Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18151 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 12/11/2021 14:22:-)
Što se desilo sa muškom hrabrosti? :izet:
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#18152 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 12/11/2021 16:07
Hakiz wrote: 12/11/2021 14:22:-)
Što se desilo sa muškom hrabrosti? :izet:
Kojom hrabrosti?
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18153 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 12/11/2021 16:16
KraljicaIzJajca wrote: 12/11/2021 16:07

Što se desilo sa muškom hrabrosti? :izet:
Kojom hrabrosti?
A u pravu si... :lol: :kiss:
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#18154 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 12/11/2021 19:57
Hakiz wrote: 12/11/2021 16:16

Kojom hrabrosti?
A u pravu si... :lol: :kiss:
Ne, nego na kakvu hrabrost misliš?

Recimo, uraditi abortus koji je trenutno protivzakonit pa otići u zatvor, a kući te možda čeka žena sa 2-3 malodobne djece? Takva hrabrost?

I možda doktor koji bi izveo abortus u klinici u kojoj je trudnica umrla nije muškarac nego žena, to ti nije palo na pamet. Pa bi se postavilo pitanje o ženskoj hrabrosti, ako smo već ravnopravni. A i feminističkoj solidarnosti.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18155 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 12/11/2021 20:16
KraljicaIzJajca wrote: 12/11/2021 19:57

A u pravu si... :lol: :kiss:
Ne, nego na kakvu hrabrost misliš?

Recimo, uraditi abortus koji je trenutno protivzakonit pa otići u zatvor, a kući te možda čeka žena sa 2-3 malodobne djece? Takva hrabrost?

I možda doktor koji bi izveo abortus u klinici u kojoj je trudnica umrla nije muškarac nego žena, to ti nije palo na pamet. Pa bi se postavilo pitanje o ženskoj hrabrosti, ako smo već ravnopravni. A i feminističkoj solidarnosti.
Ovo nije bio klasični abortus, pročitaj detalj događaja. Žena je gubila plodnu vodu, tad beba ne može preživjeti.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#18156 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

Pratim malo slučaj Finske, koja inače, valjda to ne treba posebno naglašavati, ima jednu od najprogresivnijih politika u Evropi, te izrazito obrazovano stanovništvo, kako očajnički pokušava zatvoriti vlastiti gender pay gap. Uzevši u obzir da je isti 17%, Finska je zakucana na samo dno OECD liste kada je u pitanju razlika u prosječnim primanjima između muškaraca i žena.

Zanimljivo je da apsolutno svi stakeholderi, od Vlade preko poslovnog sektora, pa do običnog čovjeka, unisono se slažu kako treba provesti sve potrebne politike da se gender pay gap zatvori, zbog čega postoji saglasnost oko poteza koji bi se u većini drugih zemalja nazvale radikalnim. Recimo, žene imaju višu zagarantovanu minimalnu platu nego muškarci. Uobičajeni oblici "pozitivne diskriminacije" se podrazumijevaju: kvote, plaćena bolovanja, plaćeno najduže porodiljno u Evropi, i slično. Interesantno je da susjedna Norveška, koja je lider po ovom pitanju, ima manje-više identične politike, ali dok su tamo iste seemingly zatvorile pay gap, Finska ne može da se pomjeri. Sada je u parlamentarnu proceduru došao novi radikalni prijedlog: učiniti plate apsolutno svih u ekonomiji, bez obzira da li rade u javnom ili privatnom sektoru, potpuno transparentnim i vidljivim svima.

Čitam sve to i kontam, kada će ovi ljudi shvatiti ono što komunisti nikada nisu: da kilo banana neće nikada vrijediti onoliko koliko kaže centralni komitet da vrijedi, nego onoliko koliko tržište kaže. To ne znači da tržište nema svoje neefikasnosti, ali još uvijek je bespogovorno najefikasniji metod određivanja vrijednosti bilo čega, bilo kada, i bilo gdje, a ovaj stepen čačkanja istog već je pendulum zanjihao u suprotnom pravcu.

Nekada treba prihvatiti da korelacija jednostavno nije kauzacija. Nesposobnost ideološkog odmaka od uobičajenog tumačenja pay gapa, dakle onog o zlim muškarcima koji diskriminiraju žene, prema kojem je svaka alternativna hipoteza heretična, zapravo šteti najviše ženama. Primjerice, viša minimalna plata možda čini žene manje atraktivnim kandidatima za one pozicije koje nude niža primanja, na taj način otežavajući manje obrazovanim ženama da uopće nađu posao, što će se u statistici reflektirati kao zatvaranje pay gapa, ali zapravo čineći ženama život težim. Koliki će impakt na produktivnost i zadovoljstvo imati činjenica da svako zna svačiju platu? Kada prosječan radnik vidi da su mu primanja manja od onog tokmaka iz drugog sektora što po cijeli dan pije kafe, koliko će ovaj uopće biti motivisan za rad? I s kim će tokmak piti kafu kad ga svi počnu hejtati i pasivno-agresivno mobingovati? :D

Možda ipak treba malo hrabrosti da se istini pogleda u oči, pa razmotri mogućnost da postoji strukturalni problem, da su žene možda u Finskoj manje osposobljene vještinama potrebnim za savremenu ekonomiju, te da resurse treba alocirati ka reobrazovanju i prekvalifikaciji istih, umjesto politika centralnog komiteta koje stvar čine gorim i za same žene, a tako i ekonomiju u cjelosti.

Ludilo ideologije.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18157 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Objašnjenje se ubilo za ignore.

Davno objašnjeno, više miliona puta, toliko da su i ptice na grani naučile, ali ne i feministice s ovog foruma.

Još uvijek guraju šuplju o nejednakim plaćama muškaraca i žena koji obavljaju isti posao, pozivajući se, pri tome, na diskriminaciju, hejtajući muškarce, ne dovodeći u pitanje žensku efikasnost u obavljanju posla, ni u kojoj mjeri.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#18158 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

ExNihilo wrote: 17/11/2021 10:46 Pratim malo slučaj Finske, koja inače, valjda to ne treba posebno naglašavati, ima jednu od najprogresivnijih politika u Evropi, te izrazito obrazovano stanovništvo, kako očajnički pokušava zatvoriti vlastiti gender pay gap. Uzevši u obzir da je isti 17%, Finska je zakucana na samo dno OECD liste kada je u pitanju razlika u prosječnim primanjima između muškaraca i žena.

Zanimljivo je da apsolutno svi stakeholderi, od Vlade preko poslovnog sektora, pa do običnog čovjeka, unisono se slažu kako treba provesti sve potrebne politike da se gender pay gap zatvori, zbog čega postoji saglasnost oko poteza koji bi se u većini drugih zemalja nazvale radikalnim. Recimo, žene imaju višu zagarantovanu minimalnu platu nego muškarci. Uobičajeni oblici "pozitivne diskriminacije" se podrazumijevaju: kvote, plaćena bolovanja, plaćeno najduže porodiljno u Evropi, i slično. Interesantno je da susjedna Norveška, koja je lider po ovom pitanju, ima manje-više identične politike, ali dok su tamo iste seemingly zatvorile pay gap, Finska ne može da se pomjeri. Sada je u parlamentarnu proceduru došao novi radikalni prijedlog: učiniti plate apsolutno svih u ekonomiji, bez obzira da li rade u javnom ili privatnom sektoru, potpuno transparentnim i vidljivim svima.

Čitam sve to i kontam, kada će ovi ljudi shvatiti ono što komunisti nikada nisu: da kilo banana neće nikada vrijediti onoliko koliko kaže centralni komitet da vrijedi, nego onoliko koliko tržište kaže. To ne znači da tržište nema svoje neefikasnosti, ali još uvijek je bespogovorno najefikasniji metod određivanja vrijednosti bilo čega, bilo kada, i bilo gdje, a ovaj stepen čačkanja istog već je pendulum zanjihao u suprotnom pravcu.

Nekada treba prihvatiti da korelacija jednostavno nije kauzacija. Nesposobnost ideološkog odmaka od uobičajenog tumačenja pay gapa, dakle onog o zlim muškarcima koji diskriminiraju žene, prema kojem je svaka alternativna hipoteza heretična, zapravo šteti najviše ženama. Primjerice, viša minimalna plata možda čini žene manje atraktivnim kandidatima za one pozicije koje nude niža primanja, na taj način otežavajući manje obrazovanim ženama da uopće nađu posao, što će se u statistici reflektirati kao zatvaranje pay gapa, ali zapravo čineći ženama život težim. Koliki će impakt na produktivnost i zadovoljstvo imati činjenica da svako zna svačiju platu? Kada prosječan radnik vidi da su mu primanja manja od onog tokmaka iz drugog sektora što po cijeli dan pije kafe, koliko će ovaj uopće biti motivisan za rad? I s kim će tokmak piti kafu kad ga svi počnu hejtati i pasivno-agresivno mobingovati? :D

Možda ipak treba malo hrabrosti da se istini pogleda u oči, pa razmotri mogućnost da postoji strukturalni problem, da su žene možda u Finskoj manje osposobljene vještinama potrebnim za savremenu ekonomiju, te da resurse treba alocirati ka reobrazovanju i prekvalifikaciji istih, umjesto politika centralnog komiteta koje stvar čine gorim i za same žene, a tako i ekonomiju u cjelosti.

Ludilo ideologije.
Kada bi bili apsolutno sigurni da je pay gap, pa i sama cijena banana, rezultat isključivo tržišta.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#18159 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

Ali su zato apsolutno sigurni da nije. :D
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#18160 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18161 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 18/11/2021 16:14 https://www.klix.ba/lifestyle/modailjep ... /211118034

Tako, sestro, pošteno.
https://www.gq-magazine.co.uk/lifestyle ... xual-abuse

Danas je Dan Muškaraca, eto, ne govori se o muškarcima kao žrtvama, najčešće od strane muškaraca.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#18162 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 19/11/2021 15:37
Hakiz wrote: 18/11/2021 16:14 https://www.klix.ba/lifestyle/modailjep ... /211118034

Tako, sestro, pošteno.
https://www.gq-magazine.co.uk/lifestyle ... xual-abuse

Danas je Dan Muškaraca, eto, ne govori se o muškarcima kao žrtvama, najčešće od strane muškaraca.
To je ono šta ja stalno govorim, gluost je biti nasilan i nasrtljiv. Samo daš do znanja da nije jedina/jedini, i sam/a će se ponuditi da zadrži posao.

Da li je to seksualno nasilje? Situacija u kojoj ja dobro znam da će mi na poziciji na kojoj sam, bez mog insistiranja, sama će se neka ponuditi da dobije prednost nad konkurencijom, a zašto bih odbio zgodno, seksi žensko (ili muško ako su mi to preferencije) kada se već sama nudi?

Kada bude dovoljno žena (i muškaraca) koji će radije ostai bez posla nego da pristenu na ucjene tada će stvar prestati. Do tada, sva ova priča je šuplja.

Jer, tržište, ponuda i potražnja. A tržište u slobodama, demokratijama i kapitalizmu je slobodno, formiranje cijena je slobodno, i tržište samo sebe reguliša putem ponude i potražnje.

Diktature, konzervativizam itd su svakako diktature, tu se o pravima i nasilju nema šta reći.
User avatar
ortodont
Posts: 1808
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#18163 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ortodont »

Da je pay gap stvaran, a ne izmišljotina, poslodavci bi hrlili da zapošljavaju samo žene.
Kada muškarcu i zeni pustis na slobodnu volju da odabiraju zanimanja koja oni žele, muskarci ce odabrati (u velikoj vecini) zanimanja koja se tiču "stvari" dok ce žene odabrati zanimanja koja se tiču "ljudi". Zato imamo dominaciju zena u poslovima poput medicine, zdravstvene njege, školstva, a muskaraca na poljima građevinarstva itd.
A sto se tice pokušaja vještačkog izjednačavanja, to je osudjeno na neuspjeh, već postoje studije u Švedskoj. I uglavnom se svodi na vrh piramide što govori da je rijec samo o novcu, a ne nekakvim uskracenim pravima.
Kada već izjednačavaju, onda nakon što podjele menadzerska mjesta obavezno da izjednače i odnos M-Z u rudnicima, na građevini, naftnim poljima,...
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18164 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 19/11/2021 15:49
KraljicaIzJajca wrote: 19/11/2021 15:37

https://www.gq-magazine.co.uk/lifestyle ... xual-abuse

Danas je Dan Muškaraca, eto, ne govori se o muškarcima kao žrtvama, najčešće od strane muškaraca.
To je ono šta ja stalno govorim, gluost je biti nasilan i nasrtljiv. Samo daš do znanja da nije jedina/jedini, i sam/a će se ponuditi da zadrži posao.

Da li je to seksualno nasilje? Situacija u kojoj ja dobro znam da će mi na poziciji na kojoj sam, bez mog insistiranja, sama će se neka ponuditi da dobije prednost nad konkurencijom, a zašto bih odbio zgodno, seksi žensko (ili muško ako su mi to preferencije) kada se već sama nudi?

Kada bude dovoljno žena (i muškaraca) koji će radije ostai bez posla nego da pristenu na ucjene tada će stvar prestati. Do tada, sva ova priča je šuplja.

Jer, tržište, ponuda i potražnja. A tržište u slobodama, demokratijama i kapitalizmu je slobodno, formiranje cijena je slobodno, i tržište samo sebe reguliša putem ponude i potražnje.

Diktature, konzervativizam itd su svakako diktature, tu se o pravima i nasilju nema šta reći.
Uvijek će biti usluga za uslugu, iako su legalno zabranjene na radnim mjestima.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#18165 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 19/11/2021 15:52
Hakiz wrote: 19/11/2021 15:49

To je ono šta ja stalno govorim, gluost je biti nasilan i nasrtljiv. Samo daš do znanja da nije jedina/jedini, i sam/a će se ponuditi da zadrži posao.

Da li je to seksualno nasilje? Situacija u kojoj ja dobro znam da će mi na poziciji na kojoj sam, bez mog insistiranja, sama će se neka ponuditi da dobije prednost nad konkurencijom, a zašto bih odbio zgodno, seksi žensko (ili muško ako su mi to preferencije) kada se već sama nudi?

Kada bude dovoljno žena (i muškaraca) koji će radije ostai bez posla nego da pristenu na ucjene tada će stvar prestati. Do tada, sva ova priča je šuplja.

Jer, tržište, ponuda i potražnja. A tržište u slobodama, demokratijama i kapitalizmu je slobodno, formiranje cijena je slobodno, i tržište samo sebe reguliša putem ponude i potražnje.

Diktature, konzervativizam itd su svakako diktature, tu se o pravima i nasilju nema šta reći.
Uvijek će biti usluga za uslugu, iako su legalno zabranjene na radnim mjestima.
Pa, onda ih, u duhu kapitalizma, treba monetizovati i na njih platiti porez. Da država, na kraju, najbolje prođe :lol:
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18166 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 19/11/2021 15:56
KraljicaIzJajca wrote: 19/11/2021 15:52

Uvijek će biti usluga za uslugu, iako su legalno zabranjene na radnim mjestima.
Pa, onda ih, u duhu kapitalizma, treba monetizovati i na njih platiti porez. Da država, na kraju, najbolje prođe :lol:
:D :lol:

Ideja mi se dopada. :thumbup:
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#18167 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

ortodont wrote: 19/11/2021 15:49 Da je pay gap stvaran, a ne izmišljotina, poslodavci bi hrlili da zapošljavaju samo žene.
Kada muškarcu i zeni pustis na slobodnu volju da odabiraju zanimanja koja oni žele, muskarci ce odabrati (u velikoj vecini) zanimanja koja se tiču "stvari" dok ce žene odabrati zanimanja koja se tiču "ljudi". Zato imamo dominaciju zena u poslovima poput medicine, zdravstvene njege, školstva, a muskaraca na poljima građevinarstva itd.
A sto se tice pokušaja vještačkog izjednačavanja, to je osudjeno na neuspjeh, već postoje studije u Švedskoj. I uglavnom se svodi na vrh piramide što govori da je rijec samo o novcu, a ne nekakvim uskracenim pravima.
Kada već izjednačavaju, onda nakon što podjele menadzerska mjesta obavezno da izjednače i odnos M-Z u rudnicima, na građevini, naftnim poljima,...
Ve sam pisao da je na ovoj temi neko davno stavio studiju iz neke od Skandinsvskih država, da li Norveška ili Finska, uglavnom jedna od onih u kojima je "jednakost" najbolje implementirana, da je primjetno da kada se dođe do jednakosti, žene same biraju "ženska" a muškarci "muška" zanimanja. Što je država siromašnija, manja je podjela, žene se opredjeljuju za muška zanimanja i muškarci za ženska više nego u zemljama u kojima su standard i jednakost viši.

Što znači da je, kao što kažeš, sve motivisano novcem i da je podjela na "muško" i "žensko" u poslovima itd, u stvari, prirodna. Nevolja siromaštva i nemogućnosti izbora zbog preživljavanja, nedostatak dovoljno poslova, tjera na brisanje tih podjela, što ljudi bolje žive, što lakše mogu birati koje poslove žele raditi, podjele su prirodnije.

Feminizam je stvar o kojoj razmišljaju oni koji zarađuju do 300 Eura... E, moj Rambo... :lol:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18168 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

"Prošla sam strahovite patnje, spavala sa šefovima, direktorima, menadžerima, a sve da bih ostvarila karijeru i zaradila novac, muškarci su zvijeri, podržite me-šmrc."

Realnost:

"Zajebala sam desetine žena koje su se pokušavale zaposliti regularno, ali nisu mogle od mene, muškarci su zvijeri, podržite me-šmrc."
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#18169 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

S4mpion wrote: 19/11/2021 17:54 "Prošla sam strahovite patnje, spavala sa šefovima, direktorima, menadžerima, a sve da bih ostvarila karijeru i zaradila novac, muškarci su zvijeri, podržite me-šmrc."

Realnost:

"Zajebala sam desetine žena koje su se pokušavale zaposliti regularno, ali nisu mogle od mene, muškarci su zvijeri, podržite me-šmrc."
Ma, realnost je ono šta je rekla. Kao i Monroe koja je rekla da je karijeru izgradila na koljenima.

Samo, mogle su na to ne pristati, nije sramota ni konobarisati.

Kad joj je 20 sama, svojom voljom, na koljena za ulogu ili cadting, pa sa 50 šmrc.

Monroe barem poslije nije kukala javno. Sama pala, ssma se ubila. Bukvalno.

Ove danas hoće da im drugi opraštaju grijehe. One prije su barem u tome bile poštenije. Ako možeš, živiš sa tim. Ako ne, ne.
User avatar
piupiu
Posts: 16297
Joined: 05/01/2008 05:08

#18170 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

ortodont wrote: 19/11/2021 15:49
Kada već izjednačavaju, onda nakon što podjele menadzerska mjesta obavezno da izjednače i odnos M-Z u rudnicima, na građevini, naftnim poljima,...
Pa tek ste nedavno istjerali žene i djecu iz rudnika, ja suze lila kad sam čitala Žerminal :D

Po Africi i nerazvijenim zemljama i danas rudare žene i djeca.
User avatar
piupiu
Posts: 16297
Joined: 05/01/2008 05:08

#18171 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

Je l' ko gledao? Da nam preprica?

User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#18172 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

Postalo je odvec ozbiljno, da se malo nasalimo:

koju vrstu kontracepcije upotrebaljavaju feministkinje?
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#18173 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

piupiu wrote: 20/11/2021 17:08 Je l' ko gledao? Da nam preprica?

nisam taj, jesam ovaj. odlican!
(oba su tematski na istom fonu (cini mi se, jer taj tvoj nisam gledala), samo jedan iz aspekta buducnosti, a jedan koji podsjeca na izvore)

User avatar
MarlboroGold
Posts: 21481
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#18174 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

ortodont wrote: 19/11/2021 15:49 Da je pay gap stvaran, a ne izmišljotina, poslodavci bi hrlili da zapošljavaju samo žene.
Kada muškarcu i zeni pustis na slobodnu volju da odabiraju zanimanja koja oni žele, muskarci ce odabrati (u velikoj vecini) zanimanja koja se tiču "stvari" dok ce žene odabrati zanimanja koja se tiču "ljudi". Zato imamo dominaciju zena u poslovima poput medicine, zdravstvene njege, školstva, a muskaraca na poljima građevinarstva itd.
A sto se tice pokušaja vještačkog izjednačavanja, to je osudjeno na neuspjeh, već postoje studije u Švedskoj. I uglavnom se svodi na vrh piramide što govori da je rijec samo o novcu, a ne nekakvim uskracenim pravima.
Kada već izjednačavaju, onda nakon što podjele menadzerska mjesta obavezno da izjednače i odnos M-Z u rudnicima, na građevini, naftnim poljima,...
Preferencije i ono najvažnije - samo tržište. Veoma jednostavno. Ljudi se bezveze opiru i pjene u vezi nečeg što odlično funkcioniše.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#18175 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /211123151
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /211123140

Muškarac K. M. osumnjičen za ubistvo Zeničanke H. S. pronađen je mrtav u zeničkom naselju Talami večeras oko 19 sati, saznaje Klix.ba.

Iz Operativnog centra Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona su nam kazali da je oko 19 sati pronađeno tijelo muškarca K. M., a pored njega je pronađen i pištolj te se sumnja da je izvršio samoubistvo.
Zenička policija za osumnjičenim je tragala više od dva sata da bi oko 19 sati pronašli njegovo tijelo.

MUuškarac inicijala K. M. je danas oko 16 sati u zeničkom naselju Babina rijeka u "sačekuši" ispred zgrade ispalio nekoliko hitaca u bivšu suprugu nakom čega se dao u bijeg.

Mještani su nam kazali da je ubijena živjela s drugim muškarcem te da je dvoje djece ostalo bez majke.


Klasika.
Ubij nju/bivsu suprugu, pa sebe, djecu ko jebe.
Post Reply