Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#28076 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: 28/06/2022 23:45
Bloo wrote: 28/06/2022 23:38
Iskreno nisam na to aludirala, vec na single zene koje ostanu trudne.
To sto zelis nesto da procitas i ucitavas, nije moj problem.

Da sam htjela napisati to sto si ti zamislio, to bih i napisala. Nismo dva idiota.

Dodatak: u vezama se ne mora uvijek zajednicki odlucivati kada se radi o slucajevim gdje muski partner kontrolise finansije i pristup kontracepciji (slucaj iz real.life), nasilnog partnera, silovanja u braku, opasnosti po zenu od iznosenja trudnoce do termina ako je partner ipak prisiljava iz nekih razloga (religija, ideoloska ubjedenja itd).
Nisu šumovi samo zbog mene.

Ne mora, ali uglavnom jeste zajednička odluka. Iskreno žalim one veze/brakove kad je to samo i isključivo jednostrana odluka (bilo njena ili njegova bez da se pita druga strana), ali je to ipak njihova stvar.
Pokusat cu pisati jasnije u buducnosti.
S tim da se postavlja pitanje sta kada ne mogu da se dogovore?
Da li se on nju na sud?
Sta, kako?
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#28077 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

Bloo wrote: 28/06/2022 23:42
Niemand wrote: 28/06/2022 23:35 Ali npr plasticni hirurzi redovno odbijaju da tretiraju pacijente, x puta sam procitala kako je neko sebe upropastio u kucnoj radinosti ubrizgavajuci ulje ili silikon ili sta vec jer je doktor odbio da uradi neki tretman.

:-?
To ne soada u prigovor savjesti vec je njegovo profesionalno misljenje.
Npr. Slucajevi gdje neko zeli silikone 8 na sitniju konstrukciju odmah, a ne.postupno (velicina 5).
Slucajevi gdje psiholog nije dao zeleno svjetlo ili slicno jer ta osoba je ili ovisna o operacijama.ili ima.iskrivljenu sliku o sebi.

Plasticna hirurgija je estetska hirurgija.
Problem bi bio da plasticni hirurg odbije da operise ekstremno klempavo dijete koje ima psiholoskib rpoblema zbog klempavosti jer hirurg (plasticar!) Ima.uvjerenje da nas je Bog sve stvorio lijepe i kako treba.
Pa nije samo profesionalno misljenje, odbiju i recimo ugraditi one rogove il sta je ono vec.

Doduse, o ovom samo citam, ne znam kako to sve zaista fercera.

Helem, imamol doktora kakvih ovdje? Stvarno me zanima kad doktor moze reci ne.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21557
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#28078 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote: 28/06/2022 23:49
MarlboroGold wrote: 28/06/2022 23:45
Nisu šumovi samo zbog mene.

Ne mora, ali uglavnom jeste zajednička odluka. Iskreno žalim one veze/brakove kad je to samo i isključivo jednostrana odluka (bilo njena ili njegova bez da se pita druga strana), ali je to ipak njihova stvar.
Pokusat cu pisati jasnije u buducnosti.
S tim da se postavlja pitanje sta kada ne mogu da se dogovore?
Da li se on nju na sud?
Sta, kako?
Pa tu je muškarac donji kako god okreneš i to je ono što bi trebalo prečešljati po pitanju prava kako bi se ista zaštitila i kako bi obje strane bile zadovoljne, a ne da s jedne strane dobiješ osobu koja psihički pukne u slučaju abortusa ako žena to hoće, a obrnuto mora plaćati alimentaciju bar do punoljetstva djeteta.

Do dogovora bi trebalo doći i uvijek težiti da se isti postigne i biti razuman i imati obzira prema partneru, jer je i s druge strane ljudsko biće, a ne banka sperme (niti žene trebaju biti samo inkubatori). Zato uglavnom jeste obostrana odluka i sva sreća što je to tako.

Feminizmi to uveliko žele uništiti, a ja s time imam problem.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#28079 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Estetski bi cesce trebali govoriti ne. :|
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#28080 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: 28/06/2022 23:58
Bloo wrote: 28/06/2022 23:49
Pokusat cu pisati jasnije u buducnosti.
S tim da se postavlja pitanje sta kada ne mogu da se dogovore?
Da li se on nju na sud?
Sta, kako?
Pa tu je muškarac donji kako god okreneš i to je ono što bi trebalo prečešljati po pitanju prava kako bi se ista zaštitila i kako bi obje strane bile zadovoljne, a ne da s jedne strane dobiješ osobu koja psihički pukne u slučaju abortusa ako žena to hoće, a obrnuto mora plaćati alimentaciju bar do punoljetstva djeteta.

Do dogovora bi trebalo doći i uvijek težiti da se isti postigne i biti razuman i imati obzira prema partneru, jer je i s druge strane ljudsko biće, a ne banka sperme (niti žene trebaju biti samo inkubatori). Zato uglavnom jeste obostrana odluka i sva sreća što je to tako.

Feminizmi to uveliko žele uništiti, a ja s time imam problem.
U tom nekom imaginarnom scenariju gdje on nece abortus, ona hoce, on nju na sud i sud odluci da ona mora da rodi.
Znaci 9 mjeseci ce zena nositi nezeljeno dijete, kad ga rodi predati ocu i otici?
Ovo cisto kao hipotetika.
Ovakve situacije treba prevenirati (vazektomijom? :mrgreen: ).

Da, feminizmi. Treba ih cancelovati.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21557
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#28081 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote: 29/06/2022 00:02
MarlboroGold wrote: 28/06/2022 23:58
Pa tu je muškarac donji kako god okreneš i to je ono što bi trebalo prečešljati po pitanju prava kako bi se ista zaštitila i kako bi obje strane bile zadovoljne, a ne da s jedne strane dobiješ osobu koja psihički pukne u slučaju abortusa ako žena to hoće, a obrnuto mora plaćati alimentaciju bar do punoljetstva djeteta.

Do dogovora bi trebalo doći i uvijek težiti da se isti postigne i biti razuman i imati obzira prema partneru, jer je i s druge strane ljudsko biće, a ne banka sperme (niti žene trebaju biti samo inkubatori). Zato uglavnom jeste obostrana odluka i sva sreća što je to tako.

Feminizmi to uveliko žele uništiti, a ja s time imam problem.
U tom nekom imaginarnom scenariju gdje on nece abortus, ona hoce, on nju na sud i sud odluci da ona mora da rodi.
Znaci 9 mjeseci ce zena nositi nezeljeno dijete, kad ga rodi predati ocu i otici?
Ovo cisto kao hipotetika.
Ovakve situacije treba prevenirati (vazektomijom? :mrgreen: ).

Da, feminizmi. Treba ih cancelovati.
Ne, već neka izvrši abortus, ali će plaćati naknadu bivšem partneru za duševnu bol koju mu je nanijela u nekom procentu alimentacije u obrnutom slučaju. Može i ovo.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#28082 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: 29/06/2022 00:04
Bloo wrote: 29/06/2022 00:02
U tom nekom imaginarnom scenariju gdje on nece abortus, ona hoce, on nju na sud i sud odluci da ona mora da rodi.
Znaci 9 mjeseci ce zena nositi nezeljeno dijete, kad ga rodi predati ocu i otici?
Ovo cisto kao hipotetika.
Ovakve situacije treba prevenirati (vazektomijom? :mrgreen: ).

Da, feminizmi. Treba ih cancelovati.
Ne, već neka izvrši abortus, ali će plaćati naknadu bivšem partneru za duševnu bol koju mu je nanijela u nekom procentu alimentacije u obrnutom slučaju. Može i ovo.
Moze. Do kada, dok ne nade drugu zenu koja ce mu roditi dijet3?

Zamisli neki sci fi scenarij, gdje je propisana vazektomija.od 13 godine i tek kad se ozenis i oboje se slozite da zelite i mozete imati djecu, vrate ti tvoje tubice.
:mrgreen:
User avatar
konoplja
Posts: 2414
Joined: 12/09/2018 19:31

#28083 Re: Danasnji "feminizam"

Post by konoplja »

Niemand wrote: 28/06/2022 23:56
Bloo wrote: 28/06/2022 23:42

To ne soada u prigovor savjesti vec je njegovo profesionalno misljenje.
Npr. Slucajevi gdje neko zeli silikone 8 na sitniju konstrukciju odmah, a ne.postupno (velicina 5).
Slucajevi gdje psiholog nije dao zeleno svjetlo ili slicno jer ta osoba je ili ovisna o operacijama.ili ima.iskrivljenu sliku o sebi.

Plasticna hirurgija je estetska hirurgija.
Problem bi bio da plasticni hirurg odbije da operise ekstremno klempavo dijete koje ima psiholoskib rpoblema zbog klempavosti jer hirurg (plasticar!) Ima.uvjerenje da nas je Bog sve stvorio lijepe i kako treba.
Pa nije samo profesionalno misljenje, odbiju i recimo ugraditi one rogove il sta je ono vec.

Doduse, o ovom samo citam, ne znam kako to sve zaista fercera.

Helem, imamol doktora kakvih ovdje? Stvarno me zanima kad doktor moze reci ne.
Rogovi i slicno bi spadali pod ovaj dio psiholog, zeleno svjetlo, iskrivljena slika.

Bolji primjer i vezan za feminizam je doktor koji odbije pripisati hormone djetetu ili operaciju izvrsiti.

Onako kao sidenote: plasticna kirurgija se generalno dijeli na estetsku i rekonstrukcijsku. Esteticari kaljaju reputaciju plasticara ovim potonjim. :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21557
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#28084 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote: 29/06/2022 00:11
MarlboroGold wrote: 29/06/2022 00:04
Ne, već neka izvrši abortus, ali će plaćati naknadu bivšem partneru za duševnu bol koju mu je nanijela u nekom procentu alimentacije u obrnutom slučaju. Može i ovo.
Moze. Do kada, dok ne nade drugu zenu koja ce mu roditi dijet3?

Zamisli neki sci fi scenarij, gdje je propisana vazektomija.od 13 godine i tek kad se ozenis i oboje se slozite da zelite i mozete imati djecu, vrate ti tvoje tubice.
:mrgreen:
Kako se dogovore ili kako sud naloži kad se svi faktori uzmu u obzir. Određena cifra, pa moRe na rate ili odmah u kešu bez obzira nađe li u međuvremenu drugu partnericu. Duševna bol je duševna bol.

Šipak vazektomija tog tipa kad postoje sredstva za kontracepciju, a ako ti nisu dostupna onda treba dobro razmisliti je li vrijedno, jer nema kajanja kasnije. Šta drugo da čojk kaže na to?

Prije će zaživjeti ovo moje :mrgreen:
Seawolf
Posts: 7678
Joined: 14/06/2012 22:59

#28085 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Seawolf »

konoplja wrote: 29/06/2022 00:19 Rogovi i slicno bi spadali pod ovaj dio psiholog, zeleno svjetlo, iskrivljena slika.

Bolji primjer i vezan za feminizam je doktor koji odbije pripisati hormone djetetu ili operaciju izvrsiti.

Onako kao sidenote: plasticna kirurgija se generalno dijeli na estetsku i rekonstrukcijsku. Esteticari kaljaju reputaciju plasticara ovim potonjim. :D
Kudikamo lakše savjest prigovori zbog pobačaja koji se ne može naplatiti, nego zbog transformacije spolnih organa i hormonalne terapije za koje se veliki novci mogu uzeti.
Seawolf
Posts: 7678
Joined: 14/06/2012 22:59

#28086 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Seawolf »

MarlboroGold wrote: 29/06/2022 00:21
Bloo wrote: 29/06/2022 00:11
Moze. Do kada, dok ne nade drugu zenu koja ce mu roditi dijet3?

Zamisli neki sci fi scenarij, gdje je propisana vazektomija.od 13 godine i tek kad se ozenis i oboje se slozite da zelite i mozete imati djecu, vrate ti tvoje tubice.
:mrgreen:
Kako se dogovore ili kako sud naloži kad se svi faktori uzmu u obzir. Određena cifra, pa moRe na rate ili odmah u kešu bez obzira nađe li u međuvremenu drugu partnericu. Duševna bol je duševna bol.

Šipak vazektomija tog tipa kad postoje sredstva za kontracepciju, a ako ti nisu dostupna onda treba dobro razmisliti je li vrijedno, jer nema kajanja kasnije. Šta drugo da čojk kaže na to?

Prije će zaživjeti ovo moje :mrgreen:
To tvoje je izvanredna zamisao.

Još samo malo oštrije sankcije za žene koje hoće da pobace i eto nas na Handmaid's Tale.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#28087 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: 29/06/2022 00:21
Bloo wrote: 29/06/2022 00:11
Moze. Do kada, dok ne nade drugu zenu koja ce mu roditi dijet3?

Zamisli neki sci fi scenarij, gdje je propisana vazektomija.od 13 godine i tek kad se ozenis i oboje se slozite da zelite i mozete imati djecu, vrate ti tvoje tubice.
:mrgreen:
Kako se dogovore ili kako sud naloži kad se svi faktori uzmu u obzir. Određena cifra, pa moRe na rate ili odmah u kešu bez obzira nađe li u međuvremenu drugu partnericu. Duševna bol je duševna bol.

Šipak vazektomija tog tipa kad postoje sredstva za kontracepciju, a ako ti nisu dostupna onda treba dobro razmisliti je li vrijedno, jer nema kajanja kasnije. Šta drugo da čojk kaže na to?

Prije će zaživjeti ovo moje :mrgreen:
Problem sa sredstvima za kontracepciju:
Kondomi - trosak, primjena, ovisis o tome da li gospodin nema nista protiv kondoma
Tablete - its a wild ride, posljedice fizicke i psihicke, plus kost
Spirala - strano tijelo u organizmu, zna se "ne primiti"

Interesantno je da su skoro sva sredstva za kontracepciju namjenjena zenama i cesto imaju posljedice i efekte.

Vazektomija je siguran, reverzibilan proces.
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#28088 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

konoplja wrote: 29/06/2022 00:19

Rogovi i slicno bi spadali pod ovaj dio psiholog, zeleno svjetlo, iskrivljena slika.

A promjena spola?
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#28089 Re: Danasnji "feminizam"

Post by n+1 »

Nakon 3 godine, vazektomija je reverzbilina samo u 50% slučajeva, uz progresivno smanjenje vjerovatnoće sa svakom narednom godinom. Ako govorimo o reverzbilnosti unutar jedne godine dana, četvrtina muškaraca ostaje trajno neplodna, a kako vjerovatnoća od 25% nije mala, to negira hipotezu o posve reverzibilnom procesu, te definitivno isključuje istu kao privremeno sredstvo kontracepcije. Sve relevantne zdravstvene institucije, uključujući WHO, vazektomiju tretiraju isključivo kao permanentno sredstvo kontracepcije.

Mizandrija na temi je opet out of the roof.
Gimli sin Gloinov
Posts: 104
Joined: 27/09/2018 10:20

#28090 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Gimli sin Gloinov »

mene zanima stav vegeterijanki i veganki, jesu li one za abortus? kako opravdavaju ubistvo fetusa ako ne mogu da opravdaju ubistvo zivotinje?
Gimli sin Gloinov
Posts: 104
Joined: 27/09/2018 10:20

#28091 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Gimli sin Gloinov »

is abortion vegan?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17155
Joined: 31/03/2019 14:56

#28092 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

MarlboroGold wrote: 29/06/2022 00:04 Ne, već neka izvrši abortus, ali će plaćati naknadu bivšem partneru za duševnu bol koju mu je nanijela u nekom procentu alimentacije u obrnutom slučaju. Može i ovo.
Ahhh radije bi obestecenje jer je jednostavnije imati navodne dusevne bolove, nego podizati sam dEte. Jedostavnije, a obije strane pomalo zadovoljne.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50403
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#28093 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Gimli sin Gloinov wrote: 29/06/2022 10:16 is abortion vegan?
Nije, ako ces kasnije samljeti fetus i ubaciti ga u vakcine.
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#28094 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Niemand »

konoplja wrote: 29/06/2022 00:19
Rogovi i slicno bi spadali pod ovaj dio psiholog, zeleno svjetlo, iskrivljena slika.

Bolji primjer i vezan za feminizam je doktor koji odbije pripisati hormone djetetu ili operaciju izvrsiti.

Onako kao sidenote: plasticna kirurgija se generalno dijeli na estetsku i rekonstrukcijsku. Esteticari kaljaju reputaciju plasticara ovim potonjim. :D
Ma ono sto mene zanima, ako doktore treba natjerati da rade abortuse i kada oni ne zele, a npr abortusi u usa najcesce nisu uopste iz zdravstvenih razloga, pretpostavljam da je slicno i u ostalim zemljama:
An elective abortion is the interruption of a pregnancy before the 20th week of gestation at the woman’s request for reasons other than maternal health or fetal disease. Most abortions in the United States are performed for this reason.

https://www.britannica.com/science/elective-abortion
dakle ne tjeras ti tu doktora da nekome spasava zivot i slicno, sta se onda jos moze natjerati doktore i kad doktor uopste moze reci ne?

Te plasticne operacije takodjer vecinom nisu stvar zdravstvenih razloga.

Kontam ja da natjeras doktora da nekome spasava zivot, ali ne razumijem na osnovu cega ces ih natjerati ako nisu zdravstveni razlozi u pitanju.

Uzeti u obzir da ja jos od pandemije ne shvatam ko tu pije a ko placa kad pricamo o medicini opcenito i stvarno mi nije jasno kad doktor moze reci ne.
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#28095 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Niemand wrote: 29/06/2022 11:21
konoplja wrote: 29/06/2022 00:19
Rogovi i slicno bi spadali pod ovaj dio psiholog, zeleno svjetlo, iskrivljena slika.

Bolji primjer i vezan za feminizam je doktor koji odbije pripisati hormone djetetu ili operaciju izvrsiti.

Onako kao sidenote: plasticna kirurgija se generalno dijeli na estetsku i rekonstrukcijsku. Esteticari kaljaju reputaciju plasticara ovim potonjim. :D
Ma ono sto mene zanima, ako doktore treba natjerati da rade abortuse i kada oni ne zele, a npr abortusi u usa najcesce nisu uopste iz zdravstvenih razloga, pretpostavljam da je slicno i u ostalim zemljama:
An elective abortion is the interruption of a pregnancy before the 20th week of gestation at the woman’s request for reasons other than maternal health or fetal disease. Most abortions in the United States are performed for this reason.

https://www.britannica.com/science/elective-abortion
dakle ne tjeras ti tu doktora da nekome spasava zivot i slicno, sta se onda jos moze natjerati doktore i kad doktor uopste moze reci ne?

Te plasticne operacije takodjer vecinom nisu stvar zdravstvenih razloga.

Kontam ja da natjeras doktora da nekome spasava zivot, ali ne razumijem na osnovu cega ces ih natjerati ako nisu zdravstveni razlozi u pitanju.

Uzeti u obzir da ja jos od pandemije ne shvatam ko tu pije a ko placa kad pricamo o medicini opcenito i stvarno mi nije jasno kad doktor moze reci ne.
Ako neko ima zakonsko pravo na nešto, a ti si pružalac te usluge moraš je pružiti, bez obzira na lični stav. Nepružanje usluga bez zakonom odobrenih razloga dovodi ljude i firme do gubljenja licenci i prava na obavljanje te djelatnosti. Imao sam razlog da to provjerim pa sam dobio odgovore od pravnika za to pitanje, ne govorim napamet.

U suprotnom bi ti ušla u moju prodavnicu a ja odbio da te uslužim, imam prigovor savjesti na prodaju ženama ili ljudima te boje očiju itd. To se ne smije dozvoliti, zato zakon kaže da ako nisi opasnost po druge mušterije ili mene kao pružaoca usluga zbog bolesti, toksikološkog stanja, nehigijene i sličnog, ne smijem odbiti da ti pružim uslugu. Mogu mi zatvoriti radnju.

Korupcija ili to što vlasti ne sankcionišu one koji ne pružaju usluge pod raznim izgovorima, pa i prigovorom savjesti je druga priča.

Tako da, ako je abortus na ženin zahtjev, bez pitanja, zakonom fozvoljen, doktor koji ga zbog prigovora savjesti odbije bi trebao izgubiti licencu.

Kao što rekoh, kada pokušaš posasti doktor razmisli o prigovoru savjesti. Ako se savjest razvije bakon što si postao doktor, mijenjaj profesiju ili barem oblast unutar profesije. Valjda je poenta savjesti u tome da zbog nje podneseš neke neugodnosti. Promjena profesije, gubljenje licence, zatvor, gubitak života, to sve neko ko ima savjest treba prihvatiti kao njenu moguću cijenu.
Last edited by Hakiz on 29/06/2022 11:43, edited 1 time in total.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#28096 Re: Danasnji "feminizam"

Post by n+1 »

Pa i Eichmann je na suđenju tvrdio da je samo radio svoj posao, te da isti nije mogao odbiti. :D

Što znači da ipak postoje granice gdje savjest preuzima primat nad profesionalnim dužnostima. Ili želimo živjeti u Eichmannovom svijetu, gdje to nije slučaj?
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#28097 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

n+1 wrote: 29/06/2022 11:43 Pa i Eichmann je na suđenju tvrdio da je samo radio svoj posao, te da isti nije mogao odbiti.
To kažu svi vojnici, policajci i javni službenici svuda.

Najgore je što je to tačno. Ne može neki državni aparat dozvoliti situaciju u kojoj uhljeb, policajac ili vojnik razmišlja hoće li izvršiti naređenje ili zakonsku odredbu jer mu se lično ne sviđa.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#28098 Re: Danasnji "feminizam"

Post by n+1 »

Hakiz wrote: 29/06/2022 11:46
n+1 wrote: 29/06/2022 11:43 Pa i Eichmann je na suđenju tvrdio da je samo radio svoj posao, te da isti nije mogao odbiti.
To kažu svi vojnici, policajci i javni službenici svuda.

Najgore je što je to tačno. Ne može neki državni aparat dozvoliti situaciju u kojoj uhljeb, policajac ili vojnik razmišlja hoće li izvršiti naređenje ili zakonsku odredbu jer mu se lično ne sviđa.
Aha, znači Eichmann je onda bio nevin i trebalo ga je osloboditi?
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#28099 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

n+1 wrote: 29/06/2022 11:47
Hakiz wrote: 29/06/2022 11:46

To kažu svi vojnici, policajci i javni službenici svuda.

Najgore je što je to tačno. Ne može neki državni aparat dozvoliti situaciju u kojoj uhljeb, policajac ili vojnik razmišlja hoće li izvršiti naređenje ili zakonsku odredbu jer mu se lično ne sviđa.
Aha, znači Eichmann je onda bio nevin i trebalo ga je osloboditi?
Zavisi. Da nacisti nisu izgubili, bio bi nevin. Kako su izgubili, pobjednički sud ga je proglasio krivim.

Kaš što često navodim, kada STAZI čita pisma građana to je komunistički teror. Kada NSA čita eMailove građana to je demokratsko čuvanje slobode.

Sve je relativno.
Last edited by Hakiz on 29/06/2022 11:52, edited 1 time in total.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#28100 Re: Danasnji "feminizam"

Post by n+1 »

Hakiz wrote: 29/06/2022 11:50
n+1 wrote: 29/06/2022 11:47

Aha, znači Eichmann je onda bio nevin i trebalo ga je osloboditi?
Zavisi. Da nacisti nisu izgubili, bio bi nevin. Kako su izgubili, pobjednički sud ga je prodladio krivim.

Sve je relativno.
Znamo šta je bilo, pitam te za vrijednosni sud.
Post Reply