Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
GOLDZEN
Posts: 978
Joined: 22/07/2020 19:27

#5276 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by GOLDZEN »

Hrmpallier wrote: 10/05/2021 00:02
Bosniak_WarriorX wrote: 09/05/2021 10:38 Image

Gledaj ga ko da je juce izasao iz Fabrike :bih:
Koji je ovo junak ? Čiji je ( vlasništvo ) ? OSBiH ili američki ?
M107 OS BiH. Kod nas su već dugo vremena.
archi_a
Posts: 10360
Joined: 11/12/2011 18:11

#5277 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

OS BiH, Centar za osnovnu obuku, kasarna Pazarić, zakletva

Image

Image

Image

Image

Image
archi_a
Posts: 10360
Joined: 11/12/2011 18:11

#5278 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

OS BiH, Zenica, terenska vježba kretanje u urbanom području, kretanje unutar zgrada, zasjeda, evakuacija.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
GOLDZEN
Posts: 978
Joined: 22/07/2020 19:27

#5280 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by GOLDZEN »

Prve američke trupe sletjele na aerodrom Sarajevo:
ZemoBa
Posts: 105
Joined: 09/04/2016 10:57

#5281 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by ZemoBa »

Ja samo ne znam je li vi pokušavate ispraviti sliku OS ili živite u utopiji?

Gledam slike, opis slika i nevjerujem. Radim u vojsci i 90% stvari koje vidim ovdje nisu realne, još sam u jednoj od jedinica koja ima najviše obuka, a opet 80% vremena provedemo na aktivnostima nevezanim za vojsku, a ove slike dok gledam opet me naloži da konkurišem za taj posao kojega očito radim, pozz
archi_a
Posts: 10360
Joined: 11/12/2011 18:11

#5282 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

Tako je Zemo. Ovi manekeni se samo okupe ovako da ispoziraju za sliku. Sve je utopija. Hvala tebi što si iskren, pa si se javio da objasniš. :wink: :bih:
mali_balon
Posts: 11275
Joined: 12/09/2012 09:57

#5283 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by mali_balon »

ZemoBa wrote: 17/05/2021 05:54 Ja samo ne znam je li vi pokušavate ispraviti sliku OS ili živite u utopiji?

Gledam slike, opis slika i nevjerujem. Radim u vojsci i 90% stvari koje vidim ovdje nisu realne, još sam u jednoj od jedinica koja ima najviše obuka, a opet 80% vremena provedemo na aktivnostima nevezanim za vojsku, a ove slike dok gledam opet me naloži da konkurišem za taj posao kojega očito radim, pozz
Ma to se djeca nafuraju poslje igrica i postavljaju slike i razni pacijenti iz dijaspore koji nemaju dodira sa bh realnoscu...
Bosniak_WarriorX
Posts: 133
Joined: 02/05/2020 14:45

#5284 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Bosniak_WarriorX »

Federalno ministarstvo unutrašnjih poslova započet će projekt uspostave savremenog centra za stručne, specijalističke, permanentne, terenske i druge vidove obuka kandidata za službu u policiji i policijskih službenika u Federaciji BiH.

O ovome je Vladu Federacije BiH informisao federalni ministar unutrašnjih poslova Aljoša Čampara, kako kaže, nakon analize postojećih kapaciteta, trenutne sigurnosne situacije i potencijalnih sigurnosnih rizika.

"Policijsko obrazovanje i treninzi predstavljaju temelj za efikasniji sigurnosni sistem. Reakcija policijskih snaga na nadolazeće izazove mora se prilagoditi novonastalim pojavnim oblicima krivičnih djela s potrebom usvajanja novih znanja, vještina i tehnika kako bi djelovanje policijskih struktura bilo što efikasnije i učinkovitije", naveo je Čampara u Informaciji koja je dostavljena članovima Vlade Federacije BiH.

U Federaciji BiH, od okončanja agresije, kako kažu iz FMUP-a, policijske strukture na svim nivoima i dalje nemaju savremeni centar u kojem bi se u kontinuitetu provodile specijalističke obuke. Navode da se trenutno većina takvih obuka obavlja u objektu Policijske akademije FMUP-a u Sarajevu, koja je nadležna za školovanje i stručno usavršavanje policijskih službenika u FBiH i kandidata za službu u policiji.

Čampara je Vladu FBiH informisao o tome da je neophodno da Federalno ministarstvo unutrašnjih poslova ima savremeni i moderni centar u kojem će se omogućiti svim policijskim strukturama pristup adekvatnim uslovima obuke kao i dalji razvoj policijske taktike i metodike.

Namjera Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova, ukoliko se postigne dogovor s Vladom Kantona Sarajevo i KJP Sarajevo-šume o rješavanju imovinsko-pravnog statusa Centra za obuku policijskih kadrova "Mahir Begić" i uknjižbe objekata, jeste izgradnja savremenog centra na lokalitetu Suhodola.

"Ako se do kraja tekuće godine ne uspije riješiti imovinsko-pravni status i uknjižba objekata, Federalno ministarstvo unutrašnjih poslova morat će tražiti zamjensku lokaciju na kojoj će uspostaviti savremeni i funkcionalni centar", dodaje Čampara.

U savremenom centru Policijske akademije FMUP-a, ističe Čampara, policijskim službenicima i polaznicima bit će omogućena moderna obuka iz oblasti rukovanja naoružanjem, specijalnog fizičkog obrazovanja, kriminalističke tehnike, taktike i metodike, posebnih istražnih radnji, sigurnosti saobraćaja, cyber kriminala, orijentacije i pretrage terena, zbrinjavanja traumatskih povreda u taktičkim situacijama, digitalne forenzike i tako dalje.
User avatar
atmel
Posts: 1624
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#5285 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by atmel »

ZemoBa wrote: 17/05/2021 05:54 Ja samo ne znam je li vi pokušavate ispraviti sliku OS ili živite u utopiji?

Gledam slike, opis slika i nevjerujem. Radim u vojsci i 90% stvari koje vidim ovdje nisu realne, još sam u jednoj od jedinica koja ima najviše obuka, a opet 80% vremena provedemo na aktivnostima nevezanim za vojsku, a ove slike dok gledam opet me naloži da konkurišem za taj posao kojega očito radim, pozz

Hajd ne seri :bih:
Iceplayer
Posts: 189
Joined: 24/02/2017 22:13

#5286 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Iceplayer »

atmel wrote: 17/05/2021 17:51
ZemoBa wrote: 17/05/2021 05:54 Ja samo ne znam je li vi pokušavate ispraviti sliku OS ili živite u utopiji?

Gledam slike, opis slika i nevjerujem. Radim u vojsci i 90% stvari koje vidim ovdje nisu realne, još sam u jednoj od jedinica koja ima najviše obuka, a opet 80% vremena provedemo na aktivnostima nevezanim za vojsku, a ove slike dok gledam opet me naloži da konkurišem za taj posao kojega očito radim, pozz

Hajd ne seri :bih:
Svugdje ima ljudi koji rade svoj posao i onih koji ne rade...
GOLDZEN
Posts: 978
Joined: 22/07/2020 19:27

#5288 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by GOLDZEN »

Ovo konačno dodijelili prvi ugovor oko nove službene uniforme OS? http://mod.gov.ba/afoto2016/101_21.pdf
User avatar
Sibirski Plavac
Posts: 19
Joined: 08/08/2016 22:51

#5289 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Sibirski Plavac »

Gledam na YT, spominje se BH Orkan 2 i bespilotna letjelica (?)
Šta mislite ima li istine :bih:
GOLDZEN
Posts: 978
Joined: 22/07/2020 19:27

#5290 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by GOLDZEN »

Sibirski Plavac wrote: 18/05/2021 15:32 Gledam na YT, spominje se BH Orkan 2 i bespilotna letjelica (?)
Šta mislite ima li istine :bih:
O orkanu 2 se već raspravljalo na drugoj temi. Uglavnom imam predstavu o kojem videu govoris i da skratim to nije Orkan 2 već turski "Toros".
GOLDZEN
Posts: 978
Joined: 22/07/2020 19:27

#5291 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by GOLDZEN »

Kvalifikacijsko gađanje pripadnika Nacionalne Garde Florida - poligon Manjača https://t.co/bEcGXBqAvz
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#5293 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by escobar__ »

Mene duša boli što mi još uvijek nismo članica NATO-a.
archi_a
Posts: 10360
Joined: 11/12/2011 18:11

#5294 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

OS BiH


Image

Image

Image


Image

Image

Image
archi_a
Posts: 10360
Joined: 11/12/2011 18:11

#5298 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

OS BiH, kasarna "Dubrave"

Image

Image
archi_a
Posts: 10360
Joined: 11/12/2011 18:11

#5299 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

JSP MUP TK

Image

Image

Image

Image
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#5300 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Guadalajara »

archi_a wrote: 21/05/2021 16:44 JSP MUP TK

Image

Image

Image

Image
Archy znaš li možda koliko imaju pripadnika JSP?
Post Reply