Homoseksualnost i usvajanje djece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2551 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

John Cleese wrote: 18/07/2022 16:46 Samo zbog osvrta ili bi da se druzis, a neprijatno ti da direktno upitas? :|
Je li ovo neki homophobe test? :D
John Cleese
Posts: 37242
Joined: 25/05/2010 18:30

#2552 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by John Cleese »

Idemedosumom wrote: 18/07/2022 17:13
John Cleese wrote: 18/07/2022 16:46 Samo zbog osvrta ili bi da se druzis, a neprijatno ti da direktno upitas? :|
Je li ovo neki homophobe test? :D
Zasto? Nisi valjda homofob? :|
User avatar
Ateista
Posts: 46552
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2553 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

no_sikiriki wrote: 18/07/2022 16:22 Kad se vidi kako smo "tolerantni" i na forumu, ne iznenađuje me ni najmanje da niko ne priznaje da je gay, ni ovako anonimno.
Da, to je zanimljivo, cak i na forumu gdje svako moze ostati anoniman, niko od njih se ne javlja, ili ih ima tu ali ne zele da se autuju, sto pokazuje koliko smo mi kao drustvo netolerantni, mogu samo zamisliti sta ti ljudi prolaze u stvarnom zivotu...
no_sikiriki
Posts: 17228
Joined: 11/12/2012 13:21

#2554 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

Ateista wrote: 18/07/2022 18:50 Da, to je zanimljivo, cak i na forumu gdje svako moze ostati anoniman, niko od njih se ne javlja, ili ih ima tu ali ne zele da se autuju, sto pokazuje koliko smo mi kao drustvo netolerantni, mogu samo zamisliti sta ti ljudi prolaze u stvarnom zivotu...
Sigurna da sam da ima gay ljudi, ali ne pričaju o tome, jer ne žele biti obilježeni kao "bolesnici", "pedofili" i sl...pa čak i na forumu. Doduše, možda su većina ljudi kulturniji uživo, ovdje se svašta piše, baš zbog te anonimnosti.
User avatar
TojoOptics
Posts: 649
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#2555 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by TojoOptics »

Pa ovdje se kolju zbog horoskopskog znaka, vjerske i etnicke pripadnosti, rasisti su prema Romima i inace ljudima tamnije boje koze, ocekivati od takvog prosjecnog stanovnika Balkana tolerantnost prema gay populaciji spada u domet fantastike. A, da im se dadne mogucnost da usvoje djecu i odgajaju ih, ima vjerovatnocu jednaku da Sunce sutra postane Red Giant, pa odmah u petak supernova, da bi do iduce hefte postalo crna rupa.
User avatar
Ateista
Posts: 46552
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2556 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

no_sikiriki wrote: 18/07/2022 19:16
Ateista wrote: 18/07/2022 18:50 Da, to je zanimljivo, cak i na forumu gdje svako moze ostati anoniman, niko od njih se ne javlja, ili ih ima tu ali ne zele da se autuju, sto pokazuje koliko smo mi kao drustvo netolerantni, mogu samo zamisliti sta ti ljudi prolaze u stvarnom zivotu...
Sigurna da sam da ima gay ljudi, ali ne pričaju o tome, jer ne žele biti obilježeni kao "bolesnici", "pedofili" i sl...pa čak i na forumu. Doduše, možda su većina ljudi kulturniji uživo, ovdje se svašta piše, baš zbog te anonimnosti.
Da, ima i toga, zbog anonimnosti su ljudi i vise agresivni, u real life neki bar glume da su kulturni i tolerantni.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2557 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

John Cleese wrote: 18/07/2022 17:16 Zasto? Nisi valjda homofob? :|
Ma nisam, nego su vam testovi out of date. Sada su transfobni testovi in :-D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2558 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

Idemedosumom wrote: 18/07/2022 12:29
¤ jelena ¤ wrote: 17/07/2022 02:20 A je li prirodno da majka ostavi troje djece kad skonta da se zaebala u izboru kompatibilnog?

Ode i ostavi, eo, na cijelih 14 godina - i više...

Ili kad i otac i majka....tako....ostave dijete u domu? Napravili, rodili i toliko od njih.

Nije valjda da ni to nije prirodno?
Treba vam (i jednima i drugima) zabraniti upotrebu ove boldane rijeci.

No doista ne shvatam sta zelite postici ovim poredjenjem homo parova s izuzecima/bolestima kod hetero parova? :D

Anamo ona strana argumentuje da homo parovi "odudaraju od prirode", jerbo, sta imaju usvajati, neka sami sebi rode ako mogu. A vi na to odgovarate s, eno ona zena sto je imala rak maternice pa se morala podvrgnuti histerektomiji, sto ona sebi ne rodi, haaaa?
Ne porede se homoseksualci sa ljudima koji imaju zdravstvenih problema (kako fizičkih tako i psihičkih) niti se mogu staviti u istu ravan, nego se navode primjeri svega što je prirodno, baš takvo kakvo jeste, bez ikakve poremećene namjere da se prilagode razumijevanju ili argumentaciji onih drugih.
Pojam prirodno podrazumijeva i zdravo i bolesno i normalno (standard) i nenormalno (svako odstupanje od standarda, od većine, od onog uobičajenog) i društveno prihvatljivo i društveno neprihvatljivo i....tako do beskonačnosti.

Homoseksualnost je samo jedna varijanta seksualnosti. Reći da je homoseksualnost neprirodna, to je isto kao da kažeš da je seksualnost neprirodna, da su nagoni neprirodni, što je jedna nevjerovatna glupost koja se ovdje uporrno ponavlja.

Imao si i primjer osoba sa IQ 160, ali taj primjer nisi registrovao.

Biti natprosječno inteligentan je prirodno kao što je prirodno biti prosječno inteligentan, a isto važi i za vrijednosti koje su ispod prosjeka. Sve su to varijante jedne čovjekove karakteristike koja se manifestuje kroz čovjekovo ponašanje na različite načine.

Prema tome, ne postoji ništa u čovjekovoj prirodi što "odudara od prirode", kao što ne postoji ništa u čovjekovoj prirodi što "nije prirodno" . :-)

Kome to nije jasno nastaviće da lupeta gluposti o neprirodnim pojavama u prirodi čovjeka. :-)
Last edited by ¤ jelena ¤ on 20/07/2022 11:55, edited 2 times in total.
John Cleese
Posts: 37242
Joined: 25/05/2010 18:30

#2559 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by John Cleese »

Idemedosumom wrote: 19/07/2022 12:03
John Cleese wrote: 18/07/2022 17:16 Zasto? Nisi valjda homofob? :|
Ma nisam, nego su vam testovi out of date. Sada su transfobni testovi in :-D
Moguce. Ali to i nije bio test nego jednostavno pitanje. Ne bih rekao da je paranoja "in" :|
broj dva
Posts: 4545
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2560 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by broj dva »

¤ jelena ¤ wrote: 19/07/2022 14:58
Idemedosumom wrote: 18/07/2022 12:29

Treba vam (i jednima i drugima) zabraniti upotrebu ove boldane rijeci.

No doista ne shvatam sta zelite postici ovim poredjenjem homo parova s izuzecima/bolestima kod hetero parova? :D

Anamo ona strana argumentuje da homo parovi "odudaraju od prirode", jerbo, sta imaju usvajati, neka sami sebi rode ako mogu. A vi na to odgovarate s, eno ona zena sto je imala rak maternice pa se morala podvrgnuti histerektomiji, sto ona sebi ne rodi, haaaa?
Ne porede se homoseksualci sa ljudima koji imaju zdravstvenih problema (kako fizičkih tako i psihičkih) niti se mogu staviti u istu ravan, nego se navode primjeri svega što je prirodno, baš takvo kakvo jeste, bez ikakve poremećene namjere da se prilagode razumijevanju ili argumentaciji onih drugih.
Pojam prirodno podrazumijeva i zdravo i bolesno i normalno (standard) i nenormalno (svako odstupanje od standarda, od većine, od onog uobičajenog) i društveno prihvatljivo i društveno neprihvatljivo i....tako do beskonačnosti.

Homoseksualnost je samo jedna varijanta seksualnosti. Reći da je homoseksualnost neprirodna, to je isto kao da kažeš da je seksualnost neprirodna, da su nagoni neprirodni, što je jedna nevjerovatna glupost koja se ovdje uporrno ponavlja.

Imao si i primjer osoba sa IQ 160, ali taj primjer nisi registrovao.

Biti natprosječno inteligentan je prirodno kao što je prirodno biti prosječno inteligentan, a isto važi i za vrijednosti koje su ispod prosjeka. Sve su to varijante jedne čovjekove karakteristike koja se manifestuje kroz čovjekovo ponašanje na različite načine.

Prema tome, ne postoji ništa u čovjekovoj prirodi što "odudara od prirode", kao što ne postoji ništa u čovjekovoj prirodi što "nije prirodno" . :-)

Kome to nije jasno nastaviće da lupeta gluposti o neprirodnim pojavama u prirodi čovjeka. :-)

"Prirodno" je na vrhu liste pogrešno korištenih pojmova a na drugom mjestu dolazi "dokaz".
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2561 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

broj dva wrote: 20/07/2022 18:53
"Prirodno" je na vrhu liste pogrešno korištenih pojmova a na drugom mjestu dolazi "dokaz".
:lol:

a gdje je dokaz, tu je i

činjenica. :D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2562 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ommadawn »

Pa jest’ kad skontaš, meni je neprirodno kad neko voli debele žene. Zna se brate, žensko treba da je niže od muškarca za glavu, da ima dugu kosu, da je zgodno…

I onda se još nađu ovi da od bijesa vole muškarce ili isto što ove ženske kao vole ženske.
Sve to nešto meni neprirodno, to ili je mater razmazila (kad su u pitanju muškarci) ili se previše igralo sa dječacima klikera kad su bili mali (ako su u pitanju cure) i onda dođe do tih nekih bolesnih poremećaja.

Bolest, jašta bolan, to sve sa Zapada, hoće da unište svijet da se ne razmnožava. Čuj prirodno…
Piaty
Posts: 5720
Joined: 01/12/2020 00:58

#2563 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Piaty »

Razumijem da postoji homoseksualnost ali ne razumijem homoseksualni brak. Zasto bi homoseksualci stupali u brakove?
Volio bih da mi neko od njih kaze kako on gleda na takav brak? Zasto bi stupio u brak sa drugim muskarcem? Cemu taj brak sluzi?
no_sikiriki
Posts: 17228
Joined: 11/12/2012 13:21

#2564 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

Piaty wrote: 28/07/2022 20:02 Razumijem da postoji homoseksualnost ali ne razumijem homoseksualni brak. Zasto bi homoseksualci stupali u brakove?
Volio bih da mi neko od njih kaze kako on gleda na takav brak? Zasto bi stupio u brak sa drugim muskarcem? Cemu taj brak sluzi?
Šta konkretno ne razumiješ u konceptu homoseksualnog braka, i na koji način zamišljaš da je drugačije od razloga zašto neko stupa u heteroseksualni brak?
Piaty
Posts: 5720
Joined: 01/12/2020 00:58

#2565 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Piaty »

no_sikiriki wrote: 28/07/2022 20:31
Piaty wrote: 28/07/2022 20:02 Razumijem da postoji homoseksualnost ali ne razumijem homoseksualni brak. Zasto bi homoseksualci stupali u brakove?
Volio bih da mi neko od njih kaze kako on gleda na takav brak? Zasto bi stupio u brak sa drugim muskarcem? Cemu taj brak sluzi?
Šta konkretno ne razumiješ u konceptu homoseksualnog braka, i na koji način zamišljaš da je drugačije od razloga zašto neko stupa u heteroseksualni brak?
Kako mislis "zamišljam"? Nemam šta da zamišljam ili da umišljam o nečemo što se naziva brakom. Brak i jeste heteroseksualan. Zato i pitam za brak muškarca sa muškarcem.

Koja je poenta tog braka? Da li je ijednom antičkom ili srednjevjekovnom misliocu uopće palo na pamet takvo nešto, a kamoli da su to isto analizirali i bavili se dublje time.

Hajd ovako, brak ne mora značiti ljubav, jel tako? Ti u braku možeš i mrziti bračnog sudruga ali i dalje biti u braku sa njim. S druge strane, ti možeš ljubavnicu voljeti ali opet ne biti sa njom u braku. Jel tako?
Znači, svrha braka je nešto drugo odnosno njegov značaj za društvo nadilazi pitanja ljubavi ili strasti između bračnih drugova. To je za društvo sasvim nebitno.

Pa šta je onda za društvo zapravo bitno?
Tom logikom je očigledno da ta institucija postoji zbog čega...?
Pa zbog djece! Što implicira reprodukciju.
Dakle, društvu/državi je potreban takav brak jer to je osnovni preduvjet da se ono dalje razvija i da naprosto živi.

Tvoje mišljenje?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2566 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by moonca »

Biznis.. :zoka:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50431
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2567 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Bloo »

Piaty wrote: 28/07/2022 20:53 Koja je poenta tog braka? Da li je ijednom antičkom ili srednjevjekovnom misliocu uopće palo na pamet takvo nešto, a kamoli da su to isto analizirali i bavili se dublje time.
Kad se razboliš, može te posjetiti samo bračni partner u bolnici.
Kad umreš. imovinu naslijedi ko?
Da li ti je isti porez?
U slučaju razvoda, šta se dešava sa imovinom?
Piaty
Posts: 5720
Joined: 01/12/2020 00:58

#2568 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Piaty »

Bloo wrote: 28/07/2022 21:07
Piaty wrote: 28/07/2022 20:53 Koja je poenta tog braka? Da li je ijednom antičkom ili srednjevjekovnom misliocu uopće palo na pamet takvo nešto, a kamoli da su to isto analizirali i bavili se dublje time.
Kad se razboliš, može te posjetiti samo bračni partner u bolnici.
Kad umreš. imovinu naslijedi ko?
Da li ti je isti porez?
U slučaju razvoda, šta se dešava sa imovinom?
Imao sam ja to na pameti ali zato i nisam postavio baš takvo pitanje.

O.K, prihvatam, s tim što te u bolnici može posjetiti i momak. Isto tako, možda se takva prava i obaveze mogu regulirati iako imaš izvanbračni status. Ne znam dovoljno o tome.
no_sikiriki
Posts: 17228
Joined: 11/12/2012 13:21

#2569 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

Piaty wrote: 28/07/2022 20:53
no_sikiriki wrote: 28/07/2022 20:31

Šta konkretno ne razumiješ u konceptu homoseksualnog braka, i na koji način zamišljaš da je drugačije od razloga zašto neko stupa u heteroseksualni brak?
Kako mislis "zamišljam"? Nemam šta da zamišljam ili da umišljam o nečemo što se naziva brakom. Brak i jeste heteroseksualan. Zato i pitam za brak muškarca sa muškarcem.

Koja je poenta tog braka? Da li je ijednom antičkom ili srednjevjekovnom misliocu uopće palo na pamet takvo nešto, a kamoli da su to isto analizirali i bavili se dublje time.

Hajd ovako, brak ne mora značiti ljubav, jel tako? Ti u braku možeš i mrziti bračnog sudruga ali i dalje biti u braku sa njim. S druge strane, ti možeš ljubavnicu voljeti ali opet ne biti sa njom u braku. Jel tako?
Znači, svrha braka je nešto drugo odnosno njegov značaj za društvo nadilazi pitanja ljubavi ili strasti između bračnih drugova. To je za društvo sasvim nebitno.

Pa šta je onda za društvo zapravo bitno?
Tom logikom je očigledno da ta institucija postoji zbog čega...?
Pa zbog djece! Što implicira reprodukciju.
Dakle, društvu/državi je potreban takav brak jer to je osnovni preduvjet da se ono dalje razvija i da naprosto živi.

Tvoje mišljenje?
A dobro, sad me već podsjećaš na jednu poznanicu koja me je pred moje vjenčanje zapitkivala o vjenčanici, pa kad sam rekla da mislim da će biti ljubičasta, zgroženo mi je rekla "ali koja je poenta udaje, ako neće biti bijela?" :lol:

Za tebe je brak očito sveden na reprodukciju i djecu, za neke ljude je to i dalje zajednica dvoje ljudi koji se vole i žele provesti svoj život zajedno. Za mene vrlo jednostavno.
I lično se nisam udavala radi "društva", nego sebe.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50431
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2570 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Bloo »

Piaty wrote: 28/07/2022 21:20 O.K, prihvatam, s tim što te u bolnici može posjetiti i momak. Isto tako, možda se takva prava i obaveze mogu regulirati iako imaš izvanbračni status. Ne znam dovoljno o tome.
Razlika između momka i bračnog partnera je velika. Zamisli dođe lik i kaže hoću da posjetim tog i tog. Oprostiute gospodine, samo članovi porodice. Ja sam mu momak. :lol:
Piaty
Posts: 5720
Joined: 01/12/2020 00:58

#2571 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Piaty »

Bloo wrote: 28/07/2022 21:28
Piaty wrote: 28/07/2022 21:20 O.K, prihvatam, s tim što te u bolnici može posjetiti i momak. Isto tako, možda se takva prava i obaveze mogu regulirati iako imaš izvanbračni status. Ne znam dovoljno o tome.
Razlika između momka i bračnog partnera je velika. Zamisli dođe lik i kaže hoću da posjetim tog i tog. Oprostiute gospodine, samo članovi porodice. Ja sam mu momak. :lol:
:lol: :thumbup:
Piaty
Posts: 5720
Joined: 01/12/2020 00:58

#2572 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Piaty »

no_sikiriki wrote: 28/07/2022 21:24
Piaty wrote: 28/07/2022 20:53

Kako mislis "zamišljam"? Nemam šta da zamišljam ili da umišljam o nečemo što se naziva brakom. Brak i jeste heteroseksualan. Zato i pitam za brak muškarca sa muškarcem.

Koja je poenta tog braka? Da li je ijednom antičkom ili srednjevjekovnom misliocu uopće palo na pamet takvo nešto, a kamoli da su to isto analizirali i bavili se dublje time.

Hajd ovako, brak ne mora značiti ljubav, jel tako? Ti u braku možeš i mrziti bračnog sudruga ali i dalje biti u braku sa njim. S druge strane, ti možeš ljubavnicu voljeti ali opet ne biti sa njom u braku. Jel tako?
Znači, svrha braka je nešto drugo odnosno njegov značaj za društvo nadilazi pitanja ljubavi ili strasti između bračnih drugova. To je za društvo sasvim nebitno.

Pa šta je onda za društvo zapravo bitno?
Tom logikom je očigledno da ta institucija postoji zbog čega...?
Pa zbog djece! Što implicira reprodukciju.
Dakle, društvu/državi je potreban takav brak jer to je osnovni preduvjet da se ono dalje razvija i da naprosto živi.

Tvoje mišljenje?
A dobro, sad me već podsjećaš na jednu poznanicu koja me je pred moje vjenčanje zapitkivala o vjenčanici, pa kad sam rekla da mislim da će biti ljubičasta, zgroženo mi je rekla "ali koja je poenta udaje, ako neće biti bijela?" :lol:

Za tebe je brak očito sveden na reprodukciju i djecu, za neke ljude je to i dalje zajednica dvoje ljudi koji se vole i žele provesti svoj život zajedno. Za mene vrlo jednostavno.
I lično se nisam udavala radi "društva", nego sebe.
Nismo se razumjeli. Mislio sam više na konkretne i suštinske stvari, a manje na stvari glede estetike, ljubavi, svadbe, ja mislim, ti misliš, ti me podsjećaš na to i to, ja mislim da si ti to itd. Ali nema veze :wink:
no_sikiriki
Posts: 17228
Joined: 11/12/2012 13:21

#2573 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

Piaty wrote: 28/07/2022 21:40 Nismo se razumjeli. Mislio sam više na konkretne i suštinske stvari, a manje na stvari glede estetike, ljubavi, svadbe, ja mislim, ti misliš, ti me podsjećaš na to i to, ja mislim da si ti to itd. Ali nema veze :wink:
Ma jesmo se razumjeli. :wink:
Za mene je ljubav suštinska za jednu (ozbiljnu) vezu, pa onda i brak. Za tebe možda ne.
Dakle, zašto bi se dva muškarca vjenčala? Da ozvaniče svoju vezu, da kažu jedan drugom "ti si moj životni partner", da žive zajedno, jedu zajedno, putuju zajedno, pomažu jedan drugom, troše novac zajedno, sexaju se, peru suđe, kuhaju, čiste, prepričavaju jedan drugom zanimljivosti iz svog dana. U modernom svijetu, neki i da imaju djecu putem surogat majke ili da usvoje.

Naravno, kao što si spomenuo, može se dosta toga imati i u vanbračnoj vezi, i neki ljudi biraju tu opciju, a neki vole da ozvaniče svoju vezu. Ne vidim sa svim što sam ti nabrojala kako se razlozi za homoseksualni brak razlikuju od razloga za heteroseksualni brak.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2574 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ommadawn »

Ako dvoje ljudi se slažu i vole, te time obezbjeđuju dobro djetinjstvo nekom djetetu - zašto ne?

Koliko ima ljudi u nezdravim brakovima čije posljedice najviše osjete djeca pa kasnije hodaju ko tempirane bombe okolo.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2575 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by moonca »

I homo brak moze biti . teatralan--- ponajvishe.... napet/ nezdrav/ toksichan..... iz razloga koje imaju i hetero... :-)
Post Reply