Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

John Cleese
Posts: 37069
Joined: 25/05/2010 18:30

#29201 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

Televisa presenta: Generación de Cáñamo (primera temporada, tercer episodio)
Show
konoplja wrote: 01/08/2022 19:25
John Cleese wrote: 01/08/2022 15:38

:lol: Greskica, nisam boomer :D

A ti si najvjerojatnije milenijalac, samo nisi znao ko ovdje pripada kojoj generaciji - otud i gaf sa normama i fosilima.

I ne bih rekao da mozemo bas "zaboraviti" govor mrznje, zbog lose odgojenih individua koje, izmedju ostalog, nisu sposobne ni opaziti kad njihova "sloboda izrazavanja" ugrozava tudju slobodu.
Ta alatka je stoga potrebna i korisna - treba je, doduse, primjenjivati cum grano salis, sto se nazalost ne desava uvijek.
:lol: Ne pratis metu, boomer si i tacka :D

Sjooo

Mozda. Gen Y.1 ili Y.2? :D
:lol: Dobro. Ako te to usrecuje, nije problem :D
Uh gaf... Mamma mia! Sta cemo sad? :lol:
Mlade generacije su rodno ravnopravnije u ucestvovanju i raspodjeli neplacenog kucanskog rada. Da?
Mislim, ako te toliko kopka to, mogu ja post promijeniti.
Ne znam o cemu pricas... :-)
Moja raja i ja obavljamo kucanske poslove. Isto vidam kod svoje generacije. Al' oki, razumijem, razlicite realnosti. Ja nisam okruzen ljudima sa fosilskim normama. :D
We happy? :D 8)
Nah. Ako ti i osoba kojoj se obracas pripadate istoj generaciji, onda treba napisati "nase", a ne "svoje".
A ionako je to, blago receno, stilski nedotjerano i ne vrijedi prepravljati - treba iznova napisati kako valja :|
Hm. Mozes li objasniti kako je ova satira govor mrznje koji ugrozava tudu slobodu i da zbog toga zasluzuje ban sa drustvene mreze?
Image
A o cemu se tu radi? To je fotografija transseksualca?
Osjecam se kao Sport Bili :D :lol:
John Cleese
Posts: 37069
Joined: 25/05/2010 18:30

#29202 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

Bloo wrote: 01/08/2022 15:45
John Cleese wrote: 01/08/2022 15:38 I ne bih rekao da mozemo bas "zaboraviti" govor mrznje
Ali bi bilo divno....Release the hate Kraken!
https://www.youtube.com/watch?v=LLMMx3MRi0s&t=5s :D
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#29203 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

John Cleese wrote: 01/08/2022 20:00
Televisa presenta: Generación de Cáñamo (primera temporada, tercer episodio)
Show
konoplja wrote: 01/08/2022 19:25

:lol: Ne pratis metu, boomer si i tacka :D

Sjooo

Mozda. Gen Y.1 ili Y.2? :D
:lol: Dobro. Ako te to usrecuje, nije problem :D
Uh gaf... Mamma mia! Sta cemo sad? :lol:
Mlade generacije su rodno ravnopravnije u ucestvovanju i raspodjeli neplacenog kucanskog rada. Da?
Mislim, ako te toliko kopka to, mogu ja post promijeniti.



We happy? :D 8)
Nah. Ako ti i osoba kojoj se obracas pripadate istoj generaciji, onda treba napisati "nase", a ne "svoje".
A ionako je to, blago receno, stilski nedotjerano i ne vrijedi prepravljati - treba iznova napisati kako valja :|
Hm. Mozes li objasniti kako je ova satira govor mrznje koji ugrozava tudu slobodu i da zbog toga zasluzuje ban sa drustvene mreze?
Image
A o cemu se tu radi? To je fotografija transseksualca?
Osjecam se kao Sport Bili :D :lol:
:lol: Super. Bas sam usrecen. :D

Hjao. Bas si se nakacio na to da sam milenijalac.
A ionako je to, blago receno, mutno definisano. Osobe rodene '82. i '95. su milenijalci ali nemaju mnogo toga zajednickog i sigurno nisu "generacija" u skoli. :|

Da, transseksualac je na fotografiji.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#29204 Re: Danasnji "feminizam"

Post by n+1 »

Boomer je svakako više stanje uma i duha, a manje generacijska odrednica. :D
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#29205 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

konoplja wrote: 01/08/2022 19:25
John Cleese wrote: 01/08/2022 15:38

:lol: Greskica, nisam boomer :D

A ti si najvjerojatnije milenijalac, samo nisi znao ko ovdje pripada kojoj generaciji - otud i gaf sa normama i fosilima.

I ne bih rekao da mozemo bas "zaboraviti" govor mrznje, zbog lose odgojenih individua koje, izmedju ostalog, nisu sposobne ni opaziti kad njihova "sloboda izrazavanja" ugrozava tudju slobodu.
Ta alatka je stoga potrebna i korisna - treba je, doduse, primjenjivati cum grano salis, sto se nazalost ne desava uvijek.
:lol: Ne pratis metu, boomer si i tacka :D

Sjooo

Mozda. Gen Y.1 ili Y.2? :D

Uh gaf... Mamma mia! Sta cemo sad? :lol:
Mlade generacije su rodno ravnopravnije u ucestvovanju i raspodjeli neplacenog kucanskog rada. Da?
Mislim, ako te toliko kopka to, mogu ja post promijeniti.
Ne znam o cemu pricas... :-)
Moja raja i ja obavljamo kucanske poslove. Isto vidam kod svoje generacije. Al' oki, razumijem, razlicite realnosti. Ja nisam okruzen ljudima sa fosilskim normama. :D
We happy? :D 8)

Hm. Mozes li objasniti kako je ova satira govor mrznje koji ugrozava tudu slobodu i da zbog toga zasluzuje ban sa drustvene mreze?
Image
Komedija je opasno oružje.

Zato.

Samo, mene čudi da ljudi koji vide da medij, društvena mreža itd cenzurišu sadržaj koji nije trenutno popularan (koji propituje ekologiju, trans, cancel itd) i to im se ne sviđa, nastavljaju koristiti taj medij. Moć da Instagram, Twitter, Facebook, Youtube itd odlučuju šta će moći biti na njima prikazano dolazi od broja korisnika. Hoću reći, ako neki medij podržava transrodne osobe, kada bi svi koji se sa tim ne slažu napustili taj medij, pozicija transrodih osoba na tom mediju bi izgubila smisao. Njima ne treba da se među sobom podržavaju, treba im prihvatanje onih "drugih". A ako drugih na toj mreži nema, sve gubi smisao.

To je razlog zbog čega su žene prije 100 godina umjesto da osnuju svoje klubove toliko upinjale da dobiju članstvo u "Gentlemans" klubovima. Zapišavanje teritorije.

Ako ti se ne sviđa to što na nekoj mreži nije dopušten sadržaj sa tvojim vrijednostima, sadržaj koji propituje i ismijava trenutnu modu, napusti je. Ima i drugih.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#29206 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

Hakiz wrote: 01/08/2022 21:33
Komedija je opasno oružje.

Zato.

Samo, mene čudi da ljudi koji vide da medij, društvena mreža itd cenzurišu sadržaj koji nije trenutno popularan (koji propituje ekologiju, trans, cancel itd) i to im se ne sviđa, nastavljaju koristiti taj medij. Moć da Instagram, Twitter, Facebook, Youtube itd odlučuju šta će moći biti na njima prikazano dolazi od broja korisnika. Hoću reći, ako neki medij podržava transrodne osobe, kada bi svi koji se sa tim ne slažu napustili taj medij, pozicija transrodih osoba na tom mediju bi izgubila smisao. Njima ne treba da se među sobom podržavaju, treba im prihvatanje onih "drugih". A ako drugih na toj mreži nema, sve gubi smisao.

To je razlog zbog čega su žene prije 100 godina umjesto da osnuju svoje klubove toliko upinjale da dobiju članstvo u "Gentlemans" klubovima. Zapišavanje teritorije.

Ako ti se ne sviđa to što na nekoj mreži nije dopušten sadržaj sa tvojim vrijednostima, sadržaj koji propituje i ismijava trenutnu modu, napusti je. Ima i drugih.
Gle, taj rezon mogu cak i razumiti. Sto ne znaci da se slazem s tim.
Ali sta cemo kad policija pokuca na vrata?

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... flags.html

The image Mr Brady retweeted was of a swastika that had been digitally manipulated and was made out of four LGBT pride flags.
In the video, shot on a mobile phone, Mr Brady can be heard asking the three police officers: 'Why am I in cuffs?'
One officer responds: 'It didn't have to come to this at all.'
Mr Brady replied: 'Tell us why you escalated it to this level because I don't understand.'
The officer adds: 'Someone has been caused anxiety based on your social media post. That is why you have been arrested.'

Image

Ovu sliku podjeliti je dobar razlog za intervenciju drzave?
John Cleese
Posts: 37069
Joined: 25/05/2010 18:30

#29207 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

konoplja wrote: 01/08/2022 20:29 Hjao. Bas si se nakacio na to da sam milenijalac.
A ionako je to, blago receno, mutno definisano. Osobe rodene '82. i '95. su milenijalci ali nemaju mnogo toga zajednickog i sigurno nisu "generacija" u skoli. :|

Da, transseksualac je na fotografiji.
Generacijska podjela koju smo spominjali se odnosi na grupe ljudi rodjenih u vremenskim intervalima odredjenim pretpostavkom o slicnim kulturnim iskustvima - intervali su dugi i naravno da postoje i izvjesne razlike u kulturnim iskustvima osoba rodjenih pocetkom i onih rodjenih krajem nekog intervala, kao i znacajne slicnosti izmedju, na primjer, potonjih i rodjenih pocetkom narednog intervala.
No sve to u datom kontekstu zapravo i nije bitno, jer radne navike izravno ovise o odgoju, a ne o pripadnosti nekoj generaciji.

Glede fotografije... Ne bih to bas nazvao govorom mrznje, ali nesumnjivo jeste ruzno i uvredljivo ismijavanje i ne bi trebalo biti dopustivo.
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#29208 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

konoplja wrote: 01/08/2022 22:05
Hakiz wrote: 01/08/2022 21:33
Komedija je opasno oružje.

Zato.

Samo, mene čudi da ljudi koji vide da medij, društvena mreža itd cenzurišu sadržaj koji nije trenutno popularan (koji propituje ekologiju, trans, cancel itd) i to im se ne sviđa, nastavljaju koristiti taj medij. Moć da Instagram, Twitter, Facebook, Youtube itd odlučuju šta će moći biti na njima prikazano dolazi od broja korisnika. Hoću reći, ako neki medij podržava transrodne osobe, kada bi svi koji se sa tim ne slažu napustili taj medij, pozicija transrodih osoba na tom mediju bi izgubila smisao. Njima ne treba da se među sobom podržavaju, treba im prihvatanje onih "drugih". A ako drugih na toj mreži nema, sve gubi smisao.

To je razlog zbog čega su žene prije 100 godina umjesto da osnuju svoje klubove toliko upinjale da dobiju članstvo u "Gentlemans" klubovima. Zapišavanje teritorije.

Ako ti se ne sviđa to što na nekoj mreži nije dopušten sadržaj sa tvojim vrijednostima, sadržaj koji propituje i ismijava trenutnu modu, napusti je. Ima i drugih.
Gle, taj rezon mogu cak i razumiti. Sto ne znaci da se slazem s tim.
Ali sta cemo kad policija pokuca na vrata?

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... flags.html

The image Mr Brady retweeted was of a swastika that had been digitally manipulated and was made out of four LGBT pride flags.
In the video, shot on a mobile phone, Mr Brady can be heard asking the three police officers: 'Why am I in cuffs?'
One officer responds: 'It didn't have to come to this at all.'
Mr Brady replied: 'Tell us why you escalated it to this level because I don't understand.'
The officer adds: 'Someone has been caused anxiety based on your social media post. That is why you have been arrested.'

Slika

Ovu sliku podjeliti je dobar razlog za intervenciju drzave?
Da, za tu konkretnu sliku jeste. Iako ima i budistička svastika, originalna, ugao koji ta na slici ima je identičan uglu nacističke na zastavi. Tako da se ne može zamijeniti za budističku, namjera veze sa nacističkom je očigledna i neizbježna.
Last edited by Hakiz on 01/08/2022 22:50, edited 1 time in total.
John Cleese
Posts: 37069
Joined: 25/05/2010 18:30

#29209 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

n+1 wrote: 01/08/2022 20:47 Boomer je svakako više stanje uma i duha, a manje generacijska odrednica. :D
Stvarno? :D
Ako je tako - OK boomer :D :lol:
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#29210 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

John Cleese wrote: 01/08/2022 22:40
Generacijska podjela koju smo spominjali se odnosi na grupe ljudi rodjenih u vremenskim intervalima odredjenim pretpostavkom o slicnim kulturnim iskustvima - intervali su dugi i naravno da postoje i izvjesne razlike u kulturnim iskustvima osoba rodjenih pocetkom i onih rodjenih krajem nekog intervala, kao i znacajne slicnosti izmedju, na primjer, potonjih i rodjenih pocetkom narednog intervala.
No sve to u datom kontekstu zapravo i nije bitno, jer radne navike izravno ovise o odgoju, a ne o pripadnosti nekoj generaciji.
Hoces reci da radne navike i odgoj nisu usko povezani i dio kulture, ili ipak jesu? Ako jesu, onda mozes viditi kako u datom kontekstu ljudi sa suprotnih krajeva vremenskog intervala mogu imati razlicito poimanje neplacenih kucanskih poslova.
John Cleese wrote: 01/08/2022 22:40 Glede fotografije... Ne bih to bas nazvao govorom mrznje, ali nesumnjivo jeste ruzno i uvredljivo ismijavanje i ne bi trebalo biti dopustivo.
Odaberi.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#29211 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

Hakiz wrote: 01/08/2022 22:49
konoplja wrote: 01/08/2022 22:05

Gle, taj rezon mogu cak i razumiti. Sto ne znaci da se slazem s tim.
Ali sta cemo kad policija pokuca na vrata?

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... flags.html

The image Mr Brady retweeted was of a swastika that had been digitally manipulated and was made out of four LGBT pride flags.
In the video, shot on a mobile phone, Mr Brady can be heard asking the three police officers: 'Why am I in cuffs?'
One officer responds: 'It didn't have to come to this at all.'
Mr Brady replied: 'Tell us why you escalated it to this level because I don't understand.'
The officer adds: 'Someone has been caused anxiety based on your social media post. That is why you have been arrested.'

Slika

Ovu sliku podjeliti je dobar razlog za intervenciju drzave?
Da, za tu konkretnu sliku jeste. Iako ima i budistička svastika, originalna, ugao koji ta na slici ima je identičan uglu nacističke na zastavi. Tako da se ne može zamijeniti za budističku, namjera veze sa nacističkom je očigledna i neizbježna.
OK fer.
Stvar je u tome sto je i nacisticka svastika dozvoljena u Velikoj Britaniji.
https://en.wikipedia.org/wiki/Bans_on_Nazi_symbols

Zasto je onda problem napraviti satiru LGBT zastave?
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#29212 Re: Danasnji "feminizam"

Post by n+1 »

John Cleese wrote: 01/08/2022 22:50
n+1 wrote: 01/08/2022 20:47 Boomer je svakako više stanje uma i duha, a manje generacijska odrednica. :D
Stvarno? :D
Ako je tako - OK boomer :D :lol:
Nisam rekao da to stanje uma možeš definirati po vlastitom nahođenju. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#29213 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

konoplja wrote: 01/08/2022 23:04

Zasto je onda problem napraviti satiru LGBT zastave?
Kako je pretvaranje LGBT zastave u nešto što se smatra fašističkim simbolom satira?
broj dva
Posts: 4536
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#29214 Re: Danasnji "feminizam"

Post by broj dva »

konoplja wrote: 01/08/2022 22:05
Hakiz wrote: 01/08/2022 21:33
Komedija je opasno oružje.

Zato.

Samo, mene čudi da ljudi koji vide da medij, društvena mreža itd cenzurišu sadržaj koji nije trenutno popularan (koji propituje ekologiju, trans, cancel itd) i to im se ne sviđa, nastavljaju koristiti taj medij. Moć da Instagram, Twitter, Facebook, Youtube itd odlučuju šta će moći biti na njima prikazano dolazi od broja korisnika. Hoću reći, ako neki medij podržava transrodne osobe, kada bi svi koji se sa tim ne slažu napustili taj medij, pozicija transrodih osoba na tom mediju bi izgubila smisao. Njima ne treba da se među sobom podržavaju, treba im prihvatanje onih "drugih". A ako drugih na toj mreži nema, sve gubi smisao.

To je razlog zbog čega su žene prije 100 godina umjesto da osnuju svoje klubove toliko upinjale da dobiju članstvo u "Gentlemans" klubovima. Zapišavanje teritorije.

Ako ti se ne sviđa to što na nekoj mreži nije dopušten sadržaj sa tvojim vrijednostima, sadržaj koji propituje i ismijava trenutnu modu, napusti je. Ima i drugih.
Gle, taj rezon mogu cak i razumiti. Sto ne znaci da se slazem s tim.
Ali sta cemo kad policija pokuca na vrata?

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... flags.html

The image Mr Brady retweeted was of a swastika that had been digitally manipulated and was made out of four LGBT pride flags.
In the video, shot on a mobile phone, Mr Brady can be heard asking the three police officers: 'Why am I in cuffs?'
One officer responds: 'It didn't have to come to this at all.'
Mr Brady replied: 'Tell us why you escalated it to this level because I don't understand.'
The officer adds: 'Someone has been caused anxiety based on your social media post. That is why you have been arrested.'

Image

Ovu sliku podjeliti je dobar razlog za intervenciju drzave?
Jaran sam sa par homića i lezbača i svakom sam prosljedio pride svastiku. To što je neko homo ne znači da nemaju smisao za humor, ironiju, satiru i generalno zajebanciju.Uhapsiti nekoga radi ovoga je civilizacijski krah i politička korektnost koje se 1984 ne bi postidila.
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#29215 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

dale cooper wrote: 01/08/2022 23:12
konoplja wrote: 01/08/2022 23:04

Zasto je onda problem napraviti satiru LGBT zastave?
Kako je pretvaranje LGBT zastave u nešto što se smatra fašističkim simbolom satira?
Ako ovi kazu da su sve transzene zene i da je zena neko ko se tako osjeca.
A drugi se ne slazu s tim i zbog toga su usutkani.
A fasizam je simbol represije.
Kako nije satira?
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#29216 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

broj dva wrote: 01/08/2022 23:16 Jaran sam sa par homića i lezbača i svakom sam prosljedio pride svastiku. To što je neko homo ne znači da nemaju smisao za humor, ironiju, satiru i generalno zajebanciju.Uhapsiti nekoga radi ovoga je civilizacijski krah i politička korektnost koje se 1984 ne bi postidila.
Jarane... zbunjen sam. Zar se nisi nedavno se zalagao za kaznavanje govora mrznje? :D
broj dva
Posts: 4536
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#29217 Re: Danasnji "feminizam"

Post by broj dva »

John Cleese wrote: 01/08/2022 22:40
konoplja wrote: 01/08/2022 20:29 Hjao. Bas si se nakacio na to da sam milenijalac.
A ionako je to, blago receno, mutno definisano. Osobe rodene '82. i '95. su milenijalci ali nemaju mnogo toga zajednickog i sigurno nisu "generacija" u skoli. :|

Da, transseksualac je na fotografiji.
Generacijska podjela koju smo spominjali se odnosi na grupe ljudi rodjenih u vremenskim intervalima odredjenim pretpostavkom o slicnim kulturnim iskustvima - intervali su dugi i naravno da postoje i izvjesne razlike u kulturnim iskustvima osoba rodjenih pocetkom i onih rodjenih krajem nekog intervala, kao i znacajne slicnosti izmedju, na primjer, potonjih i rodjenih pocetkom narednog intervala.
No sve to u datom kontekstu zapravo i nije bitno, jer radne navike izravno ovise o odgoju, a ne o pripadnosti nekoj generaciji.

Glede fotografije... Ne bih to bas nazvao govorom mrznje, ali nesumnjivo jeste ruzno i uvredljivo ismijavanje i ne bi trebalo biti dopustivo.
Ismijavanje MORA biti dopušteno bez.obzira je li se radi o bogu isusu alahu muhamedu pride pokretu pederima politici ratovima...jedina racionalna granica slobode.govora je poziv na nasilje i možda namjerna laž.Ko se uvrjedi nek se uvrjedi, budi uvrjeđen boli me neka stvar to su samo tvoje emocije, neće ti ništa biti.
broj dva
Posts: 4536
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#29218 Re: Danasnji "feminizam"

Post by broj dva »

konoplja wrote: 01/08/2022 23:20
broj dva wrote: 01/08/2022 23:16 Jaran sam sa par homića i lezbača i svakom sam prosljedio pride svastiku. To što je neko homo ne znači da nemaju smisao za humor, ironiju, satiru i generalno zajebanciju.Uhapsiti nekoga radi ovoga je civilizacijski krah i politička korektnost koje se 1984 ne bi postidila.
Jarane... zbunjen sam. Zar se nisi nedavno se zalagao za kaznavanje govora mrznje? :D
Apsolutno. Al je puno preseravanja oko toga šta je mržnja, ovo je zajebancija.
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#29219 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

konoplja wrote: 01/08/2022 23:04
Zasto je onda problem napraviti satiru LGBT zastave?
Trebalo ga je uhapsiti, ako ni zbog čega drugog, zato što nema ideje. Nacisti su se više izlizali koliko ih se koristi kao referencu zla.
John Cleese
Posts: 37069
Joined: 25/05/2010 18:30

#29220 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

konoplja wrote: 01/08/2022 23:00
John Cleese wrote: 01/08/2022 22:40
Generacijska podjela koju smo spominjali se odnosi na grupe ljudi rodjenih u vremenskim intervalima odredjenim pretpostavkom o slicnim kulturnim iskustvima - intervali su dugi i naravno da postoje i izvjesne razlike u kulturnim iskustvima osoba rodjenih pocetkom i onih rodjenih krajem nekog intervala, kao i znacajne slicnosti izmedju, na primjer, potonjih i rodjenih pocetkom narednog intervala.
No sve to u datom kontekstu zapravo i nije bitno, jer radne navike izravno ovise o odgoju, a ne o pripadnosti nekoj generaciji.
Hoces reci da radne navike i odgoj nisu usko povezani i dio kulture, ili ipak jesu? Ako jesu, onda mozes viditi kako u datom kontekstu ljudi sa suprotnih krajeva vremenskog intervala mogu imati razlicito poimanje neplacenih kucanskih poslova.
Pa upravo sam napisao da radne navike izravno ovise o odgoju, jasno je da mislim da su radne navike i odgoj usko povezani.
I da, i to bi spadalo u kulturu.
A ljudi sa suprotnih krajeva vremenskog intervala koji odredjuje neku generaciju mogu imati razlicita poimanja, kao uostalom i ljudi rodjeni istog dana - ovisno od toga ko ih odgaja.
John Cleese wrote: 01/08/2022 22:40 Glede fotografije... Ne bih to bas nazvao govorom mrznje, ali nesumnjivo jeste ruzno i uvredljivo ismijavanje i ne bi trebalo biti dopustivo.
Odaberi.
Zasto bih birao?
Govor mrznje je (ili bi barem trebao biti) krivicno djelo, a primjer koji si ti naveo bih radije nazvao prekrsajem - razlika je velika.
User avatar
dale cooper
Posts: 28457
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#29221 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

konoplja wrote: 01/08/2022 23:17
dale cooper wrote: 01/08/2022 23:12

Kako je pretvaranje LGBT zastave u nešto što se smatra fašističkim simbolom satira?
Ako ovi kazu da su sve transzene zene i da je zena neko ko se tako osjeca.
A drugi se ne slazu s tim i zbog toga su usutkani.
A fasizam je simbol represije.
Kako nije satira?
Oh molim te, fašizam je mnogo više od simbola represije i to ti vrlo dobro znaš. I ako znamo kakve su monstruzne zločine činili fašistički
režimi, opet te pitam gdje je tu paralela sa LGBTQ pokretom i šta je tu satira? Osim toga ko ušutkava anti LGBTQ? Javna sfera je puna
LGBTQ protivnika koji sasvim slobodno izražavaju svoje stavove. Druga je stvar što na to dobijaju i žestoke odgovore, što je sasvim fer.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#29222 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

John Cleese wrote: 01/08/2022 23:24 jasno je da mislim da su radne navike i odgoj usko povezani.
I da, i to bi spadalo u kulturu.
Mi i Japanci, dva udaljena naroda povezana radnim navikama. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#29223 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

John Cleese wrote: 01/08/2022 23:24 Govor mrznje je (ili bi barem trebao biti) krivicno djelo, a primjer koji si ti naveo bih radije nazvao prekrsajem - razlika je velika.
Koja vrsta prekšaja?
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#29224 Re: Danasnji "feminizam"

Post by n+1 »

Kad se samo sjetim diskursa oko Je suis Charlie i kako je tada lijevo-liberalna struja zagovarala pravo na slobodu govora kao čistu tekovinu Zapadne civilizacije, pa makar taj govor bio ismijavanje, karikiranje, ili puko vrijeđanje tuđih svetinja.

How tables have turned. Danas ti isti pojedinci zauzimaju potpuno suprotan vrijednosni i filozofski stav kada je riječ o kritikovanju ili karikiranju njihovih svetinja.

:D
John Cleese
Posts: 37069
Joined: 25/05/2010 18:30

#29225 Re: Danasnji "feminizam"

Post by John Cleese »

broj dva wrote: 01/08/2022 23:21
John Cleese wrote: 01/08/2022 22:40

Generacijska podjela koju smo spominjali se odnosi na grupe ljudi rodjenih u vremenskim intervalima odredjenim pretpostavkom o slicnim kulturnim iskustvima - intervali su dugi i naravno da postoje i izvjesne razlike u kulturnim iskustvima osoba rodjenih pocetkom i onih rodjenih krajem nekog intervala, kao i znacajne slicnosti izmedju, na primjer, potonjih i rodjenih pocetkom narednog intervala.
No sve to u datom kontekstu zapravo i nije bitno, jer radne navike izravno ovise o odgoju, a ne o pripadnosti nekoj generaciji.

Glede fotografije... Ne bih to bas nazvao govorom mrznje, ali nesumnjivo jeste ruzno i uvredljivo ismijavanje i ne bi trebalo biti dopustivo.
Ismijavanje MORA biti dopušteno bez.obzira je li se radi o bogu isusu alahu muhamedu pride pokretu pederima politici ratovima...jedina racionalna granica slobode.govora je poziv na nasilje i možda namjerna laž.Ko se uvrjedi nek se uvrjedi, budi uvrjeđen boli me neka stvar to su samo tvoje emocije, neće ti ništa biti.
Ocito je da ne MORA, jer nije. I sta cemo sad? :D
Post Reply