Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#20476 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

KraljicaIzJajca wrote: 13/01/2022 15:04
no_sikiriki wrote: 13/01/2022 13:56 https://www.klix.ba/lifestyle/vezeiseks ... /220113053

Mnogo inspirativan članak...pa opletite :lol:

Meni najbolji savjeti:

"Svaki put kad vas muškarac dotakne, opustite se kao da je on vruć nož, a vi maslac na njegovoj oštrici."

"Jednom kada zavolite sebe na nježan, razigran, praštajući način i kada se budete osjećali kao da u sebi imate autentičnu pozitivnu, razigranu, ženstvenu, slatku, meku, šašavu, hihotavu energiju, možete to unijeti i u svoju vezu."
Članak je debilan zbog ovog dijela

Ovo su četiri načina da stvorite duboku emocionalnu vezu s muškarcem i

spriječite ga da ikada odluta, privremeno ili trajno.

:-) :lol:
Ma meni je svaka rečenica za nekog natjecanja u biserima, teško je probrati. Da mi je vidjeti kakav članak o tome kako spriječiti nju da odluta, privremeno ili trajno, tad nam možda ne bude više trebala ova tema :mrgreen:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#20477 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Kad si pravi muškarac, ženi ne treba nikakav savjet, sama će se istopit' k'o puter, tako to hoda.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#20478 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

no_sikiriki wrote: 13/01/2022 15:07
KraljicaIzJajca wrote: 13/01/2022 15:04

Članak je debilan zbog ovog dijela

Ovo su četiri načina da stvorite duboku emocionalnu vezu s muškarcem i

spriječite ga da ikada odluta, privremeno ili trajno.

:-) :lol:
Ma meni je svaka rečenica za nekog natjecanja u biserima, teško je probrati. Da mi je vidjeti kakav članak o tome kako spriječiti nju da odluta, privremeno ili trajno, tad nam možda ne bude više trebala ova tema :mrgreen:
Make her feel welcome to take care of you.

https://www.relrules.com/the-6-secrets- ... ationship/

:lol:
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#20479 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

S4mpion wrote: 13/01/2022 15:21 Kad si pravi muškarac, ženi ne treba nikakav savjet, sama će se istopit' k'o puter, tako to hoda.
Lijep komad karizmatičnog muškarca, oh da.
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#20480 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

KraljicaIzJajca wrote: 13/01/2022 15:34
no_sikiriki wrote: 13/01/2022 15:07

Ma meni je svaka rečenica za nekog natjecanja u biserima, teško je probrati. Da mi je vidjeti kakav članak o tome kako spriječiti nju da odluta, privremeno ili trajno, tad nam možda ne bude više trebala ova tema :mrgreen:
Make her feel welcome to take care of you.

https://www.relrules.com/the-6-secrets- ... ationship/

:lol:
:lol: :lol:

Pa ovo je genijalno:

"As a woman, it’s going to be natural for her to want to take care of you. And you’re going to have to make her feel welcome to do so. Yes, you are a man. And yes, you are probably capable of taking care of yourself. You are expected to be able to provide for yourself. However, you should always be willing to let the woman you love to take care of you. This is how she’s going to manifest her love for you, and you can’t deprive her of that platform."

Mora da je to ta Platforma za Progres. :mrgreen:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#20481 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

KraljicaIzJajca wrote: 13/01/2022 15:36
S4mpion wrote: 13/01/2022 15:21 Kad si pravi muškarac, ženi ne treba nikakav savjet, sama će se istopit' k'o puter, tako to hoda.
Lijep komad karizmatičnog muškarca, oh da.
Oo, zahvaljujem. :kakoste:
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#20482 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

no_sikiriki wrote: 13/01/2022 15:45
KraljicaIzJajca wrote: 13/01/2022 15:34

Make her feel welcome to take care of you.

https://www.relrules.com/the-6-secrets- ... ationship/

:lol:
:lol: :lol:

Pa ovo je genijalno:

"As a woman, it’s going to be natural for her to want to take care of you. And you’re going to have to make her feel welcome to do so. Yes, you are a man. And yes, you are probably capable of taking care of yourself. You are expected to be able to provide for yourself. However, you should always be willing to let the woman you love to take care of you. This is how she’s going to manifest her love for you, and you can’t deprive her of that platform."

Mora da je to ta Platforma za Progres. :mrgreen:
Dudicu lagicu mu stavit' u usta. :evil:

Nešto za tebe

https://leksikon.thinking-garment.com/tag/muskarac/
Last edited by KraljicaIzJajca on 13/01/2022 16:00, edited 1 time in total.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#20483 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

S4mpion wrote: 13/01/2022 15:47
KraljicaIzJajca wrote: 13/01/2022 15:36

Lijep komad karizmatičnog muškarca, oh da.
Oo, zahvaljujem. :kakoste:
:-D
snijeg_led
Posts: 6675
Joined: 08/12/2019 21:35

#20484 Re: Danasnji "feminizam"

Post by snijeg_led »

no_sikiriki wrote: 13/01/2022 13:56 https://www.klix.ba/lifestyle/vezeiseks ... /220113053

Mnogo inspirativan članak...pa opletite :lol:

Meni najbolji savjeti:

"Svaki put kad vas muškarac dotakne, opustite se kao da je on vruć nož, a vi maslac na njegovoj oštrici."

"Jednom kada zavolite sebe na nježan, razigran, praštajući način i kada se budete osjećali kao da u sebi imate autentičnu pozitivnu, razigranu, ženstvenu, slatku, meku, šašavu, hihotavu energiju, možete to unijeti i u svoju vezu."
Kakav debilan clanak, ja vjerujem 100% da je ovaj clanak i slicni koji se pojavljuju neki duboki sakazam od stane klixa ali puno ljudi nece shvatiti
bolje od clanka su komentari :lol: :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#20485 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

hadzinicasa wrote: 13/01/2022 12:39
vjeshalica wrote: 12/01/2022 02:19

I sta kad saznas da si pogrijesio? Ustrajavas u greski ili popravljas? :wink:
ama znam, no velim, nema svako ni kapacitete, ni sredstva, ni odlucnost, ni karakter, ni pomoci .... a ljudi su i konformisti, pa ih ima koji zive u nadi i samozavaravanju... ali slazem se ja s tobom.
Mi smo se razumjeli, samo kazem svako moze imati peh,makar i ne bio u bracnoj zajednici,moze imati momka/curu da dugo hodaju i na kraju u toj vezi vidis sva sranja. Treba imati karaktera i razici se cim se desi prvi samar...ali....vidim da je drugacije uglavnom,ljudi su donekle sami krivi sto se stavljaju u ucjenjenu poziciju.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#20486 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Nowicki wrote: 12/01/2022 13:33
vjeshalica wrote: 12/01/2022 02:30

Gdje sam napisala da se reprodukcija regulise institucionalno?
Seksualna reprodukcija je bioloski proces,a ne bracni.
Brak nije garancija produzenja vrste ljudske, u braku mozes da imas ili nemas djece iz vise razloga, svojevoljno ili da postoji bioloska nemogucnost za to ili da brak prekines, ili da se prekine smrću, ili da nemas mogucnosti materijalno-finansijske da produzavas vrstu,da djeca ne stasaju vec umru iz bilo kojih razloga, i niz vanrednih okolnosti.
Van braka mozes produzavati vrstu sa nekim drugim(švaleracija :mrgreen: )mozes i bez braka(vanbracni partneri koji zive skupa) sve su to varijante,dakle to te demantuje kad kazes da nema braka ne bi bilo ljudi danas i da postojanje ljudi u smislu produzenja vrste svodis samo na brak.

Tako da ne vidim sta je tu neutemeljeno,netacno i proizvoljno?
Dalje, ne mozes reci da je drustveno neprihvatljivo se razvesti ili ne zeliti imati djecu, a kamoli nemati iz medicinskih razloga,niti navesti da je i produkt izvan braka drustveno neprihvatljiv.Ponasas se sa stavovima kao inkvizicija.
I pravo porijeklo braka nije tacno utvrdjeno od kada je nastalo na svijetu,potrazi o tome.Ne moras sve dobiti na tacni.
Demantovan si, ali ti se pored crtanja mora i obojiti.
Ne. Seksualna reproducija je biološka potreba. Životinje svoje biološke potrebu regulišu instiktivno. Ljudi svoje biološke potrebe kulturalno. To je ono što čovjeka suštinski razlikuje od životinje. Pa se ljudi ne ševe uokolo kako to rade zečevi. Zeko kresne i najbliže srodnike, ljudi pak to ne rade. Upravo ta činjenica o zabrani seksualnih odnosa među najbližim srodnicima je potvrda da se reprodukcija ne odvija biološki, nego je kulturalno usmjerena. Dakle teza ti je pobijena. Uviđaš li sad o čemu govorim? Ljudi promišljaju međuljudske odnose i teže ih usmjeriti na način koji smatraju optimalnim. Životinje to ne rade.
Slabo citas, reprodukcija je bioloski proces. Odnosno ne znas znacenje i poentu termina,ako ti nije jasno potrazi makar na internetu da ne lupas.Nije kulturalno vec razumno,bar bi trebalo.Razum je razlika izmedju covjeka i zivotinje a ne kultura.
Uvidjas li koliko se pokusavas razmetati izrazima o kojima ne znas ni znacnje ni kontekst.Seksualna reprodukcija je biloski proces,a ne bracni kako ti kazes.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#20487 Re: Danasnji "feminizam"

Post by crveni_makovi »

vjeshalica wrote: 13/01/2022 17:48 Slabo citas,

razmetati izrazima o kojima ne znas ni znacnje ni kontekst.
Tako se čita i piše u zemlji Čakštaviše.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#20488 Re: Danasnji "feminizam"

Post by belfy »

ajde da ja pokusam razrijesiti ove dileme oko jako lijepe sevdalinke...

ne trazi Fata kilu zlata, nego oku zlata, sto je nesto malo vise od kile, ali nebitno... ne trazi to zlato od bilo koga, nego od najljepseg bazerdzana (olitiga trgovca). i strogo gledano - da, ona hoce da se proda, ali ne kao bilo kakav oblik prostitucije. ona "diskretno" trazi miraz. gdje joj najljepsi bazerdzan Mustafa ponudi da sama odabere vrijednost istog (sto je i obicaj). nadalje kaze "prevari se i udje sama" (jer je za odredjivanje miraza potreban i svjedok), gdje je ona pomislila da je njena ponuda prihvacena i pozuri (zahebe se, pa odatle i "zalosna joj majka") da odredi sebi miraz, sto Mujo iskoristi...
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#20489 Re: Danasnji "feminizam"

Post by crveni_makovi »

@belfy
Ko inače djevojci obezbjeđuje miraz?
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#20490 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

belfy wrote: 13/01/2022 19:00 ajde da ja pokusam razrijesiti ove dileme oko jako lijepe sevdalinke...

ne trazi Fata kilu zlata, nego oku zlata, sto je nesto malo vise od kile, ali nebitno... ne trazi to zlato od bilo koga, nego od najljepseg bazerdzana (olitiga trgovca). i strogo gledano - da, ona hoce da se proda, ali ne kao bilo kakav oblik prostitucije. ona "diskretno" trazi miraz. gdje joj najljepsi bazerdzan Mustafa ponudi da sama odabere vrijednost istog (sto je i obicaj). nadalje kaze "prevari se i udje sama" (jer je za odredjivanje miraza potreban i svjedok), gdje je ona pomislila da je njena ponuda prihvacena i pozuri (zahebe se, pa odatle i "zalosna joj majka") da odredi sebi miraz, sto Mujo iskoristi...
Thanks za ovo. Ima smisla. Malo mi je i dalje sumnjivo ono da "zamandali vrata", ali radije ću vjerovati u ovu verziju. :)
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#20491 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

crveni_makovi wrote: 13/01/2022 19:15 @belfy
Ko inače djevojci obezbjeđuje miraz?
Ne kaze se dzaba da su muskarci mirasdzije....logicno da ce bolje situirana zena biti zabremedet muskarcu od one manje situirane....
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#20492 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Riddle »

belfy wrote: 13/01/2022 19:00 ajde da ja pokusam razrijesiti ove dileme oko jako lijepe sevdalinke...

ne trazi Fata kilu zlata, nego oku zlata, sto je nesto malo vise od kile, ali nebitno... ne trazi to zlato od bilo koga, nego od najljepseg bazerdzana (olitiga trgovca). i strogo gledano - da, ona hoce da se proda, ali ne kao bilo kakav oblik prostitucije. ona "diskretno" trazi miraz. gdje joj najljepsi bazerdzan Mustafa ponudi da sama odabere vrijednost istog (sto je i obicaj). nadalje kaze "prevari se i udje sama" (jer je za odredjivanje miraza potreban i svjedok), gdje je ona pomislila da je njena ponuda prihvacena i pozuri (zahebe se, pa odatle i "zalosna joj majka") da odredi sebi miraz, sto Mujo iskoristi...
Nisi otklonio dilemu, vidiš da ih i dalje ima sumnjičavih. :mrgreen:

Sam karakter sevdalinke bi svakog trebao odvratiti od takvih gadnih misli.

Možda za nekih 20 godina nikne neki muški pokret koji je ekvivalent feminizmu, pa bude popularno i profitabilno ovako izmišljati gluposti i budem morao ovdje braniti Fatu da nije kurva koja će svoju ženskost prodati za oku zlata nego žena koja traži i ide nekome koga voli. :mrgreen:
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#20493 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Ma, stvar je vrlo jednostavna. Kao i svaka žena, Fata se polakomila za blagom, a kao svaki muškarac, Mujo se polakomio za Fatinim "blagom". To je pjesma koja odgovara na pitanje kakvi smo zapravo.

Ne komplikujte, sve je u tekstu jasno rečeno.
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#20494 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Piaty »

Auu zar se ima volko pricati o femimizmima?
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#20495 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

belfy wrote: 13/01/2022 19:00 ajde da ja pokusam razrijesiti ove dileme oko jako lijepe sevdalinke...

ne trazi Fata kilu zlata, nego oku zlata, sto je nesto malo vise od kile, ali nebitno... ne trazi to zlato od bilo koga, nego od najljepseg bazerdzana (olitiga trgovca). i strogo gledano - da, ona hoce da se proda, ali ne kao bilo kakav oblik prostitucije. ona "diskretno" trazi miraz. gdje joj najljepsi bazerdzan Mustafa ponudi da sama odabere vrijednost istog (sto je i obicaj). nadalje kaze "prevari se i udje sama" (jer je za odredjivanje miraza potreban i svjedok), gdje je ona pomislila da je njena ponuda prihvacena i pozuri (zahebe se, pa odatle i "zalosna joj majka") da odredi sebi miraz, sto Mujo iskoristi...
Hvala :-D
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#20496 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

no_sikiriki wrote: 13/01/2022 19:17
belfy wrote: 13/01/2022 19:00 ajde da ja pokusam razrijesiti ove dileme oko jako lijepe sevdalinke...

ne trazi Fata kilu zlata, nego oku zlata, sto je nesto malo vise od kile, ali nebitno... ne trazi to zlato od bilo koga, nego od najljepseg bazerdzana (olitiga trgovca). i strogo gledano - da, ona hoce da se proda, ali ne kao bilo kakav oblik prostitucije. ona "diskretno" trazi miraz. gdje joj najljepsi bazerdzan Mustafa ponudi da sama odabere vrijednost istog (sto je i obicaj). nadalje kaze "prevari se i udje sama" (jer je za odredjivanje miraza potreban i svjedok), gdje je ona pomislila da je njena ponuda prihvacena i pozuri (zahebe se, pa odatle i "zalosna joj majka") da odredi sebi miraz, sto Mujo iskoristi...
Thanks za ovo. Ima smisla. Malo mi je i dalje sumnjivo ono da "zamandali vrata", ali radije ću vjerovati u ovu verziju. :)
Meni je bizarno da na temi vjerujete da sevdalinke pjevaju o silovanju i drugim oblicima prisilnog seksa.
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#20497 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

KraljicaIzJajca wrote: 14/01/2022 08:28
no_sikiriki wrote: 13/01/2022 19:17

Thanks za ovo. Ima smisla. Malo mi je i dalje sumnjivo ono da "zamandali vrata", ali radije ću vjerovati u ovu verziju. :)
Meni je bizarno da na temi vjerujete da sevdalinke pjevaju o silovanju i drugim oblicima prisilnog seksa.
Općenito to nije nešto u što vjerujem, ali ova konkretna sevdalinka mi je uvijek bila nejasna/"sumnjiva" zbog određenih stihova.
Ali nisam bila ni 100% uvjerena da je silovanje u pitanju, zbog naglašavanja Mujine ljepote.
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#20498 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

no_sikiriki wrote: 14/01/2022 08:41
KraljicaIzJajca wrote: 14/01/2022 08:28

Meni je bizarno da na temi vjerujete da sevdalinke pjevaju o silovanju i drugim oblicima prisilnog seksa.
Općenito to nije nešto u što vjerujem, ali ova konkretna sevdalinka mi je uvijek bila nejasna/"sumnjiva" zbog određenih stihova.
Ali nisam bila ni 100% uvjerena da je silovanje u pitanju, zbog naglašavanja Mujine ljepote.
Bizarno je vjerovati ili sumnjati u silovanje, i pjevati o tome u sevdalinkama.

https://www.klix.ba/magazin/muzika/sadr ... ook+status
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#20499 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Jos samo fali da neka teta tuzi Muju 😁
User avatar
Nowicki
Posts: 266
Joined: 07/05/2020 15:20

#20500 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Nowicki »

vjeshalica wrote: 13/01/2022 17:48
Nowicki wrote: 12/01/2022 13:33
Ne. Seksualna reproducija je biološka potreba. Životinje svoje biološke potrebu regulišu instiktivno. Ljudi svoje biološke potrebe kulturalno. To je ono što čovjeka suštinski razlikuje od životinje. Pa se ljudi ne ševe uokolo kako to rade zečevi. Zeko kresne i najbliže srodnike, ljudi pak to ne rade. Upravo ta činjenica o zabrani seksualnih odnosa među najbližim srodnicima je potvrda da se reprodukcija ne odvija biološki, nego je kulturalno usmjerena. Dakle teza ti je pobijena. Uviđaš li sad o čemu govorim? Ljudi promišljaju međuljudske odnose i teže ih usmjeriti na način koji smatraju optimalnim. Životinje to ne rade.
Slabo citas, reprodukcija je bioloski proces. Odnosno ne znas znacenje i poentu termina,ako ti nije jasno potrazi makar na internetu da ne lupas.Nije kulturalno vec razumno,bar bi trebalo.Razum je razlika izmedju covjeka i zivotinje a ne kultura.
Uvidjas li koliko se pokusavas razmetati izrazima o kojima ne znas ni znacnje ni kontekst.Seksualna reprodukcija je biloski proces,a ne bracni kako ti kazes.
Uh, priroda je jedno, društvenost sasvim nešto drugo, ali kad se komunikacija spusti ispod nivoa dobrog ukusa to i onako nije više bitno. Pa ću lijepo zamoliti da više ne ulazimo u nju. Tnx
Post Reply