Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#14976 Re: Danasnji "feminizam"

Post by internazionale »

Znači kada pričamo o konkretnoj situaciji/dešavanju u Srbiji, ili se sad pojedini prisjećaju ružnih stvari i primjera i iz ranijih vremena dok su oni studirali, onda okrivljujemo društvo.
Međutim kada se vratimo vremenski malo unazad i govorimo o sistemskim i masovnim silovanjima srpskih vojnika po BiH onda "ne smijemo" govoriti o krivici društva, kolektivnoj krivici, nego kažemo da zločinci imaju ime i prezime :-)

Sve su prilike da dobar broj zaštitnika i zagovornika ljudskih prava, uključujući i feministkinje, opasno jedu govna
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#14977 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ExNihilo »

internazionale wrote: 23/01/2021 07:53 Znači kada pričamo o konkretnoj situaciji/dešavanju u Srbiji, ili se sad pojedini prisjećaju ružnih stvari i primjera i iz ranijih vremena dok su oni studirali, onda okrivljujemo društvo.
Međutim kada se vratimo vremenski malo unazad i govorimo o sistemskim i masovnim silovanjima srpskih vojnika po BiH onda "ne smijemo" govoriti o krivici društva, kolektivnoj krivici, nego kažemo da zločinci imaju ime i prezime :-)

Sve su prilike da dobar broj zaštitnika i zagovornika ljudskih prava, uključujući i feministkinje, opasno jedu govna
I da ironija bude tim veća, sistemska krivica u ratu je dokazana pred nadležnim sudovima u okviru instituta udruženog zločinačkog poduhvata. Pa opet, mozak je svima ispran frazom kako "nema loših naroda", te onom "svaki zločinac ima svoje ime i prezime", i "krivica nikad nije kolektivna". :D

Ali bato, zato se ti trebaš izviniti za genocid u Ruandi, progon američkog domorodačkog stanovništva, i Miku.
Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#14978 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Škobo Habu »

Započelo se sa zlostavljanjem a došlo se do pitanja zašto se prijemni morao raditi u donjem vešu?

Ako iko insistira na konzervatizmu nultog tipa to su ovdašnje glumice.

Ako neka glumica ima psihičke posljedice od toga što na prijemnom mora izaći u donjem vešu, ja, evo, razmišljam da tužim državu jer sam kao osmanestogodišnjak morao pred doktoricom skidati gaće da se uvjeri u funkcionalnost mojih testisa. Neke je čak provjeravala vlastitom rukom. Svako ko je prošao proces regrutacije zna o čemu pričam.

Glumac i profesor na Akademiji scenskih umjetnosti u Sarajevu Admir Glamočak govorio je za N1 o pritužbama studentica ove obrazovne ustanove na seksualno uznemiravanje i zlostavljanje kojih je sve više tokom posljednjih dana.




Putem grupe “Nisam tražila” objavljena su brojna svjedočanstva, a neke od glumica iz BiH su i javno progovorile.


Na pitanje da li je ikada čuo priču studenata da im se nalaže da glume “iz ženskog spolnog organa”, Glamočak je rekao da do sada nije.


“Prvi put sam pročitao u iskazu kolegice Mone Muratović. To je prosto nešto u šta se ne može povjerovati. Koliko god se gluma činila slobodna, onakva ili ovakva, mi studente i studentice učimo glumačkim elementima. To nisu metode, to su budalaštine. Postoje vrlo egzaktni načini na koji se sagledavaju glumački elementi i unapređuju glumačka sredstva. Postoji ozbiljna literatura s ozbiljnim ljudima koji su se time bavili i ozbiljne škole, poput Akademije scenskih umjetnosti, na kojim se to izučavalo na pravi način i to znanje se prenosi studentima obogaćujući svojim iskustvom – profesionalnim angažmanima”, kazao je Glamočak u Novom danu.


Glamočak je u emisiji rekao da je samo upoznat s tim da je postojala metoda prije osam godina u okviru opšte fizičke spreme u okviru koje je segment držanje tijela.


“Tada sam čuo da od kandidata na prijemnom ispitu da se radi u donjem vešu. Obavio sam razgovor s profesoorm i rekao da se pronađe drugi način. Navodno je to preuzeto s Fakulteta sporta jer se na taj način procjenjuje imali fizičkih anomalija”, kazao je Glamočak.


Na pitanje da li je to uključivalo i skidanje brusa, kazao je da je to bilo, ali da su morale prisustvovati barem još dvije osobe suprotnog spola koje će to učiniti relativno jednostavnijim.


“Unazad osam-devet godina se to ne primjenjuje na taj način. To je jedina situacija za koju ja znam”, kazao je Glamočak.


Nakon emisije, Glamočak je uputio i javno izvinjenje Moni Muratović koje objavljujemo u cjelosti:


- Gostujući u emisiji Novi dan, 21.01. na vašoj televiziji, pomenuo sam njeno ime i prezime odgovarajući na pitanje: 'Da li ste vi čuli priču, ili da li je do vas došlo da se nalaze glumicama da glume iz ženskog polnog organa’, rekao sam da sam to pročitao u jednom od iskaza, ili na nekom portalu’. Tako da sam izgovorio ime koleginice Mone Muratović, te joj se ovim putem još jednom izvinjava - poručio je Glamočak.
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#14979 Re: Danasnji "feminizam"

Post by internazionale »

ExNihilo wrote: 23/01/2021 08:17
internazionale wrote: 23/01/2021 07:53 Znači kada pričamo o konkretnoj situaciji/dešavanju u Srbiji, ili se sad pojedini prisjećaju ružnih stvari i primjera i iz ranijih vremena dok su oni studirali, onda okrivljujemo društvo.
Međutim kada se vratimo vremenski malo unazad i govorimo o sistemskim i masovnim silovanjima srpskih vojnika po BiH onda "ne smijemo" govoriti o krivici društva, kolektivnoj krivici, nego kažemo da zločinci imaju ime i prezime :-)

Sve su prilike da dobar broj zaštitnika i zagovornika ljudskih prava, uključujući i feministkinje, opasno jedu govna
I da ironija bude tim veća, sistemska krivica u ratu je dokazana pred nadležnim sudovima u okviru instituta udruženog zločinačkog poduhvata. Pa opet, mozak je svima ispran frazom kako "nema loših naroda", te onom "svaki zločinac ima svoje ime i prezime", i "krivica nikad nije kolektivna". :D

Ali bato, zato se ti trebaš izviniti za genocid u Ruandi, progon američkog domorodačkog stanovništva, i Miku.
Ili kada progovori o silovanju Bakira Hasečić onda ide sta će seljanka, koristi silovanje radi privilegija... ali kad progovori Milena glumica/ljepotica iz Srbije onda moramo svi na noge, revoluciju dizati, izvinjavati se
Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#14980 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Škobo Habu »

internazionale wrote: 23/01/2021 09:18
Ili kada progovori o silovanju Bakira Hasečić onda ide sta će seljanka, koristi silovanje radi privilegija... ali kad progovori Milena glumica/ljepotica iz Srbije onda moramo svi na noge, revoluciju dizati, izvinjavati se
Meni je jučer prošlo sve ovo kroz glavu, ali nisam htio da potenciram cijelu stvar jer te onda okrive kako zamagljuješ fokus.

Paradoks je da imamo cio zid šutnje na temu silovanja u BiH, koje su kampanjski sprovodile Karadžićeve snage, u srbijanskoj javnosti.
Primjer: cunami kleveta na račun Jasne Đuričić zbog uloge u filmu "Quo vadis, Aida", jer gro srbijanske javnosti smatra da se radi o nacionalnoj izdaji, i za to se niko ne osjeća ni krivim, niti imas potrebu da se izvinjava.

Ali, sa druge strane, što je još očitiji paradoks - solidarnost sa žrtvama Mike Antića se u javnosti nameće kao obaveza?
Škobo Habu
Posts: 9046
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#14981 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Škobo Habu »

Toliko o maglenju fokusa.

Voditeljka i urednica Hepi televizije Jovana Jakić rekla je uživo u Jutarnjem programu da je išla u studio Mike Aleksića, kao i njegovog mentora Bate Miladinovića, i potvrdila da je u školi glume o kojoj bruji Srbija bilo “bludnih radnji”. Jovana je otkrila kako se nosila s time kao dete, kada je počinjalo zlostavljanje i zbog čega nije mogla “ni tati koji ju je čekao ispred, ali nije smeo da uđe”, kaže šta se događa.



Poznati srpski reditelj i učitelj glume Mika Aleksić optužen je za silovanje nakon optužbi glumice Milene Radulović i još polaznica svoje škole glume. Milena je u svojoj ispovesti ispričala da se sve dogodilo u školi, “više od jednom”, kada je imala samo 17 godina a Aleksić već 61. Žrtava ima još, istupila je i mlada glumica Iva Ilinčić i kazala da se znalo “šta se kod Mike u kancelariji dešava”, a sada je voditeljka Happy televizije uživo ispričala šta je doživljavala u tom studiju.

Jovana navodi da je kod Miladinovića, koji je preminuo 1997, išla prvo a potom prešla kod Mike.

“Kod Bate sam krenula 1982, kod Mike su se primala deca ne starija od devet godina, ja sam tada bila prvi razred, posle sam prešla kod Mike. Tada su postojale tri škole, Batin Centar, Mikina škola i Dadov kao alternativa. Šestoro ili devetoro dece godišnje su primali, tada nije bilo privatnih škola. Tata u firmi ili kafani priča onda kako je dete Mikin đak. Mika je bio Batin đak, isti je bio sistem rada i vežbe dikcije… Vrlo brzo, kao malo dete ulazite u ideju prestiža, napredujete i mislite da se razlikujete od druge dece. Mi smo učili dve pesme nedeljno, vežbali kako se izgovara, čitali jednu knjigu nedeljno. Vi se onda vratite među decu koja se grudvaju ili beže sa časa, vi ste davno prošli gradivo škole, vi govorite drugačije. Njihov fašistički sistem funkcionisanja je bio takav da oni objasne šta da obučete, a ne mama ili tata. Najstrože je bilo zabranjeno da im se roditelji javljaju”, rekla je ona.


“Mene je tata vodio u Kralja Petra u studio, čekao me da završim i vraćao me, i nije znao šta se događa u studiju. Oni su kod dece izazivali osećaj da ste deo elite, to se škole u koje se primaju lepa deca, van pameti. Svaki dan vas ubeđuju da ste bolji od drugih. I tako perfidno to rade, ta deca rastu uz njih. Kada uđete u adolescenciju, kada grudi počnu da rastu, kreću bludne radnje. Neću do kraja da kažem kako to izgleda… Ako vi kažete mami ili tati da ste dobili jedinicu, oni vas ceo dan gledaju kao nekoga ko je napravio problem. A ako kažete da seksualno uzbuđujete autoritet kao što su Bata ili Mika, vi nikada više nećete biti dete”, rekla je ona.

“Arkanovom sinu nije u genima da se povinuje”
Voditeljka je rekla da su deca slušala bez pogovora, a da poznati koji sada govore da su ispisali decu iz te škole “ne pogađaju suštinu”.

“Ja tek sada shvatam, u 46. godini, da je postojala škola u koju su se ciljano primala lepa deca. To se ne dešava na fudbalu ili drugom sportu. Mene sada zovu Mikini prijatelji, vređaju me, kažu da je on bio čovek koji je imao veru… Da, izgovarao se ‘Oče naš’ na časovima, vi završavate školu koju oni kažu, izlazite iz te škole kao snob, vi ostajete u utisku elite. U periodu sazrevanja, kod mene se to odrazilo na žestok prezir prema autoritetima, eliti, snobizmu i cinizmu. Ja sam imala strah jer je to čovek koji vas pomazi kada vas prima, i kaže, pokaži mi prstom od koga si lepša. Neću da nabrajam glumice, koje su sada kao Mis sveta, on te dovede pred njih, pita – ako nisi lepša od nje, šta tražiš ovde”, rekla je ona.

Veza između Aleksića i Arkana postojala je devedesetih, Mika je režirao i venčanje Ražnatovića i Cece, a pevačica je posle upisala decu u Mikinu školu. Nisu dugo ostali.

“Arkan je mala maca u toj priči, nije Lečić ispisao svoju decu odatle, niti Ceca. Da podvučemo tu crtu, kada su Mika i Bata prešli u privatnike, parametri za upis su popustili, primana su deca čiji su roditelji imali tih 50-60 evra mesečno. Ta deca su sama odlučivala da im se ne sviđa kod Bate i dolazila kod tog Branislava ili te Cece i govorila – e, ja neću više da idem. Arkanovom sinu nije u genima da preživi kod Mike, da se povinuje tome što se tamo radi. Ja sam bila tamo deset godina, celu osnovnu i dva razreda srednje škole”, rekla je ona.

Jovana je rekla da je pobegla misleći da se spasla.

“U tom periodu, ja sam pobegla, sebe sam proglasila netalentovanom, rekla sebi da mrzim glumu, u samoj školi sam od toga odustala. Izađem sa časa dikcije, koji je držao drugi profesor, čeka me tata, kažem mu – bilo je super… Uopšte mu ne kažem da više ne idem na glumu. Kada sam videla Mileninu ispovest, rekla sam sebi da sam imala sreće. Što sam pobegla. Govorila sam sebi da je profesor dikcije bio spas, a on je zapravo bio saučesnik. Nema šanse da on nije znao šta se dešavalo”, rekla je ona.

Poslednje dve godine rada standardno su bile priprema za prijemni na FDU, preporuka je bila da se najpre završi gimnazija, i to dobra.

“Ja sam tada prestala jer nisam htela na Akademiju, nisam htela da se bavim glumom. Ideja elitizma i preporuke i dalje važi, ovo je prvi put da u nečijoj radnoj biografiji bude obrisano napisati ‘Mikin đak’. To je sada sramota”, rekla je ona.
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#14982 Re: Danasnji "feminizam"

Post by sinuhe »

Svijet estrade i (lijepa) djeca boljeg svijeta.
User avatar
Ludzak
Posts: 5505
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#14983 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Ludzak »

Feminizam je sekta. Otkad se ta organizacija pojavilai, ženski spol se počeo kvariti.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#14984 Re: Danasnji "feminizam"

Post by otherside »

Ludzak wrote: 23/01/2021 11:10 Feminizam je sekta. Otkad se ta organizacija pojavilai, ženski spol se počeo kvariti.
rece luDZak :D
User avatar
Ludzak
Posts: 5505
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#14985 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Ludzak »

otherside wrote: 23/01/2021 11:16
Ludzak wrote: 23/01/2021 11:10 Feminizam je sekta. Otkad se ta organizacija pojavilai, ženski spol se počeo kvariti.
rece luDZak :D
Gdje si vidio luđaka sa 'Dž'?? :D
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#14986 Re: Danasnji "feminizam"

Post by internazionale »

Škobo Habu wrote: 23/01/2021 10:04
internazionale wrote: 23/01/2021 09:18
Ili kada progovori o silovanju Bakira Hasečić onda ide sta će seljanka, koristi silovanje radi privilegija... ali kad progovori Milena glumica/ljepotica iz Srbije onda moramo svi na noge, revoluciju dizati, izvinjavati se
Meni je jučer prošlo sve ovo kroz glavu, ali nisam htio da potenciram cijelu stvar jer te onda okrive kako zamagljuješ fokus.

Paradoks je da imamo cio zid šutnje na temu silovanja u BiH, koje su kampanjski sprovodile Karadžićeve snage, u srbijanskoj javnosti.
Primjer: cunami kleveta na račun Jasne Đuričić zbog uloge u filmu "Quo vadis, Aida", jer gro srbijanske javnosti smatra da se radi o nacionalnoj izdaji, i za to se niko ne osjeća ni krivim, niti imas potrebu da se izvinjava.

Ali, sa druge strane, što je još očitiji paradoks - solidarnost sa žrtvama Mike Antića se u javnosti nameće kao obaveza?
Ko god kaže da je slučajno ovo sve što si napisao je ili dobro retardiran ili dobro bezobrazan, treće nema
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#14987 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

piupiu wrote: 22/01/2021 23:36
Hakiz wrote: 22/01/2021 17:50
ExNihilo wrote: 22/01/2021 17:43 Ili, šta ako je pristanak obostran, potpuno konsenzualan i više puta ponovljen, ali žrtva nakon nekog vremena postane ubijeđena kako je zapravo bila psihološki izmanipulirana na seksualni čin, te se počne osjećati oskrnavljena, jer da je bila svjesna manipulacije, ne bi pristala na isti.

Je li silovana u tom slučaju? Je li žrtva?
E, da.
26 žrtava u ovom slučaju. Djevojčica koje su roditelji upisali na glumu.
Nas dvojica nismo govorili o konkretnom slučaju, generalno smo govorili.

A drugo, svaki put kada se za nekoga ko nije dijete kaže da je djevojčica da bi se pojačao utisak, ja ću sve manje vjerovati onome ko riječ djevojčica koristi.
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#14988 Re: Danasnji "feminizam"

Post by madner »

Ispade covjek pedofil. :D
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#14989 Re: Danasnji "feminizam"

Post by belfy »

S4mpion wrote: 22/01/2021 23:40
belfy wrote: 22/01/2021 17:45
S4mpion wrote: 22/01/2021 17:42

Ja imam opravdanje, ja sam ženomrzac, ali šta da kažu feministice?
a kao zenomrzac direktno podrzavas krsenje zakone do nivoa ubistva?
Ne.
koji je onda tvoj stav? ti ne bi pomogao zeni koju neko cekica, jer se ista moze obratiti feministicama?
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#14990 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

piupiu wrote: 22/01/2021 23:34
Hakiz wrote: 22/01/2021 17:18 Ovo oko izvinjavanja.

Mi bismo, u stvari, trebali samo da se izvinjavamo u svakom trenutku.

Naime, sve zlo koje je učinjeno, učinio ga je neki čovjek.

Pa bi svi ljudi, kao pripadnici ljudske vrste, trebali izvinjavati se žrtvama zbog toga šta im je neki čovjek uradio.

A i žrtve bi se trebale izvinjavati međusobno, jer i one su pripadnici ljudske vrste.

Hajte da ne karikiramo.
A što ste se vi dohvatili tog izvinjavanja, kao da je to najstrašnija stvar koja se nekom čovjeku može desiti i najstrašnija stvar koju neko od vas može tražiti? Šta je to tako strašno u jednoj jebenoj rečenici, da se ovdje oko toga vodi rasprava od 10 strana, a koja nekom drugome toliko može značiti, pribiližiti vas, zaustaviti konflikt? Kako vi opstajete u brakovima, prijateljstvima, odnosima s drugim ljudima? Raspravljajući po 10 dana oko toga ko se kome treba izviniti?
Nije to problem. Ako neko ima potrebu da se izvini drugome zato što misli da su "njegovi" uradili nešto loše iako on lično nije, tu nema ništa pogrešno. Recimo neki bijelac crncima.

Pogrešno je to očekivati, pretpostaviti, pa čak i zahtijevati.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#14991 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

belfy wrote: 22/01/2021 17:45
S4mpion wrote: 22/01/2021 17:42
belfy wrote: 22/01/2021 17:25
pa i ti si. osjecas se toliko odgovornim da prozivas druge?
Ja imam opravdanje, ja sam ženomrzac, ali šta da kažu feministice?
a kao zenomrzac direktno podrzavas krsenje zakone do nivoa ubistva?
Da se poslužim sličnom metodologijom, tvoj stav je dakle da svi trebaju pomoći zlostavljanim ženama osim feministkinja, za njin je dovoljno da samo govore da treba pomoći? Znam da muž tuče ženu, ali zašto bih ja, feministkinja, rizikovala da i mene prebije, neću direktno reagovati ali ja apelujem, vrištim do neba da joj neko drugi, društvo, pomogne. Ja ću se boriti pametovanjem preko workshopova, televizije, fejsbuka i okruglih stolova, neka drugi rizikuje batine ako direktno reaguje ili u najblažem razvlačenje po sudovima u svojstvu svjedoka ako prijavi.
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#14992 Re: Danasnji "feminizam"

Post by belfy »

Hakiz wrote: 23/01/2021 15:28
belfy wrote: 22/01/2021 17:45
S4mpion wrote: 22/01/2021 17:42

Ja imam opravdanje, ja sam ženomrzac, ali šta da kažu feministice?
a kao zenomrzac direktno podrzavas krsenje zakone do nivoa ubistva?
Da se poslužim sličnom metodologijom, tvoj stav je dakle da svi trebaju pomoći zlostavljanim ženama osim feministkinja, za njin je dovoljno da samo govore da treba pomoći? Znam da muž tuče ženu, ali zašto bih ja, feministkinja, rizikovala da i mene prebije, neću direktno reagovati ali ja apelujem, vrištim do neba da joj neko drugi, društvo, pomogne. Ja ću se boriti pametovanjem preko workshopova, televizije, fejsbuka i okruglih stolova, neka drugi rizikuje batine ako direktno reaguje ili u najblažem razvlačenje po sudovima u svojstvu svjedoka ako prijavi.
ti kao da bolje odgovaras drugima nego meni. kao da meni odgovaras emocionalno, a ne racionalno.

ja govorim upravo suprotno tom sto ti pises. ako se neko zalaze za neka prava to ga ne obavezuje da glumi policiju. dakle, ako se neka feministica protivi porodicnom nasilju onda ona ne treba, niti moze, biti supermen koji ce spreciti svako porodicno nasilje na svijetu. to je isto kada bi bilo koga ko proziva crkvu za pedofiliju optuzili da nije sprecio istu. ili nekoga ko je protiv smrtne kazne pitati koliko ih je sprijecio... zato pomenuh prije kratki spoj...

cak mi nije jasno ni sto se javljas kao advokat Sampionu, posto sam te smatrao bistrijim od njega, ali ovako i jeste lakse da odgovorim obojici zajedno.

elem, jako glupo bi bilo prozvati parlamentarca koji predlozi zakon o zabrani negiranja genocida pitanjem: "a kome si ti to do sada zabranio negiranje genocida?", ili zagovornika LGBT prava: "a kojeg si ti to do sada clana LGBT populacije zastitio?"

dakle sasvim je, u najmanju ruku, suludo pitati zagovaraca bilo cega sto nije sprecio nesto za sto nije ni znao, niti mogao spreciti. jos je gluplje konstatovati da ako nisi u stanju spreciti pojedini slucaj za koji nisi ni znao da ne treba da se boris za to da se takve stvari ne desavaju.

evo i najjednostavnije poravnanje situacije. ni Sampion, a ni ti niste sprecili da se cekicanje desi, ali cete upitati ovdje feministkinje zasto to nisu ucinile. pa iz istih razloga sto niste ni vi. najjednostavnije receno - glup argument, tj. onaj koji samo konzervi moze izgledati kao argument. ali da sam samo to napisao bilo bi nedovoljno.

da zakljucim i ponovim jos jednom - zalaganje za nesto te ne cini Supermenom koji to, za sta se zalaze, sprovede sam na svakom dijelu planete. da tako moze, onda se niko ne bi trudio na ovaj drugi nacin hebemu.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#14993 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

belfy wrote: 23/01/2021 17:33
Hakiz wrote: 23/01/2021 15:28
belfy wrote: 22/01/2021 17:45
a kao zenomrzac direktno podrzavas krsenje zakone do nivoa ubistva?
Da se poslužim sličnom metodologijom, tvoj stav je dakle da svi trebaju pomoći zlostavljanim ženama osim feministkinja, za njin je dovoljno da samo govore da treba pomoći? Znam da muž tuče ženu, ali zašto bih ja, feministkinja, rizikovala da i mene prebije, neću direktno reagovati ali ja apelujem, vrištim do neba da joj neko drugi, društvo, pomogne. Ja ću se boriti pametovanjem preko workshopova, televizije, fejsbuka i okruglih stolova, neka drugi rizikuje batine ako direktno reaguje ili u najblažem razvlačenje po sudovima u svojstvu svjedoka ako prijavi.
ti kao da bolje odgovaras drugima nego meni. kao da meni odgovaras emocionalno, a ne racionalno.

ja govorim upravo suprotno tom sto ti pises. ako se neko zalaze za neka prava to ga ne obavezuje da glumi policiju. dakle, ako se neka feministica protivi porodicnom nasilju onda ona ne treba, niti moze, biti supermen koji ce spreciti svako porodicno nasilje na svijetu. to je isto kada bi bilo koga ko proziva crkvu za pedofiliju optuzili da nije sprecio istu. ili nekoga ko je protiv smrtne kazne pitati koliko ih je sprijecio... zato pomenuh prije kratki spoj...

cak mi nije jasno ni sto se javljas kao advokat Sampionu, posto sam te smatrao bistrijim od njega, ali ovako i jeste lakse da odgovorim obojici zajedno.

elem, jako glupo bi bilo prozvati parlamentarca koji predlozi zakon o zabrani negiranja genocida pitanjem: "a kome si ti to do sada zabranio negiranje genocida?", ili zagovornika LGBT prava: "a kojeg si ti to do sada clana LGBT populacije zastitio?"

dakle sasvim je, u najmanju ruku, suludo pitati zagovaraca bilo cega sto nije sprecio nesto za sto nije ni znao, niti mogao spreciti. jos je gluplje konstatovati da ako nisi u stanju spreciti pojedini slucaj za koji nisi ni znao da ne treba da se boris za to da se takve stvari ne desavaju.

evo i najjednostavnije poravnanje situacije. ni Sampion, a ni ti niste sprecili da se cekicanje desi, ali cete upitati ovdje feministkinje zasto to nisu ucinile. pa iz istih razloga sto niste ni vi. najjednostavnije receno - glup argument, tj. onaj koji samo konzervi moze izgledati kao argument. ali da sam samo to napisao bilo bi nedovoljno.

da zakljucim i ponovim jos jednom - zalaganje za nesto te ne cini Supermenom koji to, za sta se zalaze, sprovede sam na svakom dijelu planete. da tako moze, onda se niko ne bi trudio na ovaj drugi nacin hebemu.
Sve si u pravu osim jednog.

Ja ne apelujem po medijima da se čekičanje spriječi. Znam šta iza ove rečenice slijedi ali neka ostane ovako, neću objašnjavati.

Znaš onu poslovicu koja kaže "Stavi lovu tamo gdje su ti usta"? Vjerujem da znaš. To bi bilo to.

Ima i bolja, više odgovara, u stvari ona je prava, glasi ovako:

"Ko zna, radi, ko ne zna, podučava".
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#14994 Re: Danasnji "feminizam"

Post by belfy »

Hakiz wrote: 23/01/2021 18:04
belfy wrote: 23/01/2021 17:33
Hakiz wrote: 23/01/2021 15:28

Da se poslužim sličnom metodologijom, tvoj stav je dakle da svi trebaju pomoći zlostavljanim ženama osim feministkinja, za njin je dovoljno da samo govore da treba pomoći? Znam da muž tuče ženu, ali zašto bih ja, feministkinja, rizikovala da i mene prebije, neću direktno reagovati ali ja apelujem, vrištim do neba da joj neko drugi, društvo, pomogne. Ja ću se boriti pametovanjem preko workshopova, televizije, fejsbuka i okruglih stolova, neka drugi rizikuje batine ako direktno reaguje ili u najblažem razvlačenje po sudovima u svojstvu svjedoka ako prijavi.
ti kao da bolje odgovaras drugima nego meni. kao da meni odgovaras emocionalno, a ne racionalno.

ja govorim upravo suprotno tom sto ti pises. ako se neko zalaze za neka prava to ga ne obavezuje da glumi policiju. dakle, ako se neka feministica protivi porodicnom nasilju onda ona ne treba, niti moze, biti supermen koji ce spreciti svako porodicno nasilje na svijetu. to je isto kada bi bilo koga ko proziva crkvu za pedofiliju optuzili da nije sprecio istu. ili nekoga ko je protiv smrtne kazne pitati koliko ih je sprijecio... zato pomenuh prije kratki spoj...

cak mi nije jasno ni sto se javljas kao advokat Sampionu, posto sam te smatrao bistrijim od njega, ali ovako i jeste lakse da odgovorim obojici zajedno.

elem, jako glupo bi bilo prozvati parlamentarca koji predlozi zakon o zabrani negiranja genocida pitanjem: "a kome si ti to do sada zabranio negiranje genocida?", ili zagovornika LGBT prava: "a kojeg si ti to do sada clana LGBT populacije zastitio?"

dakle sasvim je, u najmanju ruku, suludo pitati zagovaraca bilo cega sto nije sprecio nesto za sto nije ni znao, niti mogao spreciti. jos je gluplje konstatovati da ako nisi u stanju spreciti pojedini slucaj za koji nisi ni znao da ne treba da se boris za to da se takve stvari ne desavaju.

evo i najjednostavnije poravnanje situacije. ni Sampion, a ni ti niste sprecili da se cekicanje desi, ali cete upitati ovdje feministkinje zasto to nisu ucinile. pa iz istih razloga sto niste ni vi. najjednostavnije receno - glup argument, tj. onaj koji samo konzervi moze izgledati kao argument. ali da sam samo to napisao bilo bi nedovoljno.

da zakljucim i ponovim jos jednom - zalaganje za nesto te ne cini Supermenom koji to, za sta se zalaze, sprovede sam na svakom dijelu planete. da tako moze, onda se niko ne bi trudio na ovaj drugi nacin hebemu.
Sve si u pravu osim jednog.

Ja ne apelujem po medijima da se čekičanje spriječi. Znam šta iza ove rečenice slijedi ali neka ostane ovako, neću objašnjavati.

Znaš onu poslovicu koja kaže "Stavi lovu tamo gdje su ti usta"? Vjerujem da znaš. To bi bilo to.

Ima i bolja, više odgovara, u stvari ona je prava, glasi ovako:

"Ko zna, radi, ko ne zna, podučava".
da, slijedi pitanje zasto ne bi branio cekicanje? cak je vec i zakonom zabranjeno.

poslovica "Stavi lovu tamo gdje su ti usta." se veze za biznis i nema nikakve veze sa ovim o cemu pricamo. ista je nastala zbog prevaranata koji su puno pricali, a nisu meda davali. a, ako mislis da ima veze sa ovom temom ja bih to volio cuti.

ovo zadnje mogu da razumijem samo da ti zastupas misljenje da bi se feministicki pokret ipak trebao kretati supermenovskim putem. jesam dobro razumio? (iako i ta "poslovica" nema veze sa ovim sto pricamo, ali da ne sirimo...)
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#14995 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Sve si u pravu.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#14996 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

belfy wrote: 23/01/2021 14:19
S4mpion wrote: 22/01/2021 23:40
belfy wrote: 22/01/2021 17:45
a kao zenomrzac direktno podrzavas krsenje zakone do nivoa ubistva?
Ne.
koji je onda tvoj stav? ti ne bi pomogao zeni koju neko cekica, jer se ista moze obratiti feministicama?
Ne, ne idemo tako, skela ne ide na mene. :mrgreen:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#14997 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Jesu li klix-ove feministice, baš na ovoj temi, izjavile da svaka druga žena u BiH doživljava nasilje u porodici? - JESU.

Znači li to da klix-ove feministice imaju pune ruke posla u stvarnom svijetu? - APSOLUTNO.

Šta su klix-ove feministice učinile da pomognu svojim sugrađankama da riješe svoje probleme? - NIŠTA.

Evo, neka dođe wewa, hadžinicasa, piupiu, neka kažu da su danas prijavile nasilnika policiji, spriječile premlaćivanje svoje komšinice, prijavile poslodavca koji ih diskriminiše, mi jedva čekamo to pročitat', međutim, to se neće desit', jer gdje su one i šta rade dok stvarni problemi bujaju u stvarnom svijetu?

Po njihovim vlastitim riječima, živimo u takvoj sredini gdje za njih ima toliko posla da ne stignu provirit' na forum narednih 10 godina, ali gdje su one?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55690
Joined: 15/12/2008 16:53

#14998 Re: Danasnji "feminizam"

Post by ultima_palabra »

Ako nisu dosle ovdje da podnesu tebi izvjestaj, znaci da ne rade nista po tom pitanju?
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#14999 Re: Danasnji "feminizam"

Post by DEMONIKA »

bandit_mo wrote: 22/01/2021 16:27
MarlboroGold wrote: 22/01/2021 16:11 Da li po tebi nikako ne treba tražiti sukrivicu? Eto ne mora ista biti u fokusu.
  • Kakva sukrivca?
Roditelji koji su mislili da djeca uče glumu? Jedino su sukrivci ako su znali i svejedno djecu izložili zlostavljanju, no po dosadašnjim saznanjima, nisu znali...
:shock:
to ti ozbiljno?
roditelji koje nije bilo briga kada im je rečeno da NE SMIJU ulaziti i prekidati časove? jok eto nisu znali....deba :run:
User avatar
DEMONIKA
Posts: 3542
Joined: 06/03/2016 02:35

#15000 Re: Danasnji "feminizam"

Post by DEMONIKA »

ExNihilo wrote: 22/01/2021 00:08 Ono kad ti se intelektualni stav svodi na hipermoralisanje.
:thumbup:
Post Reply