Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Hakiz
Posts: 40408
Joined: 30/07/2015 20:01

#29251 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/dem ... /220803013

U prevodu, ne znam(o) više ni sam(a, i) šta hoću(emo) :lol:
no_sikiriki
Posts: 17165
Joined: 11/12/2012 13:21

#29252 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Hakiz wrote: 03/08/2022 09:50 https://www.klix.ba/magazin/showbiz/dem ... /220803013

U prevodu, ne znam(o) više ni sam(a, i) šta hoću(emo) :lol:
S obzirom da sa psihičkim zdravljem nije baš na ti, ne mogu ništa što kaže uzeti zaozbiljno.
Pogotovo ono da nije mogla da se odluči u koji će WC, baš me interesuje je li joj na kraju neko otpjevao onu Lakinu...
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29253 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Mnogi od njih nisu psihički dobri, ali ipak takve priče budu plasirane kao moderne, normalne, dobre i slično.
Došli smo do vremena kad više ništa nije sveto i kad više i nema granica.
KraljicaIzJajca
Posts: 3993
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#29254 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

no_sikiriki wrote: 03/08/2022 09:54
Hakiz wrote: 03/08/2022 09:50 https://www.klix.ba/magazin/showbiz/dem ... /220803013

U prevodu, ne znam(o) više ni sam(a, i) šta hoću(emo) :lol:
S obzirom da sa psihičkim zdravljem nije baš na ti, ne mogu ništa što kaže uzeti zaozbiljno.
Pogotovo ono da nije mogla da se odluči u koji će WC, baš me interesuje je li joj na kraju neko otpjevao onu Lakinu...
Q i Trans kategorije i jesu u kategoriji ozbiljnih psihickih poremecaja.
KraljicaIzJajca
Posts: 3993
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#29255 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 02/08/2022 19:52
KraljicaIzJajca wrote: 02/08/2022 17:59

Gej turisticke destinacije :evil:
Džaba destinacije kad ne lete, štrajkuju. Svake godine.
Štrajk je sastavni dio rada aviokompanija. :oops:
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#29256 Re: Danasnji "feminizam"

Post by funeral blues »

KrivičAna prijava :lol: i još naopako stavio u košuljicu :cry:

I fakat liči na Elliota
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#29257 Re: Danasnji "feminizam"

Post by funeral blues »

funeral blues wrote: 03/08/2022 15:47
KrivičAna prijava :lol: i još naopako stavio u košuljicu :cry:

I fakat liči na Elliota

p.s. tu je i uzvičnik na "naslovu" :lol:
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#29258 Re: Danasnji "feminizam"

Post by funeral blues »

E jesam i kvotala majstorski :D
no_sikiriki
Posts: 17165
Joined: 11/12/2012 13:21

#29259 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

KraljicaIzJajca wrote: 03/08/2022 15:23
no_sikiriki wrote: 03/08/2022 09:54

S obzirom da sa psihičkim zdravljem nije baš na ti, ne mogu ništa što kaže uzeti zaozbiljno.
Pogotovo ono da nije mogla da se odluči u koji će WC, baš me interesuje je li joj na kraju neko otpjevao onu Lakinu...
Q i Trans kategorije i jesu u kategoriji ozbiljnih psihickih poremecaja.
Tvoje mišljenje.
Ja sam mislila konkretno i isključivo na Demi Lovato.
Seawolf
Posts: 7687
Joined: 14/06/2012 22:59

#29260 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Seawolf »

MarlboroGold wrote: 03/08/2022 10:09 Mnogi od njih nisu psihički dobri, ali ipak takve priče budu plasirane kao moderne, normalne, dobre i slično.
Došli smo do vremena kad više ništa nije sveto i kad više i nema granica.
Problemi prvog svijeta, ili po naški preseravanje.

Nije mi samo jasno kako to da tako senzibilni, emotivni i mahom inteligentni ljudi kakvi su lezbejke i gejevi, dopuštaju ovim transrodnim emotivnim sadistima da, zajedno sa njima, učestvuju u borbi za prava.
no_sikiriki
Posts: 17165
Joined: 11/12/2012 13:21

#29261 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Seawolf wrote: 03/08/2022 16:06
MarlboroGold wrote: 03/08/2022 10:09 Mnogi od njih nisu psihički dobri, ali ipak takve priče budu plasirane kao moderne, normalne, dobre i slično.
Došli smo do vremena kad više ništa nije sveto i kad više i nema granica.
Problemi prvog svijeta, ili po naški preseravanje.

Nije mi samo jasno kako to da tako senzibilni, emotivni i mahom inteligentni ljudi kakvi su lezbejke i gejevi, dopuštaju ovim transrodnim emotivnim sadistima da, zajedno sa njima, učestvuju u borbi za prava.
S ovim prvim dijelom se moram složiti. I mislim da je zapravo tužno da ima toliko toga, jer odvlači pažnju/umanjuje probleme ljudi koji su iskreni i koji se zaista suočavaju sa problemima LGBTIQ zajednice.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#29262 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

KraljicaIzJajca wrote: 03/08/2022 15:23
no_sikiriki wrote: 03/08/2022 09:54

S obzirom da sa psihičkim zdravljem nije baš na ti, ne mogu ništa što kaže uzeti zaozbiljno.
Pogotovo ono da nije mogla da se odluči u koji će WC, baš me interesuje je li joj na kraju neko otpjevao onu Lakinu...
Q i Trans kategorije i jesu u kategoriji ozbiljnih psihickih poremecaja.
Nekada su i homoseksualce "liječili" elektro šokovima.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#29263 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

funeral blues wrote: 03/08/2022 15:47
KrivičAna prijava :lol: i još naopako stavio u košuljicu :cry:

I fakat liči na Elliota
Mozda je navikao da ulazi na izlaz.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#29264 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

funeral blues wrote: 03/08/2022 15:49 E jesam i kvotala majstorski :D
Naopakitis je zarazan.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#29265 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

broj dva wrote: 01/08/2022 23:22
konoplja wrote: 01/08/2022 23:20

Jarane... zbunjen sam. Zar se nisi nedavno se zalagao za kaznavanje govora mrznje? :D
Apsolutno. Al je puno preseravanja oko toga šta je mržnja, ovo je zajebancija.
Pa eto onda bi trebalo biti jasno zasto je problematicno u legislaturu uvesti pojam "govor mrznje".
I nije to samo zbog toga sto se ljudi ne mogu sloziti oko toga sta bi trebao biti govor mrznje, vec sve i da se slozimo niko ne garantuje da u buducnosti se to nece zloupotrijebiti.
KraljicaIzJajca
Posts: 3993
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#29266 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

no_sikiriki wrote: 03/08/2022 15:52
KraljicaIzJajca wrote: 03/08/2022 15:23

Q i Trans kategorije i jesu u kategoriji ozbiljnih psihickih poremecaja.
Tvoje mišljenje.
Ja sam mislila konkretno i isključivo na Demi Lovato.
Pa i ona je u tim problematicnim kategorijama, zato sam to napisala, a ti si upravo napisala bez strucnog nalaza i misljenja svoj stav. :-)
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#29267 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

dale cooper wrote: 01/08/2022 23:26
konoplja wrote: 01/08/2022 23:17

Ako ovi kazu da su sve transzene zene i da je zena neko ko se tako osjeca.
A drugi se ne slazu s tim i zbog toga su usutkani.
A fasizam je simbol represije.
Kako nije satira?
Oh molim te, fašizam je mnogo više od simbola represije i to ti vrlo dobro znaš. I ako znamo kakve su monstruzne zločine činili fašistički
režimi, opet te pitam gdje je tu paralela sa LGBTQ pokretom i šta je tu satira? Osim toga ko ušutkava anti LGBTQ? Javna sfera je puna
LGBTQ protivnika koji sasvim slobodno izražavaju svoje stavove. Druga je stvar što na to dobijaju i žestoke odgovore, što je sasvim fer.
Slazem se da je fasizam mnogo vise od simbola represije, ali opet ne vidim razlog zasto bi to igralo ulogu u poruci koja se zeli poslati.
Mislim, moze se srp i cekic u duginim bojama iskoristi za istu poruku. :D

Malo si zbunjen pa da ti pomognem...
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#29268 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

n+1 wrote: 02/08/2022 02:28 Naravno da prijetnja nasiljem nije prihvatljiva, to nikada nije ni bilo predmet dvojbe.

Govorim o tome da se vodila debata da li vrijeđanje tuđih svetinja potpada pod slobodu govora. Ako predstaviš poslanika Muhameda kao teroristu, je li to sloboda govora?

Manje-više sva lijevo-liberalna intelektualna krema tih godina zauzimala je kategoričan stav da govor, čak i onda kada je vrijeđanje, mora biti zaštićen od reprekusija bilo koje vrste. Naravno, ubistvo autora je ekstremni oblik reprekusije. Debata se, zapravo, vodila o pitanjima progona i (auto)cenzure. Treba li se autor autocenzurirati ako će povrijediti osjećanja drugih? Treba li ga cenzurirati urednik ili država? Treba li ga država smatrati odgovornim ako stigmatizira određene grupe?

Slučaj Charlie je diskurs doveo do usijanja, zbog čega ga i uzimam za primjer, ali sam dijalog o ovim pitanjima trajao je barem desetak godina duže. Pa tih godina je kao pjesmica po internetu kružila ona maksima da živjeti u slobodnom društvu znači živjeti u društvu gdje će ti, prije ili kasnije, neko povrijediti osjećanja. Pluralitet mišljenja i tisuću cvjetova demokratije, ne?

I taj i takav stav, koji su branili Hitchens i ekipa, sviđao se nekome ili ne, bio je savršeno poravnat sa tradicijom liberalizma, od njenih samih početaka, od Miltona preko Voltaira, pa sve do one olinjale fraze koja se pripisuje Chomskom: "If you believe in freedom of speech, you believe in freedom of speech for views you don't like." Ljudima koji su zastupali suprotno se spremno odgovaralo: suck it up, snowflake! :D

Fast forward u present tense. Muhamed kao terorista i svastika u LGBT bojama. Ja se izvinjavam, u čemu je tačno razlika? Zašto je ovo prvo sloboda govora, a drugo govor mržnje? Ako kažemo da je ekipa u Charliju svojim karikaturama, zapravo, kritikovala islamizam, dakle politički islam kao izazov sekularizmu, zašto onda ne možemo reći da LGBT svastika kritikuje totalitarne tendencije unutar politika identiteta, poput cancel kulture?

Razlika je, ustvari, u tome što ovaj put gledamo ideološko mlaćenje na smrt. Braneći slobodu govora, Hitchens je branio kompletnu filozofsku tradiciju na kojoj je ponikla Zapadna civilizacija, pa i po cijenu da bude optužen kako katalizira huntingtonovski sukob civilizacija. Ovi što im je sloboda govora kad je Muhamed terorista, ali im je govor mržnje LGBT svastika, ne brane ništa, osim vlastite hipokrizije, u bespoštednoj borbi za moć.

Što se mene tiče, smatrao sam tada, a smatram i sada, da je neumjesan govor neotuđivo pravo svakog čovjeka. I da je, suprotno onome što pišeš na prethodnoj stranici, kada kažeš da isti ne bi smio biti dopustiv, zapravo, presudno bitno da bude dopustiv.

Onog trenutka kada ljude počnemo sankcionisati zato što su "neodgojeni", već smo se probudili u Orvelovom svijetu.
Dobar post. Za stickya. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#29269 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

konoplja wrote: 03/08/2022 17:32
dale cooper wrote: 01/08/2022 23:26

Oh molim te, fašizam je mnogo više od simbola represije i to ti vrlo dobro znaš. I ako znamo kakve su monstruzne zločine činili fašistički
režimi, opet te pitam gdje je tu paralela sa LGBTQ pokretom i šta je tu satira? Osim toga ko ušutkava anti LGBTQ? Javna sfera je puna
LGBTQ protivnika koji sasvim slobodno izražavaju svoje stavove. Druga je stvar što na to dobijaju i žestoke odgovore, što je sasvim fer.
Slazem se da je fasizam mnogo vise od simbola represije, ali opet ne vidim razlog zasto bi to igralo ulogu u poruci koja se zeli poslati.
Mislim, moze se srp i cekic u duginim bojama iskoristi za istu poruku. :D
Kakvu sad poruku? Ti si napisao da je riječ o satiri iako u onom članku kojeg si postavio nema govora o sličnoj namjeri, nego je priča
o liku koji ja taj meme pokupio negdje i postavio ga, vjerovatno čisto kao provokaciju. Kasnije sam malo istražio tu sliku i meme
i ispada da ju je ranije postavio glumac Laurence Fox u sličnoj namjeri tokom pride mjeseca.

Opet pitam kako se ta slika može okarakterisati kao satira? Valjda satira treba da sadrži makar i mrvicu humora da bi se smatrala istom.
Ako je LGBTQ zastava pretvorena u swastiku satira, da li se onda može nazavati satirom i swastika na Poljudu ili na partizanskim grobljima
u Hrvatskoj?
Hakiz
Posts: 40408
Joined: 30/07/2015 20:01

#29270 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 03/08/2022 15:25
Hakiz wrote: 02/08/2022 19:52

Džaba destinacije kad ne lete, štrajkuju. Svake godine.
Štrajk je sastavni dio rada aviokompanija. :oops:
Štrajk nije rad, nerad je.
Hakiz
Posts: 40408
Joined: 30/07/2015 20:01

#29271 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

n+1 wrote: 02/08/2022 02:28
John Cleese wrote: 02/08/2022 00:16

Zanimljivo - i ja sam se toga ovim povodom sjetio :D

Ne sjecam se vise sta sam tada pisao (a jesam nesto, sigurno) - sjecam se da sam bio bas ozlojedjen onim masakrom.
Inace, namjerno vrijedjanje ljudskih osjecanja, pogotovo neselektivno, mi nije omiljeni oblik ljudskog ponasanja.
I dalje mislim da prijetnja ubistvom nije prihvatljiv odgovor na bilo kakvu uvredu, a izvrseno masovno ubistvo da i ne spominjem.
Rekao bih ipak da je ta storija odvec slozena i bitno razlicita da bi uspjelo poredjenje s ovim o cemu ovdje pisemo.

Sta si ti svojevremeno mislio o tome, ako se sjecas? :D
Naravno da prijetnja nasiljem nije prihvatljiva, to nikada nije ni bilo predmet dvojbe.

Govorim o tome da se vodila debata da li vrijeđanje tuđih svetinja potpada pod slobodu govora. Ako predstaviš poslanika Muhameda kao teroristu, je li to sloboda govora?

Manje-više sva lijevo-liberalna intelektualna krema tih godina zauzimala je kategoričan stav da govor, čak i onda kada je vrijeđanje, mora biti zaštićen od reprekusija bilo koje vrste. Naravno, ubistvo autora je ekstremni oblik reprekusije. Debata se, zapravo, vodila o pitanjima progona i (auto)cenzure. Treba li se autor autocenzurirati ako će povrijediti osjećanja drugih? Treba li ga cenzurirati urednik ili država? Treba li ga država smatrati odgovornim ako stigmatizira određene grupe?

Slučaj Charlie je diskurs doveo do usijanja, zbog čega ga i uzimam za primjer, ali sam dijalog o ovim pitanjima trajao je barem desetak godina duže. Pa tih godina je kao pjesmica po internetu kružila ona maksima da živjeti u slobodnom društvu znači živjeti u društvu gdje će ti, prije ili kasnije, neko povrijediti osjećanja. Pluralitet mišljenja i tisuću cvjetova demokratije, ne?

I taj i takav stav, koji su branili Hitchens i ekipa, sviđao se nekome ili ne, bio je savršeno poravnat sa tradicijom liberalizma, od njenih samih početaka, od Miltona preko Voltaira, pa sve do one olinjale fraze koja se pripisuje Chomskom: "If you believe in freedom of speech, you believe in freedom of speech for views you don't like." Ljudima koji su zastupali suprotno se spremno odgovaralo: suck it up, snowflake! :D

Fast forward u present tense. Muhamed kao terorista i svastika u LGBT bojama. Ja se izvinjavam, u čemu je tačno razlika? Zašto je ovo prvo sloboda govora, a drugo govor mržnje? Ako kažemo da je ekipa u Charliju svojim karikaturama, zapravo, kritikovala islamizam, dakle politički islam kao izazov sekularizmu, zašto onda ne možemo reći da LGBT svastika kritikuje totalitarne tendencije unutar politika identiteta, poput cancel kulture?

Razlika je, ustvari, u tome što ovaj put gledamo ideološko mlaćenje na smrt. Braneći slobodu govora, Hitchens je branio kompletnu filozofsku tradiciju na kojoj je ponikla Zapadna civilizacija, pa i po cijenu da bude optužen kako katalizira huntingtonovski sukob civilizacija. Ovi što im je sloboda govora kad je Muhamed terorista, ali im je govor mržnje LGBT svastika, ne brane ništa, osim vlastite hipokrizije, u bespoštednoj borbi za moć.

Što se mene tiče, smatrao sam tada, a smatram i sada, da je neumjesan govor neotuđivo pravo svakog čovjeka. I da je, suprotno onome što pišeš na prethodnoj stranici, kada kažeš da isti ne bi smio biti dopustiv, zapravo, presudno bitno da bude dopustiv.

Onog trenutka kada ljude počnemo sankcionisati zato što su "neodgojeni", već smo se probudili u Orvelovom svijetu.
Dok je nečiji terorist nekome drugom borac za slobodu (PKK, PLO itd), nacista je uvijek i svima nacista. Zato vezivanje bilo čega za nacizam i njegove simbole ima uvijek isti cilj. Uz to je nedostatak ukusa i nedostatak ideje. Igranje na sigurno, kada hoću nekoga da ponizim, povežem ga sa nacizmom. Uvijek upali.

Kave veze rodno i seksualno određenje imaju sa rasnom teorijom ubermenscha da bi ih se moglo povezati?
KraljicaIzJajca
Posts: 3993
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#29272 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

dale cooper wrote: 03/08/2022 16:15
KraljicaIzJajca wrote: 03/08/2022 15:23

Q i Trans kategorije i jesu u kategoriji ozbiljnih psihickih poremecaja.
Nekada su i homoseksualce "liječili" elektro šokovima.
Da, ako nisi znao, postoji lista bolesti koje su tako lijecene, i koje se danas tako lijece, u oblasti psihijatrije.

https://www.medicalnewstoday.com/articl ... ck-therapy

Seksualna orijentacije, osim hetero, jesu poremećaji.

LGBT and the DSM
DSM-I (1952)
Homosexuality is listed as a sociopathic personality disturbance.

DSM-II (1968)
Homosexuality continues to be listed as a mental disorder

DSM-II (1974)
Homosexuality is no longer listed as a category of disorder. The diagnosis is replaced with the category of “sexual orientation disturbance”.

DSM-III (1980)
The diagnosis of ego-dystonic homosexuality replaces the DSM-II category of “sexual orientation disturbance.”Introduces gender identity disorder.

DSM-III-R (1987)
Ego-dystonic homosexuality is removed and replaced by “sexual disorder not otherwise specified,” which can include “persistent and marked distress about one’s sexual orientation.”

DSM-V
Includes a separate, non-mental disorder diagnoses of gender dysphoria to describer people who experience significant distress with the sex and gender they were assigned at birth.

Gore je postavljenaista promjena terminologije i definicije.

Gender dysphoria: A concept designated in the DSM-5 as clinically significant distress or impairment related to a strong desire to be of another gender, which may include desire to change primary and/or secondary sex characteristics. Not all transgender or gender diverse people experience dysphoria.

To je doslovno dijagnoza

https://psychiatry.org/patients-familie ... -dysphoria
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#29273 Re: Danasnji "feminizam"

Post by n+1 »

Hakiz wrote: 03/08/2022 18:06
n+1 wrote: 02/08/2022 02:28

Naravno da prijetnja nasiljem nije prihvatljiva, to nikada nije ni bilo predmet dvojbe.

Govorim o tome da se vodila debata da li vrijeđanje tuđih svetinja potpada pod slobodu govora. Ako predstaviš poslanika Muhameda kao teroristu, je li to sloboda govora?

Manje-više sva lijevo-liberalna intelektualna krema tih godina zauzimala je kategoričan stav da govor, čak i onda kada je vrijeđanje, mora biti zaštićen od reprekusija bilo koje vrste. Naravno, ubistvo autora je ekstremni oblik reprekusije. Debata se, zapravo, vodila o pitanjima progona i (auto)cenzure. Treba li se autor autocenzurirati ako će povrijediti osjećanja drugih? Treba li ga cenzurirati urednik ili država? Treba li ga država smatrati odgovornim ako stigmatizira određene grupe?

Slučaj Charlie je diskurs doveo do usijanja, zbog čega ga i uzimam za primjer, ali sam dijalog o ovim pitanjima trajao je barem desetak godina duže. Pa tih godina je kao pjesmica po internetu kružila ona maksima da živjeti u slobodnom društvu znači živjeti u društvu gdje će ti, prije ili kasnije, neko povrijediti osjećanja. Pluralitet mišljenja i tisuću cvjetova demokratije, ne?

I taj i takav stav, koji su branili Hitchens i ekipa, sviđao se nekome ili ne, bio je savršeno poravnat sa tradicijom liberalizma, od njenih samih početaka, od Miltona preko Voltaira, pa sve do one olinjale fraze koja se pripisuje Chomskom: "If you believe in freedom of speech, you believe in freedom of speech for views you don't like." Ljudima koji su zastupali suprotno se spremno odgovaralo: suck it up, snowflake! :D

Fast forward u present tense. Muhamed kao terorista i svastika u LGBT bojama. Ja se izvinjavam, u čemu je tačno razlika? Zašto je ovo prvo sloboda govora, a drugo govor mržnje? Ako kažemo da je ekipa u Charliju svojim karikaturama, zapravo, kritikovala islamizam, dakle politički islam kao izazov sekularizmu, zašto onda ne možemo reći da LGBT svastika kritikuje totalitarne tendencije unutar politika identiteta, poput cancel kulture?

Razlika je, ustvari, u tome što ovaj put gledamo ideološko mlaćenje na smrt. Braneći slobodu govora, Hitchens je branio kompletnu filozofsku tradiciju na kojoj je ponikla Zapadna civilizacija, pa i po cijenu da bude optužen kako katalizira huntingtonovski sukob civilizacija. Ovi što im je sloboda govora kad je Muhamed terorista, ali im je govor mržnje LGBT svastika, ne brane ništa, osim vlastite hipokrizije, u bespoštednoj borbi za moć.

Što se mene tiče, smatrao sam tada, a smatram i sada, da je neumjesan govor neotuđivo pravo svakog čovjeka. I da je, suprotno onome što pišeš na prethodnoj stranici, kada kažeš da isti ne bi smio biti dopustiv, zapravo, presudno bitno da bude dopustiv.

Onog trenutka kada ljude počnemo sankcionisati zato što su "neodgojeni", već smo se probudili u Orvelovom svijetu.
Dok je nečiji terorist nekome drugom borac za slobodu (PKK, PLO itd), nacista je uvijek i svima nacista. Zato vezivanje bilo čega za nacizam i njegove simbole ima uvijek isti cilj. Uz to je nedostatak ukusa i nedostatak ideje. Igranje na sigurno, kada hoću nekoga da ponizim, povežem ga sa nacizmom. Uvijek upali.

Kave veze rodno i seksualno određenje imaju sa rasnom teorijom ubermenscha da bi ih se moglo povezati?
Kao što su teroristi nekome borci za slobodu, tako su i nacisti, tako da diferencijacija koju praviš nema nikakvog smisla.
KraljicaIzJajca
Posts: 3993
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#29274 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 03/08/2022 17:52
KraljicaIzJajca wrote: 03/08/2022 15:25

Štrajk je sastavni dio rada aviokompanija. :oops:
Štrajk nije rad, nerad je.
Jeste rad, ali nije prodiktivan. :lol:
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#29275 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

dale cooper wrote: 03/08/2022 17:47
konoplja wrote: 03/08/2022 17:32

Slazem se da je fasizam mnogo vise od simbola represije, ali opet ne vidim razlog zasto bi to igralo ulogu u poruci koja se zeli poslati.
Mislim, moze se srp i cekic u duginim bojama iskoristi za istu poruku. :D
Kakvu sad poruku? Ti si napisao da je riječ o satiri iako u onom članku kojeg si postavio nema govora o sličnoj namjeri, nego je priča
o liku koji ja taj meme pokupio negdje i postavio ga, vjerovatno čisto kao provokaciju. Kasnije sam malo istražio tu sliku i meme
i ispada da ju je ranije postavio glumac Laurence Fox u sličnoj namjeri tokom pride mjeseca.

Opet pitam kako se ta slika može okarakterisati kao satira? Valjda satira treba da sadrži makar i mrvicu humora da bi se smatrala istom.
Ako je LGBTQ zastava pretvorena u swastiku satira, da li se onda može nazavati satirom i swastika na Poljudu ili na partizanskim grobljima
u Hrvatskoj?
Pa odgovorio sam ti. Pokret je represivan. To je poruka. Sta nije jasno?
U clanku se spominje Laurence Fox, vjerovatno si tu procitao.
Meni je smijesno, a to sto tebi nije... Ne mogu ti pomoci. :D Smjesnije od samog mema su mi vase reakcije haha.
Pokret koji sebe smatra cistim i pravednim, a u isto vrijeme ucutkuje ljude i poziva na cancelovanje mi je satira.

Nisam upoznat pa ne mogu komentarisati na svastiku na Poljudu ili partizanskim grobljima po Hrvatskoj.
Post Reply