Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Bloo
Globalna šefica

#6526 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo » 01/09/2019 19:46

triconja wrote:
Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:Kakav treći val... to je četvrti.
Nije ni bitno koji je val (svejedno se ne slazem sa tim unitarnim klasifikacijama) vec je bitno sto su "oteli" citav pokret i sad ga predstavljaju?
A niko se ne buni...sve feministice sute.
Sramota moja ti.

Nego kako ide nasa stvar u Tuzli? Jacanje male.supremacy i podvodenje kurvi incelima?
Omfg :lol: :lol: :lol:

Nesto najjace sto sam cuo ovaj mjesec :lol: :lol: :lol:
Poslovna prilika koju on propusta :oops:

triconja

#6527 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja » 01/09/2019 19:48

Prekucala si svih mi :thumbup:

MarlboroGold

#6528 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold » 01/09/2019 19:50

Ostavljam to triconji. Ipak on stalno ima prljave misli :mrgreen:

triconja

#6529 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja » 01/09/2019 19:51

MarlboroGold wrote:Ostavljam to triconji. Ipak on stalno ima prljave misli :mrgreen:
Neam ja vakta za oto, radim bolan :lol:

MarlboroGold

#6530 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold » 01/09/2019 19:52

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:Postoje drug moj. Mnogi od njih ne bi ni prostitutku platili.
Nego ja još uvijek ne kontam spominjanje Tuzle u tom kontekstu :-?
Pa tako djeluju ove radikalne neimenovane manjine unutar feminizama danas. Drama, zavjera, ekstremne metode...
Anyway, kao što kod tebe izazvah kognitivnu disonancu, tako i kod mene određeni postovi i zaključci izazovu isto.

Kakve veze to ima sa feminizmom? Da li nebulozna ektremna pojava negira tekovine feminizma? Da li je zbog nje feminizam posao nepotreban itd.?

A i malo se zajebavah :D i odmah dobijemo reakciju negiranja incela :mrgreen:
Feminizam je kriv za sve. I pederi i lezbe. Sve na bandere.

Nego jesi li vidjela one SW trailere? :mrgreen:

Bloo
Globalna šefica

#6531 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo » 01/09/2019 20:03

MarlboroGold wrote:
Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:Postoje drug moj. Mnogi od njih ne bi ni prostitutku platili.
Nego ja još uvijek ne kontam spominjanje Tuzle u tom kontekstu :-?
Pa tako djeluju ove radikalne neimenovane manjine unutar feminizama danas. Drama, zavjera, ekstremne metode...
Anyway, kao što kod tebe izazvah kognitivnu disonancu, tako i kod mene određeni postovi i zaključci izazovu isto.

Kakve veze to ima sa feminizmom? Da li nebulozna ektremna pojava negira tekovine feminizma? Da li je zbog nje feminizam posao nepotreban itd.?

A i malo se zajebavah :D i odmah dobijemo reakciju negiranja incela :mrgreen:
Feminizam je kriv za sve. I pederi i lezbe. Sve na bandere.

Nego jesi li vidjela one SW trailere? :mrgreen:
Vjera mi ne dozvoljava gledanje tailera :D Nisam.
Odgledam ih samo u kinu kad sam prisiljena.

MarlboroGold

#6532 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold » 01/09/2019 20:08

Bloo wrote: Vjera mi ne dozvoljava gledanje tailera :D Nisam.
Odgledam ih samo u kinu kad sam prisiljena.
Ali Kenobi i to povratak Ewana McGregra 8-)
Eto novih memes :mrgreen:

dale cooper

#6533 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper » 01/09/2019 20:08

Trejler je za seriju for fuck's sake Bloo. :| :mrgreen:

MarlboroGold

#6534 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold » 01/09/2019 20:10

Ti se ne javljaj... Spuds :twisted:

dale cooper

#6535 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper » 01/09/2019 20:11

:P :oops:

Bloo
Globalna šefica

#6536 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo » 01/09/2019 20:13

dale cooper wrote:Trejler je za seriju for fuck's sake Bloo. :| :mrgreen:
Onda naravno necu ni u kinu :D
NE gledam TRAILEREEEEEE ni TEASEREEEE....
Odabijte :mrgreen:

dale cooper

#6537 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dale cooper » 01/09/2019 20:14

Bloo wrote:
Tvrdoglavi stvoru! :twisted: :mrgreen:

MarlboroGold

#6538 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold » 01/09/2019 20:23

Bloo wrote:
Image

Bloo
Globalna šefica

#6539 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo » 03/09/2019 19:40

Indonezija: Vjerska organizacija obrezuje djevojčice za 70kn

U ruralnim gradovima Indonezije, genitalno sakaćenje žena i dalje je zastupljeno među roditeljima djevojčica koji ga smatraju vjerskim zahtjevom.

Naime, vjerska organizacija Wahdah Islamiyah u okrugu Jeneponto čak provodi zahvate genitalnog sakaćenja po cijeni od 100 000 rupija (70 kn), reklamirajući ga roditeljima djevojčica sloganom "Obrezivanjem do savršenstva."

Henni Makkaraeng, članica ženskog socijalnog i zdravstvenog odjela Wahdah Islamiyah, izjavila je za ABC da je trenutno više od 100 djevojčica u dobi od jedne do 14 godina 'naručeno' za ovaj postupak.

Prema pristašama Wahdah Islamiyah, ovaj postupak ne samo da "dovodi do savršenstva" u vjerskom smislu već se i smatra da isti na neki način pomaže izlučivanje ženskih hormona u organizmu.

Kako navodi Makkaraeng, organizacija također subvencionira postupak roditeljima koji ne mogu platiti naknadu od 100.000 rupija, ali žele obrezati svoje kćeri.

Indonezijsko ministarstvo za žene i djecu utvrdilo je da je 51,2 posto ženske djece do 11 godina starosti obrezano, često zbog vjerovanja da je to dio islamske vjere.

Obrezivanje žena događa se u većini regija diljem indonezijskog arhipelaga, a najviše u pokrajini Gorontalo na otoku Sulawesi, gdje je obrezano gotovo 84 posto žena, prema vladinim podacima iz 2013. godine.

Indonezija trenutno nema zakone koji bi spriječili tu praksu. Bilo je pokušaja zabrane, ali zbog utjecaja vjerskih vođa, pokušaji zabrane nikad nisu zaživjeli.

Posljednjih godina vlasti su čak i ukinule zakone koji su spriječavali zdravstvene radnike/ce da sakate ženske genitalije kako bi osigurale da se 'neizbježan' postupak obrezivanja odvije u sigurnim uvjetima.

Irsar

#6540 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Irsar » 03/09/2019 20:06

AleksoMKD wrote:To je to, 3rd wave je kontraproduktivan. Mala grupa psihopata je preuzela vodstvo i jebe celi pokret.

Slicno ko u LGBT+ pokretu.
"3rd wave" je samo logički nastavak prethodnih feminističkih "valova". "Mala grupa" nikako nije mala, a biva ili potiho podržavana od puno veće grupe (ili većine) ili samo treba napomenuti kako većina nikada se nije ništa ni pitala - utjecajna "manjina" oblikuje kulturu, a ne kojekakva "većina" bilo koga.

Bloo
Globalna šefica

#6541 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo » 03/09/2019 20:07

Irsar wrote:
AleksoMKD wrote:To je to, 3rd wave je kontraproduktivan. Mala grupa psihopata je preuzela vodstvo i jebe celi pokret.

"3rd wave" je samo logički nastavak prethodnih feminističkih "valova". "Mala grupa" nikako nije mala, a biva ili potiho podržavana od puno veće grupe (ili većine) ili samo treba napomenuti kako većina nikada se nije ništa ni pitala - utjecajna "manjina" oblikuje kulturu, a ne kojekakva "većina" bilo koga.
Otprilike kao što ova manjina dolje obrezuje žene u ime islama, a većina šuti? No?

Irsar

#6542 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Irsar » 03/09/2019 20:13

Bloo wrote:
Irsar wrote:

Otprilike kao što ova manjina dolje obrezuje žene u ime islama, a većina šuti? No?
Zapravo da. No to što većina šuti je, pogađaš, krivica te većine, ne Islama u ovom slučaju. Islam zapravo apsolutno ne spominje ništa o "ženskom obrezivanju" u primarnim izvorima, već je to stvar uglavnom primitivnijih muslimanskih društava (Afrika, dijelovi Azije); postoji razlog zašto je to posve nepoznanica kod nas, iako smo bili 400 godina dio Islamske kulture (Osmanskog Carstva).

Bloo
Globalna šefica

#6543 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo » 03/09/2019 20:15

Irsar wrote:
Bloo wrote:
Irsar wrote:
Zapravo da. No to što većina šuti je, pogađaš, krivica te većine, ne Islama u ovom slučaju. Islam zapravo apsolutno ne spominje ništa o "ženskom obrezivanju" u primarnim izvorima, već je to stvar uglavnom primitivnijih muslimanskih društava (Afrika, dijelovi Azije); postoji razlog zašto je to posve nepoznanica kod nas, iako smo bili 400 godina dio Islamske kulture (Osmanskog Carstva).
A mala grupa islamskih radikalista biva potiho podržavana od puno veće grupe islamskih pravaša ili većine ili se većina nikad ništa nije pitala?

Irsar

#6544 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Irsar » 03/09/2019 20:22

Bloo wrote:A mala grupa islamskih radikalista biva potiho podržavana od puno veće grupe islamskih pravaša ili većine ili se većina nikad ništa nije pitala?
Ne "pravaša", već običnih ljudi. Žensko "obrezivanje" je stvar koja nema utemeljenja u Islamu, ali mnoge stvari koje su pritustne u većinski-muslimanskim društvima svejedno se nisu mogle iskorijeniti; ne znam zašto misliš da je neko nešto "prešutio" po ovom pitanju, jer nije. Uostalom, ne može neki "pravaš" iz Saudijske Arabije baš naređivati drugoj državi šta i kako će da radi i tamošnjim "pravašima", Islam nema centralizovanu strukturu poput npr. Katoličanstva.

Ne znam u čemu je problem ovdje, čak sam i potvrdio tvoj stav. Ili je to samo tvoja reakcija na sve vjersko kojoj ne možeš odoliti?

Irsar

#6545 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Irsar » 03/09/2019 20:25

MarlboroGold wrote:Pa prvi poslodavci ne bi birali žene ako to zaživi, jer gledajući sa aspekta žene u poslovnom svijetu to je itekako kontraproduktivno. Išlo bi i na štetu žena koje su već stručne i davno završile studije.
Ne znam u kojoj realnosti ti živiš, ali u ovoj u kojoj mi ostali živimo ako bi poslodavci odbili uposliti ženu koja je nominalno kvalificirana da obavlja neki posao (jer ima diplomu primjerice), suočio bi se sa tužbama sa svih strana.

Tako da je ovo upravo manifestacija feminizma, kao i sve drugo. Smanji zahtjeve za žene da bi kao i one "radije" odabrale ta i ta zvanja i zanimanja u odnosu na ona koja im se zaista više sviđaju, rezultat čega je praktično gore kvalificirana radna snaga iako nominalno isto kvalificirana kao i muškarci. Mislim, ovo nije ništa novo, doslovno logički slijed stvari.

Bloo
Globalna šefica

#6546 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo » 03/09/2019 20:25

Irsar wrote:
Bloo wrote:A mala grupa islamskih radikalista biva potiho podržavana od puno veće grupe islamskih pravaša ili većine ili se većina nikad ništa nije pitala?
Ne "pravaša", već običnih ljudi. Žensko "obrezivanje" je stvar koja nema utemeljenja u Islamu, ali mnoge stvari koje su pritustne u većinski-muslimanskim društvima svejedno se nisu mogle iskorijeniti; ne znam zašto misliš da je neko nešto "prešutio" po ovom pitanju, jer nije. Uostalom, ne može neki "pravaš" iz Saudijske Arabije baš naređivati drugoj državi šta i kako će da radi i tamošnjim "pravašima", Islam nema centralizovanu strukturu poput npr. Katoličanstva.

Ne znam u čemu je problem ovdje, čak sam i potvrdio tvoj stav. Ili je to samo tvoja reakcija na sve vjersko kojoj ne možeš odoliti?
*Religijsko

Zapravo ne. Vec cekam da uvidis paralelu.
Dok se lampice popale.

Irsar

#6547 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Irsar » 03/09/2019 21:18

Image

:D

Bloo
Globalna šefica

#6548 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo » 03/09/2019 23:08

@Zlato :D

Image

aerodinamika

#6549 Re: Danasnji "feminizam"

Post by aerodinamika » 03/09/2019 23:13

Irsar wrote:
Zapravo da. No to što većina šuti je, pogađaš, krivica te većine, ne Islama u ovom slučaju. Islam zapravo apsolutno ne spominje ništa o "ženskom obrezivanju" u primarnim izvorima...
sta su primarni izvori islama?

MarlboroGold

#6550 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold » 04/09/2019 07:48

Irsar wrote:
MarlboroGold wrote:Pa prvi poslodavci ne bi birali žene ako to zaživi, jer gledajući sa aspekta žene u poslovnom svijetu to je itekako kontraproduktivno. Išlo bi i na štetu žena koje su već stručne i davno završile studije.
Ne znam u kojoj realnosti ti živiš, ali u ovoj u kojoj mi ostali živimo ako bi poslodavci odbili uposliti ženu koja je nominalno kvalificirana da obavlja neki posao (jer ima diplomu primjerice), suočio bi se sa tužbama sa svih strana.

Tako da je ovo upravo manifestacija feminizma, kao i sve drugo. Smanji zahtjeve za žene da bi kao i one "radije" odabrale ta i ta zvanja i zanimanja u odnosu na ona koja im se zaista više sviđaju, rezultat čega je praktično gore kvalificirana radna snaga iako nominalno isto kvalificirana kao i muškarci. Mislim, ovo nije ništa novo, doslovno logički slijed stvari.
U mnogim zemljama još uvijek ne postoje norme koliko % radne snage trebaju činiti žene. Ja govorim o CV i interview... dakle otvori se pozicija, javi se recimo 10-20 ili više kandidata i kandidatkinja... logično je da bi poslodavac u tom slučaju pretežno bio okrenut muškarcima iz iste struke ako to zaživi.

Post Reply