Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45478
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#24251 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Chmoljo »

Project Lucian wrote: 26/05/2022 15:35
Chmoljo wrote: 26/05/2022 15:29

pa jes. a sa muškarcima može i neoprezno, pa završiš sa nasilnikom koji te zatvori u zlatni kavez. a ako promoliš kljun, počupa ti sve perje.

jebote, nismo djeca...
Vidi nešto sad, kad si već navalio, u mom selu 95% likova koji su bili u afganistanu i oženjeni kad su se vratili iz afganistana nisu se imali gdje vratiti jer su im žene u međuvremenu potrošile sve pare i rastavom dobile stan, djecu itd. Meni se nije desilo ali jeste mom bratu.
Na radnom mjestu sam okružen ženama koje bez po beda pričaju o tome kako im je bitno samo da se udaju naprave dijete i rastanu od supruga. Onda pričaju o tome kako ih ne intersuju kućne obaveze, iako rade, nek to on servisira, koji je opet u većini slučajeva negdje vani i radi i crnči. Naslušao sam se svega i svačega još, a pričamo o ženama od 20 do 30 godina. Tako da drug moj, ti si naletio na insana i zahvali bogu jedno 1000 puta na tome.
nisam naletio na insana nego ti živiš na selu.
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#24252 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Project Lucian »

Chmoljo wrote: 26/05/2022 15:36
Project Lucian wrote: 26/05/2022 15:35
Vidi nešto sad, kad si već navalio, u mom selu 95% likova koji su bili u afganistanu i oženjeni kad su se vratili iz afganistana nisu se imali gdje vratiti jer su im žene u međuvremenu potrošile sve pare i rastavom dobile stan, djecu itd. Meni se nije desilo ali jeste mom bratu.
Na radnom mjestu sam okružen ženama koje bez po beda pričaju o tome kako im je bitno samo da se udaju naprave dijete i rastanu od supruga. Onda pričaju o tome kako ih ne intersuju kućne obaveze, iako rade, nek to on servisira, koji je opet u većini slučajeva negdje vani i radi i crnči. Naslušao sam se svega i svačega još, a pričamo o ženama od 20 do 30 godina. Tako da drug moj, ti si naletio na insana i zahvali bogu jedno 1000 puta na tome.
nisam naletio na insana nego ti živiš na selu.
To ja figurativno kažem na selu. A sad me malo i trolaš jelda? :twisted:
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#24253 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Project Lucian »

Chmoljo wrote: 26/05/2022 15:36
Project Lucian wrote: 26/05/2022 15:35
Vidi nešto sad, kad si već navalio, u mom selu 95% likova koji su bili u afganistanu i oženjeni kad su se vratili iz afganistana nisu se imali gdje vratiti jer su im žene u međuvremenu potrošile sve pare i rastavom dobile stan, djecu itd. Meni se nije desilo ali jeste mom bratu.
Na radnom mjestu sam okružen ženama koje bez po beda pričaju o tome kako im je bitno samo da se udaju naprave dijete i rastanu od supruga. Onda pričaju o tome kako ih ne intersuju kućne obaveze, iako rade, nek to on servisira, koji je opet u većini slučajeva negdje vani i radi i crnči. Naslušao sam se svega i svačega još, a pričamo o ženama od 20 do 30 godina. Tako da drug moj, ti si naletio na insana i zahvali bogu jedno 1000 puta na tome.
nisam naletio na insana nego ti živiš na selu.
Ta što je opljačkala mog brata je iz našeg "velegrada" btw, imaš pravo jednom da pogađaš koji je to velegrad.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#24254 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Ne trola te vec bi ti malo trebao promijeniti sredinu. U manjim mahalama neke takve stvari i ponasanja su normalna, a cak i pozeljna. Generalizacije tog tipa su lose i nepotrebne.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45478
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#24255 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Chmoljo »

Project Lucian wrote: 26/05/2022 15:38
Chmoljo wrote: 26/05/2022 15:36

nisam naletio na insana nego ti živiš na selu.
To ja figurativno kažem na selu. A sad me malo i trolaš jelda? :twisted:
malo da.

ali generaliziraš i jasno je da imaš lično loše iskustvo. niti su sve žene monstrumi, niti su svi muškarci fini.

znam ih nekoliko, knjiški primjeri incela. više smo ono FB poznanici. izleti tu i tamo neki njihov post u kojem ogorčeno napadaju ženski rod, a kad je mogo, postavljo je slike kako se žvali sa nekakvim balvanom kojeg premunto da mu bude treba.

inače, njegovi storiji su blago kripi, u kojima slika sam sebe, u kojima odlazi na razna mjesta sam, i tako... smatra da mu nešto pripada, da nešto treba dobiti, ali nikako da skonta da nešto treba i dati.

sad, je li to novac, mudrost, duhovitost, emocionalna inteligencija, velik kurac... ne znam fkt. ali ne traže svi isto i u istoj količini. samo to što si "fin" fin si sebi, ali to ne jebe. i ništa se nakukavanjem ne dobija.

feminizam jeste neke stvari promijenio, ali to što ima više razvoda jer to sada mogu i ostvariti dok prije nisu tako lako mogli ili što žene sada mogu naglas reći šta stvarno žele, ne mogu da vidim kao problem, nego kao pozitivan slijed toga da svako ljudsko biće ima pravo da živi život kakav žele, bez da im drugi to nameću.

a pojedini muški se ponašaju kao da im je neželjeni celibat nametnut.
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#24256 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Project Lucian »

MarlboroGold wrote: 26/05/2022 15:44 Ne trola te vec bi ti malo trebao promijeniti sredinu. U manjim mahalama neke takve stvari i ponasanja su normalna, a cak i pozeljna. Generalizacije tog tipa su lose i nepotrebne.
Trola jašta, helem, ja svoje rekoh potkrijepio sam stvari činjenicama, rekao da ima izuzetaka, i rekoh da zbog navedenog ne vjerujem ženama, rekoh da nije mene nijedna zeznula a nije da nisu pokušale, od mene dosta.
Neka nama žena, neko mora i radit jbg. :lol:
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#24257 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Project Lucian »

Chmoljo wrote: 26/05/2022 15:46
Project Lucian wrote: 26/05/2022 15:38
To ja figurativno kažem na selu. A sad me malo i trolaš jelda? :twisted:
malo da.

ali generaliziraš i jasno je da imaš lično loše iskustvo. niti su sve žene monstrumi, niti su svi muškarci fini.

znam ih nekoliko, knjiški primjeri incela. više smo ono FB poznanici. izleti tu i tamo neki njihov post u kojem ogorčeno napadaju ženski rod, a kad je mogo, postavljo je slike kako se žvali sa nekakvim balvanom kojeg premunto da mu bude treba.

inače, njegovi storiji su blago kripi, u kojima slika sam sebe, u kojima odlazi na razna mjesta sam, i tako... smatra da mu nešto pripada, da nešto treba dobiti, ali nikako da skonta da nešto treba i dati.

sad, je li to novac, mudrost, duhovitost, emocionalna inteligencija, velik kurac... ne znam fkt. ali ne traže svi isto i u istoj količini. samo to što si "fin" fin si sebi, ali to ne jebe. i ništa se nakukavanjem ne dobija.

feminizam jeste neke stvari promijenio, ali to što ima više razvoda jer to sada mogu i ostvariti dok prije nisu tako lako mogli ili što žene sada mogu naglas reći šta stvarno žele, ne mogu da vidim kao problem, nego kao pozitivan slijed toga da svako ljudsko biće ima pravo da živi život kakav žele, bez da im drugi to nameću.

a pojedini muški se ponašaju kao da im je neželjeni celibat nametnut.
Ti si u ovom postu toliko izgeneralizovao da to nije normalno.
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#24258 Re: Danasnji "feminizam"

Post by funeral blues »

Nekima je ovdje prijeko potrebna stručna pomoć za rješavanje ove količine frustracija :-)

Na temu:


Interesting :) Jedva čekam da pročitam
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45478
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#24259 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Chmoljo »

Project Lucian wrote: 26/05/2022 16:01
Chmoljo wrote: 26/05/2022 15:46

malo da.

ali generaliziraš i jasno je da imaš lično loše iskustvo. niti su sve žene monstrumi, niti su svi muškarci fini.

znam ih nekoliko, knjiški primjeri incela. više smo ono FB poznanici. izleti tu i tamo neki njihov post u kojem ogorčeno napadaju ženski rod, a kad je mogo, postavljo je slike kako se žvali sa nekakvim balvanom kojeg premunto da mu bude treba.

inače, njegovi storiji su blago kripi, u kojima slika sam sebe, u kojima odlazi na razna mjesta sam, i tako... smatra da mu nešto pripada, da nešto treba dobiti, ali nikako da skonta da nešto treba i dati.

sad, je li to novac, mudrost, duhovitost, emocionalna inteligencija, velik kurac... ne znam fkt. ali ne traže svi isto i u istoj količini. samo to što si "fin" fin si sebi, ali to ne jebe. i ništa se nakukavanjem ne dobija.

feminizam jeste neke stvari promijenio, ali to što ima više razvoda jer to sada mogu i ostvariti dok prije nisu tako lako mogli ili što žene sada mogu naglas reći šta stvarno žele, ne mogu da vidim kao problem, nego kao pozitivan slijed toga da svako ljudsko biće ima pravo da živi život kakav žele, bez da im drugi to nameću.

a pojedini muški se ponašaju kao da im je neželjeni celibat nametnut.
Ti si u ovom postu toliko izgeneralizovao da to nije normalno.
ti naveo pojedinačan primjer ženskih varalica, ja ti naveo pojedinačan primjer incela od kojih često dolazi taj rant prema ženama. ja ne govorim da su muškarci takvi, nego govorim da iza tog ranta uvijek ima neki problem kojeg ne mogu riješiti, ali nije strogo vezan za ženski rod.

ti pojedinačnim primjerima vršiš generalizaciju, a ja ti govorim šta je generalno postignuto feminističkim pokretom i emancipacijom žena.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#24260 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Jel' ovaj lik iz Lukavca pa ih 95% muskih bilo u Afganistanu? :mrgreen: Samo ima tu i druga strana medalje koju znam iz nekoliko primjera. Dosta njih je gladno za lovom i polakomi se pa 1-2 godine na projektima se pretvori u 3-4 pa u 5-6 dok su za to vrijeme zene same. I jesu one nominalno zadovoljne
u prvi mah, bolje se zivi i sve to, ali ostaje potreba za paznjom i intimnoscu. Nije u soldima sve. :D
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#24261 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

dale cooper wrote: 26/05/2022 16:07 Jel' ovaj lik iz Lukavca pa ih 95% muskih bilo u Afganistanu? :mrgreen: Samo ima tu i druga strana medalje koju znam iz nekoliko primjera. Dosta njih je gladno za lovom i polakomi se pa 1-2 godine na projektima se pretvori u 3-4 pa u 5-6 dok su za to vrijeme zene same. I jesu one nominalno zadovoljne
u prvi mah, bolje se zivi i sve to, ali ostaje potreba za paznjom i intimnoscu. Nije u soldima sve. :D
Moj drug je tako ostao bez žene. Iz Lukavca :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45478
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#24262 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Chmoljo »

piupiu wrote: 26/05/2022 16:11
dale cooper wrote: 26/05/2022 16:07 Jel' ovaj lik iz Lukavca pa ih 95% muskih bilo u Afganistanu? :mrgreen: Samo ima tu i druga strana medalje koju znam iz nekoliko primjera. Dosta njih je gladno za lovom i polakomi se pa 1-2 godine na projektima se pretvori u 3-4 pa u 5-6 dok su za to vrijeme zene same. I jesu one nominalno zadovoljne
u prvi mah, bolje se zivi i sve to, ali ostaje potreba za paznjom i intimnoscu. Nije u soldima sve. :D
Moj drug je tako ostao bez žene. Iz Lukavca :D
a bez para? :D
User avatar
piupiu
Posts: 16623
Joined: 05/01/2008 05:08

#24263 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

Chmoljo wrote: 26/05/2022 16:17
piupiu wrote: 26/05/2022 16:11

Moj drug je tako ostao bez žene. Iz Lukavca :D
a bez para? :D
Nisam ja raskopuša :D

Vidim putuje, pa valjda nije. :|
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#24264 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

dale cooper wrote: 26/05/2022 16:07 Jel' ovaj lik iz Lukavca pa ih 95% muskih bilo u Afganistanu? :mrgreen: Samo ima tu i druga strana medalje koju znam iz nekoliko primjera. Dosta njih je gladno za lovom i polakomi se pa 1-2 godine na projektima se pretvori u 3-4 pa u 5-6 dok su za to vrijeme zene same. I jesu one nominalno zadovoljne
u prvi mah, bolje se zivi i sve to, ali ostaje potreba za paznjom i intimnoscu. Nije u soldima sve. :D
Znači, fazon je skontati kada joj je dovoljno para?

Oko 2,5 godina, kraće ne donosi dovoljno love, duže je čini usamljenom.

Bolje je razvesti se od nje, pa onda u Afganistan, u svakom slučaju bolje nego da te dočeka njen zahtjev za razvod kada se vratiš.

I da, ako ćeš u Afganistan, ne pravi djecu. Džaba ćeš ići, sve šta zaradiš ona će ti uzeti za alimentaciju i "alimentaciju".
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#24265 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Hakiz wrote: 26/05/2022 17:15
dale cooper wrote: 26/05/2022 16:07 Jel' ovaj lik iz Lukavca pa ih 95% muskih bilo u Afganistanu? :mrgreen: Samo ima tu i druga strana medalje koju znam iz nekoliko primjera. Dosta njih je gladno za lovom i polakomi se pa 1-2 godine na projektima se pretvori u 3-4 pa u 5-6 dok su za to vrijeme zene same. I jesu one nominalno zadovoljne
u prvi mah, bolje se zivi i sve to, ali ostaje potreba za paznjom i intimnoscu. Nije u soldima sve. :D
Znači, fazon je skontati kada joj je dovoljno para?

Oko 2,5 godina, kraće ne donosi dovoljno love, duže je čini usamljenom.

Bolje je razvesti se od nje, pa onda u Afganistan, u svakom slučaju bolje nego da te dočeka njen zahtjev za razvod kada se vratiš.

I da, ako ćeš u Afganistan, ne pravi djecu. Džaba ćeš ići, sve šta zaradiš ona će ti uzeti za alimentaciju i "alimentaciju".
Fazon je uzeti sve stvari u obzir i znati kada prestati. Dosta njih se pogubilo za lovom i ostajali su čak i duže od 5-6 godina.
Sorry, ali to je već prokletstvo.
no_sikiriki
Posts: 17165
Joined: 11/12/2012 13:21

#24266 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Ah...good old priča o ženama sponzorušama. Niste odavno. :mrgreen:
KraljicaIzJajca
Posts: 3993
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#24267 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

Seawolf wrote: 26/05/2022 12:39 Nemaju muškarci biološki sat, ali imaju mentalni.

Muškarci pobudale kad su sami poslije trideset i pete.

Zato i jesu muškarci izmislili instituciju braka. Da ih ne bi puno budalastih hodalo okolo.
:D :lol:
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#24268 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

dale cooper wrote: 26/05/2022 17:24
Hakiz wrote: 26/05/2022 17:15

Znači, fazon je skontati kada joj je dovoljno para?

Oko 2,5 godina, kraće ne donosi dovoljno love, duže je čini usamljenom.

Bolje je razvesti se od nje, pa onda u Afganistan, u svakom slučaju bolje nego da te dočeka njen zahtjev za razvod kada se vratiš.

I da, ako ćeš u Afganistan, ne pravi djecu. Džaba ćeš ići, sve šta zaradiš ona će ti uzeti za alimentaciju i "alimentaciju".
Fazon je uzeti sve stvari u obzir i znati kada prestati. Dosta njih se pogubilo za lovom i ostajali su čak i duže od 5-6 godina.
Sorry, ali to je već prokletstvo.
Sve je u lovi. Tebi kako ćeš je zaraditi, njoj kako će ti je uzeti.

Imovina stečena u braku dijeli se popola pri razvodu. Kako najčešće muškarci budu žrtve, očito je ko zarađuje, a ko živi na grbači onog ko zarađuje. Pa živi od njegovog dok je u braku, a onda se razvede i uzme mu pola onoga šta mu je ostalo. I usput mu i djecu otme ako ih imaju. Pa mu na osnovu njih nastavi uzimati.

I kažu teško im, mora feminizam da bi preživjele.

Iste su kao HDZ sa pričom o ugrozi hrvatskog naroda u BiH :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#24269 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper »

Hakiz wrote: 26/05/2022 17:32
dale cooper wrote: 26/05/2022 17:24

Fazon je uzeti sve stvari u obzir i znati kada prestati. Dosta njih se pogubilo za lovom i ostajali su čak i duže od 5-6 godina.
Sorry, ali to je već prokletstvo.
Sve je u lovi. Tebi kako ćeš je zaraditi, njoj kako će ti je uzeti.

Imovina stečena u braku dijeli se popola pri razvodu. Kako najčešće muškarci budu žrtve, očito je ko zarađuje, a ko živi na grbači onog ko zarađuje. Pa živi od njegovog dok je u braku, a onda se razvede i uzme mu pola onoga šta mu je ostalo. I usput mu i djecu otme ako ih imaju. Pa mu na osnovu njih nastavi uzimati.

I kažu teško im, mora feminizam da bi preživjele.

Iste su kao HDZ sa pričom o ugrozi hrvatskog naroda u BiH :lol:
Ciničniji si nego inače. Jel' te neko to diro'? :mrgreen:
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#24270 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

dale cooper wrote: 26/05/2022 17:36
Hakiz wrote: 26/05/2022 17:32

Sve je u lovi. Tebi kako ćeš je zaraditi, njoj kako će ti je uzeti.

Imovina stečena u braku dijeli se popola pri razvodu. Kako najčešće muškarci budu žrtve, očito je ko zarađuje, a ko živi na grbači onog ko zarađuje. Pa živi od njegovog dok je u braku, a onda se razvede i uzme mu pola onoga šta mu je ostalo. I usput mu i djecu otme ako ih imaju. Pa mu na osnovu njih nastavi uzimati.

I kažu teško im, mora feminizam da bi preživjele.

Iste su kao HDZ sa pričom o ugrozi hrvatskog naroda u BiH :lol:
Ciničniji si nego inače. Jel' te neko to diro'? :mrgreen:
Možda nije pa zato :lol:
KraljicaIzJajca
Posts: 3993
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#24271 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

MarlboroGold wrote: 26/05/2022 13:29
Seawolf wrote: 26/05/2022 12:39 Nemaju muškarci biološki sat, ali imaju mentalni.

Muškarci pobudale kad su sami poslije trideset i pete.

Zato i jesu muškarci izmislili instituciju braka. Da ih ne bi puno budalastih hodalo okolo.
:-)

Kakav simp jbt, a nije ovo prvi put da pišeš slične gluposti.
Žene znatno češče iniciraju razvod.

Muškarci otvorenije pitaju svoje društvo za žene da ne budu sami.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#24272 Re: Danasnji "feminizam"

Post by auspuhc »

Kraljica je odlican primjer kako zena koja ostane sama u poznim godinama poludi.
KraljicaIzJajca
Posts: 3993
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#24273 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

auspuhc wrote: 26/05/2022 17:52 Kraljica je odlican primjer kako zena koja ostane sama u poznim godinama poludi.
Tko ti je rekao da sam sama. :evil:
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#24274 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Project Lucian »

Chmoljo wrote: 26/05/2022 16:06
Project Lucian wrote: 26/05/2022 16:01
Ti si u ovom postu toliko izgeneralizovao da to nije normalno.
ti naveo pojedinačan primjer ženskih varalica, ja ti naveo pojedinačan primjer incela od kojih često dolazi taj rant prema ženama. ja ne govorim da su muškarci takvi, nego govorim da iza tog ranta uvijek ima neki problem kojeg ne mogu riješiti, ali nije strogo vezan za ženski rod.

ti pojedinačnim primjerima vršiš generalizaciju, a ja ti govorim šta je generalno postignuto feminističkim pokretom i emancipacijom žena.
ja rekoh 95%, gdje je tu pojedinačni primjer majke ti?
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#24275 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 26/05/2022 17:56
auspuhc wrote: 26/05/2022 17:52 Kraljica je odlican primjer kako zena koja ostane sama u poznim godinama poludi.
Tko ti je rekao da sam sama. :evil:
Samo neka si luda, sama ili ne :thumbup:
Post Reply