se želi spriječiti penetracija u sljedeću žrtvu, kastracija sama nije dovoljna, treba amputirati penis. Ili spriječiti dotok krvi u njega tako da se ne može ukrutiti.
Kako nije efikasna ako mu se diže? :roll: :lol:

Teško češ se izvući sa ovakvim svojim obrazloženjem o neefikasnosti kastracije. :?
?
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#18452 Re: Danasnji "feminizam"

Post by geralt »

Hakiz wrote: 29/11/2021 17:43 https://en.wikipedia.org/wiki/Castrato

Samo, da se zna, kastracija nije nužno impotencija. Hoće reći, može mu se dići, samo ne može ejakulirati. Jedan od najsalvnijih italijanski karstrata je primjer.

Tako da kastracija kao oblik kazne nije nužno efikasna. Može spriječiti trudnoću žrtve, ali je ne spasava od penetracije. Doduše, efikasna je ako se želi spriječiti razmnožavanje neke grupe, u konkretnom slučaju Roma u Slovačkoj.

Zato su kastrati bili popularni kod žena, mogli su jebati, a žene se nisu morale plašiti trudnoće.

Ako se želi spriječiti penetracija u sljedeću žrtvu, kastracija sama nije dovoljna, treba amputirati penis. Ili spriječiti dotok krvi u njega tako da se ne može ukrutiti.
Interesantna stvar koju sam citao o evnusima koji su cuvali hareme na orijentalnim dvorovima: citava poenta je bila da se osigura da potomstvo bude vladarovo, a ne da se zastiti cednost zena u haremu. Evnusi su cesto imali odnose sa zenama koje su cuvali jer su bili fizicki sposobni za to, ali sultana to nije interesovalo. Bitno je bilo jedino da bude 100% siguran da su sva djeca koja se rode njegova.

Sorry na offtopicu.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18453 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

geralt wrote: 29/11/2021 18:13
Hakiz wrote: 29/11/2021 17:43 https://en.wikipedia.org/wiki/Castrato

Samo, da se zna, kastracija nije nužno impotencija. Hoće reći, može mu se dići, samo ne može ejakulirati. Jedan od najsalvnijih italijanski karstrata je primjer.

Tako da kastracija kao oblik kazne nije nužno efikasna. Može spriječiti trudnoću žrtve, ali je ne spasava od penetracije. Doduše, efikasna je ako se želi spriječiti razmnožavanje neke grupe, u konkretnom slučaju Roma u Slovačkoj.

Zato su kastrati bili popularni kod žena, mogli su jebati, a žene se nisu morale plašiti trudnoće.

Ako se želi spriječiti penetracija u sljedeću žrtvu, kastracija sama nije dovoljna, treba amputirati penis. Ili spriječiti dotok krvi u njega tako da se ne može ukrutiti.
Interesantna stvar koju sam citao o evnusima koji su cuvali hareme na orijentalnim dvorovima: citava poenta je bila da se osigura da potomstvo bude vladarovo, a ne da se zastiti cednost zena u haremu. Evnusi su cesto imali odnose sa zenama koje su cuvali jer su bili fizicki sposobni za to, ali sultana to nije interesovalo. Bitno je bilo jedino da bude 100% siguran da su sva djeca koja se rode njegova.

Sorry na offtopicu.
Nije uopće odstupanje od teme, ja sam prva spomenula kastriranje, jer pišemo o sterilizaciji žena već dva dana.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18454 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 29/11/2021 18:05
KraljicaIzJajca wrote: 29/11/2021 18:01

Kako nije efikasna ako mu se diže? :roll: :lol:

Teško češ se izvući sa ovakvim svojim obrazloženjem o neefikasnosti kastracije. :?
?
Što nije jasno? Obrazloži libido i hormonalno zdavlje kastriranog muškarca.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#18455 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 29/11/2021 18:21
Hakiz wrote: 29/11/2021 18:05

?
Što nije jasno? Obrazloži libido i hormonalno zdavlje kastriranog muškarca.
https://www.washingtonpost.com/archive/ ... 1bcf95b15/
Men who are castrated often are still able to have an erection and may be capable of intercourse. Their sex drive is diminished because the testicles are no longer present to produce testosterone. But the drive is not eliminated. A small amount of testosterone is also produced in the adrenal glands; if the supply from the testicles is reduced, the adrenal glands compensate and produce more of the hormone.
Tako da kastracija, ako se koristi kao kazna koja treba da spriječi seksualne zločine, nužno ne sprečava ponavljanje seksualnog zločina sa penetracijom. Samo nema eventualne trudnoće.

Ako hoćeš da spriječiš da neko penetrira, moraš mu zaustaviti erekciju. To možeš tako da spriječiš dovod krvi u penis, pa da mu se ne može dići. Ili da mu ukloniš penis kompletno. Kastracija nije siguran način sprečavanja ponavljanja penetracije.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#18456 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

sherbett wrote: 29/11/2021 18:29
geralt wrote: 29/11/2021 18:13
Interesantna stvar koju sam citao o evnusima koji su cuvali hareme na orijentalnim dvorovima: citava poenta je bila da se osigura da potomstvo bude vladarovo, a ne da se zastiti cednost zena u haremu. Evnusi su cesto imali odnose sa zenama koje su cuvali jer su bili fizicki sposobni za to, ali sultana to nije interesovalo. Bitno je bilo jedino da bude 100% siguran da su sva djeca koja se rode njegova.

Sorry na offtopicu.
Dobro si, ja na njih mislim svo vrijeme dok citam :-D
Bilo ih je i na kineskom i japanskom dvoru
Iz istih razloga
Ali mislim da to nije bio jedini razlog, vec i neka askeza i odanost caru. Neda mi se istrazivati sad, ali mi zvoni da ima jos razloga
I to samo sa nekim ženama. Iako su, nominalno, sve žene u haremu bile vladareve, vladari su sebi odabirali nekoliko njih. Ostale su imale svoja zaduženja i često bile udavane za druge ljude sa vladarevog dvora. To se smatralo i naklonosti vladara prema tom čobvjeku kao i potvrda njegovog statusa na dvoru i u očima vladara.

Harem i žene u njemu su bile više politička funkcija, drugi vladar svoju kćer ili sestru ili koga već "udaje" za vladara kojem ona ide u harem, to je bio "potpis" na politički savez. Nije to imalo veze ne samo sa ljubavi i brakom, pa čak ni sa dominacijom, nego ni sa zainteresovansoti vladara za baš tu ženu.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18457 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 29/11/2021 18:28
KraljicaIzJajca wrote: 29/11/2021 18:21

Što nije jasno? Obrazloži libido i hormonalno zdavlje kastriranog muškarca.
https://www.washingtonpost.com/archive/ ... 1bcf95b15/
Men who are castrated often are still able to have an erection and may be capable of intercourse. Their sex drive is diminished because the testicles are no longer present to produce testosterone. But the drive is not eliminated. A small amount of testosterone is also produced in the adrenal glands; if the supply from the testicles is reduced, the adrenal glands compensate and produce more of the hormone.
Tako da kastracija, ako se koristi kao kazna koja treba da spriječi seksualne zločine, nužno ne sprečava ponavljanje seksualnog zločina sa penetracijom. Samo nema eventualne trudnoće.

Ako hoćeš da spriječiš da neko penetrira, moraš mu zaustaviti erekciju. To možeš tako da spriječiš dovod krvi u penis, pa da mu se ne može dići. Ili da mu ukloniš penis kompletno. Kastracija nije siguran način sprečavanja ponavljanja penetracije.
Ali je steriliziran, kužiš. :D
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#18458 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Hakiz wrote: 29/11/2021 17:09
no_sikiriki wrote: 29/11/2021 16:48

također, ali sa pravnog aspekta mi djeluje kao fer kazna.
samo sto, realno, nikad to niko nece prijaviti, niti ce ta osoba ikada biti kaznjena.
čitam članak o reporterki koju je tokom javljanja uzivo lik pucnuo po zadnjici, pa debata da li ga prijaviti ili ne, ispod standardno jadni komentari u balkanskom stilu.
ja sam kao tinejdzer jednom hodala ulicom s mamom i desilo se tako da ju je iz cista mira neki lik uhvatio za onu stvar, mama ga opalila i on jos njoj odbrusio nesto u stilu "sta se udaras bona". jadno, da je to to.
Imam ličnu i personalnu teoriju, koju ne znam da li ću najbolje artikulisati, ali kada bi žene, ili društva u kojima je seks pitanje ponosa, časti, važnije od života, uspjeli silovanje u sebi "svesti" na "obično" fizičko nasilje, možda bi ga bilo manje. Jer, silovanje se radi ne samo zbog napaljenosti (možda i ponajmanje zbog toga), i ne samo zbog nasilja, nego i zbog ponižavanja i dominacije. Kada bi neko ko planira silovati zbog razloga koji nisu vezani za napaljenost znao da time žrtvu neće poniziti, možda bi ili odustao ili umjesto silovanja koristio "obično" fizičko nasilje.

Ne znam da li bi to išta pomoglo. Možda ne u količini nasilja, ali ako bi pomoglo u smanjenju količine silovanja, što da ne.

Ali bi ostvarilo jedan cilj feministkinja, ravnopravnost u nasilju :mrgreen:
Interesuje me kako bi se ti, kao muskarac, osjecao da te siluje drugi muskarac, ili vise njih? Lako je pricati teorije, ali bih voljela da vidim to malo u praksi.
Na jednom mom radnom mjestu prije nekih 5-6 godina bio je jedan momak koji je stalno "pipkao" druge momke, "naslanjao" se na njih, davao im neželjene "masaže" ramena i sl, i to je sve bilo na ha-ha-hi-hi bazi, ali je bilo sasvim jasno da (posmatrajuci sa strane) je tim momcima bilo izuzetno neugodno i svi su na kraju "bjezali" od njega. Naravno, dobio je i opomenu od HR-a i promptno to prestao raditi.

Prebacivati problem na zrtvu ne mislim da je bas zdravo razmisljanje. Jer tvoj stav se svodi na to da "kad one ne bi bile tako osjetljive, ne bi ih htjeli silovati, pa bi bilo manje silovanja".
Silovanje ja najmanje problem u fizickom smislu, i mnoge zene ce radije pretrpiti fizicko nasilje ili cak umrijeti nego biti silovane, jer je to nesto sto ostavlja dugotrajne psihicke posljedice. Ja recimo ne smatram da bi to bila moja sramota da me neko siluje, ali bih se osjecala odvratno zbog toga sto je neko "violate my body" (ne znam kako to bolje reci na bosanskom) i prislio me na nesto sto smatram izuzetno intimnim cinom koji zelim raditi samo sa voljenom osobom. Ne smatram da se to ikako moze "svesti" na "obično" nasilje, ni kod zena ni muskaraca, jer je drugacije prirode i drugacije su posljedice.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#18459 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 29/11/2021 20:39
Hakiz wrote: 29/11/2021 17:09

Imam ličnu i personalnu teoriju, koju ne znam da li ću najbolje artikulisati, ali kada bi žene, ili društva u kojima je seks pitanje ponosa, časti, važnije od života, uspjeli silovanje u sebi "svesti" na "obično" fizičko nasilje, možda bi ga bilo manje. Jer, silovanje se radi ne samo zbog napaljenosti (možda i ponajmanje zbog toga), i ne samo zbog nasilja, nego i zbog ponižavanja i dominacije. Kada bi neko ko planira silovati zbog razloga koji nisu vezani za napaljenost znao da time žrtvu neće poniziti, možda bi ili odustao ili umjesto silovanja koristio "obično" fizičko nasilje.

Ne znam da li bi to išta pomoglo. Možda ne u količini nasilja, ali ako bi pomoglo u smanjenju količine silovanja, što da ne.

Ali bi ostvarilo jedan cilj feministkinja, ravnopravnost u nasilju :mrgreen:
Interesuje me kako bi se ti, kao muskarac, osjecao da te siluje drugi muskarac, ili vise njih? Lako je pricati teorije, ali bih voljela da vidim to malo u praksi.
Na jednom mom radnom mjestu prije nekih 5-6 godina bio je jedan momak koji je stalno "pipkao" druge momke, "naslanjao" se na njih, davao im neželjene "masaže" ramena i sl, i to je sve bilo na ha-ha-hi-hi bazi, ali je bilo sasvim jasno da (posmatrajuci sa strane) je tim momcima bilo izuzetno neugodno i svi su na kraju "bjezali" od njega. Naravno, dobio je i opomenu od HR-a i promptno to prestao raditi.

Prebacivati problem na zrtvu ne mislim da je bas zdravo razmisljanje. Jer tvoj stav se svodi na to da "kad one ne bi bile tako osjetljive, ne bi ih htjeli silovati, pa bi bilo manje silovanja".
Silovanje ja najmanje problem u fizickom smislu, i mnoge zene ce radije pretrpiti fizicko nasilje ili cak umrijeti nego biti silovane, jer je to nesto sto ostavlja dugotrajne psihicke posljedice. Ja recimo ne smatram da bi to bila moja sramota da me neko siluje, ali bih se osjecala odvratno zbog toga sto je neko "violate my body" (ne znam kako to bolje reci na bosanskom) i prislio me na nesto sto smatram izuzetno intimnim cinom koji zelim raditi samo sa voljenom osobom. Ne smatram da se to ikako moze "svesti" na "obično" nasilje, ni kod zena ni muskaraca, jer je drugacije prirode i drugacije su posljedice.
Ne sporim ja da je silovanje to šta ti kažeš, upravo to i jeste problem.

Zbog toga će silovanje uvijek ostati moćan alat onima koji žele ne samo fizički nekoga napasti, nego ga i psihološki uništavati.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#18460 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 29/11/2021 19:44
Hakiz wrote: 29/11/2021 18:28

https://www.washingtonpost.com/archive/ ... 1bcf95b15/



Tako da kastracija, ako se koristi kao kazna koja treba da spriječi seksualne zločine, nužno ne sprečava ponavljanje seksualnog zločina sa penetracijom. Samo nema eventualne trudnoće.

Ako hoćeš da spriječiš da neko penetrira, moraš mu zaustaviti erekciju. To možeš tako da spriječiš dovod krvi u penis, pa da mu se ne može dići. Ili da mu ukloniš penis kompletno. Kastracija nije siguran način sprečavanja ponavljanja penetracije.
Ali je steriliziran, kužiš. :D
U slučaju sprečavanja potomstva, da, kastracija je efikasna. U slučaju seksualnog nasilja, nije.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18461 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 29/11/2021 21:20
KraljicaIzJajca wrote: 29/11/2021 19:44

Ali je steriliziran, kužiš. :D
U slučaju sprečavanja potomstva, da, kastracija je efikasna. U slučaju seksualnog nasilja, nije.
Napokon, a eto muškecRome i Domordce nisu, ali jesu njihove žene.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#18462 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 29/11/2021 22:05
Hakiz wrote: 29/11/2021 21:20

U slučaju sprečavanja potomstva, da, kastracija je efikasna. U slučaju seksualnog nasilja, nije.
Napokon, a eto muškecRome i Domordce nisu, ali jesu njihove žene.
Nije to slučajno.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18463 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

no_sikiriki wrote: 29/11/2021 20:39
Hakiz wrote: 29/11/2021 17:09

Imam ličnu i personalnu teoriju, koju ne znam da li ću najbolje artikulisati, ali kada bi žene, ili društva u kojima je seks pitanje ponosa, časti, važnije od života, uspjeli silovanje u sebi "svesti" na "obično" fizičko nasilje, možda bi ga bilo manje. Jer, silovanje se radi ne samo zbog napaljenosti (možda i ponajmanje zbog toga), i ne samo zbog nasilja, nego i zbog ponižavanja i dominacije. Kada bi neko ko planira silovati zbog razloga koji nisu vezani za napaljenost znao da time žrtvu neće poniziti, možda bi ili odustao ili umjesto silovanja koristio "obično" fizičko nasilje.

Ne znam da li bi to išta pomoglo. Možda ne u količini nasilja, ali ako bi pomoglo u smanjenju količine silovanja, što da ne.

Ali bi ostvarilo jedan cilj feministkinja, ravnopravnost u nasilju :mrgreen:
Interesuje me kako bi se ti, kao muskarac, osjecao da te siluje drugi muskarac, ili vise njih? Lako je pricati teorije, ali bih voljela da vidim to malo u praksi.
Na jednom mom radnom mjestu prije nekih 5-6 godina bio je jedan momak koji je stalno "pipkao" druge momke, "naslanjao" se na njih, davao im neželjene "masaže" ramena i sl, i to je sve bilo na ha-ha-hi-hi bazi, ali je bilo sasvim jasno da (posmatrajuci sa strane) je tim momcima bilo izuzetno neugodno i svi su na kraju "bjezali" od njega. Naravno, dobio je i opomenu od HR-a i promptno to prestao raditi.

Prebacivati problem na zrtvu ne mislim da je bas zdravo razmisljanje. Jer tvoj stav se svodi na to da "kad one ne bi bile tako osjetljive, ne bi ih htjeli silovati, pa bi bilo manje silovanja".
Silovanje ja najmanje problem u fizickom smislu, i mnoge zene ce radije pretrpiti fizicko nasilje ili cak umrijeti nego biti silovane, jer je to nesto sto ostavlja dugotrajne psihicke posljedice. Ja recimo ne smatram da bi to bila moja sramota da me neko siluje, ali bih se osjecala odvratno zbog toga sto je neko "violate my body" (ne znam kako to bolje reci na bosanskom) i prislio me na nesto sto smatram izuzetno intimnim cinom koji zelim raditi samo sa voljenom osobom. Ne smatram da se to ikako moze "svesti" na "obično" nasilje, ni kod zena ni muskaraca, jer je drugacije prirode i drugacije su posljedice.
Silovanjem se dešavaju strašne povrede rodnice, stoga, nije uopće jednostavno reći, da je lako pretrpiti silovanje. Zid rodnice jeste elastičan, ali nije otporan na privremene ili permanentne ožiljke i povrede.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18464 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 29/11/2021 22:07
KraljicaIzJajca wrote: 29/11/2021 22:05

Napokon, a eto muškecRome i Domordce nisu, ali jesu njihove žene.
Nije to slučajno.
Pa to je poanata koju je dale cooper tebi obrazložio, a ja o tome pišem dva dana. :)
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#18465 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 29/11/2021 22:10
Hakiz wrote: 29/11/2021 22:07

Nije to slučajno.
Pa to je poanata koju je dale cooper tebi obrazložio, a ja o tome pišem dva dana. :)
Kog vraga se mučiš kada je to jasno od starta :shock:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18466 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

KraljicaIzJajca wrote: 29/11/2021 22:05
Hakiz wrote: 29/11/2021 21:20

U slučaju sprečavanja potomstva, da, kastracija je efikasna. U slučaju seksualnog nasilja, nije.
Napokon, a eto muškecRome i Domordce nisu, ali jesu njihove žene.
Sve zavisi u kojem kontekstu se sterilizacija obavlja i šta joj je cilj.

Postupak sterilizacije žena u haremu nema svrhu, baš kao što je ne bi imala ni sterilizacija muškaraca Roma u Slovačkoj, ali obrnute uloge itekako ostvaruju ciljeve sterilizacije, i u slovačkoj državi i na sultanovom dvoru.

Upravo iz tog razloga je pažljivo odabrana skupina nad kojom će se sterilizacija provoditi i to nema nikakve veze s tim je li sterilizacija štetnija za muškarce ili žene, bira se ona opcija koja će efikasnije dovesti do cilja.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18467 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

dale cooper wrote: 27/11/2021 20:11
A moj stav je da je i rasno i feminističko pitanje. Feminističko činjenicom da su žrtve žene tačka. Jednako efikasno onemogućavanje
reprodukcije bi bilo i sterilisanje romskih muškaraca.
Ali i ja i ti znamo zašto nisu mogli ići na tu opciju. Zato što ne bi to mogli sprovesti
bez ozbiljnog otpora. Zato što taktike manipulacije, dezinformacija i zastrašivanja koje su slovačke vlasti koristile prema romskim ženama
ne bi na isti način upalile na muškarcima.
Ovo je zabluda, sterilizacija romskih muškaraca bi bila čisti promašaj, uzmemo li u obzir ciljeve koje je država zacrtala.

Ne radi se tu ni o kakvom strahu od otpora i sl.(ta tvrdnja nema smisla), već je za vladu besmisleno provoditi postupak koji ne vodi cilju.
User avatar
piupiu
Posts: 16346
Joined: 05/01/2008 05:08

#18468 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

no_sikiriki wrote: 29/11/2021 15:34 Nevezano za diskusiju o Lečiću i Romkinjama, imam jedno pitanje (ponukana jednim člankom) za muškarce koji zalaze na ovu temu.
Šta smatrate adekvatnom (pravnom) kaznom za muškarca koji na ulici, ničim izazvan, u prolazu uhvati neku ženu za spolni organ ili zadnjicu?
Cuj kaznom - pa kod nas je to dokaz muskosti, no? :lol:

Zezam se, nismo mi bas Marocco, ono, gdje skacu po zenama... ali nismo ni strasno daleko. :D :lol:
User avatar
piupiu
Posts: 16346
Joined: 05/01/2008 05:08

#18469 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

geralt wrote: 29/11/2021 18:13
Hakiz wrote: 29/11/2021 17:43 https://en.wikipedia.org/wiki/Castrato

Samo, da se zna, kastracija nije nužno impotencija. Hoće reći, može mu se dići, samo ne može ejakulirati. Jedan od najsalvnijih italijanski karstrata je primjer.

Tako da kastracija kao oblik kazne nije nužno efikasna. Može spriječiti trudnoću žrtve, ali je ne spasava od penetracije. Doduše, efikasna je ako se želi spriječiti razmnožavanje neke grupe, u konkretnom slučaju Roma u Slovačkoj.

Zato su kastrati bili popularni kod žena, mogli su jebati, a žene se nisu morale plašiti trudnoće.

Ako se želi spriječiti penetracija u sljedeću žrtvu, kastracija sama nije dovoljna, treba amputirati penis. Ili spriječiti dotok krvi u njega tako da se ne može ukrutiti.
Interesantna stvar koju sam citao o evnusima koji su cuvali hareme na orijentalnim dvorovima: citava poenta je bila da se osigura da potomstvo bude vladarovo, a ne da se zastiti cednost zena u haremu. Evnusi su cesto imali odnose sa zenama koje su cuvali jer su bili fizicki sposobni za to, ali sultana to nije interesovalo. Bitno je bilo jedino da bude 100% siguran da su sva djeca koja se rode njegova.

Sorry na offtopicu.
Nije ovo off topic - ovo je sustina. Kad sam pisala da oni neki neuroznanstvenici pricaju o evolucionom objasnjenju za femicid - upravo je to objasnjenje. Odbjegla zenka, posebno ako je odbjegla s djecom... uh, uh.
User avatar
piupiu
Posts: 16346
Joined: 05/01/2008 05:08

#18470 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

@no_sikiriki E, bas je zanimljivo pitanje to oko prevoda za 'violate my body'. Kod nas je to skoro nemougce prevesti - da se radi prvenstveno o narusavanju tjelesnog integriteta osobe (fizicke povrede su posebna kategorija).

Ovo je sustina musko-zenskih odnosa, vise nego bilo sta drugo - da li muskarci danas, kad smo razvili odredjeni stepen civilizovanog ponasanja, smatraju da je imati moc nad nekim - da narusavas njegov tjelesni integritet, da ga fizicki ugrozavas ili povrjedjujes, da vrsis dominaciju nad njim - verbalno, finansijski, kontrolom ponasanja te osobe - je li to obrazac musko-zenskih odnosa koji muskarci zele pratiti? Jer to je sva sustina feminizma - zene to ne zele.

I druga stvar - kad se od muskarca ocekuje da bude dominantan u odnosu na svoju okolinu - kad mu se oduzima pravo da osjeca ili da se ponasa drugacije u odnosu na patrijarhalne norme ("ti nisi muskarac", "muskarci ne placu", "ti si papucar", itd) - da li vam ikad padne na pamet da je to oduzimanje prava muskarcu da bude u sirem smislu covjek - koji je integrisao sve aspekte covjecnosti? Sta znaci izraz 'ti nisi muskarac'?
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18471 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

S4mpion wrote: 30/11/2021 00:45
KraljicaIzJajca wrote: 29/11/2021 22:05

Napokon, a eto muškecRome i Domordce nisu, ali jesu njihove žene.
Sve zavisi u kojem kontekstu se sterilizacija obavlja i šta joj je cilj.

Postupak sterilizacije žena u haremu nema svrhu, baš kao što je ne bi imala ni sterilizacija muškaraca Roma u Slovačkoj, ali obrnute uloge itekako ostvaruju ciljeve sterilizacije, i u slovačkoj državi i na sultanovom dvoru.

Upravo iz tog razloga je pažljivo odabrana skupina nad kojom će se sterilizacija provoditi i to nema nikakve veze s tim je li sterilizacija štetnija za muškarce ili žene, bira se ona opcija koja će efikasnije dovesti do cilja.
Isuse, tvoje izjave nemaju veze sa zdravom logikom. :shock: :lol:
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18472 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 29/11/2021 22:11
KraljicaIzJajca wrote: 29/11/2021 22:10

Pa to je poanata koju je dale cooper tebi obrazložio, a ja o tome pišem dva dana. :)
Kog vraga se mučiš kada je to jasno od starta :shock:
:evil:
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#18473 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

piupiu wrote: 30/11/2021 02:01
no_sikiriki wrote: 29/11/2021 15:34 Nevezano za diskusiju o Lečiću i Romkinjama, imam jedno pitanje (ponukana jednim člankom) za muškarce koji zalaze na ovu temu.
Šta smatrate adekvatnom (pravnom) kaznom za muškarca koji na ulici, ničim izazvan, u prolazu uhvati neku ženu za spolni organ ili zadnjicu?
Cuj kaznom - pa kod nas je to dokaz muskosti, no? :lol:

Zezam se, nismo mi bas Marocco, ono, gdje skacu po zenama... ali nismo ni strasno daleko. :D :lol:
hvala Bogu nismo što kažeš, ali kad vidim piskaranja nekih muškaraca na ovom forumu zapitam se jesu li ikada vidjeli ženu u životu, jer se ponašaju otprilike kao da pišu iz Saudije :D
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#18474 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

piupiu wrote: 30/11/2021 02:14 @no_sikiriki E, bas je zanimljivo pitanje to oko prevoda za 'violate my body'. Kod nas je to skoro nemougce prevesti - da se radi prvenstveno o narusavanju tjelesnog integriteta osobe (fizicke povrede su posebna kategorija).

Ovo je sustina musko-zenskih odnosa, vise nego bilo sta drugo - da li muskarci danas, kad smo razvili odredjeni stepen civilizovanog ponasanja, smatraju da je imati moc nad nekim - da narusavas njegov tjelesni integritet, da ga fizicki ugrozavas ili povrjedjujes, da vrsis dominaciju nad njim - verbalno, finansijski, kontrolom ponasanja te osobe - je li to obrazac musko-zenskih odnosa koji muskarci zele pratiti? Jer to je sva sustina feminizma - zene to ne zele.

I druga stvar - kad se od muskarca ocekuje da bude dominantan u odnosu na svoju okolinu - kad mu se oduzima pravo da osjeca ili da se ponasa drugacije u odnosu na patrijarhalne norme ("ti nisi muskarac", "muskarci ne placu", "ti si papucar", itd) - da li vam ikad padne na pamet da je to oduzimanje prava muskarcu da bude u sirem smislu covjek - koji je integrisao sve aspekte covjecnosti? Sta znaci izraz 'ti nisi muskarac'?
razumijemo se u potpunosti. i iskreno sam mislila da jesmo dosli do nekih civilizacijskih normi cak i u BiH, ali kad vidim šta muškarci pišu na ovoj temi bude mi zlo.
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#18475 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Nabasah na jednu svoju sliku od prije par godina, slika Bingovog kataloga. Tuga. Tako to i krene, "od malena za sva vremena".

Image
Post Reply