Homoseksualnost i usvajanje djece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1951 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by holowey »

Xavier1 wrote:
holowey wrote:
Xavier1 wrote:
Mogu li dva muskarca ili dvije zene imati djecu prirodnim putem? Ne mogu. Eto ti odgovor zasto je neprirodno odnosno bolesno okruzenje.
znaci svim neplodnim parovima zabraniti usvajanje jer nisu mogli prirodnim putem dobiti djecu?

bolesno okruzenje je i religija jer uvjetuje vjerovanjem u neprirodno pa i takvim (religioznim) ljudima zabraniti usvajanje?
Nisam religiozan, tako da ti je ovaj pokusaj bio udarac u prazno.
a neplodan?

pokusaj razmisljati bez da u prvi plan stavis sebe...

ako nesto nije prirodno ne znaci automatski da je bolesno, ali ti to tako shvatas i to postujem ali nemoj nametati takav rezon drugima...
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#1952 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Xavier1 »

Ja sam vec rekao da nemam nista protiv njih, jer nisu oni krivi sto su takvi. To nije nesto sto biras, vec nesto sa cim se rodis.
Ali smatram da nije dobro okruzenje za dijete. Zamisli samo kakve bi komentare ono trpilo od strane vrsnjaka. Onda to utice i na psihu djeteta. Kad se razlikuje od svih ostalih nije dobro. Pogotovo u sredini kakva je nasa.
User avatar
holowey
Posts: 8429
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1953 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by holowey »

ne trebaju ni bosnjacka djeca zivjeti medju srbima jer kakve bi komentare trpilo od vrsnjaka, ni srpska djeca medju hrvatima iz istog razloga... i ne daj boze da nam crno dijete krene u skolu, kakve bi ono jadno komentare trpilo... slazes se tu samnom, takvo okruzenje je bolesno... i umjesto da okruzenje izlijecimo tolerancijom najbolje djecu otjerati
JUPITERXXXX
Posts: 39
Joined: 22/09/2018 22:12

#1954 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by JUPITERXXXX »

Ovi lgbt zastupnici su veoma vjesti u izvrcanju cinjenica a kad nemaju argumenata idu na omalovazavanje i ismijavanje.IAKO SE PREDSTAVLJAJU KAO UGROZENA SKUPINA RADI SE O VEOMA OPASNOJ ORGANIZACIJE BEZ IKAKVI MORALNI SKRUPULA KOJA JE SPREMNA NA SVE U CILJU UNISTENJA BRACNE ZAJEDNICE MUSKARCA I ZENE.
broj dva
Posts: 4544
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#1955 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by broj dva »

JUPITERXXXX wrote:Ovi lgbt zastupnici su veoma vjesti u izvrcanju cinjenica a kad nemaju argumenata idu na omalovazavanje i ismijavanje.IAKO SE PREDSTAVLJAJU KAO UGROZENA SKUPINA RADI SE O VEOMA OPASNOJ ORGANIZACIJE BEZ IKAKVI MORALNI SKRUPULA KOJA JE SPREMNA NA SVE U CILJU UNISTENJA BRACNE ZAJEDNICE MUSKARCA I ZENE.
50 % razvoda I to radi homoseksualaca ?
'Bračna zajednica".je uništena davmo ali tome je više pridonjeo Walt Disney nego svi homići svjeta.
JUPITERXXXX
Posts: 39
Joined: 22/09/2018 22:12

#1956 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by JUPITERXXXX »

Poznato je da mediji uticu na oblikovanje drustva a pogotovo film i muzika.Pogotovo ta dva medija su preplavljena sa osobama koji su lgbt orijentacije.Gotovo da nema serije pogotovo za mlade a da nema jednog pedera ili lezbejku koja je prikazana kao pozitivna ili kul osoba kako to mladi nazivaju.Lgbt ima ogromne resurse financijske i nalaze se na mnogim funkcijama i pomazu se medjusobno sto javno sto tajno u preoblikovanju drustva prema savojim bolesnim pogledima.Cak i nastavnici po skolama su poceli govoriti da su lgbt osobe nesto normalno.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1957 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

JUPITERXXXX wrote:Poznato je da mediji uticu na oblikovanje drustva a pogotovo film i muzika.Pogotovo ta dva medija su preplavljena sa osobama koji su lgbt orijentacije.Gotovo da nema serije pogotovo za mlade a da nema jednog pedera ili lezbejku koja je prikazana kao pozitivna ili kul osoba kako to mladi nazivaju.Lgbt ima ogromne resurse financijske i nalaze se na mnogim funkcijama i pomazu se medjusobno sto javno sto tajno u preoblikovanju drustva prema savojim bolesnim pogledima.Cak i nastavnici po skolama su poceli govoriti da su lgbt osobe nesto normalno.

Gospodo prosvjetni radnici...ha primijetite da je neko dijete malo...pederasto ili lezbejkasto, namah ga pošaljite da se liječi, a ostalima u razredu obavezno objasnite da je ''to'' zarazna bolest i da ''takve'' treba izbjegavati - prvo milom, a onda i silom ako treba.

Toliko možete učiniti za zdravlje nacije i to je vaša dužnost...da upozorite na zlo u našim redovima i na vrijeme ga odstranite.

Jel tako?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#1958 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ramzess Veliki »

JUPITERXXXX wrote:Poznato je da mediji uticu na oblikovanje drustva a pogotovo film i muzika.Pogotovo ta dva medija su preplavljena sa osobama koji su lgbt orijentacije.Gotovo da nema serije pogotovo za mlade a da nema jednog pedera ili lezbejku koja je prikazana kao pozitivna ili kul osoba kako to mladi nazivaju.Lgbt ima ogromne resurse financijske i nalaze se na mnogim funkcijama i pomazu se medjusobno sto javno sto tajno u preoblikovanju drustva prema savojim bolesnim pogledima.Cak i nastavnici po skolama su poceli govoriti da su lgbt osobe nesto normalno.
A pa dobivaju novac od raznih fondacija, a promovisanje homoseksualnosti kao rjesenja prenaseljenosti planete je humanija varijanta od ratovanja.
Ali to je paket primjenjiv na Evropu, Indiju, Pakistan, Kinu i druge prenaseljene sredine. Za nasu drzavu koja se iseljava i u kojoj je mortalitet veci od nataliteta model nije pozeljan.
broj dva
Posts: 4544
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#1959 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by broj dva »

Ramzes ode ti u teorije zavjere...misliš da je gay equality pokušaj kontrole nataliteta ? Onda je već propao - zapadnom svjetu ne treba (nema rasta populacije) a tamo gdje treba - Afrika, Indija, Azija - gejevi nemaju prava i nema pokret..
Hakiz
Posts: 40392
Joined: 30/07/2015 20:01

#1960 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Hakiz »

JUPITERXXXX wrote:Poznato je da mediji uticu na oblikovanje drustva a pogotovo film i muzika.Pogotovo ta dva medija su preplavljena sa osobama koji su lgbt orijentacije.Gotovo da nema serije pogotovo za mlade a da nema jednog pedera ili lezbejku koja je prikazana kao pozitivna ili kul osoba kako to mladi nazivaju.Lgbt ima ogromne resurse financijske i nalaze se na mnogim funkcijama i pomazu se medjusobno sto javno sto tajno u preoblikovanju drustva prema savojim bolesnim pogledima.Cak i nastavnici po skolama su poceli govoriti da su lgbt osobe nesto normalno.
Malo si ti pobrkao lončiće. Nisu gejevi u serijama, filmovima itd prikazani pozitivno da ostale načine takvima.

Gejevi su se teškom mukom izborili da u medijima budu prikazani kao pozitivni. Svi "autsajderi" su imali taj problem, muke su imali i crnci i meksikanci i azijati itd da u holivudskim filmovima njihovi likovi budu prikazivani pozitivno.

Ne znam da li namjerno ili zbog nepoznavanja, ali izvrćeš stvari.

A postoji i takozvana "pozitivna diskriminacija". A to znači da se manjoj grupi, ugroženoj grupi, daju veća prava od većinske grupe da bi se kompenzovalo to što svojom malobrojnošću ne mogu imati uticaj koji ima većinska grupa na donošenje pravila i propisa po kojima i oni moraju živjeti.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#1961 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Boemica »

Xavier1 wrote:Ja sam vec rekao da nemam nista protiv njih, jer nisu oni krivi sto su takvi. To nije nesto sto biras, vec nesto sa cim se rodis.
Ali smatram da nije dobro okruzenje za dijete. Zamisli samo kakve bi komentare ono trpilo od strane vrsnjaka. Onda to utice i na psihu djeteta. Kad se razlikuje od svih ostalih nije dobro. Pogotovo u sredini kakva je nasa.
A odrastati u domu za siročad jeste dobro okruženje?
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#1962 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Boemica »

¤ jelena ¤ wrote:

Gospodo prosvjetni radnici...ha primijetite da je neko dijete malo...pederasto ili lezbejkasto, namah ga pošaljite da se liječi, a ostalima u razredu obavezno objasnite da je ''to'' zarazna bolest i da ''takve'' treba izbjegavati - prvo milom, a onda i silom ako treba.

Toliko možete učiniti za zdravlje nacije i to je vaša dužnost...da upozorite na zlo u našim redovima i na vrijeme ga odstranite.

Jel tako?
:lol: :lol:

Imam osjećaj da bi pojedinci tačno takav sistem i napravili.
broj dva
Posts: 4544
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#1963 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by broj dva »

Samo jedna relevantna linija pitanjana, sve drugo šuplja - da li gay men mogu biti dobri roditelji, da li (predpostavljam) hetero djeca mogu imati dobro i sretno djetinstvo sa roditeljima homoseksualcima.Nemamo o čemu pričati kada je rječ o lezbejkama jer rađaju djecu bez problema, osim možda osvrnuti se na činjenicu da se djeca koja odrastaju u takvim familijama ne razlikuj od druge djece...
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#1964 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Boemica »

broj dva wrote:Samo jedna relevantna linija pitanjana, sve drugo šuplja - da li gay men mogu biti dobri roditelji, da li (predpostavljam) hetero djeca mogu imati dobro i sretno djetinstvo sa roditeljima homoseksualcima.Nemamo o čemu pričati kada je rječ o lezbejkama jer rađaju djecu bez problema, osim možda osvrnuti se na činjenicu da se djeca koja odrastaju u takvim familijama ne razlikuj od druge djece...
Tim pitanjima bi trebali da se bave psiholozi, pedijatri, socijalni radnici i psihijatri a ne da se ovdje prosipaju šuplje kako ne treba dati homoseksualcima pravo da imaju djecu jer "nije prirodno".

Čovječe meni nije prirodno da majka ostavi dijete u kontejneru pa da ono kasnije raste u SOS dječijem selu (ovo je primjer iz stvarnog života, znači znam to dijete, koje je sad odrastao čovjek) pa se to ipak dešava. Zar nije bilo bolje za društvo, za to dijete i za neki homoseksualan par da im se dozvolilo (nakon adektavtnih provjera) da ga usvoje i pruže mu siguran dom.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#1965 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Sara03 »

JUPITERXXXX wrote:Cak i nastavnici po skolama su poceli govoriti da su lgbt osobe nesto normalno.
Ma šta kažeš. :shock:

Nevjerovatno, zaista. Kuda ide ovaj svijet?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1966 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by MarlboroGold »

holowey wrote:ne trebaju ni bosnjacka djeca zivjeti medju srbima jer kakve bi komentare trpilo od vrsnjaka, ni srpska djeca medju hrvatima iz istog razloga... i ne daj boze da nam crno dijete krene u skolu, kakve bi ono jadno komentare trpilo... slazes se tu samnom, takvo okruzenje je bolesno... i umjesto da okruzenje izlijecimo tolerancijom najbolje djecu otjerati
:thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1967 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by moonca »

Xavier1 wrote:Ja sam vec rekao da nemam nista protiv njih, jer nisu oni krivi sto su takvi. To nije nesto sto biras, vec nesto sa cim se rodis.
Ali smatram da nije dobro okruzenje za dijete. Zamisli samo kakve bi komentare ono trpilo od strane vrsnjaka. Onda to utice i na psihu djeteta. Kad se razlikuje od svih ostalih nije dobro. Pogotovo u sredini kakva je nasa.
I ja milsim da nasa sredina jos nije spremna da medu sobom ima dijete koje za roditelje ima -dva muskarca-.

No, zadirkivanja ima i biti ce po bilo kojoj osnovi, to ne izumire, nazalost.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#1968 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Xavier1 »

Boemica wrote:
Xavier1 wrote:Ja sam vec rekao da nemam nista protiv njih, jer nisu oni krivi sto su takvi. To nije nesto sto biras, vec nesto sa cim se rodis.
Ali smatram da nije dobro okruzenje za dijete. Zamisli samo kakve bi komentare ono trpilo od strane vrsnjaka. Onda to utice i na psihu djeteta. Kad se razlikuje od svih ostalih nije dobro. Pogotovo u sredini kakva je nasa.
A odrastati u domu za siročad jeste dobro okruženje?
Ne vidim da sam to napisao bilo gdje.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#1969 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Boemica »

Xavier1 wrote:
Boemica wrote:
Xavier1 wrote:Ja sam vec rekao da nemam nista protiv njih, jer nisu oni krivi sto su takvi. To nije nesto sto biras, vec nesto sa cim se rodis.
Ali smatram da nije dobro okruzenje za dijete. Zamisli samo kakve bi komentare ono trpilo od strane vrsnjaka. Onda to utice i na psihu djeteta. Kad se razlikuje od svih ostalih nije dobro. Pogotovo u sredini kakva je nasa.
A odrastati u domu za siročad jeste dobro okruženje?
Ne vidim da sam to napisao bilo gdje.
Pa vidi, jedan od načina (a i onaj najkorišteniji) da homoseksualni parovi imaju dijete jeste da ga usvoje.

Ako bi jedan takav par prošao sva potrebna testiranja (koja moraju proći i hetero parovi) zar nije bolje za dijete da odrasta u porodici u kojoj ga žele i spremni su da mu pruže dom, nego da odrasta u domu?
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#1970 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Xavier1 »

Bolje bi od okoline bilo prihvaceno dijete iz doma nego dijete homoseksualnog para.
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1971 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Edin H. »

Xavier1 wrote:Bolje bi od okoline bilo prihvaceno dijete iz doma nego dijete homoseksualnog para.
Bolje je za dijete da ga odgoji homoseksualni par, nego da bude odgojeno u domu.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#1972 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Boemica »

Xavier1 wrote:Bolje bi od okoline bilo prihvaceno dijete iz doma nego dijete homoseksualnog para.
To nije tačno.
I djeca iz doma se ismijavaju jer su "domci".

E sad, da li je bolje za jedno dijete da ga ismijavaju jer je domac, i da on dođe u hladan dom gdje ovisi od odgajatelja koji se brinu o više djece nego što su u stanju da se brinu, ili da ga ismijavaju jer ima dvojicu tata i da dođe poslije toga u kuću u kojoj ga vole i prije svega žele.

A da ne spominjem to što djeca dom moraju napustiti kada prekinu školovanje, i onda bivaju prepušteni sami sebi, dok roditelji djeci pružu osnovu i za bolje školovanje, i za život nakon završetka školovanja, i pruže im podršku dok su nezaposleni, i kada pronađu prvi posao pomognu im dok ne stanu dobro na svoje noge. Sve to siročad nemaju.

Kao što rekoh, znam lično momka, izlazila sam sa njim, koji je ostavljen, dijete doma, i trpio je veliko ismijavanje, veliku neimaštinu, i plus uvijek ta bojazan - kud ću kad napunim 18 godina. Ismijavali su ga i ovako i ismijavali bi ga i onako, ali sigurno bi bolje bilo da je imao neko stabilno uporište u životu.

Ismijavaju se i djeca siromašnih roditelja, ismijavaju se i debela djeca, i ružna djeca, i smotana djeca, i djeca druge nacije, druge vjere, u školi u mojoj ulici se najviše ismijavaju romska djeca. Znači li to da romi ne trebaju imati djecu?
Last edited by Boemica on 05/10/2018 23:45, edited 1 time in total.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#1973 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Xavier1 »

Edin H. wrote:
Xavier1 wrote:Bolje bi od okoline bilo prihvaceno dijete iz doma nego dijete homoseksualnog para.
Bolje je za dijete da ga odgoji homoseksualni par, nego da bude odgojeno u domu.
Ne znam. Ja to djetetu ne bih radio. Na zapadu moze, kod nas ne.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#1974 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Xavier1 »

Boemica wrote:
Xavier1 wrote:Bolje bi od okoline bilo prihvaceno dijete iz doma nego dijete homoseksualnog para.
To nije tačno.
I djeca iz doma se ismijavaju jer su "domci".

E sad, da li je bolje za jedno dijete da ga ismijavaju jer je domac, i da on dođe u hladan dom gdje ovisi od odgajatelja koji se brinu o više djece nego što su u stanju da se brinu, ili da ga ismijavaju jer ima dvojicu tata i da dođe poslije toga u kuću u kojoj ga vole i prije svega žele.

Ismijavaju se i djeca siromašnih roditelja, ismijavaju se i debela djeca, i ružna djeca, i smotana djeca, i djeca druge nacije, druge vjere, u školi u mojoj ulici se najviše ismijavaju romska djeca. Znači li to da romi ne trebaju imati djecu?
Pogledaj video. Zene dosta normalnije. :D

User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#1975 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Boemica »

Xavier1 wrote:
Ne znam. Ja to djetetu ne bih radio. Na zapadu moze, kod nas ne.
Da se kvotam
A da ne spominjem to što djeca dom moraju napustiti kada prekinu školovanje, i onda bivaju prepušteni sami sebi, dok roditelji djeci pružu osnovu i za bolje školovanje, i za život nakon završetka školovanja, i pruže im podršku dok su nezaposleni, i kada pronađu prvi posao pomognu im dok ne stanu dobro na svoje noge. Sve to siročad nemaju.

Kao što rekoh, znam lično momka, izlazila sam sa njim, koji je ostavljen, dijete doma, i trpio je veliko ismijavanje, veliku neimaštinu, i plus uvijek ta bojazan - kud ću kad napunim 18 godina. Ismijavali su ga i ovako i ismijavali bi ga i onako, ali sigurno bi bolje bilo da je imao neko stabilno uporište u životu.
Post Reply