Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#29351 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

John Cleese wrote: 09/08/2022 00:12
konoplja wrote: 08/08/2022 23:57

Nije? Pa eto super.
E sad se vrati, procitaj sve opet, pa nam pokazi gdje sam pretpostavio da je osoba koja podrzava politiku identiteta radikalni ljevicar.
Jasta cu :lol:
Citaj sam - posvetio sam ti ovim povodom vec i previse vremena i paznje. Nemoj samo predugo (i sutra je dan) i lijepo pajki :D
OK boomeru :D

Normalno da neces kad ne mozes racun polozit. :lol:
John Cleese
Posts: 37110
Joined: 25/05/2010 18:30

#29352 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

konoplja wrote: 09/08/2022 00:15
John Cleese wrote: 09/08/2022 00:12

Jasta cu :lol:
Citaj sam - posvetio sam ti ovim povodom vec i previse vremena i paznje. Nemoj samo predugo (i sutra je dan) i lijepo pajki :D
OK boomeru :D

Normalno da neces kad ne mozes racun polozit. :lol:
:lol: Ma prije ce biti da si sam boomer, takav senilan :D
Jesi li? Necu nikome reci, obecavam :D
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#29353 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

John Cleese wrote: 09/08/2022 00:24
konoplja wrote: 09/08/2022 00:15
OK boomeru :D

Normalno da neces kad ne mozes racun polozit. :lol:
:lol: Ma prije ce biti da si sam boomer, takav senilan :D
Jesi li? Necu nikome reci, obecavam :D
Jok ja. :D
Ne moras u svemu opsesivno traziti skrivena znacenja. Uzmi nekad napisano zdravo za gotovo.
Chill boomeru, chill. :lol:

Ili drugim rijecima - Surf the Kali Yuga :wink:
John Cleese
Posts: 37110
Joined: 25/05/2010 18:30

#29354 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

konoplja wrote: 09/08/2022 00:38
John Cleese wrote: 09/08/2022 00:24

:lol: Ma prije ce biti da si sam boomer, takav senilan :D
Jesi li? Necu nikome reci, obecavam :D
Jok ja. :D
Ne moras u svemu opsesivno traziti skrivena znacenja. Uzmi nekad napisano zdravo za gotovo.
Chill boomeru, chill. :lol:
A pa dobro, onda je to kod tebe samo stanje tijela i duha. Ok boomer :D :lol:

I u tvojim... umotvorinama zaista nema smisla traziti jos i nekakvo "skriveno znacenje", barem ne u dosad vidjenom - mozda me i iznenadis nekad, ako pozivimo dovoljno dugo :D
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#29355 Re: Danasnji "feminizam"

Post by DEMONIKA »

više ni feministice ne pričaju o feminizmu
svelo se na lghuztu(qwp/*
i ko je dobio preko mitu ulogu
tuga jad i nevolja
ni normalne feministkine više ne obadaju na kmekmečanje
iliti što je neki lik rekao kmekmez :mrgreen:

kad sam sebi skočiš u grlo, jer te navuku slatkišima i šupljom :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21559
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29356 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Image

ima istine :oops:
no_sikiriki
Posts: 17105
Joined: 11/12/2012 13:21

#29357 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Pa upravo tako, jer ako si stvarno "manly", ne pucaju te kompleksi, da se ne možeš malo "uživiti" sa djetetom, u bilo čemu. :mrgreen:
I meni je tata davao da mu stavljam šnale po glavi, dok je on meni pravio kikice i svašta nešto.
Jest da smo se mačevali sa nogama od Barbike, umjesto tea partyja, ali hajd'. :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21559
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29358 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

no_sikiriki wrote: 09/08/2022 09:38 Pa upravo tako, jer ako si stvarno "manly", ne pucaju te kompleksi, da se ne možeš malo "uživiti" sa djetetom, u bilo čemu. :mrgreen:
I meni je tata davao da mu stavljam šnale po glavi, dok je on meni pravio kikice i svašta nešto.
Jest da smo se mačevali sa nogama od Barbike, umjesto tea partyja, ali hajd'. :mrgreen:
Pa to je nešto sasvim normalno. Ja također nemam problem u vezi toga. U fokusu je dijete i sreća istog.
Neki dan sam joj dao da mi boji nokte ko fol da lakira itd. dok sam gledao tekmu na televizoru
John Cleese
Posts: 37110
Joined: 25/05/2010 18:30

#29359 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

no_sikiriki wrote: 09/08/2022 09:38 Pa upravo tako, jer ako si stvarno "manly", ne pucaju te kompleksi, da se ne možeš malo "uživiti" sa djetetom, u bilo čemu. :mrgreen:
I meni je tata davao da mu stavljam šnale po glavi, dok je on meni pravio kikice i svašta nešto.
Jest da smo se mačevali sa nogama od Barbike, umjesto tea partyja, ali hajd'. :mrgreen:
:lol: :thumbup: :D
John Cleese
Posts: 37110
Joined: 25/05/2010 18:30

#29360 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

konoplja wrote: 09/08/2022 00:38 Ili drugim rijecima - Surf the Kali Yuga :wink:
Ne opazih blagovremeno :D

Puff the magic dragon :D :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21559
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#29361 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

https://www.klix.ba/sport/nogomet/playb ... /220809062

opa preko zarade na onlyfans haman uskoro vlasnica fudbalskog kluba

ja dobre i unosne emancipacije jbt
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#29362 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ¤ jelena ¤ »

Snake Eyes wrote: 08/08/2022 07:03
¤ jelena ¤ wrote: 08/08/2022 02:26

OK, jasno je meni da se ti ne možeš ne složiti s napisanim, ali ja sam sigurna da bi se mogao naći neko ko se ne slaže i ko može formulisati sasvim jasno i logično razloge zbog kojih ne brije pomenuto područje jer objektivni razlozi za to postoje.

Problem nastaje samo onda kada se oni muškarci koji se ispod pazuha ne briju - i kojima ne pada im na pamet da to urade - bune kada vide čupave pazuhe kod žena. I još se nešto čude i snebivaju pa čak su spremni i da uvrijede...

DakleM, ko se ne brije ispod pazuha, nema pravo kritikovati nekoga ko to isto ne radi.

Msm...može taj neko komentarisati i misliti šta god hoće.... sloboda govora i tako to, jel...ali bilo bi korisno da barem uoči sopstveno licemjerje pa će se vremenom, ako ništa drugo, osloboditi i tog nekakvog silnog čuđenja i te silne potrebe da se drugačije higijenske navike vrijeđaju iz pozicije umišljene, a neosnovane, superiornosti.

Dlake ispod pazuha imaju svoju funkciju...brijanje dlaka ispod pazuha takođe ostavlja nekakav neprijatan trag, najčešće u obliku fleke na odjeći i to povelike, bogme, kod ljudi koji se mnogo znoje (što jesu najčešće muškarci, ali ima i žena) ili bubuljica raznoraznih...što isto tako ružno izgleda i neprijatno je kada se upali pa svrbi, a zna i da se usmrdi nakon par sati, potpuno isto kao i onaj busen ili dio busena....

Prema tome, uopšte nema razloga za čuđenje jer koju god opciju da izabereš... bilo brijanje ili nebrijanje....znojenje, smrad ili nekakva neprijatnost ti ne ginu. Ljudi samo biraju onu opciju koja im je, lično, podnošljivija dok nijedna, objektivno, nije ništa bolja ni "higijenskija" od druge kad se čovjek redovno kupa.
Probleme koje si navela više su povezani sa greškama koje se rade prilikom brijanja nego sa samim brijanjem. Prva greška je smjer brijanja u odnosu na prirodni rast dlake. Izbrijavanje ili brijanje uz dlaku je ono koje izaziva iritacije, crvenilo, peckanje, naposljetku i bubuljice. Druga greška, stetna za zdravlje, je korištenje dezedoransa koji u svom sastavu imaju pudere (npr. Rexona) koji su tu da zaustave znojenje, znojenje je korisno i ne smije biti zaustavljeno. Treća greška je preredovito brijanje. Dlake ispod pazuha su tanke, mekane, rastu sporije i nema potrebe da se briju svaki dan.
Haj za bubuljice, ali problem fleka ispod pazuha nema nikakve veze sa načinom brijanja, nego sa dužinom dlaka i količinom znoja. Ako se mnogo znojiš i obriješ dlake ispod pazuha, fleke od znoja na odjeći će biti veće, nego kod onoga ko se takođe mnogo znoji, ali ne brije dlake. To je jedan od razloga zbog kojeg mnogi ljudi izbjegavaju brijanje, plus iritacija...

što važi i za muškarce i za žene - svidjelo se to nama koji ih posmatramo ili ne.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#29363 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

¤ jelena ¤ wrote: 09/08/2022 15:58
Snake Eyes wrote: 08/08/2022 07:03

Probleme koje si navela više su povezani sa greškama koje se rade prilikom brijanja nego sa samim brijanjem. Prva greška je smjer brijanja u odnosu na prirodni rast dlake. Izbrijavanje ili brijanje uz dlaku je ono koje izaziva iritacije, crvenilo, peckanje, naposljetku i bubuljice. Druga greška, stetna za zdravlje, je korištenje dezedoransa koji u svom sastavu imaju pudere (npr. Rexona) koji su tu da zaustave znojenje, znojenje je korisno i ne smije biti zaustavljeno. Treća greška je preredovito brijanje. Dlake ispod pazuha su tanke, mekane, rastu sporije i nema potrebe da se briju svaki dan.
Haj za bubuljice, ali problem fleka ispod pazuha nema nikakve veze sa načinom brijanja, nego sa dužinom dlaka i količinom znoja. Ako se mnogo znojiš i obriješ dlake ispod pazuha, fleke od znoja na odjeći će biti veće, nego kod onoga ko se takođe mnogo znoji, ali ne brije dlake. To je jedan od razloga zbog kojeg mnogi ljudi izbjegavaju brijanje, plus iritacija...

što važi i za muškarce i za žene - svidjelo se to nama koji ih posmatramo ili ne.
E ne znam to za duge dlake ali pretpostavljam da dlake obavljaju kapilarnu ulogu i odvode znoj niz tijelo.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#29364 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ¤ jelena ¤ »

Snake Eyes wrote: 09/08/2022 16:03
¤ jelena ¤ wrote: 09/08/2022 15:58

Haj za bubuljice, ali problem fleka ispod pazuha nema nikakve veze sa načinom brijanja, nego sa dužinom dlaka i količinom znoja. Ako se mnogo znojiš i obriješ dlake ispod pazuha, fleke od znoja na odjeći će biti veće, nego kod onoga ko se takođe mnogo znoji, ali ne brije dlake. To je jedan od razloga zbog kojeg mnogi ljudi izbjegavaju brijanje, plus iritacija...

što važi i za muškarce i za žene - svidjelo se to nama koji ih posmatramo ili ne.
E ne znam to za duge dlake ali pretpostavljam da dlake obavljaju kapilarnu ulogu i odvode znoj niz tijelo.
Znam ja, imam kosu na glavi pa osjetim i vidim graške znoja po licu, ali ne i tamo gdje je glava prekrivena kosom.

Nego, mene samo zanima kako ste brijanje ili nebrijanje dlaka uspjeli logički povezati sa stavom da je feminizam retardiran pokret... kad dlake ispod pazuha i briju i ne briju i muškarci i žene... :?
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#29365 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

¤ jelena ¤ wrote: 09/08/2022 16:45
Snake Eyes wrote: 09/08/2022 16:03

E ne znam to za duge dlake ali pretpostavljam da dlake obavljaju kapilarnu ulogu i odvode znoj niz tijelo.
Znam ja, imam kosu na glavi pa osjetim i vidim graške znoja po licu, ali ne i tamo gdje je glava prekrivena kosom.

Nego, mene samo zanima kako ste brijanje ili nebrijanje dlaka uspjeli logički povezati sa stavom da je feminizam retardiran pokret... kad dlake ispod pazuha i briju i ne briju i muškarci i žene... :?
Svaki pokusaj ravnopravnosti u necemu sto je pogresno, ako je to slucaj, poput ne brijanja pazuha, ukazuje na nedostatak logike i prakticnosti. Drugim rijecima, muskarci se trebaju poceti brijati a ne zene prestati. Uostalom @suspect_zero je fino objasnila.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#29366 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Muskarci i zene su nastali sa DLAKAMA. Dlake nam se uglavnom pojave u pubertetu na određenim mjestima i obično te dlake i depiliramo.
U nekim civilizacijama su se depilirali i muskarci i zene.
U nekima samo zene.


U svijetu nasih roditelja i danas, u BiH, depiliranje zena se PODRAZUMIJEVA. Iako i muskarci i zene dobiju dlake u pubertetu.
Tako da to nije pokusaj ravnopravnosti, kao sto nas vrli forumas zeli da bude. Koji ne razlikuje jednakost od ravnopravnosti između ostalog.

"Pokušaj ravnopravnosti" je kada žene žele da npr. budu vozačice kamiona, a muškarci babice.


Ali eto, svakom njegovo.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#29367 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

Da, dlakavost je prihvacena kao normalna pojava za muskarce dok se zene moraju depilirati iako im jednako rastu dlake. Feministice zele ravnopravno taj nivo slobode, da budu dlakave. Uostalom, svejedno mi je kako se to kategorise, jasno je sto zelim reci vrla forumasice.
Hakiz
Posts: 40369
Joined: 30/07/2015 20:01

#29368 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Snake Eyes wrote: 09/08/2022 17:28 Da, dlakavost je prihvacena kao normalna pojava za muskarce dok se zene moraju depilirati iako im jednako rastu dlake. Feministice zele ravnopravno taj nivo slobode, da budu dlakave. Uostalom, svejedno mi je kako se to kategorise, jasno je sto zelim reci vrla forumasice.
Dakle, krajnji (ili, po modernom, ultimativni :-) ) cilj feministkinja i feminista je da postanu muškarci?

Ipak je Frojd bio u pravu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#29369 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Snake Eyes wrote: 09/08/2022 17:28 Da, dlakavost je prihvacena kao normalna pojava za muskarce dok se zene moraju depilirati iako im jednako rastu dlake. Feministice zele ravnopravno taj nivo slobode, da budu dlakave. Uostalom, svejedno mi je kako se to kategorise, jasno je sto zelim reci vrla forumasice.
A muskarci koji zele da se depiliraju po npr. prsima...ledima...i to vec rade i jnije nista drama ofirno ni strasno...jer je normalno...

Ah, kad se neko zapetlja.

Znaci ako zena hoce da ne depilira stagod to je teznja ka ravnopravnosti i slobodi. A kad muskarac zeli da depilira prsa i leda (ili noge zbog sporta ioli tetovaza)....to je normalno. :D
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#29370 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

Bloo wrote: 09/08/2022 18:50
Snake Eyes wrote: 09/08/2022 17:28 Da, dlakavost je prihvacena kao normalna pojava za muskarce dok se zene moraju depilirati iako im jednako rastu dlake. Feministice zele ravnopravno taj nivo slobode, da budu dlakave. Uostalom, svejedno mi je kako se to kategorise, jasno je sto zelim reci vrla forumasice.
A muskarci koji zele da se depiliraju po npr. prsima...ledima...i to vec rade i jnije nista drama ofirno ni strasno...jer je normalno...

Ah, kad se neko zapetlja.

Znaci ako zena hoce da ne depilira stagod to je teznja ka ravnopravnosti i slobodi. A kad muskarac zeli da depilira prsa i leda (ili noge zbog sporta ioli tetovaza)....to je normalno. :D
Zar nisam rekao da se trebaju muskarci poceti brijati a ne zene prestati?
Meni je depilacija normalna i za muskarce i za zene, nista nisam rekao sto to negira, bas nasuprot, time mi je cudjenje vece da neko zeli dlakave pazuhe ili intimna mjesta.
Takodjer razumijem muskarce koji depiliraju druge zone, ima ih dlakavih poput vukodlaka, srklet je to, 24/7 teglis dzemper.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#29371 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MUNAFIK »

Kakav je stav danasnjih feminiskinja prema udavacama, koferusama, sponzorusama i generalno prema zenama koje zele da se bogato udaju i da plaho ne moraju radit?

I kakav je stav inace ovog pokreta feminizma prema strletama koje se loze na bogate krkane i kriminalce koje zovu kontraverzni biznismen?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#29372 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Snake Eyes wrote: 09/08/2022 18:56
Bloo wrote: 09/08/2022 18:50

A muskarci koji zele da se depiliraju po npr. prsima...ledima...i to vec rade i jnije nista drama ofirno ni strasno...jer je normalno...

Ah, kad se neko zapetlja.

Znaci ako zena hoce da ne depilira stagod to je teznja ka ravnopravnosti i slobodi. A kad muskarac zeli da depilira prsa i leda (ili noge zbog sporta ioli tetovaza)....to je normalno. :D
Zar nisam rekao da se trebaju muskarci poceti brijati a ne zene prestati?
Meni je depilacija normalna i za muskarce i za zene, nista nisam rekao sto to negira, bas nasuprot, time mi je cudjenje vece da neko zeli dlakave pazuhe ili intimna mjesta.
Takodjer razumijem muskarce koji depiliraju druge zone, ima ih dlakavih poput vukodlaka, srklet je to, 24/7 teglis dzemper.
Pa muskarci se vec briju i to odavno :D
Briju se noge zbog tetovaza, citavo tijelo zbog sporta, prsa, leda...you name it.

Znaci muskarci se vec briju, oni koji zele ili moraju (sport npr.). Ako se prestanu brijati, nikom nista, nema drame.
Zene se briju jer zele i moraju. Ako se zele prestati brijati, drama.

Jel sad kontas?

Druga stvar - pubicne dlake kod zena na labiama imaju i funkciju.
Generalno, brijanje pubicnih dlaka kod muskaraca i zena kreira mikroabrazije i vecu sansu da dobijes infekciju. Voskanje takode moze uzrokovati infekciju.
Dlake se mogu skratiti i makazicama.

Necu ulaziti u bioolosku funkciju i feromone.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#29373 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Snake Eyes »

Bloo wrote: 09/08/2022 19:40
Snake Eyes wrote: 09/08/2022 18:56

Zar nisam rekao da se trebaju muskarci poceti brijati a ne zene prestati?
Meni je depilacija normalna i za muskarce i za zene, nista nisam rekao sto to negira, bas nasuprot, time mi je cudjenje vece da neko zeli dlakave pazuhe ili intimna mjesta.
Takodjer razumijem muskarce koji depiliraju druge zone, ima ih dlakavih poput vukodlaka, srklet je to, 24/7 teglis dzemper.
Pa muskarci se vec briju i to odavno :D
Briju se noge zbog tetovaza, citavo tijelo zbog sporta, prsa, leda...you name it.

Znaci muskarci se vec briju, oni koji zele ili moraju (sport npr.). Ako se prestanu brijati, nikom nista, nema drame.
Zene se briju jer zele i moraju. Ako se zele prestati brijati, drama.

Jel sad kontas?

Druga stvar - pubicne dlake kod zena na labiama imaju i funkciju.
Generalno, brijanje pubicnih dlaka kod muskaraca i zena kreira mikroabrazije i vecu sansu da dobijes infekciju. Voskanje takode moze uzrokovati infekciju.
Dlake se mogu skratiti i makazicama.

Necu ulaziti u bioolosku funkciju i feromone.
Tako je i jedino što žele je da i za njih jednako nema te drame pa iz inata dlakavih pazuha hodaju.
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#29374 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Snake Eyes wrote: 09/08/2022 17:28 Da, dlakavost je prihvacena kao normalna pojava za muskarce dok se zene moraju depilirati iako im jednako rastu dlake. Feministice zele ravnopravno taj nivo slobode, da budu dlakave. Uostalom, svejedno mi je kako se to kategorise, jasno je sto zelim reci vrla forumasice.
Oblacenje je drugacije, jer zene otkrivaju noge suknjom, kosuljicom bez rukava dio ispod ruku, dok muskarci nose garderobu koja im ne otkiva iste dijelove tijela.

Brijanje nogu i ispod pazuha kod muskaraca nitko ne dozivljava. Brijanje ili nebrijanje zena je pod drustvenim pritiskom.

Feministkinje ne odbijaju brijanje jer drustvo zeli da ih kontrolira, to rade zbog sebe. Feministkinje koje se briju, to rade zbog sebe, a ne jer zele zadoviljiti drustvene norme.

Image

:izet: :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#29375 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

KraljicaIzJajca wrote: 09/08/2022 19:47 Oblacenje je drugacije, jer zene otkrivaju noge suknjom, kosuljicom bez rukava dio ispod ruku, dok muskarci nose garderobu koja im ne otkiva iste dijelove tijela.
Osim majice bez rukava i sorca. :D
Post Reply