Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)🇧🇦

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#8426 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

Tako'eeeeee :-)
CrazyDiablo
Posts: 173
Joined: 16/03/2009 21:06

#8427 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by CrazyDiablo »

Image

Evo ti plate od oficira. Sad ova zadnja povecanja sto su bila to je mozda jos 200-300 KM max.
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#8428 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

I kolika su primanja? 1680BAM OF-1, OF-2?
CrazyDiablo
Posts: 173
Joined: 16/03/2009 21:06

#8429 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by CrazyDiablo »

archi_a wrote: 17/03/2023 17:33 I kolika su primanja? 1680BAM
Ovo ti je platna lista covjeka iz zenica koji radi u banjaluci. Pocetni cin potporucnik. Dok plati stan, gorivo sta mu ostane
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#8430 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

I opet kažem, secesionistička govna neće ugasiti legalnu vojsku države Bosne i Hercegovine. Zašto plata nije x 2, odgovore možeš naći u transkriptima i na svim dosadašnjim glasanjima za odobrenje preporučenog, traženog povećanja budžeta za OS. To nije razlog da neko blati OS, niti da blati ministra odbrane ili komandu. Igre su političke, a te politike će biti poražene. Jedna od prvih stvari ulaska u NATO će biti i promptno poboljšanje uslova pripadnika OSBiH za 300%. Tome se govna protive iz njima dobroznanih razloga. Nazivajte stvari pravim imenom. :bih:
CrazyDiablo
Posts: 173
Joined: 16/03/2009 21:06

#8431 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by CrazyDiablo »

archi_a wrote: 17/03/2023 17:46 I opet kažem, secesionistička govna neće ugasiti legalnu vojsku države Bosne i Hercegovine. Zašto plata nije x 2, odgovore možeš naći u transkriptima i na svim dosadašnjim glasanjima za odobrenje preporučenog, traženog povećanja budžeta za OS. To nije razlog da neko blati OS, niti da blati ministra odbrane ili komandu. Igre su političke, a te politike će biti poražene. Jedna od prvih stvari ulaska u NATO će biti i promptno poboljšanje uslova pripadnika OSBiH za 300%. Tome se govna protive iz njima dobroznanih razloga. Nazivajte stvari pravim imenom. :bih:
Kad govoris istinu tad blatis nekog hahahhahha. Ja samo pokazujem pravo stanje OS BiH a ti pricas o nekim imaginarnim OS BiH, i ja ovdje na svaku laz sto ti napises cu potkrijepiti dokazima da nije tako. Ne kontam te samo sta je cilj, ako je to neka propaganda za novacenje onda svaka cast, jer u protivnom puno ljudi ces na krivi put poslat i zajebat.
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#8432 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by erotica »

CrazyDiablo wrote: 17/03/2023 17:28 Image

Evo ti plate od oficira. Sad ova zadnja povecanja sto su bila to je mozda jos 200-300 KM max.
I jel na ovo ima plus topli obrok i troškovi prijevoza, jbg nije to loše, u firmi gdje ga radim inženjeri masinstva imaju 1500 sa toplim i svim radnim subotama, tako ako ovi izađu na 1300-1400 sasvim ok plata.
CrazyDiablo
Posts: 173
Joined: 16/03/2009 21:06

#8433 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by CrazyDiablo »

erotica wrote: 17/03/2023 18:20
CrazyDiablo wrote: 17/03/2023 17:28 Image

Evo ti plate od oficira. Sad ova zadnja povecanja sto su bila to je mozda jos 200-300 KM max.
I jel na ovo ima plus topli obrok i troškovi prijevoza, jbg nije to loše, u firmi gdje ga radim inženjeri masinstva imaju 1500 sa toplim i svim radnim subotama, tako ako ovi izađu na 1300-1400 sasvim ok plata.
Jes al ovo je dobro ako si iz banjaluke i radis u banjaluci
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#8434 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by erotica »

A jbg trebali bi i oni kao političari da imaju neku naknadu za odvojeni život, bilo bi fer. A što se tiče onog članka radiosarajevo i uniformi, izgleda da će napokon proći tender za nabavku komplet novih uniformi bez žalbi, jer zadnji rok je bio August 2022 čini mi se i nije bilo više žalbi, tako da bi nabavka opreme u vrijednosti preko 7 miliona KM trebalo da prođe.
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#8436 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by erotica »

GOLDZEN wrote: 17/03/2023 18:34 http://www.mod.gov.ba/aktuelnosti/Tenderi/?id=97372

Dodjeljuju se neki tenderi tu i tamo
Eto odlično, neki dan kad sam gledao na stranici javnih nabavki još nije bilo gotovo, napokon će gute i mate prestati da kukaju na opremu.
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#8437 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by archi_a »

CrazyDiablo wrote: 17/03/2023 17:54
archi_a wrote: 17/03/2023 17:46 I opet kažem, secesionistička govna neće ugasiti legalnu vojsku države Bosne i Hercegovine. Zašto plata nije x 2, odgovore možeš naći u transkriptima i na svim dosadašnjim glasanjima za odobrenje preporučenog, traženog povećanja budžeta za OS. To nije razlog da neko blati OS, niti da blati ministra odbrane ili komandu. Igre su političke, a te politike će biti poražene. Jedna od prvih stvari ulaska u NATO će biti i promptno poboljšanje uslova pripadnika OSBiH za 300%. Tome se govna protive iz njima dobroznanih razloga. Nazivajte stvari pravim imenom. :bih:
Kad govoris istinu tad blatis nekog hahahhahha. Ja samo pokazujem pravo stanje OS BiH a ti pricas o nekim imaginarnim OS BiH, i ja ovdje na svaku laz sto ti napises cu potkrijepiti dokazima da nije tako. Ne kontam te samo sta je cilj, ako je to neka propaganda za novacenje onda svaka cast, jer u protivnom puno ljudi ces na krivi put poslat i zajebat.
Koju laž? Na krivi put nekoga poslati i zajebati? Naporan si čovječe. Ja ne pišem laži. Niti kitim, niti dodajem, već onako kako jeste. Još postavi listu u kojoj samog sebe demantuje. :-) Daleko od primanja koja će aBd imati, ali primanja nisu najlošija u državi. Uostalom, još nije proglašeno ratno stanje i obavezna regrutacija, ide samo onaj koji želi da se prijavi. Ne tjera se niko puškom da pristupi oružanim snagama. Ko se može pronaći u tome, bujrum. Koji je moj cilj? Nemam cilj, eto, može mi se da radim promociju naših oružanih snaga, nako. Bolje je pitanje:"koji je cilj, vas par, koji ni jednu pozitivnu stvar u životu nisu napisali ili prokomentariali na pozitivan način". Samo nekakva srdžba, negativa. Ubi vas "žeščenje". Opušteno lole. :lol:
User avatar
Penicilin
Posts: 511
Joined: 26/09/2009 13:59

#8438 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Penicilin »

Sinoć kaže Helez da je dogovoreno povećanje budžeta za MO za 100 miliona KM za narednu gofinu. Iz tog povećanja se planira linearno povećanje plata u OS i popunjavanje kadrova i nabavke. Ako se to ostvari Helezu treba spomenik podići za života ali hajd to na stranu. Prvo to pokazuje nesposobnost dosadašnjih ministara i politike koja stoji iza njih a drugo pokazuje i značajno popuštanje druge strane kojoj ne odgovara poboljšanja stanja u OS.

Što se tiče ovih što se bave "dobronamjernim" ismijavanjem stanja sa uniformama i čizmama mislim da ih izraz useful idiots ili korisne budale vrlo precizno opisuje.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#8440 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by tramvajtrojka »

Penicilin wrote: 18/03/2023 09:27 Sinoć kaže Helez da je dogovoreno povećanje budžeta za MO za 100 miliona KM za narednu gofinu. Iz tog povećanja se planira linearno povećanje plata u OS i popunjavanje kadrova i nabavke. Ako se to ostvari Helezu treba spomenik podići za života ali hajd to na stranu. Prvo to pokazuje nesposobnost dosadašnjih ministara i politike koja stoji iza njih a drugo pokazuje i značajno popuštanje druge strane kojoj ne odgovara poboljšanja stanja u OS.

Što se tiče ovih što se bave "dobronamjernim" ismijavanjem stanja sa uniformama i čizmama mislim da ih izraz useful idiots ili korisne budale vrlo precizno opisuje.
Proslo je to budzet je usvojen, al vaznije je bilo kmecati za povecanje plata politicara od strane opozicije , nego da pohvale sto su povecane plate vojnicima i budzet da su to archijevi usvojili ovdje bi desetak stranica ispisao
Maliodmene
Posts: 2198
Joined: 10/01/2020 13:36

#8441 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Maliodmene »

I mene cudi kako to archie nije pohvalio, kad vec sve hvali
GOLDZEN
Posts: 990
Joined: 22/07/2020 19:27

#8442 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by GOLDZEN »

tramvajtrojka wrote: 18/03/2023 10:12
Penicilin wrote: 18/03/2023 09:27 Sinoć kaže Helez da je dogovoreno povećanje budžeta za MO za 100 miliona KM za narednu gofinu. Iz tog povećanja se planira linearno povećanje plata u OS i popunjavanje kadrova i nabavke. Ako se to ostvari Helezu treba spomenik podići za života ali hajd to na stranu. Prvo to pokazuje nesposobnost dosadašnjih ministara i politike koja stoji iza njih a drugo pokazuje i značajno popuštanje druge strane kojoj ne odgovara poboljšanja stanja u OS.

Što se tiče ovih što se bave "dobronamjernim" ismijavanjem stanja sa uniformama i čizmama mislim da ih izraz useful idiots ili korisne budale vrlo precizno opisuje.
Proslo je to budzet je usvojen, al vaznije je bilo kmecati za povecanje plata politicara od strane opozicije , nego da pohvale sto su povecane plate vojnicima i budzet da su to archijevi usvojili ovdje bi desetak stranica ispisao
Vijeće ministara BiH je zadužilo Ministarstvo financija i trezora da prijedlog budžeta uputi prema nadležnim institucijama - Predsjedništvu BiH kao predlagatelju koji dalje prijedlog upućuje prema Parlamentarnoj skupštini BiH koja u konačnici usvaja ovaj dokument. Predsjedništvo BiH će o budžetu razmatrati na sjednici koja je zakazana za ponedjeljak a budžet bi mogao biti usvojen do kraja marta. Usput gledajući čisto iznos koji se izdvaja za potrebe MO, ovogodišnji budžet bi trebao biti najveći od formiranja OS?
Image
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#8443 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by erotica »

Ali to opet nije ni 1% GDP, prema podacima IISS Military Balance za 2023 GDP BiH u 2022 je bio 43.8 milijardi KM, tako da bi makar da smo na taj 1% uspjeli povećati tako da bi budžet bio 438 miliona KM i tu bi se već mogao naći neki novac za modernizaciju bez donacija.
Image
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#8444 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Mrvice_ba »

Maliodmene wrote: 18/03/2023 11:18 I mene cudi kako to archie nije pohvalio, kad vec sve hvali
Zato sto je sda bot.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10798
Joined: 27/04/2021 22:52

#8446 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by tramvajtrojka »

GOLDZEN wrote: 20/03/2023 14:34 Image
a budzet osbih veci za 100 miliona maraka komsic i njegove ublehe
User avatar
Peacean
Posts: 2689
Joined: 11/09/2017 11:13
Location: Sarajevo

#8447 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Peacean »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/hoce-li ... /230320116

I hoće li biti šta od modernizacije ili ne? Nekako mi na prvi pogled izgleda kao da je Komšić ovog puta pozitivac jer bi me čudilo da Cvijanović glasa za jačanje OSBiH. Ništa mi ovdje nije jasno :-)
User avatar
erotica
Posts: 851
Joined: 08/09/2011 17:56

#8448 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by erotica »

Pa budžet za OS ima više stavki, možda je povećan za 100 miliona koji će ići na plate i nešto drugo, a budžetska stavka nabavka MTS da je ostala ista kao prethodnih godina što znači ništa. Vidjecemo kada budžet bude objavljen u sl novinama pa će se tačno vidjeti gdje će tih 100 miliona otići, a iz Željkova kabineta su naveli da nisu predviđena sredstva za nabavku opreme.
Maliodmene
Posts: 2198
Joined: 10/01/2020 13:36

#8449 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Maliodmene »

Pa gdje je do sad bio budzet za nabavku opreme? I prije je sjedio na istom mjestu zar ne?
User avatar
Penicilin
Posts: 511
Joined: 26/09/2009 13:59

#8450 Re: Oruzane snage Bosne i Hercegovine (OS, Policija)

Post by Penicilin »

Predsjedništvo je danas odobrilo povećanje budžeta za OSBiH u iznosu od skoro 100 miliona KM što je povećanje budžeta za jednu trećinu prošlogodišmnjeg budžeta i najveće povećanje budžeta od postanka OS. Za povećanje su glasala dva člana predsjedništva srpski član inače iz SNSD-a i bošnjački član iz SDP-a dok je treći član predsjedništva koji pripada DF(SDA) glasao priotiv ove odluke. Potrebno je istaći da je bivši ministar odbrane Sifet Pođić kadar DF-a tokom čijeg se četverogodišnjeg mandata budžet OS ne da nije povećao ni za fening a sada njegov šef non-šarlantno odbija 100 miliona. Ja ne znam šta je u ovoj priči najnevjerovatnije ali svakako dosta je toga nevjerovatnog i prosto da se čovjek zapita ko ovdje koga jebe u zdrav mozak.

Izgleda da jedino Komšić ozbiljno u ovoj državi radi na secesiji :D
Post Reply