Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

no_sikiriki
Posts: 17063
Joined: 11/12/2012 13:21

#32626 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by no_sikiriki »

Nierika wrote: 23/01/2022 21:21
foxlife wrote: 23/01/2022 21:09

pa otprilike je tako jer u biti vicevi ismijavaju bas te stvari gdje se neko moze naci uvrijedjen
A generalno volim humor al' znala sam se i naljutiti ili mi se desilo da se drugi ljudi naljute. Totalno je nepredvidivo šta je smiješno a na šta će se ljudi uvrijediti.
no_sikiriki wrote:Ne mogu zamisliti politically correct humor. :mrgreen:
Ne znam jesi li kad gledala Ricky Gervais-a na onim Golden Globes kad je vodio, pa kad ismijava razne "zvijezde", nama je to naravno smiješno, a oni tu sjede sa kiselim osmijehom i psuju mu sve po spisku u glavi. :mrgreen:
Jesam, sjećam se izraza lica svih prisutnih koje je prozvao. :D Ali mislim da je čak i takva vrsta komedije politički korektna, nema izraza koje smo gore pominjali ili ako i ima, jasan je stav komičara prema tome. Ovo sa Gervaisom jeste bilo brutalno. Mislim da ono samo njemu može proći.
Mlako u kontekstu njega, ali totalno relevantno za ovu diskusiju.

Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#32627 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

foxlife wrote: 23/01/2022 21:28
pa vecina ljudi voli humor al kao sto rekoh sami humor je ismijavanje necega sto moze nekoga uvrijediti u manjoj ili vecoj mjeri
jbg i ja kad sam pricao vic sa ratkom mladicem kao taksistom je bio smijesan meni i pojedincima
problem je bio sto je medju prisutnima bio i jedan rodjen u srebrenici kojem naravno nije bilo smijesno
ja volim i crni humor (koja slucajnost da se zove bas crni :-) ) al ipak to nekoga vrijedja

ako smijem oko rikija ili se zove dzevad :D to je slucaj kad si poznat
na toj golden globes bilo ko od njih da je isto ispricao bi se isto otprilike desilo jer imaju tu moc i problem je zamjeriti se kolegama
anelka je imao pozdrav koji je neki francuski komicar populizirao a ispostavilo se da je to i pozdrav nekih fasista ili sl pa su se neki bunili al na kraju nista znacajno nije bilo jer je poznat
da ti ja ili neki politicar uradi ostali bi bez posla vjerovatno da smo na zapadu i sl
Mislim da komičari stvarno nemaju velik ego i da su "strogi" prema sebi koliko i prema drugima. Ali isto tako mislim da je nemoguće nikad se ne uvrijediti i da je nerealno očekivati od ljudi da se nikad ne uvrijede. A i ne znam koja je razlika između biti uvrijeđen i povrijeđen. Volim i ja crni humor btw.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32628 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

Nierika wrote: 23/01/2022 21:35
foxlife wrote: 23/01/2022 21:28
pa vecina ljudi voli humor al kao sto rekoh sami humor je ismijavanje necega sto moze nekoga uvrijediti u manjoj ili vecoj mjeri
jbg i ja kad sam pricao vic sa ratkom mladicem kao taksistom je bio smijesan meni i pojedincima
problem je bio sto je medju prisutnima bio i jedan rodjen u srebrenici kojem naravno nije bilo smijesno
ja volim i crni humor (koja slucajnost da se zove bas crni :-) ) al ipak to nekoga vrijedja

ako smijem oko rikija ili se zove dzevad :D to je slucaj kad si poznat
na toj golden globes bilo ko od njih da je isto ispricao bi se isto otprilike desilo jer imaju tu moc i problem je zamjeriti se kolegama
anelka je imao pozdrav koji je neki francuski komicar populizirao a ispostavilo se da je to i pozdrav nekih fasista ili sl pa su se neki bunili al na kraju nista znacajno nije bilo jer je poznat
da ti ja ili neki politicar uradi ostali bi bez posla vjerovatno da smo na zapadu i sl
Mislim da komičari stvarno nemaju velik ego i da su "strogi" prema sebi koliko i prema drugima. Ali isto tako mislim da je nemoguće nikad se ne uvrijediti i da je nerealno očekivati od ljudi da se nikad ne uvrijede. A i ne znam koja je razlika između biti uvrijeđen i povrijeđen. Volim i ja crni humor btw.
afroamericki humor :lol:
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#32629 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

no_sikiriki wrote: 23/01/2022 21:28
Nierika wrote: 23/01/2022 21:21

A generalno volim humor al' znala sam se i naljutiti ili mi se desilo da se drugi ljudi naljute. Totalno je nepredvidivo šta je smiješno a na šta će se ljudi uvrijediti.



Jesam, sjećam se izraza lica svih prisutnih koje je prozvao. :D Ali mislim da je čak i takva vrsta komedije politički korektna, nema izraza koje smo gore pominjali ili ako i ima, jasan je stav komičara prema tome. Ovo sa Gervaisom jeste bilo brutalno. Mislim da ono samo njemu može proći.
Mlako u kontekstu njega, ali totalno relevantno za ovu diskusiju.

Call me crazy ali meni ovaj govor zvuči vrlo woke, iako je i brutalan. Ali su stavovi iza svake ove izjave u skladu sa woke kulturom (čini mi se, preletila sam).
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#32630 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

foxlife wrote: 23/01/2022 21:38
Nierika wrote: 23/01/2022 21:35

Mislim da komičari stvarno nemaju velik ego i da su "strogi" prema sebi koliko i prema drugima. Ali isto tako mislim da je nemoguće nikad se ne uvrijediti i da je nerealno očekivati od ljudi da se nikad ne uvrijede. A i ne znam koja je razlika između biti uvrijeđen i povrijeđen. Volim i ja crni humor btw.
afroamericki humor :lol:
Ma uglavnom humor, kako god. :D
no_sikiriki
Posts: 17063
Joined: 11/12/2012 13:21

#32631 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by no_sikiriki »

Nierika, pa to ti kazem, sve nesto o diversity, wokeismu, crnicima itd., baš u skladu sa ovom trenutnom temom. Na početku spominje kako je Kevin Hart cancelovan za vođenje Oscara zbog nekog homofobičnog tweeta.
I vidi se da je i on (Gervais) puno "blaži" nego na prethodnim ceremonijama, gdje je baš bio cilj da šokira sa svakom izjavom.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32632 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

kako god okrenes humor ne moze biti politicki korektan
problem je samo sto mnogima ni istina ne zvuci lijepo bila ona smijesna ili tuzna
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#32633 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

no_sikiriki wrote: 23/01/2022 21:47 Nierika, pa to ti kazem, sve nesto o diversity, wokeismu, crnicima itd., baš u skladu sa ovom trenutnom temom. Na početku spominje kako je Kevin Hart cancelovan za vođenje Oscara zbog nekog homofobičnog tweeta.
I vidi se da je i on (Gervais) puno "blaži" nego na prethodnim ceremonijama, gdje je baš bio cilj da šokira sa svakom izjavom.
Ne znam samo jesu li ovi ljudi koje je pominjao unaprijed obaviješteni. Pro-woke mi je govor ali anti-ovi konkretni ljudi i njihove biografije. Istovremeno je i smiješno i društveno-korisno, ali nije da nema casualties u emocionalnom smislu.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32634 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

sa poznatim licnostima to je skroz drugi nivo posebno kad se sami izmedju sebe prozivaju
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#32635 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

Onda je kao okej jel. :D Nadam se da je tako.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32636 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

nije poenta je li ok ili nije nego sto jedni drugima uglavnom ne zamjere samo sto to kod njih izadje u javnost pa svi mi to gledamo
dok kod nas je to ja tebe mogu prozivati zbog frizure a ti mene zbog neceg desetog i to ce uglavnom ostati izmedju nas i drustva u kojem se krecemo a necemo se naljutiti jedno na drugo
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#32637 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

S jedne strane - treba imati samopoštovanje jer ako ga ti nemaš za sebe neće ni drugi. S druge - treba se znati nasmijati na svoj račun. The art of knowing kad koje od ovo dvoje. :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32638 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

pa mozes ti zbijati sale i na svoj racun al siguran sam da svako ima nesto sto ne bi pomenuo u vezi sebe i da ismijava
ti mozes sebe ismijavati kako si trapava kako ti ispadaju stvari zaboravna i sl al npr nikad neces reci pa jeste imam male grudi jer te to "boli" na ovaj ili onaj nacin
tako i ovaj ricky sigurno ima nesto sto krije od javnosti iako se sali na svoj racun
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#32639 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

Ima i to smisla, kad skupiš hrabrosti i kažeš naglas/javno tako neku nesigurnost, onda to obično znači da više nije nesigurnost tj. da se osoba naučila nositi s tim.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#32640 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Raigor Stonehoof »

Nierika wrote: 23/01/2022 22:00
no_sikiriki wrote: 23/01/2022 21:47 Nierika, pa to ti kazem, sve nesto o diversity, wokeismu, crnicima itd., baš u skladu sa ovom trenutnom temom. Na početku spominje kako je Kevin Hart cancelovan za vođenje Oscara zbog nekog homofobičnog tweeta.
I vidi se da je i on (Gervais) puno "blaži" nego na prethodnim ceremonijama, gdje je baš bio cilj da šokira sa svakom izjavom.
Ne znam samo jesu li ovi ljudi koje je pominjao unaprijed obaviješteni. Pro-woke mi je govor ali anti-ovi konkretni ljudi i njihove biografije. Istovremeno je i smiješno i društveno-korisno, ali nije da nema casualties u emocionalnom smislu.
Jel ti to bogati lakse napisat casualties nego zrtve
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#32641 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

Raigor Stonehoof wrote: 23/01/2022 22:32
Nierika wrote: 23/01/2022 22:00

Ne znam samo jesu li ovi ljudi koje je pominjao unaprijed obaviješteni. Pro-woke mi je govor ali anti-ovi konkretni ljudi i njihove biografije. Istovremeno je i smiješno i društveno-korisno, ali nije da nema casualties u emocionalnom smislu.
Jel ti to bogati lakse napisat casualties nego zrtve
Jeste. :D Htjela sam napisati emotional casualties pa prepravila, moguće da sam negdje pokupila izraz.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32642 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

poenta je samo kad spoznas to i kad se pomiris sa tim da li je to u 20oj 50oj ili 80oj godini
kod bogatih i poznatih licnosti je to vjerovatno lakse jer oni taj nedostatak nadoknade vjerovatno na drugi nacin bilo da isprave to ili se zadovolje necim drugim
a kod nas obicnih je vec drugacije jer ce te ljudi vise ismijavati nego sto ce neki kao u slucaju poznatih stati u tvoju odbranu
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#32643 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

Poznati ljudi vjerovatno priželjkuju da se mi obični ljudi poistovjećujemo s njima. Za ovo oko ismijavanja, mislim da ima podjednako običnih ljudi koji će stati u nečiju zaštitu koliko i poznatih. Možda je poznatima malo lakše.
Htjela sam pitati i šta tačno podrazumijevaju male grudi ali spava mi se. :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32644 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

Nierika wrote: 23/01/2022 22:52 Poznati ljudi vjerovatno priželjkuju da se mi obični ljudi poistovjećujemo s njima. Za ovo oko ismijavanja, mislim da ima podjednako običnih ljudi koji će stati u nečiju zaštitu koliko i poznatih. Možda je poznatima malo lakše.
Htjela sam pitati i šta tačno podrazumijevaju male grudi ali spava mi se. :D
onda cu ti odgovoriti kad se probudis :D

kad sam pisao za stajanje u neciju zastiti pisao sam o ljudima koji direktno te napadaju i stite
poznatu licnost prati milion i vise ljudi i naravno da ce imati veliki broj i napadaca i branitelja
kada neko nepoznat izadje na tapetu iako bi na milion plus ljudi bilo dosta koji staju u zastitu problem je sto tih milion+ ne zna za tu osobu tako da i automatski nece braniti nego tu osobu ajmo reci zna 500 ljudi i vecina ce biti kriticki okrenuta jer i onih malo sto bi je branilo izbjegava jer bi i oni dosli na tapetu
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#32645 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

foxlife wrote: 23/01/2022 22:58
Nierika wrote: 23/01/2022 22:52 Poznati ljudi vjerovatno priželjkuju da se mi obični ljudi poistovjećujemo s njima. Za ovo oko ismijavanja, mislim da ima podjednako običnih ljudi koji će stati u nečiju zaštitu koliko i poznatih. Možda je poznatima malo lakše.
Htjela sam pitati i šta tačno podrazumijevaju male grudi ali spava mi se. :D
onda cu ti odgovoriti kad se probudis :D

kad sam pisao za stajanje u neciju zastiti pisao sam o ljudima koji direktno te napadaju i stite
poznatu licnost prati milion i vise ljudi i naravno da ce imati veliki broj i napadaca i branitelja
kada neko nepoznat izadje na tapetu iako bi na milion plus ljudi bilo dosta koji staju u zastitu problem je sto tih milion+ ne zna za tu osobu tako da i automatski nece braniti nego tu osobu ajmo reci zna 500 ljudi i vecina ce biti kriticki okrenuta jer i onih malo sto bi je branilo izbjegava jer bi i oni dosli na tapetu
Aha, kao fanovi. Iz ovoga što si napisao sam zaključila da nije dobra ideja zamjerati se javnosti dok ne skupiš milion pratioca. :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32646 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

Nierika wrote: 23/01/2022 23:13
foxlife wrote: 23/01/2022 22:58

onda cu ti odgovoriti kad se probudis :D

kad sam pisao za stajanje u neciju zastiti pisao sam o ljudima koji direktno te napadaju i stite
poznatu licnost prati milion i vise ljudi i naravno da ce imati veliki broj i napadaca i branitelja
kada neko nepoznat izadje na tapetu iako bi na milion plus ljudi bilo dosta koji staju u zastitu problem je sto tih milion+ ne zna za tu osobu tako da i automatski nece braniti nego tu osobu ajmo reci zna 500 ljudi i vecina ce biti kriticki okrenuta jer i onih malo sto bi je branilo izbjegava jer bi i oni dosli na tapetu
Aha, kao fanovi. Iz ovoga što si napisao sam zaključila da nije dobra ideja zamjerati se javnosti dok ne skupiš milion pratioca. :D
pa otprilike tako
ok mozda ne milion al sigurno preko 10 mozda cak i 100 hiljada
evo koliko je imala ova jutuberka sto se ubila pa je vecina komentara za nju bilo negativno
doduse tu vjerovatno ima jos drugih stvari koje su doprinjele tomu al sam siguran da su i negativni komentari doprinjeli
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#32647 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

foxlife wrote: 23/01/2022 23:16
Nierika wrote: 23/01/2022 23:13

Aha, kao fanovi. Iz ovoga što si napisao sam zaključila da nije dobra ideja zamjerati se javnosti dok ne skupiš milion pratioca. :D
pa otprilike tako
ok mozda ne milion al sigurno preko 10 mozda cak i 100 hiljada
evo koliko je imala ova jutuberka sto se ubila pa je vecina komentara za nju bilo negativno
doduse tu vjerovatno ima jos drugih stvari koje su doprinjele tomu al sam siguran da su i negativni komentari doprinjeli
To s fanovima može lako otići u oba smjera. A i ogroman je pritisak, taman da su i svi komentari pozitivni. Još u tim godinama..
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32648 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

Nierika wrote: 23/01/2022 23:22
foxlife wrote: 23/01/2022 23:16

pa otprilike tako
ok mozda ne milion al sigurno preko 10 mozda cak i 100 hiljada
evo koliko je imala ova jutuberka sto se ubila pa je vecina komentara za nju bilo negativno
doduse tu vjerovatno ima jos drugih stvari koje su doprinjele tomu al sam siguran da su i negativni komentari doprinjeli
To s fanovima može lako otići u oba smjera. A i ogroman je pritisak, taman da su i svi komentari pozitivni. Još u tim godinama..
samo sto je lakse kad imas milion+ fanova a i kad su vecinom pozitivni komentari
naravno i godine imaju ulogu
ona je samo primjer
najbolji primjer ovih "malih" ljudi je skolsko nasilje kad je neko drugaciji od vecine i sta oni dozive zbog toga
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#32649 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Hakiz »

Nierika wrote: 23/01/2022 23:22
foxlife wrote: 23/01/2022 23:16

pa otprilike tako
ok mozda ne milion al sigurno preko 10 mozda cak i 100 hiljada
evo koliko je imala ova jutuberka sto se ubila pa je vecina komentara za nju bilo negativno
doduse tu vjerovatno ima jos drugih stvari koje su doprinjele tomu al sam siguran da su i negativni komentari doprinjeli
To s fanovima može lako otići u oba smjera. A i ogroman je pritisak, taman da su i svi komentari pozitivni. Još u tim godinama..
Ima govora mržnje, naravno. Ali ne mogu vjerovati da se upustiš u javni posao, a da si tako emotivno slab da te komentari mogu natjerati na samoubistvo. A pogotovo da, kada vidiš da te negativni momentari počnu boljeti, ne digneš ruke od takvog posla.

Ne kontam, zaista.
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#32650 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

foxlife wrote: 23/01/2022 23:25
Nierika wrote: 23/01/2022 23:22

To s fanovima može lako otići u oba smjera. A i ogroman je pritisak, taman da su i svi komentari pozitivni. Još u tim godinama..
samo sto je lakse kad imas milion+ fanova a i kad su vecinom pozitivni komentari
naravno i godine imaju ulogu
ona je samo primjer
najbolji primjer ovih "malih" ljudi je skolsko nasilje kad je neko drugaciji od vecine i sta oni dozive zbog toga
I ti pozitivni komentari mogu povećati očekivanja, ali slažem se da su bolji nego negativni. Hoću da kažem da nije lako kad ti javnost prati svaki korak, ma kakvi da su komentari. Za školsko nasilje, sjećam se tih slučajeva iz medija, najčešće i niko ne odgovara za to. Samo ne znam da li bi išta drugačije bilo da je to dijete neke poznate ličnosti, mogli bi ga i zbog toga maltretirati.
Post Reply