Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#18551 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

A šta sa onima koji vole šah, bilijar, karling i druge spolno i rodno neutralne sportove u kojima su muškarci i žene baš ravnopravni? Oni su hermafroditi? Bespolna bića?
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#18552 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 30/11/2021 16:04
Hakiz wrote: 30/11/2021 15:58

Eto. Je li treba zasukati rukave, SIN je tu.

I onda feminizam, ugroza ravnopravnosti i slične trice i kučine.
ha ja, rodila sam SINČINU, iz PRVE. sad ne moram više ni rađati #blessed# :kiselavoda:
Haleluja!
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#18553 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

Hakiz wrote: 30/11/2021 16:05 A šta sa onima koji vole šah, bilijar, karling i druge spolno i rodno neutralne sportove u kojima su muškarci i žene baš ravnopravni? Oni su hermafroditi? Bespolna bića?
nisu pojedinačni primeri važni u širem kontekstu. naravno da će biti devojčica koje kidaju mašinstvo ili likova koji kidaju sociologiju ili neku drugu društvenu nauku gde su dominantno žene.
postoji korelacija polova i preferenci. žene preferiraju rad sa ljudima, muškarci rad sa stvarima. ništa neobično niti nepoznato.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18554 Re: Danasnji "feminizam"

Post by _BataZiv_0809 »

hadzinicasa wrote: 30/11/2021 15:58
Ok. moja greska. nije optuznicu odbacio sud vec vise tuzilastvo.
ne mijenja cinjenicu da je, kako sam takodjer rekla, optuznica odbijena zbog nedostatka dokaza. ali evo mak na konac.
ne razumijem sta zelis reci, jer sam rekla vec da je optuznica odbijena zbog nedostatka dokaza.
pogrijesila sam u tome sto sam mislila da ju je sud odbio a ne vise tuzilastvo.

sta je poenta koju si htio reci, meni, sad kad smo utvrdili instancu koja je odbila optuznicu?
Poenta je da ga ne treba stavljati u isti kos sa ljudima kojima je sudjeno i presudjeno da nisu krivi.

To moze biti, izmedju ostalog, zato sto tuzilastvo nije dokazalo da je neko kriv (iako mozda i jeste), a ne zato sto je optuzeni dokazao da nije kriv. On ne mora nista dokazivati. Tuzilastvo je to koje mora.

A ovdje imamo slucaj da postupak nije ni krenuo. Zapeo na prvoj stepenici. Nema ni sumnje da je on potencijalno pocinio to djelo za sta ga ova optuzuje.
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#18555 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

ExNihilo wrote: 30/11/2021 15:39
piupiu wrote: 30/11/2021 15:24

Bebe biraju objekte koje im roditelji kupe i na koje ih naviknu. Studije i kontrolne studije djece pokazuju da se orijentacija prema 'zenskim' ili 'muskim' igrackama desava tek oko 15 mjeseci starosti, dakle ne postoji od rodjenja, a bome ni bioloski. Zasto? Zato sto evolucija ne poznaje plasticne autice i pamucne zeceve.
Drugarica iz osnovne igrala fudbal bolje od svih nas muških. Kasnije se ispostavilo da voli žene.

Eh sad, imam dilemu. Ako je homoseksualnost prirodna, kako to zagovaraju pro-LGBT aktivisti, da li je onda prirodna bila i njena inklinacija prema fudbalu? Višak testosterona, ovo, ono? Ukratko, sva ona biološka objašnjenja kojima se objašnjava seksualna orijentacija tada mogu se koristiti i da se objasni zašto postoji preferencija ka "muškim" igrama.

U tom slučaju treba priznati da hormoni ujedno igraju i ulogu, a možda i determinirajuću, kod takvih pitanja kao što su zašto muškarci igraju fudbal, a žene...lupam, igraju lastike. :D

Ako pak zagovaramo striktno kulturološko objašnjenje, ako muškarci igraju fudbal jer su naučili da je to muško ponašanje, a žene lastike jer su naučile da je to žensko ponašanje, zašto ta kulturološka logika ne vrijedi u slučaju LGBT, nego se insistira striktno na biologiji?

Can't have it both ways.
Mmm, mislim da je to stereotip o tome kako izgleda ili sta znaci biti lezbijke. Nedvojbeno ih ima 'muskobanjastih' (butch), ali ima tu jos termina - femme, dyke, lipstik, stud... nisu sve lezbijke muskobanjaste, jednostavno - imaju homo gen, a onda kao i sve ostale zene, ima ih ovakvih i onakvih.

Inace, jedna od najmuskobanjastijih zena koje poznajem je ujedno i jedna od najdtradicionalnijih majki i supruga koje znam. Da je vidis - ti bi odmah pomislio da je butch. A nije. Na Balkanu ima dosta hetero zena koje su... ono... :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#18556 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

piupiu wrote: 30/11/2021 16:14
ExNihilo wrote: 30/11/2021 15:39

Drugarica iz osnovne igrala fudbal bolje od svih nas muških. Kasnije se ispostavilo da voli žene.

Eh sad, imam dilemu. Ako je homoseksualnost prirodna, kako to zagovaraju pro-LGBT aktivisti, da li je onda prirodna bila i njena inklinacija prema fudbalu? Višak testosterona, ovo, ono? Ukratko, sva ona biološka objašnjenja kojima se objašnjava seksualna orijentacija tada mogu se koristiti i da se objasni zašto postoji preferencija ka "muškim" igrama.

U tom slučaju treba priznati da hormoni ujedno igraju i ulogu, a možda i determinirajuću, kod takvih pitanja kao što su zašto muškarci igraju fudbal, a žene...lupam, igraju lastike. :D

Ako pak zagovaramo striktno kulturološko objašnjenje, ako muškarci igraju fudbal jer su naučili da je to muško ponašanje, a žene lastike jer su naučile da je to žensko ponašanje, zašto ta kulturološka logika ne vrijedi u slučaju LGBT, nego se insistira striktno na biologiji?

Can't have it both ways.
Mmm, mislim da je to stereotip o tome kako izgleda ili sta znaci biti lezbijke. Nedvojbeno ih ima 'muskobanjastih' (butch), ali ima tu jos termina - femme, dyke, lipstik, stud... nisu sve lezbijke muskobanjaste, jednostavno - imaju homo gen, a onda kao i sve ostale zene, ima ih ovakvih i onakvih.

Inace, jedna od najmuskobanjastijih zena koje poznajem je ujedno i jedna od najdtradicionalnijih majki i supruga koje znam. Da je vidis - ti bi odmah pomislio da je butch. A nije. Na Balkanu ima dosta hetero zena koje su... ono... :D
Da, ali nigdje nisam ni rekao da moraju biti muškobanjaste. Nije ni ova moja drugarica takva bila. Nisam uopće govorio o tome.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#18557 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

_BataZiv_0809 wrote: 30/11/2021 16:10
hadzinicasa wrote: 30/11/2021 15:58
Ok. moja greska. nije optuznicu odbacio sud vec vise tuzilastvo.
ne mijenja cinjenicu da je, kako sam takodjer rekla, optuznica odbijena zbog nedostatka dokaza. ali evo mak na konac.
ne razumijem sta zelis reci, jer sam rekla vec da je optuznica odbijena zbog nedostatka dokaza.
pogrijesila sam u tome sto sam mislila da ju je sud odbio a ne vise tuzilastvo.

sta je poenta koju si htio reci, meni, sad kad smo utvrdili instancu koja je odbila optuznicu?
Poenta je da ga ne treba stavljati u isti kos sa ljudima kojima je sudjeno i presudjeno da nisu krivi.

To moze biti, izmedju ostalog, zato sto tuzilastvo nije dokazalo da je neko kriv (iako mozda i jeste), a ne zato sto je optuzeni dokazao da nije kriv. On ne mora nista dokazivati. Tuzilastvo je to koje mora.

A ovdje imamo slucaj da postupak nije ni krenuo. Zapeo na prvoj stepenici. Nema ni sumnje da je on potencijalno pocinio to djelo za sta ga ova optuzuje.
da. Nesto slicno napisah u prvom postu na ovu temu, a i u drugom ali kako rekoh nisam pravnih ali 5 godina rada u pravosudnoj instituciji nauce te svemu i svacemu.

I evo ponovicu i ovo:, to sto nema dokaza za podizanje optuznice ne znaci da nema djela. a znas to i ti. Da moze tuzilastvo odbaciti navode iz razloga da nihje uspjelo skupiti dokkaze da podigne optuznicu, moze sud odbaciti podignutu optuznicu jer sud smatra da nema dovoljno dokaza, itd itd... on kako takodjer napisah - nije oslobodjen. nego nije mu ni sudjeno.

ovo sto si napisao nigjde nisam osporila dapace, sama isto prethodno napisah.
znas ti kako se zove ono da ti meni objasnjavas uisto ono sto sam ja upravo rekla? :D :lol:
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18558 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

seln wrote: 30/11/2021 13:37
Bar kod nas u ovo vrijeme ima mindje ko salate i ko nije totalni smokljan, taj ce vec negdje dobiti svoju porciju.
Oj tugo naša svagdašnja, od svih pojmova za nju, koristiš ovaj. :cry:
no_sikiriki
Posts: 16544
Joined: 11/12/2012 13:21

#18559 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

KraljicaIzJajca wrote: 30/11/2021 16:21
seln wrote: 30/11/2021 13:37
Bar kod nas u ovo vrijeme ima mindje ko salate i ko nije totalni smokljan, taj ce vec negdje dobiti svoju porciju.
Oj tugo naša svagdašnja, od svih pojmova za nju, koristiš ovaj. :cry:
nemoj molim te, uhvati se suštine, forma je nebitna :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#18560 Re: Danasnji "feminizam"

Post by _BataZiv_0809 »

hadzinicasa wrote: 30/11/2021 16:17 to sto nema dokaza za podizanje optuznice ne znaci da nema djela.
Znaci. Bar u civilizovanim drustvima.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#18561 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

_BataZiv_0809 wrote: 30/11/2021 16:23
hadzinicasa wrote: 30/11/2021 16:17 to sto nema dokaza za podizanje optuznice ne znaci da nema djela.
Znaci. Bar u civilizovanim drustvima.
da. u civilizovanim drustvima.

edit: ipak kako se ovdje diskutovalo, silovanje je veoma tesko dokazati. a sanse da te neko lazno optuzi statisticki ne izlaze iz okvira vjerovatnoce koja se pojavljuje kod bilo kojeg drugog krivicnog djela. zbog toga a i zbog korumpiranog pravosudnog sistema izrazavam sumnju u nalaze odnosno odluke tuzilastva i ostavljam prostor da - to sto nema dokaza za podizanje optuznice ne znaci da nema djela.
Last edited by hadzinicasa on 30/11/2021 16:32, edited 1 time in total.
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#18562 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

ExNihilo wrote: 30/11/2021 16:16
piupiu wrote: 30/11/2021 16:14

Mmm, mislim da je to stereotip o tome kako izgleda ili sta znaci biti lezbijke. Nedvojbeno ih ima 'muskobanjastih' (butch), ali ima tu jos termina - femme, dyke, lipstik, stud... nisu sve lezbijke muskobanjaste, jednostavno - imaju homo gen, a onda kao i sve ostale zene, ima ih ovakvih i onakvih.

Inace, jedna od najmuskobanjastijih zena koje poznajem je ujedno i jedna od najdtradicionalnijih majki i supruga koje znam. Da je vidis - ti bi odmah pomislio da je butch. A nije. Na Balkanu ima dosta hetero zena koje su... ono... :D
Da, ali nigdje nisam ni rekao da moraju biti muškobanjaste. Nije ni ova moja drugarica takva bila. Nisam uopće govorio o tome.
Pa to butch (sto ja prvodim sa muskobanjasta) se odnosi i na ponasanje koje drustvo definise kao musko. Ja ne asociram fudbal sa testosteronom. Fudbal je kod nas muska igra, u Americi, Australiji, Kanadi... djevojcice ga igraju bez obzira na nivo testosterona - jednostavno, takav je sistem. Moja necakinja zivi u jednoj Anglo-drzavi i, pazi sad, nacionalna je viceprvakinja u dizanju tegova... vrlo lijepa djevojcica koja voli djecake... i pritom jos izuzetno talentovana slikarka. To oko tegova - takav joj bio skolski program i njoj se dopalo. Nije mi taj fudbal sad neki argument.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18563 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

no_sikiriki wrote: 30/11/2021 16:22
KraljicaIzJajca wrote: 30/11/2021 16:21

Oj tugo naša svagdašnja, od svih pojmova za nju, koristiš ovaj. :cry:
nemoj molim te, uhvati se suštine, forma je nebitna :-)
Sve je bitno :lol: :skoljka:

Zamisli kakav mu je seksualni život :D doslovno mu je u skladu sa njegovim izjavama.

Zato ni ne može imati respekt ni normalan odnos sa ženama.
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#18564 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

Vidi ih, medici...

Image
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#18565 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

KraljicaIzJajca wrote: 30/11/2021 16:29
no_sikiriki wrote: 30/11/2021 16:22

nemoj molim te, uhvati se suštine, forma je nebitna :-)
Sve je bitno :lol: :skoljka:

Zamisli kakav mu je seksualni život :D doslovno mu je u skladu sa njegovim izjavama.

Zato ni ne može imati respekt ni normalan odnos sa ženama.
nepotrebno ti je ovako se spustati na licni nivo.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18566 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

KraljicaIzJajca wrote: 30/11/2021 15:45
S4mpion wrote: 30/11/2021 13:24

Prvo si rekla da je podrška, a sada izjava, a onda mi pripisala postupke slovačke vlade, pa kako da pričamo o logici? :lol:
Haa? :zrikav:
Ma ništa. :lol:
no_sikiriki
Posts: 16544
Joined: 11/12/2012 13:21

#18567 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

piupiu wrote: 30/11/2021 16:30 Vidi ih, medici...

Image
auuu, lose, ovo ce sve u lezbejke izrasti (not that there's anything wrong with that sto bi rekao Seinfeld :lol:
i mi smo igrali cricket i tenis, i soccer (nejma tamo fudbala)...ali to nije prirodno, trebale smo se uhvatiti kakvog zenskog sporta, kakvog natjecanja u sminkanju i feniranju :lol:
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18568 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

hadzinicasa wrote: 30/11/2021 16:34
KraljicaIzJajca wrote: 30/11/2021 16:29

Sve je bitno :lol: :skoljka:

Zamisli kakav mu je seksualni život :D doslovno mu je u skladu sa njegovim izjavama.

Zato ni ne može imati respekt ni normalan odnos sa ženama.
nepotrebno ti je ovako se spustati na licni nivo.
To je činjenica. :)
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18569 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Hakiz wrote: 30/11/2021 16:01
S4mpion wrote: 30/11/2021 15:24
Nikad niko svoje dijete nije "ponudio", uvijek je to bilo tuđe.
Nažalost, jeste.
Ma ovdje mislim na forumsku sredinu, u stvarnosti je, nažalost, itekako bilo takvih slučajeva.

Međutim, ovdje su pojedini sposobni svašta nešto napisati na račun tuđe djece, ali ne bi to nikada napisali za svoju djecu.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#18570 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

S4mpion wrote: 30/11/2021 16:37
Hakiz wrote: 30/11/2021 16:01

Nažalost, jeste.
Ma ovdje mislim na forumsku sredinu, u stvarnosti je, nažalost, itekako bilo takvih slučajeva.

Međutim, ovdje su pojedini sposobni svašta nešto napisati na račun tuđe djece, ali ne bi to nikada napisali za svoju djecu.
E, da.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18571 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

hadzinicasa wrote: 30/11/2021 16:26
_BataZiv_0809 wrote: 30/11/2021 16:23

Znaci. Bar u civilizovanim drustvima.
da. u civilizovanim drustvima.

edit: ipak kako se ovdje diskutovalo, silovanje je veoma tesko dokazati. a sanse da te neko lazno optuzi statisticki ne izlaze iz okvira vjerovatnoce koja se pojavljuje kod bilo kojeg drugog krivicnog djela. zbog toga a i zbog korumpiranog pravosudnog sistema izrazavam sumnju u nalaze odnosno odluke tuzilastva i ostavljam prostor da - to sto nema dokaza za podizanje optuznice ne znaci da nema djela.
Nažalost, ideš puno dalje od ovoga. Ovaj stav je previše blag za tebe, može se pripisati meni ili nekome drugom, ali ne može tebi koja si prekrižila sud i okrenula se plemenskom sistemu suđenja na osnovu ničega.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18572 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

no_sikiriki wrote: 30/11/2021 16:35
piupiu wrote: 30/11/2021 16:30 Vidi ih, medici...

Image
auuu, lose, ovo ce sve u lezbejke izrasti (not that there's anything wrong with that sto bi rekao Seinfeld :lol:
i mi smo igrali cricket i tenis, i soccer (nejma tamo fudbala)...ali to nije prirodno, trebale smo se uhvatiti kakvog zenskog sporta, kakvog natjecanja u sminkanju i feniranju :lol:
Čak smo se na ovoj temi dotakli priče o ženama u fudbalu i nejednakoj zaradi žena i muškaraca u fudbalu, gdje su određene grupice vjerovale da je takva raspodjela zarade nepoštena. :mrgreen:
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#18573 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 30/11/2021 16:35
piupiu wrote: 30/11/2021 16:30 Vidi ih, medici...

Image
auuu, lose, ovo ce sve u lezbejke izrasti (not that there's anything wrong with that sto bi rekao Seinfeld :lol:
i mi smo igrali cricket i tenis, i soccer (nejma tamo fudbala)...ali to nije prirodno, trebale smo se uhvatiti kakvog zenskog sporta, kakvog natjecanja u sminkanju i feniranju :lol:
A mogla si,kao prava žena, onaj sporz u kojem se lopta nosi u košarici na štapu i baca u gol, zaboravih mu ime.
Nierika
Posts: 4115
Joined: 17/03/2020 00:41

#18574 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Nierika »

Meni nije jasno zašto je u slučaju Aleksića pokrenuta istraga a u slučaju Lečića nije. Ako izjave, audio snimci i izvještaji psihologa nisu dovoljni za pokretanje postupka/istrage, koja vrsta dokaza jeste?
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#18575 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Nierika wrote: 30/11/2021 16:46 Meni nije jasno zašto je u slučaju Aleksića pokrenuta istraga a u slučaju Lečića nije. Ako izjave, audio snimci i izvještaji psihologa nisu dovoljni za pokretanje postupka/istrage, koja vrsta dokaza jeste?
Zato što za Aleksića ima indicija da jeste uradio to za šta ga se tereti, za Lečića nema.

Vjerovatno su ti snimci, izvještaji i psiholozi pokazali da Aleksićeve žrtve govore istinu, a Lečićeva ne.
Post Reply