Homoseksualnost i usvajanje djece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2526 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

Idemedosumom wrote: 18/07/2022 12:29
¤ jelena ¤ wrote: 17/07/2022 02:20 A je li prirodno da majka ostavi troje djece kad skonta da se zaebala u izboru kompatibilnog?

Ode i ostavi, eo, na cijelih 14 godina - i više...

Ili kad i otac i majka....tako....ostave dijete u domu? Napravili, rodili i toliko od njih.

Nije valjda da ni to nije prirodno?
Treba vam (i jednima i drugima) zabraniti upotrebu ove boldane rijeci.

No doista ne shvatam sta zelite postici ovim poredjenjem homo parova s izuzecima/bolestima kod hetero parova? :D

Anamo ona strana argumentuje da homo parovi "odudaraju od prirode", jerbo, sta imaju usvajati, neka sami sebi rode ako mogu. A vi na to odgovarate s, eno ona zena sto je imala rak maternice pa se morala podvrgnuti histerektomiji, sto ona sebi ne rodi, haaaa?
Pa fazon je u tome sto su ti primjeri sa heteo parovima koji imaju zsravstvenih problema samo odgovor na te argumente tipa - sto ne rodi sebi. U principu, niko od onih sto se zalaze za ljudska prava nije protiv vjestacke oplodnje i svega sto moderna medicina nudi a sto moze pomoci parovima dobiju dijete, vec samo na taj nacin pokazuju koliko su argumenti onih koji su protiv ljudskih prava besmisleni.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2527 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

Bloo wrote: 18/07/2022 12:47 Pa ako LGBT populaciju posmatramo kao otklon od standardnog, a opet prisutno u odredenom broju, te takode i neplodne/sterline/jalove heteroseksualne jedinke koje su isto izuzetak, a ne pravilo, dode ti na isto.
A da li LGBT populacija zeli da se na njih gleda kao na neke bolesnike ili, u najmanju ruku, jadnike?

Da li ima iko (ne daj Boze), na forumu, da je pripadnik navedene populacije, da nam dadne svoj licni osvrt?
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2528 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

Ateista wrote: 18/07/2022 12:49 Pa fazon je u tome sto su ti primjeri sa heteo parovima koji imaju zsravstvenih problema samo odgovor na te argumente tipa - sto ne rodi sebi. U principu, niko od onih sto se zalaze za ljudska prava nije protiv vjestacke oplodnje i svega sto moderna medicina nudi a sto moze pomoci parovima dobiju dijete, vec samo na taj nacin pokazuju koliko su argumenti onih koji su protiv ljudskih prava besmisleni.
Ova strana sto je za "ljudksa prava", uglavnom poteže ovo poređenje. Mene zanima, da li su ljudi koji pripadaju LGBT populaciji saglasni, da ih njihovi branitelji stavljaju u istu ravan s ljudima koji imaju zdravstvenih nedostataka, ili ljudima koje generalno smatramo šljamom društva (majka drogerašica, koja ostavi dijete nakon poroda).
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2529 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

Idemedosumom wrote: 18/07/2022 12:57
Ateista wrote: 18/07/2022 12:49 Pa fazon je u tome sto su ti primjeri sa heteo parovima koji imaju zsravstvenih problema samo odgovor na te argumente tipa - sto ne rodi sebi. U principu, niko od onih sto se zalaze za ljudska prava nije protiv vjestacke oplodnje i svega sto moderna medicina nudi a sto moze pomoci parovima dobiju dijete, vec samo na taj nacin pokazuju koliko su argumenti onih koji su protiv ljudskih prava besmisleni.
Ova strana sto je za "ljudksa prava", uglavnom poteže ovo poređenje. Mene zanima, da li su ljudi koji pripadaju LGBT populaciji saglasni, da ih njihovi branitelji stavljaju u istu ravan s ljudima koji imaju zdravstvenih nedostataka, ili ljudima koje generalno smatramo šljamom društva (majka drogerašica, koja ostavi dijete nakon poroda).
To uopste nije bitno, jer je cilj ovog odgovora samo da pokaze koliko su neki argumenti besmisleni i nista drugo.
Cinjenica je da su oni cesto jako osjetljivi na puno toga, ali to je tema za sebe i ne mijenja cinjenicu da nemaju osnovna ljudska prava i u tome ih podrzavam.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2530 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

Ateista wrote: 18/07/2022 12:59 To uopste nije bitno,
Cilj opravdava sredstvo, je li? :D
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2531 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

Idemedosumom wrote: 18/07/2022 13:05
Ateista wrote: 18/07/2022 12:59 To uopste nije bitno,
Cilj opravdava sredstvo, je li? :D
Ne nego je poenta u ostatku recenice - to nije pravi argument, vec samo kontra kojom se pokazuje koliko je prvobitni argument besmislen.
Horke
Posts: 513
Joined: 20/11/2019 13:43

#2532 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Horke »

Idemedosumom wrote: 18/07/2022 12:57
Ateista wrote: 18/07/2022 12:49 Pa fazon je u tome sto su ti primjeri sa heteo parovima koji imaju zsravstvenih problema samo odgovor na te argumente tipa - sto ne rodi sebi. U principu, niko od onih sto se zalaze za ljudska prava nije protiv vjestacke oplodnje i svega sto moderna medicina nudi a sto moze pomoci parovima dobiju dijete, vec samo na taj nacin pokazuju koliko su argumenti onih koji su protiv ljudskih prava besmisleni.
Ova strana sto je za "ljudksa prava", uglavnom poteže ovo poređenje. Mene zanima, da li su ljudi koji pripadaju LGBT populaciji saglasni, da ih njihovi branitelji stavljaju u istu ravan s ljudima koji imaju zdravstvenih nedostataka, ili ljudima koje generalno smatramo šljamom društva (majka drogerašica, koja ostavi dijete nakon poroda).
:shock: Da im smeta sto se stavljaju u istu ravan sa ljudima koji imaju zdravstvenih nedostataka? A je li to ljudi sa zdravstvenim nedostacima nisu u istoj ravni sa drugima, oni su manje vrijedni? Kako ti to doživljavaš ljude koji zbog zdravstvenog stanja ne mogu imati djecu, pa pazi da se ne stavlja u istu ravan sa njima. Kao zločinci, pedofili, ubice, šta? Niža rasa? :run:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2533 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

Horke wrote: 18/07/2022 13:16 :shock: Da im smeta sto se stavljaju u istu ravan sa ljudima koji imaju zdravstvenih nedostataka? A je li to ljudi sa zdravstvenim nedostacima nisu u istoj ravni sa drugima, oni su manje vrijedni? Kako ti to doživljavaš ljude koji zbog zdravstvenog stanja ne mogu imati djecu, pa pazi da se ne stavlja u istu ravan sa njima. Kao zločinci, pedofili, ubice, šta? Niža rasa? :run:
That was full of prejudice :|

Kao neko ko ima dvoje djece, osjećam žal prema ljudima koji također žele imati djecu, ali nisu u mogućnosti sebi roditi zbog zdravstvenih prepreka. Poznajem nekoliko takvih parova :cry: Ne smatram ih manje vrijednim od sebe, ali ih gledam kao ljude kojima je u njihovom default stanju potrebna pomoć.

Ljude koji čine zločine, ubijaju, siluju, ili su u stanju rođeno dijete ostaviti- smatram ih neđsom (prljavštivnom) ljudske vrste.

Teško mi je zamisliti da neko iz LGBT grupe vapi za za tim, da ih neko smatra jadama, ili šljamom.
Horke
Posts: 513
Joined: 20/11/2019 13:43

#2534 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Horke »

Idemedosumom wrote: 18/07/2022 13:28
Horke wrote: 18/07/2022 13:16 :shock: Da im smeta sto se stavljaju u istu ravan sa ljudima koji imaju zdravstvenih nedostataka? A je li to ljudi sa zdravstvenim nedostacima nisu u istoj ravni sa drugima, oni su manje vrijedni? Kako ti to doživljavaš ljude koji zbog zdravstvenog stanja ne mogu imati djecu, pa pazi da se ne stavlja u istu ravan sa njima. Kao zločinci, pedofili, ubice, šta? Niža rasa? :run:
That was full of prejudice :|

Kao neko ko ima dvoje djece, osjećam žal prema ljudima koji također žele imati djecu, ali nisu u mogućnosti sebi roditi zbog zdravstvenih prepreka. Poznajem nekoliko takvih parova :cry: Ne smatram ih manje vrijednim od sebe, ali ih gledam kao ljude kojima je u njihovom default stanju potrebna pomoć.

Ljude koji čine zločine, ubijaju, siluju, ili su u stanju rođeno dijete ostaviti- smatram ih neđsom (prljavštivnom) ljudske vrste.

Teško mi je zamisliti da neko iz LGBT grupe vapi za za tim, da ih neko smatra jadama, ili šljamom.
Jadama? Odvratno razmišljanje. JADNO. Ne, nije im potrebna pomoć, niti im je možeš ti pružiti, ne sikiraj se ti za njih. Niti su jadni. Jadni su oni koji smatraju da su jadni.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2535 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

Horke wrote: 18/07/2022 13:34 Jadama? Odvratno razmišljanje. JADNO. Ne, nije im potrebna pomoć, niti im je možeš ti pružiti, ne sikiraj se ti za njih. Niti su jadni. Jadni su oni koji smatraju da su jadni.
Tako je! Zasto ne prestanete s tim?
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2536 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

Idemedosumom wrote: 18/07/2022 13:37
Horke wrote: 18/07/2022 13:34 Jadama? Odvratno razmišljanje. JADNO. Ne, nije im potrebna pomoć, niti im je možeš ti pružiti, ne sikiraj se ti za njih. Niti su jadni. Jadni su oni koji smatraju da su jadni.
Tako je! Zasto ne prestanete s tim?
Vec ti je objasnjena poenta tog poredjenja.

Uostalom, daleko od toga da su ljudi koji ne mogu imati djecu jadni, znam i ja neke i ne djeluju ni malo takk niti au trazili pomoc od nekoga, vec su platili velike pare za vjestacku oplodnju i na taj nacin dosli do potomstva.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2537 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

Ateista wrote: 18/07/2022 15:02 Vec ti je objasnjena poenta tog poredjenja.

Uostalom, daleko od toga da su ljudi koji ne mogu imati djecu jadni, znam i ja neke i ne djeluju ni malo takk niti au trazili pomoc od nekoga, vec su platili velike pare za vjestacku oplodnju i na taj nacin dosli do potomstva.
Ti znas neke koji su si to mogli priustiti. Ja znam neke koji nisu. A znam i neke koji jesu, ali im ni to nije pomoglo.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2538 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

Idemedosumom wrote: 18/07/2022 15:07
Ateista wrote: 18/07/2022 15:02 Vec ti je objasnjena poenta tog poredjenja.

Uostalom, daleko od toga da su ljudi koji ne mogu imati djecu jadni, znam i ja neke i ne djeluju ni malo takk niti au trazili pomoc od nekoga, vec su platili velike pare za vjestacku oplodnju i na taj nacin dosli do potomstva.
Ti znas neke koji su si to mogli priustiti. Ja znam neke koji nisu. A znam i neke koji jesu, ali im ni to nije pomoglo.
Ok, ima i tih slucajeva, ali zasto uvijek misliti na najgore? Poenta je da to sto neko ne moze imati djecu ne znaci da je jadan i slicno, plus ono prvo gdje sam objasnio smisao tog poredjenja.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2539 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

Ateista wrote: 18/07/2022 15:09 Ok, ima i tih slucajeva, ali zasto uvijek misliti na najgore? Poenta je da to sto neko ne moze imati djecu ne znaci da je jadan i slicno, plus ono prvo gdje sam objasnio smisao tog poredjenja.
Irelevantno je sta pojedinci kao ja i ti misle, to ne mijenja cinjenice da postoje i ovakvi i onakvi slucajevi, i da su isti toliko i toliko ucestala pojava.

Ja sam se referirao na parove koji jako zele potomstvo, ali ga ne mogu imati. Ljudi jako cesto, kada ne mogu imati ono sto jako zele, budu nesretni, jadni.

Uz duzno postovanje, ti si objasnio u kojoj situaciji se koristi to poredjenje, a ja se pitam da li se LGBT populacija slaze s takvim poredjenjem u svrhu njihove odbrane, kao i zakljucaka koji se mogu izvuci iz postavljenih premisa.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2540 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

Idemedosumom wrote: 18/07/2022 15:18
Ateista wrote: 18/07/2022 15:09 Ok, ima i tih slucajeva, ali zasto uvijek misliti na najgore? Poenta je da to sto neko ne moze imati djecu ne znaci da je jadan i slicno, plus ono prvo gdje sam objasnio smisao tog poredjenja.
Irelevantno je sta pojedinci kao ja i ti misle, to ne mijenja cinjenice da postoje i ovakvi i onakvi slucajevi, i da su isti toliko i toliko ucestala pojava.

Ja sam se referirao na parove koji jako zele potomstvo, ali ga ne mogu imati. Ljudi jako cesto, kada ne mogu imati ono sto jako zele, budu nesretni, jadni.

Uz duzno postovanje, ti si objasnio u kojoj situaciji se koristi to poredjenje, a ja se pitam da li se LGBT populacija slaze s takvim poredjenjem u svrhu njihove odbrane, kao i zakljucaka koji se mogu izvuci iz postavljenih premisa.
Pa i LGBT populacija je nesretna, ne znam da li ce to priznati ali sigurno jesu, mnogi ne mogu da javno kazu ko su i sta su, ne mogu obici svog partnera u bolnici jer nisu zvanicno supriznici ili srodnici, ne mogu imati djecu zbog zaostalih zakona, vjerujem da bi i sami priznali da su nesretni zbog toga, ne ida su jadni, zato i prave parade i bore se za svoja prava.

Ne znam da li se slaze, ali nije ni bitno, niko ovdje nije njihov zastupnik, samo iznosimo svoje misljenje.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2541 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Bloo »

Idemedosumom wrote: 18/07/2022 12:51
Bloo wrote: 18/07/2022 12:47 Pa ako LGBT populaciju posmatramo kao otklon od standardnog, a opet prisutno u odredenom broju, te takode i neplodne/sterline/jalove heteroseksualne jedinke koje su isto izuzetak, a ne pravilo, dode ti na isto.
A da li LGBT populacija zeli da se na njih gleda kao na neke bolesnike ili, u najmanju ruku, jadnike?

Da li ima iko (ne daj Boze), na forumu, da je pripadnik navedene populacije, da nam dadne svoj licni osvrt?
:zoka:
Kak izvuce to pitanje...
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#2542 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

Kad se vidi kako smo "tolerantni" i na forumu, ne iznenađuje me ni najmanje da niko ne priznaje da je gay, ni ovako anonimno.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2543 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

no_sikiriki wrote: 18/07/2022 16:22 Kad se vidi kako smo "tolerantni" i na forumu, ne iznenađuje me ni najmanje da niko ne priznaje da je gay, ni ovako anonimno.
Jah, kao sto nema nikoga na ovome forumu, ko zaista podrzava stranku SDA, ali...

Haman treba izmedju redova citati :-D
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#2544 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

Idemedosumom wrote: 18/07/2022 16:25
no_sikiriki wrote: 18/07/2022 16:22 Kad se vidi kako smo "tolerantni" i na forumu, ne iznenađuje me ni najmanje da niko ne priznaje da je gay, ni ovako anonimno.
Jah, kao sto nema nikoga na ovome forumu, ko zaista podrzava stranku SDA, ali...

Haman treba izmedju redova citati :-D
Ne znam otkud ti to da niko ne podržava SDA na forumu, ima ih. :mrgreen:
Naravno da ima tolerantnih ljudi, nisam mislila na sviju, ali kad vidiš da neki u 2022. izjednačavaju homoseksualizam i pedofiliju, onda zaista nije iznenađujuće da niko ne piše o tome, ako jeste gay.
John Cleese
Posts: 36661
Joined: 25/05/2010 18:30

#2545 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by John Cleese »

no_sikiriki wrote: 18/07/2022 16:33 Ne znam otkud ti to da niko ne podržava SDA na forumu, ima ih. :mrgreen:
Ako si na mene mislila, ne podrzavam SDA na forumu - iskljucivo u stvarnom zivotu :|
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#2546 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

John Cleese wrote: 18/07/2022 16:38
no_sikiriki wrote: 18/07/2022 16:33 Ne znam otkud ti to da niko ne podržava SDA na forumu, ima ih. :mrgreen:
Ako si na mene mislila, ne podrzavam SDA na forumu - iskljucivo u stvarnom zivotu :|
Naravno, na koga drugog sam mogla misliti? Vehabija (hipster) = SDA.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2547 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

no_sikiriki wrote: 18/07/2022 16:33
Ne znam otkud ti to da niko ne podržava SDA na forumu, ima ih. :mrgreen:
Naravno da ima tolerantnih ljudi, nisam mislila na sviju, ali kad vidiš da neki u 2022. izjednačavaju homoseksualizam i pedofiliju, onda zaista nije iznenađujuće da niko ne piše o tome, ako jeste gay.
Jedna strana ih izjednačava s pedofilima, druga s ljudima koji imaju zdravstvene poteškoće, ili s ljudskim šljamom :D

A ovo za skrivene SDA simpatizere, koji nisu za SDA, ali... je running gag na političkim temama :)
John Cleese
Posts: 36661
Joined: 25/05/2010 18:30

#2548 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by John Cleese »

no_sikiriki wrote: 18/07/2022 16:43
John Cleese wrote: 18/07/2022 16:38

Ako si na mene mislila, ne podrzavam SDA na forumu - iskljucivo u stvarnom zivotu :|
Naravno, na koga drugog sam mogla misliti? Vehabija (hipster) = SDA.
Znao sam :|
John Cleese
Posts: 36661
Joined: 25/05/2010 18:30

#2549 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by John Cleese »

Idemedosumom wrote: 18/07/2022 12:51 Da li ima iko (ne daj Boze), na forumu, da je pripadnik navedene populacije, da nam dadne svoj licni osvrt?
Samo zbog osvrta ili bi da se druzis, a neprijatno ti da direktno upitas? :|
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#2550 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

Idemedosumom wrote: 18/07/2022 16:44
no_sikiriki wrote: 18/07/2022 16:33
Ne znam otkud ti to da niko ne podržava SDA na forumu, ima ih. :mrgreen:
Naravno da ima tolerantnih ljudi, nisam mislila na sviju, ali kad vidiš da neki u 2022. izjednačavaju homoseksualizam i pedofiliju, onda zaista nije iznenađujuće da niko ne piše o tome, ako jeste gay.
Jedna strana ih izjednačava s pedofilima, druga s ljudima koji imaju zdravstvene poteškoće, ili s ljudskim šljamom :D

A ovo za skrivene SDA simpatizere, koji nisu za SDA, ali... je running gag na političkim temama :)
Aha, slabo pratim političke teme, pa nisam u toku što se toga tiče.
A ne mislim da ih iko izjednačava sa ljudima sa zdravstvenim poteškoćama ili šljamom, nego se povlače paralele, u smislu da ni jedni ni drugi možda ne mogu imati djecu, ali jedni se tretiraju normalno, a drugi kao ološ. U tome je stvar.
Post Reply