Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#18626 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

piupiu wrote: 30/11/2021 18:12
ExNihilo wrote: 30/11/2021 17:56

A zaboravila si citirati ovaj dio:

Ja, i? Studija veli da postoji nizak nasljedni faktor, ali postoji. Jedna od... ko zna koliko. Prva koja je iskocila. Kao sto rekoh - nauka kaze - prirodno je. I dodatno kaze da moze biti i kombinacija prirodnih i drustvenih faktora. "The gay gene" je popularno ime za biolosku uslovljenost homoseksualnosti, a o 'genu' ima stotine studija za i stotine protiv, kao i oko svih drugih pitanja na planeti. Evo svega ispod, k'o salate, pa bujrum, ako te koja zanima:

https://scholar.google.com.au/scholar?h ... ome&qst=ib

Kao sto rekoh, nisam ekspert za homoseksualnost, no identitetu znam poprilicno. :wink:
Ne, kao što je članak koji si sama postavila jasno podcrtao, nauka kaže da ne postoji "homo gen", a oko hereditarnosti bilo kojeg oblika seksualnosti postoje sporenja, uz indikacije da, ako takva hereditarnost i postoji, ne igra dominantnu ulogu.

To je miljama daleko od onoga što si inicijalno tvrdila - da je nauka potvrdila kako je pitanje seksualnosti biologija.
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#18627 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

ExNihilo wrote: 30/11/2021 17:48
piupiu wrote: 30/11/2021 17:43

Utoliko sto se prosjecna dob prvog radjanja pomjerila marginalno i mahom u razvijenim zemljama u zadnjih 40-ak godina. 1972. je bila 21 godinu, a 2019. 26 godina - globalni prosjek.
Pa što globalni prosjek ako pričamo o razvijenim zemljama?
Zato sto a) pricamo na forumu, a ne pisemo doktorat i b) je prosjek tu negdje i u razvijenim zemljama (Amerika 26, Australija 29, Kanada 29...)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#18628 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

piupiu wrote: 30/11/2021 18:21
ExNihilo wrote: 30/11/2021 17:48

Pa što globalni prosjek ako pričamo o razvijenim zemljama?
Zato sto a) pricamo na forumu, a ne pisemo doktorat i b) je prosjek tu negdje i u razvijenim zemljama (Amerika 26, Australija 29, Kanada 29...)
Nekada su fudbaleri završavali karijeru u kasnim dvadesetim. Sada to čine u kasnim tridesetim. Nekada su žene rađale u ranim dvadesetim, sada rađaju u kasnim dvadesetim. Još uvijek vrijedi da ti argument ne vrijedi: do kasnih dvadesetih, kada prosječna žena rađa, većina fudbalera je prošlo svoj peak.

Što će reći, rađanje nije razlog zbog kog žene ne igraju fudbal profesionalno.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18629 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

KraljicaIzJajca wrote: 30/11/2021 18:14
no_sikiriki wrote: 30/11/2021 18:11

nemoj tako, ima i "manly" načina da se igraš sa barbikama, sjecam se jednog malog sto je imao barbiku i nazivao je "svojom djevojkom" :lol:
Mali Ken :lol:

Nema dosadnije lutke od nje :mrgreen: odnosno, ne razumijem presvlačenje i češljanje lutki. Moje su bile na baterije plakale pričale pjevale i hodale, eh to je bilo zabavno. :thumbup:
Žali Bože baterija. :mrgreen:
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18630 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

S4mpion wrote: 30/11/2021 18:29
KraljicaIzJajca wrote: 30/11/2021 18:14

Mali Ken :lol:

Nema dosadnije lutke od nje :mrgreen: odnosno, ne razumijem presvlačenje i češljanje lutki. Moje su bile na baterije plakale pričale pjevale i hodale, eh to je bilo zabavno. :thumbup:
Žali Bože baterija. :mrgreen:
:bije:
User avatar
konoplja
Posts: 2411
Joined: 12/09/2018 19:31

#18631 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

piupiu wrote: 30/11/2021 15:24
saint_mirad wrote: 30/11/2021 15:12 što se iscudjavate ovim fotografijama? ženske bebe biraju da se igraju lutkama sa manje od godine starosti, tako su wired.

biološka komponenta je tu vrlo jaka, mnogostruko važnija neko uticaj kulture ili patrijarhata.
Bebe biraju objekte koje im roditelji kupe i na koje ih naviknu. Studije i kontrolne studije djece pokazuju da se orijentacija prema 'zenskim' ili 'muskim' igrackama desava tek oko 15 mjeseci starosti, dakle ne postoji od rodjenja, a bome ni bioloski. Zasto? Zato sto evolucija ne poznaje plasticne autice i pamucne zeceve.
Jeste li vi bas sigurni u to? Ono 100% sigurni ili je to samo vase uvjerenje, nesto u sto zelite vjerovati?

Literatura s kojom sam upoznat je inconclusive. Nisam do sada procitao niti jedan papir da sa 100% sigurnoscu tvrdi jedno ili drugo. Ipak, meta-analize koje sam procitao imaju generalno snazniji pull za stranu koja zastupa da postoji bioloska komponenta u odabiru igracaka, i.e. da postoji razlika u razvojnom putu muski i zenski beba i samim tim u odabiru i interesovanju za odredeni tip igracke.

Razlog koji navodite, da evolucija ne poznaje autice i pamucne zeceve, je greska u rezonu. Nije potrebno da poznaje bas njih, vec tip i kategoriju koju predstavljaju. Primitivna drustva su takoder koristila tu kategorizaciju e.g. muska djeca Aboridzina su se igrala sa bumerangom i kopljima, a zenska sa lutkicama i kosaricama.

Uglavnom ne bih koristio tako iskljuciv jezik. Nije prirodna znanost pa da znamo da voda u tom i tom sastavu pod odredenim pritiskom uvijek kljuca na 100°C.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#18632 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

sve proizilazi iz toga da je muški mozak umrežen da se fokusira na stvari što mu je biološki pomoglo u zaštiti plemena, prostornoj orijentaciji i pronalasku hrane. otud ljubav prema bagerima i autima i kasnije stem oblasti.

ženski mozak je umrežen da se fokusira na međuljudske relacije jer je od esencijalnog značaja za ženu da se uklopi u pleme. otuda lutke i kasnije društvene nauke.
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#18633 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

konoplja wrote: 30/11/2021 18:44
piupiu wrote: 30/11/2021 15:24

Bebe biraju objekte koje im roditelji kupe i na koje ih naviknu. Studije i kontrolne studije djece pokazuju da se orijentacija prema 'zenskim' ili 'muskim' igrackama desava tek oko 15 mjeseci starosti, dakle ne postoji od rodjenja, a bome ni bioloski. Zasto? Zato sto evolucija ne poznaje plasticne autice i pamucne zeceve.
Jeste li vi bas sigurni u to? Ono 100% sigurni ili je to samo vase uvjerenje, nesto u sto zelite vjerovati?

Literatura s kojom sam upoznat je inconclusive. Nisam do sada procitao niti jedan papir da sa 100% sigurnoscu tvrdi jedno ili drugo. Ipak, meta-analize koje sam procitao imaju generalno snazniji pull za stranu koja zastupa da postoji bioloska komponenta u odabiru igracaka, i.e. da postoji razlika u razvojnom putu muski i zenski beba i samim tim u odabiru i interesovanju za odredeni tip igracke.

Razlog koji navodite, da evolucija ne poznaje autice i pamucne zeceve, je greska u rezonu. Nije potrebno da poznaje bas njih, vec tip i kategoriju koju predstavljaju. Primitivna drustva su takoder koristila tu kategorizaciju e.g. muska djeca Aboridzina su se igrala sa bumerangom i kopljima, a zenska sa lutkicama i kosaricama.

Uglavnom ne bih koristio tako iskljuciv jezik. Nije prirodna znanost pa da znamo da voda u tom i tom sastavu pod odredenim pritiskom uvijek kljuca na 100°C.
Kako nismo na naucnom skupu, nego na forumu, tako je i jezik u skladu s pisanjem u svrhu forumske razmjene misljenja, a ne u svrhu naucne rasprave :) Razne studije kazu razlicite stvari, svako citira one koje su u skladu s njegovim zakljuccima i vjerovanjima. Neuroznanost kaze jedno, psihologija drugo, antropologija trece, sociologija cetvrto... Neuroznanost tvrdi da nema bioloskog osnova za izbor 'muskih' i 'zenskih' igracaka, i postavlja pitanja kako to nauka uopste odlucuje sta je zenska, a sta muska igracka. Pa eto, ako nam je to tema, mozemo poceti od tog pitanja.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#18634 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Igrao sam se sa barbikama nekad davno kod rodice kao dječak.

Uzimao sam daljinski od televizora i zamišljao sam da je tenk, pa sam onda pucao iz njega u barbiku :mrgreen:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#18635 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

MarlboroGold wrote: 30/11/2021 19:32 Igrao sam se sa barbikama nekad davno kod rodice kao dječak.

Uzimao sam daljinski od televizora i zamišljao sam da je tenk, pa sam onda pucao iz njega u barbiku :mrgreen:
Barbicid. :|
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#18636 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

Barbofil.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#18637 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

no_sikiriki wrote: 30/11/2021 18:00
dale cooper wrote: 30/11/2021 17:56

Šta ima veze, neka djeca sama biraju sa čime će se i čega igrati.
ma kakvi, pa da budu gay, to ne dolazi u obzir. to je sve biološki određeno, ako si pravo muško MORAŠ se igrati sa autićima, kakve crne barbike :D
I svojom rukom da zakolje kurbana.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#18638 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

KraljicaIzJajca wrote: 30/11/2021 16:21
seln wrote: 30/11/2021 13:37
Bar kod nas u ovo vrijeme ima mindje ko salate i ko nije totalni smokljan, taj ce vec negdje dobiti svoju porciju.
Oj tugo naša svagdašnja, od svih pojmova za nju, koristiš ovaj. :cry:
Sorry!

Picka, pizda, rupa, rosha, ribica, mackica... jel valja?
Ili je bolje ako kazem vagina? Mijenja li to anatomiju, funkcionalnost ili socijalno znacenje iste?
Mijenja li miris(i ukus)?
I ova diskusija je pokazatelj jedne osobine ( i jedne od vecih slabosti) zena: beskrajno naklapanje o formalnom.
Muskarcima je svejedno kako se zove. Vazno je da je topla i vlazna... i da nije prevelika.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18639 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Pazi tetka lafca:
Image
no_sikiriki
Posts: 16544
Joined: 11/12/2012 13:21

#18640 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

seln wrote: 30/11/2021 19:53
KraljicaIzJajca wrote: 30/11/2021 16:21

Oj tugo naša svagdašnja, od svih pojmova za nju, koristiš ovaj. :cry:
Sorry!

Picka, pizda, rupa, rosha, ribica, mackica... jel valja?
Ili je bolje ako kazem vagina? Mijenja li to anatomiju, funkcionalnost ili socijalno znacenje iste?
Mijenja li miris(i ukus)?
I ova diskusija je pokazatelj jedne osobine ( i jedne od vecih slabosti) zena: beskrajno naklapanje o formalnom.
Muskarcima je svejedno kako se zove. Vazno je da je topla i vlazna... i da nije prevelika.
tako je, a ujedno je i pokazatelj tvoje vulgarnosti kao čovjeka (nebitno jesi li muško ili žensko). sorry, ali kao što ti imaš pravo da budeš vulgaran, ja također imam pravo da te smatram vulgarnim, i da mi to bude neka bitna stavka u životu.
al' ne brini, to je ovdje društveno prihvatljivo, za vas muškarce, pa se ne daj omesti :-)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#18641 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

no_sikiriki wrote: 30/11/2021 20:00
seln wrote: 30/11/2021 19:53

Sorry!

Picka, pizda, rupa, rosha, ribica, mackica... jel valja?
Ili je bolje ako kazem vagina? Mijenja li to anatomiju, funkcionalnost ili socijalno znacenje iste?
Mijenja li miris(i ukus)?
I ova diskusija je pokazatelj jedne osobine ( i jedne od vecih slabosti) zena: beskrajno naklapanje o formalnom.
Muskarcima je svejedno kako se zove. Vazno je da je topla i vlazna... i da nije prevelika.
tako je, a ujedno je i pokazatelj tvoje vulgarnosti kao čovjeka (nebitno jesi li muško ili žensko). sorry, ali kao što ti imaš pravo da budeš vulgaran, ja također imam pravo da te smatram vulgarnim, i da mi to bude neka bitna stavka u životu.
al' ne brini, to je ovdje društveno prihvatljivo, za vas muškarce, pa se ne daj omesti :-)
I ja takodje imam pravo da me zaboli za tvoje naklapanje.
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#18642 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

sherbett wrote: 30/11/2021 18:22 A mene bas zanima taj homo gen @piupiu :cry:
Klikni na onaj link koji sam postala Nihilu, pun je razlicitih studija, svi traze iz raznih uglova. Neki tvrde da su nasli, evo na pr:
Researchers have identified a portion of the X chromosome that seems to carry the gene for homosexuality in males. Their findings were derived from a genetic analysis of 40 pairs of homosexual brothers, but have not yet been replicated.

Two pieces of evidence, a structure within a human brain and a genetic link, point to a biological component for male homosexuality.
Jedna studija postavlja darvisnistcko pitanje, ukoliko hx ima genetsku komponenetu, zasto homoseksualnost opstaje uprkos cinjenici da se homoseksualci manje razmnozavaju i zakljucuje nesto u smislu da se homoseksualnost nasljedjuje kroz zensku liniju. Ima svega.

https://scholar.google.com.au/scholar?h ... ome&qst=ib
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#18643 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /211130136

Nema neke veze sa feminizmom, ali ima kad gledamo cjelokupnu sliku današnjih agendi :mrgreen:

Da je bar faca kao kod onih inžinjera u Prometheusu ili Alien Covenantu :lol:
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#18644 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

ExNihilo wrote: 30/11/2021 18:19
piupiu wrote: 30/11/2021 18:12

Ja, i? Studija veli da postoji nizak nasljedni faktor, ali postoji. Jedna od... ko zna koliko. Prva koja je iskocila. Kao sto rekoh - nauka kaze - prirodno je. I dodatno kaze da moze biti i kombinacija prirodnih i drustvenih faktora. "The gay gene" je popularno ime za biolosku uslovljenost homoseksualnosti, a o 'genu' ima stotine studija za i stotine protiv, kao i oko svih drugih pitanja na planeti. Evo svega ispod, k'o salate, pa bujrum, ako te koja zanima:

https://scholar.google.com.au/scholar?h ... ome&qst=ib

Kao sto rekoh, nisam ekspert za homoseksualnost, no identitetu znam poprilicno. :wink:
Ne, kao što je članak koji si sama postavila jasno podcrtao, nauka kaže da ne postoji "homo gen", a oko hereditarnosti bilo kojeg oblika seksualnosti postoje sporenja, uz indikacije da, ako takva hereditarnost i postoji, ne igra dominantnu ulogu.

To je miljama daleko od onoga što si inicijalno tvrdila - da je nauka potvrdila kako je pitanje seksualnosti biologija.
Ok. Haj da ponovim jos jednom - homo (kolokvijalno) ili gay gene je termin za hipoteticki genetski marker (neki tvrde da postoji, neki da ne, stoga rekoh u postu 'neki naucnici tvrde gen'). Drugima je sinonim za drustveni fenomen. Ja biram ove koji tvrde da je homoseksualnost bioloska predispozicija i stoga kazem - nauka tvrdi da je homoseksualnost urodjena (nauka=prirodne i drustvene nauke).

Kako nemam namjeru doktorirati ni na pregledu literature o homoseksualnosti, Google is may friend, pa je to sto sam citirala sasvim dovoljna ilustracija - dakle, clanak kaze da istrazivanja sugerisu da genetska predispozicija za homoseksualnost postoji. Konkretna studija zakljucuje da postoji genetski obrazac vezan za homoseksualno ponasanje. Pa ako to ne valja, promasila temu i ideju, stavila sam link na Google scholar sa raznim studijama koje tvrde slicno. Elem, totalno nebitna rasprava, trakavica koja nema puno veze s pocetnim postom. Identitet je i dalje drustvena kategorija i nema veze s time da li je sklonost ka istospolnom 'sparivanju' bioloska ili ne. A da nauka tvrdi da jeste-tvrdi. Evo jos malo:

https://theconversation.com/stop-callin ... ity-122764
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#18645 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

MarlboroGold wrote: 30/11/2021 20:16 https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /211130136

Nema neke veze sa feminizmom, ali ima kad gledamo cjelokupnu sliku današnjih agendi :mrgreen:

Da je bar faca kao kod onih inžinjera u Prometheusu ili Alien Covenantu :lol:
O Boze. :lol:

Stvarno ljudima svasta pada na pamet. :D
User avatar
piupiu
Posts: 16347
Joined: 05/01/2008 05:08

#18646 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

ExNihilo wrote: 30/11/2021 18:28
piupiu wrote: 30/11/2021 18:21

Zato sto a) pricamo na forumu, a ne pisemo doktorat i b) je prosjek tu negdje i u razvijenim zemljama (Amerika 26, Australija 29, Kanada 29...)
Nekada su fudbaleri završavali karijeru u kasnim dvadesetim. Sada to čine u kasnim tridesetim. Nekada su žene rađale u ranim dvadesetim, sada rađaju u kasnim dvadesetim. Još uvijek vrijedi da ti argument ne vrijedi: do kasnih dvadesetih, kada prosječna žena rađa, većina fudbalera je prošlo svoj peak.

Što će reći, rađanje nije razlog zbog kog žene ne igraju fudbal profesionalno.
OK.
User avatar
konoplja
Posts: 2411
Joined: 12/09/2018 19:31

#18647 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

piupiu wrote: 30/11/2021 19:23
konoplja wrote: 30/11/2021 18:44

Jeste li vi bas sigurni u to? Ono 100% sigurni ili je to samo vase uvjerenje, nesto u sto zelite vjerovati?

Literatura s kojom sam upoznat je inconclusive. Nisam do sada procitao niti jedan papir da sa 100% sigurnoscu tvrdi jedno ili drugo. Ipak, meta-analize koje sam procitao imaju generalno snazniji pull za stranu koja zastupa da postoji bioloska komponenta u odabiru igracaka, i.e. da postoji razlika u razvojnom putu muski i zenski beba i samim tim u odabiru i interesovanju za odredeni tip igracke.

Razlog koji navodite, da evolucija ne poznaje autice i pamucne zeceve, je greska u rezonu. Nije potrebno da poznaje bas njih, vec tip i kategoriju koju predstavljaju. Primitivna drustva su takoder koristila tu kategorizaciju e.g. muska djeca Aboridzina su se igrala sa bumerangom i kopljima, a zenska sa lutkicama i kosaricama.

Uglavnom ne bih koristio tako iskljuciv jezik. Nije prirodna znanost pa da znamo da voda u tom i tom sastavu pod odredenim pritiskom uvijek kljuca na 100°C.
Kako nismo na naucnom skupu, nego na forumu, tako je i jezik u skladu s pisanjem u svrhu forumske razmjene misljenja, a ne u svrhu naucne rasprave :) Razne studije kazu razlicite stvari, svako citira one koje su u skladu s njegovim zakljuccima i vjerovanjima. Neuroznanost kaze jedno, psihologija drugo, antropologija trece, sociologija cetvrto... Neuroznanost tvrdi da nema bioloskog osnova za izbor 'muskih' i 'zenskih' igracaka, i postavlja pitanja kako to nauka uopste odlucuje sta je zenska, a sta muska igracka. Pa eto, ako nam je to tema, mozemo poceti od tog pitanja.
Aha ok. Mislio sam da ima prostora za slozenije rasprave. Izgleda da sam pogresno procijenio temperaturu sobe.

Sorry, ne zanima me to, a nauka zapocinje sa opservacijom. Pa eto valjda tako odlucuje. Mislim i da je to aksiomaticno kroz vrijeme.
User avatar
Nowicki
Posts: 266
Joined: 07/05/2020 15:20

#18648 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Nowicki »

MarlboroGold wrote: 30/11/2021 20:16 https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /211130136

Nema neke veze sa feminizmom, ali ima kad gledamo cjelokupnu sliku današnjih agendi :mrgreen:

Da je bar faca kao kod onih inžinjera u Prometheusu ili Alien Covenantu :lol:
Da, izvrstan primjer kako svi zajedno robujemo utemeljenim društvenim koknstruktima. Kako se niko ranije nije zapitao da li je i sama „ljudskost“ društveni konstrukt? Pod hitno je treba dekonstruisati! Prestati u govoru upotrebljavati izraze kao što su „ljudi“, „čovjek“, „ljudski rod“ i sl. I uvesti neke neutralne, inkluzivne termine. Na osnovu čega, pobogu, zaključujemo da je onaj drugi uopće čovjek, a ne vanzemaljac. Obavezno u Hollywoodske filmove uvesti uloge bar po jednog pripadnika neljudske rase. Školske kurikulume prilagoditi tako da budu više inkluzivni prema pripadnicim neljudske rase. Marketinške kampanje velikih brendova obavezno da uključuju vanzemaljce. Djecu obavezno od malih nogu edukovati tako da im se omogući pravo izbora, da sami odluče žele li biti ljudi ili vanzemaljci (npr. prepustiti im odabir kojim će se igračkam igrati, onim u ljudskom ili vanzemaljskom obliku)! Puno je posla pred nama. Živjela inkluzija!
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#18649 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

Da ne govorimo o tome da su vanzemaljci uvijek prikazani kao neprijatelji. Stop propagandi i stigmatizaciji vanzemaljaca.

A tek antopomorfizam u prikazu istih? Stop zemljo-centrizmu i taksonomskoj hegemoniji.
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#18650 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Vi ste baš dosadni tipovi. Gdje vam je osjećaj za subverzivnost. :mrgreen:
Post Reply