Homoseksualnost i usvajanje djece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1976 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Edin H. »

Xavier1 wrote:
Pogledaj video. Zene dosta normalnije. :D
Plase se da ga ne fasuju u pakash ili su latentni derpashi. :oops:
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1977 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Edin H. »

Boemica wrote:
Xavier1 wrote:
Ne znam. Ja to djetetu ne bih radio. Na zapadu moze, kod nas ne.
Da se kvotam
A da ne spominjem to što djeca dom moraju napustiti kada prekinu školovanje, i onda bivaju prepušteni sami sebi, dok roditelji djeci pružu osnovu i za bolje školovanje, i za život nakon završetka školovanja, i pruže im podršku dok su nezaposleni, i kada pronađu prvi posao pomognu im dok ne stanu dobro na svoje noge. Sve to siročad nemaju.

Kao što rekoh, znam lično momka, izlazila sam sa njim, koji je ostavljen, dijete doma, i trpio je veliko ismijavanje, veliku neimaštinu, i plus uvijek ta bojazan - kud ću kad napunim 18 godina. Ismijavali su ga i ovako i ismijavali bi ga i onako, ali sigurno bi bolje bilo da je imao neko stabilno uporište u životu.
:thumbup:
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#1978 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by haubica_i_to_teshka »

What is the evidence regarding children with same-sex parents?
The study most often cited as evidence that children do not do well when raised by same-sex couples was published in 2012.

This study involved a large, randomly-selected sample of young adults. It found children raised by a parent who had been in a same-sex relationship had poorer outcomes than other children on a range of measures including educational and income attainment, relationship problems and illicit drug use.

This study has been widely critiqued on the grounds that respondents were classified as being a child of same-sex parents if they had not been raised by an intact, heterosexual couple and if one of their parents had ever had a same-sex romantic relationship. This meant the study compared young adults raised in a two-parent, stable family to those who had been raised in a range of circumstances.

A subsequent re-analysis of these data, using a different criteria for categorising respondents, showed no differences in well-being between children raised by same-sex couples and those raised by heterosexual couples.

These criticisms are significant. But the strength of this study is that researchers obtained a large, random sample. This is difficult to achieve due to the very high numbers needed to gain an adequate sample size. As such, most studies rely on convenience samples, which means people have volunteered to participate in the study rather than being randomly selected.

The study most often cited as evidence that children with same-sex parents fair just as well as children raised by heterosexual parents is a meta-analysis of 33 studies published in 2010. This study found children raised by same-sex parents fared equally as well as other children on a range of behavioural, educational, emotional and social outcomes.

Several subsequent studies, including a large Australian study, have replicated these findings.

However, some children raised by same-sex couples may experience discrimination or isolation from their peers. They may also experience anxiety related to fear of discrimination.

Making sense of the evidence
The major strength of the body of evidence showing that children raised by same-sex parents fair equally well to children raised by heterosexual parents lies in the repetition of these findings across multiple, independent studies.

However, given potential bias may be introduced by convenience sampling, some people reject the validity of this research.

But it is important to note that there are methodological limitations of all studies in this area. What does seem clear is that there is no definitive or compelling evidence showing children raised by same-sex couples are not at least doing as well as children raised by heterosexual couples.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1979 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

Image
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1980 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

Boemica wrote:
¤ jelena ¤ wrote:

Gospodo prosvjetni radnici...ha primijetite da je neko dijete malo...pederasto ili lezbejkasto, namah ga pošaljite da se liječi, a ostalima u razredu obavezno objasnite da je ''to'' zarazna bolest i da ''takve'' treba izbjegavati - prvo milom, a onda i silom ako treba.

Toliko možete učiniti za zdravlje nacije i to je vaša dužnost...da upozorite na zlo u našim redovima i na vrijeme ga odstranite.

Jel tako?
:lol: :lol:

Imam osjećaj da bi pojedinci tačno takav sistem i napravili.
Eo, ja čekam da mi čovjek objasni i ispravi me ako sam šta pogrešno skontala, ko će ga znat. :? :D

:sax:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#1982 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

Image
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#1983 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Rugafet »

Bio u domu ne bio odrasti ce, sve ali bas sve je bolje za dijete nego dva tate da ima
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1984 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Edin H. »

Rugafet wrote:Bio u domu ne bio odrasti ce, sve ali bas sve je bolje za dijete nego dva tate da ima
Eki. :shock:
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#1985 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by macchiato »

Takve zaključke ostavite ljudima odraslim u domu, a ne da napamet pričate.


Ja da sam na mjestu napuštenog djeteta, bila bih sretna i da me dva dvoglava zmaja udome i pruže porodicu, ljubav, dom i neku perspektivu kasnije, a kamo li dva insana.
Kao da je bitno kojeg su spola, koliko djece ima koja odrastu sa jednim roditeljem i bakom/dedom skupa, pa se preživi i izraste u dobre ljude.
User avatar
krofnaa*
Posts: 190
Joined: 30/04/2013 00:50

#1986 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by krofnaa* »

Edin H. wrote:
Rugafet wrote:Bio u domu ne bio odrasti ce, sve ali bas sve je bolje za dijete nego dva tate da ima
Eki. :shock:
Imao sam druga koji je odrastao u domu. Sa 18 godina su ga "izbacili" i morao je sam da se snalazi za sebe.
Bosna nije baš zemlja u kojoj se tako lahko snaći za posao.
Nedugo nakon toga upao je u loše društvo, jer je radio šta je želio i nije imao nikoga da mu postavi neke granice u životu. Nije imao porodicu niti ikoga na koga se može osloniti na pomoć. Odgajatelji u domu su ga zaboravili kao i svako dijete iz doma što zaborave jer oni imaju kući svoju "pravu djecu", na kraju dana im se vraćaju i zaborave na djecu iz doma.

Pio je, drogirao se, na kraju se predozirao u ranim dvadesetim.

Možda i nebi bilo loše da je imao dva oca ili dvije majke koji bi ga pogurali, usmjerili i dali koji savjet :zoka:
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#1987 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Rugafet »

Ma nista to, imas ih koji su slicno zavrsili (igla, lose drustvo) a oba roditelja profesori, nikakvo to mjerilo nije.
broj dva
Posts: 4545
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#1988 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by broj dva »

Rugafet wrote:Ma nista to, imas ih koji su slicno zavrsili (igla, lose drustvo) a oba roditelja profesori, nikakvo to mjerilo nije.
Ma ja, pederluk je jedino vazece mjerilo...
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#1989 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Boemica »

krofnaa* wrote:
Imao sam druga koji je odrastao u domu. Sa 18 godina su ga "izbacili" i morao je sam da se snalazi za sebe.
Bosna nije baš zemlja u kojoj se tako lahko snaći za posao.
Nedugo nakon toga upao je u loše društvo, jer je radio šta je želio i nije imao nikoga da mu postavi neke granice u životu. Nije imao porodicu niti ikoga na koga se može osloniti na pomoć. Odgajatelji u domu su ga zaboravili kao i svako dijete iz doma što zaborave jer oni imaju kući svoju "pravu djecu", na kraju dana im se vraćaju i zaborave na djecu iz doma.

Pio je, drogirao se, na kraju se predozirao u ranim dvadesetim.

Možda i nebi bilo loše da je imao dva oca ili dvije majke koji bi ga pogurali, usmjerili i dali koji savjet :zoka:
Ma jok, može sve, samo da se pederima ne daju djeca.
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#1990 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by haubica_i_to_teshka »

Za djetinjstvo bez suza/trauma i za osmijeh na tom djecijem licu, uvijek cu pristati da homo parovi usvoje dijete.

Prihvatam/poshtujem homo parove.

Ali ne volim da se izjednacujemo.

Nismo isti ma koliko god pojedini lobirali.

Priroda je priroda,sve shto nije prirodno ,nije prirodno...
JUPITERXXXX
Posts: 39
Joined: 22/09/2018 22:12

#1991 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by JUPITERXXXX »

Ljudi nisu svjesni koliko je ova homoseksualna internacionala organizovana i koliki je njihov perfidan utjecaj na dogadjanja u svijetu.Ne radi se tu ni o kakvim dobrim dusama vec o ljudima koji mrze normalne bracne zajednice .Predlazem pravdu za viruse i bakterije i oni imaju8 pravo na postojanje moraju i oni imati osnovna prava.Da imaju moc ti lgbt bolesnici bi nas ubijali po ulici i otimali djecu.Admin ako mislis banovati ja samo prenosim rijeci mnogih koji misle isto kao i ja i koji su zabrinuti za svoje porodice valjda i mi porodicni ljudi smijemo da se branimo. https://www.youtube.com/watch?v=9PswYvGY38o
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#1992 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by haubica_i_to_teshka »

JUPITERXXXX wrote:Ljudi nisu svjesni koliko je ova homoseksualna internacionala organizovana i koliki je njihov perfidan utjecaj na dogadjanja u svijetu.Ne radi se tu ni o kakvim dobrim dusama vec o ljudima koji mrze normalne bracne zajednice .Predlazem pravdu za viruse i bakterije i oni imaju8 pravo na postojanje moraju i oni imati osnovna prava.Da imaju moc ti lgbt bolesnici bi nas ubijali po ulici i otimali djecu.Admin ako mislis banovati ja samo prenosim rijeci mnogih koji misle isto kao i ja i koji su zabrinuti za svoje porodice valjda i mi porodicni ljudi smijemo da se branimo. https://www.youtube.com/watch?v=9PswYvGY38o
Necemo pretjerivati
JUPITERXXXX
Posts: 39
Joined: 22/09/2018 22:12

#1993 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by JUPITERXXXX »

haubica_i_to_teshka wrote:
JUPITERXXXX wrote:Ljudi nisu svjesni koliko je ova homoseksualna internacionala organizovana i koliki je njihov perfidan utjecaj na dogadjanja u svijetu.Ne radi se tu ni o kakvim dobrim dusama vec o ljudima koji mrze normalne bracne zajednice .Predlazem pravdu za viruse i bakterije i oni imaju8 pravo na postojanje moraju i oni imati osnovna prava.Da imaju moc ti lgbt bolesnici bi nas ubijali po ulici i otimali djecu.Admin ako mislis banovati ja samo prenosim rijeci mnogih koji misle isto kao i ja i koji su zabrinuti za svoje porodice valjda i mi porodicni ljudi smijemo da se branimo. https://www.youtube.com/watch?v=9PswYvGY38o
Necemo pretjerivati
Ne pretjerujem pa i po nasim skolama su poceli to promovirati.Licno znam u skoli gdje ide moje djete organizuju predstave podrske drugim i drugacijim koje djete ne prisustvuje 6 neopravdanih casova jel to lgbt fasizam.Moj sin nije isao a i nastavnici mu nisu dali neopravdane vec cute da ne talasaju .
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#1994 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Boemica »

haubica_i_to_teshka wrote:Za djetinjstvo bez suza/trauma i za osmijeh na tom djecijem licu, uvijek cu pristati da homo parovi usvoje dijete.

Prihvatam/poshtujem homo parove.

Ali ne volim da se izjednacujemo.

Nismo isti ma koliko god pojedini lobirali.

Priroda je priroda,sve shto nije prirodno ,nije prirodno...
Pa normalno da nije isto kada dijete odraste u skladnoj porodici sa mamom i tatom ili u porodici koja je isto tako skladna ali ima dvije mame i dvije tate. Dijete homo roditelja sigurno se suočava sa više izazova nego prosječno dijete iz hetero porodice, ali sigurno manjih i bezbolnijih izazova u odnosu na one sa kojima se suočava jedno siroče :)

Ali de zabranimo ljudima koji ŽELE djecu, i djeci kojoj su POTREBNI roditelji da grade porodice jer ... sve je bolje od dozvoljavanja "pederima" njihova prava :-) :-) :-)
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#1995 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by haubica_i_to_teshka »

JUPITERXXXX wrote:
haubica_i_to_teshka wrote:
JUPITERXXXX wrote:Ljudi nisu svjesni koliko je ova homoseksualna internacionala organizovana i koliki je njihov perfidan utjecaj na dogadjanja u svijetu.Ne radi se tu ni o kakvim dobrim dusama vec o ljudima koji mrze normalne bracne zajednice .Predlazem pravdu za viruse i bakterije i oni imaju8 pravo na postojanje moraju i oni imati osnovna prava.Da imaju moc ti lgbt bolesnici bi nas ubijali po ulici i otimali djecu.Admin ako mislis banovati ja samo prenosim rijeci mnogih koji misle isto kao i ja i koji su zabrinuti za svoje porodice valjda i mi porodicni ljudi smijemo da se branimo. https://www.youtube.com/watch?v=9PswYvGY38o
Necemo pretjerivati
Ne pretjerujem pa i po nasim skolama su poceli to promovirati.Licno znam u skoli gdje ide moje djete organizuju predstave podrske drugim i drugacijim koje djete ne prisustvuje 6 neopravdanih casova jel to lgbt fasizam.Moj sin nije isao a i nastavnici mu nisu dali neopravdane vec cute da ne talasaju .
Za mene podrshka drugim i drugacijim nije fashizam
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#1996 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Rugafet »

Ljudima koji zele djecu je valjda najmanji problem napravit dijete. Gdje je problem?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1997 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by moonca »

JUPITERXXXX wrote:Ljudi nisu svjesni koliko je ova homoseksualna internacionala organizovana i koliki je njihov perfidan utjecaj na dogadjanja u svijetu.Ne radi se tu ni o kakvim dobrim dusama vec o ljudima koji mrze normalne bracne zajednice .Predlazem pravdu za viruse i bakterije i oni imaju8 pravo na postojanje moraju i oni imati osnovna prava.Da imaju moc ti lgbt bolesnici bi nas ubijali po ulici i otimali djecu.Admin ako mislis banovati ja samo prenosim rijeci mnogih koji misle isto kao i ja i koji su zabrinuti za svoje porodice valjda i mi porodicni ljudi smijemo da se branimo. https://www.youtube.com/watch?v=9PswYvGY38o
Njihov uticaj i lobiranje je bilo usmjereno na zakon koji ih stiti kao i sve ostale hetero parove. Da imaju zdravstveno osiguranje kroz patrnera, nasljedstvo, penzija itd.
Nisu agresivni u tom smjeru koji navodis, ali znaju biti histericni vise nego je normlano.
Mislim da mogu biti jako dobri roditelji.
Usvajati djecu i nije bez strogog zakona- ne smiju se ni na kakav nacin zlostavljati-fizicki pogotovo. Tako da biloko da usvaja toga je svjestan i generalno ta djeca su jako razmazena.
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#1998 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by haubica_i_to_teshka »

moonca wrote:
JUPITERXXXX wrote:Ljudi nisu svjesni koliko je ova homoseksualna internacionala organizovana i koliki je njihov perfidan utjecaj na dogadjanja u svijetu.Ne radi se tu ni o kakvim dobrim dusama vec o ljudima koji mrze normalne bracne zajednice .Predlazem pravdu za viruse i bakterije i oni imaju8 pravo na postojanje moraju i oni imati osnovna prava.Da imaju moc ti lgbt bolesnici bi nas ubijali po ulici i otimali djecu.Admin ako mislis banovati ja samo prenosim rijeci mnogih koji misle isto kao i ja i koji su zabrinuti za svoje porodice valjda i mi porodicni ljudi smijemo da se branimo. https://www.youtube.com/watch?v=9PswYvGY38o
Njihov uticaj i lobiranje je bilo usmjereno na zakon koji ih stiti kao i sve ostale hetero parove. Da imaju zdravstveno osiguranje kroz patrnera, nasljedstvo, penzija itd.
Nisu agresivni u tom smjeru koji navodis, ali znaju biti histericni vise nego je normlano.
Mislim da mogu biti jako dobri roditelji.
Usvajati djecu i nije bez strogog zakona- ne smiju se ni na kakav nacin zlostavljati-fizicki pogotovo. Tako da biloko da usvaja toga je svjestan i generalno ta djeca su jako razmazena.



Grijeshish i te kako,nazalost :(
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1999 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by moonca »

haubica_i_to_teshka wrote:
moonca wrote: Njihov uticaj i lobiranje je bilo usmjereno na zakon koji ih stiti kao i sve ostale hetero parove. Da imaju zdravstveno osiguranje kroz patrnera, nasljedstvo, penzija itd.
Nisu agresivni u tom smjeru koji navodis, ali znaju biti histericni vise nego je normlano.
Mislim da mogu biti jako dobri roditelji.
Usvajati djecu i nije bez strogog zakona- ne smiju se ni na kakav nacin zlostavljati-fizicki pogotovo. Tako da biloko da usvaja toga je svjestan i generalno ta djeca su jako razmazena.



Grijeshish i te kako,nazalost :(
Licno sam bila u okruzenju nekoliko familija, hetero, sa usvojenom djecom. Moje vidjenje. Treba imati puno 'zivaca' biti im roditelj. :-)
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#2000 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Boemica »

Rugafet wrote:Ljudima koji zele djecu je valjda najmanji problem napravit dijete. Gdje je problem?
:pisnula: Jes' jes'.
Post Reply