Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10251 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

Na to sam se osvrnula zbog spominjanja "bros before hoes" koje u ovom slučaju očito ne vrijedi.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#10252 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

piupiu wrote: 09/06/2020 00:12
Bloo wrote: 08/06/2020 23:16 Neko bi rekao da je feminizam i klasna borba :mrgreen:
Na pr jaaaa! :thumbup:

Pozdravljam NZ odluku. Recimo, jedan konkretan zahtjev udruga za prava žena je upravo taj - da se ulošci i tamponi oslobode poreza, ako ništa drugo, mada sad imaš ovu novu modu s nekakvim gumenim umecima, koji se peru i koriste, pa pretpostavljam da ćemo se sve više vraćati nekim starim načinima 'menstrualne organizacije' iz ekoloških razloga. Onda mi je palo na pamet kako i muškarcima treba osloboditi poreza na brijače, na primjer, pa sam razmišljala da li je to isto ili ne, pa sam odustala. :lol:

Sve u svemu, :thumbup: za škole u kojima su te mašinice sa sanitarnim materijalom, izmedju ostalog i zato što su djevojčice u pubertetu stidljive i oko svačega se snebivaju, pa je super što tu stoji neka mašinica u WC-u iz koje one s mirom uzmu šta im treba. To sam vidjela i po nekim shopping centrima u inostranstvu, a i po WC-ima restorana po Sarajevu, i skroz sam impresionirana - mali gest, a tako zapamtljiv i koristan.
izmedju ostalog, i zbog tog snebivanja i stigmatizacije zenske biologije koja je uzrok treba nam adekvatno (seksualno) obrazovanje.

zdravi zivotni stilovi su predmet koji ima odlican nastavni sadrzaj, ali problem nastaje u praksi jer predmet poucavaju nastavnici kojima nedostaje casova za puni fond sati, a ne, recimo, nastavnici biologije...
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21489
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#10253 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

cendlerbing wrote: 09/06/2020 08:40 Na to sam se osvrnula zbog spominjanja "bros before hoes" koje u ovom slučaju očito ne vrijedi.
Pa nije bas da ne vrijedi... samo je obrnuto. Opet jarani ostaju jarani a nju su ili ce skartirati kad tad. Dok je sa svima njima bila ili je jos uvijek to je za njih win win. Samo kazem da ja licno ne bih bio dio toga.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#10254 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Strpljiva »

Haj'mo posteno: Koliko nas je odraslo i oblikovalo razmisljanja (porodica, drustvo, okruzenje) gdje cemo imati isto misljenje za djevojku ili momka u takvoj situaciji? Muskarac ovdje moze biti beskicmenjak, no nikada stigmatiziran kao zena. I zasto se boriti i dokazivati suprotno? Vec smo utvrdili da zenski promiskuitet ima evolucijsko uporiste i slazem se. Gledala sam dokumentarac gdje neka glumica za odrasle kaze (parafraziram) kako je usla u te vode jer zeli dokazati muskarcima kako je i zena dorasla zadatku imati sex bez osjecaja i biti postovana zbog toga. Eh tako se brani i gradi feminizam :D Klasna, rasna i polna jednakost samo u Star Treku :oops:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#10255 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

Strpljiva wrote: 09/06/2020 09:13 Haj'mo posteno: Koliko nas je odraslo i oblikovalo razmisljanja (porodica, drustvo, okruzenje) gdje cemo imati isto misljenje za djevojku ili momka u takvoj situaciji? Muskarac ovdje moze biti beskicmenjak, no nikada stigmatiziran kao zena. I zasto se boriti i dokazivati suprotno? Vec smo utvrdili da zenski promiskuitet ima evolucijsko uporiste i slazem se. Gledala sam dokumentarac gdje neka glumica za odrasle kaze (parafraziram) kako je usla u te vode jer zeli dokazati muskarcima kako je i zena dorasla zadatku imati sex bez osjecaja i biti postovana zbog toga. Eh tako se brani i gradi feminizam :D Klasna, rasna i polna jednakost samo u Star Treku :oops:
To što smo utvrdili da postoji pristrasnost i rodna nejednakost ne znači da se trebamo prestati zalagati za ravnopravnost.

Počevši eto od toga da svijet ne dijelimo na bros i ho's. Opazite etikete: braća i kurve. Bez alternative.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10256 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Strpljiva wrote: 09/06/2020 09:13 Haj'mo posteno: Koliko nas je odraslo i oblikovalo razmisljanja (porodica, drustvo, okruzenje) gdje cemo imati isto misljenje za djevojku ili momka u takvoj situaciji? Muskarac ovdje moze biti beskicmenjak, no nikada stigmatiziran kao zena. I zasto se boriti i dokazivati suprotno? Vec smo utvrdili da zenski promiskuitet ima evolucijsko uporiste i slazem se. Gledala sam dokumentarac gdje neka glumica za odrasle kaze (parafraziram) kako je usla u te vode jer zeli dokazati muskarcima kako je i zena dorasla zadatku imati sex bez osjecaja i biti postovana zbog toga. Eh tako se brani i gradi feminizam :D Klasna, rasna i polna jednakost samo u Star Treku :oops:
Zasto se boriti i dokazivati suprotno?
Zato sto se nekom glupost mladosti oprasta, a nekom ne?
I to dok ni jedni ni drugi ni u podsvjesti nemaju osnivanje porodice i razmnozavanje.
Lupa se biologija pa biologija a stoljecima nije samo biologija i sve je manje biologija.
Seks je daleko vise od biologije (od biologije razmnozavanja)i jedne zbog toga tapsati po ramenu, a druge stigmatizirati moze samo dovesti do veceg jaza i veceg frusta.
Nece, naime, muskarci s kim moci imati seks.
Ili mozda valja kao na istoku, posluziti se djecacima?
Najbolja (i dan danas) prijateljica je bila sa jednim likom, da bi nakon godinu dana sa njim, bila sa njegovim drugom..i ostala. Zasto? Zato sto je prvi lik komad budale, na njemu je cijenjeno jedino prezime, karakter se pokazao nula (danas je alkoholicar po zanimanju), a ovaj drugi normalno radnicko dijete, odgojeno kako spada i bez da je imao preduvjete kao drug mu skolski, sam je sebe napravio nacitanim i rjecitim. Na prvu je bio neprimjetan pored ovog horoza...
Koji bros? Koje hoes? To su godine kad se ne zna odakle su suplji i to sto se neko zezne u procjeni nije za giljotine.
Last edited by pustopoljina on 09/06/2020 09:36, edited 1 time in total.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#10257 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Strpljiva »

wewa wrote: 09/06/2020 09:19
Strpljiva wrote: 09/06/2020 09:13 Haj'mo posteno: Koliko nas je odraslo i oblikovalo razmisljanja (porodica, drustvo, okruzenje) gdje cemo imati isto misljenje za djevojku ili momka u takvoj situaciji? Muskarac ovdje moze biti beskicmenjak, no nikada stigmatiziran kao zena. I zasto se boriti i dokazivati suprotno? Vec smo utvrdili da zenski promiskuitet ima evolucijsko uporiste i slazem se. Gledala sam dokumentarac gdje neka glumica za odrasle kaze (parafraziram) kako je usla u te vode jer zeli dokazati muskarcima kako je i zena dorasla zadatku imati sex bez osjecaja i biti postovana zbog toga. Eh tako se brani i gradi feminizam :D Klasna, rasna i polna jednakost samo u Star Treku :oops:
To što smo utvrdili da postoji pristrasnost i rodna nejednakost ne znači da se trebamo prestati zalagati za ravnopravnost.

Počevši eto od toga da svijet ne dijelimo na bros i ho's. Opazite etikete: braća i kurve. Bez alternative.
Znam, smijem se i slazem se :D Dok sam bila mladja i pocela razvijati svijest, sva ova pitanja su me mucila. Sad' sam pametnija i borbu prepustam buducim generacijama :D Zivot sam pocela da zivjeti da od limuna pravim fck limunadu. A svim zenama koje danas krce put buducim narastajima, skidam kapu. Vama sa teme :thumbup: :kiss: Doduse, tu sam u prvom safu za wage gap okrsaje :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#10258 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

Strpljiva wrote: 09/06/2020 09:26
wewa wrote: 09/06/2020 09:19
Strpljiva wrote: 09/06/2020 09:13 Haj'mo posteno: Koliko nas je odraslo i oblikovalo razmisljanja (porodica, drustvo, okruzenje) gdje cemo imati isto misljenje za djevojku ili momka u takvoj situaciji? Muskarac ovdje moze biti beskicmenjak, no nikada stigmatiziran kao zena. I zasto se boriti i dokazivati suprotno? Vec smo utvrdili da zenski promiskuitet ima evolucijsko uporiste i slazem se. Gledala sam dokumentarac gdje neka glumica za odrasle kaze (parafraziram) kako je usla u te vode jer zeli dokazati muskarcima kako je i zena dorasla zadatku imati sex bez osjecaja i biti postovana zbog toga. Eh tako se brani i gradi feminizam :D Klasna, rasna i polna jednakost samo u Star Treku :oops:
To što smo utvrdili da postoji pristrasnost i rodna nejednakost ne znači da se trebamo prestati zalagati za ravnopravnost.

Počevši eto od toga da svijet ne dijelimo na bros i ho's. Opazite etikete: braća i kurve. Bez alternative.
Znam, smijem se i slazem se :D Dok sam bila mladja i pocela razvijati svijest, sva ova pitanja su me mucila. Sad' sam pametnija i borbu prepustam buducim generacijama :D Zivot sam pocela da zivjeti da od limuna pravim fck limunadu. A svim zenama koje danas krce put buducim narastajima, skidam kapu. Vama sa teme :thumbup: :kiss: Doduse, tu sam u prvom safu za wage gap okrsaje :D
ne postoji ovo boldano. to je mit.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#10259 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

ja imam troje djece, dvije kceri i sina. za njih, ali i za svu djecu zelim bolji svijet, slobodan od predrasuda svih vrsta.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10260 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

MarlboroGold wrote: 09/06/2020 08:43
cendlerbing wrote: 09/06/2020 08:40 Na to sam se osvrnula zbog spominjanja "bros before hoes" koje u ovom slučaju očito ne vrijedi.
Pa nije bas da ne vrijedi... samo je obrnuto. Opet jarani ostaju jarani a nju su ili ce skartirati kad tad. Dok je sa svima njima bila ili je jos uvijek to je za njih win win. Samo kazem da ja licno ne bih bio dio toga.
Ti nikako ne možeš znati koliko su oni ostali jarani i šta su dobili a šta izgubili.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#10261 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Strpljiva »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 09:23
Strpljiva wrote: 09/06/2020 09:13 Haj'mo posteno: Koliko nas je odraslo i oblikovalo razmisljanja (porodica, drustvo, okruzenje) gdje cemo imati isto misljenje za djevojku ili momka u takvoj situaciji? Muskarac ovdje moze biti beskicmenjak, no nikada stigmatiziran kao zena. I zasto se boriti i dokazivati suprotno? Vec smo utvrdili da zenski promiskuitet ima evolucijsko uporiste i slazem se. Gledala sam dokumentarac gdje neka glumica za odrasle kaze (parafraziram) kako je usla u te vode jer zeli dokazati muskarcima kako je i zena dorasla zadatku imati sex bez osjecaja i biti postovana zbog toga. Eh tako se brani i gradi feminizam :D Klasna, rasna i polna jednakost samo u Star Treku :oops:
Zasto se boriti i dokazivati suprotno?
Zato sto se nekom glupost mladosti oprasta, a nekom ne?
I to dok ni jedni ni drugi ni u podsvjesti nemaju osnivanje porodice i razmnozavanje.
Lupa se biologija pa biologija a stoljecima nije samo biologija i sve je manje biologija.
Seks je daleko vise od biologije i jedne zbog toga tapsati po ramenu, a druge stigmatizirati moze samo dovesti do veceg jaza i veceg frusta.
Nece, naime, muskarci s kim moci imati seks.
Ili mozda valja kao na istoku, posluziti se djecacima?
Najbolja (i dan danas) prijateljica je bila sa jednim likom, da bi nakon godinu dana sa njim, bila sa njegovim drugom..i ostala. Zasto? Zato sto je prvi lik komad budale, na njemu je cijenjeno jedino prezime, karakter se pokazao nula (danas je alkoholicar po zanimanju), a ovaj drugi normalno radnicko dijete, odgojeno kako spada i bez da je imao preduvjete kao drug mu skolski, sam je sebe napravio nacitanim i rjecitim. Na prvu je bio neprimjetan pored ovog horoza...
Koji bros? Koje hoes? To su godine kad se ne zna odakle su suplji i to sto se neko zezne u procjeni nije za giljotine.
Primjer tvoje prijateljice je razumljiv. Nijedno nije krivo sto su se upoznali preko pogresne osobe, a nasli se. Za mene nema osude tu.
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#10262 Re: Danasnji "feminizam"

Post by almir90 »

pustopoljina wrote: 09/06/2020 09:23
Strpljiva wrote: 09/06/2020 09:13 Haj'mo posteno: Koliko nas je odraslo i oblikovalo razmisljanja (porodica, drustvo, okruzenje) gdje cemo imati isto misljenje za djevojku ili momka u takvoj situaciji? Muskarac ovdje moze biti beskicmenjak, no nikada stigmatiziran kao zena. I zasto se boriti i dokazivati suprotno? Vec smo utvrdili da zenski promiskuitet ima evolucijsko uporiste i slazem se. Gledala sam dokumentarac gdje neka glumica za odrasle kaze (parafraziram) kako je usla u te vode jer zeli dokazati muskarcima kako je i zena dorasla zadatku imati sex bez osjecaja i biti postovana zbog toga. Eh tako se brani i gradi feminizam :D Klasna, rasna i polna jednakost samo u Star Treku :oops:
Zasto se boriti i dokazivati suprotno?
Zato sto se nekom glupost mladosti oprasta, a nekom ne?
I to dok ni jedni ni drugi ni u podsvjesti nemaju osnivanje porodice i razmnozavanje.
Lupa se biologija pa biologija a stoljecima nije samo biologija i sve je manje biologija.
Seks je daleko vise od biologije i jedne zbog toga tapsati po ramenu, a druge stigmatizirati moze samo dovesti do veceg jaza i veceg frusta.
Nece, naime, muskarci s kim moci imati seks.
Ili mozda valja kao na istoku, posluziti se djecacima?
Najbolja (i dan danas) prijateljica je bila sa jednim likom, da bi nakon godinu dana sa njim, bila sa njegovim drugom..i ostala. Zasto? Zato sto je prvi lik komad budale, na njemu je cijenjeno jedino prezime, karakter se pokazao nula (danas je alkoholicar po zanimanju), a ovaj drugi normalno radnicko dijete, odgojeno kako spada i bez da je imao preduvjete kao drug mu skolski, sam je sebe napravio nacitanim i rjecitim. Na prvu je bio neprimjetan pored ovog horoza...
Koji bros? Koje hoes? To su godine kad se ne zna odakle su suplji i to sto se neko zezne u procjeni nije za giljotine.
Nijedno od njih troje nisu primjer za pohvaliti, niti nešto pametno očekivati. Prvo ona da je pametnija ne bi uopšte bila sa tim tipom koji ne vrijedi ništa. Za ovakve stvari da se poštediš, ne moraš na ličnim greškama učiti koga treba izbjegavati. Drugi da je pametan, ne bi se prvobitno družio sa tipom koji je ojebina. Ja mogu navesti neke stvari zbog kojih je se družio sa ovim, ništa nije za pohvalu. I taj potez da završi sa njom samo je potez očajnika.

Učimo djecu da budu nijedno od ove tri osobe.
Last edited by almir90 on 09/06/2020 09:40, edited 1 time in total.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#10263 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Strpljiva »

hadzinicasa wrote: 09/06/2020 09:28

ne postoji ovo boldano. to je mit.
Zene po kafama raspredaju.

Neki dan cuh, muskarci imaju vecu platu jer moraju izdrzavati porodice. Valjda mi zene radimo iz obijesi :cry:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#10264 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Strpljiva wrote: 09/06/2020 09:13 Haj'mo posteno: Koliko nas je odraslo i oblikovalo razmisljanja (porodica, drustvo, okruzenje) gdje cemo imati isto misljenje za djevojku ili momka u takvoj situaciji? Muskarac ovdje moze biti beskicmenjak, no nikada stigmatiziran kao zena. I zasto se boriti i dokazivati suprotno? Vec smo utvrdili da zenski promiskuitet ima evolucijsko uporiste i slazem se. Gledala sam dokumentarac gdje neka glumica za odrasle kaze (parafraziram) kako je usla u te vode jer zeli dokazati muskarcima kako je i zena dorasla zadatku imati sex bez osjecaja i biti postovana zbog toga. Eh tako se brani i gradi feminizam :D Klasna, rasna i polna jednakost samo u Star Treku :oops:
kad zene pocnu vise cijeniti i podrzavati zene, tad ce i muskraci poceti cijeniti i podrzavti vise zene :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10265 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

Pa po broes before hoes zakonu to fol tako ne moze.
Ne moras se " boriti" , ja sam u godinama odmahivanja rukom na sve, al' necu reci- to je oduvijek tako bilo, sta sad...i nastaviti strikati priglavke.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#10266 Re: Danasnji "feminizam"

Post by hadzinicasa »

Strpljiva wrote: 09/06/2020 09:39
hadzinicasa wrote: 09/06/2020 09:28

ne postoji ovo boldano. to je mit.
Zene po kafama raspredaju.

Neki dan cuh, muskarci imaju vecu platu jer moraju izdrzavati porodice. Valjda mi zene radimo iz obijesi :cry:
postavih neki dan na temi bas :)

User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#10267 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cendlerbing »

almir90 wrote: 09/06/2020 09:39
Nijedno od njih troje nisu primjer za pohvaliti, niti nešto pametno očekivati. Prvo ona da je pametnija ne bi uopšte bila sa tim tipom koji ne vrijedi ništa. Za ovakve stvari da se poštediš, ne moraš na ličnim greškama učiti koga treba izbjegavati. Drugi da je pametan, ne bi se prvobitno družio sa tipom koji je ojebina. Ja mogu navesti neke stvari zbog kojih je se družio sa ovim, ništa nije za pohvalu. I taj potez da završi sa njom samo je potez očajnika.

Učimo djecu da budu nijedno od ove tri osobe.
Pokušavam zamisliti osobu od 30 godina, koja još uvijek ima crno-bijeli pogled na svijet. Almire, koja je tvoja tajna? :-D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#10268 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

full body condom :lol:
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#10269 Re: Danasnji "feminizam"

Post by almir90 »

wewa wrote: 09/06/2020 09:48 full body condom :lol:
Zadnji put nisi mjesec dana pisala nakon rasprave sa mnom, mogu ja opet.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10270 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

I ja se zalažem za ravnopravnost, ali pošto to nije isto što i jednakost, onda ostaju različiti pristupi bez da je princip ravnopravnosti narušen. Hoće li žene odustati od benefita ovog postojećeg modela i u 50% situacija biti one te koje muvaju, kupuju poklone i plaćaju večere muškarcima da bi ih odvele u krevet?

Pre neki dan čitam vest cura od 18 godina odlučila napraviti muški nalog na Tinderu jer ko biva ona zna priču i lako će smuvati cure. Rezultat? Razočaranje i iznenađenje. Ona ranije navikla da se njoj javljaju i onda ona prihvati i otpili koga želi, sad ona mora da se trudi, smišlja fazone, često joj nakon početnog hello i ne odgovore više. Već nakon sedmice je bila frustrirana.

Navodim ovaj primer jer imam utisak da žene uzimaju zdravo za gotovo benefit postojećeg sistema za njih, već se samo fokusiraju na delove u kojima misle da su zakinute.
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#10271 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

almir90 wrote: 09/06/2020 09:50
wewa wrote: 09/06/2020 09:48 full body condom :lol:
Zadnji put nisi mjesec dana pisala nakon rasprave sa mnom, mogu ja opet.
:lol:

ti stvarno mislis da moje ucesce na forumu ima ikakve veze s tudjim pisanjem? eh, sinko :cry: :-D

ali izvinjavam se ako te moja sala povrijedila, nije mi bila namjera. :kiss:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#10272 Re: Danasnji "feminizam"

Post by pustopoljina »

cendlerbing wrote: 09/06/2020 09:48
almir90 wrote: 09/06/2020 09:39
Nijedno od njih troje nisu primjer za pohvaliti, niti nešto pametno očekivati. Prvo ona da je pametnija ne bi uopšte bila sa tim tipom koji ne vrijedi ništa. Za ovakve stvari da se poštediš, ne moraš na ličnim greškama učiti koga treba izbjegavati. Drugi da je pametan, ne bi se prvobitno družio sa tipom koji je ojebina. Ja mogu navesti neke stvari zbog kojih je se družio sa ovim, ništa nije za pohvalu. I taj potez da završi sa njom samo je potez očajnika.

Učimo djecu da budu nijedno od ove tri osobe.
Pokušavam zamisliti osobu od 30 godina, koja još uvijek ima crno-bijeli pogled na svijet. Almire, koja je tvoja tajna? :-D
Upravo..
Citiram cendlerku, a obracam se almiru :lol:
Ti si sad osoba od 30 godina, ako ti je ovo 90 godiste, jesi li ti stvarno bio tako pametan sa oko 20? Da ne kazem na kraju srednje?
Ja sam imala bas oko 20 kad sam skontala neke bitne stvari-
Otisla na novu godinu u neko drustvo, eto da ne budem kuci...drustvo staro se raspalo odlascima na fax...obrela se u sodomi i gomori...posla otici, zakljucana kapija...sta cu..preskocim sve u haljini. Pouka: bolje sam, nego u losem drustvu na vlastitoj kozi. Zapamtis za sva vremena.
Imala drugaricu, starci nam se znali, mi isle i u osnovnu i u srednju...a svaka nova situacija, vidim da je gnjida. Mislis da je lako pomnoziti nekog sa nulom, a odrastao s njim?
Meni su sve ove rasprave ok, ali bezveze je sad mi 30-40 i 50 godina pricamo o ravnopravnosti, a tice se ovih novih, koji su se tek ispilili, koji otkrivaju svijet.
Isto..broes bevore hoes...moji su nama kao djeci govorili da se ne skace s mosta, kad ti neko kaze da skocis, da su prava prijateljstva rijetka, a ostalo uglavnom poznanstva i sticaj okolnosti. Ima i ta uporista, pogotovo poslije socijalizma
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#10273 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

saint_mirad wrote: 09/06/2020 09:50 I ja se zalažem za ravnopravnost, ali pošto to nije isto što i jednakost, onda ostaju različiti pristupi bez da je princip ravnopravnosti narušen. Hoće li žene odustati od benefita ovog postojećeg modela i u 50% situacija biti one te koje muvaju, kupuju poklone i plaćaju večere muškarcima da bi ih odvele u krevet?

Pre neki dan čitam vest cura od 18 godina odlučila napraviti muški nalog na Tinderu jer ko biva ona zna priču i lako će smuvati cure. Rezultat? Razočaranje i iznenađenje. Ona ranije navikla da se njoj javljaju i onda ona prihvati i otpili koga želi, sad ona mora da se trudi, smišlja fazone, često joj nakon početnog hello i ne odgovore više. Već nakon sedmice je bila frustrirana.

Navodim ovaj primer jer imam utisak da žene uzimaju zdravo za gotovo benefit postojećeg sistema za njih, već se samo fokusiraju na delove u kojima misle da su zakinute.
ne znam za ostale ucesnice na temi, ali tih benefita ne dozivjeh. niti bih za to iskustvo zrtvovala svoju samostalnost.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#10274 Re: Danasnji "feminizam"

Post by saint_mirad »

wewa wrote: 09/06/2020 09:59
saint_mirad wrote: 09/06/2020 09:50 I ja se zalažem za ravnopravnost, ali pošto to nije isto što i jednakost, onda ostaju različiti pristupi bez da je princip ravnopravnosti narušen. Hoće li žene odustati od benefita ovog postojećeg modela i u 50% situacija biti one te koje muvaju, kupuju poklone i plaćaju večere muškarcima da bi ih odvele u krevet?

Pre neki dan čitam vest cura od 18 godina odlučila napraviti muški nalog na Tinderu jer ko biva ona zna priču i lako će smuvati cure. Rezultat? Razočaranje i iznenađenje. Ona ranije navikla da se njoj javljaju i onda ona prihvati i otpili koga želi, sad ona mora da se trudi, smišlja fazone, često joj nakon početnog hello i ne odgovore više. Već nakon sedmice je bila frustrirana.

Navodim ovaj primer jer imam utisak da žene uzimaju zdravo za gotovo benefit postojećeg sistema za njih, već se samo fokusiraju na delove u kojima misle da su zakinute.
ne znam za ostale ucesnice na temi, ali tih benefita ne dozivjeh. niti bih za to iskustvo zrtvovala svoju samostalnost.
Ne znam kako utiče na tvoju samostalnost to što tebi vise momci prilaze nego ti njima. I dalje si ti ta koja donosi odluku, što je zapravo i manifestacija samostalnosti i slobode izbora.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#10275 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

wewa wrote: 09/06/2020 09:59
saint_mirad wrote: 09/06/2020 09:50 I ja se zalažem za ravnopravnost, ali pošto to nije isto što i jednakost, onda ostaju različiti pristupi bez da je princip ravnopravnosti narušen. Hoće li žene odustati od benefita ovog postojećeg modela i u 50% situacija biti one te koje muvaju, kupuju poklone i plaćaju večere muškarcima da bi ih odvele u krevet?

Pre neki dan čitam vest cura od 18 godina odlučila napraviti muški nalog na Tinderu jer ko biva ona zna priču i lako će smuvati cure. Rezultat? Razočaranje i iznenađenje. Ona ranije navikla da se njoj javljaju i onda ona prihvati i otpili koga želi, sad ona mora da se trudi, smišlja fazone, često joj nakon početnog hello i ne odgovore više. Već nakon sedmice je bila frustrirana.

Navodim ovaj primer jer imam utisak da žene uzimaju zdravo za gotovo benefit postojećeg sistema za njih, već se samo fokusiraju na delove u kojima misle da su zakinute.
ne znam za ostale ucesnice na temi, ali tih benefita ne dozivjeh. niti bih za to iskustvo zrtvovala svoju samostalnost.
+1 :-D

oh, wow, pokloni, vecere za odlazak u krevet :D kako cemo se toga odreci :-) :lol:
Post Reply