Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hakiz
Posts: 39944
Joined: 30/07/2015 20:01

#17526 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

saint_mirad wrote: 07/04/2021 00:52 Kad se zene prodaju za platu patrijarhalnom sistemu, to je internalizovana mizoginija. :P
Jok, bolan, to je rad iznutra, ne kontamo mi to.
User avatar
dale cooper
Posts: 28399
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#17527 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Hakiz wrote: 07/04/2021 00:51
dale cooper wrote: 07/04/2021 00:47
Hakiz wrote: 07/04/2021 00:41

Misliš da se te žene upuštaju u politiku zbog feminističkih ideja ili nedajbože pravde, boljeg života građana itd?

Našla krpa zakrpu.
Pa kod nas, u ovako uređenom sistemu, ne...čast izuzecima. Ali to važi za sve.
Htio sam reći, znaju te žene vrlo dobro šta i kako je kada se učlanjuju u partije, počinju politički aktivizam i pristaju da budu na listama, na pozicijama itd. Nisu ni one nevine u svoj toj političkoj prostituciji i mizigoniji, aktivno i dobrovoljno u njoj učestvuju.

Dobra plata, možeš i rodbinu zaposliti, vrijedi to.
Slažem se. Ali ovdje se pogrešno percipira, da su zahtjevi za više žena u politici jednaki postavljanju ženskih uhljeba na političke pozicije.
Nama nije potrebno više fikusa i uhljeba u politici, nego više političara, kako žena tako i muškaraca, koji će se boriti za ostvarivanje političkih
programa zbog kojih su izglasani.
Hakiz
Posts: 39944
Joined: 30/07/2015 20:01

#17528 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

dale cooper wrote: 07/04/2021 00:57
Hakiz wrote: 07/04/2021 00:51
dale cooper wrote: 07/04/2021 00:47

Pa kod nas, u ovako uređenom sistemu, ne...čast izuzecima. Ali to važi za sve.
Htio sam reći, znaju te žene vrlo dobro šta i kako je kada se učlanjuju u partije, počinju politički aktivizam i pristaju da budu na listama, na pozicijama itd. Nisu ni one nevine u svoj toj političkoj prostituciji i mizigoniji, aktivno i dobrovoljno u njoj učestvuju.

Dobra plata, možeš i rodbinu zaposliti, vrijedi to.
Slažem se. Ali ovdje se pogrešno percipira, da su zahtjevi za više žena u politici jednaki postavljanju ženskih uhljeba na političke pozicije.
Nama nije potrebno više fikusa i uhljeba u politici, nego više političara, kako žena tako i muškaraca, koji će se boriti za ostvarivanje političkih
programa zbog kojih su izglasani.
Nismo Skandinavija ..bo ga ti :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28399
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#17529 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Hakiz wrote: 07/04/2021 01:02
dale cooper wrote: 07/04/2021 00:57
Hakiz wrote: 07/04/2021 00:51

Htio sam reći, znaju te žene vrlo dobro šta i kako je kada se učlanjuju u partije, počinju politički aktivizam i pristaju da budu na listama, na pozicijama itd. Nisu ni one nevine u svoj toj političkoj prostituciji i mizigoniji, aktivno i dobrovoljno u njoj učestvuju.

Dobra plata, možeš i rodbinu zaposliti, vrijedi to.
Slažem se. Ali ovdje se pogrešno percipira, da su zahtjevi za više žena u politici jednaki postavljanju ženskih uhljeba na političke pozicije.
Nama nije potrebno više fikusa i uhljeba u politici, nego više političara, kako žena tako i muškaraca, koji će se boriti za ostvarivanje političkih
programa zbog kojih su izglasani.
Nismo Skandinavija ..bo ga ti :lol:
Naravno, sve je do sistema. Ja, nažalost, zaista ovdje više ne vidim kako se stvari mogu promjeniti osim nekim drastičnim dešavanjima.
Hakiz
Posts: 39944
Joined: 30/07/2015 20:01

#17530 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

dale cooper wrote: 07/04/2021 01:07
Hakiz wrote: 07/04/2021 01:02
dale cooper wrote: 07/04/2021 00:57

Slažem se. Ali ovdje se pogrešno percipira, da su zahtjevi za više žena u politici jednaki postavljanju ženskih uhljeba na političke pozicije.
Nama nije potrebno više fikusa i uhljeba u politici, nego više političara, kako žena tako i muškaraca, koji će se boriti za ostvarivanje političkih
programa zbog kojih su izglasani.
Nismo Skandinavija ..bo ga ti :lol:
Naravno, sve je do sistema. Ja, nažalost, zaista ovdje više ne vidim kako se stvari mogu promjeniti osim nekim drastičnim dešavanjima.
Nema drastičnih dešavanja, mi smo fini, kulturni, protiv nasilja, demokrate...
User avatar
dale cooper
Posts: 28399
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#17531 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Hakiz wrote: 07/04/2021 01:12
dale cooper wrote: 07/04/2021 01:07
Hakiz wrote: 07/04/2021 01:02

Nismo Skandinavija ..bo ga ti :lol:
Naravno, sve je do sistema. Ja, nažalost, zaista ovdje više ne vidim kako se stvari mogu promjeniti osim nekim drastičnim dešavanjima.
Nema drastičnih dešavanja, mi smo fini, kulturni, protiv nasilja, demokrate...
Nisam mislio na to. Niti imamo volje niti kapaciteta za tako nešto. :|
Hakiz
Posts: 39944
Joined: 30/07/2015 20:01

#17532 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Da, i ja sam govorio o volji.

Mi smo u principu narod koji čeka da mu drugi riješe probleme.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#17533 Re: Danasnji "feminizam"

Post by foxlife »

dale nes yebati :lol:
realno i zenske i muskarci igraju na zici kad su u pitanju medju polni odnosi u bilo kom okruzenju
kako kome odgovara izigrava zrtvu ili napadaca kao sto vidimo uostalom i u svim sferama a ponajvise u politici
tako da nismo mi daleko od toga da smo kao nacija dotakli dno moralno ljudsko bilo kako u samim odnosima izmedju ljudi a kamoli izmedju muskarca i zene


odoh sad da pogledam neki edukacijski program :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17534 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

dale cooper wrote: 07/04/2021 00:17
S4mpion wrote: 07/04/2021 00:02 Da ne zaboravimo...

Sav aspurd borbe klix-ovih feministica u jednoj slici:

Image
Ne kontam zašto misliš da ova slika ima neku poentu osim u tvojoj glavi? Je li to misliš da žene SDA predstavljaju feminističke ideale, bilo
svojim ličnim istupima ili programom stranke koju predstavljaju? Nebrojeno puta je Sebija Izetbegović bila kritikovana kako na ovoj tako
i na onoj njenoj temi i od strane feminista i feministkinja, a ona se smatra najmoćnijom ženom u državi. Očigledno da si ti pomiješao
da su žene u politici = feminizam.
Nisu ni patrijarhat :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17535 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Vidim da smeta seksizam prema ljepuškastim ženama političarkama (pa i prema onim koje su manje lijepe), a što je sasvim opravdano prozivati jer to ni ja ne volim čitati. Sposobnost i kompetetnost moraju biti na prvom mjestu. Hajde eventualno nešto umjereno da je lijepa i slično, ali ne ići dalje od toga. Ako je neka koja je tu zalutala, ne radi posao kako treba, glumi neku lidericu, sultaniju i slično tad mi je realno svejedno šta joj govore, jer se na to može gledati kao na reakciju iz nezadovoljstva i frustracija građana prema postupcima te osobe.

Međutim kad je obrnuta situacija onda je sve med i mlijeko. Kad je narod izabrao Nermina Muzura identični komentari su se mogli vidjeti od strane mnogih žena. Od onog "joj što je lijeeeeeeeeeep aww", "joj jest zgodan mati mila" pa sve do "napravi mi djecu", "joj šta bi mu radila svaku noć", "jebala bi se s njim kao kobila" itd... sve ovo se vrtilo po društvenim mrežama, portalima i slično. Saće neko reći fake profili to su muškarci... aham ne postoje takve žene. Nikad nisu :mrgreen:

Ključna razlika je što većina muškaraca ne drami u vezi toga. Nekima to čak i laska pa "pune baterije" što su tražena roba.
Last edited by MarlboroGold on 07/04/2021 10:50, edited 1 time in total.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#17536 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

MarlboroGold wrote: 07/04/2021 07:46 Ali vidim da smeta seksizam prema ljepuškastim ženama političarkama (pa i prema onim koje su manje lijepe), a što je sasvim opravdano prozivati jer to ni ja ne volim čitati. Sposobnost i kompetetnost moraju biti na prvom mjestu. Hajde eventualno nešto umjereno da je lijepa i slično, ali ne ići dalje od toga. Ako je neka koja je tu zalutala, ne radi posao kako treba, glumi neku lidericu, sultaniju i slično tad mi je realno svejedno šta joj govore, jer se na to može gledati kao na reakciju iz nezadovoljstva i frustracija građana prema postupcima te osobe.

Međutim kad je obrnuta situacija onda je sve med i mlijeko. Kad je narod izabrao Nermina Muzura identični komentari su se mogli vidjeti od strane mnogih žena. Od onog "joj što je lijeeeeeeeeeep aww", "joj jest zgodan mati mila" pa sve do "napravi mi djecu", "joj šta bi mu radila svaku noć", "jebala bi se s njim kao kobila" itd... sve ovo se vrtilo po društvenim mrežama, portalima i slično. Saće neko reći fake profili to su muškarci... aham ne postoje takve žene. Nikad nisu :mrgreen:

Ključna razlika je što većina muškaraca ne drami u vezi toga. Nekima to čak i laska pa "pune baterije" što su tražena roba.
Kad je u Srbiji Boris Tadić bio kandidat za predsednika, neke žene su u anketama izjavile da će glasati za njega jer je lep. :D

Tada nije niko pričao o seksizmu u politici.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17537 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Pa dobro lijep i nije seksizam... ok pohvališ nekog da dobro izgleda. Ono što dolazi nakon toga tipa "joj šta bi joj radio" i slično već jeste.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ministr ... /komentari

Evo ti u komentarima primjer i jednog i drugog. "Lijepa ministrica" i "joj ali ima dobra pušačka usta"... ovo sam izdvojio, a ima toga još.
User avatar
piupiu
Posts: 16354
Joined: 05/01/2008 05:08

#17538 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

Romeo 80 wrote: 06/04/2021 15:56
piupiu wrote: 06/04/2021 06:47 Jah. Pozdravio te Jordan Peterson. Uzmi i ti koji benzodiazepin da ti bude lakše od tog strašnog ženskog terora. Usput se sjeti da Freud nije bio žena, a ni neki feminista kad je napisao "Civilizaciju i njeno nezadovoljstvo". U toj knjizi nema ništa o ženama, već jedan poprilično čuveni muškarac, čije su teorije takodje poprilično dobro znane, piše o zatomljavanju prirodnih nagona kao osnovi procesa civiliziranja. Neznanje i internetska 'pamet' će uništiti civilizaciju, a ne žene, prijatelju. Nigdje se to jasnije ne vidi nego u Bosni. :twisted:
Opa, prati se neprijatelj :D Dobar je on lik, izuzetno inteligentan i vispren, pa je zato i trn u oku feministkinjama. Ipak, vise sam fan dr. Helen Smith :wink:
Nije on meni neprijatelj, čovjek je intelektualac (kakav—takav), uticajan 'propovjednik', slažem se s njim oko cancel culture, na primjer, i još oko pokoje teme. O ženama i marksizmu nema pojma. :D
Kao sto sam i pretpostavio, u nedostatku argumenata se potezu nekakvi benzodiazepini i slicne tricarije. Nemas argumenata i gubis tlo pod nogama. Ima stara narodna izreka da svaka neizgovorena je zlatna. Ne moras se truditi da tvoja uvijek bude zadnja, pogotovo ako te sagovornici unistavaju argumentima. Od sasvim konkretnih i aktuelnih primjera iz prakse ti se hvatas nekakvih Petersona i Frojdova :roll:
Jesi li sigurna da je pod zatomljavanjem prirodnih nagona Frojd mislio na to djecak od 7 godina bude optuzen za silovanje?! Ili da djecak od 14 godina sud smatra odgovornim za sex sa 34 zenom i posljedicno je duzan placati alimentaciju za dijete nastalo iz tog odnosa?

Ja se ne bih kladio u to ;-)

:lol: :lol: :lol:

Dobro. :kiss:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#17539 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Tanak je i po pitanju religija vs ateizam.

E čuj nema pojma o ženama. Pa to njemu njegova struka ne dozvoljava :mrgreen:

To za marksizam je tačno.
User avatar
piupiu
Posts: 16354
Joined: 05/01/2008 05:08

#17540 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

MarlboroGold wrote: 07/04/2021 11:54 Tanak je i po pitanju religija vs ateizam.

E čuj nema pojma o ženama. Pa to njemu njegova struka ne dozvoljava :mrgreen:

To za marksizam je tačno.
Ma taj dio struke može samo po YouTubeu prodavati :D

Ono... žene tajno žele da ih muškarci tretiraju s brutalnošću, nasilni muškarci mogu biti izliječeni ljubavlju žene (žena nema drugog posla u životu nego da 'spašava' i 'liječi' nasilne muškarce) :lol: :lol: :lol:

Otto Kernberg se u grobu okreće.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#17541 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

dale cooper wrote: 07/04/2021 00:47
Hakiz wrote: 07/04/2021 00:41
dale cooper wrote: 07/04/2021 00:37 Pa spol je, kada su riječ uhljebi u našoj državi, apsolutno nebitan. Kvote sa ženama od strane vladajućih se popunjavaju da bi se ostvario privid jednakog učešća i demokratičnosti zbog slike prema vani, iako svi znaju da je to lakrdija. Mislite da Bake, Dragan ili Mile postavljaju žene da bi
udovoljili feministima u našoj zemlji? :lol: :mrgreen:
Misliš da se te žene upuštaju u politiku zbog feminističkih ideja ili nedajbože pravde, boljeg života građana itd?

Našla krpa zakrpu.
Pa kod nas, u ovako uređenom sistemu, ne...čast izuzecima. Ali to važi za sve.
Pa kojim bi se to sistemom klix-ove feministice trebale bavit', ako ne našim truhlim?

Davati prednost nekome samo zbog onoga što nosi u gaćama je isto kao i davati prednost nekome zato što je Srbin ili Bošnjak ili Hrvat, a vrlo dobro znamo gdje nas je ta politika odvela, mi tu politiku živimo.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#17542 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

dale cooper wrote: 07/04/2021 00:57
Hakiz wrote: 07/04/2021 00:51
dale cooper wrote: 07/04/2021 00:47

Pa kod nas, u ovako uređenom sistemu, ne...čast izuzecima. Ali to važi za sve.
Htio sam reći, znaju te žene vrlo dobro šta i kako je kada se učlanjuju u partije, počinju politički aktivizam i pristaju da budu na listama, na pozicijama itd. Nisu ni one nevine u svoj toj političkoj prostituciji i mizigoniji, aktivno i dobrovoljno u njoj učestvuju.

Dobra plata, možeš i rodbinu zaposliti, vrijedi to.
Slažem se. Ali ovdje se pogrešno percipira, da su zahtjevi za više žena u politici jednaki postavljanju ženskih uhljeba na političke pozicije.
Nama nije potrebno više fikusa i uhljeba u politici, nego više političara, kako žena tako i muškaraca, koji će se boriti za ostvarivanje političkih
programa zbog kojih su izglasani.
Kad kažeš "daj više Bošnjaka u politiku", po čemu se razlikuješ od ostalih ovaca?

Feminizam ne kaže "daj što više političara, muškaraca i žena koji će se boriti ostvarivanje političkih programa zbog kojih su izabrani", već "daj što više političara koji će se boriti za ostvarivanje političkih programa zbog kojih su izabrani, ali da budu žene."

Ovi drugi hoće Srbe, treći Bošnjake, četvrti Hrvate....
Last edited by S4mpion on 07/04/2021 12:21, edited 1 time in total.
User avatar
piupiu
Posts: 16354
Joined: 05/01/2008 05:08

#17543 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

MarlboroGold wrote: 07/04/2021 11:54 Tanak je i po pitanju religija vs ateizam.

E čuj nema pojma o ženama. Pa to njemu njegova struka ne dozvoljava :mrgreen:

To za marksizam je tačno.
Ej, sad se sjetih i da je rekao kako su žene plaćene manje jer su suviše fine da bi pregovarale kao muškarci. Evo, danas dobih ovo na email, istraživanje s Harvarda:
The higher a woman rises through a company’s ranks, the more backlash she faces if she negotiates her salary assertively—a phenomenon that contributes to the wide gender gap in the C-suite, new research suggests.

By analyzing data from more than 2,500 negotiators, Harvard Business School Assistant Professor Julian Zlatev and colleagues found evidence that women who felt empowered at the negotiation table were more likely to reach worse deals or no deal at all. The results held regardless of their negotiation partners’ gender.

https://hbswk.hbs.edu/item/salary-negot ... -for-women?
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#17544 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

Sto bi se reklo mozes sta hos, ali ne i dokle hos. :D
User avatar
piupiu
Posts: 16354
Joined: 05/01/2008 05:08

#17545 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

madner wrote: 07/04/2021 12:22 Sto bi se reklo mozes sta hos, ali ne i dokle hos. :D
Jes' vidio te mizoginije, moj madneru :D :lol:
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#17546 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

Ma kakvi, meritokratija kaze da sto si vise gore ljudi su kriticniji. Ne moze se svako ponasati kao genije, samo genije. :D
User avatar
piupiu
Posts: 16354
Joined: 05/01/2008 05:08

#17547 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

madner wrote: 07/04/2021 12:58 Ma kakvi, meritokratija kaze da sto si vise gore ljudi su kriticniji. Ne moze se svako ponasati kao genije, samo genije. :D
Ubleha je da su najbolji na vrhu. Najbolji u čemu? Juče slušam top podcast, Bloombergov, o We Worku. Toplo preporučujem.

User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#17548 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

Ma nije, pogledaj IQ generala, admirala, naucnika, CEOa. Ima naravno izuzetaka, ali generalno ispod 130 te nema na mapi.

Sad to je posteno, ali nije fer. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28399
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#17549 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

S4mpion wrote: 07/04/2021 12:19
dale cooper wrote: 07/04/2021 00:57
Hakiz wrote: 07/04/2021 00:51

Htio sam reći, znaju te žene vrlo dobro šta i kako je kada se učlanjuju u partije, počinju politički aktivizam i pristaju da budu na listama, na pozicijama itd. Nisu ni one nevine u svoj toj političkoj prostituciji i mizigoniji, aktivno i dobrovoljno u njoj učestvuju.

Dobra plata, možeš i rodbinu zaposliti, vrijedi to.
Slažem se. Ali ovdje se pogrešno percipira, da su zahtjevi za više žena u politici jednaki postavljanju ženskih uhljeba na političke pozicije.
Nama nije potrebno više fikusa i uhljeba u politici, nego više političara, kako žena tako i muškaraca, koji će se boriti za ostvarivanje političkih
programa zbog kojih su izglasani.
Kad kažeš "daj više Bošnjaka u politiku", po čemu se razlikuješ od ostalih ovaca?

Feminizam ne kaže "daj što više političara, muškaraca i žena koji će se boriti ostvarivanje političkih programa zbog kojih su izabrani", već "daj što više političara koji će se boriti za ostvarivanje političkih programa zbog kojih su izabrani, ali da budu žene."

Ovi drugi hoće Srbe, treći Bošnjake, četvrti Hrvate....
Zato što su feministički ideali još uvijek bliži ženama, nego što su muškarcima....nažalost. Iako ima i muškaraca, čak i među političarima,
koji sebe identifikuju kao feministe.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#17550 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

dale cooper wrote: 07/04/2021 14:02
S4mpion wrote: 07/04/2021 12:19
dale cooper wrote: 07/04/2021 00:57

Slažem se. Ali ovdje se pogrešno percipira, da su zahtjevi za više žena u politici jednaki postavljanju ženskih uhljeba na političke pozicije.
Nama nije potrebno više fikusa i uhljeba u politici, nego više političara, kako žena tako i muškaraca, koji će se boriti za ostvarivanje političkih
programa zbog kojih su izglasani.
Kad kažeš "daj više Bošnjaka u politiku", po čemu se razlikuješ od ostalih ovaca?

Feminizam ne kaže "daj što više političara, muškaraca i žena koji će se boriti ostvarivanje političkih programa zbog kojih su izabrani", već "daj što više političara koji će se boriti za ostvarivanje političkih programa zbog kojih su izabrani, ali da budu žene."

Ovi drugi hoće Srbe, treći Bošnjake, četvrti Hrvate....
Zato što su feministički ideali još uvijek bliži ženama, nego što su muškarcima....nažalost. Iako ima i muškaraca, čak i među političarima,
koji sebe identifikuju kao feministe.
To je razmišljanje prema kojem je napredak BiH, kao države, bliže Bošnjacima, pa ćemo gledati da je bitno biti Bošnjak.

Možda su feministički ideali bliži ženama, jer ne moraju biti ništa specijalno, pa im daju prednost samo na osnovu onoga što imaju u gaćama?
Post Reply