Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#30176 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

paladinka wrote: 27/09/2022 21:58 Mladost i starost najvise kostaju .
E, da :(
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#30177 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Hakiz wrote: 28/09/2022 12:43
MarlboroGold wrote: 28/09/2022 12:22 Ma briga me za desnicu. Idu mi na zivce ove price. Ispadosmo bezosjecajni idioti koje nije ni briga za zene i djecu, pa se samo one bave djecom, zanemarene su itd. Ja se jednako zrtvujem kao moja zena po pitanju naseg djeteta i kompletne porodice, a onda neka random feministica baca floskule po forumima. Da je musko nabio bih je nogom u guzicu
Svuda u Evropi mladi apstiniraju od izbora mnogo više od statijih.

Pa, kada ovi stariji kažu "šta ovi ljevičari sad hoće, više ne misle o nama, radnicma, koji teško radimo i živimo, sve poskupljuje, a uz to vijekovima smo živjeli fino ovako, hoće sve da unište ovim novim idejama, više se ne zna ni ko je muško a ko žensko, idem glasati za desnicu, kod njih se zna red, " pa glasaju za desnicu, možda i fašiste, a ovi kada postanu vlast donesu zakone po kojima ćeš i ti živjeti, bit će te briga.

Mađarska, Poljska, otprije neki dan Italija, Francuska svake izbore sve jača, desnica polako i sigurno raste.

Uz odustajanje od radništva, poskupljenja, odustajanje od demokratije koje se vidjelo u nekim slučajevima zatvaranja u koroni itd, moderno mijenjanje, čak i brisanje, definicije roda i njegove uloge u državama pod vođstvom ljevice i centra, sigurno ima uticaj na to.

Desnica neće biti demokratska, ali će barem dati iluziju sigurnosti tako što će se znati ko je ko i gdje je kome mjesto.

Ljudi ne vole haos i nered, vole sigurnost koju donose precizne definicije, definisane uloge itd. Ljevica i centar tu sigurnost više ne pružaju, ostalo je pokušati sa desnicom.
Ma jarane sa strane ideologije... danas kao otac kad prvi put vidis to malo bespomocno bice te ideologije ostanu zakljucane u ladicama i znas sta ti je ciniti.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#30178 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

https://www.klix.ba/vijesti/regija/srbi ... /220928064

Strašno jbt kakvim sve ljudima daju medijski prostor
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#30179 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Hajde, kao da se mediji ne trude napraviti intervjue sa masovnim i serijskim ubicama i sličnim.

Naravno da je neki monstrum medijski interesantan. Je li Amanpour prije neki dan krenula intervjuisati čovjeka kojeg njena zemlja smatra zločincem, predsjednika Irana? Kako to može?

I nije medij kriv za njegove zločine.

Sada hoće i da zabrane slobodu govora, da narede ko šta smije pričati i pisati.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17267
Joined: 31/03/2019 14:56

#30180 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

MarlboroGold wrote: 28/09/2022 13:42 https://www.klix.ba/vijesti/regija/srbi ... /220928064

Strašno jbt kakvim sve ljudima daju medijski prostor
Mozda je neprimjeren nacin, ali lijepo je znati direktno od takvih monstruma pravu pozadinu cinjenja nedjela. Sto zna Bog nek znaju i ljudi,kakvi su to porivi bili i kakve su to mozgurine. Ovakvih milion ostane samo na papiru u sudskom procesu da javnost ne zna kakve sjebane licnosti se krecu oko nas . Mora se prezentirati javno nesto,ali na neki drugi nacin.
no_sikiriki
Posts: 17304
Joined: 11/12/2012 13:21

#30181 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

U Australiji je kriminalcima zabranjeno pisati knjige/raditi intervjue o svojim zločinima, jer na taj način profitiraju od toga.
U svakom slučaju bolesno i neetično, koliko god "zanimljivo" i "skandalozno" bilo. Ali mediji su odavno takvi, tako da ne iznenađuje ništa.
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#30182 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 28/09/2022 15:59 U Australiji je kriminalcima zabranjeno pisati knjige/raditi intervjue o svojim zločinima, jer na taj način profitiraju od toga.
U svakom slučaju bolesno i neetično, koliko god "zanimljivo" i "skandalozno" bilo. Ali mediji su odavno takvi, tako da ne iznenađuje ništa.
Da, samim kriminalci da profitiraju i nema smisla. Opet, zašto ne, valja i njima naći novac za plaćanje odbrane na koju, valjda, imaju pravo. Ako nekome ukineš priliv novca bez kojeg ne može plaćati svoju odbranu, onda mu sprečavaš mogućnost da se brani, a u demokratijama svi imaju pravo na odbranu.

Doduše, ono malo šta sam o Australiji u dokumentarcima vidio tu mi zemlju čine poprilično neprivlačnom. Od istorije i 75% do danas. A ni fauna mi se ne sviđa, puno sitnih i ne tako sitnih gmižućih i plivajućih stvorenja koja ubijaju :lol:

Ali zabraniti medijima?

Da li bi se plaćanje kriminalcu za intervju ili za korištenje njegovog imena u knjizi koju o njegovim zločinima napišu drugi smatralo da kriminalac profitira od zločina?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#30183 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

vjeshalica wrote: 28/09/2022 15:55
MarlboroGold wrote: 28/09/2022 13:42 https://www.klix.ba/vijesti/regija/srbi ... /220928064

Strašno jbt kakvim sve ljudima daju medijski prostor
Mozda je neprimjeren nacin, ali lijepo je znati direktno od takvih monstruma pravu pozadinu cinjenja nedjela. Sto zna Bog nek znaju i ljudi,kakvi su to porivi bili i kakve su to mozgurine. Ovakvih milion ostane samo na papiru u sudskom procesu da javnost ne zna kakve sjebane licnosti se krecu oko nas . Mora se prezentirati javno nesto,ali na neki drugi nacin.
Ok, ali to se ne radi na ovakav način. Ako već hoćeš intervju i slično sa takvim ljudima tad treba angažovati treću stranu, tj. eksperte koji su bili uključeni u njegove slučajeve i da oni tu budu i da to bude kontrolirano ukoliko su svi saglasni. Ili to ili nikako, ali ne na ovakav način. Jebeš ba slobodu govora i izražavanja u ovakvim slučajevima.

Ovo kako su odradili je amaterizam i dno novinarstva.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17267
Joined: 31/03/2019 14:56

#30184 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

MarlboroGold wrote: 28/09/2022 16:46
vjeshalica wrote: 28/09/2022 15:55

Mozda je neprimjeren nacin, ali lijepo je znati direktno od takvih monstruma pravu pozadinu cinjenja nedjela. Sto zna Bog nek znaju i ljudi,kakvi su to porivi bili i kakve su to mozgurine. Ovakvih milion ostane samo na papiru u sudskom procesu da javnost ne zna kakve sjebane licnosti se krecu oko nas . Mora se prezentirati javno nesto,ali na neki drugi nacin.
Ok, ali to se ne radi na ovakav način. Ako već hoćeš intervju i slično sa takvim ljudima tad treba angažovati treću stranu, tj. eksperte koji su bili uključeni u njegove slučajeve i da oni tu budu i da to bude kontrolirano ukoliko su svi saglasni. Ili to ili nikako, ali ne na ovakav način. Jebeš ba slobodu govora i izražavanja u ovakvim slučajevima.

Ovo kako su odradili je amaterizam i dno novinarstva.
Pa da, to sam i rekla da je neprimjereno. Njemu je ovo na neki nacin imponovalo da se pojavi na nekoj ujebanoj TV sa svojim monstrumskim iskazom.
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#30185 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

MarlboroGold wrote: 28/09/2022 16:46
vjeshalica wrote: 28/09/2022 15:55

Mozda je neprimjeren nacin, ali lijepo je znati direktno od takvih monstruma pravu pozadinu cinjenja nedjela. Sto zna Bog nek znaju i ljudi,kakvi su to porivi bili i kakve su to mozgurine. Ovakvih milion ostane samo na papiru u sudskom procesu da javnost ne zna kakve sjebane licnosti se krecu oko nas . Mora se prezentirati javno nesto,ali na neki drugi nacin.
Ok, ali to se ne radi na ovakav način. Ako već hoćeš intervju i slično sa takvim ljudima tad treba angažovati treću stranu, tj. eksperte koji su bili uključeni u njegove slučajeve i da oni tu budu i da to bude kontrolirano ukoliko su svi saglasni. Ili to ili nikako, ali ne na ovakav način. Jebeš ba slobodu govora i izražavanja u ovakvim slučajevima.

Ovo kako su odradili je amaterizam i dno novinarstva.
Pa, je li i tervjuišu zločinca ili eksperte?

Nije debata o zločincu ili zločinima koje je počinio, nije esej, nije reportaža itd. Intervju je.

Čuj jebeš slobodu govora :shock: Bez nje ni ti ne bi mogao to napisati, a naročito ocjenu kakvo je to novinarstvo :wink:

Ljudi misle da sloboda govora ima granicu koja je postavljena tako da zabrani pisanje onoga šta nam se čini neprikladnim. A postoji upravo zato da drugi mogu napisati to šta nam se čini neprikladnim.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17267
Joined: 31/03/2019 14:56

#30186 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 28/09/2022 16:34
no_sikiriki wrote: 28/09/2022 15:59 U Australiji je kriminalcima zabranjeno pisati knjige/raditi intervjue o svojim zločinima, jer na taj način profitiraju od toga.
U svakom slučaju bolesno i neetično, koliko god "zanimljivo" i "skandalozno" bilo. Ali mediji su odavno takvi, tako da ne iznenađuje ništa.
Da, samim kriminalci da profitiraju i nema smisla. Opet, zašto ne, valja i njima naći novac za plaćanje odbrane na koju, valjda, imaju pravo. Ako nekome ukineš priliv novca bez kojeg ne može plaćati svoju odbranu, onda mu sprečavaš mogućnost da se brani, a u demokratijama svi imaju pravo na odbranu.

Doduše, ono malo šta sam o Australiji u dokumentarcima vidio tu mi zemlju čine poprilično neprivlačnom. Od istorije i 75% do danas. A ni fauna mi se ne sviđa, puno sitnih i ne tako sitnih gmižućih i plivajućih stvorenja koja ubijaju :lol:

Ali zabraniti medijima?

Da li bi se plaćanje kriminalcu za intervju ili za korištenje njegovog imena u knjizi koju o njegovim zločinima napišu drugi smatralo da kriminalac profitira od zločina?
Nek nadju druge nacine za zaradu. A ne da prave djela u kojima inspiriraju druge na cinjenje istih stvari. Tako ti mozgovi razmisljaju. Njima bi godilo da ih kopira neki lik u buducnosti.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#30187 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

demokracija je politicko urednje, a ne pravno. u vecini pravnih sistema ako optuzeni nema advokata jedan mu se dodijeli besplatno. tako da se optuzenima ne "oduzima pravo da se brane" tako sto im se ukine priliv prihoda.
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#30188 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 28/09/2022 16:53
Hakiz wrote: 28/09/2022 16:34

Da, samim kriminalci da profitiraju i nema smisla. Opet, zašto ne, valja i njima naći novac za plaćanje odbrane na koju, valjda, imaju pravo. Ako nekome ukineš priliv novca bez kojeg ne može plaćati svoju odbranu, onda mu sprečavaš mogućnost da se brani, a u demokratijama svi imaju pravo na odbranu.

Doduše, ono malo šta sam o Australiji u dokumentarcima vidio tu mi zemlju čine poprilično neprivlačnom. Od istorije i 75% do danas. A ni fauna mi se ne sviđa, puno sitnih i ne tako sitnih gmižućih i plivajućih stvorenja koja ubijaju :lol:

Ali zabraniti medijima?

Da li bi se plaćanje kriminalcu za intervju ili za korištenje njegovog imena u knjizi koju o njegovim zločinima napišu drugi smatralo da kriminalac profitira od zločina?
Nek nadju druge nacine za zaradu. A ne da prave djela u kojima inspiriraju druge na cinjenje istih stvari. Tako ti mozgovi razmisljaju. Njima bi godilo da ih kopira neki lik u buducnosti.
Ja bih zabranio iznošenje detalja. Kako je radio to šta je radio, lične detalje o žrtvama i slično, sve ono šta bi moglo dodatno uvrijediti žrtve, njihove porodice ili nekom novom monstrumu dati ideju, objasniti tehniku kako da to ponovi.

Ali zašto je to radio, šta je osjećao u tom trenutku itd, to ne bih zabranio. Kako naučiti mehanizme odbrane, prevencije, prepoznati u nekome drugom sličnu tendenciju itd ako zločinac ne kaže zašto je počeo i šta ga je tjeralo da nastavi?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17267
Joined: 31/03/2019 14:56

#30189 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Jos se nije rodio lik da ga uzbudi ovakav gmaz da ga samelje u mlinu za meso iz cistog ćeifa....
User avatar
vjeshalica
Posts: 17267
Joined: 31/03/2019 14:56

#30190 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 28/09/2022 16:59
Ali zašto je to radio, šta je osjećao u tom trenutku itd, to ne bih zabranio. Kako naučiti mehanizme odbrane, prevencije, prepoznati u nekome drugom sličnu tendenciju itd ako zločinac ne kaže zašto je počeo i šta ga je tjeralo da nastavi?
Ljudi koji se strucno bave ovakvim profilima bave se sa tom podlogom,izucavaju ih i teoretisu. Struka se sa njima treba baviti u svakom slucaju ali ne neki krezavi majmun bez 2 razreda osnovne
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#30191 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

omar little wrote: 28/09/2022 16:59 demokracija je politicko urednje, a ne pravno. u vecini pravnih sistema ako optuzeni nema advokata jedan mu se dodijeli besplatno. tako da se optuzenima ne "oduzima pravo da se brane" tako sto im se ukine priliv prihoda.
Dalo bi se o tome diskutovati. Recimo, onemogućavanje da novcem plati boljeg, angažovanijeg advokata koji će se više truditi i inati više znanja o procedurama na sudu itd od dodijeljenog koji samo otaljava formalno posao jer mu je naređen.

Pravno uređenje je posljedica političkog. Da nije tako, diktature, monarhije, republike demokratske ili ne itd bi imale iste zakone.
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#30192 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 28/09/2022 17:03
Hakiz wrote: 28/09/2022 16:59
Ali zašto je to radio, šta je osjećao u tom trenutku itd, to ne bih zabranio. Kako naučiti mehanizme odbrane, prevencije, prepoznati u nekome drugom sličnu tendenciju itd ako zločinac ne kaže zašto je počeo i šta ga je tjeralo da nastavi?
Ljudi koji se strucno bave ovakvim profilima bave se sa tom podlogom,izucavaju ih i teoretisu. Struka se sa njima treba baviti u svakom slucaju ali ne neki krezavi majmun bez 2 razreda osnovne
Zato se i registri zločinaca ne objavljuju javno. A ti si se dobro mene uhvatila kada sam pisao da ne trebaju biti javno dostupni, čak ih ne treba ni praviti posebno. Čim je neko osuđen, registrovan je, zašto poseban registar?
no_sikiriki
Posts: 17304
Joined: 11/12/2012 13:21

#30193 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Hakiz wrote: 28/09/2022 16:34 Doduše, ono malo šta sam o Australiji u dokumentarcima vidio tu mi zemlju čine poprilično neprivlačnom. Od istorije i 75% do danas. A ni fauna mi se ne sviđa, puno sitnih i ne tako sitnih gmižućih i plivajućih stvorenja koja ubijaju :lol:
Minuta šutnje za Australiju i Australce, jer se ne sviđa Hakizu. :(
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#30194 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 28/09/2022 17:36
Hakiz wrote: 28/09/2022 16:34 Doduše, ono malo šta sam o Australiji u dokumentarcima vidio tu mi zemlju čine poprilično neprivlačnom. Od istorije i 75% do danas. A ni fauna mi se ne sviđa, puno sitnih i ne tako sitnih gmižućih i plivajućih stvorenja koja ubijaju :lol:
Minuta šutnje za Australiju i Australce, jer se ne sviđa Hakizu. :(
:kakoste:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17267
Joined: 31/03/2019 14:56

#30195 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 28/09/2022 17:07

Zato se i registri zločinaca ne objavljuju javno. A ti si se dobro mene uhvatila kada sam pisao da ne trebaju biti javno dostupni, čak ih ne treba ni praviti posebno. Čim je neko osuđen, registrovan je, zašto poseban registar?
Evo ti pa razgledaj:

https://www.nsopw.gov/?AspxAutoDetectCookieSupport=1

Inace mi nisi jasan, volis cesto da dobijes udarac u usta ili?

ABOUT NSOPW
The Dru Sjodin National Sex Offender Public Website (NSOPW) is an unprecedented public safety resource that provides the public with access to sex offender data nationwide. NSOPW is a partnership between the U.S. Department of Justice and state, territorial and tribal governments, working together for the safety of adults and children.
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#30196 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 28/09/2022 17:46
Hakiz wrote: 28/09/2022 17:07

Zato se i registri zločinaca ne objavljuju javno. A ti si se dobro mene uhvatila kada sam pisao da ne trebaju biti javno dostupni, čak ih ne treba ni praviti posebno. Čim je neko osuđen, registrovan je, zašto poseban registar?
Evo ti pa razgledaj:

https://www.nsopw.gov/?AspxAutoDetectCookieSupport=1

Inace mi nisi jasan, volis cesto da dobijes udarac u usta ili?

ABOUT NSOPW
The Dru Sjodin National Sex Offender Public Website (NSOPW) is an unprecedented public safety resource that provides the public with access to sex offender data nationwide. NSOPW is a partnership between the U.S. Department of Justice and state, territorial and tribal governments, working together for the safety of adults and children.
A, znači treba dozvoliti da svaki krezubi kreten bez 2 razreda osnovne čita i odlučuje?

Ti ni sama ne znaš šta bi.

I nemoj mi dokazivati ispravnost bilo čega primjerima iz Amerike, svega ti :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17267
Joined: 31/03/2019 14:56

#30197 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 28/09/2022 17:50
vjeshalica wrote: 28/09/2022 17:46

Evo ti pa razgledaj:

https://www.nsopw.gov/?AspxAutoDetectCookieSupport=1

Inace mi nisi jasan, volis cesto da dobijes udarac u usta ili?


A, znači treba dozvoliti da svaki krezubi kreten bez 2 razreda osnovne čita i odlučuje?

Ti ni sama ne znaš šta bi.

I nemoj mi dokazivati ispravnost bilo čega primjerima iz Amerike, svega ti :lol:
Ovaj spisak ili evidencija, o tome nije sigurno odlucivao neko sa dva zuba u glavi ili sa 2 osnovne. Kuzis li sto cesto dobijes samar? Znam da te to provocira cesto, moguce da imas neki fetis i izrazitu senzibilnost prema sex offender likovima pa se pokusavas izvaditi rondanjem na Americke primjere.
I nemoj izvrtati diskusiju u svom smjeru i sebi previse znacaja pridavati.
Sex offender registar treba da bude dostupan svakome i da se zna ko udise zrak i krece se medju normalnim ljudima. Sex offenderi su izabrali da to budu,nije im to niko naredio.
Last edited by vjeshalica on 28/09/2022 17:54, edited 1 time in total.
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#30198 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 28/09/2022 17:53
Hakiz wrote: 28/09/2022 17:50

A, znači treba dozvoliti da svaki krezubi kreten bez 2 razreda osnovne čita i odlučuje?

Ti ni sama ne znaš šta bi.

I nemoj mi dokazivati ispravnost bilo čega primjerima iz Amerike, svega ti :lol:
Ovaj spisak ili evidencija, o tome nije sigurno odlucivao neko sa dva zuba u glavi ili sa 2 osnovne. Kuzis li sto cesto dobijes samar? Znam da te to provocira cesto, moguce da imas neki fetis i izrazitu senzibilnost prema sex offender likovima pa se pokusavas izvaditi rondanjem na Americke primjere.
Neka te, svađaj se sa nekim drugim.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17267
Joined: 31/03/2019 14:56

#30199 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Hakiz wrote: 28/09/2022 17:54

Neka te, svađaj se sa nekim drugim.
Ne, ti si svoju turu batina dobio. I uvijek ces dobiti. Poyy
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#30200 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

vjeshalica wrote: 28/09/2022 17:55
Hakiz wrote: 28/09/2022 17:54

Neka te, svađaj se sa nekim drugim.
Ne, ti si svoju turu batina dobio. I uvijek ces dobiti. Poyy
:lol:
Post Reply