Homoseksualnost i usvajanje djece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#2501 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ramzess Veliki »

moonca wrote: 11/07/2022 19:17 Djeca su uvijek imala problema s ' manjinom' hetero poremechenih nasilnika .. ... jos nije zabiljezeno da gay djeca ismijavaju hetero djecu.. jer .. imaju roditelje razlichitih polova.... da li je do odgoja ili nesto jos neobjashnivo.. :-)
:shock:

... nikako da skontam ... :zid:
User avatar
vaučer
Posts: 8896
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#2502 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by vaučer »

Ramzess Veliki wrote: 12/07/2022 14:14
vaučer wrote: 11/07/2022 15:36

Samo sam koristio njegovu logiku.
Nisi u dominantnoj većini = neprirodno.
Ne provaljuj se, lupas k'o maxim po diviziji, argumentacija ti je na nivou vrtica i ponasas se kao izrevoltirana petogodisnja curica kojoj su uzeli lizalo. :lol: ... zezam se...
Nije prirodno i tacka. Ali je drustveno nametnuto prihvatljivo. Novo vrijeme - novi obicaji. U nekim drustvima je doskora bilo drustveno prihvatljivo, cak i pozeljno da nekog skuhas u loncu, odfikaris mu glavu i od nje napravis privjesak za kljuceve. Da se ne razumijemo pogresno - ja podrzavam paradu jer cemo tako prije u evropu na baustelu ... :oops: To mi je drustveno licno prihvatljivije nego odsijecanje glava ili paljenje ljudi na lomaci. :|
Pa hajde onda definiraj prirodno frajeru, da vidimo na kakvim temeljima gradimo diskusiju. Po meni je prirodno nešto što se manifestira od sebe po zakonima prirode, ili ako hoćeš niza genetskih mutacija na kojima se temelji razvoj naše i drugih vrsta. Dakle pojava koja nije umjetno stvorena i dizajnirana je prirodna. S obzirom da se homoseksualnost dokumentirano manifestira u određenom procentu populacije otkad bilježimo vlastite misli i običaje, ja bih rekao da je demonstrativno i dokazano prirodna pojava.

Tebi izgleda prirodno više znači uobičajeno - po društvenim standardima i normama. A društvene norme i standardi se ako nisi primjetio - mjenjaju i nadograđuju.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#2503 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ramzess Veliki »

vaučer wrote: 12/07/2022 14:43
Ramzess Veliki wrote: 12/07/2022 14:14
Ne provaljuj se, lupas k'o maxim po diviziji, argumentacija ti je na nivou vrtica i ponasas se kao izrevoltirana petogodisnja curica kojoj su uzeli lizalo. :lol: ... zezam se...
Nije prirodno i tacka. Ali je drustveno nametnuto prihvatljivo. Novo vrijeme - novi obicaji. U nekim drustvima je doskora bilo drustveno prihvatljivo, cak i pozeljno da nekog skuhas u loncu, odfikaris mu glavu i od nje napravis privjesak za kljuceve. Da se ne razumijemo pogresno - ja podrzavam paradu jer cemo tako prije u evropu na baustelu ... :oops: To mi je drustveno licno prihvatljivije nego odsijecanje glava ili paljenje ljudi na lomaci. :|
Pa hajde onda definiraj prirodno frajeru, da vidimo na kakvim temeljima gradimo diskusiju. Po meni je prirodno nešto što se manifestira od sebe po zakonima prirode, ili ako hoćeš niza genetskih mutacija na kojima se temelji razvoj naše i drugih vrsta. Dakle pojava koja nije umjetno stvorena i dizajnirana je prirodna. S obzirom da se homoseksualnost dokumentirano manifestira u određenom procentu populacije otkad bilježimo vlastite misli i običaje, ja bih rekao da je demonstrativno i dokazano prirodna pojava.

Tebi izgleda prirodno više znači uobičajeno - po društvenim standardima i normama. A društvene norme i standardi se ako nisi primjetio - mjenjaju i nadograđuju.
Bas sam o tome i pisao, procitaj.
Ono o kuhanju komsija. Drustvene norme i standardi. Njihovo mijenjanje. Srecom po nas, ili neke od nas. Neki bi i sad ruku dali da mogu komsiji odsjec' glavu ...

A priroda? Ma j... prirodu, nema tu zabave. Samo prezivljavanje ... :mastakazes:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2504 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by moonca »

Ramzess Veliki wrote: 12/07/2022 14:26
moonca wrote: 11/07/2022 19:17 Djeca su uvijek imala problema s ' manjinom' hetero poremechenih nasilnika .. ... jos nije zabiljezeno da gay djeca ismijavaju hetero djecu.. jer .. imaju roditelje razlichitih polova.... da li je do odgoja ili nesto jos neobjashnivo.. :-)
:shock:

... nikako da skontam ... :zid:
Ramzesss. agresivni smo. . na ovoj temi uglavnom se ispoljava mrznja, nevjerica . i ko zna shta josh..

.. inetresuje me. zashto nema gay -eva .. ili mozda ima. ali pishu 'umjerenim ' tonom, bez vrijedjanja, hetero opredjeljenih.
... ne znam jel do mene. ali na slikama kad gledam gay oca i hetero. koji drzi svoje dijete. gay.evi su sretniji/ zadovoljniji/ bez neek brige i straha u ochima.. :oops: :-D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2505 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

Ramzess Veliki wrote: 12/07/2022 14:02
¤ jelena ¤ wrote: 11/07/2022 15:25 Roditi blizance nije prirodno jer da je prirodno niko od nas ne bi rađao jedno po jedno dijete, a neki i nijedno.
Znaci nije prirodno kad kuce i mace dobiju po petoro, ili kad riba omrijesti 3000 jaja ... :lol:
Nije prirodno i tačka.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2506 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

Hakiz wrote: 12/07/2022 11:35
¤ jelena ¤ wrote: 12/07/2022 06:53 Legitimno je i takvima otvoreno reći....

gospodo, vi ste ovdje zalutali,
pet shop vam je iza ugla.
Svi mi imamo sliku svijeta kakav bi željeli ili mislimo da sada jeste. Ta slika dolazi iz našeg okruženja, stvorena je pod uticajem onoga čemu smo izloženi, šta znamo.

Kakav je stvarno, šta žele i misle, pa zato i rade, ljudi sa kojima nemamo dodira, o kojima to ne znamo, a imaju mogućnost i moć da to rade, to je druga priča.
Ne razumijem kakve veze s ovim što sam ja napisala ima to što si ti napisao.

Ne pitam kakve, samo konstatujem.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#2507 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ramzess Veliki »

moonca wrote: 12/07/2022 15:45
Ramzess Veliki wrote: 12/07/2022 14:26

:shock:

... nikako da skontam ... :zid:
Ramzesss. agresivni smo. . na ovoj temi uglavnom se ispoljava mrznja, nevjerica . i ko zna shta josh..

.. inetresuje me. zashto nema gay -eva .. ili mozda ima. ali pishu 'umjerenim ' tonom, bez vrijedjanja, hetero opredjeljenih.
... ne znam jel do mene. ali na slikama kad gledam gay oca i hetero. koji drzi svoje dijete. gay.evi su sretniji/ zadovoljniji/ bez neek brige i straha u ochima.. :oops: :-D
Pa nadji bolje slike ... :mrgreen: :mrgreen:

... ne nasjedaj na propagandu, u Will and Grace gejevi su prikazani kao prefinjeni kulturni obrazovani modeli. Ustvari glume ih streight glumci koji imaju supruge i djecu zacetu prirodnim putem - oprasivanjem. :mrgreen:
Nasa percepcija gejeva stvorena je na taj nacin, a ako hoces da vidis one prave, otidji u park gdje ordiniraju debele cike koje djeci nude bombone.
Last edited by Ramzess Veliki on 13/07/2022 11:18, edited 2 times in total.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2508 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

sherbett wrote: 13/07/2022 04:26
¤ jelena ¤ wrote: 12/07/2022 17:10

Nije prirodno i tačka.
A sta zmaci prirodno?
Evo, napisaću šta je prirodno pa ti možda to može pomoći ako ne znaš:

Prirodno je kad pcelica zaprasi cvijet i rodi se jabuka. To je prirodno.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2509 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

sherbett wrote: 13/07/2022 12:56
¤ jelena ¤ wrote: 13/07/2022 10:57

Evo, napisaću šta je prirodno pa ti možda to može pomoći ako ne znaš:

Prirodno je kad pcelica zaprasi cvijet i rodi se jabuka. To je prirodno.
Ja znam sta je prirodno, ali me zanima sta znaci prirodno.
Po toj logici, hajmo se boriti i protiv umjetne oplodnje.
Nema razllike po tom argumentu. I hajmo ukinuti kontracepciju jer nije prirodna, osim naravno, prirodne kontracepcije.

Danas nista nije prirodno, realno.
Istina je da se dva covjeka istog spola ne mogu razmnozavati, i to ne da nije prirodno nego je jednostavno nemoguce.
Dakle, ovaj slikoviti argument s pčelicom i jabukom nije pomogao. Značenje pojma prirodno i dalje je misterija.

Ok. Imaš na prethodne dvije stranice ove teme još zanimljivih primjera šta je prirodno kao i pokušaja objašnjenja značenja tog pojma, napisana od strane drugih forumaša.
Vrijedi pročitati i njih upitati za objašnjenje.




Niti su ikad sve varijante seksualnosti koje se javljaju u prirodi čovjeka bile društveno prihvatljive, niti će ikada biti, a svaka je prirodna. Zato je ograničeno izjednačavati pojam prirodno sa onim što je "prihvatljivo meni i mom bliskom okruženju".

I homoseksualci mogu imati i imaju svoju biološku djecu koju odgajaju sa svojim partnerima. Heteroseksualac koji ne može imati djece nikada ne može odgajati svoje biološko dijete, ali može biti divan jedini roditelj onoj djeci koja su...odbačena od svojih bioloških roditelja tj. heteroseksualaca.
I jedni i drugi mogu biti ravnopravni potencijalni odgajatelji djece, ponavljam, odbačene od strane nekog heteroseksualnog, reproduktivno zdravog, para koji nije sposoban odgojiti to dijete iz nekog razloga.

Sposobnost nekih sisara npr. , pa tako i čovjeka, da se brinu o mladuncima je zapisana u genetskom materijalu, ne u knjizi ili nekakvom zakonu.

Ono što definitivno nije prirodno u cijeloj ovoj priči oko gejeva i usvajanja, to su upravo knjiga, ustavi, zakoni. A za njih se držimo kao pijani plota i u tome ne vidimo ništa loše, čak naprotiv - njihova riječ nam je zadnja i konačna, bespogovorno joj se potčinjavamo, svidjelo se to nama i bilo to u skladu s našom voljom ili ne.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2510 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

sherbett wrote: 13/07/2022 21:27
Ma sce je to ok.
Ja dijete ne bih dala vise od polovici onih koji djecu imaju.
Nego, sta je prirodnonu umjetnoj oplodnji i kontracepciji?
Kad bi svi morali proć kakve testove il procedure potencijalnih usvojitelja, mnoooogo više od to pola ne bi....položilo za oplodnju.

(not funny n_s and J :twisted: :D )


E, na ta pitanja ti ne znam odgovor.
Last edited by ¤ jelena ¤ on 13/07/2022 23:23, edited 1 time in total.
User avatar
Optimus09
Posts: 3009
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#2511 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Optimus09 »

Nemojte u isti kos umjetnu oplodnju i kontracepciju,zive bile.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2512 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

Živ bio nemoj mene u tu množinu.
User avatar
Optimus09
Posts: 3009
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#2513 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Optimus09 »

Dobro izvini,ziva i zdrava bila😂
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2514 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

:lol: :lol:

Haj uzdravlje, sve ti je oprošteno. :D
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#2515 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by kiligonzales »

sranje u bojama.
lgbt populacija nije bolesna, ali njihovi izbori definitivno jesu.
po meni sve je to nauceno ponasanje.

hoces da budes roditelj, a da volis isti spol je jednostavno neprirodna konstrukcija njihovih izbora.

jednostavno hardver je nekompatibilan sa softverom. :lol: :lol: :lol:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2516 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

A je li prirodno da majka ostavi troje djece kad skonta da se zaebala u izboru kompatibilnog?

Ode i ostavi, eo, na cijelih 14 godina - i više...

Ili kad i otac i majka....tako....ostave dijete u domu? Napravili, rodili i toliko od njih.

Nije valjda da ni to nije prirodno?
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18040
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2517 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by GandalfSivi »

Tuzno je da je ova tema sa negiranjem ljudskih prava prekucala 100 stranica…
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#2518 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by MUNAFIK »

Drago mi je sto homoseksualci svih vrsta kod nas nikada nece moci usvajati djecu.

Kao drustvo i dalje dopustamo neke grozne stvari i pojave, ali to ne znaci da moramo sve dopustati.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#2519 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ultima_palabra »

MUNAFIK wrote: 17/07/2022 03:45 Drago mi je sto homoseksualci svih vrsta kod nas nikada nece moci usvajati djecu.

Kao drustvo i dalje dopustamo neke grozne stvari i pojave, ali to ne znaci da moramo sve dopustati.
Pa da, vezujemo djecu za krevete u Pazaricu, ali makar nisu u rukama homoseksualaca...
User avatar
Pandakonda
Posts: 4367
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#2520 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Pandakonda »

MUNAFIK wrote: 17/07/2022 03:45 Drago mi je sto homoseksualci svih vrsta kod nas nikada nece moci usvajati djecu.

Kao drustvo i dalje dopustamo neke grozne stvari i pojave, ali to ne znaci da moramo sve dopustati.
Je li se mozes pozvati na bilo kakvo naucno istrazivanje koje govori da bi nekom djetetu bilo losije u homoseksualnoj porodici nego u hetero ? Mnogi odavde nisu bili na bjelavama i nisu vidjeli zelju te djece za normalnom porodicom. BIlo to mama i mama ili mama i tata...
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2521 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

GandalfSivi wrote: 17/07/2022 02:26 Tuzno je da je ova tema sa negiranjem ljudskih prava prekucala 100 stranica…
Meni je pozitivno tosto je u zadnje vrijeme vise onih koji brane ljudska prava nego onih koji bi da ih krse, ili je bar sve manje onih koji javno smiju reci da bi ih krsili, a i to je neki pomak naprijed.
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2522 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by broj dva »

kiligonzales wrote: 17/07/2022 01:07 sranje u bojama.
lgbt populacija nije bolesna, ali njihovi izbori definitivno jesu.
po meni sve je to nauceno ponasanje.

hoces da budes roditelj, a da volis isti spol je jednostavno neprirodna konstrukcija njihovih izbora.

jednostavno hardver je nekompatibilan sa softverom. :lol: :lol: :lol:
Ko bi tebe mogao nauciti da budes homoseksualac, i kako ?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#2523 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Romeo 80 »

broj dva wrote: 18/07/2022 10:32
kiligonzales wrote: 17/07/2022 01:07 sranje u bojama.
lgbt populacija nije bolesna, ali njihovi izbori definitivno jesu.
po meni sve je to nauceno ponasanje.

hoces da budes roditelj, a da volis isti spol je jednostavno neprirodna konstrukcija njihovih izbora.

jednostavno hardver je nekompatibilan sa softverom. :lol: :lol: :lol:
Ko bi tebe mogao nauciti da budes homoseksualac, i kako ?
KPZ Zenica :izet: :oops:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2524 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

¤ jelena ¤ wrote: 17/07/2022 02:20 A je li prirodno da majka ostavi troje djece kad skonta da se zaebala u izboru kompatibilnog?

Ode i ostavi, eo, na cijelih 14 godina - i više...

Ili kad i otac i majka....tako....ostave dijete u domu? Napravili, rodili i toliko od njih.

Nije valjda da ni to nije prirodno?
Treba vam (i jednima i drugima) zabraniti upotrebu ove boldane rijeci.

No doista ne shvatam sta zelite postici ovim poredjenjem homo parova s izuzecima/bolestima kod hetero parova? :D

Anamo ona strana argumentuje da homo parovi "odudaraju od prirode", jerbo, sta imaju usvajati, neka sami sebi rode ako mogu. A vi na to odgovarate s, eno ona zena sto je imala rak maternice pa se morala podvrgnuti histerektomiji, sto ona sebi ne rodi, haaaa?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2525 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Bloo »

Pa ako LGBT populaciju posmatramo kao otklon od standardnog, a opet prisutno u odredenom broju, te takode i neplodne/sterline/jalove heteroseksualne jedinke koje su isto izuzetak, a ne pravilo, dode ti na isto.
Post Reply