Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#8376 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

Ne obraćajte pažnju i zažmirite. I ako dovoljno dugo budeš žmirio maleni secesionisto i onako iskreno, iz srca zaželiš želju, možda, kad otvoriš svoje malene okice, OS nestanu i neće postojati više. :pisnuo:
liyf
Posts: 1216
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#8377 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by liyf »

CrazyDiablo wrote: 06/03/2023 00:09
lavi wrote: 05/03/2023 23:25 paša moj zamijenio čovjek A4 i A1 za M4A1, uz to kupio KAC FPGa, Eotech HWS i Aimpoint PRO optiku. Kupio čovjek IOTV pancire, uz to i nove kacige i earpro+comms headsete.

Oh da, kupio i helikoptere. Ovo tvoje pitanje na kraju rečenice nema nikakve logike.
to sto nabrajas ni kod jednog naseg vojnika neces naci, samo m4 puske kod deklarisanih jedinica i vp. ako hoces mogu te provodat kroz kasarne da se malo uvjeris u stvarno stanje. tvoje poznavanje vojske i vojne tehnike pada u vodu kad za laku pjesadijsku grupu kazes da je nova oformljena jedinica. prvo nauci osnvone pojmove i upoznaj se sa ustrojstvom vojske da bi se ovdje mogao pravit pametan. IOTV pancir u os bih :lol: :lol: :lol: :lol:
Ko kaže da je novooformljena jedinica? :lol: :lol: :lol: :lol:
Ne treba me vodati kroz kasarne. Znam da je grozna situacija.
liyf
Posts: 1216
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#8378 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by liyf »

General War wrote: 06/03/2023 02:21
lavi wrote: 05/03/2023 23:26 Ratko, pričam o Podžićevoj nabavci personalne opreme za individualce u OSBiH. A naravno, ako se nekome ne sviđa može unutar standarda da kupi svoju sopstvenu opremu, na svoj trošak.
Supko, pricam o americkoj vojsci da nije tacno sta si naveo, ne glupiraj se sa epitetima
onda si potpuno bespotrebno napisao komentar, jer ja nisam pričao ni o kacigama ni o pancirima, već o čizmama i sl.
Škobo Habu
Posts: 9036
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#8379 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Škobo Habu »

archi_a wrote: 06/03/2023 12:47 Ne obraćajte pažnju i zažmirite. I ako dovoljno dugo budeš žmirio maleni secesionisto i onako iskreno, iz srca zaželiš želju, možda, kad otvoriš svoje malene okice, OS nestanu i neće postojati više. :pisnuo:
Mali secesionisto!? :lol: :lol: :lol:

Furate raju, a vojska nema šta da jede.

Kad zapuca - povedi Reisa, Baketa i užu familiju u prve redove. Nas su jednom preveli žedne preko vode. Više neće.
GOLDZEN
Posts: 990
Joined: 22/07/2020 19:27

#8380 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by GOLDZEN »

Škobo Habu wrote: 06/03/2023 12:35
CrazyDiablo wrote: 28/02/2023 16:19 Kakva je ovo ubleha ovdje i losa propaganda. Osamo godina sam proveo u ovoj vojsci od cina vojnika do oficira. Niste svjesni da carapa nemamo, cizama, svake godine problem s grijanjem, vojska se na grijalicama grije. Za onu vjezbu na manjaci jedva skupe vozila, svaki bataljon salje vozila da bi se uopste moglo odrzat. Prica se o nekakvim javelinima, oklopnim vozilima a nismo u stanju odrzavat one humere sto smo dobili. Kad na hameru nes ode samo ga parkiraju sa strane. Sami sebi kupujemo papire za printere jer ni za to nema para ccc
Ne obraćajte pažnju na ove tweeter entuzijaste koji naše OS i namjensku industriju dižu u zvijezde. Jeftina propaganda SDA botova.
Drago mi je da ti smeta šta više čast mi je :lol:

Samo ne znam kako uplete stranku čiji nisam glasač u sve ovo :lol:
liyf
Posts: 1216
Joined: 08/06/2021 22:55
Location: Foča

#8381 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by liyf »

Škobo Habu wrote: 06/03/2023 13:53
archi_a wrote: 06/03/2023 12:47 Ne obraćajte pažnju i zažmirite. I ako dovoljno dugo budeš žmirio maleni secesionisto i onako iskreno, iz srca zaželiš želju, možda, kad otvoriš svoje malene okice, OS nestanu i neće postojati više. :pisnuo:
Mali secesionisto!? :lol: :lol: :lol:

Furate raju, a vojska nema šta da jede.

Kad zapuca - povedi Reisa, Baketa i užu familiju u prve redove. Nas su jednom preveli žedne preko vode. Više neće.
jesti i biti opremljen su dvije različite stvari. Vojska je u groznom stanju, al se ne može reći da se ne radi na napretku.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#8382 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by General War »

lavi wrote: 06/03/2023 15:38
Škobo Habu wrote: 06/03/2023 13:53

Mali secesionisto!? :lol: :lol: :lol:

Furate raju, a vojska nema šta da jede.

Kad zapuca - povedi Reisa, Baketa i užu familiju u prve redove. Nas su jednom preveli žedne preko vode. Više neće.
jesti i biti opremljen su dvije različite stvari. Vojska je u groznom stanju, al se ne može reći da se ne radi na napretku.
Vojska nije u groznom stanju radi vojske niti ovdje ko sta vojsci prigovara vec politike... ne treba tvrditi da je stanje redovno kad nije, niko nije corav.
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#8383 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by erotica »

Realno uz sve opstrukcije koje dolaze sa strana, užasne tenderske procedure za npr. najobičniju nabavku uniformi koje traju evo već gotovo dvije godine, pa i određene auto opstrukcije kako je rekao jedan forumaš ima para za t-rocove i limuzine a nema za plate carriere, ruksake, kacige, s obzirom na to da nam budžet OS nije ni 0.9% GDP-a, a da ne govorim o preporučenih 2% da bi mogli nabaviti neka ozbiljnija MTS, uz svo lajanje na spomen neke donacije u vidu defanzivnog naoružanja, naše OS uz sve opstrukcije postoje i rade i bolje da ih imamo i ovakve nego da ih nemamo nikako što bi dušmani najviše željeli, a to definitivno neće dočekati nikada. :bih:
User avatar
Penicilin
Posts: 511
Joined: 26/09/2009 13:59

#8385 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Penicilin »

Čudno mi je da pored tolikih hiljada vojnika i oficira u OSBiH javnost jednostavno ostaje uskraćena za realnu sliku stanja unutar te institucije koja je svima nama koji nemamo druge domovine osim ove veoma važna. Ovaj forum bez obzira što ga većina uzima zdravo za gotovo već godinama predstavlja ključni izvor informacija o OSBiH. Ako krenete pretraživati na Google bilo šta o OSBiH ovaj forum će vam se otvoriti na prvoj stranici pretrage. Specijalni rat ovdje se vodi oduvijek i naravno da su OSBiH prve na meti a ovaj forum po svakoj logici jedno je od ključnih poprišta. Dakle postavlja se pitanje da li je stanje zasta tako očajno kakvim ga neki ovdje redovno oslikavaju. Ako vojska zaista nema hljeba da jede zašto se na svaki oglas prijavljuje višestruk broj kandidata. Super je to što redovno imamo slike sa poligona itd ali te slike ne govore. I onda dođe neki pametnjaković sa pričom o čizmama i cijela priča se opet vrati na raspad sistema itd. Ljudi odlaze iz ove države jer se osjećaju nesigurno i misle da će im se u slučaju rata ponoviti 92. Oni koji iz prve ruke znaju da to nije tako ne trebaju dopustiti da preovladava priča da vojnici nemaju čarapa a kamo li oruža i spremnosti da bilo koga brane.
CrazyDiablo
Posts: 173
Joined: 16/03/2009 21:06

#8386 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by CrazyDiablo »

Penicilin wrote: 12/03/2023 14:54 Čudno mi je da pored tolikih hiljada vojnika i oficira u OSBiH javnost jednostavno ostaje uskraćena za realnu sliku stanja unutar te institucije koja je svima nama koji nemamo druge domovine osim ove veoma važna. Ovaj forum bez obzira što ga većina uzima zdravo za gotovo već godinama predstavlja ključni izvor informacija o OSBiH. Ako krenete pretraživati na Google bilo šta o OSBiH ovaj forum će vam se otvoriti na prvoj stranici pretrage. Specijalni rat ovdje se vodi oduvijek i naravno da su OSBiH prve na meti a ovaj forum po svakoj logici jedno je od ključnih poprišta. Dakle postavlja se pitanje da li je stanje zasta tako očajno kakvim ga neki ovdje redovno oslikavaju. Ako vojska zaista nema hljeba da jede zašto se na svaki oglas prijavljuje višestruk broj kandidata. Super je to što redovno imamo slike sa poligona itd ali te slike ne govore. I onda dođe neki pametnjaković sa pričom o čizmama i cijela priča se opet vrati na raspad sistema itd. Ljudi odlaze iz ove države jer se osjećaju nesigurno i misle da će im se u slučaju rata ponoviti 92. Oni koji iz prve ruke znaju da to nije tako ne trebaju dopustiti da preovladava priča da vojnici nemaju čarapa a kamo li oruža i spremnosti da bilo koga brane.
Pa kad si ti tako pametan i pun informacija sto se nisi prijavio na taj oglas i uvjerio se u pravo stanje OS BiH? Ti nasao prozivat nekog a vjerujem da nisi krocio u neku kasarnu.
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#8387 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

Ja sam kročio, ne u jednu nego u veliki broj kasarni na prostoru Bosne i Hercegovine i kažem da vas par likova pričate gluposti, na koje se redovno smijem. Pokušaj da me povučete u vaše blato i da se sa vama na tom teritoriju raspravljam o gladi, vaškama, poderanim čarapama, izlizanoj opremi, grijanju, staroj opremi, vozilima za generale neće uspjeti. Vi svoje, ja ću svoje. A tu će uvijek biti i slike, kao pomoć, slikovnica za "one" koji malo sporije kontaju! "Jeste, nije, jeste, nije, jeste, nije, mačku o rep, nije, može, ne može." Smiješno.
Da ne živimo sa potpunim idiotima, koji su po Ustavu dobili dio mogućnosti da usporavaju, blokiraju i uslovljavaju napredak, stanje bi bilo idealno. (blokiraju napredak i lica sa kojima dijele i ista imena, tradiciju, vjeru-barem deklarativno....Oko 3000 njih, a sve zarad ličnih interesa, borbe za uzimanje dijela kolača sa kojim bi oni sami mogli trgovati i upravljati pri čemu ne kriju otvoren rad za susjedne države na štetu svih građana BiH, pa i onih koji isto ime kao i oni nose). I, opet, kad sve ovo uzmemo u obzir stanje se popravlja iz kvartala u kvartal, iz godine u godinu. Pozivali su ih i da napuste OS, znamo kako je to završilo, pa se zaboravilo i okrenulo na novi spin režima.

Postoje profesionalna, stručna lica koja znaju i šta i kako, dubinsko snimanje stanja i potreba je odavno završeno, sva planiranja su odavno završena, svi modeli ustroja, doktrine i opremljenoati su odavno završeni i prema tome se kreće puno sporije nego bi moglo jer imaš jednu majkićku, jednog novića, jednu hostesu iz doboja, jednog nešića koji će dići ruku za blokiranje finansiranja i nabavke. Šta, pravit ćemo se englezi, kolutati očima, pokušavati poentirati? Nazovite stvari pravim imenom pametnjakovići.
Secesionisti se iz petnih žila upiru da zaustave kretanje, ali proces je nezaustavljiv. Zato će dolazak na cilj biti puno slađi. I puno slađe će biti gledati sve te hadalje koji će u srdžbi pokušavati da vrište, a glasa neće imati. :wink:
Last edited by archi_a on 12/03/2023 17:07, edited 1 time in total.
User avatar
Penicilin
Posts: 511
Joined: 26/09/2009 13:59

#8388 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Penicilin »

CrazyDiablo wrote: 12/03/2023 15:31
Penicilin wrote: 12/03/2023 14:54 Čudno mi je da pored tolikih hiljada vojnika i oficira u OSBiH javnost jednostavno ostaje uskraćena za realnu sliku stanja unutar te institucije koja je svima nama koji nemamo druge domovine osim ove veoma važna. Ovaj forum bez obzira što ga većina uzima zdravo za gotovo već godinama predstavlja ključni izvor informacija o OSBiH. Ako krenete pretraživati na Google bilo šta o OSBiH ovaj forum će vam se otvoriti na prvoj stranici pretrage. Specijalni rat ovdje se vodi oduvijek i naravno da su OSBiH prve na meti a ovaj forum po svakoj logici jedno je od ključnih poprišta. Dakle postavlja se pitanje da li je stanje zasta tako očajno kakvim ga neki ovdje redovno oslikavaju. Ako vojska zaista nema hljeba da jede zašto se na svaki oglas prijavljuje višestruk broj kandidata. Super je to što redovno imamo slike sa poligona itd ali te slike ne govore. I onda dođe neki pametnjaković sa pričom o čizmama i cijela priča se opet vrati na raspad sistema itd. Ljudi odlaze iz ove države jer se osjećaju nesigurno i misle da će im se u slučaju rata ponoviti 92. Oni koji iz prve ruke znaju da to nije tako ne trebaju dopustiti da preovladava priča da vojnici nemaju čarapa a kamo li oruža i spremnosti da bilo koga brane.
Pa kad si ti tako pametan i pun informacija sto se nisi prijavio na taj oglas i uvjerio se u pravo stanje OS BiH? Ti nasao prozivat nekog a vjerujem da nisi krocio u neku kasarnu.
Tačno nisam bio ni u jednoj kasarni zadnjih 20 godina zato i prozivam one koji trenutno jesu da kažu kakvo je stanje i trebamo li se bojati scenarija iz 92. A pametan jesam i školovan i uspješan i dolazim na ovaj forum jer mi je bitno da znam kako se razvijaju OS jer mi to pomaže da lakše spavam i da ne mislim da sam pogriješio sto mi djeca rastu u ovoj zemlji. A što se tiče prozivanja, tačno je želim da upozorim na botove i ubačene elemente da se vodi računa da takvih sigurno ima ali oni su ok jer barem je jasno na kojoj su strani. Međutim posebno prozivam one koji se smatraju patriotama i koji misle da je cool prozivati sve što ima veze sa državom i SDA i srati bez veze bez razumjevanja šire slike i štete koju time čine. Takvi retardi su mi posebno odvratni. Fuj.
plavi_E
Posts: 6556
Joined: 18/10/2021 19:47

#8389 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by plavi_E »

Penicilin wrote: 12/03/2023 14:54 Ako krenete pretraživati na Google bilo šta o OSBiH ovaj forum će vam se otvoriti na prvoj stranici pretrage.
Pa to je zbog kolege @archi_a. Ako stovani kolega digne ruke od od ovg foruma i na primjer ode na onaj bosanski forum onda to nece biti vise tako. Forum zivi od rasprave. Ako da kazemo "archijeva struja" ode sa ovog foruma na onaj bosanski forum onda ce ostati samo istomisljenici koji ce padati u ekstaze nabacujuci sebi smajlice pricom kako "muslimani" nista ne mogu niti znaju. Nakon mjesec dva te monotonije ovaj forum nece vise ni blizu biti interesantan kao sto je sada. Ne mora cak ni otici moze paralelno i na ovom i na bosanskom forumu raditi sto radi ovdje. Uporedite ponasanje stovanog kolege @General War na ovome i na onom bosanskom forumu. Ogromna razlika. :D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#8390 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by General War »

plavi_E wrote: 12/03/2023 17:50
Penicilin wrote: 12/03/2023 14:54 Ako krenete pretraživati na Google bilo šta o OSBiH ovaj forum će vam se otvoriti na prvoj stranici pretrage.
Pa to je zbog kolege @archi_a. Ako stovani kolega digne ruke od od ovg foruma i na primjer ode na onaj bosanski forum onda to nece biti vise tako. Forum zivi od rasprave. Ako da kazemo "archijeva struja" ode sa ovog foruma na onaj bosanski forum onda ce ostati samo istomisljenici koji ce padati u ekstaze nabacujuci sebi smajlice pricom kako "muslimani" nista ne mogu niti znaju. Nakon mjesec dva te monotonije ovaj forum nece vise ni blizu biti interesantan kao sto je sada. Ne mora cak ni otici moze paralelno i na ovom i na bosanskom forumu raditi sto radi ovdje. Uporedite ponasanje stovanog kolege @General War na ovome i na onom bosanskom forumu. Ogromna razlika. :D
Sta je razlika u ponasanju stovanog kolege?
CrazyDiablo
Posts: 173
Joined: 16/03/2009 21:06

#8391 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by CrazyDiablo »

https://www.scribd.com/document/6309649 ... an-Razvoja

A jesmo ga i ispunili, al opet tu su krivi srbi i hrvati, nikad mi. Cim ukazes na nas nerad odma si cetnik. Polako se pretvaramo u myciti forum
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#8392 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by General War »

CrazyDiablo wrote: 12/03/2023 18:29 https://www.scribd.com/document/6309649 ... an-Razvoja

A jesmo ga i ispunili, al opet tu su krivi srbi i hrvati, nikad mi. Cim ukazes na nas nerad odma si cetnik. Polako se pretvaramo u myciti forum
Ja sam na MC iako jedan od ptvih na vojnom forumu van srbije, ispao Alijin placenik kad su padobranci poceli da ikakvu kritiku povezuju sa antisrBskim djelovanjem 😄
CrazyDiablo
Posts: 173
Joined: 16/03/2009 21:06

#8393 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by CrazyDiablo »

General War wrote: 12/03/2023 18:38
CrazyDiablo wrote: 12/03/2023 18:29 https://www.scribd.com/document/6309649 ... an-Razvoja

A jesmo ga i ispunili, al opet tu su krivi srbi i hrvati, nikad mi. Cim ukazes na nas nerad odma si cetnik. Polako se pretvaramo u myciti forum
Ja sam na MC iako jedan od ptvih na vojnom forumu van srbije, ispao Alijin placenik kad su padobranci poceli da ikakvu kritiku povezuju sa antisrBskim djelovanjem 😄
Sad ces ovdje da budes cetnik.. Al dobro vrijeme ce sve pokazat al znam sigurno da OS BiH nece branit bosnu nego opet raja obicna i policija
skoronikako
Posts: 1035
Joined: 08/10/2018 12:09

#8394 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by skoronikako »

Ovaj iznad zna da 10.000 ljudi nece braniti Bosnu, nego se moraju ukljuciti i obicni ljudi. Bravo Kolumbo. Nema sta, stvarno imamo prepametne ljude.

Tako Rusija koristi obicne ljude iako imaju ogromna izdavanja za vojsku. To naravno necemo spomenuti jer je bitno pljuvati.
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#8395 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by erotica »

CrazyDiablo wrote: 12/03/2023 18:29 https://www.scribd.com/document/6309649 ... an-Razvoja

A jesmo ga i ispunili, al opet tu su krivi srbi i hrvati, nikad mi. Cim ukazes na nas nerad odma si cetnik. Polako se pretvaramo u myciti forum
Nek si ovo postavio, slomio sam se tražeći po netu i nigdje nema :thumbup:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#8396 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by General War »

CrazyDiablo wrote: 12/03/2023 18:43
General War wrote: 12/03/2023 18:38

Ja sam na MC iako jedan od ptvih na vojnom forumu van srbije, ispao Alijin placenik kad su padobranci poceli da ikakvu kritiku povezuju sa antisrBskim djelovanjem 😄
Sad ces ovdje da budes cetnik.. Al dobro vrijeme ce sve pokazat al znam sigurno da OS BiH nece branit bosnu nego opet raja obicna i policija
..ih to sam odavno😄
Ne bitno, tema je OS BiH, nije kritika OSBiH vec politickog establismenta koji sve radi da unisti (ili ovi sto to sve odobravaju) vojne kapacitete, i ovih sto bacaju pepeo u oci da su OS efektivna vojna sila sto to nisu.
User avatar
Penicilin
Posts: 511
Joined: 26/09/2009 13:59

#8398 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Penicilin »

General War wrote: 12/03/2023 19:27
CrazyDiablo wrote: 12/03/2023 18:43

Sad ces ovdje da budes cetnik.. Al dobro vrijeme ce sve pokazat al znam sigurno da OS BiH nece branit bosnu nego opet raja obicna i policija
..ih to sam odavno😄
Ne bitno, tema je OS BiH, nije kritika OSBiH vec politickog establismenta koji sve radi da unisti (ili ovi sto to sve odobravaju) vojne kapacitete, i ovih sto bacaju pepeo u oci da su OS efektivna vojna sila sto to nisu.
Mogu li te upitati na osnovu čega tvrdiš da OS nisu efektivna vojna sila? Na osnovu kojih informacija i argumenata to tvrdiš? Također koje parametre te efikasnosti i u odnosu na šta si evaluirao? Hvala.
User avatar
Penicilin
Posts: 511
Joined: 26/09/2009 13:59

#8399 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Penicilin »

CrazyDiablo wrote: 12/03/2023 18:43
General War wrote: 12/03/2023 18:38

Ja sam na MC iako jedan od ptvih na vojnom forumu van srbije, ispao Alijin placenik kad su padobranci poceli da ikakvu kritiku povezuju sa antisrBskim djelovanjem 😄
Sad ces ovdje da budes cetnik.. Al dobro vrijeme ce sve pokazat al znam sigurno da OS BiH nece branit bosnu nego opet raja obicna i policija
Kažeš znaš sigurno. Na osnovu čega molim te? Mogu li pitati jesi li bivši ili sadašnji pripadnik OS?
User avatar
quoter
Posts: 528
Joined: 15/02/2011 23:57

#8400 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by quoter »

HarTar wrote: 12/03/2023 20:03
Ovo mi je iznenađenje da OSBiH imaju 85 M60A3 tenkova. Vojska je takva kakva je na žalost zbog blokada, meni je lično najvažnije da se oficiri školuju u najprestižnjim vojnim akademijama na svijetu. Ukoliko bi zatrebalo siguran sam da bi u kratkom vremenu savremeni sistemi bili tu za odbranu BiH.
Post Reply