Ljetovanje 2015

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
SSemir
Posts: 4580
Joined: 26/02/2009 08:42

#401 Re: Ljetovanje 2015

Post by SSemir »

Zviz wrote:
MMM1977 wrote:Ko ide za Tursku može i u Garden City Konjic na ljetovanje, isto dodje - more je loše i većinom se svi kupaju po bazenima. Na žalost, nigdje mora kao u Hrvatskoj.

Bio sam i u Turskoj tako da govorim iz iskustva.
A u Danskoj blaze zatvorenike salju na Bahams, i do dvije godine, na drzavnoj sisi. Ko fol naka rehabilitacija - program :D
da je tebi u zivotu vidjeti tu dansku :-D sevapa bi neko zaradio da ti plati put do gore
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#402 Re: Ljetovanje 2015

Post by Zviz »

SSemir wrote:
Zviz wrote:
MMM1977 wrote:Ko ide za Tursku može i u Garden City Konjic na ljetovanje, isto dodje - more je loše i većinom se svi kupaju po bazenima. Na žalost, nigdje mora kao u Hrvatskoj.

Bio sam i u Turskoj tako da govorim iz iskustva.
A u Danskoj blaze zatvorenike salju na Bahams, i do dvije godine, na drzavnoj sisi. Ko fol naka rehabilitacija - program :D
da je tebi u zivotu vidjeti tu dansku :-D sevapa bi neko zaradio da ti plati put do gore
Povis nas je samo Norveska. Ako vec nisi upratio, ja zivim decenijama u Danskoj.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#403 Re: Ljetovanje 2015

Post by HAVANA »

MMM1977 wrote:Ko ide za Tursku može i u Garden City Konjic na ljetovanje, isto dodje - more je loše i većinom se svi kupaju po bazenima. Na žalost, nigdje mora kao u Hrvatskoj.

Bio sam i u Turskoj tako da govorim iz iskustva.

Upalu uha dobio,odvelo me u bodrum,kaze elitno mjesto...Jebem ti elitu,u moru se ne okupah,nakog pjeska,cigle,puse,mutno...vazdan u bazenu,navece hodam gledam one hajvane sto me ganjaju po ulici s kaisem i dolce g. majicom :oops: Sladoled jebeni moras pitat koliko je i cjenkat se,ako galantno narucis bez upita,mogo si komotno kupit onaj kais i tri one majice.Hrana im je super,sto jest,jest.Izbor ogroman. U hotelu svi hodaju obiljezeni onim trakama,pije one guzovace od sokova na silu,usrace se dozavrat...Onda dodje naka teta,ko biva animator pa djeca i odrasli pjevaju onu kvakvakva...Divno.Mene vise ne vidjeli.Lijepa moja hrvatska,peljesac,korcula...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#404 Re: Ljetovanje 2015

Post by HAVANA »

E al rhodos,rhodos je mrak.Tamo mi je super bilo,iznajmio rent a car i obilazio obalu.Al opet,to ponekad.Stalna destinacija je hrvatska,peljesac,terasa,srdela,vino i dragi ljudi.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#405 Re: Ljetovanje 2015

Post by zippoo87 »

otisli na odmor i opet kukate a ja nisam ni otisao i ne kukam :lol: :lol:

priblizava se i moje vrijeme odmora a ja nemam pojma ni gdje ni sta ni kako
ni prosle godine nisam isao...tako da mi bas treba jedno punjenje baterija a kako je krenulo,slabo da ce biti
cak sam poceo razmisljati da sam odem...ali ni to ne znam gdje bi
ovi neki iz drustva sto bi isao sa njima,ne poklapaju nam se termini a ovi neki sto ce mozda i ici...sa njima bi to bio umor a ne odmor...jer ljudi nisu ni za sta bukvalno...oni odu na more i igraju karti u stanu :D

biti ce sam na Boracko 2-3 dana haha
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#406 Re: Ljetovanje 2015

Post by agent_zero »

Manu wrote:Albanija, ljetovanje, pazite se:
http://www.cazin.net/mob/clanak/vijesti ... u-albaniji
Apropo ovoga, mislim ono svuda se može nešto slično desiti... ALI dobio sam i ja neke informacije da ako se ide u albaniju u solo aranžmanu, da se po mogućnosti ide s grupicom (prijatelji, rodbina), nikako dvoje sami.
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#407 Re: Ljetovanje 2015

Post by artime »

Je li iko bio u Brelama? Ima li neko kontakt osobu za smjestaj?
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#408 Re: Ljetovanje 2015

Post by damirc_sa »

Po meni sto se tice Hrvatske obale ako neko zeli pravi odmor, onda je to Šibenik, Vodice, Zadar, Vir i ta sjevernija mjesta. Makarska rivijera je prenatrpana i evo u nazad par godina svaki put idem "sjevernije" od Makraske i sto se tice cijena spavanja cak su u nekim mjestima niže u odnosu na Makarsku rivijeru.

Moja preporuka su Vir i Zaton, lijepe plaže, pijesak,hladovina a cijene pristupačne. Apartmani od 40 Eura, blizina plaže, cijene u restoranima i marketima nisu prenapuhane. Vecina turista su stranci i nesto malo naseg naroda vecinom iz Krajine ali rijetko.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#409 Re: Ljetovanje 2015

Post by mO k3 »

HAVANA wrote:
MMM1977 wrote:Ko ide za Tursku može i u Garden City Konjic na ljetovanje, isto dodje - more je loše i većinom se svi kupaju po bazenima. Na žalost, nigdje mora kao u Hrvatskoj.

Bio sam i u Turskoj tako da govorim iz iskustva.

Upalu uha dobio,odvelo me u bodrum,kaze elitno mjesto...Jebem ti elitu,u moru se ne okupah,nakog pjeska,cigle,puse,mutno...vazdan u bazenu,navece hodam gledam one hajvane sto me ganjaju po ulici s kaisem i dolce g. majicom :oops: Sladoled jebeni moras pitat koliko je i cjenkat se,ako galantno narucis bez upita,mogo si komotno kupit onaj kais i tri one majice.Hrana im je super,sto jest,jest.Izbor ogroman. U hotelu svi hodaju obiljezeni onim trakama,pije one guzovace od sokova na silu,usrace se dozavrat...Onda dodje naka teta,ko biva animator pa djeca i odrasli pjevaju onu kvakvakva...Divno.Mene vise ne vidjeli.Lijepa moja hrvatska,peljesac,korcula...
baxuze :) bio sam ja u bodrumu sigurno 5 puta , meni uvijek fino bilo ... gdje si bio u bodrumu??

artime wrote:Je li iko bio u Brelama? Ima li neko kontakt osobu za smjestaj?
Bio sam ja dole u brelama... pravo fino potrazi Jakir josip kod njega sam bio mozda sma i ime fulno ali prezime je 100% jakir , ima lijepe i ciste apartmane
User avatar
ElRe
Posts: 10836
Joined: 12/12/2011 11:28

#410 Re: Ljetovanje 2015

Post by ElRe »

Za vikend sam bio u CG, Tivat i Plavi Horizonti.

U Porto Montenegru je bila neka manifestacija Superyacht Rendezvous tako da je bilo guzve. Sve neki bogatasi. Kafa sa vodom u Portu 5 eura, sokovi su oko 6-8 eura, alkoholna pica 10+ eura. Ali stvarno vrijedi. Na tom mjestu se covjek drugacije osjeca.
Garderoba, obuca, nakih sve preko 200 eura. Suveniri 10+ eura. Ali Rusi, Ukrajinci, Englezi pa i Turci kupuju.

Na Plavim Horizontima sam bio dan. Odlicno sredjena plaza, cak meni i bolje od Velike Plaze u Ulcinju. More cisto, guzve i nema previse, mirno. Okolo nema vecih kafica.
Ko hoce dobro da se zabavi onda neka posjeti plazu Almara. Zabava je zagarantovana.
franceska
Posts: 320
Joined: 22/08/2008 20:05

#411 Re: Ljetovanje 2015

Post by franceska »

Možda nije pravo mjesto i tema, ali po ranijoj preporuci dragih forumaša, odlučila sam otići na Boračko nekoliko dana, a preskočiti more ove godine.

Molim ukoliko neko ima broj telefona ili link za neki smještaj koji nije preskup da posta ovdje, ili mi pošalje na pp.

Potreban krevet i kupatilo, i da je čisto.

Zahvaljujem.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#412 Re: Ljetovanje 2015

Post by agent_zero »

franceska wrote:Možda nije pravo mjesto i tema, ali po ranijoj preporuci dragih forumaša, odlučila sam otići na Boračko nekoliko dana, a preskočiti more ove godine.

Molim ukoliko neko ima broj telefona ili link za neki smještaj koji nije preskup da posta ovdje, ili mi pošalje na pp.

Potreban krevet i kupatilo, i da je čisto.

Zahvaljujem.
Kako sam čuo u hotelu Borašnica ti je puni pansion 30km po osobi. Na netu ćeš lako pronaći kontakt.

Samo se pripremi da je gore papanluk po javnim plažama.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#413 Re: Ljetovanje 2015

Post by zippoo87 »

franceska wrote:Možda nije pravo mjesto i tema, ali po ranijoj preporuci dragih forumaša, odlučila sam otići na Boračko nekoliko dana, a preskočiti more ove godine.

Molim ukoliko neko ima broj telefona ili link za neki smještaj koji nije preskup da posta ovdje, ili mi pošalje na pp.

Potreban krevet i kupatilo, i da je čisto.

Zahvaljujem.
http://vila-sunce.com/
ja sam bio tu,kuca kao hotel,dole ima sve potrebno,aparate za kafu,hrana,bas sve...ima ispred mjesto za rostiljanje,odmor...veliki parking,teren za kosarku,stolni tenis a moze se dogovoriti i za hranu,da zena sprema...inace cijela porodica bude tu,imaju dva momka,mati i otac
ja sam bio tu prije dvije godine,prosle godine mi isli drugovi a ove godine bio buraz...cijena je 20 KM dan
e sada ,kuca nije uz obalu jezera...na samom je ulazu u kompleks jezera ali to je 5 minuta hoda do jezera
e sada,ako zelis ici na najvecu plazu,koja je sa druge strane...onda ides autom,jer ima par km dok se obidje ili da ides lijevo pjeske,kroz kampove
ulazak autom se placa 5 KM ,ulazak pjeske besplatan
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#414 Re: Ljetovanje 2015

Post by Martinez_ »

MMM1977 wrote:Ko ide za Tursku može i u Garden City Konjic na ljetovanje, isto dodje - more je loše i većinom se svi kupaju po bazenima. Na žalost, nigdje mora kao u Hrvatskoj.

Bio sam i u Turskoj tako da govorim iz iskustva.

Čuj nigde mora kao u Hrvatskoj. Obiđi Jonsko more i Kiklade u Egejskom, pa ćeš da vidiš. Garantujem da ćeš zaboraviti sve ostalo što se nudi po Evropi i Sredozemlju.

Naročito prva varijanta niti je skupa niti nepristupačna.
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#415 Re: Ljetovanje 2015

Post by ekseks »

Može li neko svježije iskustvo za Promajnu?
Smještaj, Plaža, Objekti za večeru, piće...
U pitanju bračni parovi sa malom djecom...
franceska
Posts: 320
Joined: 22/08/2008 20:05

#416 Re: Ljetovanje 2015

Post by franceska »

zippoo87 wrote:
franceska wrote:Možda nije pravo mjesto i tema, ali po ranijoj preporuci dragih forumaša, odlučila sam otići na Boračko nekoliko dana, a preskočiti more ove godine.

Molim ukoliko neko ima broj telefona ili link za neki smještaj koji nije preskup da posta ovdje, ili mi pošalje na pp.

Potreban krevet i kupatilo, i da je čisto.

Zahvaljujem.
http://vila-sunce.com/
ja sam bio tu,kuca kao hotel,dole ima sve potrebno,aparate za kafu,hrana,bas sve...ima ispred mjesto za rostiljanje,odmor...veliki parking,teren za kosarku,stolni tenis a moze se dogovoriti i za hranu,da zena sprema...inace cijela porodica bude tu,imaju dva momka,mati i otac
ja sam bio tu prije dvije godine,prosle godine mi isli drugovi a ove godine bio buraz...cijena je 20 KM dan
e sada ,kuca nije uz obalu jezera...na samom je ulazu u kompleks jezera ali to je 5 minuta hoda do jezera
e sada,ako zelis ici na najvecu plazu,koja je sa druge strane...onda ides autom,jer ima par km dok se obidje ili da ides lijevo pjeske,kroz kampove
ulazak autom se placa 5 KM ,ulazak pjeske besplatan
Hvala ti mnogo. Poslala sam im mail sa upitom. Ukoliko ne jave ništa, zovem ujutro da dogovorim. Gledala sam slike, odlično izgleda.

Hvala još jednom :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#417 Re: Ljetovanje 2015

Post by karanana »

e i ja sam joj to na drugoj temi preporucio. mozda nije najjeftiniji smjestaj, ali je sigurno jedan od boljih ako ne i najbolji gore.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#418 Re: Ljetovanje 2015

Post by DaffyDuck »

artime wrote:Je li iko bio u Brelama? Ima li neko kontakt osobu za smjestaj?
Al nisu normalni. Izletilo mi nesto da odem na produzeni vikend i stize ponuda hotel Soline 4 noci, polupansion, 2 osobe 1200EUR :lol:
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#419 Re: Ljetovanje 2015

Post by artime »

Ne znam sta je sa Hrvatima, nisu ni uveli euro a vec ga svojataju u ponudi.
Ja znam za neku turu iz Visokog, isla prijateljica, i imala obezbijedjen prevoz i smjestaj za nekih 180 km (po osobi, sedam dana) u Zaostrogu. :shock: Nisam mogla vjerovati ali ona se fkt kune. Mislim da nije neki smjestaj, ali ponijela je love i tamo sebi kupovala hranu, nekada se pocasti nekada pasteta trans. Ugl. po svom cejfu. Sobe kazu nisu luksuz, ali je imala cistu posteljinu i sve u svemu fino se provela za 180. (isla je sa jos nekom rajom). Elem, mozda nije ni to losa varijanta. Meni nije, jer su Bosnje uspjele neke aranzmane jeftino da srede sa susjedima.
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#420 Re: Ljetovanje 2015

Post by damirc_sa »

DaffyDuck wrote:
artime wrote:Je li iko bio u Brelama? Ima li neko kontakt osobu za smjestaj?
Al nisu normalni. Izletilo mi nesto da odem na produzeni vikend i stize ponuda hotel Soline 4 noci, polupansion, 2 osobe 1200EUR :lol:
Mislim da si pogrijesio jer na Bookingu izbaci cijenu za 4 nocenja 1200 KM (BAM). Da je skupo jeste i nije vrijedno tolike pare davati
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#421 Re: Ljetovanje 2015

Post by ekseks »

Može li neko svježije iskustvo za Promajnu?
Smještaj, Plaža, Objekti za večeru, piće...
U pitanju bračni parovi sa malom djecom...
:?
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#422 Re: Ljetovanje 2015

Post by VenomousV »

artime wrote:Ne znam sta je sa Hrvatima, nisu ni uveli euro a vec ga svojataju u ponudi.
Ja znam za neku turu iz Visokog, isla prijateljica, i imala obezbijedjen prevoz i smjestaj za nekih 180 km (po osobi, sedam dana) u Zaostrogu. :shock: Nisam mogla vjerovati ali ona se fkt kune. Mislim da nije neki smjestaj, ali ponijela je love i tamo sebi kupovala hranu, nekada se pocasti nekada pasteta trans. Ugl. po svom cejfu. Sobe kazu nisu luksuz, ali je imala cistu posteljinu i sve u svemu fino se provela za 180. (isla je sa jos nekom rajom). Elem, mozda nije ni to losa varijanta. Meni nije, jer su Bosnje uspjele neke aranzmane jeftino da srede sa susjedima.
isla sam ja sa tom turom iz visokog. prijateljica i ja. trazile da smo blizu plaze, inace su apartmani i sobe gore blize magistrali bolje (isla sa tim istim organizatorom prije nekih 9 godina) al' mi ne htjedosmo da putujemo svaki dan do plaze. za te pare nisam ni ocekivala a ni trazila nista vise od onog sto smo dobile - sobicak, onako ok ali dosta malen, zajednicko kupatilo (na sto se jezim ali smo ga samo mi koristile jer niko nije bio u drugoj sobi), zajednicka kuhinjica, bez terase.

s co'jekom: htjedosmo kao da ustedimo prije 2-3 godine i neka tura cini mi se iz vogosce u gradac. pitali jesu li sobe ispod magistrale i naglasili da zelimo svoje kupatilo pa ako treba i da doplatimo nesto. ne treba doplacivati, ispod magistrale. i tako i bi, bukvalno ispod magistrale... 2 metra, kupatilo zajednicko ali kao samo bi ga mi koristili. bunili se i dobili bas lijepu sobu/apartmancic, nase kupatilo, nasa kuhinjica, terasica. veoma uredno i cisto, teta fina, i kolace nam donosila =) prilicno blizu plazi

inace, preporucujem davida kamhija u zaostrogu. lijepi, uredni i cisti apartmani odmah pored plaze. doduse, ne znam bas koja je cijena jer meni uvijek da popust i uvijek nas je dvoje u apartmanu za troje :D kuhinja, kupatilo, lcd tv, terasa sa pogledom na more.
on je maltene na kraju zaostroga (kad se sidje s magistrale pa lijevo, u blizini onog izvora vode) ali uvijek bih preporucila bas taj dio zaostroga jer plaze nisu pretrpane i apartmani su jako lijepi a nista ne fali prosetati tokom dana do supermarketa ili navece do kafica
MMM1977
Posts: 4617
Joined: 15/07/2009 12:56

#423 Re: Ljetovanje 2015

Post by MMM1977 »

ekseks wrote:Može li neko svježije iskustvo za Promajnu?
Smještaj, Plaža, Objekti za večeru, piće...
U pitanju bračni parovi sa malom djecom...
:?
Bio mnogo puta, zadnji put prije 15tak dana. Plaža fantastična za malu djecu jer ima puno hlada, mjesto je tiho ali su cijene malo paprene. Za smještaj i hranu vidi "kod Hajduka", čovjek je prilično normalan.
ekseks
Posts: 200
Joined: 16/06/2011 08:50

#424 Re: Ljetovanje 2015

Post by ekseks »

MMM1977 wrote:
ekseks wrote:Može li neko svježije iskustvo za Promajnu?
Smještaj, Plaža, Objekti za večeru, piće...
U pitanju bračni parovi sa malom djecom...
:?
Bio mnogo puta, zadnji put prije 15tak dana. Plaža fantastična za malu djecu jer ima puno hlada, mjesto je tiho ali su cijene malo paprene. Za smještaj i hranu vidi "kod Hajduka", čovjek je prilično normalan.
Koliko paprene? :oops:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#425 Re: Ljetovanje 2015

Post by Nisrin »

DaffyDuck wrote:
artime wrote:Je li iko bio u Brelama? Ima li neko kontakt osobu za smjestaj?
Al nisu normalni. Izletilo mi nesto da odem na produzeni vikend i stize ponuda hotel Soline 4 noci, polupansion, 2 osobe 1200EUR :lol:

Vec smo pisali kako su precijenjeni hoteli u Hrvatskoj, za te pare hladno odes u Grcku ili Spaniju!
Imam ti ja kontakt osobe za privatni smjestaj, ako jos uvijek imaju slobodnog mjesta...:D
Post Reply