Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
holowey
Posts: 8430
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#7801 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by holowey »

Mrvice_ba wrote: 11/10/2022 00:31 Različiti sljemovi, različiti prsluci, različite cizme...
a mozda to ima veze sa razlicitim rodovima?
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#7802 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by emotivac »

archi_a wrote: 30/09/2022 08:57
Image
Bitno da su nokti tu :lol: :lol:
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#7803 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

OS BiH, Goražde


Image

Image

Image

Image

Image
User avatar
Penicilin
Posts: 511
Joined: 26/09/2009 13:59

#7805 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Penicilin »

Spit_fire wrote: 11/10/2022 00:36 Evo jedno pitanje ako je ko upuceniji, koja je najelitnija jedinica OS, u obzir dolazi i velicina voda :D
Mislim da se prednost može dati deklarisanoj bataljonskoj grupi lake pješadije OSBiH snage nekih 800 vojnika koja je jesenas prošla ocjenom odličan finalnu NATO evaluaciju.

Ova bataljonska grupa je dakle u potpunosti interoperabilna sa NATO snagama i borbeno spremna po NATO standardima. Ta jedinica će ubuduće učestvovati u NATO vježbama i može biti rasporođena u mirovne operacije. Uspješna evaluacija ove bataljinske grupe je koliko znam jedini preostali trhnički uslov za prijem u punopravno NATO članstvo. Odnosno iako ostatak OSBiH nije prošao ovaj tip evaluacije interoprabilnost i botbena sposobnost OSBiH u cijelosti ispunjava uslove za NATO članstvo. Doduše mislim da ni bataljon vojne policije ne zaostaje puno u botbenoj sposobnosti. Zapravo nisam još čuo da je borbena sposobnost bilo koje jedinice OSBiH loše ocjenjena na bilo kojoj dosada održanoj vježbi ili evaluaciji.

Najžešće ktitike zaptavo dolazre od Dodika koji se zalaže za ukidanje OS i od vas modnih mačora koji ste ustanju da sa nevjerovatnom preciznośću uočavate i dajete na značaju neuparenost nijansi pertli i šara na pancirima naših vojnika. Neizmjerno vam hvala na tome i nadam se da će kada se budžet ministarstva odbrane BiH jednom odmrzne prednost biti data nabavci Versaće čizmica i Prada prslučića da nas više ne brukaju pred svijetom.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#7806 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Spit_fire »

Penicilin wrote: 12/10/2022 17:16
Spit_fire wrote: 11/10/2022 00:36 Evo jedno pitanje ako je ko upuceniji, koja je najelitnija jedinica OS, u obzir dolazi i velicina voda :D
Mislim da se prednost može dati deklarisanoj bataljonskoj grupi lake pješadije OSBiH snage nekih 800 vojnika koja je jesenas prošla ocjenom odličan finalnu NATO evaluaciju.

Ova bataljonska grupa je dakle u potpunosti interoperabilna sa NATO snagama i borbeno spremna po NATO standardima. Ta jedinica će ubuduće učestvovati u NATO vježbama i može biti rasporođena u mirovne operacije. Uspješna evaluacija ove bataljinske grupe je koliko znam jedini preostali trhnički uslov za prijem u punopravno NATO članstvo. Odnosno iako ostatak OSBiH nije prošao ovaj tip evaluacije interoprabilnost i botbena sposobnost OSBiH u cijelosti ispunjava uslove za NATO članstvo. Doduše mislim da ni bataljon vojne policije ne zaostaje puno u botbenoj sposobnosti. Zapravo nisam još čuo da je borbena sposobnost bilo koje jedinice OSBiH loše ocjenjena na bilo kojoj dosada održanoj vježbi ili evaluaciji.
:D
Najžešće ktitike zaptavo dolazre od Dodika koji se zalaže za ukidanje OS i od vas modnih mačora koji ste ustanju da sa nevjerovatnom preciznośću uočavate i dajete na značaju neuparenost nijansi pertli i šara na pancirima naših vojnika. Neizmjerno vam hvala na tome i nadam se da će kada se budžet ministarstva odbrane BiH jednom odmrzne prednost biti data nabavci Versaće čizmica i Prada prslučića da nas više ne brukaju pred svijetom.
Hvala puno na objasnjenju :bih:

Meni OS top izgledjau, pogotovo VP koji srecem kod Doma armije

Jedno pitanje pa eo razapnite me, :D al moram pitat iz koje komponente je taj bataljon?
pepermint
Posts: 370
Joined: 16/03/2011 07:20

#7807 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by pepermint »

Sve to lijepo dok je mira,al ako krene belaj sve se ovo raspada,a kad se raspadne:na koje jedinice ja kao bosnjak mogu da racunam?
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#7808 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by PM72 »

Računaj da si najebo ako uzmeš pušku.Budi pametan ko pola ovih na klix-u što kucaju iz Skandinavije
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#7809 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by parappa »

Spit_fire wrote: 12/10/2022 17:42
Penicilin wrote: 12/10/2022 17:16
Mislim da se prednost može dati deklarisanoj bataljonskoj grupi lake pješadije OSBiH snage nekih 800 vojnika koja je jesenas prošla ocjenom odličan finalnu NATO evaluaciju.

Ova bataljonska grupa je dakle u potpunosti interoperabilna sa NATO snagama i borbeno spremna po NATO standardima. Ta jedinica će ubuduće učestvovati u NATO vježbama i može biti rasporođena u mirovne operacije. Uspješna evaluacija ove bataljinske grupe je koliko znam jedini preostali trhnički uslov za prijem u punopravno NATO članstvo. Odnosno iako ostatak OSBiH nije prošao ovaj tip evaluacije interoprabilnost i botbena sposobnost OSBiH u cijelosti ispunjava uslove za NATO članstvo. Doduše mislim da ni bataljon vojne policije ne zaostaje puno u botbenoj sposobnosti. Zapravo nisam još čuo da je borbena sposobnost bilo koje jedinice OSBiH loše ocjenjena na bilo kojoj dosada održanoj vježbi ili evaluaciji.
:D
Najžešće ktitike zaptavo dolazre od Dodika koji se zalaže za ukidanje OS i od vas modnih mačora koji ste ustanju da sa nevjerovatnom preciznośću uočavate i dajete na značaju neuparenost nijansi pertli i šara na pancirima naših vojnika. Neizmjerno vam hvala na tome i nadam se da će kada se budžet ministarstva odbrane BiH jednom odmrzne prednost biti data nabavci Versaće čizmica i Prada prslučića da nas više ne brukaju pred svijetom.
Hvala puno na objasnjenju :bih:

Meni OS top izgledjau, pogotovo VP koji srecem kod Doma armije

Jedno pitanje pa eo razapnite me, :D al moram pitat iz koje komponente je taj bataljon?
Iz reda ostalih da mogu mirno mlatiti i jedne i druge i trece :D
koja komedija... da nije zalosno bilo bi smijesno.

@pepermint upravo tako... a isto razmiljaju i druga "dva naroda" ... samo sto oni imaju druge drzave da ih "brane" ako zatreba. zato i
traze da se ukinu OSBiH... tako da je bolje i ovo nego nista.
Last edited by parappa on 12/10/2022 17:55, edited 1 time in total.
pepermint
Posts: 370
Joined: 16/03/2011 07:20

#7810 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by pepermint »

Bila je puska vec u mojim rukama,a sad vise nisam za toga...zato pitam,ko ce sad mene branit ako zatreba?
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#7811 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Spit_fire »

parappa wrote: 12/10/2022 17:52
Spit_fire wrote: 12/10/2022 17:42

Hvala puno na objasnjenju :bih:

Meni OS top izgledjau, pogotovo VP koji srecem kod Doma armije

Jedno pitanje pa eo razapnite me, :D al moram pitat iz koje komponente je taj bataljon?
Iz reda ostalih da mogu mirno mlatiti i jedne i druge i trece :D
koja komedija... da nije zalosno bilo bi smijesno.

@pepermint upravo tako... a isto razmiljaju i druga "dva naroda" ... samo sto oni imaju druge drzave da ih "brane" ako zatreba. zato i
traze da se ukinu OSBiH... tako da je bolje i ovo nego nista.
Daj ba, zayebavas me za ostale jelde ? :D
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#7812 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Spit_fire »

pepermint wrote: 12/10/2022 17:55 Bila je puska vec u mojim rukama,a sad vise nisam za toga...zato pitam,ko ce sad mene branit ako zatreba?
Dokaz koliko su lose ili dobre OS je dodikovo kmecanje da se ukinu.... :bih:
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#7813 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by parappa »

Spit_fire wrote: 12/10/2022 17:58
parappa wrote: 12/10/2022 17:52

Iz reda ostalih da mogu mirno mlatiti i jedne i druge i trece :D
koja komedija... da nije zalosno bilo bi smijesno.

@pepermint upravo tako... a isto razmiljaju i druga "dva naroda" ... samo sto oni imaju druge drzave da ih "brane" ako zatreba. zato i
traze da se ukinu OSBiH... tako da je bolje i ovo nego nista.
Daj ba, zayebavas me za ostale jelde ? :D
naravno... ostali nisu konstutivni... ali bila bi dobra fora
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#7814 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Spit_fire »

parappa wrote: 12/10/2022 17:59
Spit_fire wrote: 12/10/2022 17:58

Daj ba, zayebavas me za ostale jelde ? :D
naravno... ostali nisu konstutivni... ali bila bi dobra fora
A sta znam ne bi me cudilo zato se i sokirah :D ne fkt koja komponenta il je mjesani?
pepermint
Posts: 370
Joined: 16/03/2011 07:20

#7815 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by pepermint »

Spit_fire wrote: 12/10/2022 17:59
pepermint wrote: 12/10/2022 17:55 Bila je puska vec u mojim rukama,a sad vise nisam za toga...zato pitam,ko ce sad mene branit ako zatreba?
Dokaz koliko su lose ili dobre OS je dodikovo kmecanje da se ukinu.... :bih:
Ne sumnjam ja da nas sad napadne Italija,al susjedi ako krenu...
Neka nama oruzanih snaga BiH...da ne zacatavam temu.
GOLDZEN
Posts: 989
Joined: 22/07/2020 19:27

#7816 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by GOLDZEN »

pepermint wrote: 12/10/2022 17:46 Sve to lijepo dok je mira,al ako krene belaj sve se ovo raspada,a kad se raspadne:na koje jedinice ja kao bosnjak mogu da racunam?
Na jedinice OS Bosne i Hercegovine
User avatar
parappa
Posts: 3302
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#7817 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by parappa »

Spit_fire wrote: 12/10/2022 18:00
parappa wrote: 12/10/2022 17:59

naravno... ostali nisu konstutivni... ali bila bi dobra fora
A sta znam ne bi me cudilo zato se i sokirah :D ne fkt koja komponenta il je mjesani?
@archi_a ili @GOLDZEN bi trebali znati.

Ja mislim da svaki puk ima svoju VP
Seawolf
Posts: 7687
Joined: 14/06/2012 22:59

#7818 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Seawolf »

parappa wrote: 12/10/2022 19:20
Spit_fire wrote: 12/10/2022 18:00

A sta znam ne bi me cudilo zato se i sokirah :D ne fkt koja komponenta il je mjesani?
@archi_a ili @GOLDZEN bi trebali znati.

Ja mislim da svaki puk ima svoju VP
Ne, nego svaka od tri pješadijske brigade ima po jedan vod vojne policije, a brigada za taktičku podršku ima u svom sastavu bataljon vojne policije.
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#7819 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

parappa wrote: 12/10/2022 19:20
Spit_fire wrote: 12/10/2022 18:00

A sta znam ne bi me cudilo zato se i sokirah :D ne fkt koja komponenta il je mjesani?
@archi_a ili @GOLDZEN bi trebali znati.

Ja mislim da svaki puk ima svoju VP
Vojna policija je pod komandom brigade taktičke podrške i odatle se delegira prema rasporedu i na mjesta na kojima je potreba. Ona izvorno nema nikakve veze sa pješadijskim brigadama, a može im prema odlukama i po potrebi biti potčinjena. Bataljon VP je multinacionalan, bez oznaka PUK-ova. Kako svrstati vojnog policajca, ako vam je to ipak bitno? Jednostavno je to riješeno. Hrvati i Bošnjaci imaju oznake Vojna policija na latinici, a Srbi na ćirilici. To je ostavljeno na izbor svakom pripadniku ponaosob.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#7820 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by agent_zero »

Mrvice_ba wrote: 11/10/2022 00:31 Različiti sljemovi, različiti prsluci, različite cizme...
Ma ubleha od vojske, uniformi, opreme... isto cirkus.

Bolje je izgledala Vojska FBiH nego ovi. 21 vijek, a oni zaostali u 90tim...
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#7821 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

OS BiH, rijeka Drina

Image

Image

Image
Post Reply