Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#18751 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ¤ jelena ¤ »

Neotesanost, glupost i bahatost je nemoguće sasjeći u korijenu.

Eno, na temi o Milanoviću - ista matrica.

Čovjek ostavlja iza sebe tonu materijala za kritiku, ali džaba...uvijek će se, pored onoliko izgovorenih gadosti za osudu, naći neko ko će spomenuti njegovo lice u nekoj uvredljivoj formi.

Što se tiče žena u politici, izgled žene je u fokusu uvijek, bez obzira na to šta žena govori i kako izgleda...dobro, loše....isto.

Sijeda kosa, figurativno rečeno, je, možda, jedini spas i jedina šansa da se muški dio glasačkog tijela primarno fokusira na ono što žena govori i radi pa nakon izgovorene nevjerovatne gluposti bude isključivo nevjerovatno glupa, zbog toga, toga i toga izrečenog ili urađenog, bez ikakvih seksističkih i maštovito bahatih bonus upadica...u izobilju.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#18752 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

S4mpion wrote: 04/12/2021 13:56 Image

Slučaj ove budale me podsjeti na jedan od prije nekoliko godina. Neki lik iz BiH, na sličan fazon, po ušima mlatn'o nekoliko žena iz Slovenije, a one su onda odlučile da ga tuže zbog svoje gluposti, jer su nekako otkrile da se on dopisuje sa više njih, pri čemu je koristio fotografije nekog drugog, zgodnijeg, muškarca.

Baš tada, na temi o feminizmu, nije se pričalo o ženama koje su naivne budale, pričalo se o muškoj svinji, nesigurnoj u svoj izgled( :lol: ) i pokvarenjaku koji je prevario malu gomilicu obrazovanih i samosvjesnih žena.

Toliko daleko feminizam danas ide.
To je obicna prevara. Kakve veze ima tacno sa feminizmom?
1Dante1
Posts: 1200
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#18753 Re: Danasnji "feminizam"

Post by 1Dante1 »

no_sikiriki wrote: 05/12/2021 09:02 Pa fakat i jeste žalosno čitati o krmači Biseri, rugobi Dušanki, "joj kako je lijepo izgledala u emisiji" o Sabini Ćudić itd.
Nisu izabrale da se bave manekenstvom, pa da se tu komentariše kako je koja izgledala. Ima sasvim dovoljno materijala vezanih za njihov rad, ali džaba, bitnije je kako izgledaju...
Nazivat Biseru krmačom i jest vezano za njen rad. Goji se preko leđa građana.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#18754 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

¤ jelena ¤ wrote: 05/12/2021 13:37 Neotesanost, glupost i bahatost je nemoguće sasjeći u korijenu.

Eno, na temi o Milanoviću - ista matrica.

Čovjek ostavlja iza sebe tonu materijala za kritiku, ali džaba...uvijek će se, pored onoliko izgovorenih gadosti za osudu, naći neko ko će spomenuti njegovo lice u nekoj uvredljivoj formi.

Što se tiče žena u politici, izgled žene je u fokusu uvijek, bez obzira na to šta žena govori i kako izgleda...dobro, loše....isto.

Sijeda kosa, figurativno rečeno, je, možda, jedini spas i jedina šansa da se muški dio glasačkog tijela primarno fokusira na ono što žena govori i radi pa nakon izgovorene nevjerovatne gluposti bude isključivo nevjerovatno glupa, zbog toga, toga i toga izrečenog ili urađenog, bez ikakvih seksističkih i maštovito bahatih bonus upadica...u izobilju.
Mozda je to zato sto ruzne face koje izazivaju nered i probleme u drustvu se smatraju da imaju los genetski materijal i fals su roba pa se i osudama na racun nekih fizickih mahana pokusavaju kazniti za ucinjena sranja drugim ljudima? Da Milanovic se ponasa manje kretenski i da je normalan, ne bi niko raspravljao npr o njegovom rohavom licu. Ili da Bisera nije lopuza,mozda ne bi raspravljali o njenoj kilazi? Ima masa primjera jos?
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#18755 Re: Danasnji "feminizam"

Post by FunkyzeitGames »

vjeshalica wrote: 05/12/2021 13:42
S4mpion wrote: 04/12/2021 13:56 Image

Slučaj ove budale me podsjeti na jedan od prije nekoliko godina. Neki lik iz BiH, na sličan fazon, po ušima mlatn'o nekoliko žena iz Slovenije, a one su onda odlučile da ga tuže zbog svoje gluposti, jer su nekako otkrile da se on dopisuje sa više njih, pri čemu je koristio fotografije nekog drugog, zgodnijeg, muškarca.

Baš tada, na temi o feminizmu, nije se pričalo o ženama koje su naivne budale, pričalo se o muškoj svinji, nesigurnoj u svoj izgled( :lol: ) i pokvarenjaku koji je prevario malu gomilicu obrazovanih i samosvjesnih žena.

Toliko daleko feminizam danas ide.
To je obicna prevara. Kakve veze ima tacno sa feminizmom?
Stvarno ne vidiš kontekst feminizma u postu koji očigledno govori o duplim standardima pokazanim od strane pro-feministički nastrojenih forumašica na temi feminizma kada je u pitanju odgovornost žena za loše ponašanje?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18756 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

vjeshalica wrote: 05/12/2021 13:42
S4mpion wrote: 04/12/2021 13:56 Image

Slučaj ove budale me podsjeti na jedan od prije nekoliko godina. Neki lik iz BiH, na sličan fazon, po ušima mlatn'o nekoliko žena iz Slovenije, a one su onda odlučile da ga tuže zbog svoje gluposti, jer su nekako otkrile da se on dopisuje sa više njih, pri čemu je koristio fotografije nekog drugog, zgodnijeg, muškarca.

Baš tada, na temi o feminizmu, nije se pričalo o ženama koje su naivne budale, pričalo se o muškoj svinji, nesigurnoj u svoj izgled( :lol: ) i pokvarenjaku koji je prevario malu gomilicu obrazovanih i samosvjesnih žena.

Toliko daleko feminizam danas ide.
To je obicna prevara. Kakve veze ima tacno sa feminizmom?
Pa tačno opisah vezu, ne može detaljnije. :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#18757 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Ako ja nafalim auto i uvalim ti sjebanu turbinu tj prodam ti smece

I ti dodjes da reklamiras kvar i ja se pravim luda jel to u okviru feminizma?

Dajte boga vam, varali su bugari penzose na vratima za serpe i ogrlice i neke masazere,gdje je tu feminizam
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18758 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

¤ jelena ¤ wrote: 05/12/2021 13:37 Neotesanost, glupost i bahatost je nemoguće sasjeći u korijenu.

Eno, na temi o Milanoviću - ista matrica.

Čovjek ostavlja iza sebe tonu materijala za kritiku, ali džaba...uvijek će se, pored onoliko izgovorenih gadosti za osudu, naći neko ko će spomenuti njegovo lice u nekoj uvredljivoj formi.

Što se tiče žena u politici, izgled žene je u fokusu uvijek, bez obzira na to šta žena govori i kako izgleda...dobro, loše....isto.

Sijeda kosa, figurativno rečeno, je, možda, jedini spas i jedina šansa da se muški dio glasačkog tijela primarno fokusira na ono što žena govori i radi pa nakon izgovorene nevjerovatne gluposti bude isključivo nevjerovatno glupa, zbog toga, toga i toga izrečenog ili urađenog, bez ikakvih seksističkih i maštovito bahatih bonus upadica...u izobilju.
Nije stvar u bahatosti niti gluposti, već su ljudi nemoćni da skinu robovlasnike sa trona, a u nemoći se koriste svim raspoloživim sredstvima, što je vrlo korektno, može i prljavije, a da bude korektno.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18759 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

vjeshalica wrote: 05/12/2021 14:12 Ako ja nafalim auto i uvalim ti sjebanu turbinu tj prodam ti smece

I ti dodjes da reklamiras kvar i ja se pravim luda jel to u okviru feminizma?

Dajte boga vam, varali su bugari penzose na vratima za serpe i ogrlice i neke masazere,gdje je tu feminizam
Pa jesi li pročitala šta sam napisao? :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#18760 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

S4mpion wrote: 05/12/2021 14:10

Pa tačno opisah vezu, ne može detaljnije. :mrgreen:
Ma sve je to udure sto si ti opisao,ali ja ne vidim tu nista osim prevare. Ljudi se varaju na razne nacine,kupis telefon posalje ti postom ciglu, skine ti pare sa racuna ne mozes to vratiti,itd...to je prevara,nema tu feminizma
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18761 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

vjeshalica wrote: 05/12/2021 14:15
S4mpion wrote: 05/12/2021 14:10

Pa tačno opisah vezu, ne može detaljnije. :mrgreen:
Ma sve je to udure sto si ti opisao,ali ja ne vidim tu nista osim prevare. Ljudi se varaju na razne nacine,kupis telefon posalje ti postom ciglu, skine ti pare sa racuna ne mozes to vratiti,itd...to je prevara,nema tu feminizma
Ma prevara je u oba slučaja, nema tu dileme, ali se puno drugačije gleda sa feminističke strane. :mrgreen:

Prema stavovima feministica, kad muškarac vara budalaste žene, on je gnjida, nesposobni glupan, sigurno je i ružan, jer se krije iza tuđe slike(baš će varat' sa svojom slikom :lol: )a one su samosvjesne i obrazovane, ali, eto, nekako prevarene.

S druge strane, kad žena zavali muškarca, kao u ovom slučaju, svi se možemo složit' da je on budala, niko nema potrebu da ga brani i predstavlja kao Ajnštajna, to se zove objektivnost, koja kod feministica ne postoji. :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#18762 Re: Danasnji "feminizam"

Post by vjeshalica »

Ako zena prevari drugu zenu ono bas je presvuce, sta je onda u pitanju?

Ruzan je osjecaj biti nalevacen, svi smo bili zrtve toga makar na sitnici,ali to posmatram kao cistu prevaru od strane jadnog karaktera prema meni kao osobi, a ne iskljucivo meni kao zeni.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18763 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

vjeshalica wrote: 05/12/2021 14:22 Ako zena prevari drugu zenu ono bas je presvuce, sta je onda u pitanju?

Ruzan je osjecaj biti nalevacen, svi smo bili zrtve toga makar na sitnici,ali to posmatram kao cistu prevaru od strane jadnog karaktera prema meni kao osobi, a ne iskljucivo meni kao zeni.
To se sakrije.

Ne smije puć' bruka, pa da se muške svinje naslađuju pričom "žena je ženi vuk." :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 56753
Joined: 09/08/2004 16:35

#18764 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

Izgled i karizma su uvijek faktori u medjuljudskim odnosima. Nista se tu nije promjenilo u zadnjih 100 000 godina niti treba.
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#18765 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

Ja nisam nikad cula nikakve komentare vezane za Milanovicev izgled. A Bisera mi nije ni najmanje draga, ali me apsolutno briga za njenu kilazu u kontekstu bilo cega vezanog za njen rad. Nisam je planirala zvati na ručak :D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18766 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Kako uništiti snove mnogih djevojčica koje sanjaju da jednog dana postanu vrhunski sportisti?

Moderni feminizam na djelu:

Image
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#18767 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

S4mpion wrote: 06/12/2021 01:40 Kako uništiti snove mnogih djevojčica koje sanjaju da jednog dana postanu vrhunski sportisti?

Moderni feminizam na djelu:

Image
Užas, vidi tek ovog feminizma, sta mu uradi žena, ajmeeeee

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/meg ... /211206013

"Nakon što su nokti bili suhi koristila sam pirsing za nokte da probušim oba njihova ružičasta nokta i dodam im prstenove, da mogu pričvrstiti dva lanca na njih, tako da budu povezani", navela je.

Žene moje, koja je ovo romantika, zar nije predivno, jedva cekam i ovo :nasolji: :nasolji1:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#18768 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

no_sikiriki wrote: 06/12/2021 09:46
S4mpion wrote: 06/12/2021 01:40 Kako uništiti snove mnogih djevojčica koje sanjaju da jednog dana postanu vrhunski sportisti?

Moderni feminizam na djelu:

Image
Užas, vidi tek ovog feminizma, sta mu uradi žena, ajmeeeee

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/meg ... /211206013

"Nakon što su nokti bili suhi koristila sam pirsing za nokte da probušim oba njihova ružičasta nokta i dodam im prstenove, da mogu pričvrstiti dva lanca na njih, tako da budu povezani", navela je.

Žene moje, koja je ovo romantika, zar nije predivno, jedva cekam i ovo :nasolji: :nasolji1:
Kako idu u WC? :trep:
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#18769 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

S4mpion wrote: 06/12/2021 13:22
no_sikiriki wrote: 06/12/2021 09:46

Užas, vidi tek ovog feminizma, sta mu uradi žena, ajmeeeee

https://www.klix.ba/magazin/showbiz/meg ... /211206013

"Nakon što su nokti bili suhi koristila sam pirsing za nokte da probušim oba njihova ružičasta nokta i dodam im prstenove, da mogu pričvrstiti dva lanca na njih, tako da budu povezani", navela je.

Žene moje, koja je ovo romantika, zar nije predivno, jedva cekam i ovo :nasolji: :nasolji1:
Kako idu u WC? :trep:
Zajedno, to je sigurno audio-vizuelni dozivljaj kad oni piske/kake, vjerujem da popiju ono nesto, pa im urin/kaka budu u bojama i sljokicama i sve naravno miriše na ruže :ljubi1:
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#18770 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 05/12/2021 16:50 Ja nisam nikad cula nikakve komentare vezane za Milanovicev izgled. A Bisera mi nije ni najmanje draga, ali me apsolutno briga za njenu kilazu u kontekstu bilo cega vezanog za njen rad. Nisam je planirala zvati na ručak :D
A zašto je nisi planirala zvati na ručak :mrgreen:

Zato, ne sviđa ti se njen rad :lol:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#18771 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

S4mpion wrote: 06/12/2021 01:40 Kako uništiti snove mnogih djevojčica koje sanjaju da jednog dana postanu vrhunski sportisti?

Moderni feminizam na djelu:

Image
Barem ih ne prebija na mrtvo ime kao onaj bivsi Americki specijalac sto se samoidentifikovao kao zena i sada u MMA ringu unakazuje prave zene :-)
KraljicaIzJajca
Posts: 3978
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#18772 Re: Danasnji "feminizam"

Post by KraljicaIzJajca »

@piupiu

Critics of early steam-spewing locomotives, for example, thought “that women’s bodies were not designed to go at 50 miles an hour,” and worried that “[female passengers’] uteruses would fly out of [their] bodies as they were accelerated to that speed”—which, for the record, they did and will not.* Others suspected that any human body might simply melt at high speeds.

https://www.mentalfloss.com/article/678 ... es-fly-out

:D :lol:

Od svega, njima je bio problem ženina maternica. :-) Znali bez provjere. :evil:
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#18773 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

KraljicaIzJajca wrote: 07/12/2021 11:09 @piupiu

Critics of early steam-spewing locomotives, for example, thought “that women’s bodies were not designed to go at 50 miles an hour,” and worried that “[female passengers’] uteruses would fly out of [their] bodies as they were accelerated to that speed”—which, for the record, they did and will not.* Others suspected that any human body might simply melt at high speeds.

https://www.mentalfloss.com/article/678 ... es-fly-out

:D :lol:

Od svega, njima je bio problem ženina maternica. :-) Znali bez provjere. :evil:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#18774 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

vjestice :evil:
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#18775 Re: Danasnji "feminizam"

Post by no_sikiriki »

hadzinicasa wrote: 07/12/2021 12:33 vjestice :evil:
Pa nego, meni je tema maturskog rada bila "The Salem Witch Trials" :lol:
Post Reply