Homoseksualnost i usvajanje djece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2151 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

elcaliente wrote: 25/05/2022 16:58
Ateista wrote: 25/05/2022 16:56
Ako vjerujes u boga, ko je onda dao tom covjeku sklonost prema muskarcima? Ljudi se rode sa tim, ne biraju to. Bog im zabranio to a dao im sklonosti prema onome sto je zabranio?
Paradoxalno, dijete od hetero roditelja i vjernika rodjeno kao gay.
Ili nisu toliki vjerinici kao sto pricaju okolo ili su slabo dovili.
To je to, covjek bi ocekivao da ce ga izvesti na pravi put, ali ocigledno je u pitanju necija priroda, dzaba sve sto ga ucis.
no_sikiriki
Posts: 17306
Joined: 11/12/2012 13:21

#2152 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

Idemedosumom wrote: 25/05/2022 17:06
Johnny_x wrote: 25/05/2022 16:51 Iskreno u toj situaciji bi mu narucio kurvu i zatvorio ga dok ne dodje tobe, a kurvi bi objasnio da ako joj terapija uspjedne, dobro ce biti nagradjena. A da mi je zensko dijete, okupio bih muskarce iz komsiluka, objasnio im u cemu je fazon i molio kumio bi ih, da je probaju zavesti. Cak stavise i njima bi obeco debelu nagradu. Jest da ovo morbidno zvuci, ali ne vidim drugi nacin.
Imam veliki problem s tvojim postom. Smatram da je ovakav sadržaj neprimjeren za foruma. Umalo da ga prijavim moderaciji.





Gdje ćeš, bolan ne bio, čak i štaviše zajedno pisati. Taj pleonazam mi najviše para uši :evil:
:thumbup: :mrgreen: Ja se sjećam tautologije, koja je razlika (ako je ima)?
Blue heat
Posts: 127
Joined: 09/01/2012 21:50

#2153 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Blue heat »

no_sikiriki wrote: 25/05/2022 16:21
ragib wrote: 25/05/2022 16:05
Koliko mi je poznato u nekim muslimanskim zemljama postoje institucije koje se bave ovom problematikom. Dozvoljava im se studiranje i uglavnom poslje fakulteta uspijevaju se izvuci
Ali opet ti kazem niko ne ide u tuđe kuće i ne posmatra ko tamo šta radi. Pa ni u serijatskim državama a kamoli ovdje. Ali ipak praviti neke parade i u silu Boga smatrati da je to nešto normalno I da trebaju usvajati djecu itd. Je poremećaj aksiom života. Što 1+1 nebi bilo 4 a ne 2
Otiđi malo u Dom Bjelave, pa vidi kako je toj djeci. I da li bi im bilo bolje da se neko brine o njima kao staratelj, nego da su tu.
Za usvajanje, općenito, se vrše vrlo rigorozne provjere potencijalnih usvajatelja, i vrlo teško i heteroseksualni parovi to uspijevaju.
Misliš li da bi neko dijete stvarno završilo kod nekih orgijaša i usput postalo peder, jer zaboga, staratelji su pederi?
Homoseksualnost nije bolest, kome god se to ne sviđalo. I misliti da iz nekoga možeš izbiti homoseksualnost je...glupost, u najmanju ruku.
Ja bi sklonost ka drugom, odnosno istom polu nazvao poremećajem, ne bolešću. Ako je priroda stvorila muški i ženski pol, valjda sa ciljem razmnožavanja i širenja vrste, koju ulogu tu imaju gay i lesbo populacija ? Nek u četri zida rade šta hoće, ali to nije normalno i nije prirodno stanje, a to je ono što nam naturaju kao društveno prihvatljivo.
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2154 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

elcaliente wrote: 25/05/2022 17:02
Hakiz wrote: 25/05/2022 15:52

Batinama bih ja te gluposti iz njega izbacio. U dobra, stara, vremena su takvi završavali u samicama u umobolnicama ako ih batine ne unormale. Trebalo bi takve fine institucije vratiti. K'o što bog zapovijeda.
Pazi, nasilnici nad djecom kao i seksualni zlostavljaci na djecom su uglavnom hetero deklarirane osobe.
Ubise djecu od qurca po podrumima a u stanu zenica sa pitom u rerni ceka.
Krhko je znanje.
Ovo je tacno, bilo je vec price o tome i mnogi pedofiliju vezu za homoseksualnost, u stvarnosti nema nikakve veze. Ne znaci da nema i homoseksualaca koji zlostavljaju djecu, ali nije pravilo.
no_sikiriki
Posts: 17306
Joined: 11/12/2012 13:21

#2155 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

Ateista wrote: 25/05/2022 16:56
ragib wrote: 25/05/2022 15:56
Ljudi pokušavaju kontinuirano da nametnu priču da neko nekoga ovdje mrzi, Bog je odredio da muškarac ne treba prilaziti muškarcu itd. A ne ja ili pero peric. Ovdje je samo veći problem što Ljudi se ne stide toga već to nameću kao nešto normalno i uvjeravaju dunjaluk da je to nešto normalno. Očigledno im nije dovoljno tu svoju sklonost ispoljavati u 4 zida već svoju sramotu smatraju normalnim i traže da mogu i djecu usvajati.

Ako neko ima problem sa tim stvarima treba prvo da sakrije svoju sramotu i da od Boga traži uputu na pravi put i da ga sacuva takvih sklonosti. Možda postoji duhovni problem koji se uspješno lijece Kur anom.
Ako vjerujes u boga, ko je onda dao tom covjeku sklonost prema muskarcima? Ljudi se rode sa tim, ne biraju to. Bog im zabranio to a dao im sklonosti prema onome sto je zabranio?
Srž stvari. I zato ja kažem kad krenu pričati kako im se ne sviđa, kako mrze, kako ovo i ono - da je meni to isto kao da kažeš da ti se ne sviđa/mrziš što je neko crnac.
Ali oni ne gledaju na to na taj način, misle da čovjek bira i da će ga neko drugi pretvoriti u homoseksualca. Da ako dijete vidi u TV showu muškarce kako se ljube odmah će postati gay, i sl. nebuloze.
no_sikiriki
Posts: 17306
Joined: 11/12/2012 13:21

#2156 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

Blue heat wrote: 25/05/2022 17:12
no_sikiriki wrote: 25/05/2022 16:21

Otiđi malo u Dom Bjelave, pa vidi kako je toj djeci. I da li bi im bilo bolje da se neko brine o njima kao staratelj, nego da su tu.
Za usvajanje, općenito, se vrše vrlo rigorozne provjere potencijalnih usvajatelja, i vrlo teško i heteroseksualni parovi to uspijevaju.
Misliš li da bi neko dijete stvarno završilo kod nekih orgijaša i usput postalo peder, jer zaboga, staratelji su pederi?
Homoseksualnost nije bolest, kome god se to ne sviđalo. I misliti da iz nekoga možeš izbiti homoseksualnost je...glupost, u najmanju ruku.
Ja bi sklonost ka drugom, odnosno istom polu nazvao poremećajem, ne bolešću. Ako je priroda stvorila muški i ženski pol, valjda sa ciljem razmnožavanja i širenja vrste, koju ulogu tu imaju gay i lesbo populacija ? Nek u četri zida rade šta hoće, ali to nije normalno i nije prirodno stanje, a to je ono što nam naturaju kao društveno prihvatljivo.
To jeste društveno prihvatljivo. Jer su ti ljudi dio društva. Kao i ti.
Ili bi ti da ih izoluješ na kakav otok, kao uvažena zastupnica iz SDA?
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2157 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

Blue heat wrote: 25/05/2022 17:12
no_sikiriki wrote: 25/05/2022 16:21

Otiđi malo u Dom Bjelave, pa vidi kako je toj djeci. I da li bi im bilo bolje da se neko brine o njima kao staratelj, nego da su tu.
Za usvajanje, općenito, se vrše vrlo rigorozne provjere potencijalnih usvajatelja, i vrlo teško i heteroseksualni parovi to uspijevaju.
Misliš li da bi neko dijete stvarno završilo kod nekih orgijaša i usput postalo peder, jer zaboga, staratelji su pederi?
Homoseksualnost nije bolest, kome god se to ne sviđalo. I misliti da iz nekoga možeš izbiti homoseksualnost je...glupost, u najmanju ruku.
Ja bi sklonost ka drugom, odnosno istom polu nazvao poremećajem, ne bolešću. Ako je priroda stvorila muški i ženski pol, valjda sa ciljem razmnožavanja i širenja vrste, koju ulogu tu imaju gay i lesbo populacija ? Nek u četri zida rade šta hoće, ali to nije normalno i nije prirodno stanje, a to je ono što nam naturaju kao društveno prihvatljivo.
Slazem se da je to vrsta poremecaja. Oni organizuju parade da bi bili prihvaceni u drustvu i imali prava. Zamisli dva muskarca ili dvije zene koji se vole i zive zajedno, jedno zavrsi u bolnici a deugo ne moze u posjetu jer moze samo uza porodica i supruznici, jos puno slicnih situacija.
Ja zivim u vanbracnoj zajednici ali posto je heteroseksualna veza imamo sva prava kao i oni koji su u braku, homoseksualni parovi nemaju nikakva prava.
elcaliente
Posts: 4575
Joined: 13/06/2012 15:52

#2158 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by elcaliente »

Ateista wrote: 25/05/2022 17:12
elcaliente wrote: 25/05/2022 17:02

Pazi, nasilnici nad djecom kao i seksualni zlostavljaci na djecom su uglavnom hetero deklarirane osobe.
Ubise djecu od qurca po podrumima a u stanu zenica sa pitom u rerni ceka.
Krhko je znanje.
Ovo je tacno, bilo je vec price o tome i mnogi pedofiliju vezu za homoseksualnost, u stvarnosti nema nikakve veze. Ne znaci da nema i homoseksualaca koji zlostavljaju djecu, ali nije pravilo.
Ja isto ne sudim, iznosim cinjenice.
Do sada sam rijetko cuo uopste da su gay osobe zlostavljale djecu.
Uglavnom su to bile hetero osobe, deklarisani kao vjernici koji su imali spostvenu porodicu.
A bilo je i vjerskih sluzbenika pa cak i na nasim prostorima smo imali vjerske sluzbenike sve tri religije koji vole pomilkiti djecu po odredzenim djelovima tijela.
Al opet kazem krhko je znanje.
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2159 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

no_sikiriki wrote: 25/05/2022 17:14
Ateista wrote: 25/05/2022 16:56
Ako vjerujes u boga, ko je onda dao tom covjeku sklonost prema muskarcima? Ljudi se rode sa tim, ne biraju to. Bog im zabranio to a dao im sklonosti prema onome sto je zabranio?
Srž stvari. I zato ja kažem kad krenu pričati kako im se ne sviđa, kako mrze, kako ovo i ono - da je meni to isto kao da kažeš da ti se ne sviđa/mrziš što je neko crnac.
Ali oni ne gledaju na to na taj način, misle da čovjek bira i da će ga neko drugi pretvoriti u homoseksualca. Da ako dijete vidi u TV showu muškarce kako se ljube odmah će postati gay, i sl. nebuloze.
:thumbup: Tacno, to je kao rasizam, gdje ugrozavas necija prava zbog nekih stvari na koje ta osoba ne moze uticati, boja koze, seksualna i spolna orjentacija.
Ima ljudi koji su bili na granici samoubistva jer roditelji ne podrzavaju to, pogotovo trans osobe koje se osjecaju da su u pogresnom tijelu i kojima lgbt zajednica spasi zivot bukvalno kada ih prihvati.
elcaliente
Posts: 4575
Joined: 13/06/2012 15:52

#2160 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by elcaliente »

Ateista wrote: 25/05/2022 17:20
no_sikiriki wrote: 25/05/2022 17:14

Srž stvari. I zato ja kažem kad krenu pričati kako im se ne sviđa, kako mrze, kako ovo i ono - da je meni to isto kao da kažeš da ti se ne sviđa/mrziš što je neko crnac.
Ali oni ne gledaju na to na taj način, misle da čovjek bira i da će ga neko drugi pretvoriti u homoseksualca. Da ako dijete vidi u TV showu muškarce kako se ljube odmah će postati gay, i sl. nebuloze.
:thumbup: Tacno, to je kao rasizam, gdje ugrozavas necija prava zbog nekih stvari na koje ta osoba ne moze uticati, boja koze, seksualna i spolna orjentacija.
Ima ljudi koji su bili na granici samoubistva jer roditelji ne podrzavaju to, pogotovo trans osobe koje se osjecaju da su u pogresnom tijelu i kojima lgbt zajednica spasi zivot bukvalno kada ih prihvati.
Ne mere to biti.
Neka ode hodzi, fratru ili popu da ga malo pomilki on ce mu spasiti zivot.
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2161 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

elcaliente wrote: 25/05/2022 17:23
Ateista wrote: 25/05/2022 17:20

:thumbup: Tacno, to je kao rasizam, gdje ugrozavas necija prava zbog nekih stvari na koje ta osoba ne moze uticati, boja koze, seksualna i spolna orjentacija.
Ima ljudi koji su bili na granici samoubistva jer roditelji ne podrzavaju to, pogotovo trans osobe koje se osjecaju da su u pogresnom tijelu i kojima lgbt zajednica spasi zivot bukvalno kada ih prihvati.
Ne mere to biti.
Neka ode hodzi, fratru ili popu da ga malo pomilki on ce mu spasiti zivot.
Jest, mogu misliti kako bi mu spasio zivot. :D
no_sikiriki
Posts: 17306
Joined: 11/12/2012 13:21

#2162 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

Ateista wrote: 25/05/2022 17:20
no_sikiriki wrote: 25/05/2022 17:14

Srž stvari. I zato ja kažem kad krenu pričati kako im se ne sviđa, kako mrze, kako ovo i ono - da je meni to isto kao da kažeš da ti se ne sviđa/mrziš što je neko crnac.
Ali oni ne gledaju na to na taj način, misle da čovjek bira i da će ga neko drugi pretvoriti u homoseksualca. Da ako dijete vidi u TV showu muškarce kako se ljube odmah će postati gay, i sl. nebuloze.
:thumbup: Tacno, to je kao rasizam, gdje ugrozavas necija prava zbog nekih stvari na koje ta osoba ne moze uticati, boja koze, seksualna i spolna orjentacija.
Ima ljudi koji su bili na granici samoubistva jer roditelji ne podrzavaju to, pogotovo trans osobe koje se osjecaju da su u pogresnom tijelu i kojima lgbt zajednica spasi zivot bukvalno kada ih prihvati.
Imam prijateljicu čiji mlađi brat je gay. Više puta je pokušao samoubistvo. I naravno i sada ima problema sa mentalnim zdravljem.
Znam još par takvih primjera. I ne mogu ni zamisliti taj užas od života, kad nemaš neki support sistem. Pa čak i kad imaš dobre roditelje, koji te prihvataju, drugi ljudi te odbacuju i šikaniraju.
Da mi dijete kaže da je gay jednog dana, ne bih se puno mislila i odselila bih odavde što prije. Jer bih i ja obolila s njim, kad vidim kako ljudi tretiraju/razmišljaju o svemu što je drugačije od njih.
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#2163 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Sara03 »

elcaliente wrote: 25/05/2022 16:48 Puno se nasi ljudi mjesaju u tudze zivote i ogovaraju a koliko znamo ogovaranje nije mali grijeh.
Ja razumijem da živimo u tradicionalnom društvu, gdje je dosta ljudi okrenuto religiji, te da isti prakticiraju vjeru. To je njihovo pravo, dio njihove slobode. Ali na kraju dana, barem načelno, živimo u slobodnom i multi-štasvene društvu, stoga ne razumijem kako ljudi zamišljaju da drugi trebaju slijediti njihove lične i moralne principe. Totalno bumerski mentalitet. Ako ti posjećuješ bogomolju, super. Moj komšija ide u gay bar i na povorku svake godine. Možda subotom svraćam u lokalnu birtiju da se olešim. I to je grijeh prema tumačenju abrahamskih religija. Hoće li neko imati potrebu da me konvertira u muminku, koja klanja pet vakata?
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2164 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

no_sikiriki wrote: 25/05/2022 17:25
Ateista wrote: 25/05/2022 17:20

:thumbup: Tacno, to je kao rasizam, gdje ugrozavas necija prava zbog nekih stvari na koje ta osoba ne moze uticati, boja koze, seksualna i spolna orjentacija.
Ima ljudi koji su bili na granici samoubistva jer roditelji ne podrzavaju to, pogotovo trans osobe koje se osjecaju da su u pogresnom tijelu i kojima lgbt zajednica spasi zivot bukvalno kada ih prihvati.
Imam prijateljicu čiji mlađi brat je gay. Više puta je pokušao samoubistvo. I naravno i sada ima problema sa mentalnim zdravljem.
Znam još par takvih primjera. I ne mogu ni zamisliti taj užas od života, kad nemaš neki support sistem. Pa čak i kad imaš dobre roditelje, koji te prihvataju, drugi ljudi te odbacuju i šikaniraju.
Da mi dijete kaže da je gay jednog dana, ne bih se puno mislila i odselila bih odavde što prije. Jer bih i ja obolila s njim, kad vidim kako ljudi tretiraju/razmišljaju o svemu što je drugačije od njih.
Da, mnogi nisu svjesni sta sve ti ljudi prolaze i kakav im je zivot, niko ne bi to iz zajebancije radio, bar ne u BiH.
Ne poznajem nikog licno da znam da je gay, ili trans, ali znam dobro osobu koja je u kontaktu sa dosta njih i svasta sam se naslusao, svakakvih prica, to je stvarno strasno sa kakvim se sve problemima suocavaju.
To si u pravu, normalni roditelji gay djece najbolje sto mogu je otici odavde ako zele da im dijete ima koliko toliko normalan zivot.
no_sikiriki
Posts: 17306
Joined: 11/12/2012 13:21

#2165 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

Sara03 wrote: 25/05/2022 17:31
elcaliente wrote: 25/05/2022 16:48 Puno se nasi ljudi mjesaju u tudze zivote i ogovaraju a koliko znamo ogovaranje nije mali grijeh.
Ja razumijem da živimo u tradicionalnom društvu, gdje je dosta ljudi okrenuto religiji, te da isti prakticiraju vjeru. To je njihovo pravo, dio njihove slobode. Ali na kraju dana, barem načelno, živimo u slobodnom i multi-štasvene društvu, stoga ne razumijem kako ljudi zamišljaju da drugi trebaju slijediti njihove lične i moralne principe. Totalno bumerski mentalitet. Ako ti posjećuješ bogomolju, super. Moj komšija ide u gay bar i na povorku svake godine. Možda subotom svraćam u lokalnu birtiju da se olešim. I to je grijeh prema tumačenju abrahamskih religija. Hoće li neko imati potrebu da me konvertira u muminku, koja klanja pet vakata?
Hoće. Ali taj tvoj grijeh je prihvatljiviji, znaš. Za tebe ima šanse da se pokaješ, and all that jazz. :mrgreen:
Za pederčine, not so much. Oni idu pravac u Džehennem.
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2166 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

Sara03 wrote: 25/05/2022 17:31
elcaliente wrote: 25/05/2022 16:48 Puno se nasi ljudi mjesaju u tudze zivote i ogovaraju a koliko znamo ogovaranje nije mali grijeh.
Ja razumijem da živimo u tradicionalnom društvu, gdje je dosta ljudi okrenuto religiji, te da isti prakticiraju vjeru. To je njihovo pravo, dio njihove slobode. Ali na kraju dana, barem načelno, živimo u slobodnom i multi-štasvene društvu, stoga ne razumijem kako ljudi zamišljaju da drugi trebaju slijediti njihove lične i moralne principe. Totalno bumerski mentalitet. Ako ti posjećuješ bogomolju, super. Moj komšija ide u gay bar i na povorku svake godine. Možda subotom svraćam u lokalnu birtiju da se olešim. I to je grijeh prema tumačenju abrahamskih religija. Hoće li neko imati potrebu da me konvertira u muminku, koja klanja pet vakata?
:thumbup:
To je to, vecina ovih koji bi nesto branili lgbt osobama jebe mater drzavama koje zabranjuju nosenje burke i slicne stvari, jer im neko ne dozvoljava da budu ono sto jesu i slobodno ispoljavaju svoje stavove i svoju vjeru. U pravu su, samo trebaju iste kriterije imati prema svima, a ne samo dok im odgovara.
elcaliente
Posts: 4575
Joined: 13/06/2012 15:52

#2167 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by elcaliente »

no_sikiriki wrote: 25/05/2022 17:35
Sara03 wrote: 25/05/2022 17:31
Ja razumijem da živimo u tradicionalnom društvu, gdje je dosta ljudi okrenuto religiji, te da isti prakticiraju vjeru. To je njihovo pravo, dio njihove slobode. Ali na kraju dana, barem načelno, živimo u slobodnom i multi-štasvene društvu, stoga ne razumijem kako ljudi zamišljaju da drugi trebaju slijediti njihove lične i moralne principe. Totalno bumerski mentalitet. Ako ti posjećuješ bogomolju, super. Moj komšija ide u gay bar i na povorku svake godine. Možda subotom svraćam u lokalnu birtiju da se olešim. I to je grijeh prema tumačenju abrahamskih religija. Hoće li neko imati potrebu da me konvertira u muminku, koja klanja pet vakata?
Hoće. Ali taj tvoj grijeh je prihvatljiviji, znaš. Za tebe ima šanse da se pokaješ, and all that jazz. :mrgreen:
Za pederčine, not so much. Oni idu pravac u Džehennem.
Mi samo mislimo da znamo.
A krhko je znanje.

Mozda te pedercine idu u dzehenem ali ne da budu kaznjeni nego im zadatak bude da kaznjavaju.
I sada zamisli deklarisanog hetero vjernika koji radi ogovaranja zavrsio u dzehenemu. I zebanije mu dodjele jednog krupnijeg malo omladzeg gay crnca da izkaznjava tog hetero vjernika.
no_sikiriki
Posts: 17306
Joined: 11/12/2012 13:21

#2168 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

Ateista wrote: 25/05/2022 17:34
no_sikiriki wrote: 25/05/2022 17:25

Imam prijateljicu čiji mlađi brat je gay. Više puta je pokušao samoubistvo. I naravno i sada ima problema sa mentalnim zdravljem.
Znam još par takvih primjera. I ne mogu ni zamisliti taj užas od života, kad nemaš neki support sistem. Pa čak i kad imaš dobre roditelje, koji te prihvataju, drugi ljudi te odbacuju i šikaniraju.
Da mi dijete kaže da je gay jednog dana, ne bih se puno mislila i odselila bih odavde što prije. Jer bih i ja obolila s njim, kad vidim kako ljudi tretiraju/razmišljaju o svemu što je drugačije od njih.
Da, mnogi nisu svjesni sta sve ti ljudi prolaze i kakav im je zivot, niko ne bi to iz zajebancije radio, bar ne u BiH.
Ne poznajem nikog licno da znam da je gay, ili trans, ali znam dobro osobu koja je u kontaktu sa dosta njih i svasta sam se naslusao, svakakvih prica, to je stvarno strasno sa kakvim se sve problemima suocavaju.
To si u pravu, normalni roditelji gay djece najbolje sto mogu je otici odavde ako zele da im dijete ima koliko toliko normalan zivot.
Pa to. Kao da će neko iz obijesti, dosade ili modernizma postati gay. To je toliko jedan težak život, gdje većina ljudi jedva prihvati sam sebe i to nakon godina i godina. Gdje skoro svako ima problema sa psihičkim zdravljem, jer se radi o Catch 22 situaciji - ako si otvoren i priznaš to, svi oko tebe se ponašaju drugačije prema tebi. A ako šutiš i suzbijaš ono što jesi, grize te nešto iznutra. Da ne pričam o tome kad se žene, prave djecu itd., a onda jednog dana priznaju sebi i ostalima da su homo. I povrijede i ostale. A sve to radi toga šta će komšija reći.
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2169 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

no_sikiriki wrote: 25/05/2022 17:41
Ateista wrote: 25/05/2022 17:34
Da, mnogi nisu svjesni sta sve ti ljudi prolaze i kakav im je zivot, niko ne bi to iz zajebancije radio, bar ne u BiH.
Ne poznajem nikog licno da znam da je gay, ili trans, ali znam dobro osobu koja je u kontaktu sa dosta njih i svasta sam se naslusao, svakakvih prica, to je stvarno strasno sa kakvim se sve problemima suocavaju.
To si u pravu, normalni roditelji gay djece najbolje sto mogu je otici odavde ako zele da im dijete ima koliko toliko normalan zivot.
Pa to. Kao da će neko iz obijesti, dosade ili modernizma postati gay. To je toliko jedan težak život, gdje većina ljudi jedva prihvati sam sebe i to nakon godina i godina. Gdje skoro svako ima problema sa psihičkim zdravljem, jer se radi o Catch 22 situaciji - ako si otvoren i priznaš to, svi oko tebe se ponašaju drugačije prema tebi. A ako šutiš i suzbijaš ono što jesi, grize te nešto iznutra. Da ne pričam o tome kad se žene, prave djecu itd., a onda jednog dana priznaju sebi i ostalima da su homo. I povrijede i ostale. A sve to radi toga šta će komšija reći.
To je to, ali mnogima je u glavi samo to da trpaju jedan drugom u supak, ni o cemu drugom ne misle.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#2170 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ilkbahar »

no_sikiriki wrote: 25/05/2022 17:14
Ateista wrote: 25/05/2022 16:56
Ako vjerujes u boga, ko je onda dao tom covjeku sklonost prema muskarcima? Ljudi se rode sa tim, ne biraju to. Bog im zabranio to a dao im sklonosti prema onome sto je zabranio?
Srž stvari. I zato ja kažem kad krenu pričati kako im se ne sviđa, kako mrze, kako ovo i ono - da je meni to isto kao da kažeš da ti se ne sviđa/mrziš što je neko crnac.
Ali oni ne gledaju na to na taj način, misle da čovjek bira i da će ga neko drugi pretvoriti u homoseksualca. Da ako dijete vidi u TV showu muškarce kako se ljube odmah će postati gay, i sl. nebuloze.
To je bogom dano iskusenje kao i mnoga druga sa kojima se ljudi trebaju i moraju boriti...nekonse rodi sa nekim drugim nedostatkom pa nauci zivjeti s tim i boriti se
User avatar
Ateista
Posts: 46587
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2171 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

ilkbahar wrote: 25/05/2022 17:46
no_sikiriki wrote: 25/05/2022 17:14

Srž stvari. I zato ja kažem kad krenu pričati kako im se ne sviđa, kako mrze, kako ovo i ono - da je meni to isto kao da kažeš da ti se ne sviđa/mrziš što je neko crnac.
Ali oni ne gledaju na to na taj način, misle da čovjek bira i da će ga neko drugi pretvoriti u homoseksualca. Da ako dijete vidi u TV showu muškarce kako se ljube odmah će postati gay, i sl. nebuloze.
To je bogom dano iskusenje kao i mnoga druga sa kojima se ljudi trebaju i moraju boriti...nekonse rodi sa nekim drugim nedostatkom pa nauci zivjeti s tim i boriti se
Znaci bog da nekom muskarcu da ga privlace drugi muskarci i kaze da ne smije to raditi? Kakvo igranje,nije to neko malo iskusenje, seksualni nagon je jedan od osnovnih elemenata necijeg identiteta, i ti sad ocekujes da se neko nosi sa tim tako sto ce to ignorisati? Vec sam pomenuo, ljudi se ubijaju zbog toga...
elcaliente
Posts: 4575
Joined: 13/06/2012 15:52

#2172 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by elcaliente »

Ateista wrote: 25/05/2022 17:51
ilkbahar wrote: 25/05/2022 17:46

To je bogom dano iskusenje kao i mnoga druga sa kojima se ljudi trebaju i moraju boriti...nekonse rodi sa nekim drugim nedostatkom pa nauci zivjeti s tim i boriti se
Znaci bog da nekom muskarcu da ga privlace drugi muskarci i kaze da ne smije to raditi? Kakvo igranje,nije to neko malo iskusenje, seksualni nagon je jedan od osnovnih elemenata necijeg identiteta, i ti sad ocekujes da se neko nosi sa tim tako sto ce to ignorisati? Vec sam pomenuo, ljudi se ubijaju zbog toga...

To ti je isto kada ozenis brinetu a svidzaju ti se plavuse.
A dobra plavusa radi sa tobom, veliko iskusenje.
Last edited by elcaliente on 25/05/2022 17:54, edited 1 time in total.
no_sikiriki
Posts: 17306
Joined: 11/12/2012 13:21

#2173 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

ilkbahar wrote: 25/05/2022 17:46
no_sikiriki wrote: 25/05/2022 17:14

Srž stvari. I zato ja kažem kad krenu pričati kako im se ne sviđa, kako mrze, kako ovo i ono - da je meni to isto kao da kažeš da ti se ne sviđa/mrziš što je neko crnac.
Ali oni ne gledaju na to na taj način, misle da čovjek bira i da će ga neko drugi pretvoriti u homoseksualca. Da ako dijete vidi u TV showu muškarce kako se ljube odmah će postati gay, i sl. nebuloze.
To je bogom dano iskusenje kao i mnoga druga sa kojima se ljudi trebaju i moraju boriti...nekonse rodi sa nekim drugim nedostatkom pa nauci zivjeti s tim i boriti se
Tako je, sa svim ovim današnjim naučnim postignućima, sigurno ćemo svi uskoro biti bijelci i ti odvratni crnci neće više izgledati tako prljavo. :wink:
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#2174 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Sara03 »

Ateista wrote: 25/05/2022 17:45
no_sikiriki wrote: 25/05/2022 17:41 Pa to. Kao da će neko iz obijesti, dosade ili modernizma postati gay. To je toliko jedan težak život, gdje većina ljudi jedva prihvati sam sebe i to nakon godina i godina. Gdje skoro svako ima problema sa psihičkim zdravljem, jer se radi o Catch 22 situaciji - ako si otvoren i priznaš to, svi oko tebe se ponašaju drugačije prema tebi. A ako šutiš i suzbijaš ono što jesi, grize te nešto iznutra. Da ne pričam o tome kad se žene, prave djecu itd., a onda jednog dana priznaju sebi i ostalima da su homo. I povrijede i ostale. A sve to radi toga šta će komšija reći.
To je to, ali mnogima je u glavi samo to da trpaju jedan drugom u supak, ni o cemu drugom ne misle.
To i leasing, uvijek glavna tema kada se dotaknu LGBT populacije. :D

Takvi samo ukazuju šta im je većinom na pameti. A to je seks. Dobro, no ima li još nešto u njihovim vezama pored toga. Ima li ljubavi, poštovanja, razumijevanja, podrške, zajedničkih interesa? Ne mogu drukčije percipirati homoseksualnu vezu. Ses i samo ses, ko kome, na koji način i koliko. Anus i falus, vječita opsesija bosanskog čovjeka. :-)
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#2175 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ilkbahar »

Ateista wrote: 25/05/2022 17:51
ilkbahar wrote: 25/05/2022 17:46

To je bogom dano iskusenje kao i mnoga druga sa kojima se ljudi trebaju i moraju boriti...nekonse rodi sa nekim drugim nedostatkom pa nauci zivjeti s tim i boriti se
Znaci bog da nekom muskarcu da ga privlace drugi muskarci i kaze da ne smije to raditi? Kakvo igranje,nije to neko malo iskusenje, seksualni nagon je jedan od osnovnih elemenata necijeg identiteta, i ti sad ocekujes da se neko nosi sa tim tako sto ce to ignorisati? Vec sam pomenuo, ljudi se ubijaju zbog toga...
Bog nekom da se rodi bez ruku i nogu isto tako pa se ocejuje da se nosi s tim i zivi...sve su to iskusenja...
Post Reply