Homoseksualnost i usvajanje djece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
noimenko2
Posts: 29
Joined: 10/03/2022 15:38

#2176 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by noimenko2 »

ilkbahar wrote: 25/05/2022 18:42
Ateista wrote: 25/05/2022 17:51

Znaci bog da nekom muskarcu da ga privlace drugi muskarci i kaze da ne smije to raditi? Kakvo igranje,nije to neko malo iskusenje, seksualni nagon je jedan od osnovnih elemenata necijeg identiteta, i ti sad ocekujes da se neko nosi sa tim tako sto ce to ignorisati? Vec sam pomenuo, ljudi se ubijaju zbog toga...
Bog nekom da se rodi bez ruku i nogu isto tako pa se ocejuje da se nosi s tim i zivi...sve su to iskusenja...
Da ali niko ne ide i govori da treba sklanjati trotoare za kolica, da ako se rodis bez ruku trebas nositi protezu i snalaziti se, a u cetiri zida ti zivi bez ruku kako hoces.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2177 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

Sara03 wrote: 25/05/2022 18:00
Ateista wrote: 25/05/2022 17:45
To je to, ali mnogima je u glavi samo to da trpaju jedan drugom u supak, ni o cemu drugom ne misle.
To i leasing, uvijek glavna tema kada se dotaknu LGBT populacije. :D

Takvi samo ukazuju šta im je većinom na pameti. A to je seks. Dobro, no ima li još nešto u njihovim vezama pored toga. Ima li ljubavi, poštovanja, razumijevanja, podrške, zajedničkih interesa? Ne mogu drukčije percipirati homoseksualnu vezu. Ses i samo ses, ko kome, na koji način i koliko. Anus i falus, vječita opsesija bosanskog čovjeka. :-)
Vjerovatno polaze od sebe i svoje veze, pa misle da su i druge veze, ukljucujuci i homoseksualne, takve kao njihove. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2178 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

noimenko2 wrote: 25/05/2022 18:48
ilkbahar wrote: 25/05/2022 18:42

Bog nekom da se rodi bez ruku i nogu isto tako pa se ocejuje da se nosi s tim i zivi...sve su to iskusenja...
Da ali niko ne ide i govori da treba sklanjati trotoare za kolica, da ako se rodis bez ruku trebas nositi protezu i snalaziti se, a u cetiri zida ti zivi bez ruku kako hoces.
:thumbup:
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#2179 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ilkbahar »

noimenko2 wrote: 25/05/2022 18:48
ilkbahar wrote: 25/05/2022 18:42

Bog nekom da se rodi bez ruku i nogu isto tako pa se ocejuje da se nosi s tim i zivi...sve su to iskusenja...
Da ali niko ne ide i govori da treba sklanjati trotoare za kolica, da ako se rodis bez ruku trebas nositi protezu i snalaziti se, a u cetiri zida ti zivi bez ruku kako hoces.
Sve ok, ali taj bez ruku nece traziti da se to smatra normalim i da svi drugi trebaju si odrezati ruke...tj ocekivati da se cijeli drustveni sistem prilagodi samo njemu i njegovoj manjakvosti, nego ce se polisati takav kakav je uklopiti u drustvo....
elcaliente
Posts: 4568
Joined: 13/06/2012 15:52

#2180 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by elcaliente »

ilkbahar wrote: 26/05/2022 07:04
noimenko2 wrote: 25/05/2022 18:48

Da ali niko ne ide i govori da treba sklanjati trotoare za kolica, da ako se rodis bez ruku trebas nositi protezu i snalaziti se, a u cetiri zida ti zivi bez ruku kako hoces.
Sve ok, ali taj bez ruku nece traziti da se to smatra normalim i da svi drugi trebaju si odrezati ruke...tj ocekivati da se cijeli drustveni sistem prilagodi samo njemu i njegovoj manjakvosti, nego ce se polisati takav kakav je uklopiti u drustvo....
Pa ne traze ni homoseksualci da mi hete postanemo homici?
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2181 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

ilkbahar wrote: 26/05/2022 07:04
noimenko2 wrote: 25/05/2022 18:48

Da ali niko ne ide i govori da treba sklanjati trotoare za kolica, da ako se rodis bez ruku trebas nositi protezu i snalaziti se, a u cetiri zida ti zivi bez ruku kako hoces.
Sve ok, ali taj bez ruku nece traziti da se to smatra normalim i da svi drugi trebaju si odrezati ruke...tj ocekivati da se cijeli drustveni sistem prilagodi samo njemu i njegovoj manjakvosti, nego ce se polisati takav kakav je uklopiti u drustvo....
Gdje si cuo da nego iz LGBT populacije trazi da se sistem njima prilagodi i sta konkretno?
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2182 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

Ateista wrote: 26/05/2022 11:30 Gdje si cuo da nego iz LGBT populacije trazi da se sistem njima prilagodi i sta konkretno?
Znaci navedena populacija je zadovoljna s trenutnim pravilima i zakonima, nema ih potrebe prilagodjavati, mijenjati?
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2183 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

Ono sto sam ja upoznat, LGBT traze svoja prava, da se istospolni brakovi ozakone kako bi oni mogli kao partneri imati prava kao i ostali, traze mogucnost usvajanja djece, traze da budu zasticeni od napada i da imaju pravo prosetati zagrlheni kroz gead sa svojim partnerom kao i ostali.
Nisam nikad cuo da traze da svi moraju biti gay, trans i slicno, da se nekom nesto zabrani, traze prava koja imaju ostali i to je sve.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2184 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

Idemedosumom wrote: 26/05/2022 11:31
Ateista wrote: 26/05/2022 11:30 Gdje si cuo da nego iz LGBT populacije trazi da se sistem njima prilagodi i sta konkretno?
Znaci navedena populacija je zadovoljna s trenutnim pravilima i zakonima, nema ih potrebe prilagodjavati, mijenjati?
Traze promjene koje ce im omoguciti prava kao i ostali, to nije prilagodjavanje sistema njima, to je samo da sistem prepozna i njih, to ni na koji nacin ne utice na nas "normalne".
no_sikiriki
Posts: 17234
Joined: 11/12/2012 13:21

#2185 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

Ateista wrote: 26/05/2022 11:36
Idemedosumom wrote: 26/05/2022 11:31

Znaci navedena populacija je zadovoljna s trenutnim pravilima i zakonima, nema ih potrebe prilagodjavati, mijenjati?
Traze promjene koje ce im omoguciti prava kao i ostali, to nije prilagodjavanje sistema njima, to je samo da sistem prepozna i njih, to ni na koji nacin ne utice na nas "normalne".
To je ono što mene uvijek fascinira - kao ugrožen si, ako neko dobije ista prava kao ti. Koji je to sistem razmišljanja, hmmm....
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2186 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

no_sikiriki wrote: 26/05/2022 11:37
Ateista wrote: 26/05/2022 11:36
Traze promjene koje ce im omoguciti prava kao i ostali, to nije prilagodjavanje sistema njima, to je samo da sistem prepozna i njih, to ni na koji nacin ne utice na nas "normalne".
To je ono što mene uvijek fascinira - kao ugrožen si, ako neko dobije ista prava kao ti. Koji je to sistem razmišljanja, hmmm....
Da, hocu da ostanem superioran u odnosu na nize rase koje ne zasluzuju ista prava kao ja, cisti fasizam.

Sjecam se price jednog lika koji je govorio kako ne zeli da njegovo dijete uci da porodica moze biti dva muskarca ili dvije zene. Ni to ne mogu da shvatim, to je da se vratimo na vec pomenuti primjer, kao da neko kaze da ne zeli da njegovo dijete uci da postoje djeca i ljudi bez ruku i nogu. Ne mora to neko voljeti i podrzavati, ali u skoli treba uciti o onome sto postoji u drustvu, ako postoje porodice sa istospolnim parovima onda i o tome treba uciti. Sutra ce neko reci da ne zeli da njegovo dijete uci da postoje druge rase, druge vjere, nevjernici i slicno.
no_sikiriki
Posts: 17234
Joined: 11/12/2012 13:21

#2187 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

Ateista wrote: 26/05/2022 11:56
no_sikiriki wrote: 26/05/2022 11:37

To je ono što mene uvijek fascinira - kao ugrožen si, ako neko dobije ista prava kao ti. Koji je to sistem razmišljanja, hmmm....
Da, hocu da ostanem superioran u odnosu na nize rase koje ne zasluzuju ista prava kao ja, cisti fasizam.

Sjecam se price jednog lika koji je govorio kako ne zeli da njegovo dijete uci da porodica moze biti dva muskarca ili dvije zene. Ni to ne mogu da shvatim, to je da se vratimo na vec pomenuti primjer, kao da neko kaze da ne zeli da njegovo dijete uci da postoje djeca i ljudi bez ruku i nogu. Ne mora to neko voljeti i podrzavati, ali u skoli treba uciti o onome sto postoji u drustvu, ako postoje porodice sa istospolnim parovima onda i o tome treba uciti. Sutra ce neko reci da ne zeli da njegovo dijete uci da postoje druge rase, druge vjere, nevjernici i slicno.
:thumbup: Sve rečeno.
To je onaj tip ljudi koji ne želi da mu dijete ima seksualno obrazovanje. Jer, to će značiti da će sutra zatrudniti u 14.toj godini. Pa bolje da ne zna ništa, tako će se najbolje zaštititi od života.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2188 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

no_sikiriki wrote: 26/05/2022 12:03
Ateista wrote: 26/05/2022 11:56
Da, hocu da ostanem superioran u odnosu na nize rase koje ne zasluzuju ista prava kao ja, cisti fasizam.

Sjecam se price jednog lika koji je govorio kako ne zeli da njegovo dijete uci da porodica moze biti dva muskarca ili dvije zene. Ni to ne mogu da shvatim, to je da se vratimo na vec pomenuti primjer, kao da neko kaze da ne zeli da njegovo dijete uci da postoje djeca i ljudi bez ruku i nogu. Ne mora to neko voljeti i podrzavati, ali u skoli treba uciti o onome sto postoji u drustvu, ako postoje porodice sa istospolnim parovima onda i o tome treba uciti. Sutra ce neko reci da ne zeli da njegovo dijete uci da postoje druge rase, druge vjere, nevjernici i slicno.
:thumbup: Sve rečeno.
To je onaj tip ljudi koji ne želi da mu dijete ima seksualno obrazovanje. Jer, to će značiti da će sutra zatrudniti u 14.toj godini. Pa bolje da ne zna ništa, tako će se najbolje zaštititi od života.
:thumbup: Odlicno poredjenje.
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2189 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by broj dva »

Sara03 wrote: 25/05/2022 18:00
Ateista wrote: 25/05/2022 17:45
To je to, ali mnogima je u glavi samo to da trpaju jedan drugom u supak, ni o cemu drugom ne misle.
To i leasing, uvijek glavna tema kada se dotaknu LGBT populacije. :D

Takvi samo ukazuju šta im je većinom na pameti. A to je seks. Dobro, no ima li još nešto u njihovim vezama pored toga. Ima li ljubavi, poštovanja, razumijevanja, podrške, zajedničkih interesa? Ne mogu drukčije percipirati homoseksualnu vezu. Ses i samo ses, ko kome, na koji način i koliko. Anus i falus, vječita opsesija bosanskog čovjeka. :-)
Anus, falus & janjetina
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2190 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

Skačeš sam sebi u stomak s ovakvim izjavama:
Ateista wrote: 26/05/2022 11:36 Traze promjene koje ce im omoguciti prava kao i ostali, to nije prilagodjavanje sistema njima, to je samo da sistem prepozna i njih, to ni na koji nacin ne utice na nas "normalne".
----------------------
Ateista wrote: 26/05/2022 11:34 Ono sto sam ja upoznat, LGBT traze svoja prava, ...
... traze prava koja imaju ostali i to je sve.
Dalje, opet si/ste kontradiktorni. Nije isto tražiti jednaka prava, koju određena skupina već ima (pravo glasa za žene, Afroamerikance u SAD-u), i tražiti specifična prava, koja odgovaraju tebi, odnosno, tvojoj posebnosti.

Ateista wrote: 26/05/2022 11:34 ...traze da budu zasticeni od napada i da imaju pravo prosetati zagrlheni kroz gead sa svojim partnerom kao i ostali...
Ovo je već bullshit. Zakonom su već zaštićeni kao i ostala populacija, ako ne i bolje (lgbt parada).
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2191 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

I da ne bude zabune, ja nisam nužno protiv, da se omogući legalna zajednica za istospolne partnere.

Što se tiče usvajanja djece, dozvolio bih i to, ali da budu na listi prioriteta ispod hetero parova, koji žele usvojiti.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2192 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

Idemedosumom wrote: 26/05/2022 13:55 Skačeš sam sebi u stomak s ovakvim izjavama:
Ateista wrote: 26/05/2022 11:36 Traze promjene koje ce im omoguciti prava kao i ostali, to nije prilagodjavanje sistema njima, to je samo da sistem prepozna i njih, to ni na koji nacin ne utice na nas "normalne".
----------------------
Ateista wrote: 26/05/2022 11:34 Ono sto sam ja upoznat, LGBT traze svoja prava, ...
... traze prava koja imaju ostali i to je sve.
Dalje, opet si/ste kontradiktorni. Nije isto tražiti jednaka prava, koju određena skupina već ima (pravo glasa za žene, Afroamerikance u SAD-u), i tražiti specifična prava, koja odgovaraju tebi, odnosno, tvojoj posebnosti.

Ateista wrote: 26/05/2022 11:34 ...traze da budu zasticeni od napada i da imaju pravo prosetati zagrlheni kroz gead sa svojim partnerom kao i ostali...
Ovo je već bullshit. Zakonom su već zaštićeni kao i ostala populacija, ako ne i bolje (lgbt parada).
Nema kontradiktornosti, ja mogu posjetiti partnera u bolnici oni ne mogu, nije to nista posebno sto odgovara njima, traze normalne i osnovne stvari koje drugi imaju a oni nemaju.
Zakonski jesu svakako zasticeni, poenta je vise u svijesti ljudi da to prihvate kao drustvenu pojavu da ne moraju sa strahom hodati zagrljeni, dzaba policija na paradi kad nema uvijek i svugdje policije.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2193 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

Idemedosumom wrote: 26/05/2022 13:59 I da ne bude zabune, ja nisam nužno protiv, da se omogući legalna zajednica za istospolne partnere.

Što se tiče usvajanja djece, dozvolio bih i to, ali da budu na listi prioriteta ispod hetero parova, koji žele usvojiti.
Slazem se da treba dati prednost herero parovima ako su ostali kriteriji u 5 deka, ali ne da to bude odlucujuci kriterij vec samo jedan od mnogih po kojim rangiraju ko je pogodniji da usvoji dijete.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2194 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

Ateista wrote: 26/05/2022 15:11 Nema kontradiktornosti, ja mogu posjetiti partnera u bolnici oni ne mogu, nije to nista posebno sto odgovara njima, traze normalne i osnovne stvari koje drugi imaju a oni nemaju.
Zakonski jesu svakako zasticeni, poenta je vise u svijesti ljudi da to prihvate kao drustvenu pojavu da ne moraju sa strahom hodati zagrljeni, dzaba policija na paradi kad nema uvijek i svugdje policije.
Ti mozes? Moja supruga se porodila pocetkom godine, carski rez, lezala heftu dana u bolnici, nisam je nijednom mogao posjetiti :-D
Kada se rodilo prvo dijete, dok su posjete bile dopustene, niko mi nije trazio vjencani list prilikom ulaska u sobu.
Last edited by Idemedosumom on 26/05/2022 15:26, edited 2 times in total.
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2195 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

Idemedosumom wrote: 26/05/2022 15:19
Ateista wrote: 26/05/2022 15:11 Nema kontradiktornosti, ja mogu posjetiti partnera u bolnici oni ne mogu, nije to nista posebno sto odgovara njima, traze normalne i osnovne stvari koje drugi imaju a oni nemaju.
Zakonski jesu svakako zasticeni, poenta je vise u svijesti ljudi da to prihvate kao drustvenu pojavu da ne moraju sa strahom hodati zagrljeni, dzaba policija na paradi kad nema uvijek i svugdje policije.
Ti mozes? Moja supruga se porodila pocetkom godine, carski rez, lezala heftu dana u bolnici, nisam je nijednom mogao posjetiti :-D
U pravu si, sad vjerovatno niko ne moze zbog debilnih mjera zbog covida. Ja imam srece pa sam taj dio prosao prije covida. :D
Mislio sam vise na normalne okolnosti, bolnice jos ocito pokusavaju da drze "ratno" stanje.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2196 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by moonca »

Kako su dobili prava, kao i hetero... kao i moguchnost usvajanja djece. sasvim se normalno ponashaju, oblache. tome je doprinjela i moda.... ako se iko ljubi na javnom mjestu to su djevojke . mladje .... tinejdzerke .. vishe to pokazuju kao znatizelju.. da li su primjechene od okoline, kao takve... :-)
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#2197 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ilkbahar »

Ateista wrote: 26/05/2022 11:30
ilkbahar wrote: 26/05/2022 07:04

Sve ok, ali taj bez ruku nece traziti da se to smatra normalim i da svi drugi trebaju si odrezati ruke...tj ocekivati da se cijeli drustveni sistem prilagodi samo njemu i njegovoj manjakvosti, nego ce se polisati takav kakav je uklopiti u drustvo....
Gdje si cuo da nego iz LGBT populacije trazi da se sistem njima prilagodi i sta konkretno?
Konkretno da im se omoguci sasvim neprirodno i nenormalno usvajanje djece od para homica. .hoces jos?
User avatar
Ateista
Posts: 46561
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2198 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

ilkbahar wrote: 26/05/2022 17:05
Ateista wrote: 26/05/2022 11:30

Gdje si cuo da nego iz LGBT populacije trazi da se sistem njima prilagodi i sta konkretno?
Konkretno da im se omoguci sasvim neprirodno i nenormalno usvajanje djece od para homica. .hoces jos?
To sto je nesto oo tvojim kriterijima nenormalno, ne znaci da je stvarno tako. Vec je objasnjeno, i hetero parovi moraju zadovoljiti puno uslova da bi usvojili dijete, isto se na zapadu odnosi i na gay parove, nije samo da dodju ko u prodavnicu, vec strucnjaci procjenjuju da li su adekvatni za usvajanje. Ako neko jeste, zasto im to uskratiti?

Ti bi uskratio tu mogucnost i hetero parovima koji ne mogu imati djecu? Ipak je to neprirodno, gdje si vidio da usvoji dijete neko ko ga ne moze imati? Da je bog htio da imaju djecu, dao bi im da ih mogu imati... poznato? :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2199 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by moonca »

ah .. sta se desilo.. da hetero parovi prave/ radjaju 'homo' djecu... :-)
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2200 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

Tačno treba i jednoj i drugoj strani zabraniti korištenje pojma "prirodno," baš je cringeworthy :skoljka:
Post Reply