Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#20676 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Hakiz u donjem vesu, Helmut Newton style
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#20677 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Odoh ja odavde, dok nije otišlo u pravcu Priča o muškarcu H (ovo će možda neko skontat :D)-
PF Politika je trenutno bolje okruženje.
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#20678 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Bloo wrote: 24/01/2022 21:56 Hakiz u donjem vesu, Helmut Newton style
"Sumo" :-D
Seawolf
Posts: 7678
Joined: 14/06/2012 22:59

#20679 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Seawolf »

Bloo wrote: 24/01/2022 21:57 Odoh ja odavde, dok nije otišlo u pravcu Priča o muškarcu H (ovo će možda neko skontat :D)-
....
Image
no_sikiriki
Posts: 17070
Joined: 11/12/2012 13:21

#20680 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Agent Provocateur

Image
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#20681 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 24/01/2022 22:12 Agent Provocateur

Image
Smije li koja na megdan, da se mjerimo :lol:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#20682 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ¤ jelena ¤ »

medvjed23 wrote: 23/01/2022 19:18
I respect everything; the flowers that grow, young women, children, all the animals, our precious complicated universe, everyone and everything.
:sretan:
:D

Ide na spisak:
"naučiti napamet, zlu ne trebalo!" :zvijezda: :srce:

Živo blato govora mržnje vreba na svakom koraku. 🦨 :cry:

:sax:
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#20683 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 24/01/2022 21:17
KraljicaIzJajca wrote: 24/01/2022 20:57

Shop Naughty je najbolja kategorija, ali su cijene nenormalno visoke, a sve sve može kupiti za dvocifren broj u drugim prodavnicama seksi veša. :D
Eno Penti ima oglas za prodavača/prodavačicu.

Daj šta daš :lol:

Kraljice, možda se sretnemo u prodavnici ne znajući :wink:
:lol: :-D :kiss:

Penty je jednostavan, nemaju širok izbor, Victoria's Secret ima odličan godišnji sou, ali u prodavnicama je izbor elegantnog seksi linger jako malen, ostalo je za tinejdžere u pink i bebi bojama, od pidžama do loptastih grudnjaka. :lol:

Romance level an Lust Worthy kategorije:

https://www.vogue.com/article/best-lingerie-brands

Tebi i @Seawolf :)

@no_sikiriki ljepota, ajmo u kupovinu :evil:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21557
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#20684 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

no_sikiriki wrote: 24/01/2022 21:35
Hakiz wrote: 24/01/2022 21:22

Gospođo, mislim da Vama najviše odgovars 85 C. Ako dozvolite da Vam pomognem... Kao saliveno...

:wink:
Pa što da ne, samo se prerušiš i postaneš teta Hakiza...kad sam ja kao student mogla čovjeku u suknji i štiklama prodati tange i to sve sa ozbiljnom facom, što ne bi mogao i ti koji grudnjak...
:shock:

Studentica, studentkinja... ništa to? :| :mrgreen:
no_sikiriki
Posts: 17070
Joined: 11/12/2012 13:21

#20685 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

MarlboroGold wrote: 25/01/2022 08:22
no_sikiriki wrote: 24/01/2022 21:35

Pa što da ne, samo se prerušiš i postaneš teta Hakiza...kad sam ja kao student mogla čovjeku u suknji i štiklama prodati tange i to sve sa ozbiljnom facom, što ne bi mogao i ti koji grudnjak...
:shock:

Studentica, studentkinja... ništa to? :| :mrgreen:
Kako se odadoh...priznajem, I'm really a man. :mrgreen:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#20686 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

Hajde, zeno, budi bar jednom covjek.
no_sikiriki
Posts: 17070
Joined: 11/12/2012 13:21

#20687 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

KraljicaIzJajca wrote: 25/01/2022 07:52
Hakiz wrote: 24/01/2022 21:17

Eno Penti ima oglas za prodavača/prodavačicu.

Daj šta daš :lol:

Kraljice, možda se sretnemo u prodavnici ne znajući :wink:
:lol: :-D :kiss:

Penty je jednostavan, nemaju širok izbor, Victoria's Secret ima odličan godišnji sou, ali u prodavnicama je izbor elegantnog seksi linger jako malen, ostalo je za tinejdžere u pink i bebi bojama, od pidžama do loptastih grudnjaka. :lol:

Romance level an Lust Worthy kategorije:

https://www.vogue.com/article/best-lingerie-brands

Tebi i @Seawolf :)

@no_sikiriki ljepota, ajmo u kupovinu :evil:
Nisam ti ja od tog shoppinga nikako, ali mislim da je dobra business ideja da ti i Hakiz napravite lingerie shop specijaliziran upravo za skontavanje tih veličina itd., ogroman broj žena nosi pogrešan br. grudnjaka veći dio života :mrgreen:
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#20688 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

no_sikiriki wrote: 25/01/2022 08:39
KraljicaIzJajca wrote: 25/01/2022 07:52

:lol: :-D :kiss:

Penty je jednostavan, nemaju širok izbor, Victoria's Secret ima odličan godišnji sou, ali u prodavnicama je izbor elegantnog seksi linger jako malen, ostalo je za tinejdžere u pink i bebi bojama, od pidžama do loptastih grudnjaka. :lol:

Romance level an Lust Worthy kategorije:

https://www.vogue.com/article/best-lingerie-brands

Tebi i @Seawolf :)

@no_sikiriki ljepota, ajmo u kupovinu :evil:
Nisam ti ja od tog shoppinga nikako, ali mislim da je dobra business ideja da ti i Hakiz napravite lingerie shop specijaliziran upravo za skontavanje tih veličina itd., ogroman broj žena nosi pogrešan br. grudnjaka veći dio života :mrgreen:
Ozbiljno :shock: :skoljka:

Ne smijem ti reći koliko volim seksi rublje šoping. :evil:

Meni je šoping dnevne garderobe naporan.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#20689 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

S4mpion wrote: 24/01/2022 15:08
hadzinicasa wrote: 24/01/2022 10:01 a da se vratimo na temu i fundamentalno pravo zene na vlastiti tjelesni integritet i donosenje odluka u svezi istoga, a za sve one koji smatraju da feminizam (ni)je potreban - preporucujem Netflixov dokumentarac: "Reversing Roe".



Postavljam i NYT clanak.
https://www.nytimes.com/2018/09/11/movi ... rtion.html

Dakle - 1973 je Supreme Court donio presudu kojom se zenama omogucava samostalno donosenje odluke o abortusu. Od tada pa do danas, evangelisticke lobisticke organizacije rade na tome da se ova presuda opovrgne, uglavnom kroz nametanje rigoroznih pravila i kontrola za klinike za abortus, ljekare, vremenski okvir za proceduru, you name it.

Ovo kao rezultat ima nebrojene prepreke za zene koje zele izvrsiti abortus, a jedna od posljedica je ta da (u trenutku snimanja dokumentarca - 2018) se toliko klinika za abortuse pozatvaralo pa u 7 drzava u tom trenutku nije postojala niti jedna klinika za abortuse. Svako malo, kako se struktura Vrhovnog suda mijenja, pokusava se oboriti pomenuti zakon (Roe vs. Wade).
Mogli smo se pozabavit' nečim 387?
moze, naravno. procitaj samo post @FunkyzeitGames pa da opletemo.
iako... on govori sam za sebe.

da se razumijemo, nisam ni ja za abortus kao kontraceptivno sredstvo i smatram da je edukacija i skidanje stigme pravi put do smanjenja broja abortusa.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21557
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#20690 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

FunkyzeitGames wrote: 24/01/2022 12:12
saint_mirad wrote: 24/01/2022 11:34 ako žena ima pravo jednostrano ubit dete bez konsultacije supruga, muškarac ima pravo napustiti dete bez posledica. :skoljka: :run:
Upravo. Preko 99% abortusa se svakako radi kao eliminacija posljedica kurvaluka i širenja nogu debilima (iako će se često čuti izmišljanja o silovanjima ili genetskim defektima kao razlozima), i sva ta priča o abortusima generalno dolazi od feminazi radodajki koje bi da imaju apsolutnu reproduktivnu moć odlučivanja o sudbini nečijeg genetskog naslijeđa bez ikakve odgovornosti i uplitanja želja druge strane. Otprilike kao i većina "ravnopravnosti" o kojim takve lujke laprdaju i vrište.
Odakle tebi taj procenat?

Imas li kakvu studiju koja govori da je to preko 99% procenata ili lupas neke svoje procente bezveze?

Naravno da postoji problem u vezi reproduktivnih prava muskaraca koja jesu ugrozena i o tome se vode diskusije na svjetskom nivou, ali necemo pretjerivati...
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#20691 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

hadzinicasa wrote: 25/01/2022 08:53
S4mpion wrote: 24/01/2022 15:08

Mogli smo se pozabavit' nečim 387?
moze, naravno. procitaj samo post @FunkyzeitGames pa da opletemo.
iako... on govori sam za sebe.

da se razumijemo, nisam ni ja za abortus kao kontraceptivno sredstvo i smatram da je edukacija i skidanje stigme pravi put do smanjenja broja abortusa.
Ne znam čime bismo se tačno trebali pozabavit' u njegovom postu.

Definitivno nismo društvo u kojem je abortus zabranjen ili onemogućen, vrlo su česti, izvode se k'o dobar dan. Toliko je slobodan pristup da je postao regularno, a nekima i redovno, sredstvo kontracepcije.

Možemo se sada baviti uticajem crkve u Americi, ili dešavanjima u Ruandi, ali nikakve veze s nama.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#20692 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

S4mpion wrote: 25/01/2022 12:48
hadzinicasa wrote: 25/01/2022 08:53

moze, naravno. procitaj samo post @FunkyzeitGames pa da opletemo.
iako... on govori sam za sebe.

da se razumijemo, nisam ni ja za abortus kao kontraceptivno sredstvo i smatram da je edukacija i skidanje stigme pravi put do smanjenja broja abortusa.
Ne znam čime bismo se tačno trebali pozabavit' u njegovom postu.

Definitivno nismo društvo u kojem je abortus zabranjen ili onemogućen, vrlo su česti, izvode se k'o dobar dan. Toliko je slobodan pristup da je postao regularno, a nekima i redovno, sredstvo kontracepcije.

Možemo se sada baviti uticajem crkve u Americi, ili dešavanjima u Ruandi, ali nikakve veze s nama.
hoces da ga rastavim na proste faktore, pa mozemo o svakoj tacki posebce diskutovati, a onda da se osvrnemo zasto je jedino @MarlboroGold iole reagovao?

ili pak ne. eto mozemo onda diskutovati zasto ovdje i sada (sto ima veze s nama) - evo da generaliziram niko (ti - op.a.) ne vidi cime bi se trebali pozabaviti u njegovom postu. pa je okej tako to napisati.
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#20693 Re: Danasnji "feminizam"

Post by FunkyzeitGames »

MarlboroGold wrote: 25/01/2022 09:06
FunkyzeitGames wrote: 24/01/2022 12:12

Upravo. Preko 99% abortusa se svakako radi kao eliminacija posljedica kurvaluka i širenja nogu debilima (iako će se često čuti izmišljanja o silovanjima ili genetskim defektima kao razlozima), i sva ta priča o abortusima generalno dolazi od feminazi radodajki koje bi da imaju apsolutnu reproduktivnu moć odlučivanja o sudbini nečijeg genetskog naslijeđa bez ikakve odgovornosti i uplitanja želja druge strane. Otprilike kao i većina "ravnopravnosti" o kojim takve lujke laprdaju i vrište.
Odakle tebi taj procenat?

Imas li kakvu studiju koja govori da je to preko 99% procenata ili lupas neke svoje procente bezveze?

Naravno da postoji problem u vezi reproduktivnih prava muskaraca koja jesu ugrozena i o tome se vode diskusije na svjetskom nivou, ali necemo pretjerivati...
Bila je studija koja je govorila o procentu od 98.2% ili 99.2%, ali je ne mogu trenutno naći tako da ću povući tu izjavu iako znam da istraživanje postoji.

Ono što sam uspio naći, procenat je manji ali je jasno o čemu se radi.

https://www.guttmacher.org/journals/psr ... rspectives
The reasons most frequently cited were that having a child would interfere with a woman's education, work or ability to care for dependents (74%); that she could not afford a baby now (73%); and that she did not want to be a single mother or was having relationship problems (48%). Nearly four in 10 women said they had completed their childbearing, and almost one-third were not ready to have a child. Fewer than 1% said their parents' or partners' desire for them to have an abortion was the most important reason. Younger women often reported that they were unprepared for the transition to motherhood, while older women regularly cited their responsibility to dependents.
Glavni razlozi za abortus su nešto što zakon muškarcu nikada ne bi oprostio i zarobio bi ga dvodecenijskim robovanjem alimentacijama do djetetove 18. godine ako bi to majci prahnulo. Pogledaj cifre iz teksta i primjetit ćeš da nije u pitanju verbalni pie chart sa ukupnom sumom od 100%, što znači da osnovnim principima Gaussove raspodjele vjerovatnoća broja ispitanica sa jednim od ovih banalnih razloga dolazi na preko 95%, što tekst nagovještava u nastavku sa cifrom onih koje imaju dva razloga.
Of the 1,160 women who gave at least one reason, 89% gave at least two and 72% gave at least three; the median number of reasons given was four, and some women gave as many as eight reasons out of a possible 13 (not shown).
9 od 10 žena ima više od jednog razloga za koje bi muškarci bili etiketirani kao sebični deadbeat nehljebi i pitani "što si se je*avao ako ga ne želiš odgajati?" (pitanje koje sam vidio nekoliko puta na sličnim temama od nekih od ovdje aktivnih moralnih vertikala).

A o svom laprdanju o "stigmi okoline" govori dovoljno ova rečenica da manje od 1% žena kod abortusa stavlja kao prioritet mišljenje partnera ili roditelja o tome da li treba imati ili nemati dijete. Silovanja i zdravstveni razlozi kojim se još busaju u prsa jedva da su i spomenuti i čine manje od 1% ispitanica.
no_sikiriki
Posts: 17070
Joined: 11/12/2012 13:21

#20694 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

hadzinicasa wrote: 25/01/2022 13:56
S4mpion wrote: 25/01/2022 12:48

Ne znam čime bismo se tačno trebali pozabavit' u njegovom postu.

Definitivno nismo društvo u kojem je abortus zabranjen ili onemogućen, vrlo su česti, izvode se k'o dobar dan. Toliko je slobodan pristup da je postao regularno, a nekima i redovno, sredstvo kontracepcije.

Možemo se sada baviti uticajem crkve u Americi, ili dešavanjima u Ruandi, ali nikakve veze s nama.
hoces da ga rastavim na proste faktore, pa mozemo o svakoj tacki posebce diskutovati, a onda da se osvrnemo zasto je jedino @MarlboroGold iole reagovao?

ili pak ne. eto mozemo onda diskutovati zasto ovdje i sada (sto ima veze s nama) - evo da generaliziram niko (ti - op.a.) ne vidi cime bi se trebali pozabaviti u njegovom postu. pa je okej tako to napisati.
Mislim da je besmisleno i suvišno baviti se ičim što on napiše ovdje. Stoga nedostatak reakcije- vjerujem da bi mnogo forumaša/ica moglo svašta reći, ali već smo ustanovili da nam nije do valjanja u blatu, tako da...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#20695 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

no_sikiriki wrote: 25/01/2022 14:19
hadzinicasa wrote: 25/01/2022 13:56

hoces da ga rastavim na proste faktore, pa mozemo o svakoj tacki posebce diskutovati, a onda da se osvrnemo zasto je jedino @MarlboroGold iole reagovao?

ili pak ne. eto mozemo onda diskutovati zasto ovdje i sada (sto ima veze s nama) - evo da generaliziram niko (ti - op.a.) ne vidi cime bi se trebali pozabaviti u njegovom postu. pa je okej tako to napisati.
Mislim da je besmisleno i suvišno baviti se ičim što on napiše ovdje. Stoga nedostatak reakcije- vjerujem da bi mnogo forumaša/ica moglo svašta reći, ali već smo ustanovili da nam nije do valjanja u blatu, tako da...
ma to sam prvo napisala, pa izbrisala.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#20696 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

jedino šta se zaista treba raščlaniti je koliko su žene entitled u vezi ove teme i koliko ne žele nikakvu odgovornost za sopstvene postupke.
no_sikiriki
Posts: 17070
Joined: 11/12/2012 13:21

#20697 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

@hadzinicasa Što se tiče teme, nažalost kod nas se abortus uveliko koristi kao kontracepcija, i to ne samo u neželjenim trudnoćama kod tinejdžerki i mlađih žena, nego kod bračnih parova koji već imaju 2-3 djece. Rodica mi je radila praksu u jednoj ginekološkoj ordinaciji i pričala mi je kako je jedna (udata) žena (sa dvoje djece) došla na DEVETI abortus. Porazno koliko smo zatucano društvo - ne dao Bog da odgovornost kontracepcije bude na muškarcu, nego se ženama nameće da piju hormonalne tablete koje sprečavaju prirodne procese i koje mogu (ne moraju, ali mogu) narušiti njihovo zdravlje.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17155
Joined: 31/03/2019 14:56

#20698 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Njoj ne trebaju hormonalne tablete,kad je vec 9ti put dosla na abortus,trebao joj se spurug podvezati.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#20699 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

Planiranje porodice je inace misaona imenica kod nas, a vanbracni seks je sramota (za zenu).
odgovornost za zacece je na oboma, no posljedice nezeljenog ili neplaniranog ili "slucajnog" zaceca najcesce snosi samo i iskljucivo zena.
ove posljdice ukljucuju osudu okoline, "sramotu", pogrdne nazive, eventualni medicinski zahvat koji ostavlja kako fizicku tako i psihicku traumu, radjanje djeteta koje kako rekoh onda pada u odgovornost uglavnom samo i iskljucivo zene.

Kako rekoh, ne podrzavam abortus kao kontracepcijsku metodu. medjutim podrzavam abortus kroz slobodu zene da odlucuje o svom tijelu i zivotu.
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#20700 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

no_sikiriki wrote: 25/01/2022 14:38 @hadzinicasa Što se tiče teme, nažalost kod nas se abortus uveliko koristi kao kontracepcija, i to ne samo u neželjenim trudnoćama kod tinejdžerki i mlađih žena, nego kod bračnih parova koji već imaju 2-3 djece. Rodica mi je radila praksu u jednoj ginekološkoj ordinaciji i pričala mi je kako je jedna (udata) žena (sa dvoje djece) došla na DEVETI abortus. Porazno koliko smo zatucano društvo - ne dao Bog da odgovornost kontracepcije bude na muškarcu, nego se ženama nameće da piju hormonalne tablete koje sprečavaju prirodne procese i koje mogu (ne moraju, ali mogu) narušiti njihovo zdravlje.
Griješe obje strane sa faktorom rizika, mnogi primjenjuju metodu da svršava nekoliko dana redomtik poslije menstruacije, opet, nekad se zabrlja sa računicom a menstrualni ciklus nije nikad precizan, mnogi nemaju pojma o spermi u lubricirajućem dijelu, nekad se zeznu pod alkoholom, nekad ovo nekad ono... nekad ih jednostavno nije briga, a žene me tu posebno ćude. :run:
Post Reply