Dos`o Nenad!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
LSD
Posts: 27297
Joined: 24/07/2007 08:26

#726 Re: Dos`o Nenad!

Post by LSD »

http://haler.blogger.ba/arhiva/2008/10/08/1831190
Tekst napisan još 1993 godine... upravo o akterima "novog primitivizma", a Nenad je bio jedan od vodecih



Izdvajam:

"Zaista su tri naroda u Bosni bila iskompleksirana svojom bosanščinom-Hrvati i Srbi su je odbacivali, a Muslimani su se zbog nje stupidno stidjeli.
Upravo na tom stidu bosanskih Muslimana od samih sebe i od vlastitog identiteta začeta je čitava filozofija novoprimitivizma koji je na ruganju i sprdanju sa muslimanskim tradicionalnim vrijed­nostima izgradio svu svoju popularnost i estradni imidž po kojemu se godinama prepoznavao, etiketirao i razmetljivo reklamirao od Triglava do Devdelije."
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#727 Re: Dos`o Nenad!

Post by spreca »

Creasy wrote:
spreca wrote:
Creasy wrote:

Normalno da mu ne ide, šta je tu čudno? Ti izgleda nikad nisi bio u BG.
Ona raja što ga gotivi u BG i Srbiji općenito je uglavnom iz ovih krajeva...
Bio u novembru a evo imam opet u planu uskoro......a sto ako nisam bio U Bg

Pa očigledno ne poznaješ njihov mentalitet, humor i sl.
Pa koji ga je kurac tjero tamo, da nasmijava ljude koji se mu neznaju smijati
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#728 Re: Dos`o Nenad!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Creasy wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Creasy wrote: Rat je bio, i svi su davali svakakve izjave i sa jedne i sa druge i sa treće strane. Kad kažem car, mislim na njegov smisao za humor, koji je do danas neprevaziđen. Kad kažem car mislim na činjenicu da je Nele pored Zene bio jedan od tvoraca antologijske TLN, koja je reprezentovala sarajevski humor širom cijele ex YU, što više niko nikada neće uraditi, jer je u Sarajevu danas malo Sarajlija, pa je tako i taj humor zauvijek nestao.
Nele je i u BG promovisao sarajevski duh i ostao je duhovit baš kao što je uvijek i bio. E sad, to što je iznosio svoje političke stavove koji se kose sa mišljenjem današnjih Sarajlija, to je druga priča. Samo jadna je priča u fazonu "ko ga j...", a ispisano 30 stranica o njemu, svi mediji u BiH bruje o Neletu... Nele je bio i ostao jedan od simbola sarajevske raje, ali papci to nikada neće priznati.
TLN je jedan fragment a mi koji znamo malo više o Sarajevu znamo da je prvo nastala Audicija na Akademiji scenskih umjestnosti u Sarajevu te da je to bio začetak te vrste humora. Da nije bilo Audicije TLN ne bi ni postojao. Jednu o ključnih uloga oko okupljanja takve ekipe, među kojima je bio Đuro, Emir Hadžihafizbegović i drugi, odigrao je i Boro Stjepanović. Sarajevska rok škola je također dio koji je začet i prije nego je Nele rođen pa tako Nele u ZP je jedna karika a nikako i samo glavna karika. :oops: Subjektivno ti možeš misliti šta želiš ali činjenice su neumoljive i govore suprotno.

Fulio si. TLN nema nikakve veze sa Audicijom. :roll:
Ima, Audicija je utrla put takvoj vrsti humora kao što sam pojasnio gore. Audicija je nastala 84' na ASU a TLN ekranizovan kasnije. Prije TLN na Radio Sarajevu je osamdesetih postojao Primus. Ovo je sve potrebno znati jer mnogi misle da je Pušenje i TLN glavni predvodnik i uzročnik Sarajevske škole pop rocka i humora što nije tačno. Pušenje i TLN su važan dio jednog razdoblja i pokreta koji seže od 60-tih godina.
fcinter
Posts: 37
Joined: 02/02/2015 13:33

#729 Re: Dos`o Nenad!

Post by fcinter »

Cij je ovaj restoran u kojem je uslikan nele jel nekog njegovog havera ili
User avatar
York Light 100`s
Posts: 915
Joined: 28/05/2011 14:09

#730 Re: Dos`o Nenad!

Post by York Light 100`s »

Lakat Jebić wrote:sto bi moj stari reko "sreca pa je kusturica ters, inace bi ga morao svaki dan pozdravit kod sebilj, ako ne bi htio da te ko hrakne"
Ko ne voli raju što voli Dabić Rašu taj popušio sarajevsku čaršijsku kitu našu :D
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#731 Re: Dos`o Nenad!

Post by Creasy »

sinuhe wrote:Je li se oglasio Nele? Sta kaze?

Šta će reći?

Raja ga nagovorila "ajmo malo do grada na pivu"
"ma gdje ću ba, j..... mi mater"
"ma ajde, neće niko ni znati..."

I pošto je malo popio, reko aj, pa nek bude šta bude...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#732 Re: Dos`o Nenad!

Post by spreca »

sinuhe wrote:Je li se oglasio Nele? Sta kaze?
kaze zmalao ga lav nije pojeo.....da nije bilo milicije bio bi gotov :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58776
Joined: 03/08/2010 19:04

#733 Re: Dos`o Nenad!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Dolazak Neleta Karajlića u Sarajevo ipak je vijest, barem u Bosni i Hercegovini. No, tek su je rijetki voljni komentirati Jankovićev ''povratak kući'', barem privremeni.

Premda su se očekivale žustre i brojne reakcije, nije ih bilo. Kontaktirali smo nekadašnje Neletove drugare iz serijala Top lista nadrealista. Niko nije bio spreman za komentare.

'A vijesti dana jeeee, je*o teeee'', kroz osmijeh je kratko kazao Boris Šiber, dok su ostali članovi kultnog televizijskog programa imali uglavnom slične komentare - šta se tu još ima reći!?

Ništa dakle, prazan papir, Nele je došao i nestao. Ni komentari ''na ulici'' nisu pozitivni. Uglavnom završavaju retoričkim pitanjem - gdje je bio dvadeset godina?

Podsjećamo, Janković je sinoć kratko boravio u Sarajevu iz još uvijek nepoznatih razloga.

Radiosarajevo.ba
texiller
Posts: 57
Joined: 27/05/2014 13:21

#734 Re: Dos`o Nenad!

Post by texiller »

prvo... đe mi je prvi komentar...
drugo... mora li svaka vijest koji klix objavi dobiti i temu
treće... meni je od njeg gori fazlagić fazla koji je pjevao "ostajem da bolu prkosim" a frajer se noge ufatio kofol eurosong... bh ovo ono...
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#735 Re: Dos`o Nenad!

Post by _mufljuz_ »

spreca wrote:
Creasy wrote:

Pa očigledno ne poznaješ njihov mentalitet, humor i sl.
Pa koji ga je kurac tjero tamo, da nasmijava ljude koji se mu neznaju smijati

:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#736 Re: Dos`o Nenad!

Post by Creasy »

spreca wrote:
Creasy wrote:
Pa očigledno ne poznaješ njihov mentalitet, humor i sl.
Pa koji ga je kurac tjero tamo, da nasmijava ljude koji se mu neznaju smijati

Pa šta je trebao, ostat u Sarajevu? :D

Daj ba... :roll:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#737 Re: Dos`o Nenad!

Post by Freamon Lester »

LSD wrote:http://haler.blogger.ba/arhiva/2008/10/08/1831190
Tekst napisan još 1993 godine... upravo o akterima "novog primitivizma", a Nenad je bio jedan od vodecih



Izdvajam:

"Zaista su tri naroda u Bosni bila iskompleksirana svojom bosanščinom-Hrvati i Srbi su je odbacivali, a Muslimani su se zbog nje stupidno stidjeli.
Upravo na tom stidu bosanskih Muslimana od samih sebe i od vlastitog identiteta začeta je čitava filozofija novoprimitivizma koji je na ruganju i sprdanju sa muslimanskim tradicionalnim vrijed­nostima izgradio svu svoju popularnost i estradni imidž po kojemu se godinama prepoznavao, etiketirao i razmetljivo reklamirao od Triglava do Devdelije."
Posebno je upecatljivo sa izrugivanjem Hrkljusa i Hepeka. :roll:

Jebo vas Nele sve redom. Vi ovdje pisete ovakve nebuloze, a on onanise u nekom apartmanu na Jahorini. Supak bio, supak ostao.A ja ovdje dodjem i procitam da su Djuro, Zenit, Sucic i svi oni dio sireg plana protiv Muslimanskog naroda u cjelini i njihovih vrijednosti. :-)
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#738 Re: Dos`o Nenad!

Post by joint union »

Creasy wrote:
spreca wrote:
Creasy wrote:
Pa očigledno ne poznaješ njihov mentalitet, humor i sl.
Pa koji ga je kurac tjero tamo, da nasmijava ljude koji se mu neznaju smijati

Pa šta je trebao, ostat u Sarajevu? :D

Daj ba... :roll:
Gdje ce u Sarajevu ostati, da ga lavovi pojedu, jel' to? Ili da ga isil obezglavi?
User avatar
Altair_SA
Posts: 632
Joined: 09/06/2013 15:16

#739 Re: Dos`o Nenad!

Post by Altair_SA »

_mufljuz_ wrote:
spreca wrote:
Creasy wrote:

Pa očigledno ne poznaješ njihov mentalitet, humor i sl.
Pa koji ga je kurac tjero tamo, da nasmijava ljude koji se mu neznaju smijati

:lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup:
Otiso medju svoje, pobjego od krvolocnih balija... znas, mogo je i ko rucak lavu u Pionirskoj zavrsiti :oops: . Procitah to na par stranica ranije, sam tako kaze... doduse ne pominje rucak lavovima, al kaze strijeljali bi ga iza zgrade... balije normala :oops: . I onda sta ce? Otiso u Begish, pa i po cijenu da mu se niko nikada ne nasmije tamo, nek je ziva glava :oops:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#740 Re: Dos`o Nenad!

Post by spreca »

Creasy wrote:
spreca wrote:
Creasy wrote:
Pa očigledno ne poznaješ njihov mentalitet, humor i sl.
Pa koji ga je kurac tjero tamo, da nasmijava ljude koji se mu neznaju smijati

Pa šta je trebao, ostat u Sarajevu? :D

Daj ba... :roll:
Pa otisao je ....u cemu je sad problem
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#741 Re: Dos`o Nenad!

Post by ladyblue18 »

House wrote:dajgle što padobranci pljuju po Sarajevu :lol: 8)
Forumasi koji kako ti kazes "pljuju" po Sarajevu nisu padobranci. A drugo, ne pljuju nego govore tuznu istinu.
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#742 Re: Dos`o Nenad!

Post by Creasy »

joint union wrote:
Creasy wrote:

Pa šta je trebao, ostat u Sarajevu? :D

Daj ba... :roll:
Gdje ce u Sarajevu ostati, da ga lavovi pojedu, jel' to? Ili da ga isil obezglavi?

Ma da, trebao je ostat da popunjava liniju ili kopa rovove na Žuči... :roll:

Budala, zaj.... se pa otišao u BG: :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#743 Re: Dos`o Nenad!

Post by mO k3 »

spreca wrote:
sinuhe wrote:Je li se oglasio Nele? Sta kaze?
kaze zmalao ga lav nije pojeo.....da nije bilo milicije bio bi gotov :lol:
Reko je da su ga zamalo bacili mladunčetu od lavice i jedva živu glavu izvukao :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#744 Re: Dos`o Nenad!

Post by dječak sa šibicama »

Drvosjeca iz Dejcica wrote: Ima, Audicija je utrla put takvoj vrsti humora kao što sam pojasnio gore. Audicija je nastala 84' na ASU a TLN ekranizovan kasnije. Prije TLN na Radio Sarajevu je osamdesetih postojao Primus. Ovo je sve potrebno znati jer mnogi misle da je Pušenje i TLN glavni predvodnik i uzročnik Sarajevske škole pop rocka i humora što nije tačno. Pušenje i TLN su važan dio jednog razdoblja i pokreta koji seže od 60-tih godina.
Opet kazem, pises netacne informacije.

Ispast ce na kraju da je Emir Hadzihafizbegovic prvoborac sarajevskog humora :-)

TLN je ime emisije, Zenit i Nele su poceli sa tom furkom kod Bore Kontica na Primusu jos `81 godine, skupa sa Elvisom i Riclom, onda su formirane i grupe, i to je taj takozvani nju primitivs pokret.

Audicija je obicna pozorisna predstava.

Pises neistine.
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#745 Re: Dos`o Nenad!

Post by Creasy »

spreca wrote:
Creasy wrote:
spreca wrote: Pa koji ga je kurac tjero tamo, da nasmijava ljude koji se mu neznaju smijati

Pa šta je trebao, ostat u Sarajevu? :D

Daj ba... :roll:
Pa otisao je ....u cemu je sad problem
Pa ne znam ja, eto ti napisa što je otišao... :roll: :D
User avatar
York Light 100`s
Posts: 915
Joined: 28/05/2011 14:09

#746 Re: Dos`o Nenad!

Post by York Light 100`s »

JBT wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Ne razumijem ja ovo. Šta hoćete vi, pobogu ?! Da zabranite nekom da dođe u Sarajevo jer je nacionalista, šta li ?! Ja to podržavam, u načelu, al' da krenemo sa Dušankom Majkić i ergelom podmajevičkih Dodikovih goveda koji mrze Sarajevo, pljuju ga na svakom koraku, i još dobiju pare za to. 0vom Jankoviću makar ne moram platiti za to.

Ja generalno razumijem što su ljudi uvrijeđeni, izdani i šta ti ja znam. Al' fakat mi nije jasno šta treba uraditi tim povodom ?! Organizovati straže koje će propuštati samo one koji vole Sarajevo, ili šta...

Ko je spomenuo zabranu? Ljudi osjete nelagodu kada vide covjeka koji je odobravao granatiranje Sarajeva i njihovih najmilijih. Bilo bi nenormalno da ne reaguju na ovakav nacina. Jesi li ti vidio one stolice poredane za ubijene Sarajlije? Pa kako treba reagovati na pojavu nekoga ko je to ubijanje verbalno podrzavao, a kome su veliki broj tih zrtava bili komsije, prijatelji, fanovi....?
U vezi stolica
Image

Sutra da taj isti Kusturica se pojavi u Sarajevu bilo bi "Pa nek prošeta čaršijom. Treba ga ćevapima počastiti kako bi skonto da je ispo papak. Pa nije on nikoga lično ubio. Kako je osvježavajuće vidjeti nekoga od stare raje u Sarajevu kraj ovolikih Sandžaklija i Kineza"
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#747 Re: Dos`o Nenad!

Post by Stjui »

ladyblue18 wrote: Forumasi koji kako ti kazes "pljuju" po Sarajevu nisu padobranci. A drugo, ne pljuju nego govore tuznu istinu.
koja je to tužna istina?šta je sarajevo imalo prije rata,a sada nema?
Nuclear Winter
Posts: 660
Joined: 09/06/2010 23:48

#748 Re: Dos`o Nenad!

Post by Nuclear Winter »

ladyblue18 wrote:
House wrote:dajgle što padobranci pljuju po Sarajevu :lol: 8)
Forumasi koji kako ti kazes "pljuju" po Sarajevu nisu padobranci. A drugo, ne pljuju nego govore tuznu istinu.
Nisu padobranci nego četnici,i koju "tužnu istinu" govore?? Sarajevo nije postalo principovo i to na ćirilici jel tu istinu? Lavovi u pionirskoj dolini,pimpek siluje srpkinje po fisu,sami sebe granatirali,postavljali lutke na markalama-koju to šumsko-četničku "istinu"?????
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#750 Re: Dos`o Nenad!

Post by House »

ladyblue18 wrote:
House wrote:dajgle što padobranci pljuju po Sarajevu :lol: 8)
Forumasi koji kako ti kazes "pljuju" po Sarajevu nisu padobranci. A drugo, ne pljuju nego govore tuznu istinu.

Valjda živim u Sarajevu i znam šta je istina :oops: padobranci iz Šumske Republike tačnije


Nostalgija zvana "Srpsko Sarajevo"
Last edited by House on 16/02/2015 18:09, edited 1 time in total.
Locked