Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Adoo90
Posts: 152
Joined: 21/02/2021 15:06

#5353 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Adoo90 »

https://youtu.be/9U1laTfODR4
Isplati se pogledati-i saznati šta smo uzeli od Turske,sta nam sve dolazi.....a Bgm dolaze lijepa sredstva i vrlo nam potrebna ..
GOLDZEN
Posts: 968
Joined: 22/07/2020 19:27

#5354 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by GOLDZEN »

Image

Potencijalna novina*
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#5355 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Guadalajara »

Adoo90 wrote: 27/05/2021 11:40 https://youtu.be/9U1laTfODR4
Isplati se pogledati-i saznati šta smo uzeli od Turske,sta nam sve dolazi.....a Bgm dolaze lijepa sredstva i vrlo nam potrebna ..
Govori o Turskim oklopnim vozilima, AT sistemima i PVO sistemima... :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10290
Joined: 27/04/2021 22:52

#5356 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by tramvajtrojka »

GOLDZEN wrote: 27/05/2021 21:15 Image

Potencijalna novina*
ev nas kao hrvati stavili kamiflazne granice drzave u odoru vojske :lol:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#5357 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by MorningStar »

Jesmo li sigurni za te uniforme ? "Potencijalna novina" sta to znaci ? Jos na toj slici "Oruzani" mescini i autor malo nepismen al ajd :bih:
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10290
Joined: 27/04/2021 22:52

#5358 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by tramvajtrojka »

MorningStar wrote: 28/05/2021 00:08 Jesmo li sigurni za te uniforme ? "Potencijalna novina" sta to znaci ? Jos na toj slici "Oruzani" mescini i autor malo nepismen al ajd :bih:
Image

nato balkanski standardi bajo moj :bih: :bih: :mrgreen:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#5359 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by MorningStar »

tramvajtrojka wrote: 28/05/2021 00:10
MorningStar wrote: 28/05/2021 00:08 Jesmo li sigurni za te uniforme ? "Potencijalna novina" sta to znaci ? Jos na toj slici "Oruzani" mescini i autor malo nepismen al ajd :bih:
Image

nato balkanski standardi bajo moj :bih: :bih: :mrgreen:
Aha to objasnjava ono sto sam napisao/pitao.


:lol:

Hoce to kad zaboravim da je ovo tema za djecu :D
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10290
Joined: 27/04/2021 22:52

#5360 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by tramvajtrojka »

MorningStar wrote: 28/05/2021 00:14
tramvajtrojka wrote: 28/05/2021 00:10
MorningStar wrote: 28/05/2021 00:08 Jesmo li sigurni za te uniforme ? "Potencijalna novina" sta to znaci ? Jos na toj slici "Oruzani" mescini i autor malo nepismen al ajd :bih:
Image

nato balkanski standardi bajo moj :bih: :bih: :mrgreen:
Aha to objasnjava ono sto sam napisao/pitao.


:lol:

Hoce to kad zaboravim da je ovo tema za djecu :D
ma zajebavam se i ja gdje ces stavit ba zastavu na uniformu osim na ramenu i to da bude low vis a ne kao nasa sadasnja da se vidi iz svemira
kic mrtvi al haj
User avatar
JohnnyS
Posts: 13390
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#5362 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by JohnnyS »

GOLDZEN wrote: 27/05/2021 21:15 Image

Potencijalna novina*
Nova oprema oružaniH snaga

Tko je ovo nepismen pisao :D
GOLDZEN
Posts: 968
Joined: 22/07/2020 19:27

#5363 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by GOLDZEN »

JohnnyS wrote: 28/05/2021 14:49
GOLDZEN wrote: 27/05/2021 21:15 Image

Potencijalna novina*
Nova oprema oružaniH snaga

Tko je ovo nepismen pisao :D
I meni je zasmetalo ali da sad ne mrljam sliku ostavio sam ovako kako je jest
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#5364 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Piaty »

Joj ne svidja mi se nikako. Pa nekako brate isto kao kod Rusa ili Turaka, neko sivilo. Bolje zadrzati ovu digitalnu saru onda.
Licno bih volio da bude kao Danska ili Njemacka.

I replika za ovog nekog lika sto se sere po vojnicima i sprda oko sklekova na prosloj stranici.
NEMAS POJMA! Bosanski pjesadijski vojnik moze nadmasiti i Americkog i Britanskog po bilo cemu. Ne ulazim u oficirski ili podoficirski kadar ali obican b-h vojnik bi mogao biti prava zvijer da postoji jaka organizacija, oprema, logistika i podrska drzave kakvu on treba.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#5365 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by MorningStar »

Piaty wrote: 28/05/2021 16:24 Joj ne svidja mi se nikako. Pa nekako brate isto kao kod Rusa ili Turaka, neko sivilo. Bolje zadrzati ovu digitalnu saru onda.
Licno bih volio da bude kao Danska ili Njemacka.

I replika za ovog nekog lika sto se sere po vojnicima i sprda oko sklekova na prosloj stranici.
NEMAS POJMA! Bosanski pjesadijski vojnik moze nadmasiti i Americkog i Britanskog po bilo cemu. Ne ulazim u oficirski ili podoficirski kadar ali obican b-h vojnik bi mogao biti prava zvijer da postoji jaka organizacija, oprema, logistika i podrska drzave kakvu on treba.
Ja mislim da je Bosanski vojnik ljudsko bice kao i svaki drugi vojnik iz bilo koje druge zemlje - ti ocito znas nesto vise :D
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#5366 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Piaty »

MorningStar wrote: 28/05/2021 16:26
Piaty wrote: 28/05/2021 16:24 Joj ne svidja mi se nikako. Pa nekako brate isto kao kod Rusa ili Turaka, neko sivilo. Bolje zadrzati ovu digitalnu saru onda.
Licno bih volio da bude kao Danska ili Njemacka.

I replika za ovog nekog lika sto se sere po vojnicima i sprda oko sklekova na prosloj stranici.
NEMAS POJMA! Bosanski pjesadijski vojnik moze nadmasiti i Americkog i Britanskog po bilo cemu. Ne ulazim u oficirski ili podoficirski kadar ali obican b-h vojnik bi mogao biti prava zvijer da postoji jaka organizacija, oprema, logistika i podrska drzave kakvu on treba.
Ja mislim da je Bosanski vojnik ljudsko bice kao i svaki drugi vojnik iz bilo koje druge zemlje - ti ocito znas nesto vise :D
:-D

Evo smajli na nebulozan komentar jer bi odgovor isto moraoo biti nebulozan pa bolje smajli.

Eto dzaba su povijesnicari, putopisci, vladari itd govorili o snazi Napoleonove vojske, o vjestini Huna, osvajanju ovih i onih vojski, sve pod prkno. Svi oni (i ostatak svijeta tako kazu), a samo ti eto reci da su svi isti. Mozda sam i ja lud, ne znam. Ti ces ionako tvrditi opet suprotno pa ja opet odgovor pa bolje da unaprijed sabijem sce moje odgovore u ovaj jedan. Ziv mi bio 1000 godina
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#5367 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by MorningStar »

Piaty wrote: 28/05/2021 18:11
MorningStar wrote: 28/05/2021 16:26
Piaty wrote: 28/05/2021 16:24 Joj ne svidja mi se nikako. Pa nekako brate isto kao kod Rusa ili Turaka, neko sivilo. Bolje zadrzati ovu digitalnu saru onda.
Licno bih volio da bude kao Danska ili Njemacka.

I replika za ovog nekog lika sto se sere po vojnicima i sprda oko sklekova na prosloj stranici.
NEMAS POJMA! Bosanski pjesadijski vojnik moze nadmasiti i Americkog i Britanskog po bilo cemu. Ne ulazim u oficirski ili podoficirski kadar ali obican b-h vojnik bi mogao biti prava zvijer da postoji jaka organizacija, oprema, logistika i podrska drzave kakvu on treba.
Ja mislim da je Bosanski vojnik ljudsko bice kao i svaki drugi vojnik iz bilo koje druge zemlje - ti ocito znas nesto vise :D
:-D

Evo smajli na nebulozan komentar jer bi odgovor isto moraoo biti nebulozan pa bolje smajli.

Eto dzaba su povijesnicari, putopisci, vladari itd govorili o snazi Napoleonove vojske, o vjestini Huna, osvajanju ovih i onih vojski, sve pod prkno. Svi oni (i ostatak svijeta tako kazu), a samo ti eto reci da su svi isti. Mozda sam i ja lud, ne znam. Ti ces ionako tvrditi opet suprotno pa ja opet odgovor pa bolje da unaprijed sabijem sce moje odgovore u ovaj jedan. Ziv mi bio 1000 godina
Snazi cije vojske i jel ono huni - atilla bic boziji ? Mozda ti to vise kaze o vaznosti vodstva - a vojnika i vojsku se oblikuje. A sve to o snagama i vjestinama mislis da se odnosi na pojedinacnog vojnika ?

A mozda i ne - samo cudi kako onda kulturni englezi i francuzi pokorise po svijeta i tako - mora da je do misica :D
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#5368 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Piaty »

Hajmo sad o Italijanima?

Kad si se vec upleo, hajde izrelativiziraj do kraja! :-D

Helem, Talijani kao vojnici?

Pa da ne kvarimo dalje temu nas dvojica
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#5369 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by MorningStar »

Piaty wrote: 28/05/2021 19:45 Hajmo sad o Italijanima?

Kad si se vec upleo, hajde izrelativiziraj do kraja! :-D

Helem, Talijani kao vojnici?

Pa da ne kvarimo dalje temu nas dvojica
Jesu italijani isti ljudi kao rimljani ? :D Jesu francuzi sa napoleonom pokorili skoro cijelu evropu i uzeli moskvu ? - pa ih njemci za 3 sedmice sredise ? Jel se radi o istim ljudima :D

Da nastavim - jesu li grci isti oni grci koji su sa aleksandrom pokorili sta - pa su nacjepani od osmanlija ? Jesu li kinezi isti oni sto japanci namlatise - pa onda kinezi valjda isti ratovase protiv amera i pola svijeta u koreji ? .. Ima jos nastavim mozda.. :mrgreen:

Ps: To "najjaci smo oc'am" svi govore za svoje/sebe :D
Piaty
Posts: 5554
Joined: 01/12/2020 00:58

#5370 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Piaty »

MorningStar wrote: 28/05/2021 19:47
Piaty wrote: 28/05/2021 19:45 Hajmo sad o Italijanima?

Kad si se vec upleo, hajde izrelativiziraj do kraja! :-D

Helem, Talijani kao vojnici?

Pa da ne kvarimo dalje temu nas dvojica
Jesu italijani isti ljudi kao rimljani ? :D Jesu francuzi sa napoleonom pokorili skoro cijelu evropu i uzeli moskvu ? - pa ih njemci za 3 sedmice sredise ? Jel se radi o istim ljudima :D

Da nastavim - jesu li grci isti oni grci koji su sa aleksandrom pokorili sta - pa su nacjepani od osmanlija ? Jesu li kinezi isti oni sto japanci namlatise - pa onda kinezi valjda isti ratovase protiv amera i pola svijeta u koreji ? .. Ima jos nastavim mozda.. :mrgreen:

Ps: To "najjaci smo oc'am" svi govore za svoje/sebe :D
Haha pa dobro. Nije lose ovo ispalo sa nama dvojicom.

Vidi, nisu Talijani Rimljani ali jebemu misa, nisu Talijani ni Etiopljani sigurno! Znas za taj okrsaj pretpostavljam. Cemu tolike zajebancije o Talijanima i ono o talijanskim tenkovima.

Evo npr. Indijci su katastrofalni vojnici. Mogu ti poslati linkove o tome ALI BICE MI SVE DZABA kada obicno covjek preko puta zapne pa ne zeli da ne ispadne u pravu. Meni je to recimo svejedno. Ako si u pravu - neka si.

Znas u cemu je sad stvar, ti ces opet drzati svoju stranu iako vidis da ima istine i kod mene kao sto je ja vidim kod tebe. Sigurno NIJE APSOLUTNA istina to sto ti govoris, isto kao sto ni ovo moje nije 100% tacno. Ali mi je ludo vjerovati da je to eto sve tek tako isto. I Kinez i Pigmej i Hun i Aboridzan i Saudiarabijac i Albanac su isti vojnici. Jasta su.

Ja ne znam ko pise za svoje. Pisem za Bosnjake zato sto sam najvise cuo o tome jer zivim tu, rodjen sam i nekoliko godina prije pocetka rata (Bosnjaci u Pruskoj i Danskoj vojsci, K.u.k bosnjacke regimente, razne formacije iz II.s.r, Armija BiH itd). Znam eto recimo i da su Srbi bili pravo dobri vojnici u I svjetskom ratu. Dakle, ne samo moje.

Ja sam onim komentarom najvise htio reci da je steta sto je slaba opremljenost i izdvajanje i to je to. Donekle to ima veze upravo i sa vodstvom od cega neposredno ovisi i kakav je vojnik, kao sto i ti kazes i sto jest logicno.

To "najjaci smo ocam" tj bhfanatikosi...ma neeeeee. To je bezveze, nisam od tih. Mene to nervira. To antidayton, beretke i slicno.
Maliodmene
Posts: 2145
Joined: 10/01/2020 13:36

#5371 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Maliodmene »

Postojil negdje popis svakog naoružanja, artiljerije u OSBIH za ovu godinu?
archi_a
Posts: 10329
Joined: 11/12/2011 18:11

#5375 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

OS BiH, Svečano otvaranje vojne ambulante na lokaciji 4.pješadijske brigade OS BiH u kasarni „Božan Šimović“ Čapljina
„Ovaj medicinski centar, četvrti u nizu tokom godine dana, kao proizvod saradnje Ujedinjenog Kraljevstva i NATO-a, još je jedan pokazatelj onoga što članstvo u savezu, poput NATO-a, zbilja znači“, rekao je britanski ambasador Matt Field. „Ujedinjeno Kraljevstvo će nastaviti pružati podršku Oružanim snagama BiH na njihovom putu ka NATO-u. Ali, napredak traži konkretne reforme. Radujemo se nastavku saradnje sa OS BiH na izazovima koji su pred nama.“

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by archi_a on 31/05/2021 21:43, edited 1 time in total.
Post Reply